Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68451) razzorr válasza kolosanyi (#68448) üzenetére


razzorr
őstag

Ha a vezérek nem wp-t használnak,akkor az elég elszomorító. De merem remélni hogy mondjuk egy jó kis 1520-al nyomulnak. Mindegy is,ettől nem lesz jobb az IE :/

(#68453) Burt1793 válasza razzorr (#68451) üzenetére


Burt1793
veterán

Miért nem 930-cal? :F

(#68454) kolosanyi válasza cattus (#68449) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egy szóval nem mondtam, hogy a cégvezetők, de ettől még ironikus.

(#68451) razzorr
Engem olyan szinten kezd kiakasztani, hogy lassan már mindent jobbnak tartok ennél.

(#68455) cattus válasza #05304832 (#68452) üzenetére


cattus
őstag

A Surface-en (természetesen itt a Pro-ra gondoltam) lévő IE pontosan ugyanaz, mint bármelyik PC-n. Ott pedig szerintem nincs komoly gond vele, napi szinten azt használom.

Do the thing!

(#68456) SOAD19 válasza kolosanyi (#68454) üzenetére


SOAD19
addikt

Mire írod ezt, magára a rendszerre (a razzorr-ra válaszoló hsz.-edre gondolok).
Ha jól rémlik, nem rég még elégedett voltál a wp-vel, ez megváltozott?

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#68457) SOAD19 válasza SOAD19 (#68456) üzenetére


SOAD19
addikt

Storno, kicsit visszaolvastam... :) Kitartás, hátha a w10-zel, az egységesítéssel sokat javul majd a helyzet. ;)

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#68458) kolosanyi válasza SOAD19 (#68456) üzenetére


kolosanyi
veterán

Elégedett voltam, de újabban meghülyült a 630. Olyanokat csinál, hogy az agyam eldobom, pedig ugyanúgy használom, mint eddig. Illetve elmúlt az újdonság varázsa, kezdem nem megbocsátani neki a hibáit. Most itt nem arra gondolok, hogy szar a kamerája, mert az ilyen és kész, de például, hogy egy IE állandóan kidobáljon, vagy egy Facebook üzenőfalat ne tudjak megnézni normálisan, mert egy gané az app, na ezek a dolgok kiakasztanak. Olyan dolgokkal küzd ez a szerencsétlen telefon, amikkel a 20-30 ezres tucatgagyi kínai droidok nem és ez bosszantó.

(#68459) trassher válasza kolosanyi (#68458) üzenetére


trassher
addikt

Hasonló problémáim vannak nekem is. Az IE olyan amilyen, már meg sem lepődöm ha random újraindul a telefon egy weblaptól amit előtte 2 perccel még szépen megjelenített. A baj ott van ahogy te is írod hogy kínai tucat droidok sok-sok szempontból bőven otthagyják a wp-t. Sajnos már ott tartok hogy lehet ismét droid felhasználó leszek. Vannak dolgok amiket nem írhatok az 512 ram számlájára. Pedig szeretem a rendszert csak egyre kevésbé "versenyképes".

Redmi Note 7

(#68460) kolosanyi válasza trassher (#68459) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én droidot nem szeretnék többet. Vagy amit igen, az meg olyan áron megy, hogy iPhonet is vehetek az árából. Még nem tudom, hogy mi lesz, lehet tényleg veszek egy régebbi almát használtan és megnézem, hogy milyen az iOS, olyanom még nem volt.

(#68461) Partyface007 válasza kolosanyi (#68460) üzenetére


Partyface007
őstag

addig örülj :-)

akkor már inkább android vagy BB

(#68462) trassher válasza kolosanyi (#68460) üzenetére


trassher
addikt

Hétvégén tüzetesebben kipróbáltam egy lg g2-t ami ugye nem egy mai telefon és mégis tudott mindent amit kellett. Nem akadt, megnyithattam bármit, böngészőben 5-6 lappal is simán boldogult. Nem kellett várni semmire de tényleg semmire. Vibernél nem az volt hogy felül futnak a pöttyök és tölt hanem kattintottam és ment. Facebook szintén. Pedig mindezt tudná még az én 2 éves L720-am is csak kicsit optimalizálni kellene és foglalkozni az app-okkal. Példának itt van a hvg app-ja ami már lassan 3 hete nem működik. Ha ennyire leszarják a platformot akkor nem kell csodálkozni ha a userek elégedetlenkednek.

Redmi Note 7

(#68463) kolosanyi válasza Partyface007 (#68461) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azokra is van panasz bőven. Eddig almára hallottam a legkevesebb nyavajgást átlag userektől.

(#68462) trassher
Hát igen. Én tényleg csak alap dolgokat várok el a telefonomtól, de ezt a 630 (és a WP) nem, vagy csak erős kompromisszumokkal teljesíti jelenleg. Ez pedig egyre jobban frusztrál. Aztán lehet, hogy nem költök a pénzem, mert nincs olyan készülék, amire ne lenne panasz, de ettől függetlenül tényleg zavaróak a 630 hibái.

(#68464) #56474624 válasza trassher (#68462) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez egy ördögi kör sajnos: nem használják elegen -> a fejlesztők leszarják -> még kevesebben használják -> a fejlesztők még inkább leszarják...
Alapvetően tudom arra használni, amire nekem kell, viszont rengeteg alkalommal érződik, éreztetik az emberrel, hogy a WP nem is létezik gyakorlatilag. Ez meglehetősen bosszantó. Én csak abban bízom, hogy a jövőben a jóval kisebb sebezhetősége, nagyobb biztonsága miatt mégis fog majd egy kis népszerűségre szert tenni.

[ Szerkesztve ]

(#68465) razzorr


razzorr
őstag

Épp most jött a mail az MS-től: "Igyekszünk folyamatosan javítani végfelhasználói szolgáltatásainkat, ezért most frissítjük a Microsoft szolgáltatási szerződését és a Microsoft adatvédelmi nyilatkozatát. Ezekről a változásokról szeretnénk értesíteni Önt..."

Csak kérnem kell és már dolgoznak is az ügyön :)

(#68462)trassher: Szintén zenész,még húzom a 720-al,de remélem nem kell már sokáig. Pedig hogy szerettem anno :/

[ Szerkesztve ]

(#68466) trassher válasza #56474624 (#68464) üzenetére


trassher
addikt

A jóval biztonságosabb rendszerről eddig is tudott mindenki mégsem lett siker. Lehet itt arra fogni hogy későn léptek be a az okostelefon piacra de akkor legalább látná az ember hogy igyekeznek felzárkózni. Nekem tényleg tetszik a rendszer, szeretem. Nem is volt még meg egyetlen egy telefonom sem 2 évig.

kolosanyi: Tökéletes nincs ez egyértelmű de azért mégis ott van az emberben hogy nem ugyanazt a "szolgáltatást" kapta a pénzéért mint mondjuk egy droid vagy ios esetén.

Redmi Note 7

(#68467) #56474624 válasza trassher (#68466) üzenetére


#56474624
törölt tag

A jóval biztonságosabb rendszerről eddig is tudott mindenki mégsem lett siker.

Csak várd ki a végét. Meg aztán ki tudja, milyen szintre jut még el a netes bűnözés.

(#68468) cattus:

De valójában erről nem sokan tudnak. Egy átlagfelhasználót megkérdezel, jó eséllyel semmit nem fog tudni arról, miben más a WP működése. Hogy ez miért biztonságosabb.

[ Szerkesztve ]

(#68468) cattus válasza #56474624 (#68464) üzenetére


cattus
őstag

Már a WP7 óta ez a legbiztonságosabb OS (legalábbis az android-iOS-WP hármas közül).

Do the thing!

(#68469) gg1981


gg1981
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám volna, hogy éjjel töltés közben (3 órával a töltés megkezdése közben kb.) teljesen befagyott a kijelző, kiírja az akkori időt, de semmilyen hardware-es újraindításra nem reagál. Meg amúgy semmire. Kérdésem hogy mit lehetne tenni, mielőtt elkezdem garanciáltatni. (Lumia 1020)

(#68470) spider23 válasza gg1981 (#68469) üzenetére


spider23
aktív tag

Hangerő le és a power gomb nyomva tartása 1x-re amíg nem rezzen. Aztán újraindul.

(#68471) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Én csak az Edge miatt tettem fel a win10et, mert bármennyire is imádom a WP-t lehet az IE miatt fogok váltani egyszer, sajnos sokat böngészek a telón útközben...

Na persze a Win10 még nagyon béta másfél órába és 2 hardresetbe telt mire sikerult egy weblapot behozni vele, de ugyan úgy összefosta magat az Edge is az index-en egy olyan oldatol ahol 2 inda videó volt beágyazva, ezek után nem is teszteltem tovább. (2 giga ramos készülékkel)

(#68472) gg1981 válasza spider23 (#68470) üzenetére


gg1981
csendes tag

Köszöntem szépen. ok-s

(#68473) BiP válasza ArsenalF (#68471) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha csak az IE volt a kifogásod, talán felesleges volt emiatt W10-re váltani. Több alternatív böngésző is van WP-re (UC Browser, Surfy, Maxthon, stb). Igaz, ezek szinte mindegyike IE alapú, de lehet, hogy megfelelne az igényeidnek. (nem tudom, pontosan mi kifogásod van az IE-vel, csak UI, renderelő motor, funkciók vagy csak maga a program nem szimpatikus, fagy, stb.).
Ill. ott az Opera, mint nem IE alapú böngésző. Ezeket próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#68474) erahurka válasza BiP (#68473) üzenetére


erahurka
félisten

Rendermotorral van egyedül probléma szerintem. Azon pedig egyik ie alapú böngésző sem segít. Annyi appot kiszerveztek feleslegesen, az ie-t miért nem? Kaphatott volna pár frissítést mint a zenelejátszó és lehet egész használható lenne.

(#68475) Marty8


Marty8
tag

Sziasztok!
Óriás problémába vagyok! Most költöztem egy ilyen Windowsos mobilba (535).
A nagy bajom, hogy a google contact-ból nagyon szelektíven jelennek meg az emberek. Nem tudok rájönni h mi szerint szinkronizálja be és akit nem miért nem? Valaki tud segíteni? Köszi! Matyas

M a t y a s

(#68476) Kbali válasza Marty8 (#68475) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van egy olyan beállítás, hogy mutassa-e azokat, akiknek nincs telefonszámuk. Valószínűleg ez be van állítva és a névjegyzékben egyes kontaktjaidnál "egyéb" kategóriában van a telefonszám. Ezt a google webes felületén állítsd át mobil vagy vezetékes vagy bármi nevesített kategóriára és akkor megjelennek. Ha SMS-t is akarsz nekik küldeni, akkor mindenképpen mobilra állítsd.

(#68477) Marty8 válasza Kbali (#68476) üzenetére


Marty8
tag

Köszi! Kipróbálom!

M a t y a s

(#68478) .LnB


.LnB
titán

Én nem tudom mi történt a napokban de a facebook app borzalom nálam. több napos, hetes postokat tesz ki. Ráfrissítek akkor is, frissít időnként mert változik, és hibát sem ír ki. De állandóan régi, százszor látott postok. Mi ez?! Lehet valami összefüggés a Facebook Connect-tel?

Ui: Bocsánat ha ez nem elég szakmai, remélem nem off ide ez a komment.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#68479) ArsenalF válasza BiP (#68473) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Nem ma kezdtem :)
(Nem volt benne semmi felesleg, megakartam nézni változott-e a helyzet, elvégre ezért adták ki a TP-t hogy belenézzünk :)

Mindet próbáltam, ugyan olyan rosszak. Heti rendszerességgel futok bele oldalakba, ahol vagy nem kezeli a lenyíló menüt rendesen, vagy nem tölti be az oldal azon részét ami kilóg a képernyőről és jobbra nem tudok menni, bizonyos dolgokra nem tudok rákattintani, (Persze mondhatjuk hogy ezek a hanyag webfejlesztők miatt történtek, de ez senkit nem érdekel, pont úgy ahogy anno a "modern" böngészők elkezdték kijavítani a nem valid xhtml kódodat és ahelyett hogy hibaüznetet dobáltak volna hogy figyu már szar az oldalad, inkább ők kijavították helyetted, és voaláá ma hol tart a Firefox)
És akkor a legeslegidegesítőbb: csomoszor meg hal az oldal félig betölt, görgetni lehet, de a nem betöltött rész nem fog megjelenni, a vissza gombra nem reagál, semmire nem lehet rábökni nem érzékeli, egyedül az IE belső menüje jön fel, de azzal sem érek sokat, csak a lap bezárása segít, vagy az egész IE-é. Rosszabb estben magától bezárja az IE-t és a start képernyőn találom magam

Ezek a hibák pedig mind mind az IE renderelőkéjében vannak. Az Opera az más tészta, az csak szimplán összeomlik általában, akad görgetés közben, csomó oldal összevissza jelenik meg benne.

(#68480) szaki26a válasza ArsenalF (#68479) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Az edge más lesz, ha ugyan az a rendermotor lesz mint pcn tényleg. Ott nem engedhetik meg maguknak, hogy ne optimalizálják arra az oldalakat. Túl magas lesz a piaci részesedése. De szerintem míg le nem zárják a kódot ne várjunk csodát.

(#68481) ricsip válasza BiP (#68473) üzenetére


ricsip
addikt

Amelyik oldalon crashel a mobil IE, ott crashel az UC browser is: m.youtube.com --> lejátszási listák --> favorites --> landscape módban görgeted lefelé, a 2. item-nél meg szokott halni reprodukálhatóan az IE, és utána kipróbálva az UC browser is.

Az opera (a "mini", mivel csak az van perpill WP-re) hazaküldi minden beírásodat (username+password) az opera renderelőfarmjába, h. a sikeres belépés után tudják a telefonodra küldeni a weblap tartalmát képként. Ki a franc akarja azt használni?

Az Edge-nél hozza az MS azt, amiben mindig is jó volt: a marketing / PR bullshit-et. Ugyanolyan trágya lesz az edge is, mint az IE volt 10+ évig. Nem kell elhinni minden mesét ami az MS press release-ben olvasható. Vették az IE kódját, string search-replace mindent Edge-re, módosítottak talán 0,5-1%ot rajta, és eladják új dobozban. Súlykolják a sajtónak 6-8 hónapig, hogy ez teljesen más mint minden korábban, az emberek meg lassan elhiszik. Pszichológiai hadviselés, ha már technológiailag nem tudnak lépést tartani a konkurrenciával.

[ Szerkesztve ]

-

(#68482) cattus válasza .LnB (#68478) üzenetére


cattus
őstag

Nem az app hibája, a Facebook változtatott a News Feed működésén.

Do the thing!

(#68483) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Barátnőm szeretne egy telót... Nekem 640es van és tetszik neki, de olcsóbb alternatíva kellene...win élménnyel.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#68484) Giovan! válasza n.andras74 (#68483) üzenetére


Giovan!
addikt

Lumia 635,olyat kérj amiben 1 GB RAM van.Lehet más készülék is (például 435) is,de mindenképpen legyen benne 1 giga RAM,anélkül már a WP sem a régi...

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#68485) .LnB válasza cattus (#68482) üzenetére


.LnB
titán

De ez így borzalom. A böngészőn kívül nincs valami alternatíva? Vagy valami beállítás?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#68486) cattus válasza .LnB (#68485) üzenetére


cattus
őstag

Az appon belül ahogy nézem nincs rá beállítás.

Do the thing!

(#68487) erahurka válasza .LnB (#68485) üzenetére


erahurka
félisten

Legszélső lapon van olyan hogy legfrissebb események, ott időrendben mutatja a bejegyzéseket. Amúgy én is csak áldani tudom a Facebook-ot, amikor úgy értesülök egy nyereményjátékról, hogy a két nappal ezelőtti eredményhirdetést kiteszi első helyre a falamon. Zseniális. Meg Forma 1 után dobálja a szabadedzéses cikkeket. Ez így gyakorlatilag semmire sem jó.

(#68488) .LnB válasza erahurka (#68487) üzenetére


.LnB
titán

A legfirsebb események opció is használhatatlan. Olyan dolgokat is betesz oda, hogy az "ismerősöm ismerősének az ükapja elf*ngotta magát" Átláthatatlan az is. Ráadásul millió esemény van ott.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#68489) Воланд válasza .LnB (#68478) üzenetére


Воланд
titán

parhavonta megborul a backend, akkor eljatsza, hogy a news feed-ba es a most recent reszbe is ossze-vissza pakolja a postokat. aztan egy ido utan helyrejon.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#68490) .LnB válasza Воланд (#68489) üzenetére


.LnB
titán

Akkor ha nincs alternatíva, nincs más választásom várok míg helyreáll.
Köszi a segítséget mindenkinek! :R

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#68491) ArsenalF válasza szaki26a (#68480) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Igen, ez az utolsó szalmaszál amibe kapaszkodom, végülis messze még az október.

(#68492) ArsenalF válasza .LnB (#68485) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Elvileg más platformon is ilyen, de sajnos ezt nem tudom megerősíteni. Tényleg botrányosan szar...

(#68493) tutis válasza n.andras74 (#68483) üzenetére


tutis
őstag

lumia 535 kell a párodnak

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#68494) n.andras74 válasza tutis (#68493) üzenetére


n.andras74
aktív tag

igen ezt nézegetjük...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#68495) #03372544 válasza .LnB (#68488) üzenetére


#03372544
törölt tag

Kb. ezen a ponton töröltem a FB fiókomat :P

(#68496) .LnB válasza #03372544 (#68495) üzenetére


.LnB
titán

Én elvagyok vele, egy jó kis RSS reader funkciót tölt be nálam. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#68497) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

az iránytűt hogyan tudom úgy kalibrálni, hogy azt ne kelljen minden alkalommal újra megtennem amikor elindítom a here City Lens-t?

Kicsit már kellemetlen egyfolytában nyolcas alakban hadonászni a nyílt utcán :DD

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#68498) bluemirage


bluemirage
őstag

Szakmai problémám támadt a céges WP-s telefonommal.... aminek hiánya eléggé tacsra fogja vágni a mai napot. Mindjárt cserélem a hangpostán az üzenetet, hogy gáz van... Otthon kukázok egy öreg droidos telefont... persze kell előtte egy SIM átalakítót szerezni... mert ugye csak kártyák mérete csökken, a telefonoké meg nő... ami logikus... nem de...? De addig is nem tudom, hogy egy Railjet elé hajítsam ki Hegyeshalomnál, a zöld konténerbe dobjam, vagy most a második emeletről a betonra. :F
Asszem a railjet látványosabb. A szerviz nem érdekel és nem prio. Az olyan, mint a winchesterre, meg más tárolóeszközökre adott garancia. Rohadtul nem a 15 eFt wincsi a fontos, ahogyan nem is a 1-2 ezer Ft Lifetime garanciás pendrive ára... hanem az ami elveszett róla... jelen esetben a mai napom és ami ezzel jár... :(

Meliora sunt bono inimica

(#68499) kutga válasza bluemirage (#68498) üzenetére


kutga
nagyúr

Sajnálom. Nekem otthon ilyen esetre figyel a fiókban egy tégla egyszerű dual simes telefon, meg két kis keret a microsim normál méretűvé tételéhez. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#68500) gyurkikrisz válasza ricsip (#68481) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Semmi új :(

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.