Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82951) KAMELOT válasza flashpointer (#82948) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezért kell nagy házat venni, hogy legyen hely a csőnek is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82952) RazoR válasza KAMELOT (#82951) üzenetére


RazoR
veterán

És ha valaki nem akar vagy nincs helye nagy házra akkor az ne is építsen vízhűtést? :U

(#82953) Pista0001 válasza flashpointer (#82948) üzenetére


Pista0001
addikt

Én se szerettem a 10/16-os lágy csövet. Szerencsére nekem egyszer sem ugrott ki a fittingből, de nem állt mindenhol szép egyenesen a fittingnél, akárhogy igazgattam. Nem is tervezem többet használni, főleg mert nem látom sok értelmét, a fitting belső átmérője jó, ha 8 mm átmérőjű. A merev csövezést tartom a legjobbnak, egyben a legszebbnek is.

(#82954) KAMELOT válasza RazoR (#82952) üzenetére


KAMELOT
titán

Arról volt szó, hogy ha vastagabb csöveket akarsz használni, akkor jobb ha van nagy ház, így elférnek rendesen a radik és a csöveket is tudod úgy vezetni.
Kisebb házban jobb a vékonyabb vagy a merev csövezés.
Még jobb megoldás egy chiller. :)

Pista0001: Nekem sem volt semmi gond. Jól rá van csavarva az soha meg nem fog mozdulni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82955) Ubi82 válasza RazoR (#82947) üzenetére


Ubi82
őstag

Esetleg 12/16 ? :U

(#82956) Pista0001 válasza KAMELOT (#82954) üzenetére


Pista0001
addikt

Tény, bele is vágott a rögzítőgyűrű pereme a csőbe, szóval alakkal záró kötés is volt. :)

Bitfenix Prodigy házban használtam, ami ATX házakhoz képest elég kicsi, ITX-nek viszont baromi nagy... :DD

[ Szerkesztve ]

(#82957) RazoR válasza Ubi82 (#82955) üzenetére


RazoR
veterán

Már a fitting ára is x2, tuti nem :N

(#82958) KAMELOT válasza Pista0001 (#82956) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért nem azt írtam, hogy xarásig húzzuk rá! :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82959) Pista0001 válasza KAMELOT (#82958) üzenetére


Pista0001
addikt

Első építés volt :B

Szerk.: Na jó, második, de az első "rendes" alkatrészekkel. Az első akvárium pumpával volt, saját készítésű blokkokkal és radiátorral, akvarisztikai tömlőkkel, sima bilincses csatlakozókkal.

[ Szerkesztve ]

(#82960) RazoR


RazoR
veterán

A pumpa/tartálynak lehetőleg a legalacsonyabb ponton kell lennie vagy tökmindegy?

A hőmérőt ami az alaplap temp szenzorára fog menni jó ha a leeresztő csap végére rakom (nyilván nyitott csapnál)?

(#82961) mpierre válasza RazoR (#82960) üzenetére


mpierre
veterán

Általában felül. Ha nem, akkor a légtelenítés lesz nehezebb valamivel. Pl döntögetni kell a kuckót.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#82962) Pug válasza RazoR (#82960) üzenetére


Pug
veterán

Pumpa legalura, ha a tartaly kulonallo, akkor az meg minel magasabbra.

(#82963) korcsi válasza Pug (#82962) üzenetére


korcsi
veterán

Miért kell legalulra? Szerintem a lényeg, hogy tartály "alatt" legyen, azon belül, hogy rendszerben így hol helyezkedik el az mindegy.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#82964) RazoR


RazoR
veterán

Egyben van a tartály és a pumpa Alphacool Core 100 Aurora D5/VPP655 PWM

[ Szerkesztve ]

(#82965) RazoR válasza RazoR (#82964) üzenetére


RazoR
veterán

Vagy a hát elejében lévő 280-as radira tudom rögzíteni, felülre tuti elfér, alulra talán, vagy a ház oldalában lévő 240-esre. A kérdés, hogy jó e felül, vagy inkább alul lenne jobb?

(#82966) F e Z o válasza RazoR (#82965) üzenetére


F e Z o
veterán

Teljesen mindegy, az a pumpa lelégteleníti a rendszert, lehet kicsit meg kell mozgatni a házat, ha van pl felül is radiátor, de ez legyen a legkisebb gond.

H2O über alles!

(#82967) fonok87


fonok87
aktív tag

Na, bedobom ezt is, hogy ne csak szép gépek legyenek a topicban :C

Truss me, I'm an engineer.

(#82968) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Meg próbálom ebben a topicban is, hátha tudtok mondani valami biztatót.
Egy 7800x3d processzorra keresek hűtést. A proci topikban említették, hogy amennyiben vízhűtést használok, akkor lehet problémám szivárgás esetén. Ti ettől nem féltek? Én AIO-t fogok használni, de ott lehet kicsit "elfogultak" ezért gondoltam, hogy itt is megkérdezlek titeket.
Nagyon csalódott lennék, ha egy kis idő után "eláztatná" a vízhűtés folyadéka a gépet.
Mit gondoltok?

Köszi :R

(#82969) Exodion válasza smallmer (#82968) üzenetére


Exodion
aktív tag

Elfogult? Az biztos nem vagyok:

itt jarok a a gyujtesben, meg a ramot is vizezni akarom :DDD . Uton van ket 360-as radiator meg a cpu blokk. A fittingeket meg nem dontottem el a csovek feherek.
A jelenlegi allapotom meg ez:

:DDD ja a haz fektetettre "modolt" o11d evo.

(#82970) flashpointer válasza smallmer (#82968) üzenetére


flashpointer
őstag

nekem mar ketszer elaztatta es nem tortent semmi.

(#82971) F e Z o válasza flashpointer (#82970) üzenetére


F e Z o
veterán

Ez azért nagyban függ, mekkora a szivárgás, s hol történik mindez, illetve, hogy mikor veszed észre.

#82968 premierpark : AIO-val nem lesz ilyen gondod, de az másik topik.

H2O über alles!

(#82972) abridabri válasza flashpointer (#82970) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem egyszer csöpögött a felső radiból vìz(1hetes "nem vezető folyadék") a bekapcsolt gépben (alaplapra) usb +lan pontokat kinyìrta.

(#82973) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
Hónapokig húzódó build kezd a finisbe érni.
Asus Rampage IV Black Edition, 1680V2, 4x8Gb Ram
EK cuccok jöttek Hollandiából, Francia országból is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82974) KAMELOT válasza Czmorek (#82973) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó fajta gép :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82975) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Felmerült bennem egy kérdés.
Még meg sem épült a vizem, de már eszembe jutott, mi van, ha le kell venni a CPU blokkot.
Halálfélelmem van "a blokk kitépi a procit" jelenségtől.
Ugye ez léggel és AIO-val könnyű volt, pár CB23 kör után gond nélkül szétjöttek, hamar szét lehet szerelni.

No de vízzel, egyrészt úgymond fel sem tudom forralni úgy (?), másrészt ha sikerül is, mire víz leenged, stb., sok idő, szóval a paszta addigra újra száraz lehet, ezáltal nehezen eltávolítható a blokk, igaz?

Ezért vennék valami bracketet. A Watercoolos szállítása annyi, mint maga a termék, elég húzós.

Ez vajon jó lehet a Heat Killer IV PRO alá, vagy csak a leírásában lévő Gelid hűtőkkel működhet?

Malaka!

(#82976) Pakmara válasza spleenszuru (#82975) üzenetére


Pakmara
őstag

Hajszárító? :D

(#82977) RazoR


RazoR
veterán

Lassan megvan minden cucc a vga blokkot kivéve. Ti összeraknátok a rendszert vga blokk és egy radi nélkül vagy csak megszivítnám saját magam vele? :D

(#82978) spleenszuru válasza RazoR (#82977) üzenetére


spleenszuru
őstag

Pont a vga-val van a baj nálad a zaja miatt, nem? :D
Én megvárnám.

Malaka!

(#82979) Pug válasza RazoR (#82977) üzenetére


Pug
veterán

Varj, hidd el jobban jarsz.

(#82980) András12345 válasza spleenszuru (#82975) üzenetére


András12345
aktív tag

Forgatni kell.
Egy prociblokkot legalább olyan egyszerű levenni (nyilván ha nem merevcsöves) egy am4 (gondolom arról van szó) prociról, mint egy AIO-val. Merevcsövesnél meg le kell engedni, és ki kell szedni a csöveket, de nem hiszem hogy gond lenne a blokkot levenni.

Ha meg valami LGA socket, ott nem fog kijönni a proci csak úgy, még ha rá is van kövülve a paszta

(#82981) KAMELOT válasza spleenszuru (#82975) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha rendes paszta van ott, az nem fog kiszáradni. 2 év után is ugyan olyan volt, mint amikor rátettem.
Minek kéne levenni a blokkot?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82982) gaben22 válasza spleenszuru (#82975) üzenetére


gaben22
senior tag

Kb. annyira problémás, mint léghűtőt leszedni. Esetleg tolhatsz előtte egy kis prime95-öt, én egy ideig csináltam, de igazából felesleges. Meg utóbbi paszták, amiket használtam már nem igazán száradtak be, még a Thermal Grizzly Kryonaut Extreme se. Illetve nem letéped hanem elkezded óvatosan forgatni. VGA léghűtő/vízhűtő block leszedése viszont már érdekesebb, 1 milliós kártyánál én se szívesen feszegettem, de sajna a thermal padok eléggé össze tudják ragasztani a két komponenst, így egy kis noszogatás kell sajna és ott "forgatni" se tudod, hogy több "irányból" kapja a lazítást. Mindezek tetejében ha még "szerencséd" is van, akkor jó porladóssá válhatnak a padok, élvezet lesz lepuccantani a PCB-ről...

BTW utóbbi építés frenzy-t most kezdtem el úgy igazán tesztelni több órás AI training futásokkal és imádom. Nekem már soha többé nem lesz levegős VGA-m. 24 GB a 4090-en meg pillanatok alatt elfogy, ha ilyen hobby-ra adod a fejed :D.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82983) Ceze


Ceze
tag

[link]
Valakinek van tapasztalata ezzel a pumpával kapcsolatban?
Mennyire hangos,mennyire nagy a vibrációja stb.

(#82984) Pug válasza Ceze (#82983) üzenetére


Pug
veterán

Ez lenyegeben egy standard D5-os pumpa.

[ Szerkesztve ]

(#82985) Ceze válasza Pug (#82984) üzenetére


Ceze
tag

Azt én is el tudtam olvasni köszi :D
Nem akarok kétszer szart venni ,csak ezért kérdezem.

(#82986) Pug válasza Ceze (#82985) üzenetére


Pug
veterán

Nalam pontosan ilyen megy mult ev majus ota.
Normalis felfogatassal meg maxon is kb "hangtalan" (nagyon pici magas bugassal), lentebb szabalyozva kb nema.

(#82987) Ceze válasza Pug (#82986) üzenetére


Ceze
tag

Nem is vibrál,vagy ilyesm? Nálam azért van hangja,mert a házra kihozza ezt a vibrációt .
illetve hozza e azt az áramlást ami a specifikációban van?

[ Szerkesztve ]

(#82988) Pug válasza Ceze (#82987) üzenetére


Pug
veterán

Rezonancia nulla, de nalam gumibakos rezgeselnyelos a rogzites.

Aramlast nem fogok tudni mondani, nem jutottam meg el a high flow Next beszerzeseig :DDD

(#82989) Ghoula


Ghoula
senior tag

[link] Hát ez csörgőkígyó lett... :(
Kicsit több mint egy hónap van még a 2 év gariból, kíváncsi leszek mennyi fog flottul menni.
Félgázon ment végig, 1 blokk + 1 radis körrel, nem mondanám, hogy agyon lett hajtva.

(#82990) Ceze válasza Pug (#82988) üzenetére


Ceze
tag

Köszi szépen az infókat ,akkor ma meg is rendelem.

(#82991) Ceze válasza Ghoula (#82989) üzenetére


Ceze
tag

Nekem is ilyen hangja van mikor elindul ,szétszedtem kiderült kissé ferde a tengely,valószínű ezért renzonál mint állat :(

(#82992) Ghoula válasza Ceze (#82991) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ennek sose volt ilyen hangja, zéró rezonancia, eddig....
Szétkaptam, valószínű egy fázis ment el a motorban, mert összevissza rázza a rotort.

(#82993) Ceze válasza Ghoula (#82992) üzenetére


Ceze
tag

Fázis?
Ez csak egy egyszerű 12V DC pwm-es pumpa sztem. Lehet a pwm-vezérlés döglődik,legalább te vissza tudod cserélni,mert garis.

(#82994) Demo07 válasza Ghoula (#82989) üzenetére


Demo07
aktív tag

A rendszer összerakása előtt a radikat kimostad?

Csak mert simán lehet hogy valami gyártási sorja, spén maradt valahol és az most a pumpában megakadt.

OFF:
Oké, hogy gyárilag egyszer el vannak öblítve a radik/blokkok, de javasolt a szűrő, vagy azzal átmosni beépítés előtt. ;)
Ez egy vatta új radiból jött ki! KB 3 órán keresztül ment a pumpa maxon annyi, hogy óránként megfordítottam a radin a folyás irányát. Előtte: [kép] Utána: [kép]

Mivel a D5 rotor/impeller található egy mágnes is simán össze tudja szedni az ilyen szemetet.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#82995) Ghoula válasza Demo07 (#82994) üzenetére


Ghoula
senior tag

@#82993Ceze Igen, egyik tekercs vagy maga a vezérlő, de valami megkotlott. Meglátjuk, eddig jó tapasztalatom volt EK-val, maradjon is így.

Szerinted? Már ez a pumpa előtt is ment az a radi, és ezzel meg ~23 hónapot. :)
Amúgy szétszedtem és pont semmi nem akadt el benne, kerámiagolyó makulátlan, impeller szintén.

(#82996) Csillag01 válasza Ghoula (#82995) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Hali

Most ez nem tudja a hőfokot vagy én nem tudom hogy kell? Miaz a d10?! Aki tudja help!

:R
[link]

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#82997) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Egy kis sztori okulásképp, bár minden topiklakó már az elején tudni fogja, hogy ez a történet halálra volt ítélve, és egy időzített bomba volt. Én is :))
Ismerős akart egy konfigot kis játékra, olcsó pénzbő. Találtunk egy jó kis félkonfigot, 8400, 16gb ram, táp, piszok olcsó volt...Nekem meg volt egy vizes 1080ti-om, amit odaadtam neki mert már nem kellett nekem. Mivel a gpu-hoz nem volt meg a léghűtés (meg szar is volt), akkor legyen vizes, van blokkom, d5-öm, 2db 360-as radim, minden. Ami kellett még a konfighoz, az egy ház, na ezt rábíztam, annyi votl a kikötés, hogy férjen bele a 360-as radim, a gpu meg rövid, így arra nem kellett figyelnie hogy milyen hosszú legyen.
Lett véve egy kicsi, zsúfolt üvegkalitka, amibe nagy küzdelmek árán, de befért egy 30mm vastag 360-as radim, meg minden koppra. Amikor elkezdtünk tesztelni, már láttam, hogy ebből baj lesz, stressz teszt után 45(!) fok volt a víz. Maga a proci meg a gpu nem volt meleg (65 és 50 fok max), nem fogyasztanak sokat, csak ugye a kis üvegkalitkába megrekedt a meleg levegő.
Mivel a hardver elemek nem melegedtek, ismerősömet rohadtul nem érdekelte mennyi a vízhőfok.
Én abban bíztam, hogy a d5 a tartós 45 fokon hamarabb beadja a kulcsot, annyi baj legyen, majd leáll, a gép meg lekapcsol mielőtt túlmelegszik, akkor leb@szom az ismerősöm, vesz egy új pumpát meg egy házat.
Hát nem így lett.
Tegnap elengedte magát egy cső, vagyis a nagy hő hatására annyira eldeformálódott a cső, hogy a fitting nem tartotta meg. A víz egy részét ráköpte a hátsó ventire (ami a falra), a másik része viszont a videókártyán landolt. Tehát ismerősöm annyira lett figyelmes játék közbe, hogy csíkos lett a kép, meg serceg valami, kitépte a tápkábelt de addigra már nyilván késő volt. Gpu biztos hogy rip, táp mivel eleve használtan lett véve (meg mivel nem kapcsolta most se le a gépet) ezért cseréltetem vele, aztán kiderül hogy a lapra cseppent-e folyadék. Persze full új ek lötyi volt, ami "elvileg" nem vezeti a vizet, frissen volt bontva és beleöntve, dehát akkor is vezette az áramot.
Szomorú vagyok hogy így alakult, 5 éven keresztül volt hű társam az a 1080ti, sok vizes átépítést élt át :(

(#82998) Csavez™ válasza Csillag01 (#82996) üzenetére


Csavez™
veterán

Cső átmérő.

(#82999) flashpointer válasza Zsírkrétamen (#82997) üzenetére


flashpointer
őstag

legalabb harcban esett el nem elavulasban :)

(#83000) TESCO-Zsömle válasza Zsírkrétamen (#82997) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pedig a 45°-os vízzel tényleg nem kéne gondnak lennie. D5 max üzemi 60°C. DDC talán többet is kibír, ha van az elektronikán opciós hűtés. Ha jó a csati, a cső és rendesen össze van rakva, ennek nem lenne szabad megtörténnie. :(

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.