Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83151) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#83150) üzenetére


Csavez™
veterán

Bele fújsz elég, hallani fogod, mint egy turbina, olyan hangja van.

(#83152) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#83151) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az lesz, csak most nincs hozzá lelki erőm :N

https://utdetailing.hu/

(#83153) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#83152) üzenetére


Csavez™
veterán

Látod, hiába zárod ki a hardvereket gyorscsatira, akkor máshol lesz a gond.
Az ember nem ússza meg egykönnyen a munkát.

[ Szerkesztve ]

(#83154) realme


realme
kezdő

Sziasztok! Honnan lehetne megtudni melyik gyártó RX 7800XT kártyái egyeznek meg a referencia PCB -vel mert csak ahhoz van vízhűtő blokk.

(#83155) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#83153) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ja, ezt is minimális víz veszteség mellett meg tudom oldani szerencsére. Ha egyáltalán jó lesz.
Egyébként a chillernek a ventije csörög szerintem. Lehet megérne egy cserét.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#83156) abridabri


abridabri
veterán

(#83157) mpierre válasza abridabri (#83156) üzenetére


mpierre
veterán

Ezek után kíváncsi lennék a felénk is kapható Magicoolra...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#83158) abridabri válasza mpierre (#83157) üzenetére


abridabri
veterán

Volt régen egy 360as Magicoolom ,nem volt gond a minőségével , de hogy réz lenne -e azt passzolom.

(#83159) mpierre válasza abridabri (#83158) üzenetére


mpierre
veterán

Most a fiam gépében van g2-es 120-as és 240-es. Nem az áruk, hanem a méretük miatt. :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#83160) realme


realme
kezdő

Akkor mégis a méret a lényeg? :DDD

(#83161) Enton


Enton
addikt

Ez az apex pumpa mennyin megy, ha nincs pwm jele?
Hangból ítélve a lenti fordulatok vagy nagyon max közétartományban lehet, avagy ha maxon megy akkor egy nagyon csendes példányom lett.
Ezt a Alphacool Core 100 Aurora reservoir-t meg jól érzem hogy nem fekvő módra találták ki?
Mer ilyen szökőkutas lesz ha megborítom:

A meglepő hogy ez semmi plusz hanggal nem jár, nameg ha nagyon zavar kiveszem a kis csövet középről secperc de egyelőre jó ez így is.
Kell majd már szereznem egy áramlásmérőt meg vagy 2 gyorscsatit is.
Majd még délután ha hazaértem folyatom a kísérletezgetéseket vele, mit meg hogy tud.
Ez az alphacool 3 pines rgb kábelt hogy tudnám a jelenlegi asus lapom 4 pines csatijára összemókolni?
Ehhez a tankhoz lehet costum tetőt vagy tartályt venni vagy nyomtattatni(3d, nem tom van e már átlátszó filament ehhez???)?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#83162) F e Z o válasza Enton (#83161) üzenetére


F e Z o
veterán

Tudtommal, ha egy szivattyú nem kap pwm jelet, akkor max teljesítményen megy.

H2O über alles!

(#83163) hackeeeee válasza Enton (#83161) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg maxon mennek. Az EK pl. biztos.. én úgy tudom hogy az AC is.

RGB? Nincs 3 pines csati a lapon? Biztos? Azért az mondhatni már alap. :)

Mókolni nem érdemes, elvileg átalakítók léteznek.

Véleményem szubjektív...

(#83164) fudi2002 válasza hackeeeee (#83163) üzenetére


fudi2002
veterán

Aquacomputer is.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#83165) jones965 válasza fudi2002 (#83164) üzenetére


jones965
Modder

Mivel mindegyik Cegléden készül, így a cimke ami megkülönbözteti őket, ergo a működésük megegyezik tipusonként.

(#83166) sinya85 válasza Enton (#83161) üzenetére


sinya85
senior tag

A 3 pines argb 5volt
4 pines meg rgb 12volt
nem kompatibilisek 1mással.

ஜ۩۞۩ஜ

(#83167) Grózi válasza realme (#83160) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hogy egy kedves hölgyismerősöm ídézzem:
"Nem a méret a lényeg,csak jó nagy legyen!"

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#83168) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!
Merev csővel összeraktam a gépemet, de szivárog az egyik csatlakozásnál. Az oda való csövet újra lehajtottam de most a másik végénél van probléma. Van ötletetek, h mit rontok el?

(#83169) Enton


Enton
addikt

Nos én voltam a türelmetlen és figyelmetlen rgb témában, most hogy pakolásztam a tegnapi csomagbontás és legózás után, végig lapoztam a kis füzetet amit adnak, ott a listán egy átalakító(3pin to 2x1 pinesre, már csak az a kérdés hogy tudnám a barrow blokk 3 pin-es rgb-jét ennek a daisy chaine rgb-je toldani mert pont nem kompatibilisek egymással[persze ezek is hát miért is lenne jó ha mindenki szabvány csatikat használna]).
Persze doboza alján ott volt és azzal sikeresen életre is kelt a csillámpóni.
Pumpára is adtam rpm jelet, maxon megy ez is jel nélkül.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#83170) realme válasza Grózi (#83167) üzenetére


realme
kezdő

A fene sem érti ezeket a hölgyeket, egyik azért sír mert túl kicsi a másik pedig azt mondja hogy te paraszt hogy lehet ekkora.

(#83171) Laraxior


Laraxior
titán

Mi a helyzet azzal az Apex szivattyuval? Visszajottem nyaralasbol, megrendelnem, de mintha azt olvastam volna, hogy nem allithato az erossege, es maxon megy. Viszont nekem csak ket 280as radit meg egy cpu blokkot kell keresztulnyomnia es nemigazan orulnék neki ha csobogna a viz a tartalyban :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83172) Enton válasza Laraxior (#83171) üzenetére


Enton
addikt

Ha még az akciós áron megy akkor best buy.
Nem nagyon találni most olcsóbbat/jobbat, rpm jel nélkül maxon sereg mint a d5-ök, csobogás csak látvány(én hangeffektet nem hallok hozzá[esetleg ha állítva használnád a fill porton visszatérőbe kis plusz cső nélkül akkor tudna csobogni, még így nem próbáltam mert egy kínszenvedés in porton feltölteni]), de csak ha fekvő pózban használnád mint én tervezem.
Ha kap rpm jelet akkor lehet állítani.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#83173) RazoR válasza Laraxior (#83171) üzenetére


RazoR
veterán

Ott van rajta a PWM csatlakozó, állítható.

Csatlakozások 4-tűs PWM | SATA
Szabályozási tartomány 2500 - 4500 RPM

(#83174) Laraxior válasza Enton (#83172) üzenetére


Laraxior
titán

80€ tartoval, voszont van 85ert tartallyal (100ml), vagy 90ert 200as tartallyal. Jo vetel, behuzom valamelyiket :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83175) tibcsi0407 válasza Laraxior (#83174) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én a 200-ast vettem. Hibátlan. Nagyon csendes is.

https://utdetailing.hu/

(#83176) Enton válasza Laraxior (#83171) üzenetére


Enton
addikt

Most nézegetem a honlapjukat nekik és tessék:

es nemigazan orulnék neki ha csobogna a viz a tartalyban

Lighttower water effect
A special water effect is created in the Eisbecher reservoir via the riser tubes. If you do not fill the reservoir beyond the top edge of the riser tube, you get a kind of fountain effect. In this case, the water is pushed out the sides of the riser tube and splashed against the glass tube. Depending on the flow of the circuit, the effect is stronger or weaker.

Ez végül is nem bug hanem feature.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#83177) Laraxior válasza Enton (#83176) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem is olyan tartalyom van ezen a gépen, hogy alulrol belemegy egy merev cső, de ha csurig toltom a tartalyt, akkor vegulis nem csobog.
Mindegy, megveszem, mert sose lehet tudni mennyire bovitem a rendszert, azert legyen kraft. Meg ha biosbol tudom pwm szabalyozni akkor meg ugysincs gond, a ventiket is ott allitottam be, mert valami noname kinai ventiket vettem fillerekert aquarol, de tekernek mint az őrült. Lehetetlen megmaradni mellettuk maxon, nemhogy htpc... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83178) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Sziasztok.
Esetleg próbálkozott valaki olyannal, hogy több ventit rakott egymásmellé és úgy fújta a radit 2 esetleg 3 venti.
Lehet így növelni a teljesítményt?

Van itthon egy csomó fölös venti. Gondoltam kipróbálom.
Monduk a 360-as radin nem 6 venti van hanem 12 :DD

Vagy ha a vonós 4est 8an játszák nem lesz gyorsabb? :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#83179) tibcsi0407 válasza Hellboy2387 (#83178) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem sok értelme van. Push-pull is inkább a vastagabb rádiónál profitál.

https://utdetailing.hu/

(#83180) Hellboy2387 válasza tibcsi0407 (#83179) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Bocsi azt kimaradt. Monstra radiról lenne szó :DD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#83181) abridabri válasza Hellboy2387 (#83180) üzenetére


abridabri
veterán

Semmi értelme 2 ventit összerakni . Akkor működik csak a dolog ,ha az egyik normal a másik ellentétes irányba forog.
[YT -elmélet]
[YT- gyakorlatban]

[ Szerkesztve ]

(#83182) Hellboy2387 válasza abridabri (#83181) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Wow. Ezt jó tudni. Mostmár biztos hülyeség. Akkor 1db b@szott erős kell :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#83183) gaben22 válasza Hellboy2387 (#83182) üzenetére


gaben22
senior tag

Azzal sem biztos, hogy beljebb vagy, mert ha a radiátor nem "sugároz" ki annyi hőt, akkor nincs is mit "lefújni". Ha bika ventiket akarsz használni, akkor vegyél iszonyat vastag high FPI countos radikat, hogy jó nagy legyen a hőleadó felületed, abba tolj bele irgalmatlan áramlást, meg persze delidding, liquid metal. Aztán tegyél rá push pullban pl. Silent Wings Pro 4-et (van itthon egy csomó nekem, egész jók, csak 6W kell nekik maxon, SATA power connector limitálni fog hamar) vagy Noctua NF-A14 industrialPPC-3000 140-et. Ezekkel tudod kimaxolni a dolgot (no meg chiller :D).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#83184) Hellboy2387 válasza gaben22 (#83183) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Köszi, ezzel most kicsit előrébb lettem, tervezek még 2db d5-t berakni a rendszerbe a másik 2db d5 mellé. DE lesz radi bővítés is. A végén lehet télleg jobban járok ha egy mora3 lesz istentelen ventikkel mint, hogy a házban 3 radi meg kívűl még ez az. A 4gpu nagyon fűt :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#83185) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#83152) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hm, visszajött magától a flow mérés. Valószínűleg valami apróság megakasztotta.
Volt egy kicsit fektetve a gépház, szerintem az segített rajta.

https://utdetailing.hu/

(#83186) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sz*revő komment következik:
Valaki esetleg tud egy jó (olcsóbb) forrást, amit google ki sem dob, Aquacomputer DP Ultra clear folyadékra?
Kicsit sokallom ezt az ~5 ezer/liter árat, főleg, hogy legalább 3-4 litert vennem kellene.

Merlines 5 literest meg nem rendelem, elég volt a "rendelésre, érdeklődj" kommentes termékeikből.

Malaka!

(#83187) Laraxior válasza spleenszuru (#83186) üzenetére


Laraxior
titán

Bemész a benzinkútra, veszel egy 5 literes deszt vizes kannát, utána átpattansz a gyógyszertárba, hogy adjanak 1-2 deci gyógyszertári minél töményebb alkoholt. Összekevered és szerintem a töredékéből megúsztad a műveletet.
De kérhetsz a gyógyszertárban is desztvizet.
Ha akadékoskodnak az alkohollal, akkor kérd bekeverve.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83188) spleenszuru válasza Laraxior (#83187) üzenetére


spleenszuru
őstag

Már megvan mindkét összetevő az alkoholoshoz, de majd csak utána olvastam itt, hogy az akril tartályt megrepesztheti az alkohol, és nekem az van.

Ugyan meg lettem nyugtatva, hogy ha kellően hígra keverem, nem fog eltörni, de mégis van bennem félelem.

+1: azt is olvastam itt, hogy az Aqua áramlásmérők csak azzal a folyadékkal hajlandók jól mérni, aminek szintén nem néztem utána, vásárlás előtt.

Malaka!

(#83189) gaben22 válasza spleenszuru (#83188) üzenetére


gaben22
senior tag

"azzal a folyadékkal hajlandók jól mérni"

A folyadék minőségét. Áramlást bármivel mér, legalábbis a trendet, mert halálpontosan igazából egyik mérő se mér.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#83190) Laraxior válasza spleenszuru (#83188) üzenetére


Laraxior
titán

Hamarabb fog megrepedni az akril tartályod attól, hogy belecsavarod a csatlakozót ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83191) spleenszuru válasza Laraxior (#83190) üzenetére


spleenszuru
őstag

Magába a tartály anyagába elvileg semmit nem fogok csavarni :DDD
[link]

Malaka!

(#83192) KAMELOT válasza Laraxior (#83171) üzenetére


KAMELOT
titán

Tessék chillert venni :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#83193) Laraxior válasza KAMELOT (#83192) üzenetére


Laraxior
titán

Vegyél te!

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83194) abridabri


abridabri
veterán

Aquatuningnál a Discount menüpontban régebben nekem kellett beírni a kódot ami fel volt tüntetve a honlapon, és beírás után le is vonta az X % -ot az árból. Most nem látok sehol semmi kódot , és úgy tűnik a Discount menüben levő termékek is full árasok !?

(#83195) --HARDCORE-- válasza spleenszuru (#83186) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

[link] Nem sok ez, 60ezres noctua léghűtés na az a sok. :K

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#83196) Laraxior válasza --HARDCORE-- (#83195) üzenetére


Laraxior
titán

Melyik annyi? Mert a D15 is "csak" 120€. Van attól újabb? Nem kovetem a levegős vonalat.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83197) proci985 válasza Laraxior (#83196) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Noctua D14 (direkt elod) egyebkent USDben kb 15 eve is ennyi volt.

egyebkent kb tudasra ezek egy diszkret pumpa + 120x45 + EK supremacy szintjen vannak hutesre, szoval egyaltalan nem rosszak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83198) realme válasza Laraxior (#83187) üzenetére


realme
kezdő

Pontosan ezt használom 2019 óta, tökéletes! Kicsit más arányban kevertem de nem túl nagy a difi, olvasom itt hogy drága hűtőfolyadékok begombásodnak vagy elszínezik a csöveket ilyen gondom nincs és valóban aprópénz.

[ Szerkesztve ]

(#83199) spleenszuru válasza --HARDCORE-- (#83195) üzenetére


spleenszuru
őstag

Őket megtaláltam, de nem ilyen Merlin-style megbízhatatlan shop ez is?

Malaka!

(#83200) Kbhont válasza spleenszuru (#83199) üzenetére


Kbhont
senior tag

Nem tudom mi a Merlinnel a gondod. Nekem eddig mindig mindent percre pontos szállításal megoldottak!
A kommunikáció is rendben van. Zárás után legkésőbb mindig kaptam mindenre infót. Még karácsony előtt is csak 1-2 napos késéssel ,de szállítanak! Nem vonom kétségbe, hogy Te valamit nem kaptál meg időben, de szerintem nem lehet álltalánosítani...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.