Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82901) flashpointer válasza Ceze (#82900) üzenetére


flashpointer
őstag

Ez egy uj EK radiatorbol jott ki.

(#82902) Ceze válasza flashpointer (#82901) üzenetére


Ceze
tag

Az úgy komoly, főleg hogy ek a prémium kategória.
Nekem bykski radik vannak ott nem volt ilyen gond,ott a fos alphacool uv kék rakódótt le mindenhova.

(#82903) BandiT85 válasza Ceze (#82902) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Azóta nem tekintek mint prémium márkára az EK-ra, mióta volt egy zsír új FC blokkom, ami konkrétan inkább hasonlított egy banánra (RMA szerint jóaz, csavarozzam fel az akkor kijött GTX 1070-re, nem baj ha hajlítja az egész vga-t is, amit nyilván nem tettem meg, jópár emailváltás után cserélték), illetve egy 2×180-as slim radi, ami meg volt csavarodva, de legalább eresztett...kicsit túlment a menetfúró, egyértelmű volt. :U

Szerk.: ja igen, a radit Merlinen keresztül vettem, rögtön írtam is rájuk hogy ereszt.
Meriln: Dehát miért töltöttem fel a csap alatt?
Én: Mondom b+ mert 1.: kimosom 2.:kipróbálom hogy ereszt-e?
Merlin: Ú ez így nem lesz jó....
Én: El kellett volna áztatnom az egész gépemet, és azt is rátok verni? :F
Merlin: Jah hát tényleg, akkor intézzük a cserét...

[ Szerkesztve ]

(#82904) KAMELOT válasza BandiT85 (#82903) üzenetére


KAMELOT
titán

Van ott ész az tuti :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82905) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Akkor elég sima csapvízzel átmosni a radikat?

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#82906) KAMELOT válasza stnorcy (#82905) üzenetére


KAMELOT
titán

Ecetes meleg vízzel többször! Utána sima meleg vízzel és aztán tedd rá radiátorra, hogy száradjon ki rendesen. Aztán tehted belé a folyadékot.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82907) stnorcy válasza KAMELOT (#82906) üzenetére


stnorcy
aktív tag

köszi

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#82908) RazoR


RazoR
veterán

Blokkokat, tartályt/pumpát is érdemes lehet átöblíteni sima melegvízzel? Csapvíz jó vagy desztillált?

(#82909) Ubi82 válasza Ceze (#82902) üzenetére


Ubi82
őstag

EK évek óta nem prémium márka, és sajnos túlárazott, 4090-re érkező blokk 300 euróért ferde volt síkban mint Bandinak, hajlította az egész vga-t, 90 fokot produkált, ment vissza, féláron vettem Alphacoolt, azóta is teszi a dolgát, most kapott egy MO-RA 420 Pro-t, 50% Noctua rpm ;]

(#82910) Pug válasza BandiT85 (#82903) üzenetére


Pug
veterán

El kellett volna áztatnom az egész gépemet, és azt is rátok verni?

Ugye mennyivel jobb, ha sürben úszik a vinyó? :DDD

(#82911) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Üdv.
Használ valaki Ilyen kütyüt?

És a hozzá való Aquasuite progit?
Kérdésem az lenne hogy eddig működött az animáció a felületen, de le frissítettem a és most nem. Itt egy link amiről szó lenne.
[link]
Valaki esetleg tud segíteni?
Köszi

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#82912) Ceze válasza BandiT85 (#82903) üzenetére


Ceze
tag

Azért gondoltam prémium szintre mert k*rva drágák.
Eddig bykski/barrow cuccaim voltak azokkal nem volt ilyen gond,vagyis a bykski flow/temp meter-ben kikopott belső flow meter rész és pontatlan
Most alphacool cuccokat fogom kipróbálni remélem nem lesz kidobott pénz

(#82913) KAMELOT válasza Ceze (#82912) üzenetére


KAMELOT
titán

Az, hogy valami drága nem biztos, hogy Prémium. AC cuccok jók.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82914) Ceze válasza KAMELOT (#82913) üzenetére


Ceze
tag

gpu,cpu blokkal meg vagyok elégedve, a vpp5 pwm pumpájára leszek kíváncsi.
Kár hogy nincs normális flow/temp sensora.

[ Szerkesztve ]

(#82915) _voodoo_


_voodoo_
tag

Üdv
Gondolkodom hogy szétbontom a vízhűtést a régi gépemen, a pumpa egy Laing ddc 1 plus t, plexi tartállyal, a radiátor egy dupla 120as full réz.
Kb mennyiért mennek ezek használtan manapság?
[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#82916) Pista0001 válasza _voodoo_ (#82915) üzenetére


Pista0001
addikt

Wow, kék GlacialTech ventik! Nem mai cucc! Volt nekem is 2 darab, az utolsó is már évekkel ezelőtt ment tönkre. Úgy 16-18 éve vehettem őket. :) Annó a Socket A-s konfighoz használtam én is radiátoron. :)

(#82917) _voodoo_ válasza Pista0001 (#82916) üzenetére


_voodoo_
tag

Csináltam hozzá anno egy elektronikát, ami a víz hőfok függvényében kapcsolgatja a radiátor venti fordulatszámát, így netezésnél stb alacsony fordulaton mennek csak, és hát nem most volt már hogy ez gamer gép volt... :) de a mai napig tökéletesen működnek... :)

(#82918) spleenszuru válasza flashpointer (#82901) üzenetére


spleenszuru
őstag

Kemény.
Nálam az Alphacool Nexxxosból semmi, még színe sem volt a kimosott lötyinek, ecetes keverék után.
Még van egy másik, meglátom az milyen lesz, de ugyanonnan rendeltem mindkettőt, nem kellene.

Malaka!

(#82919) Pakmara


Pakmara
őstag

Alphacool supporttal volt valakinek dolga? Írtam nekik pár napja de semmi reakció :F

(#82920) fboldog válasza Pakmara (#82919) üzenetére


fboldog
senior tag

Kb. igy alakult a reakció idejük:
2019: 1 munkanap (pumpa csere, használtan vettem magánszemélytől, de kaptam egy újat)
2020: 1 munkanap (hővezető lapka kérdés)
2010: 3 munkanap (hibás, ezer éve gyártott multi gpu block)

üdv.: Boldog Ferenc

(#82921) Pakmara válasza fboldog (#82920) üzenetére


Pakmara
őstag

Köszi.
Akkor lehet nehezet kérdeztem :)

(#82922) fboldog válasza Pakmara (#82921) üzenetére


fboldog
senior tag

2010 -> 2021 Akart lenni.
Amúgy szerintem csak nem nőtt akkorát supporton a cég, mint amennyire felfutott az uj blokkokkal. (a régiekhez képest sokkal szebb és modernebb kinézettel dolgoznak)

üdv.: Boldog Ferenc

(#82923) Csavez™ válasza KAMELOT (#82913) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem kell az ek-t szapulni, a drágaság mellé, a világ egyik legjobb supportját is adja!
Kértem egy tömitést a magnitudhoz, kaptam egy komplett belsőt, kértem egy mágnest a csavarhúzóhoz, kaptam egy komplett új szettet, kértem 2db csavart, adtak egy komplett szettet, és kárpótlásul küldtek egy ingyen szállítás kupont, ami 8000ft. :)

(#82924) RazoR válasza Csavez™ (#82923) üzenetére


RazoR
veterán

Pont ilyen csavarhúzó kéne a Velocity 2-höz de a 8k+szállítást kicsit sokallom érte.
Nem adod el? :DDD Vagy kölcsön majd ha építek? :D

Vagy írjak nekik és hátha küldenek? :U

[ Szerkesztve ]

(#82925) Csavez™ válasza RazoR (#82924) üzenetére


Csavez™
veterán

Nincs tervben eladni, soproni vagyok, ha eljössz érte kölcsön adom.
Vagy írjak nekik és hátha küldenek? :U
Számlát, fotót kérnek a garanciához.

(#82926) mozesapo


mozesapo
tag

Egy jó hír a 7800 xt tulajoknak.
[link] :R

(#82927) Pakmara


Pakmara
őstag

TPU-hoz is megérkezett az APex: [link]

(#82928) gery14 válasza Csavez™ (#82925) üzenetére


gery14
senior tag

A tiéd is olyan volt hogy ha kattan akkor a bitfej bennemarad a csavar fejében? Túl gyenge a mágnes benne.. kurvara idegesítő zsír uj a cucc

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#82929) Csavez™ válasza gery14 (#82928) üzenetére


Csavez™
veterán

Azaz, lecseréltem egy aldis fejre.

(#82930) hackeeeee válasza Csavez™ (#82923) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, amikor egy pumpa garival vergődtek cirka 1 hónapig, ami egyértelmű volt, akkor azért nem így gondoltam.. És, csak ültek rajta.. mert nem volt vele mit foglalkozni, mert sz@r volt.. és annyit se mondtak, hogy "bocs.." :) Pedig, volt raktáron is a termék, mert a shopban ott volt.. szal lehetett volna cserélni.. de nem sikerült..

Persze, lett véve helyette egy dual, utána ami gariba visszajött nagynehezen, utána én használtam.. csak mindenki mondta, hogy persze gyorsan meglesz, no para.. hát nem sikerült abszolválni. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#82931) Ubi82 válasza hackeeeee (#82930) üzenetére


Ubi82
őstag

Emberen múlik, nálam is eddig probléma mentes volt a supportjuk, ferde blokknál fényképeket kértek, számlát látták rendszerben, ingyen dhl-t, pénz vissza ;)
Mondjuk két 4090 blokkból kettő szar volt (állítólag itt magyarban gyártatják), Alphacool meg elsőre jó, másnál meg nem :K

(#82932) Csavez™ válasza hackeeeee (#82930) üzenetére


Csavez™
veterán

Vannak fennakadások néha, de a végeredmény + volt, az a lényeg.

Ubi:
Én meg az ellen példa vagyok, olyan blokkot csináltak, hogy hőmérsékletben, egyik sem éri utol.

(#82933) Ubi82 válasza Csavez™ (#82932) üzenetére


Ubi82
őstag

Nincs vita, az egy nagyon jól sikerült EK blokk :R

(#82934) hackeeeee válasza Csavez™ (#82932) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így, ezzel nem is volt baj, megjött, cserélték, és ennyi. :)

Utána volt indok, h ott is szabadságolások voltak, stb, és elsiklottak felette.. Ahol emberek dolgoznak.. szal benne van. :) Csak ez a Murphy dolog, hogy azt gondolod h na majd akkor nálad is flottul fog menni minden, és belecsúszol, h mégsem.

A termékekkel alapból mi is elégedettek voltunk, vagyunk máig. Sógoromnál mennek az ek cuccai gond nélkül. :)

Véleményem szubjektív...

(#82935) corwen


corwen
csendes tag

Kedves többetlátott fórumtársak
A gép egy i5-13600k + RTX 4090, amelyek nagy terhelés mellett súrolják a 80 fokot. Mind a VGA és a CPU is a loop része.
A hűtésről egy Alphacool Rise Flat Reservoir , Alphacool Eispumpe VPP755 (Eisdecke nélkül), egy 240mm-es(top) és egy 360-as(front) radi gondoskodik (gondoskodna..).A hűtőközeg desztvíz+alkohol elegy, a radi+pumpa a ház (Be quiet! Pure Base 500DX) hátsó ventihelyén talált helyet magának.
Mikor feltűnt hogy itt sz@r lehet a palacsintában, bekötöttem a körbe egy átfolyásmérőt, ami 60%-os PWM szabályzás (pumpa ~3500 rpm) mellett kezd el csak forogni. Ámbár több helyen olvastam hogy a sorrend sok vizet nem zavar (haha), azért leírom. Pumpa -> CPU -> 360 -> (mérő ->) VGA -> 240. Hétvégére tervezem az alkatrészek kitisztítását, hátha segít, de kíváncsi lennék a vélemenyeitekre is, mi okozhat ilyen gondot?

Köszi szépen előre is!

"Csak 7 milliárd emberre vétek elpazarolni az Univerzumot."

(#82936) Csavez™ válasza hackeeeee (#82934) üzenetére


Csavez™
veterán

Most valami brutál gyorsak, a rendelést van amikor aznap feladják, volt idő amikor 1hetet vártam a feladásra, pedig minden raktáron volt.

(#82937) Csavez™ válasza corwen (#82935) üzenetére


Csavez™
veterán

A leggyakoribb, hogy a cső meg van törve valahol, nem egyszer szivatott meg engem is, a másik a cpu jetplate.

(#82938) Ubi82 válasza corwen (#82935) üzenetére


Ubi82
őstag

Egy fotó a rendszerről sokat segítene, blokkok rendesen felfekszenek? (Szerk: tárgytalan a felfekvés...) :U

[ Szerkesztve ]

(#82939) fonok87 válasza corwen (#82935) üzenetére


fonok87
aktív tag

Mikor raktad össze? Már működött jól és most lett problémás, vagy friss építés? Ha utóbbi, még döntögesd, nekem a vízszintesen beépített VPP755 csak nagy sokára szívta fel a vizet; egy ideig csak csordogált, aztán végre megtelt az impeller és indult a szökőkút végre :)
Illetve, vízhő szenzor van? És milyen ventilátor fordulatszámmal megy a rendszer? Felső radiátor házba fúj vagy onnan szív? Nekem Ryzen 5 3600 + 1070 egy 420-as friss levegőt kapó és 240-es házból kifújó radival 800-as venti rpm mellett kellemes, de az enyém összesen a Te TDP-dnek kb a negyede.

Truss me, I'm an engineer.

(#82940) Pakmara


Pakmara
őstag

O-ringet ti ilyen gyakran szoktatok cserélni csatikon? (Feltéve hogy hibátlan működés mellett cseréltek).

(#82941) Pug válasza Pakmara (#82940) üzenetére


Pug
veterán

En most csereltem 10 ev utan eloszor :DDD

(#82942) Pakmara válasza Pug (#82941) üzenetére


Pakmara
őstag

Köszi, akkor nem aggódom túl :)

(#82943) Enton válasza Pakmara (#82940) üzenetére


Enton
addikt

Bontásonként takarításokkor vízcserénél ránézel egyik másikra, az sosem árthat, kérdés volt e bárhol teflon esetleg plusz térkitöltőnek, vagy minden passzentos, 3-4 évet ha nem valami gumigyilkos löttyel forgatsz akkor el kell menjenek.
Vizkövesedés/lerakódások szokta elszárítani ha épp olyan, de ritkább.
Meg visszaindulás előtt nyomáspróba vagy tesztkör hajtás ha van rá mód és nagy baj nem érhet.
Majd nézek pár csatit most 3-4 éves körből, páron szépen ott a fehéres kirakódás, deszt víz alkohol kombó mellett.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#82944) RazoR


RazoR
veterán

Megjöttek a fittingek, meg a cső, hát nem biztos hogy jó választás volt a 10/13… (tudom szinte mindenki mondat, hogy 10/16 legyen)
EPDM de már 45 fokbál kisebb ívben hajlítva elkezd laposodni a cső. :(

Van valakinek 10/13 rendszere? Tudna képet bedobni róla?

(#82945) mpierre válasza RazoR (#82944) üzenetére


mpierre
veterán

Nem epdm és vegyes csövezés (10/13 lágy és 10/12 merev): [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#82946) Pug válasza RazoR (#82944) üzenetére


Pug
veterán

10/13 jelen EPDM-mel

(#82947) RazoR válasza Pug (#82946) üzenetére


RazoR
veterán

Milyen típusú a cső?
Én AC-t rendeltem.
Ha jól látom Nálad is lapul egy kicsit a vga és a proci közötti cső.

Lehet megpróbálom ezzel összerakni aztán kiderül.
Ha nem jön be akkor cserélek 10/16-ra.

(#82948) flashpointer válasza RazoR (#82944) üzenetére


flashpointer
őstag

pedig elonye is van, a vastagabb cso olyan rugalmatlan szereles kozben kitepte magat a fittingol aztan kiomlott a viz pedig csak a cpu blokkot toltam kicsit arrebb...

(#82949) RazoR válasza flashpointer (#82948) üzenetére


RazoR
veterán

Elég zsúfolt lesz a biuld, ezért gondoltam, hogy hátha a 10/13 jobb választás.
Na majd meglátom...

(#82950) Pug válasza RazoR (#82947) üzenetére


Pug
veterán

Szinten AC, folyometeres Merlintol.

Jol latod, van egy kis lapulas nalam is :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.