Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Na, hazteto kivagva, tartaly beleprobalva, elozo vizhutesbol meg 6 lyuk latszik a haz tetejen ami a tripla radit tartotta, jovo heten nezek vmi faxa kilincset hogy eltuntessem oket. ;] :C

(#8152) redraven85 válasza Psych0 (#8148) üzenetére


redraven85
tag

Nah igen...és a venti milyen teljesítménnyel darálja a babaolajat? 80 fordulat / perc ? ;]

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#8153) kiborg


kiborg
aktív tag

HAli 4 all!

Beheggesztettem a vizet a gépbe.
Blokk XSPC Delta . Nex.Tripla Extrem radi, Laing DCC-VC + alphacool NB blokk.
Annyi a bajom, hogy a DCC kib@szott HANGOS :Y
Javaslatok halkításra ? Ha becsomagolom szivacsba nem melegszik túl ? (elvégre azt is víz hűti, úgyhogy valsz nem :DD )
Egyéb 5letek ?
Feszcsökkentésen gondolkodom még.
Terhelni próbáltam (kicsit összeszorítottam a csövet) de még hangosabb lett, úgyhogy ez nálam nem jött be :(

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#8154) szacsee válasza kiborg (#8153) üzenetére


szacsee
nagyúr

#8117...+ kereső... :P :D

(#8155) kiborg válasza szacsee (#8154) üzenetére


kiborg
aktív tag

Most olvastam ;) másképp akarom megoldani.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#8156) kiborg


kiborg
aktív tag

Jut eszembe:
Az everest a cpu-t 22 foknak írja, a magokat 28 foknak. IDLE !!!
Ezek az értékek rendben vannak ?

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#8157) P00By


P00By
nagyúr

Hinnye volt mit olvasni, bőven! Nem mentem volna vidékre, ha ezt tudom :D

(#8158) Pulsar válasza kiborg (#8156) üzenetére


Pulsar
veterán

szerintem tök jók

(#8159) Reset Elek válasza szacsee (#8130) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Bizony mondom néktek a valót, felnyitván a ti szemeitek!

"A logika azt diktálja ,hogy a gyorsabb a jobb mert ugye a blokknak kevesebb ideje van felmelegiteni a vele érintkező vizet és ezért majdnem mindig az aktuális vizhőmérséklet hűti és nem több . Viszont ,ha gyorsabb akkor kevesebb ideje is van leadni a radiban a hőt, nem?" - Soak

Ha a gyorsabb rosszabb, mert kevesebb ideje van leadni a hőt a radiátorban, akkor kevesebb ideje is van felvenni a hőt a blokkban, nem? És akkor egy csomó hő maradna a priban, amitől túlmelegedne, nem? Vagy hogyisvanez? :D
Vagy ha lassabban áramlik, akkor jobban le tudná adni a hőt a radiátorban, de a víz túlmelegedne a blokkban?

Felejtsük el végre ezt a "gyors víz nem tudja leadni a hőt" berögződést. Az egész egy téveszme. Ha nem tudná leadni a hőt, akkor fel sem tudná venni, arról nem is beszélve, hogy a méggyorsabban mozgó levegő még köszönni sem tudna nekik...

Pusztán áramlási és hőtani alapokra visszavezetve a kérdést a blokkban és a radiátorban is ugyanaz a jelenség játszódik le, ez pedig a hőátadás.
A hőátadás során egy szilárd anyagból egy folyakényba vagy légneműbe vándorol át a hő. A folyamatot három tényező befolyásolja: az érintkező felületek nagysága, a köztük lévő hőmérsékeltkülönbség, és a hőátadási együttható. Az átadott hő mennyisége egyenesen arányos az érintkező felületek nagyságával, egyenesen arányos a hőmérsékletkülönbséggel, és egyenesen arányos a hőátadási együtthatóval.

Maga a hőátadási együttható két dologtól függ: az érintkező felületek geometriai kialakítástól és az áramlási sebességektől. Míg a felület geometriájának változtatása még ma sem egzakt tudomány, az áramlási sebesség növelése minden esetben növeli a hőátadási együtthatót.

Egy prociblokknál a hűtőfelület viszonylag kicsi, mivel maga a hőtermelő szilikon is eléggé kicsi, és ehhez kell igazodni. A hőmérséklet különbséget is alacsonyan kell tartani, különben elfüstölne a processzor. Ahhoz, hogy a felületek nagyságát és a hőmérsékletkülönbséget alacsonyan tudjuk tartani, magas hőátadási együttható szükséges. A hőátadási együttható kétféleképpen növelhető: a felület kialakításának megváltoztatásával (mikrobarázdák, új bordakialakítások, de pl a Swiftech Storm "befecskendezős" rendszere is ezt a célt szolgálja) ,vagy az áramlási sebességek növelésével. Tehát a blokkban a nagyobb áramlási sebesség jo*!

Egy radiátornál a hő a folyadékból a szilárd anyagba vándorol át, de ugyanazok a törvényszerűségek érvényesek itt is, mint a blokknál! (Tehát a hőátadás jelenségének mindegy, hogy szilárdból folyadékba vagy folyadékból szilárdba történik-e a hőátadás.) Az egészbe bekavar, hogy a hőt végül a levegőnek kell átadni, aminek viszonylag kicsi a fajlagos hőkapacitása és a sűrűsége. ( 1 liter melegvíznek kb 5 köbméter hideg levegővel kéne érintkeznie, hogy ugyanannyival változzon meg a hőmérsékletük.) Ez azt jelenti, hogy a víz nagyon könnyen fel tudja melegíteni a levegőt, és ennek elkerülésért kívánatos a minél nagyobb érintkező felület a víz a és a levegő között. A nagy felület tehát adott, de ezt sem lehet a végtelenségig növelni, mert túl drága lenne, túl nehéz, túl ormótlan, stb. A hőmérséklet-különbségekkel itt sem sokat játszhatunk, mivel épp ezt akarjuk a legkisebbre csökkenteni. Marad a hőátadási együttható piszkálása. A radiátor vízoldali felületével nem lehet sokmindent kezdeni, legalábbis míg ki nem tenyésztenek olyan pici fúró-maró szakmunkásokat, akik beleférnek egy 12-es csőbe, úgyhogy itt is marad az áramlási sebesség növelése. Tehát a radiátorban a nagyobb áramlási sebesség jo!*

Szóval körülbelül ennyi az elméleti háttere a dolognak.
Mondom az elméleti háttere.

*Létezik két fura anomália.
Az első, mikor nagyobb átmérőjű keresztmetszetben laminárisan áramlik a folyadék, és a vízben a belső régiókból csak hővezetés útján jut ki a hő a csőfalra. Ilyenkor lehet, hogy víz túl gyorsan áramlik át a hűtőn, és a középső rész nem tud rendesen lehűlni. Viszont ezt a jelenséget teljességgel megszünteti a radiátorban lévő keverőtér, fordítókamra, vagy akár egy könyök is. Lapított vízterű radiátornál pedig elő sem fordul, hiszen a vízréteg vastagsága elég kicsi.
A másik fura dolog passzív rendszereknél fordul elő. Itt az áramlási sebességnek optimuma van, ami alatt is, fölött is kismértékben romlik a radi teljesítménye. Pár pár sejtésem, hogy ez mitől lehet, de inkább máskor fejteném ki.
A fenti két eset inkább csak a rendszerek finomhangolásánál játszik szerepet, és ott sem túl nagy súllyal, szóval ez inkább csak két elgondolkodtató, vitaindító kiegészítés.

Javaslom nézegetni a Swiftech oldalán a radiátorok diagramjait.
Remélem mindenki választ kapott a kérdéseire. Ha mégsem, vagy valahol érthetetlenül fogalmaztam, egyszerűen csak kérdezzen.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#8160) P00By válasza Reset Elek (#8159) üzenetére


P00By
nagyúr

Most már ezt is tudom, hála megint néked :R ;]

(#8161) Soak válasza Reset Elek (#8159) üzenetére


Soak
veterán

Wáó ... thx :R

Tehát ha jól értelmeztem ,egy aktiv radival szerelt rendszerben minnél nagyobb áramlási sebesség a jó? -mivel a két anomália ilyenkor nem fordul elő -

(#8162) Nyugdíjas válasza Reset Elek (#8159) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

"szilicium", gondolom én. Csak szólok,mert én szeretlek, tudod,mielőtt valaki kevésbé kedvesen szól;)

BTW remek,fejemben komoly űrt pótló hsz. :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8163) gyurczy válasza Reset Elek (#8159) üzenetére


gyurczy
őstag

Ingyen továbbképzés! THX! :C :R

(#8164) Reset Elek válasza Nyugdíjas (#8162) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Igen, igen, szilícium.
Fáradt vagyok már nagyon.
További helyesírási hibákat privibe jelezzétek, legyetek szívesek.
Nem azért, mert ciki nekem, hanem mert amúgy elfelejtem...

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#8165) FID


FID
őstag

szacsee mivel olyan kiváncsi vagy hát ittvannak a sokkolo képek!
[link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#8166) Nyugdíjas válasza Reset Elek (#8164) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tudod, hogy nem kötözködésből irtam. Csak gondótam szólok;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8167) Reset Elek válasza Nyugdíjas (#8166) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Tudom.
Te viszont nem tudod, milyen szinten elfelejtek mostanában dolgokat :DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#8168) Pulsar válasza Reset Elek (#8159) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszi a kielégítő választ!

Soak: Te nyertél :)

(#8169) szacsee válasza Reset Elek (#8159) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszönöm, hogy lassan de biztosan betömködöd fejemben a fekete lyukakat. :Y .mármint a hozzászólásaiddal. :C

Nekem passzív rendszerem van... :D :DD :DD
"A másik fura dolog passzív rendszereknél fordul elő. Itt az áramlási sebességnek optimuma van, ami alatt is, fölött is kismértékben romlik a radi teljesítménye. Pár pár sejtésem, hogy ez mitől lehet, de inkább máskor fejteném ki."

Ha kipihented magad és összeszedettnek érzed, hogy ezt kifejtsd, akkor szívesen várjuk... :K
icom a szavaidat, ecem a pörkűttet mester.. :R

[ Szerkesztve ]

(#8170) Nyugdíjas válasza Reset Elek (#8167) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Viszont rájöttem, hogy ez remek! "szilikon"-szóra rákeresve bármikor előszedhető ez a hasznos hozzászólás. Legalábbis én ezt már biztos nem feledem :))

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8171) ^Sunrise^ válasza szacsee (#8169) üzenetére


^Sunrise^
tag

Mivel en is passziv rendszert szeretnek, ezert kivancsi lennek a howto-ra szinten. :B :))

(#8172) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Estét!
Nálam történt, hogy miután betettem a szivacsot a tartályba (visszafogta a D5-t):
1: no bubi tovább
2: hült a rendszer kb. 7-8 fokot. (passzív, egy mora és kis ellenállású Koolance blokk, hf cső)
Észrevétel:
Anno írtam, hogy szétszedés után a meneteknél zöld anyagot (patina :) ) láttam. Most a rendszerben a réz és egyéb csatik felfényesedtek, fém tiszták, semmi oxidáció.
"Víz alatt" vannak nem érintkeznek a levegővel.
Úgy néz ki az "anticorro" (levegő nélkül) mégis teszi a dolgát.?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#8173) Játékos válasza Samanbacsii (#8172) üzenetére


Játékos
addikt

Nade mikor nem volt benne szivacs, akkor keringette a bubikat is a D5?? :U
Mert akkor evidens a dolog...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#8174) gyurczy válasza Samanbacsii (#8172) üzenetére


gyurczy
őstag

Ilyen szivacsot hol érdemes keresni?

(#8175) Reset Elek válasza gyurczy (#8174) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Számtech boltban. Az alaktrészek csomagolására használt fekete, nyílt cellás szivacs asszem jo lehet.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#8176) Nyugdíjas válasza Reset Elek (#8175) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Meg akvarisztikában is használnak ilyesmit...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8177) Samanbacsii válasza Játékos (#8173) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Amikor 2.fok. ment a d5 akkor szinte semmit nem hűtött, mint a szóda olyan volt a víz. Egyesen ahoz képest töredéke volt a levegő, (hatásfok megnőtt) és a szivaccsal lett tökéletes. A szivacs után túl "nagyot" esett a hőmérséklet, hogy csak a levegő számlájára írjam. Szerintem. De ezt nem tudom számmokkal alátámasztani.

Ahol csomagolásra használják ott érdemes keresni mert egyébként (akvarista, medencés helyeken) igen drága.

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#8178) #41635072 válasza Samanbacsii (#8177) üzenetére


#41635072
törölt tag

Csütörtökön megjön a vízhűtésem Nyugdíjas kolléga jóvoltából. :DDD
Majd küldök eredményeket, ha egyeltalán sikerül összeraknom. :D

(#8179) Samanbacsii válasza #41635072 (#8178) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Kivi vagyok...várom!
Néha kerülnek betűk a szavakba amik nem oda valók. Elnézését...

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#8180) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Más:
Összerakás közben sikerült néhányszor lemosnom az alkatrészeket. :O :B :C (Fél szemmel néztem, hogyan telnek a csövek mire túlöntöttem a tartályt...)
A kellemes meglepi az volt, hogy a desztvíz-anticorro testvériség (minden extra szárítgatás nélkül!), nem okozott zárlatot sehol. Vga-ba befolyt, a vga slot is vizes volt sőt, ahogy a drótokon lecsurgott a molexek is "megteltek". :Y Jó, mi?
Szóval, papírtörlő és kifújás után ment minden. Persze, lehet szerencsém volt.
Ha vki gondolja szívesen segítek gépet összerakni... :))

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#8181) Nyugdíjas válasza Samanbacsii (#8180) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért ott valószinüleg Fortuna is besegitett. Nomeg ugye,ha nem volt áram alatt,és kitörölgetted rendesen,akkor nem lehet gond;)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8182) Samanbacsii válasza Nyugdíjas (#8181) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Naná, hogy áram alatt volt. Gép bekapcsolással indul a D5, és lestem, hogyan kergeti a vizet. Aztán persze rögtön kikapcs, korbács a hátra, ima, fújás-törlés, ima, nagylevegő és újraindul minden. Nem volt türelmem órakig szárítani...
Fortuna? Igen, ismerem... :K

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#8183) hossszú válasza Samanbacsii (#8182) üzenetére


hossszú
őstag

En a helyedben csak szaritgatnam v. inkabb suritett lefegovel kifuvatnam mert a slotokban bentmaradt nedvesseg kesobb is zarlatot okozhat, nembeszelve a korroziorol.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#8184) Samanbacsii válasza hossszú (#8183) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Fúvatás lesz, pont az általad leírtak miatt. :K

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#8185) Psych0 válasza Samanbacsii (#8180) üzenetére


Psych0
őstag

hasonlót csináltam én is, csak az két liter víz volt az áldozat meg a villanyóraszekrény villanyórástól megszakítóstól...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#8186) Samanbacsii válasza Reset Elek (#8159) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Én is passzív és részlet szomjazó vagyok! :R
Ha jól olvastam mindkét félnek a lapított csövű radik lennének jók... és aztán optimalizálni az áramlást!...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#8187) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Es ha mar a temanal vagyunk a kov. kerdesem, hogy celszeru a haz 2 oldalan levo radikat bekotni a rendszerbe.
1. elkepzelesem:
1. oldal - tartaly - pumpa - blokkok - 2. oldal

2. elkepzelesem:
1. oldal - tartaly - pumpa - blokkok - 2. oldal - blokkok

Mi a jobb nekem? :R

(#8188) Nyugdíjas válasza ^Sunrise^ (#8187) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy milyen radiról van szó,meg mekkoráról;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8189) ^Sunrise^ válasza Nyugdíjas (#8188) üzenetére


^Sunrise^
tag

Igaz.

9db Cape Cora mindket oldalan a haznak, de elkepzelheto mas felallasban is, mondjuk 11-7 is felhelyezheto.

(#8190) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

haly

egy olyan kérdésem lenne, hogy ti mit szóltok egy olyan dologhoz (lehet h volt róla már szó s ha igen sry h felhozom) hogy a vizet egy folyadékhűtővel még plussz lehűteni? hűtős ismerős összedob egy ilyet pár ezer forintból. haver már be is illesztette a rendszerébe és egy 2.8ra felhúzott Q6600(b3 szoal nem G0) terhelve 30fok neki. terheletlenül 2!!!! nekem egy gondom lenne ezzel h 2 foknál kicsapódik. mit lehet ezellen csinálni h ne "ússzon" a gép? :F

(#8191) belaazallat válasza B@bL3ve5 (#8190) üzenetére


belaazallat
addikt

"a vizet egy folyadékhűtővel még plussz lehűteni? hűtős ismerős összedob egy ilyet pár ezer forintból."

ez pontosan hány ezer Ft-ba kerül, mekkora, mennyit fogyaszt?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#8192) shteer válasza B@bL3ve5 (#8190) üzenetére


shteer
titán

egyáltalán nem biztos, h úszna a gép... van itt olyan bátor kolléga, aki kint tartja a radit télen is. nem úszik a gépe, mert kicsit nedvesedik ugyan a cucc, csöpögés nem fordul elő ennek ellenére - valszeg folyamatosan párolog, vagy egy bizonyos szintnél leáll ez a párásodási jelenség

ennek ellenére vékonyan szigetelheted a blokkok azon felületét, ahol a levegővel érintkezik + a belső légmozgás is segít

DE arról a folyadékhűtő megoldásról viszont jöhet minden infó ;) + kép az olyan vizuális típusúaknak, mint amilyen én vok :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#8193) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

reméltem h felkeltem az érdeklődéseteket :) a pár ezer forint nekem 25K :B de működik :D van egy alap vízhűtésünk s a rendszerbe még bele építünk egy..höhh....majdnem olyasvalamit mint a csapolt sörnél. a sört nem hűtik hanem amikor csapolják, akkor az átfolyásnál hül le. hülyén fogalmaztam de ez a lényege. holnap melózom de ahogy van szabadnapom fényképezek s rakom fel :)

(#8194) hossszú válasza B@bL3ve5 (#8193) üzenetére


hossszú
őstag

Erdekes megoldas, varjuk a kepeket!

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#8195) Soak válasza B@bL3ve5 (#8190) üzenetére


Soak
veterán

Szigetelni, meg esetleg melegiteni, de ha jol van szigetelve akkor nem kell ilyen hőmkérsékletnél melegiteni

A folyadék hűtő alatt komprsszort érted vagy mit? :F

(#8196) B@bL3ve5 válasza Soak (#8195) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

kompresszor...őő nem értem h e szó alatt mit értessz :D
amiből áll a cucc : hűtő kompresszor :D, egy nemtudom mi (itt folyik át a víz s hül le elég drasztikusan) s egy radiátor ahol a gáz lehül. haver ipari fagyállóval töltötte fel a rendszert. 70-80ig van hitelesítve, nem kell higítani, nem eszik meg semmit stb stb...

[ Szerkesztve ]

(#8197) Soak válasza B@bL3ve5 (#8196) üzenetére


Soak
veterán

Na, szóval kompresszor ... :D ... ahol a viz átfolyik nyilván az az elpárologtató

(#8198) B@bL3ve5 válasza Soak (#8197) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

mint egy kis hűtő. jajaja..... bármelyik frigós megcsinálja/összerak egy ilyet. s még nem gondoltatok még ilyenre? :D

(#8199) szacsee válasza Soak (#8197) üzenetére


szacsee
nagyúr

Soak: Hőcserélő...

B@bL3ve5:
Egyre viszont kiváncsi lennék, mint exklímás szaki..
Melyik megoldás ez? :F
1 Hűtött térbe tesztek radit...ami a vízhűtésre van kötve... (vagy olyan mint a szódagépnél?)
2 Esetleg egy 2 körös hőcserélőbe toljátok a szajrét, ahol az egyik körbe a gáz...a másikban a víz van...ennél a megoldásnál wizard ütletét is lehetne kombinálni...
Egy árnyékos falra kitenni, vagy ahol nem süti annyira a nap...amikor tél van akkor is eléggé lehül a hűtőfolyadék (vizhűtésé)...amikor meg tavaszodik, akkor kompi ON...füldugó UPP!, azt hadd szóljon ezerrel.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8200) Samanbacsii válasza szacsee (#8199) üzenetére


Samanbacsii
őstag

...és már kész is a fan-coil rendszer... :DDD

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.