Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) gaben22


gaben22
senior tag

Der8auer itt mesél a pump out effectről (11:00-tól). Aljasvip által linkelt kép szerintem se jól személteti a jelenséget, mert nekem az teljesen jó kontaktnak tűnik, a szélén levő felesleg egyszerűen azért van, mert túl lett tolva az anyag és a nyomás kiszorította a szélére (ahogy Der8auer is elmondta a videóban valahol), de ha Der8auer azt mondja pump out effect az egyik legnagyobb probléma, akkor az.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82702) Exodion válasza gaben22 (#82701) üzenetére


Exodion
aktív tag

van fent a 7xxx-es temaban jopar fotom a 7900xtx tcw-rol ami tokeletes pelda :) . Az IO die kozepen konkretan semmi nincs es akkor volt 92 hotspotom. Akkor kerult fel a ptm7950, pontosabban rontottam el a felet, mert mit benaznak vele majd en felrakom egybol... nem sikerult :N .
>=4honap alatt azzal is van +3-4c extra a hotspoton. Majd az alphas core blokk megoldja :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#82703) varmi2 válasza Exodion (#82702) üzenetére


varmi2
nagyúr

A konkrétan semmi nincs az nem azt jelenti hogy valami hibás. Hanem annyi paszta kell oda. Akár CPU akár gpu méret hasonló, az ököl szabály hogy egy boronyi kell. És a rászorítás szét oszlatjae.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82704) Pug válasza varmi2 (#82703) üzenetére


Pug
veterán

Javaslom bovits kicsit az ismereteidet ;)

What is Thermal Paste Pump-Out on a CPU and a GPU?

(#82705) Aljasvip válasza varmi2 (#82703) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Te nem vagy véletlen egy távoli rokonom, Varga családnévvel?
Mintha Apámat hallgatnám (olvasnám), aki elmondta nekem, hogy egy YouTube videó alapján nem tudok majd a Suzuki-ban kilincset cserélni. Szerencsére ott állt mellettem és hallottam az állát leesni, mikor sikerült... :DDD

A kinyomódás vizsgálatára mi egy komplett labor gépet is építettünk, ami az élettartam teszt során nyomogatja a PCB-t, mert az új (jobb hővezetésű és olcsóbb) paszta nem a kikeményedős fajta már...
De biztos a teljes autóipar hülye, hogy nincs pump-out effect :R

(#82706) DroiDMester válasza Csavez™ (#82676) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Tudom most azt fogod mondani hogy hülyeséget írok de azért leírom! :DDD

Legelső rendszerem én is ilyen lötyivel töltöttem fel, akkor még sima átlátszó PU vagy PVC csövet vettem, azokat meg zabálta 1.hónap után!

A VGA és CPU blokkot el tömítette a csövekből ki oldott anyaggal!

Sz.tem itt már sokan jártan hasonlóan ezzel a folyadékkal(ha vissza keresel rá), az lehet hogy a EPDM-et nem bántja azt nem tudom, de nekem soha többet nem kell ilyen vacak folyadék!

[ Szerkesztve ]

(#82707) anubis6 válasza Aljasvip (#82693) üzenetére


anubis6
aktív tag

Én csak azt nem értem, hogy mit keresnek téglalap alakú nyomok a pasztában, egy teljesen homogén hűtőfelületen? Nincs teljes lefedettség, csak ilyen négyzethálós megoldás? :U

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#82708) Pug válasza anubis6 (#82707) üzenetére


Pug
veterán

Párszor már leírtam, chiplet design :U

[ Szerkesztve ]

(#82709) anubis6 válasza Pug (#82708) üzenetére


anubis6
aktív tag

oh, bocsi, lemaradtam :DDD
köszi az infót, érdekes egy tervezés.. előre úgy van tervezve, hogy kinyomja a pasztát ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#82710) Pug válasza anubis6 (#82709) üzenetére


Pug
veterán

Kein problem :R

Pont ez a design, pontosabban a szint es doles beli egyenetlenseg noveli meg a pump-out jelenseg gyakorisagat az RDNA3-as kartyak eseten.

A ref kartyakon direkt olyan kemenysegu pasta van, amit annyira nem tud kinyomni, igy ott nem jelentkezik nagyon.

Viszont az AIB-ok nem nagyon vettek ezt szamitasba....

[ Szerkesztve ]

(#82711) DroiDMester válasza Pug (#82710) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Tegyél rá MX6.ot az nem fogja kinyomni!

(#82712) RazoR


RazoR
veterán

350-400W-ra elég lehet 3 darab 240/30-as radi?
Esetleg elférne még egy 280/25-30 is ha kellene.

(#82713) tibcsi0407 válasza RazoR (#82712) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Bőven.

https://utdetailing.hu/

(#82714) RazoR válasza tibcsi0407 (#82713) üzenetére


RazoR
veterán

Mármint a 3x240 elég lesz?

(#82715) Thunder82


Thunder82
aktív tag

Sziasztok

Ti hogyan oldanátok meg a kört ?

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#82716) tibcsi0407 válasza RazoR (#82714) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, elég.

https://utdetailing.hu/

(#82717) spleenszuru válasza Pug (#82679) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nálam is jó a 6900 XT-n, Augusztus óta változatlan a helyzet.
Viszont míg azt a 2023 Augusztust elértem (2022 Decembertől indulva), 3 pasztát evett meg: gyári, Kryonaut, MX2.

A Honeywell azóta van fent.
Az enyém innen van, baromi olcsó tudom, szürkés színű:
[link]

#82685RockHaRD
Ez papíron 45 C körül elkezd lágyulni, "folyni". Terhelés után pedig ha minden igaz, újra szilárd lesz.
Úgy gondolom ezért képes összetartani a "közepét", hiába próbálja a legforróbb pont kitolni a terméket a hűtő alól.
Ezt csak gondolom, nem vagyok fizikus. :)

Malaka!

(#82718) fonok87 válasza Csavez™ (#82676) üzenetére


fonok87
aktív tag

Köszi az ajánlást. Sajnos nekem volt már, és nagyon nem vált be. Nem merek megint kísérletezni vele, megrendeltem már az Aquacomputer DP Ultrát - ha a folyadékuk is olyan jó, mint az áramlásmérőjük, a következő 5 évre megvagyok :)
Hogy miért tartok az AT Protect-től, itt olvasható. A hozzászólásban linkelt képen egyszer sem használt, szobahőmérsékleten és fénytől védett helyen tárolt folyadék van. Ami különbség azóta, hogy nincs átlátszó puha csövem egyik rendszerben sem, a PC plexicsöves, a szerverbe TPV cső kerül (ami egy EPDM-polipropilén keverék). Lehetséges, hogy azzal a két flakonnal volt csak baj, amit én vettem, és az is lehet, hogy a lágy cső anyagával sem voltak barátok - ahogyan #82706 DroiDMester is járt.
De ha már a folyadékok, eddigi tapasztalatom a most cserélendő EK Cloud white-ról. Jó, szép. NEM szabad hígítani. Kb. 1,3 l lehet ami a rendszerembe megy, gondoltam jó az, ha kis ioncserélttel feltöltöm az egy üveg gyárit. Nem lett; kiülepedett, és a blokkok bordáin összegyűlt a sűrűje.

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#82719) tibcsi0407 válasza fonok87 (#82718) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Watercool is csinált folyadékot, de arról még nincs hosszútávú tapasztalat. Egy árban van a DP Ultrával.

https://utdetailing.hu/

(#82720) RazoR


RazoR
veterán

10/13 vagy 10/16 fitting az ajánlottabb?

(#82721) proci985 válasza RazoR (#82720) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

10/16 kevesbe hajlamos megtorni

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82722) RazoR válasza proci985 (#82721) üzenetére


RazoR
veterán

Rendben, köszi!

Barrow még mindig vehető?

(#82723) spleenszuru válasza RazoR (#82722) üzenetére


spleenszuru
őstag

Csöved milyen lesz?

Malaka!

(#82724) RazoR válasza spleenszuru (#82723) üzenetére


RazoR
veterán

Ez a terv, miért?

[ Szerkesztve ]

(#82725) spleenszuru válasza RazoR (#82724) üzenetére


spleenszuru
őstag

EPDM esetén linkeltem volna be ezt a hsz-t, még ha te nem is vagy kezdő, követem a topikot:
#81098
Bár úgy látom, hasonlók a tulajdonságaik.

Hangsúlyoznám, én még nem kezdtem el az enyémet építeni, szóval nulla tapasztalat, de hallgatni fogok rá, már otthon van a 4m 13/10 EPDM csövem.

Malaka!

(#82726) RazoR válasza spleenszuru (#82725) üzenetére


RazoR
veterán

Na ez új infó, köszi!
Akkor lehet maradok a 10/13 méretnél és EPDM cső lesz.

(#82727) fonok87 válasza spleenszuru (#82725) üzenetére


fonok87
aktív tag

Van nálam is EPDM egy kicsi szakaszon, ahol a két radi majdnem összeér a ház elejében fönt. Pont a merevsége volt az egyik ok, ami miatt választottam, a másik, hogy sokkal kevésbé reagál folyadékokkal (sokszor átnyálazva a topicot sem találtam infót olyan átlátszó csőről ami ne mattulna).
Amit én tapasztaltam, hogy meg lehet azt is törni ha kis helyre behajtogatod, de utána könnyebb "kisimogatni". Ezt úgy is kell érteni, hogy rugalmas, sokkal hamarabb nyeri vissza az eredeti alakját, mint a PVC. És úgy is, hogy ha már bele sikerült erőszakolni a helyére, kis igazgatással, a törés összenyomásával rá lehet venni, hogy érdemi keresztmetszet csökkenés nélkül a felvegye a kívánt alakot. Viszont, ahogy a linkelt hozzászólás is szól, irtó merev. Ez kicsit ellentmondásos lehet annak, aki nem szívatta magát szilárdságtannal valamilyen suliban :) De lehet valami egyszerre rugalmas és merev - nagyon meg lehet hajlítani, tűri is, de nagyobb erő alatt deformálódik ugyanannyit, mint az azonos méretű PVC. Emiatt kis helyen szívás tud lenni.

Truss me, I'm an engineer.

(#82728) fboldog válasza RazoR (#82726) üzenetére


fboldog
senior tag

Az Alphacool TPV-t én valahol a Tygon R6012 Norprene és az EK ZMT (EDPM) cső közé helyezném. Lágyabb is talán kisebb sugárban is hajlítható mint a EDPM, de korántsem olyan könnyed mint a Tygon csöve.

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#82729) gaben22 válasza fboldog (#82728) üzenetére


gaben22
senior tag

Tygont ha szabad kérdezni hol szereztél és mennyiért? Én fitting "gyűjteményem" miatt 12/16-os EKWB EPDM-et használok, de vettem volna Tygont, ha találtam volna méretben és mondjuk árban is elfogadhatót.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82730) RazoR válasza fboldog (#82728) üzenetére


RazoR
veterán

Köszi, igaz nem vagyok ezzel előrébb, nincs viszonyítási alapom.

Nekem annyi kéne, hogy 10/13 vagy 10/16 legyen e a cső és milyen típus amivel fixen nem fogok (nagyot) szívni. :D

CPU-GPU blokk, tartály+pumpa kombó (még nem tudom milyen, egyelőre ezt néztem ki, 3 darab radiátor ami lesz. Jelenleg tervezési fázisban vagyok, hogy hova milyen fitting kellene (egyenes, 45 fok, 90 fok).

[ Szerkesztve ]

(#82731) spleenszuru válasza RazoR (#82730) üzenetére


spleenszuru
őstag

Amúgy az O11 Air Miniben tervezed ezt a projektet, vagy veszel házat is?

Malaka!

(#82732) RazoR válasza spleenszuru (#82731) üzenetére


RazoR
veterán

Nem veszek házat, abba tervezem igen, miért?

(#82733) spleenszuru válasza RazoR (#82732) üzenetére


spleenszuru
őstag

Kis fejem picit majdnem lekapták anno itt az Urak, mikor azzal a házikómmal ezt ide bekérdeztem. :U :DDD

Szóval HAF 700 ott lapul a szobában, bár nekem 2 db 60 mm 360 radi lesz benne. :)

Malaka!

(#82734) RazoR válasza spleenszuru (#82733) üzenetére


RazoR
veterán

Nem gondolnám, hogy prbléma lenne vele ebből a szempontból.

(#82735) Csavez™ válasza DroiDMester (#82706) üzenetére


Csavez™
veterán

Most vettem először aquas folyadékot, pár hónapja használom, eddig hibátlan, de majd az idő megmutatja hogy milyen minőségű.
Ek solidwhite-ból is volt olyan ami 3évig bírta, voilt olyan ami 2hét után feladta.

[ Szerkesztve ]

(#82736) Pakmara válasza RazoR (#82730) üzenetére


Pakmara
őstag

Csak hogy legyen plusz egy vélemény (nem hiszem, hogy ki leszel segítve vele :) )
EK 16/10-est használok. Nekem személy szerint nem volt a hajlítással gondom. Merevnek merev, de amit akartam azt ki tudtam sakkozni. Amit macerásabbnak találtam, hogy fittinget elég nehezen tudtam betekerni (nem tudom ez más csőnél jellemző-e ennyire). Ha ezt megtöröd akkor azt az ívet nem kell eröltetni :)

Lassan piacon vannak a NV 4000 superek. Ha nyergelek akkor lehet rápróbálok az alphacoolra vagy a fentebb bedobott tygon-ra (feltéve ha nincs végig cimkézve :) )

[ Szerkesztve ]

(#82737) fboldog


fboldog
senior tag

A tygon végig van írkálva. Ipari cső. :)

üdv.: Boldog Ferenc

(#82738) RazoR


RazoR
veterán

1 darab 280/30-as radi elég lehetne egy 4080-hoz UV-val max 200W fogyasztással?

(#82739) gaben22 válasza fboldog (#82737) üzenetére


gaben22
senior tag

Nem baj az :), USA-ban szeretik csak nem tudom honnan lehet szerezni értelmes áron, pláne nekem 12/16 kéne.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82740) gaben22 válasza RazoR (#82738) üzenetére


gaben22
senior tag

"Elég" lehet, a te elvárásaidtól is függ, ha hangos venti, nagyobb flow rate (-> hangosabb pumpa), magasabb VGA hőmérséklet is belefér, akkor "elég" lehet. Meg ugye raditól is függ (FPI...).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82741) fboldog válasza gaben22 (#82739) üzenetére


fboldog
senior tag

Megkeresem este, hogy honnan rendeltem. (Aqua és Amazon rémlik)

üdv.: Boldog Ferenc

(#82742) RazoR válasza gaben22 (#82740) üzenetére


RazoR
veterán

Azért kérdezem, mert lehet, hogy egyelőre csak a vga-t vizezném le, az 1 radival meglenne 100k-ból kb.

(#82743) fboldog válasza gaben22 (#82739) üzenetére


fboldog
senior tag

https://www.aquatuning.com/search?sSearch=Tygon+R6012
és a másik amazon.de volt, de ott már nincs csak ugyan úgy az aquatuning általl.

üdv.: Boldog Ferenc

(#82744) Aljasvip válasza spleenszuru (#82733) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Elég beszédes, hogy mindenki aki ide O11 házzal jött, később külső radira vagy másik házra váltott. :DDD

Én inkább nem mondok semmit már.
Majd a user kitanulja saját erőből, legalább gyűjt némi tapasztalatot közben.

(#82745) Melorin


Melorin
addikt

Kedves topiklakók. Szerintetek mitől alakulhatott ki ez a valami a legtöbb fittingem belsejében, de sem a pumpában nem találtam ilyet, sem a blokkokban, sem a tartályban? Ja és mi lehet ez? Kemény a lerakódás, de a felülete egy kicsit lágy, nem tudom mennyire kivehető a képből.
Alkoholos desztvizet használok, elvileg minden réz.
Büdös is volt az egész amikor leengedtem.

[ Szerkesztve ]

(#82746) fboldog válasza Melorin (#82745) üzenetére


fboldog
senior tag

Valami korrodált. Kérdés az, hogy hol van a rejtett párja.

Lehet, hogy volt / van a fittingekben egy rejtett alu rész, aminek megsérült a bevonata?

üdv.: Boldog Ferenc

(#82747) RazoR válasza Aljasvip (#82744) üzenetére


RazoR
veterán

Érdekelne, hogy mi a "probléma" az O11 házzal vízhűtés szempontból.

(#82748) spleenszuru válasza RazoR (#82747) üzenetére


spleenszuru
őstag

A nekem jött válaszok itt vannak:
#80771
#80772
#80777
#80779

Amúgy nekem nem volt kb. soha tervben víz, csak hát a vga-m szopat, bár mióta Honeywelles, nincs gond vele, ezért is nem vagyok motivált építeni, hiába áll ott több száz ezer Ft a szobában. :/
A vga blokktól meg félek is.

Malaka!

(#82749) RazoR válasza spleenszuru (#82748) üzenetére


RazoR
veterán

Hát nem tudom, nekem semmi gondom vele jelenleg úgy, hogy egy 11700K 5GHz-en és egy Zotac 4080 van benne. A procin egy Arctic LF280 van, R23 alatt 65 fok max, játékoknál 45-50 fok, vga bench 60 fok, játékok alatt 48-50 fok UV-al. :U

(#82750) Ubi82 válasza RazoR (#82749) üzenetére


Ubi82
őstag

O11D XL tulajként azt mondom, hogy használható (venti rpm és Watt függő), oldal- és fedlap nélkül, 3db 360-as EK radit tettem bele, ebből kettő X és egy P, ha lezárom a levegő útját a lapokkal akkor jelentősen felmelegszik az egész ház (levegő nem tud rendesen kiáramlani), az új EVO szériánál ezen javítottak (lyukak sűrűségével), ettől függeltlenül szemezek egy MO-RA 420 Pro-val ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.