Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69251) Zolly444 válasza MasterMark (#69249) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Win10ben már lesz :) Én Pocket Timert használok.

[ Szerkesztve ]

(#69252) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!
L620-am volt, de berepedt az érintőkijelző, most van helyette egy L520.
A biztonsági mentésből akartam visszaállítani mindent, ami nagyjából sikerült is, egyedül a csempéket nem állította vissza úgy, ahogy a 620-on voltak (színsémát, háttérképet, zárolási képernyőt visszahozta). Ezt meg lehet oldani valahogy, vagy marad a manuális módszer, és csinálhatom meg újra?

Just a simple Lineman...

(#69253) chipesz válasza A Zéé (#69252) üzenetére


chipesz
őstag

Ha nem hozta vissza, akkor utólag már nem tudod visszacsalogatni.
Lehet, hogy nem volt beállítva a kezdőképernyő elrendezés mentése. (Bár van amikor ennek ellenére sem állítja vissza.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#69254) A Zéé válasza chipesz (#69253) üzenetére


A Zéé
addikt

értem :(
Azt hittem azért nem jöttek vissza, mert ugye egy csomó app nem volt még fenn, aztán, hogy nem volt mit... Már behúzta az összes appot ami volt, de most se jöttek elő. Akkor marad az újra pakolászás :(

Just a simple Lineman...

(#69255) chipesz válasza A Zéé (#69254) üzenetére


chipesz
őstag

Amikor még nincsenek fent az appok, az elrendezésnek már akkor is ott kell lenni az esetleges háttérrel, csak a még nem telepített alkalmazások inaktívak, sötétebb a csempéjük.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#69256) chipesz


chipesz
őstag

Satya Nadella says if OEMs don't make Windows phones they will

Érdemes elolvasni.

Plusz aki nagyon ráér, az eredeti forrást is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#69257) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Hogyan kell beállítani, hogy a gmail-re jövő üzenetek átjöjjenek a telefonra?
A Beállítások / e-mail + fiókok menüpontban új fiókot adok hozzá, a Google-t? Mert nekem csak az e-mailek kellenének onnan, sem címlista, sem semmi más.

(#69258) chipesz válasza NoOne1976 (#69257) üzenetére


chipesz
őstag

Igen, aztán pedig ugyanott ki tudod választani, hogy melyek legyenek a szinkronizálandó elemek.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#69259) NoOne1976 válasza chipesz (#69258) üzenetére


NoOne1976
őstag

Köszi! Kipróbáltam, de azt írja, hogy hozzáférést kér nem csak az e-mailek megtekintéséhez és kezeléséhez, hanem alatta ott van a naptárak kezelése és a névjegyzék kezelése is. Utóbbi kettőre nincs szükségem. Hogyan kell beállítani, hogy csak az e-mail kezelés legyen, semmi több?

(#69260) cigam válasza NoOne1976 (#69259) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát ne a Google-ra kattints, hanem a "más fiók"-ra. Ott belövöd a gmail fiókod.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69261) chipesz válasza NoOne1976 (#69259) üzenetére


chipesz
őstag

Miután megcsináltad, hosszan nyomva a Google fiókra lesz valami 'szinkronizálási beállítások' szerű szöveg és ott ki tudod pipálni. (Sajna a pontos megnevezéseket nem tudom mert már nem 8.1 van a mobilomon, de valami ilyesminek kell lennie. Itt egy kép is, ez még 8.0-ról van.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#69262) gyurkikrisz válasza A Zéé (#69254) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

sok hr-visszaallitas utan azt kell mondjam hogy csak ritkan csinalja meg, legutobbi ket alkalommal nem is ment. csinalj szkrinsotot ha uj elrendezes van, es azzal ki tudod nagyjabol vedeni

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#69263) A Zéé válasza gyurkikrisz (#69262) üzenetére


A Zéé
addikt

már nagyjából meglett, nem volt egy nagy kaland szerencsére :)

ha már itt vagyok, rákérdezek (bár kicsit off), hogy ti mit csinálnátok a helyemben.

Van a L620-am, ami nagyjából teljesen megfelel mindenre. De keresztbe elrepedt az érintőpanel, beadtuk gariba javíttatni, de valószínű elutasítják. Kaptam addig cseretelefont (igazából emiatt adtam be), ez lett az 520.
Hűségidőm még augusztus 29-ig van a Telenornál, addig nem tudok nagyon mocorogni. Viszont a gariból valószínű jövő hét vége felé visszakapom a telefont, és valószínű, hogy ugyanúgy hibásan. Lesz egy bő hónapom, amíg tehát szolgáltatótól se vehetek telefont, szóval valahogy át kell hidalni.
Ha ez a hiba nem jött volna közbe, nem is gondolkodtam volna cserén. Főleg azért, mert a mostani Lumia kínálat nem igazán tetszik, viszont maga a rendszer nagyon.
3 megoldás tűnik járhatónak:
- megjavítani a telót olyan 15k lenne, és használom tovább, amiért azért szívom a fogam, mert 20-ért vettem magát a készüléket.
- veszek valamit aprón 10k-ért, amivel elleszek pár hétig, amíg lejár a hűségidőm, és veszek valamit a mostani (nem igazán tetsző) kínálatból
- veszek valamit aprón 10k-ért, amivel kicsit több időt próbálok kihúzni, amíg nem jön egy új Lumia széria, és valami normálisabb középkategóriás telefon max 50-60k közt.

Várható valamikor a köv pár hónapban komolyabb bejelentés áradat? Mert ha nem, akkor lehet, hogy az lesz a végső megoldás, hogy megjavíttatom a mostanit, és használom még 1-1,5 évig.
Ti mit csinálnátok?

Just a simple Lineman...

(#69264) gyurkikrisz válasza A Zéé (#69263) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

szerintem vegyél egy 920/925/820-at/öt/at, 20-30k körül már vannak eg3sz jók, aztán azzal kihúzhatod akár hosszabb ideig is, ha nem fontos hogy mindenképp szolgáltatós telefonod legyen

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#69265) chipesz válasza A Zéé (#69263) üzenetére


chipesz
őstag

Én vennék egy Lumia 640-et a Telenornál, ha két éves hűséged van, akkor már a 21. hónap után cserélhetsz készüléket.

Új bejelentés ősszel várható, de hogy azok mikor lesznek megvásárolhatóak az kérdéses.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#69266) ZavaBalazs válasza chipesz (#69265) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

meg az is, hogy az erre szánt keret hányszorosáért, 3, vagy 5? :B

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#69267) moleculez válasza chipesz (#69265) üzenetére


moleculez
veterán

Vagy 925, teljesen korrekt telefon... Másfél évig nyúztam.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69268) moleculez


moleculez
veterán

Keresek multiplatform password managert, ami bankkártyákat is kezel. Az se baj ha fizetős. Fel akarom rakni WP-re, Droidra, ha PC-n van webes elérése az külön öröm de nem feltétel.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69269) A Zéé


A Zéé
addikt

Köszi mindenkinek!
Az igazság az, hogy a 920-925 szériáktól a mérete tart vissza. Tudom, hogy maradi dolog, de engem kicsit zavarnak ezek a nagy tepsik. A 820 még talán... Faternak 735 van, próbálgattam azt egy kicsit, amikor netezek akkor jó az a méret, de amikor zsebbe, övtáskába, vagy az autóban arra a helyre kellene tenni, ahol 6 éve tárolom a telefonokat, akkor már kicsit zavaró a mérete. Kisebb meg nincs. Illetve ami kisebb, az 512 ramos, meg nincs vaku, meg eléggé fapad. Bár attól tartok, hogy az új telefonok se lesznek kisebbek... Igazából ezért téma a 620 javíttatása, mert méretre nekem optimális, a korlátaival meg még valameddig együtt tudnék élni, de ha új telefonért pénzt adok, akkor az már minimum 1 giga ramos legyen.

Közben megnéztem a Telenor WP-s kínálatát, hát onnan nem lesz új telefon... De a T-nél is csak a 735 az, amiért pénzt adnék. :(

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#69270) FіkuszKukіsz válasza A Zéé (#69269) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

532, 435

Romanes eunt domus

(#69271) spider23 válasza moleculez (#69268) üzenetére


spider23
aktív tag

Enpass, szerintem a legjobb erre a dologra ;) enpass

[ Szerkesztve ]

(#69272) lugosi válasza moleculez (#69268) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én msecure-t használok erre.

(#69273) tomboy0013 válasza A Zéé (#69269) üzenetére


tomboy0013
veterán

A 735 sem kisebb a 920-tól.

(#69274) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Belefutottam egy problémába, és nem tudom hol az igazság.
Tunein programban
- Wifi-re csatlakozva pöc-röff indul a stream, 5 perc után sem akad meg.
- LTE hálózaton pár másodperc alat feltölti a puffer-t, aztán ahelyett, hogy megszólalna, megint nekifut. Megint 0-ról kezdi nagyon lassan (több mint 1 perc!) feltölteni. Amint sikerült neki, elkezdi lejátszani azt a pár másodpercet amit feltöltött a puffer-be, és kezdi előről a puffer feltöltését. Mintha szándékosan behúzná valami a kéziféket, de annyira, hogy a 32kbps-os stream esetén is csak pufferel, aztán feladja:

Viszont amikor böngészőben megnyitom a stream linkjét, elkezdi lejátszani, és 5 perc után sem akad (Na jó, 1-es térerő LTE-vel, HSPA(?)-n 3csík látszik. Amikor átvált van hogy megakad 1-2 mp-re, de lényegében működik.

A speedtest szerint is bőven van "tartalék" a hálózatban ahoz, hogy elboldoguljon egy 128kbps-os stream-el.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69275) desolator


desolator
senior tag

Tubecast-nál valahogy be lehet állítani, hogy egymás után lejátssza a letöltött zenéket?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#69276) moleculez válasza spider23 (#69271) üzenetére


moleculez
veterán

Köszi, és Lugosi köszi.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69277) half333


half333
őstag

üdv! olyan kérdésem lenne,hogy egyik ismerősömnél van most egy ilyen készülék,de nem lehet semmit sem letölteni az áruházból. az előző tulajnak rajta van az account-ja,de ne akarjuk alaphelyzetbe álltan,mivel még gondolkozik rajta az ismerős h megvegye-e. csináltunk még microsoft account-ot,van google-s,de egyiket sem tudjuk aktiválni,mivel a microsoft-nál kér másik e-mail címet,vagy telefonszámot,kaptunk kódot,de megint kér e-mail cet,de egyikkel sem működik. légyszi,tudnátok segíteni?

(#69278) pengwin


pengwin
addikt

Sziasztok!
Kényszerből elő kellett vennem a Lumia 820-am helyett a tartalék Lumia 735-öt.
Szebb, könnyebb, jobb a kijelző, sokkal jobb az aksi.
Na de nagyon hiányzik a kameragomb. Nincs valami olyan megoldás, hogy a hardveres gombok valamelyikével lehessen lőni a képeket?

Üdv, pengwin

(#69279) cattus válasza pengwin (#69278) üzenetére


cattus
őstag

Nincs.

Do the thing!

(#69280) ferensz válasza pengwin (#69278) üzenetére


ferensz
senior tag

Nincs

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#69281) konyi79 válasza konyi79 (#69193) üzenetére


konyi79
addikt

Korábbi problémám végülis nem oldódott meg, de legalább romlott a helyzet.
A telefonom visszajött gariból, visszaállítottam a leadás napján készített biztonsági mentésből. Azonban a navigációban korábban mentett kedvenceim sehol, a Drive-ba is az androidról ismerős fiókkal tudok belépni. Az eredeti fiókhoz tartozó kedvencek elvesztek? Ezt így oldotta meg a MS?!

(#69282) MrCsiT válasza konyi79 (#69281) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az alkalmazásokban tárolt adatok mentése MS-nél tart a 0-hoz. Vagy bénák hozzá, vagy sz*rnak a userekre.

Nekem, mikor alkalmazás adatot vesztettem, és megkérdeztem a supportot, hogy "hát WTF, ha egyszer volt mentésem?!" akkor próbálta a support megindokolni azzal, hogy olyan alkalmazás adatokat tudnak menteni, amit a fejlesztő megad, hogy mentsék, de szerintem ez baromság: az eszközhöz MS-nek admin joga van, az oprendszerben admin, a fájszerkezetet látja, ezek után, a mentés minősége az Ő ügyességüket dícséri, vagy a bénaságukat írja le - itt az utóbbi.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#69283) cattus válasza MrCsiT (#69282) üzenetére


cattus
őstag

Nem. Az API megvan a 3rd party alkalmazások biztosnsági mentéséhez, csak a fejlesztők nem implementálják. Ez innentől nem az MS feladata / sara, hisz a lehetőséget megadja a fejlesztők felé. Plusz ezen kívül továbbra is ott a lehetőség beépíteni OneDrive-ra történő mentést (lásd pl. Series Fan) a beépített biztonsági mentéstől függetlenül.

Do the thing!

(#69284) konyi79 válasza MrCsiT (#69282) üzenetére


konyi79
addikt

Most ezen beálltam, vagy 40 helyet lementettem, ahová vissza kellene mennem olykor. Megvolt Nokia fiókban, meg itt is, most meg egy visszaállítás után semmi? Ez tényleg marhára gáz...
Nem vagyok droid párti, de ott ilyen nincs.

Egyáltalán mi a f@sz, online felületről nem érhetőek el mentések? 2009-ben tudta a nokia, weben megterveztem az útvonalat, leszinkronizálta a 6710 navigátorra, és azon az útvonalon vitt. Ez aztán a fejlesztés...

[ Szerkesztve ]

(#69285) viewdetails válasza konyi79 (#69284) üzenetére


viewdetails
addikt

HERE fiókot használod?

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#69286) konyi79 válasza viewdetails (#69285) üzenetére


konyi79
addikt

Már igen, mivel más nincs. Csak visszaállításig a nokia fiók volt aktív, és nem tűnt fel a nokia szervereit lekapcsolták. A vicc a telefon menüjében még mindig aktív, ajánlgatja hozz létre nokia fiókot. Marha gáz...

Szóval akit érint, gyorsan nézzen utána, milyen fiókban vannak a kedvencei...

[ Szerkesztve ]

(#69287) viewdetails válasza konyi79 (#69286) üzenetére


viewdetails
addikt

Tavaly decemberben, mikor frissültek a HERE alkamazások, figyelmeztetett az app, hogy be kell lépni HERE fiókkal és importálta is a régi kedvenceket.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#69288) konyi79 válasza viewdetails (#69287) üzenetére


konyi79
addikt

:W
Figyelmeztethetett volna határozottabban is.

A vicc, akkora a support, a készülék menüjében még mindig ott virít a nokia-fiók a főmenüben, bejelentkezési kísérletre pedig ezt dobja: „Hálózati hiba – Nem tudjuk elvégezni a műveletet. Próbáld újra később"
2015 van, terméktámogatás, szotverfejlesztés ötös.

(#69289) pengwin válasza cattus (#69279) üzenetére


pengwin
addikt

és (#69280) fec555
Nagy kár... köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Üdv, pengwin

(#69290) gyurkikrisz válasza konyi79 (#69288) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Te voltál a hülye, és a Microsoftot okolod? Oh my

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#69291) cigam válasza gyurkikrisz (#69290) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mindenki más hibás, hiszen én nem lehetek az. ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69292) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

melyik lumiákon van usb otg support?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#69293) cigam válasza UnSkilleD (#69292) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Amelyikre feltették a W10 előzetes kiadását?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69294) Akron99 válasza MrCsiT (#69282) üzenetére


Akron99
aktív tag

Én nem szeretném ha kérdezés nélkül látna a MS mindent és még mentegethetné is. ...te ezt komolyan gondolod??? :F (a biztonsági mentés lehetősége az egyes alkalmazások feladata.)

(#69295) Bukk900 válasza cigam (#69293) üzenetére


Bukk900
őstag

Egyiken sincs, ha lenne már rég feltettem volna az előzetest, hogy használjam a külső hangkártyámat!

(#69296) UnSkilleD: a hírek szerint várható, [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#69296) UnSkilleD válasza Bukk900 (#69295) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

és várható a támogatás vagy felejtsem el?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#69297) Micsurin


Micsurin
nagyúr

A segítségeteket kérem , (android fronton vagyok szóval nekem a WP kínai) apámnak van egy 635-e , véletlen szerűen pin kódot kér , és egy kis kártya szerűség van áthúzva ilyenkor a bal felső sarokban , mi lehet a gondja ? Nem zavarja csak mégis :)

A válaszokat köszönöm ! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#69298) Partyface007 válasza Micsurin (#69297) üzenetére


Partyface007
őstag

valószínűleg ujraindulgat a telefon és amiatt kéri a pin kódot..

(#69299) Micsurin válasza Partyface007 (#69298) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mitől ? nem hiszem , hogy a gomb nyomódna meg , és mi az a kis ikon akkor ? Ráadásul rendszeresek a nem fogadottak :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#69300) Polllen válasza Micsurin (#69299) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha a bal szélső ikonról beszélünk, akkor az a sim locked.

Jellemzően restart után van. A környezetemben több 520-620 is sportot űzött a random restartokból, céges telóknál le is cserélték újabbra mindet.

Lehet sw, hw, nem valószínű, hogy ránézésre bárki is meg tudná mondani, mi okozza.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.