Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68801) Gery1987 válasza szimi57 (#68800) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Céges telefon a történet? Mert akkor van ilyen gubanc. Lehet hogy korlátozzák bizonyos alkalmazások települését.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#68802) szimi57 válasza Gery1987 (#68801) üzenetére


szimi57
őstag

Nem céges, uj teló. Munkahelyi fiók még nincs létrehozva. Próbáltam, de kér egy kiszolgálót, oda nem tudom mit kell megadni.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#68803) kutga


kutga
nagyúr

Halihó!

Érdekes problémával találkoztam rövid idő alatt másodszor. Lumia 630 DS telefonon egy idő után beakadnak az üzenetküldő alkalmazások. (sms, gmail, céges email). Onnan veszem észre hogy nem jönnek a levelek, smsek, ha megpróbálok belépni az alkalmazásba, a betöltés képernyőn nem jut túl, visszalép a menübe. Csak újraindítás segít, mondanom sem kell elég gáz, főleg hogy kell a folyamatos email kapcsolat. Valaki találkozott ilyennel? Mit lehet tenni?

Let the Zone take me if I am.

(#68804) Clemi


Clemi
veterán

Tudja valaki, hogy a PC-n böngészőben futó Here Maps-on készített útvonalat hogy lehet a telefonra letölteni? Mert van ugyan valami leküldés az autóra menü, de az nem működik. A kedvenceket szinkronizálja, de semmi mást nem tudtam.

(#68805) nikilauda


nikilauda
senior tag

Sziasztok,

Működő Do not disturb mód van már wp-re? Ha jól emlékszem Quiet hours volt a neve. Arra lenne szükségem, hogy ha kiválasztott telefonszámok hívnak jelezzen, de minden más esetén néma legyen. (mint ios-nél)

(#68806) ghost364 válasza szimi57 (#68800) üzenetére


ghost364
senior tag

Rakd az appokat az SD-kártya gyökerébe, majd áruházban 3 pötty - alkalmazások SD-kártyán (vagy valami ilyesmi), és telepítsd onnan őket.

(#68807) mg105


mg105
senior tag

Sziasztok! Tegnap megvettem életem első windowsos telefonját (Nokia 925), még a 8-as rendszer volt rajta, frissítettem, amíg talált frissítést, majd visszaállítottam gyári állapotra a névjegy menüből. Kell még tennem bármit, hogy elkezdhessem belakni és használni nyugodt szívvel?

[ Szerkesztve ]

(#68808) cattus válasza mg105 (#68807) üzenetére


cattus
őstag

Nem kell.

Do the thing!

(#68809) lugosi válasza mg105 (#68807) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha nincs MS fiókod akkor regelj egyet.

(#68810) mg105 válasza lugosi (#68809) üzenetére


mg105
senior tag

Az már van. :K Nem lehet beállítani, hogy a fb messenger ne csipogjon, csak rezegjen? Ja meg hogy megkapjam egyáltalán az üzeneteket? Marha gáz, hogy minden üzenetet, emailt késleltetéssel kapok meg, amikor hozzányúlok, pedig nincs bekapcsolva semmi akku kímélő dolog.

[ Szerkesztve ]

(#68811) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

"Hála" az MS-nek, akik voltak kedvesek szétcseszni a kiválóan használható Családi szoba szolgáltatást, alternatívát keresek.
A szoba eddigi funkciói, mögötte, hogy mit mivel tudok kiváltani.

- chat. - Lesz viber, az amúgy is van, nem tanulok mobilon skype-olni, ha eddig sem használtam.
- képfeltöltés, megosztás - privát felhő megoldás lesz Onedrive helyett.

- naptár funkció. - A naptár most is működik, ami nagyon hiányzik, az a listanézet, ahol egymás alatt láttam a napokat, minden nap alatt pedig, hogy aznapra milyen esemény(ek) van(nak). Ilyet tud valaki?

- listák. - Erre is keresek megoldást. :F Eddig kényelmes volt, hogy "bolt" listába felírta akár otthonról a párom, hogy mi kell, én pedig láttam a boltban azonnal.

Az MS által ajánlott Családi szoba kiváltó GroupMe alkalmatlan a kiváltásra: nem tud magyarul, és ami miatt végképp kiesik, hogy nem kezeli a teló naptárbejegyzéseit.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#68812) INTELligent válasza nikilauda (#68805) üzenetére


INTELligent
senior tag

Van a Quiet Hours, ahogy írtad, de Cortana kell hozzá, vagyis át kell állítanod a telefon régióját US/UK/DE+ még van egy-két lehetőség.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#68813) nikilauda válasza INTELligent (#68812) üzenetére


nikilauda
senior tag

Köszönöm.

(#68814) INTELligent válasza nikilauda (#68813) üzenetére


INTELligent
senior tag

Szívesen! :) Még annyi, hogy engedélyezni kell Cortanát energiatakarékos üzemmódban is, így viszont jobban eszi az aksit.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#68815) gyurkikrisz válasza MrCsiT (#68811) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Listára wunderlist talán jó lesz

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#68816) #16820480 válasza MrCsiT (#68811) üzenetére


#16820480
törölt tag

Listákra nem jó a OneNote?

(#68817) viewdetails válasza mg105 (#68810) üzenetére


viewdetails
addikt

Beállításokon belül az értesítésekben minden olyan alkalmazás jelzéseit tudod módosítani, ami már egyszer is megszólalt a telefonodon, telepítése után.
Késeltetés nem jellemző, a háttérben futás engedélyezve van? (Takarékos üzemmód) Mobilnet engedélyezve? (Beállítások - Mobilhálózat, illetve nincs-e tiltás az Adatforgalmi segédben)

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#68818) Pikkolo^^ válasza MrCsiT (#68811) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Én a naptár megosztást használom helyette. Ha változik a bejegyzés akkor levelet küld az érintettnek. Nem a legjobb azonban használható.

(#68819) mg105 válasza viewdetails (#68817) üzenetére


mg105
senior tag

Aha! Nem tudtam, hogy az email fiókok értesítéseit egyenként be kell kapcsolni, most már megtörtént, köszönöm. :R
Ennek ellenére csinál fura dolgokat a rendszer, eddig mutatta az órát amikor aludt, egy újraindítás után már nem (dupla koppintásra felébred attól még), ha a gyorsnézet képernyőt megnyitom, eltűntek a beállítási lehetőségek, csak a címsor látszik. :F

[ Szerkesztve ]

(#68820) bluemirage


bluemirage
őstag

A mai napi találós kérdés. A WP-s telefon miért nem tud azonos SSID és jelszós AP-ok között barangolni, ahogyan az IOS és Androidos telefonok? Vagy valamit rosszul csinálok?
Adott egy céges WiFi hálózat, kb. 12 Acces Point-al. Csak a külföldön tartózkodó kollégák Viber-es elérését illetve a Exchange fiók (naptár/email) folyamatos elérését szolgálja. A cél, hogy bárhol bármikor tudjuk, hogy mi történik. Sajnos ez egyenlőre csak egy szedett-vedett hálózat. Azaz 3-4 különböző márkájú Accespointból áll. A jelszó és az SSID azonos. A WP-s telefonok (pl. 630, 925) csak azonos márkájú(!) hálózati eszközöket látnak egy hálózatnak. Pl. ha beírod a rohadt hosszú jelszót és elmented a csatlakozást egy Cisco/Linksys eszköznél, akkor addig működik a Wifi, amíg nem érsz be vele egy TP-Link-es vagy Draytek-es eszköz sugarába. De azonos márkájú eszközök közt tud barangolni!

1., Az köztudott, hogy a telefon a hálózati eszköz gyártóját ki tudja olvasni
2., Az is köztudott, hogy az egységes WiFi hálózat nem azonos SSID + jelszós eszközöket jelent... pl. ezért sem célszerű a szomszédnak megmondani a WiFi jelszónkat amikor nálunk vendégeskedik, hanem célszerű olyan routert venni, ami tud vendégfiókot kezelni.
3., Az köztudott, hogy az emberek nagy része nem érti és ezért nem is tartja be a 2-es pontot sem, de ez lényegtelen.

Azt viszont nem tudtam, hogy a rohadt biztonságos WP nem kérdezi meg, hogy: gyanús hálózatot észleltem, biztosan csatlakozni szeretne? "Igen mindig / Nem / Ennél a hálózatnál mindig igen"
Ehelyett csak úgy tud csatlakozni a szomszédos, (ua. jelszó és SSID, de eltérő márkájú) hálózati eszközhöz, ha törli a régit és felülírja az újjal... azaz írhatod újra be a jelszót. És 2 perc séta után egy másik eszköznél megint..... és így tovább... stb....

Ez tényleg ilyen? Jövőre talán beruház a cég egy 17 AP-s egységes, direkt ilyen célra készült rendszerbe, de addig megint beégtünk, mint WP-sek az IOS-el és Droid-al szemben?
A VPN-nél volt már ilyen égés anno, amikor kiröhögtek minket, de most megint ez lesz?

Meliora sunt bono inimica

(#68821) viewdetails válasza mg105 (#68819) üzenetére


viewdetails
addikt

Nem tudom mikor laktad be, esetleg nem frissít még a háttérben? (Áruház - három pötty - letöltések)
A hangerő le és a bekapcs gomb 10 másodperces (rezzenésig) nyomva tartása a telefon újraindítását eredményezi, egyfajta soft reset, azaz adatvesztés nélküli tiszta lap, ezután sem áll helyre?

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#68822) viewdetails válasza bluemirage (#68820) üzenetére


viewdetails
addikt

Wifi segédben, kezelés menüben minden kikapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#68823) Zsoleszhun válasza bluemirage (#68820) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Sajnos igen, ebből megint égés lesz.
Nekem olyat csinál, ha a céges hálózatra akarok fellépni akkor kiírja hogy sikertelen csatlakozás, újraindítom és akkor egyből fellép (próbáltam a wifi ki-bekapcsot de az nem elég) Ha ott fellépek, hazajövök akkor pedig itthon nem tud fellépni csak újraindítás után. A másik nagy kedvencem a UPC Wifree mert ott kb. minden tizedik csatlakozás után be kell írjam a jelszót...
Kaptam egy tippet, hogy a wifi jelszavak megosztását kapcsoljam ki de Nekem ez sem segített.
Akkor téptem ki a hajamat amikor egy HR után nem töltötte vissza a mentett wifi jelszavakat egyszerűen elveszett a felhőbe.

¯\_(ツ)_/¯

(#68824) no1r


no1r
őstag

valaki használ maaloo-t?
hogyan lehet benne saját útvonalat tervezni a térképen? sehogy sem sikerül rájönnöm

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#68825) Pikkolo^^ válasza Zsoleszhun (#68823) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Sohasem állította vissza a wifi jelszavakat, szerintem ez így rendben van.

Szüleimnél és nálunk is ugyanaz az ssid/jelszó párosítás és nekem eddig nem kérte az új helyen a jelszót. Következő alkalommal letesztelem.

(#68826) MrCsiT válasza gyurkikrisz (#68815) üzenetére


MrCsiT
addikt

gyurkikrisz: wunderlist nem tud magyarul, ez már nálam sem előny, de a páromnál kizáró ok lenne.
Akkor a sheratan által ajánlott OneNote már jobb választás, viszont ezek egyikével sem látom megoldottnak, hogy 2 fél között a lista megosztottan legyen látható és kezelhető.
Az e-mail küldős megoldások sem az igaziak.

Pikkolo^^: fentebb írtam a 2 nappal ezelőtti OS frissítési tapasztalatomról. Nálam úgy volt, hogy a wifik egy részénél visszajött a jelszó, a többinél nem.. :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#68827) bluemirage válasza Pikkolo^^ (#68825) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha a szüleidnél ugyanaz a hálózati eszköz gyártója (pl. TPLink) akkor működik a dolog, ahogyan ez írtam is.
Arra még nem jöttünk rá a cégnél, hogy a gyártón kívül figyeli-e az eszköz típusát...? Mert egy gyártótól több ugyanolyan típusunk van. De valójában nem számít. Sajnos nem működik eltérő márkák közt a barangolás, csak újracsatlakozással és csak jelszó ismételt beírásával.... ami nem életszerű, még ha értem is a fejlesztői szándékot, hogy a biztonságra mentek rá.

A Wifi Segédre én is tippeltem. De ha ott a megoldás, akkor eddig nem jöttem rá, hogy pontosan hogyan..

Meliora sunt bono inimica

(#68828) mg105 válasza viewdetails (#68821) üzenetére


mg105
senior tag

Nem oldotta meg a problémát, és még egy bacon is megjelent a wifi mellett. Az mi?

(#68829) Bukk900 válasza no1r (#68824) üzenetére


Bukk900
őstag

Megnyitod a Map-ot, ráböksz egy pontra, jobb oldalt ..., go, kiválasztod, hogy gyalog, kerékpár, vagy autó, rányomsz a route calculation-ra és megjelenik az útvonal. Ez nem saját, csak a sima útvonalterv.

[ Szerkesztve ]

(#68830) drfedayn válasza no1r (#68824) üzenetére


drfedayn
tag

Ramesz a térképre. Van egy kereszt azzal kell poziciobalni a waypontokat. Ramesz egy helyre raboksz es pirossal kiírja h milyen messze van mellette jobbra pedig három pont. Arra kell rabokni. Bejön a menu h célként mented el vagy csak érintési pontként. Igy csinálod tovább ameddig kesz nincs az utvonalad. Majd a vegen a save track legalul

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#68831) mg105 válasza mg105 (#68828) üzenetére


mg105
senior tag

Rájöttem, újraindításkor rezgőre tettem.
Van olyan program, amivel teljesen újra tudom húzni a telefon rendszerét gépről? Mintha nem lenne rajta semmi? Hátha az megoldaná az ilyen hülyeségeit. :F

(#68832) #16820480 válasza MrCsiT (#68826) üzenetére


#16820480
törölt tag

Úgy sem megy, hogy az online felületen csinálsz egy új notebook-ot, és azt megosztod úgy, hogy meghívsz bele embereket, és adsz nekik szerkesztési jogot? Nem tudom kipróbálni, mert nincs itt most másnak MS fiókja, de elvileg ezzel mennie kéne.

(#68833) Bukk900 válasza mg105 (#68831) üzenetére


Bukk900
őstag

(#68834) viewdetails válasza mg105 (#68831) üzenetére


viewdetails
addikt

Tessék

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#68835) MrCsiT válasza mg105 (#68828) üzenetére


MrCsiT
addikt

A bacon azt jelzi, hogy olyan erős a wifi sugárzás, hogy ha a telód mellé egy tányérra leteszel egy szelet bacon-t, meg fog sülni, úgy, mint az ott lévők AGYA is.
MENEKÜLJ!! :Y :DDD :DDD

tényleg, viewdetails: amin még kicsit megdöbbentem a WP mentés- OP rendszer csere - visszaállítás után, hogy a szenya sem a HERE appokhoz használt, letöltött térképeket nem állította vissza, de még a hangot sem, amit a Drive használt, tölthettem le mindent elölről. :Y ..pedig, ha 6,5GB appot le bírt telepíteni, akkor pár térkép már nem számított volna?! :N

sheratan: annyira nem használtam eddig OneNote-ot, hogy azt sem tudom, mit jelent a "notebook" kifejezés, de megnézem, köszönöm. :R update: megnéztem: az eddigi, családi szoba feljegyzések is ott vannak :) Már csak az a kérdés, hogy csempeként kitűzve, szól-e, ha változik a tartalom. :U

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#68836) Pikkolo^^ válasza bluemirage (#68827) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Teljesen más gyártó, az egyik Netgear a másik pedig amit a Telekom adott.

(#68837) #16820480 válasza MrCsiT (#68835) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én sem használom nagyon, mert nincs kivel kooperálni, csak rémlett ilyen megosztásos funkció, ahogy a OD többi részén is működik. Amúgy elég jó egy jegyzetelő cucc a ON, csak az zavar, hogy minden egyes műveletet azonnal felhőbe szinkronizál (pl. jegyzet törlése), és amíg az nem végzett, addig nem tudsz mást csinálni (törölni). Kínában meg sajnos elég lassú az elérése (de legalább még nem tiltott), így minden ilyennél másodperceket várok rá.

(#68839) bluemirage válasza #05304832 (#68838) üzenetére


bluemirage
őstag

A probléma jobban zavar. Amit írtam (égés) az meg már a probléma velejárója és következménye... azaz ok-okozat. De még mindig bízom benne, hogy egy pipával, vagy valami alapértelmezett beállítás módosításával megoldható. Ezért írtam ide.

Meliora sunt bono inimica

(#68840) Воланд válasza bluemirage (#68839) üzenetére


Воланд
titán

nincs semmifele rejtett beallitas, ami ezt a problemat megoldana.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#68841) rgeorge válasza bluemirage (#68839) üzenetére


rgeorge
addikt

Csak tippelek, hogy a Ti wifi hálózatotokban van a hiba. Két cég is van, ahová rendszeresen járok és sok AP-s wifi hálózatuk van. Az egyiknek ráadásul több telephelyén is ugyanaz a wifi hálózat SSID-je, és kizárt, hogy az eszközök azonosak mindenhol, mégis mindig minden telephely minden pontján csatlakozik az L920 a wifihez. A wifi hálózatot az SSID és a titkosítási protokoll azonosít, másnak nem szabadna ebbe belejátszania, az lehet, hogy a kliens látja az AP gyártóját és típusát, de erre alapozva nem tekintheti más hálózatnak. Abból, hogy újracsatlakoztatást kér a váltáshoz, arra lehet következtetni, hogy valami a titkosításban tér el.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#68842) bluemirage válasza rgeorge (#68841) üzenetére


bluemirage
őstag

:R 90% biztos, hogy a titkosítás lehet a gond! Erre nem is gondoltam, de ha ez is számít a barangolásnál nemcsak a SSID és jelszó, akkor ez egy reálisan jó tipp.
Ugyanis van köztük néhány b/g-s régi eszköz is. Majd hétfőn megnézetem... azok valszeg nem a most elfogadott WPA2-t használják.

Meliora sunt bono inimica

(#68843) rgeorge válasza bluemirage (#68842) üzenetére


rgeorge
addikt

Hát akkor az a 90% már inkább 100%...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#68844) viewdetails válasza bluemirage (#68842) üzenetére


viewdetails
addikt

Egy helyen bukik az elmélet, ha valahol titkosítási protokoll váltás történik, ott a többi eszköznek is siránkoznia kell.
Ha jól értem, sem Android, sem iOS eszközöknél nem tapasztaltátok ugyanezt, csak WP esetén.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#68845) bluemirage válasza viewdetails (#68844) üzenetére


bluemirage
őstag

jól érted. A másik két platform gond nélkül barangol az eltérő titkosítások között. Ez egyébként nekem logikus. Természetesen egy stream vagy egy letöltés megszakadhat/akadhat váltás közben. De, hogy ne tudna átcsatlakozni egy eszközt, amikor az adott SSID autentikációjához csak jelszó kell... Na mindegy. A WP-n vagy egy kis bug. De már egyre biztosabb, hogy az a gond
Most emeleten találtam 2 Cisco/Linksys WAP610N-et és egy öreg Draytek Vigor 2900 VG-t. Ez utóbbi nem tud WPA2-t... meg a WAP610N-ek WPA2-n mennek a Wifi Analyser (droidos) app szerint.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#68846) viewdetails válasza bluemirage (#68845) üzenetére


viewdetails
addikt

Viszont a Vigor router, a másik kettő AP. Nem lehet, hogy eltérő IP-t kapsz és ez zavarja meg?

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#68847) #16820480 válasza bluemirage (#68845) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem teljesen logikus azért. Szerintem vissza lehetne élni azzal, ha valaki betol egy routert, aminek adott pontban erősebb a vétele, és a telefonod szó nélkül átcsatlakozik rá, akkor az egész adatforgalmad látja. Vicces lenne egy ilyen mondjuk reptéren, vagy akár egy kávézóban.

(#68848) bluemirage válasza viewdetails (#68846) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem hinném. Ha így lenne, akkor ez a topik már kezdetek óta tele lenne írva ezzel.

#sheratan:
68820-ban a 2-es pontban utaltam rá. De más telóknál mindig is működött.
Hétfőn teszteltetem a cégnél a titkosításos tippet, és jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#68849) vakond5


vakond5
őstag

Sziasztok!

PfD-vel, illetve Insider-rel mi a legújabb 8.1 verzió amire a 930 frissíthető? Függetlent tervezek beszerezni.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#68850) Zsoleszhun válasza vakond5 (#68849) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

8.10.14226.359

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.