Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82551) Ubi82 válasza w580 (#82484) üzenetére


Ubi82
őstag

Szia,
Kis OC-ra max delid, nálam két procinál is hozott kb -10 fokot hasonló setup-pal, PioMászter munkája, folyékony fémet nem használtam (szakszerűtlen alkalmazása tud meglepetéseket okozni), csak TG Kryo Extremet ;)
Velocity2 1700-re előrendelhető a DirectDie egyben és upgradelhetőben is :)

[ Szerkesztve ]

(#82552) w580 válasza Ubi82 (#82551) üzenetére


w580
tag

Köszi az infót :R

(#82553) Ubi82 válasza w580 (#82552) üzenetére


Ubi82
őstag

Szívesen, kompatibilitást nézd meg, nekem EK-Quantum Velocity van, hivatalosan 1200-es socket-ig, de furat miatt jó 1700-esre is, 13900K-n van, te meg 1200-es socketre szeretnéd, ha komoly a DD akkor Tibcsi kolléga IceManCooler DD-t ajánlana, van hozzá közvetlen email kontaktja, tudtommal 1200/1700 ;)

(#82554) tibcsi0407 válasza Ubi82 (#82553) üzenetére


tibcsi0407
félisten

LGA 1700-nál azért kell külön DD block, mert az egyik SMD magasabb, mint a Die. De nem tudom, hogy LGA 1200-nál van-e ilyen korlát. Ha nincs, akkor bármilyen blokk jó rá. Nyilván nem olyan hatékony, mint egy arra tervezett blokk, de pár fokot így is nyerhet. Az SMD a kérdés, hogy itt van-e ilyen probléma.

https://utdetailing.hu/

(#82555) Ubi82 válasza tibcsi0407 (#82554) üzenetére


Ubi82
őstag

Köszi az infót, ezt egy DD-ben jártas kolléga fogja tudni megmondani :R

(#82556) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#82544) üzenetére


Csavez™
veterán

Egyébként az OC közösség 99%-a ott van, ott lehet sok jót tanulni
Ott tanácsolták azt is, hogy melegítés nélkül csináld a cpu delidet, pedig többen írtuk hogy az úgy nem lesz jó.

(#82557) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne felétek.
Szerintetek egy cpu blokk bemenetének a menete meg tudna tartani biztonságosan egy rövid, merev csővel egy dc-lt pumpa-tartály kombót?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#82558) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Debreceni fórumtárs van-e köztetek?
Örülnék, ha valaki meg tudna nekem spórolni egy gyógyszertár túrát, 96% alkohol után.
Auchanban nincs. :)
Netről rendelni meg nem éri meg, hogy drágábban hozzák ki, mint amennyibe kerül.

Malaka!

(#82559) tibcsi0407 válasza Pöttön (#82557) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha fekszik a lap, akkor biztosan.

https://utdetailing.hu/

(#82560) Laraxior válasza spleenszuru (#82558) üzenetére


Laraxior
titán

:F Honnan mennél Debrecenbe? Szombathelyről? :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#82562) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Lehet nem a legjobb tema, de teszek egy probat. Szoval, lassan osszegyulnek az elso epitett vizhuteses gephez a dolgok es kicsit tepelodok az airflow kapcsan. Adott lenne egy fekvore modolt O11 Dynamic Evo feher gephaz, nagyjabol ilyesmi:
Lian Li O11 Dynamic Evo - Server Rack / Horizontal Build : r/lianli
Annyi valtozassal, hogy en az elejere egy EK-Quantum Reflection²-t rakok. Amivel kapcsolatban ketes infokat talaltam, az esetemben a ket oldalso radiator es ventik helyezete. Ha a kepen lathato modon rakom ossze akkor 6 venti sziv levegot kifele es 4 venti be:
- 3 jelenleg also (side-intake)
- 1 hatso.
Ez igy nekem eleg negativ legnyomasnak tunik, minden kis nyilason szivni fogja befele a port.

Vizhutes eseten mennyire ordogtol valo, ha a ventik befele huzzak a levegot? Mennyit melegit a belson ez igy? AIO eseten front intake nem zavart tul sok vizet. A radiatorok 2db EK-Quantum Surface S360. A hutott komponensek 7800x3d, es egy 7900XTX Taichi Alphacool core blokkal.

Szoval ez mukodo kepes felallas lehet?

vagy ez felejtos :U .

(#82563) Pakmara


Pakmara
őstag

Apex venti teszt: Bauer VS Igor: [link]

(#82564) abridabri válasza Pakmara (#82563) üzenetére


abridabri
veterán

Ez az AI fordítás /deepfake elég félelmetes .

(#82565) Laraxior


Laraxior
titán

Leakarom fujni a fekete monsta radim feherre. Kell kezelni elotte azt a matt feluletet (csak az oldalát, a lamellákat nem), vagy mehet ra a festék egyből vajon? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#82566) Pöttön válasza Laraxior (#82565) üzenetére


Pöttön
őstag

Én festés előtt átdörgölném finoman valami nagyon finom cuccal pl polirpapírral, hogy biztosan jól tapadjon a jelenlegi festék réteghez az új.
De csak óvatosan, hogy a jelenlegi réteg ne jöjjön le, mert a fém felületre lehet alapozó is kellene már.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#82567) Pista0001 válasza Laraxior (#82565) üzenetére


Pista0001
addikt

A fólia nem járható út? Ha nem bonyolult a felület (nincs domború/homorú), akkor egyszerűbb lehet. Ha fekete alapot festesz fehérre, jópár réteg kellhet.

(#82568) SzaZso007 válasza Laraxior (#82565) üzenetére


SzaZso007
tag

Az Alphacool radi felülete is matt, az alapozó és a fedő akril is, - mindkettő több rétegben, - nagyon könnyen lepattogzik, ha kicsit jobban hozzáérek. Nagyon kellet volna neki egy előzetes felületkezelés. Vizes csiszolópapír, vagy azzal ekvivalens cucc megteszi, 600-800-1200 valamelyike. A lényeg, hogy az alapozó jól tapadjon. Én is elkövetem többször ugyanazt a hibát, hogy jól bevésődjön... :U

(#82569) Csavez™ válasza Laraxior (#82565) üzenetére


Csavez™
veterán

Csiszold át finom papírral, olyan festéket válassz, ami egyben alapozó is, és fújd át 2x.

(#82570) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Izopropil alkohol a keverékbe, miért nem jó, ha nem jó?
A gyúlékonysága miatt? Hatékonyságra különbözik a gyógyszertáritól?

Már találtam gyógyszertárit, csak érdekelne a dolog.

Malaka!

(#82571) Pakmara válasza spleenszuru (#82570) üzenetére


Pakmara
őstag

Gumi tömitésnek nem a legjobb tudtommal.

(#82572) gaben22 válasza spleenszuru (#82570) üzenetére


gaben22
senior tag

Sokféle anyagból csinálnak tömítést a követelményeknek és alkalmazási területnek megfelelően. Vízhűtésnél népszerű gumitömítést bizonyos alkoholok oldhatnak. Ezen felül akrilban (acrylic plexiglass) pókhálószerű mikrorepedéseket okoz (példa, magyarázat). Gyógyszertárban tudtommal 60 vagy 70%-os töménység fölé nem mennek, máshol izopropilból meg tudsz venni akár 98-99%-os tisztaságút is (kevesebb víz, gyorsabban elpárolog).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82573) gery14 válasza spleenszuru (#82570) üzenetére


gery14
senior tag

Ez itthon trendi hogy gyógyszertári alkohol plusz desztvíz kombo. En is használtam 1x amig a ddc pumpám nem kezdet ell buzi hangon járni mintha "szárazon járt volna" kikurtam kapot rendes ek folyadékot és kész. Nem veszes árban ha clear folyadékot veszel. ( én ek blood redet hasznok / ek mystic fogot. A blood premix a mystci fog azt desztvízel én kevertem.

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#82574) spleenszuru válasza gery14 (#82573) üzenetére


spleenszuru
őstag

Ha előre tudom, hogy már mennyibe kerül a 96% alkohol (6200 Ft volt 2 deci), akkor lehet én is vettem volna hivatalos folyadékot, de már ez marad, ha megvettem, meg az 5l deszt vizet is.

Köszönöm az infókat Urak!

Malaka!

(#82575) gaben22 válasza spleenszuru (#82574) üzenetére


gaben22
senior tag

Wow mit sikerült venned pontosan? Aquaban (ami tuti nem a legolcsóbb forrás, az valószínűeg valami festékbolt lenne) 1 litykó 98%-os 4280 HUF. Ja, Hestore-ban ugyanez már csak 2956 + ÁFA.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82576) gery14 válasza spleenszuru (#82574) üzenetére


gery14
senior tag

Hmm erdekes ár én 1 éve vettem megtaláltam neked a számlát.

Gyógyszertári alkohol 100 ml tiszta szesz gyógyszerkönyvi minőségű etanol 96 %-os [ET100] 1 290 Ft 1 290 Ft
Összesen (ÁFA-val): 1 290 Ft
Szállítási díj: 1 200 Ft
Fizetendő: 2 490 Ft Ez bőven eleg volt.a rendszerhez. Maradt is.

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#82577) gaben22 válasza gery14 (#82576) üzenetére


gaben22
senior tag

Ez etanol nem izopropil + mivel egészségüggyel kapcsolatos így egész más követelményeknek kell megfelelni (gyártás steril körülmények között, fokozott ellenőrzés, stb.)

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82578) spleenszuru válasza gery14 (#82576) üzenetére


spleenszuru
őstag

Gyógyszertári alkohol 100 ml tiszta szesz gyógyszerkönyvi minőségű etanol 96 %-os

Ilyet vettem én is, ott mérte ki a gyógyszertáros néni maszkban és kesztyűben, egy nagyobb köcsögből.

Neten én is láttam, hogy van 1300 körül, csak további 1500-at nem akartam futárra dobni, viszont olyan sem vagyok, hogy égetem magam a gyógyszertárban a sor előtt, hogy bocsi ez drága, nem veszem meg.

Tanultam belőle, meg így most lesz elég 2 körre.

Malaka!

(#82579) KAMELOT válasza spleenszuru (#82578) üzenetére


KAMELOT
titán

Rendelheted [link] :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82580) Laraxior válasza gery14 (#82576) üzenetére


Laraxior
titán

Én már 8 évvel ezelőtt is asszem 1000Ft-ot fizettem egy deciért a gyógyszertárban. Normális esetben ki sem adták, csak a higított változatot. Persze azóta ez változhatott, de nekem még mindig ugyanezzel a keverékkel megy a rendszer :K
Ezért is javasoljuk az alkohol + deszt víz kombót. Ideális esetben az életbe nem kell lecserélni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#82581) Pakmara


Pakmara
őstag

Nézegettem a Byski blokkokat az imént. Van egy két érdekes darab: Pöttöm 4060 Ti-re nekik van egyedül blokkjuk kb (az értelmét most ne firtassuk :) ) ez viszont nekem még tetszene is kinézetre, bár elég EK-s árképzés. Ez pedig megint egy érdekes/ritka kivitel.

(#82582) TESCO-Zsömle válasza Pakmara (#82581) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

az értelmét most ne firtassuk

Arra a kérdésre ebben a topicban kaphatsz választ. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#82583) Pakmara válasza TESCO-Zsömle (#82582) üzenetére


Pakmara
őstag

Igen, jogos. Viszont ha már ITX és víz is játszik (=a cél mindenek felett) akkor egy hasonlóan kis blokkal egy 4070 vagy akár egy 4070 Ti ezzel a blokkal jobb választás [link].

Persze lehet olyan akinek nem kell egy 4070 teljesítménye viszont ITX és víz igen, de azért elég kis csoportról beszélünk sztem.

(#82584) flashpointer válasza Pakmara (#82583) üzenetére


flashpointer
őstag

4090 bol is van olyan blokk+kari ami nem log tul az itx lapon!

(#82585) TESCO-Zsömle válasza Pakmara (#82583) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

+ #82584 flashpointer: Viszont sok értelme nincs az ITX-nek, ha rá kell aggatnod egy ház méretű radiátort, szóval a fogyasztás is szempont, nem csak a méret. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#82586) flashpointer válasza TESCO-Zsömle (#82585) üzenetére


flashpointer
őstag

nem kell raaggatni, kulso radi mehet az itx konfighoz, legjobb kombo, nekem is olyan lesz a kovetkezo.

(#82587) Pakmara


Pakmara
őstag

Nekem már kicsit szappanopera (ezért is az off) de folyatatódik az APEX venti teszt körüli magyarázkodás. [link] Szerintem max reviewerek hitelessége végett lehet érdekes a téma annak aki kedveli/nem kedveli Bauert vagy Igort.

(#82588) Csavez™ válasza Pakmara (#82587) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem értem, hogy ki mit várt, ez egy ventilátor, és olyan nem létezik hogy nincs hangja, de hűti a rendszert.

(#82589) KAMELOT válasza Pakmara (#82587) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem értem mit foglalkoznak egy ventivel ennyit?! Ahogy Csavez írja, nagyobb fordulaton lesz hangja. ha nem akarunk hangot akkor 500-1000rpm közé kell belőni, de akkor kisebb lesz a hűtési teljesítmény.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82590) Pakmara válasza KAMELOT (#82589) üzenetére


Pakmara
őstag

Sztem ez inkabb már csak hitelességi kérdés. Kb mindegy mi volt amit teszteltek.

Csavez #82588: Én az elején szkeptikus voltam. Az első gyári promónál kezdett érdekesnek tűnni (ennyit csak nem tódítanak), de aztán helyre állt a világ. Továbbra sincs szent grál :)

(#82591) Pöttön válasza flashpointer (#82586) üzenetére


Pöttön
őstag

Nem olyan jó az azért, nekem volt már, és még egy biztosan nem lesz. :N
Az itx az legyen max 20 liter, az még kicsi, de lehet bele tisztességes hűtést is rakni, és meg van minden házon belül, így könnyen lehet hurcolni.

Ez a mértet felett meg tök felesleges az itx akkor már inkább egy Jonsbo d31 matx, abba belefér a 4 slotos vaddisznó kártya is, meg egy 360-as radiátor a procinak, és akkor ez kb teljesen kompromisszum mentes a legkisebb méretben.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#82592) Csavez™


Csavez™
veterán

Pár hónap után csak rá vettem magam a vga blokk felrakásrára! :)
Amit észrevettem, hogy a régi 4090 (ami hazament), a padlenyomat alapján, jópár vrm nem érintkeztek rendesen, valamelyik sehogy, így jól megkentem a fejüket, tg cryo. extrem-mel.

[ Szerkesztve ]

(#82593) RazoR


RazoR
veterán

Zotac 4080-nál elgondolkodtam a vizezésen, mert botrányos a ventik motorhangja.

Ez a blokk mennyire ajánlott?

(#82594) Zsohi válasza Csavez™ (#82592) üzenetére


Zsohi
őstag

A tekercseket nem is szoktak huteni. A legutobbi ket Alphacool blokkon inkabb szellosere hagytak a tekercseket es inkabb a pcb kapott nagyobb figyelmet. Mondjuk aztan' a kondiknak lehet nem art, ha hutva vannak. :U

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#82595) Csavez™ válasza Zsohi (#82594) üzenetére


Csavez™
veterán

Tekercsek :F Ez alatt mire gondolsz?

(#82596) w580 válasza Csavez™ (#82595) üzenetére


w580
tag

VRM Coil, elvileg azok azért 100fokig bírják lazán.

[ Szerkesztve ]

(#82597) korcsi válasza Csavez™ (#82595) üzenetére


korcsi
veterán

Amiket lekentél.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#82598) gaben22


gaben22
senior tag

4 hónapja itt álltak a dobozok, héten végre volt időm építkezni, házban levő radit kivittem házon kívülre és GPU-t (Aorus 4090) is bevizeztem így végül dual loop lett 2 D5-tel, a meglévő Hardware Labs Black Ice Nemesis GTX 420 mellé jött még 3 HW Labs GTX 560-as, rajta 30 db Arctic P14 PWM push/pullban. Képekben (polcon nem röhög, tehetségtelen vagyok, egyszer lehet jobb is lesz :D):

Polc és a radik:

Ambient radi hőmérsékletek (szobában 21-22 fok között mozog a hőmérséklet):

Alaplap és blockok CPU load alatt:

GPU benching radi tempek:

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82599) abridabri válasza gaben22 (#82598) üzenetére


abridabri
veterán

Fasza lett :K

(#82600) Ribi válasza Pakmara (#82590) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most néztem Roman videóját amiben Pascal is van. Nem igazán értem miért van még fent a teszt Igor oldalán. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.