Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) Pakmara


Pakmara
őstag

Ha már ram vizezés. Van olyan modul amiről nem kínszenvedés leszedni a gyári bordát? Tudom hogy vannak csupaszok de azok jellemzően alsó polcos kitek.

(#82402) DroiDMester válasza Pakmara (#82401) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Corsair Vengeance széria ezekről nagyon könnyen lejön a gyári borda!

és Van belőle jóféle olcsón, ami megfelelő CPU/Lap társaságában tud menni 8400MHz-en is akár.

[ Szerkesztve ]

(#82403) Pakmara válasza DroiDMester (#82402) üzenetére


Pakmara
őstag

Ha egyszer elszánom magam. Valószínű maradok AMD vonalon, ott azért nem menne olyan könnyen :) ,de köszi a tippet. Megjegyzem magamnak.

(#82404) Csavez™ válasza Pakmara (#82401) üzenetére


Csavez™
veterán

Gskill-ről 5perc volt.

(#82405) Pakmara válasza Csavez™ (#82404) üzenetére


Pakmara
őstag

Hőlégfúvóztad? Nekem is az van (DDR4) és nem volt egyszerű.

(#82406) Csavez™ válasza Pakmara (#82405) üzenetére


Csavez™
veterán

Hajszárító. Tm5-nél 30 °C alatt megfogható csupaszon.

[ Szerkesztve ]

(#82407) tibcsi0407 válasza Pakmara (#82399) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Dehogy van, én bírom a csípkelődést. :))

https://utdetailing.hu/

(#82408) Pakmara válasza Csavez™ (#82406) üzenetére


Pakmara
őstag

Nice. Ha úgy adódiknteszek egy próbát.

tibcsi0407: :)

(#82409) gaben22 válasza F e Z o (#82400) üzenetére


gaben22
senior tag

Mondjuk jó kérdés mit hoz a jövő, egyelőre úgy néz ki a csúcson az új generációk csak plusz wattokat hoznak. Én is inkább vettem egy 1600W-os tápot tavaly (Corsair AX1600i), remélem kiszolgál egy ideig :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82410) fudi2002


fudi2002
veterán

Nem perfect, de már vállalható :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#82411) KAMELOT válasza fudi2002 (#82410) üzenetére


KAMELOT
titán

Nagyon gyenge lett ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82412) joelfan


joelfan
csendes tag

Sziasztok,

Rendelkezek egy Fractal Design Celsius S36 kompakt rendszerrel. Látom, hogy ez nem a kompakt topic :) viszont a kérdésem arra irányulna, hogy a gyárilag érkező csöveket le lehet e cserélni nagyobb? Ha jól néztem ez egy bővíthető hűtés. Amiért szükségem lenne a cserére az az, hogy nem elég hosszú mivel Liam li házban használom és a fejjel lefelé lehetséges kiépítéssel.

Köszönöm a segítséget :R

(#82413) KAMELOT válasza joelfan (#82412) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor itt az ideje, hogy egy épített víz legyen benne. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82414) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Megérkezett a HEATKILLER IV PRO, milyen robusztus egy fém darab ez! :Y
Vicces, hogy Németországból 2 nap alatt ideért, míg a Merlin November 6. óta szarakodik a rendelésemmel... :DDD

Malaka!

(#82415) tibcsi0407 válasza spleenszuru (#82414) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ezért szeretem a Watercool-tól vásárolni. Ha valami baj van, azt is piszok gyorsan kezelik.

https://utdetailing.hu/

(#82416) Laraxior válasza spleenszuru (#82414) üzenetére


Laraxior
titán

Azért egy backplate elfért volna a dobozkájában szerintem. :D
De azert szeressuk

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#82417) KAMELOT válasza spleenszuru (#82414) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó blokkok szok.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82418) tibcsi0407 válasza Laraxior (#82416) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én vetem hozzá egy heavy backplatet.
Igaz, hogy nem használom, de ha hirtelen kerülne egy kupakos proci a gépbe, akkor kell a jó hűtés. :)

https://utdetailing.hu/

(#82419) spleenszuru válasza Laraxior (#82416) üzenetére


spleenszuru
őstag

Úgy látom, AMD-hez nincs ilyen backplate, csak ilyen CPU guard.
Mondjuk ez tök praktikusnak néz ki, bedobhattam volna a kosárba..
Így azért ha le kellene venni a blokkot, nem annyi idő, mint levegőnél, hogy pár kör cb23 után gyorsan lekapom a léghűtőt, míg meleg.

A fene. Na mindegy, még mindig elég messze vagyok az építéstől, talán be is rendelek majd egy ilyet közben.

Malaka!

(#82420) Laraxior válasza spleenszuru (#82419) üzenetére


Laraxior
titán

Mindegy mit teszel alá, az enyém alatt is egy sima Alphacool blokkhoz tartozó backplate van, és még nyertem is vele, mert a hozzátartozó csavarok végig menetesek, ergo nincs gond a delidelt CPUval sem, ha kupak nélkül használom, és így lejjebb kerül a hűtő. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#82421) tibcsi0407 válasza Laraxior (#82420) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ja, csak levered azt az SMD-t, ami magasabb, mint a die. :D

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#82422) Laraxior válasza tibcsi0407 (#82421) üzenetére


Laraxior
titán

Lehet, utoljára a 9900KS-el használtam így, azóta nem volt buherált procim. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#82423) tibcsi0407 válasza Laraxior (#82422) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sajnos az Intel szerintem szándékosan volt rohadék.
Az angolt most ne nézd rajta, csak az SMD a lényeg. :D Ez az egy magasabb, mint a die, egy sima blokk összeroppantanmá.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#82424) gery14 válasza spleenszuru (#82414) üzenetére


gery14
senior tag

Előző hó 04 óta basztak szalitani a rendelesem valasz nuku 1x küldtek egy valasz mailt hetek uttan hogy 20231104_5136 sz. megrendelésedhez ügyintézőnk az alábbi megjegyzést fűzte hozzá:
Sajnos megsérült szállítmányunk van, ellenőrzés alatt van másfél hete

Egy várható időpontot küldtem dec 05 , de nekünk sincs több infó egyenlőre,. Na azota kertem h ami raktaron van kuldjek ki a tobbi cucc nem kell mert mar az ek tol magatol megjott 3 nap allat.. :W

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#82425) KAMELOT válasza gery14 (#82424) üzenetére


KAMELOT
titán

Még jó, hogy én innen rendelek mindent. Ilyen várakozásokra nincs szükség. Ha van valami, felhívnak és megbeszéljük a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82426) spleenszuru válasza gery14 (#82424) üzenetére


spleenszuru
őstag

Ezután én is elengedem, de a radik pl. nagyon jó áron voltak most, ill. szerencsére nem sürgős.
Telefonon beszéltem velük amúgy a héten, meg azelőtt is.
Úgy tűnik semmilyen ráhatásuk nincs a beszállítóikra. Állnak és várnak a sorban..

Mondtam is nekik, én is beszerző vagyok, nekem ilyen szó és értesítés nélküli delayek miatt a fejem leszednék, sőt ki is rúgnának. :)
Nem a vevőnek kéne kérnie, hogy ha már csúszik, igazolják már újra az eltolt dátumot legalább.... :))

Malaka!

(#82427) Laraxior válasza spleenszuru (#82426) üzenetére


Laraxior
titán

Aquatuningnál vannak leértékelve radik, meg más is. Pl asszem a 360as slim megint van 20 EURért.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#82428) Ceze


Ceze
tag

[link] jelenleg ez a pumpám van de egy kicsit hangos.
Ki milyen pumpát ajánlana?

(#82429) Laraxior válasza Ceze (#82428) üzenetére


Laraxior
titán

Én erre biztosan nem bíznám a gépem...
Szivattyút keresel?
Laing D5 az ajánlott, persze nem ~40$-ért.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#82430) Ceze válasza Laraxior (#82429) üzenetére


Ceze
tag

Fent említett pumpát még 6k-ért vettem aliról szóval akkoriban best buynak tartottam :D
valahol nettó 20-25k körül keresek első körben.

(#82431) KAMELOT válasza Ceze (#82430) üzenetére


KAMELOT
titán

Olcsón vettél egy hangosat! Megérte?
Laing D5 ha jót akarsz, ahogy Laraxior írja.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82432) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!

Nem akar valaki esetleg rendelni valamit EK-ról? Szivesen beszállnék a szállitási költségbe, nekem csak 1 darab ilyen vacakra lenne szükségem:

https://www.ekwb.com/shop/ek-quantum-vector2-re-rtx-3080-90-abp-side-cover-nickel

Közben alakul egyébként a ház farigcsálás, sikerült betenni a 300mm-es tartályt az Asus AP201-es házba :D

Kicsit alakitani kellett a házon, mert gyárilag nem lehet vertikális gpu tartót beletenni, de volt egy használaton kivüli gpu tartóm az előző házamból (Lian Li o11 dynamic xl) és némi vagdosás után belement.

Tudom néhol nem a legszebb a vágás, de első próbálkozás, dremelt is most használtam először, úgyhogy úgy nézzétek :)



Ma remélhetőleg ki is tudok pucolni minden blokkot és végre összerakom.

Aki ramot is vizez, mennyire lehet visszaalakitani a ramot egy esetleges gariztatás miatt? Észreveszik vajon? A gyári "hűtőborda" inkább fűti sajnos a ramokat, igy vettem hozzá blokkot, de még nem tettem fel.

A képeken még csak bedobáltam a cuccokat, de a szivattyú - tartály kombónak is lesz normális tartója, illetve a gpu tartó lógását is megoldottam azóta :)

[ Szerkesztve ]

(#82433) KAMELOT válasza ilyen_85 (#82432) üzenetére


KAMELOT
titán

Alakul a gép! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82434) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#82432) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Kicsit feszegettem a ramot és lejött róla a gyári hűtés könnyen, az egész full műanyag, van egy rész amiről nem tudom eldönteni, hogy műanyag vagy valami fém szerű cucc...

Az új "blokk" is csak nikkelezett alu, de a gyárinál szerintem jobb lesz.

(#82435) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#82434) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Sajnos kifutottam a szerkesztési időből, de igy néz ki a ramon a blokk. Még nem szedtem le a thermal padekről a műanyagot, csak ki akartam próbálni, hogy hogyan fog kinézni.

(#82436) tibcsi0407 válasza ilyen_85 (#82435) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Remélem azért vizet is teszel rá, mert ez ugyanúgy felmelegszik idővel.

https://utdetailing.hu/

(#82437) ilyen_85 válasza tibcsi0407 (#82436) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Igen, megvan hozzá a "vizes része" is, bár ki akarom próbálni először, hogy milyen anélkül. :)

(#82438) tibcsi0407 válasza ilyen_85 (#82437) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én próbáltam, alapjáraton hűvösebb, de ha elkezded terhelni, akkor csak pár fokot nyersz. Eléggé könnyű, kis papír az EK cover is és hőleadó felülete valójában nem sok van, csak akkor hatékony, ha rajta van a blokk.
Akkor viszont tök jó!
Itt még nem Iceman-t használtam, így szuperált az EK blokk nálam: [link]

https://utdetailing.hu/

(#82439) abridabri


abridabri
veterán

Persze Jay már kapott Apex ventiket :((
[ Metal fans?! WTF? ]

(#82440) BandiT85


BandiT85
aktív tag

Sziasztok!

A véleményetekre volna szüksegem: jelenleg két házon belüli radival dolgozom, de hamarosan házcsere lesz, kihányom a két "kisebb" radit, és megy házon kívülre egy Mo-Ra 4db 180-as ventivel. A Mo-Ra két kuplung csatival fog csatlakozni a géphez, a szokásos cpu-vga kombót hűti.
Eddig egy D5 látta el a feleadatát, de van a padláson mégegy, esetleg arra gondoltam hogy itt már lesz ellenállás bőven, befogom a másikat is, de akkor megint vehetek 30k-ért egy dual tetőt, és akkor még a tartály nincs megoldva. Van tartályom is, de azt meg nem akarom a Mo-Rára biggyeszteni, a házon belül meg szűkös lesz. Szóval kell a 2db D5, vagy hagyjam a 'csába és adjam el az egyiket? :))

(#82441) ilyen_85 válasza BandiT85 (#82440) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Nekem is csak 1 darab d5 hajtja a Mora-t és nem gondolnám, hogy kevés lenne neki. De várd meg mások véleményét is :)

Vagy szereld össze 1 pumpával, nézd meg, hogy kevés -e az áramlás sebessége.

[ Szerkesztve ]

(#82442) Demo07 válasza BandiT85 (#82440) üzenetére


Demo07
aktív tag

A kuplungot én elengedném a helyedben hacsak nem koolance qd3 vagy qd4!
Durván mérhető a különbség ha az a rendszerben van, D5 mellett is.
A Mo-ra amúgy is egy bazi nagy cső kígyó, szóval én a helyedben golyós csapokkal oldanám meg a leválasztás lehetőségét!
(Nálam is a külső rendszer golyóscsappal van ahogy lentebb írtam.)

Miért ??? :DDD
-Mert a golyóscsap belső átmérője akkora mint a fittingeké és kb mintha nem is lenne a rendszerben...

Hogy ne szop@sd le magad kelleni fog 4db golyós csap és 2db 360° rotary adapter, így könnyen szét tudod majd csavarni a golyóscsapokat is. (golyóscsap->rotary->golyóscsap)

(Leválasztásonként kb. annyi folyadék veszteséged lesz ami a csapok között a rotary-ban marad, ami kb. 10ml lehet.)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#82443) BandiT85


BandiT85
aktív tag

Köszi! Sajnos nem a fenti kuplung, de tudtam hogy viszonylag nagy ellenállás a kényelem ára, de muszáj lecsatlakoztathatóvá tenni a Mo-Ra-t. Mi számít átlag áramlási sebességnek? Mondjuk egy 150-200 liter/h? Annyira nem vagyok az 1-2 plusz foktól megijedve, inkább a hang számít. Amúgy egy 7800x3d és egy 3080 lesz hűtve. :R

(#82444) abridabri válasza Demo07 (#82442) üzenetére


abridabri
veterán

Linkelnél egy olyan rotary fittinget pls ?
Én hasonlóan oldottam meg anno ,de valójában nagyon rossz ötlet volt ,mert nem lehetett szétbontani. Csavarodott mindkét oldalon a cső ha próbáltam kitekerni. : csap> [double nipple] (mi ez magyarul ?) >csap

(#82445) Pista0001 válasza abridabri (#82444) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez az.

(#82446) abridabri válasza Pista0001 (#82445) üzenetére


abridabri
veterán

Thx :R

(#82447) fboldog válasza abridabri (#82444) üzenetére


fboldog
senior tag

Én tartom továbbra is, hogy a két csap közé egy rövid csődarab (5-7cm) és 1-1 barbed fitting.
Fogóval kényelmesen nyitható, nem csavarodik, stb.

üdv.: Boldog Ferenc

(#82448) abridabri válasza fboldog (#82447) üzenetére


abridabri
veterán

Ja, utána án is úgy csináltam már.

(#82449) Csavez™


Csavez™
veterán

Megjött az ac apex ram blokk, nem tudtam lemondani a rendelést, egy pár tesztre felrakom, de a héten jön a Bartek féle blokk, arra jobban kíváncsi vagyok, legalább lesz összehasonlítási alap.
Padok nélkül 52.

[ Szerkesztve ]

(#82450) Csavez™ válasza ilyen_85 (#82435) üzenetére


Csavez™
veterán

Ha csak a köpenyt rakod rá, kisebb terheléseknél ua lesz mint a gyári, stresstest alatt meg minuszban fog teljesíteni, kell mellé a blokk, ahogy Tibcsi is írta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.