Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83051) gaben22 válasza ericdrawen74 (#83049) üzenetére


gaben22
senior tag

Nem, viszont a supportjukat többnyire szeretik, többször olvastam már, hogy gari lejárta után valakinek baja volt valamivel és egyszerűen küldtek neki cserét. Aquacomputert nem hallottam még túlárazott kontextusban emlegetni, de tény, hogy pl. áramlásmérő létezik sokkal olcsóbb is, nekem most egyik áramlásmérővel akadt egy "kis" gondom, írtam nekik, szó nélkül küldték a cserét, mondták küldjem vissza a hibásat, adtak hozzá DHL "matricát" is, mondtam most fejeztem be az építést én szét nem szedem ezt most hónapokig, azt mondták semmi gond, majd szóljak és adnak másik DHL kódot...

Pl. én most 3D nyomtatóval mókázok, kínaiak között is vannak nagyon jók (adott ár mellett), de ha support kell, akkor jellemzően nem tőlük veszel és nyilván support pénzbe kerül a nap végén.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#83052) --HARDCORE-- válasza Donqatto (#83041) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ez lefogató csavar lenne?
Ha nincs más vegyél hozzá sima anyát, esetleg alátéttel. Esetleg valami spéci csavarhúzót hozzá.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#83053) Pista0001 válasza Donqatto (#83041) üzenetére


Pista0001
addikt

Amazonon láttam 10€-ért univerzális blokklefogató csavar készletet, ha szerencséd van, pont jó.

(#83054) ericdrawen74 válasza gaben22 (#83051) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Nekem most a 3070-en bykski van, valami hulladék leíràst kaptam a szereléshez. Leginkàbb Alphacoolt vennék, de Msi 4080 Superhez nem làtok még nàluk.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#83055) Pakmara


Pakmara
őstag

Ha valaki rendelne kintről:

Caseking.de -15% alphacool termékekre. Időtartam: 2024.02.14. - 2024.02.28. Kód: "ALPHACOOL-VDAY"

(#83056) Baryka007 válasza Pakmara (#83055) üzenetére


Baryka007
őstag

Köszönjük :R :R :R Én körül is nézek :DD

(#83057) abridabri


abridabri
veterán

Nemsokára esedékes az éves karbantartás /vízcsere / átalakítás . Melyik hővezető paszta a legjobb most ?
Alphacool Apexről mi a vélemény ? Próbáltátok már ? Nem találok semmi tesztet róla ,papíron kb a legjobb kellene ,hogy legyen a nem vezető paszták között .
Most MX6 van a CPUn , a VGAn meg a gyári Corsair (passz,hogy melyik pontosan , ami [blokkra] volt előre felkenve )

[ Szerkesztve ]

(#83058) RazoR


RazoR
veterán

Használ valaki ilyen szűrőt? Mennyire fogja meg az áramlást?

(#83059) gaben22 válasza abridabri (#83057) üzenetére


gaben22
senior tag

Én december óta használok Apexet CPU-n és GPU-n egyaránt, eddig jó. Előtte 1 évig volt CPU-n Kryonaut Extreme, bírta az is, de érzésre Apex talán jobb, viszont azt nem tudom 1 éves távlatban pump out hogy fog alakulni. Az a gond nálam CPU (13900) meg GPU (4090) se kap nagy terhelést, hetente 1-2-3 óra AI training és társai fut max. vagy még az se. Gondolom tudod, de sajna a pasztákhoz megadott értékek (és valszeg padok is) max. gyártón belüli termékek összevetésénél adnak támpontot, gyártók között nem igazán, mert mindenki máshogy mér, erről der8auer mesélt valamelyik videóban.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#83060) Pakmara válasza Pakmara (#83055) üzenetére


Pakmara
őstag

Caseking.de-nél van free shipping bizonyos kosarméret felett? (nem talaltam az oldalon, de hátha vki okosabb)

(#83061) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

EK FLT tartályom van, van bőven csatlakozási lehetőség.
Ha a VGA és a CPU blokkokat külön kötöm be a tartályra, az a hőmérsékleteket mennyire befolyásolná? Jelenlegi buildemben a dT kb 7 fok.
Másik házba költöztetem a rendszert, felmerült, h úgy lehet, h jobban tetszene.

(#83062) varmi2 válasza Dr V (#83061) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez hülyeség. Ugyan is ha nincs két pumpád, akkor mi fogja a másik körben a vizet keringetni?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83063) Dr V válasza varmi2 (#83062) üzenetére


Dr V
őstag

Gondoltam nincs annyira nagy különbség a kettő ellenállása között, de köszi, ez jó észrevétel.

(#83064) Enton válasza Dr V (#83063) üzenetére


Enton
addikt

Vannak y-on csatik azzal lehet próbálkozni, meg ilyen egyébb disztro panelek is léteznek hasonló céllal: [link]
De a igazi dupla kör a dupla szivattyús, ha van hely neki mindenképp hozhat 1-2 fokot a konyhára.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#83065) Dr V


Dr V
őstag

Hosszútávon a merevcsöveket, blokkokat mennyire fogja meg a színes folyadék? Eddig átlátszót használtam.

(#83066) mpierre válasza Dr V (#83065) üzenetére


mpierre
veterán

A plexit minimálisan - kerül rá egy egybefüggő fátyol - fogja meg a pasztelles folyadék (mayhems pastel). A blokkokban és főként a radi(k)ban már több trutyi gyűlhet össze.
Az újabb fajta alphacool lötyit még nem használtam. Pl: [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#83067) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Aki esetleg szeretné kipróbálni a folyékony fém pasztát, (a megfelelő óvintézkedések mellett) ma, közel egy év után a 13900k-ról leszedtem a hűtőt, hogy megnézzem, milyen állapotban van, semmit nem evett meg a paszta és a hővezetése messzemenőleg jobb, mint bármelyik pasztáé.
Lassan vga-t is cserélek, majd azon is megnézem.
A hűtőblokk: Alphacool Eisblock XPX CPU

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#83068) Laraxior


Laraxior
titán

Ezek a kopogtatós DDCk kuka kategória, vagy van valami gyógyír rá? Minden rohadt indítás előtt szét kell vernem hogy elinduljon :W
Azt hittem van kettő tartalékba, de jobb, ha kidobom mindkettőt és veszek a HTPCbe is egy D5-öt, mert agyvérzést kapok, hogy 10 perc egy rendszerindítás :(((

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83069) mpierre válasza Laraxior (#83068) üzenetére


mpierre
veterán

Ha kopogtatni kell, akkor az kb kuka. Esetleg szétkaphatod, hátha van benne vmi lerakódás, de...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#83070) Laraxior válasza mpierre (#83069) üzenetére


Laraxior
titán

Áh, már 10 éve pakolgatom az egyikből a másikba a belső részt :DDD Ezek még az első szivattyúim.
Mindegy, 110EURból van egy normális D5 tetővel. Bár ehhez meg kell valami ami a házhoz fogja. 100-ért van VPP655, tartóval, lehet inkább az lesz, úgysincsen annyit használva.

ez a VPP Apex micsoda? Valami új cucc lehet, mert nem láttam még. :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83071) flashpointer válasza Laraxior (#83070) üzenetére


flashpointer
őstag

vpp 755 sokkal jobb es talan ugyanannyi vagy olcsobb

(#83072) abridabri válasza Laraxior (#83070) üzenetére


abridabri
veterán

VPP Apex véleményem / tapasztalatom szerint jobb mint a D5. Halkabb,modernebb ( sata) ,teljesítményben ugyanaz mint a D5 .

(#83073) fboldog válasza Laraxior (#83070) üzenetére


fboldog
senior tag

abridabri-t kiegészitve (amúgy alapvetően osztom a véleményét):
VPP Apex a VPP 755 V3 (állitólag) továbbfejlesztett verziója.

Mindkettő a D5 és a DDC közötti kialakitás. Az impellere egy masszivabb (talán) porcelán tengelyen pörög (A D5 esetében ez egy pötty csupán). stabilabb és hatékonyabb. Hangban teljesen más mint a D5. Kisebb fordulatokon nagyobb teljesitményt ad le.

Nekem már vagy két hónapja pihen egy Apex az asztalomon és várja a párját (csak év végén hiánycikk volt), hogy beépitsem a EK D5 G2-k helyére.

üdv.: Boldog Ferenc

(#83074) Laraxior válasza fboldog (#83073) üzenetére


Laraxior
titán

Köszi, akkor ránézek erre az Apexre :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83075) anubis6 válasza Laraxior (#83068) üzenetére


anubis6
aktív tag

Nálam, ha nehezen indult, kicsit lazítani kellett az összehúzó csavarjain, ha jó az O-gyűrű, még lazán enged annyit, hogy ne csumára húzva használd ;)
Én is belepakoltam már több mint 10 évet, ennyi baj volt vele :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#83076) Laraxior válasza anubis6 (#83075) üzenetére


Laraxior
titán

Megnézem, de egy Apex szivattyu tartoval 80€. Tekintve egy sima DDC is 66€... elég jó ár. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83077) fboldog válasza Laraxior (#83076) üzenetére


fboldog
senior tag

És ha nem válik be, megveszem tőled. :C (az apexet)

üdv.: Boldog Ferenc

(#83078) Laraxior válasza fboldog (#83077) üzenetére


Laraxior
titán

Olyan nincs hogy nem valik be, ha inditom a gepet induljon el, azonfelul ket nyamvadt 280as radit meg egy cpu blokkot kell keresztulnyomnia, semmi extra :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#83079) Dr V


Dr V
őstag

420W környékén a 3090 62 fokos, 32 fokos víz mellett, úgyhogy az átépítésnél újra fogom pasztázni (általában alulfeszelve, 300W környékén használom).
Mennyire kell ragaszkodni a gyári EK thermal padokhoz? Aquában láttam Thermal Grizzly padokat, jobba hővezető tulajdonságokkal rendelkezik,de keményebbek, mint az EK.
Esetleg az EK-t vissza lehet rakni?

[ Szerkesztve ]

(#83080) Dr V


Dr V
őstag

Közben találtam ARCTIC TP-3-at, az puhább mint a medve pad,

(#83081) abridabri


abridabri
veterán

Aqua highflow2 és a highflow next ugyanazzal a belső felépìtéssel rendelkezik ? Softweresen okosabb csak a next ? Usb-s ,tud vìzminőséget mérni ,meg àllìtólag 4x nagyobb a vìzhő szenzor felbontàsa jelentsen ez bàrmit is. Megéri a dupla àrat ? (Hf2 22k , next 39k)

(#83082) Csavez™ válasza abridabri (#83081) üzenetére


Csavez™
veterán

Meg! :K

(#83083) SzaZso007


SzaZso007
tag

Aki használ "Highflow Next"-et, elárulja, hogy vette rá, hogy leállításkor ne kezdjen el őrülten sipákolva riasztani a lecsökkent (leállt) áramlás miatt? :U
Az alaplapi USB -ről kap tápot, azt meg ugye alapból nem kapcsol ki....

(#83084) Pista0001 válasza SzaZso007 (#83083) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem lehet a biosban beállítani, hogy lekapcsoljon? Régen erre jumper volt az alaplapokon, esetleg azt megnézheted.

(#83085) SzaZso007 válasza Pista0001 (#83084) üzenetére


SzaZso007
tag

Szerintem be lehet, ez rendben is van, bár a beállítás azt hiszem az összes USB portot érinti. A kérdés arra vonatkozik, hogy valaki használ-e egyéb praktikus megoldást a vázolt "problémára"?

(#83086) gaben22 válasza abridabri (#83081) üzenetére


gaben22
senior tag

Csak egy széljegyzet, folyadékminőség mérése Highflow Nexttel csak saját Aquacomputeres lötyivel lesz jó. Nekem EKWB loop clean + superflush + friss EK lötyi után egyből azt mérte, hogy rossz a folyadék benne. Német Aquacomputer fórumon olvastam valahol, hogy a saját löttyükhöz van kalibrálva a cucc (ami egyben azt is jelenti, hogy a capacitance mérése önmagában vagy kevés vagy nem egészen úgy/azt mér, amit mi gondolnánk, inkább utóbbira tippelek).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#83087) RazoR


RazoR
veterán

Rászántam a napot, hogy kitakarítsam a radiátorokat.
1 használt és 3 új.
Házibarkács megoldás, 5k-s akvárium pumpa, 2 fitting, 2x20cm cső egy sűrű konyhai szűrő és egy vödör. :DDD
Minden radit 1-1 órát öblítettem ecetes desztvízzel, fél óra után felcserélve a portokat. Majd tiszta desztvízzel még egyszer átöblítettem.

Íme az eredmény:

A használt radit színes folyadékkal használták, először kék cucc jött ki belőle de egy idő után a második öblítésre már kitisztult a víz.

Hogy hajszál hogy került a radiba azt passzolom. :U

Ennek ellenére fogok berakni szűrőt a rendszerbe mindeképp.

[ Szerkesztve ]

(#83088) abridabri válasza gaben22 (#83086) üzenetére


abridabri
veterán

Tudom köszi. Igen DP ultra lesz természetesen.

(#83090) Alusky válasza RazoR (#83087) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Én anno lusta voltam erre, csak rátákoltam a zuhanyozó csövet amiről lecsavartam a rózsát aztán rányitottam fullra. Az a nyomás meg átfolyási sebesség még barnás vízkő darabokat is sodort ki a radiátorokból, régi szép idők. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#83091) spleenszuru válasza gaben22 (#83086) üzenetére


spleenszuru
őstag

Az úgy f*sz*...
Megveszi az ember jó drágán, és akkor még a lötyi is meg van szabva.
Szerencsére én "csak" Flow 2-t vettem, viszont lötyit azt nem Aquat.
Persze utánanézhettem volna, az igaz, de ki a fene gondolna még erre is.

Malaka!

(#83092) Demo07 válasza RazoR (#83087) üzenetére


Demo07
aktív tag

Azért is írtam korábban én is, hogy hiába használt vagy új mindig érdemes mosni a cuccokat beépítés előtt.
Szűrőt meg vagy a pumpa visszafolyó ága, vagy a blokkok elé tenném, hogy azokat ne nyomja tele szeméttel.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#83093) RazoR válasza Demo07 (#83092) üzenetére


RazoR
veterán

A szűrőt a loopban az utolsó radi és a pumpa in portja közé tervezem rakni, jó lesz ott nem?

(#83094) KAMELOT válasza Demo07 (#83092) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez volt az első dolog, amit megtanultam az építés előtt.
Nekem nincs szűrő a rendszerben, de kosz sem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#83095) Pug válasza RazoR (#83093) üzenetére


Pug
veterán

Yepp, en is igy hasznalom, szerintem igy logikus.

(#83096) proci985 válasza Alusky (#83090) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azzal ovatosan, a zuhanycso kb tobbszoros nyomast ad, mint amire a legtobb PCs vizes alkatresz hitelesitve van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83097) KAMELOT válasza proci985 (#83096) üzenetére


KAMELOT
titán

+1 én sem csináltam soha ilyet!
Radiba teszel ecetes vizet és ráteszed a radiátorra. Majd hagyod állni 30-60p, utána többször kimosod tiszta vízzel. Szépen feloldja a koszt!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#83098) abridabri válasza KAMELOT (#83097) üzenetére


abridabri
veterán

-1. Urban Legend csak. Amikor a chilleresek sorbakötnek 5-6 D5 öt a loopba ;ott mekkora nyomàs van ?

(#83099) tibcsi0407 válasza abridabri (#83098) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem biztos. Függ attól is, hogy mennyire volt tesztelve az adott radiátor.
A területi vízműszolgáltatók általában: 1,5 bártól 16 bárig tudnak üzemi víznyomást szolgáltatni. A leggyakoribb üzemi víznyomás azonban 4-6 bár között van. A víznyomás állandó és megfelelő szinten tartása létfontosságú a fogyasztók számára, mert vízvevő berendezéseik (WC. tartály, kazán, vízmelegítő) vagy nem fognak működni, vagy meghibásodhatnak a túl alacsony vagy túl magas víznyomástól.

Az alphacool radik pl 1.5 bar-ra vannak hitelesítve. Fölötte már simán szétnyomhatja egy komolyabb nyomás.
5-6 D5-nek sincs ekkora nyomása, rengeteget esik a nyomás a portokon, hiszen az a gyenge keresztmetszet.

https://utdetailing.hu/

(#83100) proci985 válasza tibcsi0407 (#83099) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igy

plusz eleve az osszes PCs radiator leirasaban altalaban ott van explicit leirva, hogy tilos csapvizzel atnyomatni, pontosan emiatt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.