Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83451) fboldog válasza RazoR (#83448) üzenetére


fboldog
senior tag

:C :C :C
Jó szórakozást hozzá!

üdv.: Boldog Ferenc

(#83452) RazoR


RazoR
veterán

Otthagytam éjszakára külső tápról járni a rendszert reggelig, jelentem nincs szivárgás! :DD
Barrow Flow meter-t használok de már látom, hogy cserés lesz, indtásnál mikor 100%-on pörög a pumpa akkor ír adatot de windows boot után nem, 1200rpm-en járatom a pumpát idle, látszik, hogy van áramlás de 0-át ír az áramlásmérő.

Kérdés: játék közben 38-40 fokos a proci így nem pörög fel a pumpa és a ventik, de emiatt nincs megfelelő áramlás a vga hűtésére. Hogy tudnám ezt megoldani, hogy gpu hőmérsékletre vezéreljem rendszert? :F

Ha cpu hőfokra vezérlem a pumpa és a ventik fordulatát és beállítom mondjuk, hogy 40fok felett pörögjön fel minden akkor egy böngésző megnyitásnál is felpörög minden "feleslegesen"...

fboldog: :R

(#83453) fboldog válasza RazoR (#83452) üzenetére


fboldog
senior tag

Mit jelent az, hogy nincs elég hűtés?

Alapvetően a víz hőmérsékletével szokás szabályozni a ventilátorokat (és esetleg a pumpa sebességét)

Mivel nem használsz aquacomputer cuccokat (és így aquasuiteot)
Javaslom a https://getfancontrol.com/ -t.

(Azoknak is, akik esetleg nem akarnak Aquasuiteot, de Quadrot, Octot, Aquaerot igen)

üdv.: Boldog Ferenc

(#83454) RazoR válasza fboldog (#83453) üzenetére


RazoR
veterán

Idle 28 fokos a vga az eddig 42 helyett, de játék közben felmegy 60-ig.
4 radival ez lehetne kevesebb is szerintem ha jobban pörögne a pumpa meg a ventik.

(#83455) tibcsi0407 válasza RazoR (#83454) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Egyáltalán miért tekered le a pumpát?

https://utdetailing.hu/

(#83456) RazoR válasza tibcsi0407 (#83455) üzenetére


RazoR
veterán

Miért mennyin kéne járatni?

(#83457) abridabri válasza RazoR (#83456) üzenetére


abridabri
veterán

Pumpánál én fix RPM -et preferálok. Beállítom azt a maximumot ahol még nem zavar a hangja és kész. D5 nél szerintem 75-80% -on még nem fogod hallani.

(#83458) RazoR válasza abridabri (#83457) üzenetére


RazoR
veterán

Mgpróbálom majd íg, köszi!
Bocs ha hülyeségeket kérdezek de nagyon rég volt vizezett gépem, akkor is csak a cpu, ez egy kicsit összetettebb rendszer. :)

(#83459) tibcsi0407 válasza RazoR (#83456) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én személy szerint maxon járatom, pedig nálam 5 db van. Semmi hangjuk.

https://utdetailing.hu/

(#83460) fboldog válasza tibcsi0407 (#83459) üzenetére


fboldog
senior tag

Hogy minek mennyire van hangja nagyon szubjektív. Függ az adott frekvenciára való érzékenységtől és a hangerőre való érzékenységtől is.

üdv.: Boldog Ferenc

(#83461) fboldog válasza RazoR (#83454) üzenetére


fboldog
senior tag

Na ezek azok a hőmérsékletek amikkel már rég nem foglalkoznék.

A cél az lenne, hogy mondjuk 37C fölé ne menjen a víz hőmérséklete.
Ennek figyelembevételével készítesz egy profit ahol az alap épp házat szellőztető 300-400 rpm-től felmegy addig, hogy tudja tartani a max vízhőt.
Szóval ehhez érdemes valami CPU és GPU burn cuccot indítani és finomhangolni a max fan RPM-et.

A pumpa sebességét akkor érdemes növelni (mindenképpen legyen egy alap 70+ LPH), ha valamelyik egység túlmelegszik és több hőt szeretnél elszállítani. Aminek amúgy az lesz az eredménye, hogy nő a víz hőmérséklete, ami miatt nő a ventilátorok sebessége, ami miatt nő a zaj. :)

Szóval jó paraméter tekergetést.

üdv.: Boldog Ferenc

(#83462) tibcsi0407 válasza fboldog (#83460) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez igaz. Nekem a két WCP D5 minimálisan sípol, de a gépházban nem hallod. Amikor a MORA-n voltak, akkor nagyon hallottam, így inkább két VPP 755 került a helyükre.
2 pumpa van nekem a MO-RA körön (VGA és PCH), 3 pumpa a chiller körön (CPU és RAM)

https://utdetailing.hu/

(#83463) abridabri válasza fboldog (#83461) üzenetére


abridabri
veterán

OCN en ezt írta valaki :
Jobb nem csökkenteni az rpmet ,mert inkább árt mint használ :
" there is not bearing contact when the pump is running. There is / should be a water jacket between the impeller and ceramic bearing. The faster the pump is running, the more the impeller is pulling away from the bearing due to the rotational forces, better allowing the formation of the water jacket. This is why, generally speaking, these pumps are more reliable at %100 speed."

(#83464) RazoR válasza fboldog (#83461) üzenetére


RazoR
veterán

A víz hőmérsékletet méri a Barrow flow meter de a LPH-t valamiért nem, még nem jöttem rá miért.

Majd kitapasztalom, hogy mit hogyan érdemes beállítani.

Köszi! :R

(#83465) tibcsi0407 válasza RazoR (#83464) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Lehet fordítva raktad be. Van benne egy kis rotor, annak nem mindegy az áramlás iránya. Legalábbis a Bykski nekem úgy volt.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#83466) Shkiz0 válasza RazoR (#83452) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

1200rpm-en járatom a pumpát idle, látszik, hogy van áramlás de 0-át ír az áramlásmérő.

Azért megnézném a leírását, mert nehogy az legyen mint a D5 Next nálam, hogy pl 25%-on járatom és itt nekem is 0-át ír mivel a határérték alatt van az áramlás (80L/h) de amint fentebb veszem e fölé már ír értékeket.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#83467) RazoR válasza tibcsi0407 (#83465) üzenetére


RazoR
veterán

Néztem ezt mielőtt beszereltem, gyárilag úgy van, hogy jobb oldal IN, bal OUT és így is van beszerelve.

(#83468) tibcsi0407 válasza RazoR (#83467) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha biztos vagy benne, akkor a másik dolog az lehet, hogy nagyon alacsony a flow. Bizonyos flow alatt nem mér. 100%-on sem írja?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#83469) Laraxior


Laraxior
titán

Nem max szivattyú fordulaton kell azt a vackot kalibráltatni? Az áramlásmérőt.
Mintha azt olvastam volna valahol, valamikor.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83470) RazoR válasza tibcsi0407 (#83468) üzenetére


RazoR
veterán

Megnézem majd.

Lara: nem tudom, nem túl informatív a manual-ja. Amit ír, hogy az alaplapi pwm csatit 100%-ra kell állítani mielőtt rádugom, na ez nálam utána történt meg, lehet ez a baj.

(#83471) Laraxior válasza RazoR (#83470) üzenetére


Laraxior
titán

Ha arról szabályozható, mint az én Apex szivattyúm is, akkor igen, az pont azt jelenti :D
A két D5 az manual tekerős, de 3as fokozaton mennek, meg az Apex is erős volt a két radihoz, azt is lejjebb kellett venni, de D5-el elmehetsz 4-ig is szerintem, ott se túl hangos.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83472) RazoR válasza Laraxior (#83471) üzenetére


RazoR
veterán

Most az áramlásmérőről beszélünk? :D

Ez írja: Please set the corresponding FAN interface speed in the motherboard BlOS to "full speed" before power on.and keep the voltage at Stable 12V output to avoid equipment damage or abnormality due to low voltage;

[ Szerkesztve ]

(#83473) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Srácok ez itt lenne nem messze tőlem.
[link]
Ehhez elvileg csak ennyi kellene, ha AM5-ön akarom használni?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#83474) fboldog válasza Shkiz0 (#83473) üzenetére


fboldog
senior tag

Szerintem nem akarod megvenni. :R
(Hajszál repedések a meneteknél, vagyis túl lett húzva.)

üdv.: Boldog Ferenc

(#83475) Shkiz0 válasza fboldog (#83474) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azt hittem ez mindegyik plexisnél előjön idővel, de akkor hagyom.
Akkor marad az új Velocity2. :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#83476) tibcsi0407 válasza Shkiz0 (#83475) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tegyél rá Heatkillert szerintem.
Új konfig?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#83477) Shkiz0 válasza tibcsi0407 (#83476) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Valószínűleg igen, megnézem a "sötét oldalt" :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#83478) fudi2002 válasza tibcsi0407 (#83476) üzenetére


fudi2002
veterán

Épp most érkezett meg a Heatkiller IV prom. Azért a felfogatás egy álom az alphacoolhoz képest. Tudom a core1 már kultúrált.
Majd összemérem a többi blokkal, kíváncsi leszek.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#83479) tibcsi0407 válasza Shkiz0 (#83477) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Engem is csikol a következő Zen. Arrow-tól picit tartok.

Fudi

Tuti sokkal jobb lesz!

https://utdetailing.hu/

(#83480) TESCO-Zsömle válasza fboldog (#83474) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

EK-nak van alkatrészkészlete. ;] Dob egy mail-t, kap új tetőt olcsón.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#83481) mpierre válasza TESCO-Zsömle (#83480) üzenetére


mpierre
veterán

Biztos, akad olyan blokk, amihez van némi alkatrész... Nekem nem jött össze. :(((

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#83482) Laraxior válasza fudi2002 (#83478) üzenetére


Laraxior
titán

Én meg pont az Alphacool lefogatóját, csavarjait használom a heatkiller blokkhoz :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83483) fudi2002 válasza Laraxior (#83482) üzenetére


fudi2002
veterán

Biztos én vagyok balfék, de én állítva szerelek többnyire. Namost tartani a baromi nehéz blokkot, közben a csavarokkal eltalálni a lyukakat a lapon és még a pasztát se barmoljam szét miközben zsonglőrködök, hát. Ja igen, és ha a csavarról leesik menet közben a rugó, ami lelöki az alátétet is, na akkor újrakezdés elölről, mert annyi kezem már nincs, hogy visszapakolásszam rá.
Mondjuk utóbbi időben elég rutinosan ment már, annyit cserélgettem a blokkokat.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#83484) RazoR


RazoR
veterán

Az Apex pumpa halkabb mint a VPP665?

(#83485) abridabri válasza RazoR (#83484) üzenetére


abridabri
veterán

Igen.

(#83486) Enton válasza RazoR (#83484) üzenetére


Enton
addikt

Elvileg igen, itt egy teszt is: [link]
Ha jól olvasom a típusokat, akkor az épp ez, nekem is egy nagyon halk példány jött aquatuningék-tól, akcióban eleve bestbuy volt, még most is az.
Első körben fel sem raktam rpm jelre és így is maradt azóta is, legalább marad egy portom pluszba ventiknek, ez nagy szó itx alaplapnál amúgy.
Nagyon halk, kb közel kell hajolni és megfogni, hogyha nem hinnél a szökőkút effektnek. Ventik ha rápörögnek sokkal hangosabb szélzajjal vannak.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#83487) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Na, már Roman is berágott az EK-ra. [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#83488) TESCO-Zsömle válasza tibcsi0407 (#83487) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Néha elég, ha egyvalaki felemeli a fáklyát. GN-nek pedig elég magasra ér a karja...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#83489) Ubi82 válasza tibcsi0407 (#83487) üzenetére


Ubi82
őstag

Sajnálatos :U

(#83490) tibcsi0407 válasza TESCO-Zsömle (#83488) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen. Ettől függetlenül remélem megoldódik a dolog akár vezetőcserével.
Bár az elszabadult árak egyáltalán nem szimpatikusak.

https://utdetailing.hu/

(#83491) RazoR


RazoR
veterán

Ezt sikerült összehozni, hát nagyon nem volt egyszerű több okból sem.
Relatív kicsi a ház (O11 Air Mini), van pár rész ahol ment a fejvakarás, hogy hogyan hozzam össze, hogy elférjenek egymás mellett az alkatrészek de a legnagyobb szívás a szivárgással volt.
Tudom nem a legoptimálisabb a ház a vízhez de kihívásnak éreztem összerakni egy 4 radis rendszert egy ekkora házban. Még keresem a legoptimálisabb beállításokat de eddig nagyon elégedett vagyok. :D
Köszönöm mindenkinek a sok tanácsot/segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#83492) abridabri válasza RazoR (#83491) üzenetére


abridabri
veterán

Na ez menő lett :K

(#83493) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

kapható itthon olyan készlet, ami bővíthető a saját elemeivel? :F a helyzet: ismerős beruházna egy pénz mindegy alapon 14900+4090 alapú gépre, és kívánsága lenne a vízhűtés...mivel nagyon rég nem vagyok vizes témával képben, fél estés guglizás után a Corsair Hydro X kiteket találtam, de ezek alapból csak a cpu-t tartalmazzák, és találtam hozzávaló SSD-t. Hasonló, elérhető kit, összetevő(k) létezik, amivel le lehet fedni a gép nagyobb részét? (cpu, vga, ssd, nb? ram-ra még létezik vízhűtés?)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#83494) Dr V válasza Mr.Csizmás (#83493) üzenetére


Dr V
őstag

Nem hiszem, h ez számítana, kb minden mindennel keverhető. Egyedül a réz-alu keverés a tiltott.
Ha az esztétika miatt kérdezed, akkor amelyik gyártó terméke tetszik.
Annó EKWB 360kit-et bővítettem, egyes elemeit most is haszálom. VGA, CPU van nálam hűtve.

(#83495) proci985 válasza Mr.Csizmás (#83493) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

menetre jellemzoen minden G1/4

rez es rez/nikkel nyugodtan mehet egy korbe, mas meg ugyse nagyon lesz. ezen kivul kb jellemzoen minden kompatibilis mindennel

nekem pl van a rendszerben Primochill, EK, Laing, Alphacool, HWLabs, Aquatuning es Phobya.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83496) Mr.Csizmás válasza Dr V (#83494) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+proci köszönöm :R

Cu+Al kizárás az megvan, alap dolog máshol is :K :D

az üzleti elérhetőségek kérdés, hogy merre induljak és mit keressek. a Corsair kit jó kiindulópont, alap a csőhajlítgatós dologgal?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#83497) Dr V válasza Mr.Csizmás (#83496) üzenetére


Dr V
őstag

Merev cső szép, csak kell egy kis ügyesség hozzá.
Aliról érdemes rendelni merev csövet.
Ha az a kit tetszik vedd nyugodtan, nem hiszem, h drasztikus különbségek lennének az alkatrészek között.
Asszem 14900 mintha lenne direct die hűtés is, ennek érdemes utánanézni.
Ami fontos, h D5 legyen a pumpa, érdemes vízhűmérőt is a rendszerbe rakni, arról vezérelni a ventiket. Nálam ezt alaplap szerencsére tudja.

(#83498) proci985 válasza Mr.Csizmás (#83496) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

arra nezz ra. amiben nagyon nem tudunk segiteni, utobbi par evben iszonyatosan megdragult a viz. ahogy nezem 110 euro egy Alphacool 360XT45, uramatyam.

radiatorban hasonlo meretben nagy kulonbseg nincs, lehetoleg 360x45 legyen ha befer a hazadba.

pumpa D5 legyen. teto es tartaly kb mindegy, ami elfer / jol nez ki.

blokkok kozott nagy kulonbseg nincs, szoval a 250 euros blokk nem fogja megerni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83499) Mr.Csizmás válasza proci985 (#83498) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a pénz kb. mindegy, bemondásra megy, csak a linkeket kell küldenem, és rendeli. lényeg hogy határidős, és itthoni legyen elsősorban az időtényező miatt.
----------------
köszönöm a tanácsokat, ezek alapján holnap folytatom a keresést :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#83500) Dr V válasza Mr.Csizmás (#83499) üzenetére


Dr V
őstag

Ha ennyire nem számít, akkor EKtól közvetlenül lehet rendelni, nekem eddig jó tapasztalataim vannak velük. gyorsabb, olcsóbb, mint a Merlin, mástól meg nem hiszem, h itthon értelmes cuccot tudsz újonnan venni.
Mondjuk a mostani híreket nem követem, h mi van velük...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.