Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) Stylerr válasza chipesz (#69397) üzenetére


Stylerr
addikt

Igen, sikerült! Köszönöm szépen.

(#69402) Pikkolo^^ válasza TCSZ (#69400) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Kezdjük az elején, mi az a visszahívó?

(#69403) jim bcs válasza Pikkolo^^ (#69402) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD Mikor már közel 0-a forint van az egyenlegeden, ám ilyenkor egyes szolgáltatóknál az egyszeri hívott fél úgy érhető el, hogy ugyan hívást kezdeményezni már nem tudsz de egy sms-t vagy nem fogadott hívást küld a rendszer a delikvensnek melyben tájékoztatja arról, hogy Y csevegni akar vele hang alapon.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69404) Clemi válasza gyurkikrisz (#69398) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem is rendesen működött, ha volt adatforgalom a telefonon. A PC-n egyszerűbb volt keresni az alkalmazások között, és onnan indítani a telefon felé az alkalmazást. Erről a Store átalakításról lemaradtam, de az tuti, ha én lennék a főnöke a fejlelsztő csapatnak, ezért a munkáért amit összehoztak már a dobozaikkal kullognának a kijárat felé.
Gyakorlatilag nemhogy telepíteni nem lehet alkalmazást a netről, de megtalálni se lehet szinte semmit normálisan. Komolyan mondom, ahogy halad az idő és közeledik az átállás a W10 rendszerre, úgy lesz egyre szarabb minden az MS alkalmazások körül.

(#69405) #16820480 válasza Clemi (#69396) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem akkor nem jelent meg a telepítés gomb a netes áruházban, ha nem ugyanazt a régiót nyitottam meg, mint ami a telefon régiójának van beállítva. Tehát mondjuk például a telefonom en-GB régiós, akkor az en-US netes áruház megnyitásával nem tudok telepíteni.

(#69406) Polllen válasza TCSZ (#69400) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha sms-t küld, az tiszta sor, jön az sms csengőhang. A nem fogadott hívás, ha úgy működik, hogy egyet csörget, majd bont, akkor lehet azért nem hallod, mert nekem pl. egyet rezeg, aztán jön a csengőhang. Szóval mire kezdődhetne, már vége is a hívásnak.

Olyan tuti nincs, hogy nem fogadott hívás értesítési hang.

De az értesítési központban nézd meg, mi van társítva a hívásokhoz. Hátha valamit pluszba hozzá lehet adni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#69407) Reno7 válasza Clemi (#69404) üzenetére


Reno7
senior tag

Nálam is gond nélkül működött, és hiányzik.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#69408) Partyface007 válasza Clemi (#69396) üzenetére


Partyface007
őstag

igen, nálam is ilyen és más alkalmazásnál sincs letöltésre lehetőség pc-ről

(#69409) Clemi


Clemi
veterán

Valakinek sikerült mostanában webes felületről alkalmazást telepíteni a telefonra? Vagy ez a feautre megszűnt létezni?
A windowsphone.com oldalon most vajon merre vannak a telepített alkalmazásaim? Sehol nem találom, mert a korábbi vásárlási előzmények menüpontból, most egészen más felületre visz, ahol ráadásul csak homokórázik és nem tölt be semmit.

(#69410) tlac


tlac
nagyúr

Tudtok esetleg valami ismert szoftveres hibát, amikor lefagyhat a zárképernyő?
Vagy hardveres hibám lehet a 640-emnek?

[ Szerkesztve ]

(#69411) valaki_xy válasza tlac (#69410) üzenetére


valaki_xy
tag

Ha arra gondolsz, hogy ilyenkor semmilyen érintésre nem reagál a kijelző, de a fizikai gombokra igen, akkor az szokott lenni. Ez szoftveres hiba, kijelző ki-bekapcsolása megoldja. Ha nem erre gondolsz, akkor nem, olyan nem szokott nekem lenni.

(#69412) tlac válasza valaki_xy (#69411) üzenetére


tlac
nagyúr

gombokra sem reagált semmit
csak azt láttam, hogy az óra mozdulatlan volt kb. 10 perce

(#69413) valaki_xy válasza tlac (#69412) üzenetére


valaki_xy
tag

Akkor nem tudom, mi lehet a hiba. Esetleg egy HR-t próbálj meg.

(#69414) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok!

a mai napon vettem egy lumia 532-es telefont, de mivel ez az elso dolgom a windows phone-nal lenne pár kérdésem:

1. ha jól tudom a windows phone 10 még nem jött, csak a preview. érdemes feltenni már most?

2.ez egy ajándék telefon volt ami a raiffeisentől. a garijegye nincs lepecsételve, viszont a postai csomagoláson rajta dátum meg az imei. elég ez ha pl. intézni kell a garit?

:R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#69415) Melack válasza neil_mullen (#69414) üzenetére


Melack
veterán

1. Nem
2. Raiffaisent/Microsoftot kérdezd meg

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#69416) neil_mullen válasza Melack (#69415) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

köszi a választ. nem stabil még gondolom az a baja nem? amugy itt van olyasmi mint az androidnál hogy gyári alkalmazások törlése (esetleg letiltása)?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#69417) Melack válasza neil_mullen (#69416) üzenetére


Melack
veterán

Pontosan mire gondolsz? Azt ne felejtsd el, hogy itt a memóriakezelés sokkal jobb, a rendszer csak annyit eszik, amennyire feltétlen szüksége van. Egy 535-ön néztük, hogy vmi 250Mb-ot evett.

A win10 alapvetően fejlesztői változat, napu használatra nem javasolt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#69418) neil_mullen válasza Melack (#69417) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

igen lehet hogy csak rossz beidegződés az android után hogy mindent le akarok gyalulni... igazábol a lényeg az hogy már most találtam számos dolgot (face, twitter) amit 100% hogy soha nem fogok használni, gondoltam minek foglalja akkor a helyet..

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#69419) Melack válasza neil_mullen (#69418) üzenetére


Melack
veterán

Ha le akarod szedni, szedd nyugodtan. Később feltehető bármikor.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#69420) neil_mullen válasza Melack (#69419) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

igen csak hol találok valami alkalmazáskezelőt? a beállítások/alkalmazások-ig jutottam nincs eltávolítás :U

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#69421) valaki_xy válasza neil_mullen (#69420) üzenetére


valaki_xy
tag

Tárterületsegéd, de ha törölni akarsz, akkor elég csak hosszan nyomnod az adott alkalmazásra az alkalmazáslistában.

[ Szerkesztve ]

(#69422) tlac válasza valaki_xy (#69413) üzenetére


tlac
nagyúr

azt csak a legvégső esetben
egyelőre annyit állítottam, hogy azonnal zárja le jelszóval a képernyőt, mivel azt láttam, hogy párszor elnyomkodódott a zsebemben

(#69423) psalm69 válasza neil_mullen (#69420) üzenetére


psalm69
csendes tag

A törölni kívánt alkalmazásra nyomj hosszan és akkor előjön egy menü ahol tudsz törölni.

(#69424) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Melack, valaki_xy, psalm69, köszi a válaszokat. bocs a hülye kérdésekért csak még nem minden egyértelmű. jól sejtem hogy google maps nincs? viszont akkor ez mi? mert a telefonos store ba nem talál semmit.. (vagy csak magyarországon nincs?)

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#69425) Melack válasza neil_mullen (#69424) üzenetére


Melack
veterán

3rd party. Here Maps/Drive ami "natív"

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#69426) neil_mullen válasza Melack (#69425) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

igen próbálgattam, csak nem működik együtt a bkv-val...

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#69427) Melack válasza neil_mullen (#69426) üzenetére


Melack
veterán

Arra van a Futár alkalmazás. Meg a Here Transit.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#69428) neil_mullen válasza Melack (#69427) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

igen, ahogy keresgélek azért már találtam közben pár alternatívát. ami viszont nem tetszik: azt meg lehet változatni hogy a jobb alsó keresési gombra ne a bing jöjjön be?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#69429) nicu71 válasza neil_mullen (#69428) üzenetére


nicu71
addikt

azt nem lehet,arra mindig a bing jön be,viszont nemcsak a web-en hanem a telefonon is képes fájlokat keresni! Jó dolog!
Viszont az internet explorerben be lehet állitani a google -t keresőnek/beállitásokban/valamint hivatalos google appot is lehet használni keresésre

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#69430) zozor76


zozor76
tag

Üdv! Mitől lehet, hogy a hívásátirányítást nem lehet kikapcsolni? Azt írja, hogy a funkció pillanatnyilag nem elérhető, próbáljam később. Ez megy délután óta. Erre nem létezik valami billentyűkódos lehetőség?

(#69431) Pikkolo^^ válasza zozor76 (#69430) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

(#69432) zozor76 válasza Pikkolo^^ (#69431) üzenetére


zozor76
tag

Köszönöm, pont olvastam (http://www.windowsphone.com/hu-hu/how-to/wp8/calling-and-messaging/calling-options) és kiderült, hogy egy frissítés nem volt telepítve, ezért nem engedte. :)) Úgyhogy ezt elk@rtam... Mindenesetre köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#69433) zsoltzsolt válasza neil_mullen (#69428) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, de alapértelmezett keresőnek a böngészőben be lehet állítani a google-t.

(#69434) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

nicu71, zsoltzsolt, igen azt már megtaláltam. csak ezzel a keresés gomb nagyon praktikus lehetne.. csak a bing meg olyan hülyeségeket talál... a netem találtam valami trükköt hogy oroszra kell valamit beállítani és akkor google lesz bing helyett, de inkább nem próbáltam meg.

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#69435) zsoltzsolt válasza neil_mullen (#69434) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Na, akkor Putyin nem Bingel mással 😁

(#69436) duo


duo
őstag

Csak részben ON de azért megkérdem: droidon a HERE driveot hogy kell beállítani? telefonon tesómnak aki kevéssé müszaki/informatikai talentum, távgyógyítással próbáltam bekonfigolni. regisztráltunk letöltötte a Magyarország térképet aztán a program azt mondta hogy Berlinben van. De sajnos nem; továbbra is Magyarországon... a navigáció nekem fehér folt, minthogy nem vezetek igazán szükségem sincs rá. Sosem navigáltam.Telefonon ennyire jutottunk aztán németre váltott a nyelv azzal meg egyikünk sem bír. (és igen csak a magyar térkép van letöltve.)
használja a cuccot valaki párhuzamosan a két platformon? Ha igen, segítsen már kicsit legyenszíves. köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#69437) leslieke válasza duo (#69436) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A GPS be van kapcsolva?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#69438) duo válasza leslieke (#69437) üzenetére


duo
őstag

igen ilyenekre figyeltünk gps wifi be volt.( wifin jött le a térkép pl.)

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#69439) Kbali válasza duo (#69438) üzenetére


Kbali
nagyúr

És beltérben próbáltátok? Érdemes azért kimenni a szabad ég alá is, hogy tényleg fogjon pozíciót a GPS.
A németre váltás magától történt? Vagy esetleg a tesód telefonján a régiókód német? :F

(#69440) duo válasza Kbali (#69439) üzenetére


duo
őstag

igen beltérben nyomta. ez egy lenovo tablet. fogalmam sincs milyen: 30K kategóriás. Tuskóban vette karácsonykor. Más navigációkkal ilyen nem volt. sygic is volt fent, pl.

Németre magától sikerült váltania.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#69441) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Ez szakmai infó is, így belinkelem, hátha más sem értesült róla, csak tapasztalati úton, legalább magyarázat legyen rá.. :W

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#69442) Partyface007 válasza duo (#69436) üzenetére


Partyface007
őstag

pont a hétvégén konfiguráltam be egy here drive-ot droidon , az biztos hogy az offline használathoz be kellett regisztrálni a here-hez egy e-mail cím-el de utána már simán tervezett útvonalat....

(#69443) jim bcs válasza MrCsiT (#69441) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

De jó, hogy nem lehet letölteni és elmenteni :W

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69444) spider80 válasza duo (#69440) üzenetére


spider80
őstag

Szabad ég alatt kéne kipróbalni. Az a gps lényege hogy a vevőnek szabad rálátás kell a műholdakra. Beltérben ez elég problémás. :)

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#69445) duo válasza Partyface007 (#69442) üzenetére


duo
őstag

oké na majd törlöm az adatokat és újrakezdjük

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#69446) razzorr


razzorr
őstag

Üdvözlet. Sajna kezd meghalni a 720-am és sürgősen vennem kell egy telefont,nem tudok őszig várni már.
Flottában veszem és vagy a 640 (22rugó) vagy a 735 (35rugó) lenne.
Melyik vajon a jobb választás? Ami számomra fontosabb a jó üzemidő és a jó kamera. Ha jól olvasgattam, ezekben talán jobb a 735. De ér annyival többet? Vagy ha már a 640-re MS feliratot nyomtak,az jelenthet vajon valamilyen többletet a jövőben? Nem tudok dönteni.

(#69447) ArsenalF válasza razzorr (#69446) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Nem rég volt nálam pár hétig egy 640. Sajnos a 735-el nincs tapasztalatom én csak a 800,920,1020 vonalon mozogtam eddig, de azokhoz képest szerintem gyenge volt a kamera. Illetve a kijelzővel sem voltam elégedett látszódtak ilyen "rácsok" rajta ha bizonyos szögben bizonyos fénynél tartottad. (aztán kipróbáltam egy 532-t ami mégrosszabb volt de az már más tészta). Szóval nekem nem jött be a 640, pedig nagyon dícsérték mindenhol... Esetleg valami használtat őszig?

(#69448) MrCsiT válasza cattus (#69317) üzenetére


MrCsiT
addikt

Zárszóul a biztonsági mentés témakörhöz: nincs semmiféle ló: ilyen szintű "biztonsági mentés" elkövetéséért, amiből nem lehet helyreállítani, szerintem bármely cég páros lábbal rúgná ki a rendszergazdát.
Jah, hogy mi csak "userek" vagyunk?! Én kérek elnézést..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#69449) MrCsiT válasza razzorr (#69446) üzenetére


MrCsiT
addikt

jim bcs: biztosan biztonsági okokból nem lehet letölteni, nehogy meghekkeljék a csomagot. :F

razzorr: ha teheted, menj be egy MediaM-ba, és fogd a kezedbe a telókat. Anno,mikor én kerestem, a 735 meggyőzőnek tűnt, az biztosan jó valasztás. Én 640-et a képernyőn lévő gombok - amik elvesznek a kijelzőn lévő helyből szerintem - nem biztos, hogy vennék, de ki hogy. :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#69450) BobTail válasza MrCsiT (#69449) üzenetére


BobTail
őstag

735-ön is a kijelzőn vannak a gombok. Amúgy 930 mellett teljesen meggyőző a 640, kijelzője is szép, kamerája is jó, és nem érzi az ember, hogy egy harmad annyiba kerülő telefont tart a kezében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.