Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) #41635072 válasza rii (#8900) üzenetére


#41635072
törölt tag

(#8902) rii válasza #41635072 (#8901) üzenetére


rii
nagyúr

köcce!!! a válasz már megvan ...
a többit az idő dö9nti el (:

havercsaj gépe miatt kérdem csak, lehet az ő gépébe kellene 8 giga.

asztakkk..... 7000 péz' ... (: széklefordulás

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8903) #41635072 válasza rii (#8902) üzenetére


#41635072
törölt tag

8GB az szép! :DDD
Hát igen, nem olcsó.
De szvsz elég ha föléjük eszkábálsz egy ventit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8904) Reset Elek válasza rii (#8902) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Csaj gépébe nyolc giga ram???
Röppályát számoltok a názának, vagy miaszösz?
Amúgy shteer memóhűtője alkalmas erre, max kicsit alakítani kell rajta.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#8905) rii válasza Reset Elek (#8904) üzenetére


rii
nagyúr

A0-s méretekben photoshop-ol
lehet a 8 giga is kevés lesz, hogy ne scrach-eljen a PS.
3 GHz-s 2 GB RAM-os gépe mellett malmozik

aszittem, h master shteer féle memblokk hűtő "vastag", ha minden bank foglalt.
de akkor mindenképp megkeresem ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8906) Reset Elek válasza rii (#8905) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

well...........
scratch disk, fotosopp által maximálisan használható memóriaméret be van állítva rendesen? Talán el lehet odázni a borzalmas ramvásárlást...

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#8907) H_Zozo válasza rii (#8900) üzenetére


H_Zozo
tag

Bocs nem akarok beleszólni, de szerintem ebből elég kettő is, az úgy 8gb, ugyan is ha jól látom akkor párba van.

___________________________________________________________________________

(#8908) H_Zozo válasza rii (#8905) üzenetére


H_Zozo
tag

Valóban vastag, neked az nem lesz jó!
Max ilyesmi:

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________________

(#8909) r-chee


r-chee
őstag

Tudom, hogy lerágott csont már, de frissítőnek nem árt :) >>

réz vs. alu:

"A helyi korróziót tekinthetjük egy kis "galvánüzemnek". A fém benne az anód, a víz az elektrolit. Sok olyan eshetőség létezik, amikor a galvánüzem beindulásának feltételei létrejönnek.A kiváltó ok lehet magában a fémben. Így korróziós gócot jelent két, ebből a szempontból érzékeny fém érintkezése. Ismert példa alumínium radiátorok szerelése réz vagy acél szerkezeti elemmel. Ha a fémben magában van valamilyen inhomogenitás, ez is képezhet helyi korróziós gócot. Hasonló jelenség valamilyen rendellenes mechanikai igénybevétel, alakváltozás, sérülés. Elég gyakori, hogy a rendszerben többféle fémből gyártott részegységek vannak: acél, réz, rézötvözetek, alumínium. Az egyik fémből ionok juthatnak a másik fém felületére, így alakul ki a helyi galvánelem."

"Újabb kutatások szerint az eloxált alumínium (melyen az oxidréteg vastagsága min. 20 μm)
általában ellenálló a rézvegyületek vizes oldatával szemben."

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#8910) Pulsar


Pulsar
veterán

ha már korrózió. Radiátort mivel, ill hogyan szoktátok tisztítani?

(#8911) SimonYana


SimonYana
addikt

Üdv mindenkinek!
Valahogy ebből a fórumból kimaradtam! :B
Mostmár figyelek!

® SimonYana ®

(#8912) Reac^ válasza Pulsar (#8839) üzenetére


Reac^
őstag

Most már tudom, hogy "kellemesen" elfér egy duplaradi a cm690es tetején :U :C

Bár nekem ettől még marad a golfradiátor... :U

Elkezdtem az előkészületeket és nyomtam egy tesztkört is. Bár szerintem "hiba" van a gépezetbe...

Idézek, ugyanis pár topikba már beillesztettem:

"
No.
Környezet:
CM690-en elkezdtem alakítani, megkapta a szivacsolást, FSP megkapta a plexit

Cooling-generációk-lépcsők:
Az E2200-hoz kaptam a kishűtőt!!! :Y :W

Szombaton felkerült egy tesztkörre a víz: Golf2 radiátor, Hydor, Tody 775 2.0 blokk, saját tartály, 13/19-es csövezés.

Tapasztalat: Fölöslegesen tettük fel a vizet. Akkora leszorítást kapott (thx 2 shteer backplate), hogy én nem hiszem el, hogy nemtudja elvonni a hőt. Idle 18fokos szobában 18fokos volt a cpu...
De orthos terhelés hatására 0,1mp alatt felugrik 75-re (ugyanúgy mint a gyárinál és a hyperrel is) majd szépen a hűtő teljesítményének függvényében felkúszik 82-84fokra majd kék halál.
Igen... a vizzel is ez volt, pedig nem előszőr szereltem.
Erre mondjon már valaki valamit vazzeg :W
"

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#8913) Soak válasza Reac^ (#8912) üzenetére


Soak
veterán

Polirzoott a proci?

(#8914) Reac^ válasza Soak (#8913) üzenetére


Reac^
őstag

Negativ, a blokk sem. Csak síkköszörült :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#8915) Soak válasza Reac^ (#8914) üzenetére


Soak
veterán

Procit probáld polirozni, szerintem100% ,hogy ez a hiba... :) ... na jo 99.9%

[ Szerkesztve ]

(#8916) OC válasza Reac^ (#8914) üzenetére


OC
őstag

Azért ez elég komoly változás idle/load között. Freki? Fesz? Mindenféle energiatakarékossági okosság kikapcsolva?
Szerintem is a kontakttal lesz gond, mással nem nagyon tud lenni. Milyen pasztát használsz? (mégse akartam egyből azt mondani, hogy vegyél mx-2őt :DDD )
Bár ennyire nagy különbség még ratyi pasztával is kemény.

(#8917) Reac^ válasza OC (#8916) üzenetére


Reac^
őstag

Jahh. a paszta... hát az zalman paszta volt, mert maradt valamiből. Tehát az sem a legszarabb, amúgy akarok venni mx2-t a teljes öszeszerelés előtt, hol tudok ilyet venni?

Igen, értem a problémátok, de járt nálam több lap és többféle 2xxx-es cpu. Gyárikúlerrel és HyperTX-el is mind-mind ugyanezt produkálták 1,6v-s fesz fölött, valamelyik 1,75v-t is kapott. :W
Ennyire szar lenne, az öszes intel ihs? :F
Az megin más kérdés, hogy E2xxx topikba más ilyen feszekkel 4000 körül jár, én meg 3500nél alig birom stabilizálni, hogy a teszt lefusson 20-30percet... :W

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#8918) Antibá


Antibá
tag

Nyugdijas kolega közbejárásával sikerült beszereznem egy direkt Xbox 360-ra való blokkot.

Köszi,köszi,köszi :R :R :R

Elkészült a gépezet. :C

Tartogatott meglepetéseket a boxot vizesre átalakítani,de megérte. :))

A teljes szét-összerelésről készültek fotók.

Holnap,ha lesz időm egy-két képet felrakok,némi építő jellegű hozzászólással mellékelve.

(#8919) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Áloh,

Na meg gyüttem korizásbó.

Reset Elek1, munka nem büdös... le lett öblítve 2-3sörrel :))

Nyugdías2, Bácsinak meg a PÜ ( még nem de igen minnyá )

Tody3, Megbeszéltük csak aszondtad hogy csak egy van olyan ( gondoltam egyedi szal ritka gyártás ... stb )

Reset Elek4,
a, Az Lucif-R és nem LUCIFER, te sem vagy RESZETELEK vagy REZETELEK :DD
b, Látásommal semmi para max az hogy nem tok időben utazni :B

(#8920) Laraxior válasza Reac^ (#8917) üzenetére


Laraxior
titán

szerintem nem illeszkedik rendesen.Nekem ez akkor volt amikor a procihűtőnek elgörbült az egyik kis piszkája,amit bele kell nyomni a lapba.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8921) Játékos válasza Reac^ (#8912) üzenetére


Játékos
addikt

Nem hinném, hogy a kontakttal van gond, mert akkor a szoba levegője nem tartaná 18 °C-on idle! Akkor is lenne vagy 40-50 fok szerintem. Gondolj bele, ha nem ér hozzá a hűtő alja, mitől szobahő a proci? Pláne, ha jól értem, ezt produkálta léghűtővel is. Én kipróbálnám másik gépben azt a procit, ha ott is így viselkedik, vinném a boltba, ha nem, akkor az alaplapot buzerálnám kicsit. BIOS-csere? :U
Írj, ha van fejlemény, kiváncsi vagyok a megoldásra! :K

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#8922) mmdms válasza r-chee (#8909) üzenetére


mmdms
addikt

na ezt a karaktert hogy varázsoltad elő:μ??? :D :D :D

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8923) OC válasza Reac^ (#8917) üzenetére


OC
őstag

Ja, a Zalman simán jó. Ez gondolom költői kérdés volt :DDD

Nézd meg valamilyen sík tárggyal az ihs felületét (tolómérő, vagy eegy tapétavágó pengeéle), hogy mennyire gázos!

Játékos:
terhelés nélkül (főleg ha nem embertlene feszt kap) elég hűs maradhat egy proc. (És akkor a szenzorok pontosságát nem kezdem el firtatni, mert megdobáltok tojással)

És mégis milyen problémával vigye a boltba? "Csókolom tuningolom a procit és nagyon melegszik, ráadásul 3,5-ön sem stabil, pedig másnak..."?

Ha alapfeszen, alapórajelen nincs vele gond (értsd üzemstabil), akkor nem garanciális problémáról van szó.

(#8924) Soak válasza OC (#8923) üzenetére


Soak
veterán

Nem tudom ,hogy milyen körülmények közt ugrik ekkorát a hőmérséklet... viszont azt tudom ,ha az a proci alapon volt ,(alapfesz és alap freki) akkor idle még hűtő nélkül is müködött volna .. :) ... szóval 18fokon simán lehetett tartani akármivel ..

(#8925) OC válasza Soak (#8924) üzenetére


OC
őstag

Azzal tisztában vagyok, hogy a c2d-k alapon nagyon hűsek. Ezt nem is vitatom.
Bár azért hűtő nélkül nem próbálgatnám, de ez valószínűleg az én begyepesedett felfogásom, hogy manapság a procira hűtő kell. :DDD :B
Egyébként ez az ugrás hatalmas, bármerről is nézzük, tehát az való igaz, hogy valami nagyon nem kóser.

(#8926) Soak válasza OC (#8925) üzenetére


Soak
veterán

En sem ... ez nyilvánvaló ... csak azért mondtam ,mert Játékos a 18 fokon tartást kérdőjelezte meg :)

[ Szerkesztve ]

(#8927) shteer válasza Reac^ (#8917) üzenetére


shteer
titán

na de mi a helyzet akapfeszen, alapórajelen? úgy meg se próbáltad? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#8928) Játékos válasza OC (#8923) üzenetére


Játékos
addikt

Drága Mester!

1. Lehet, hogy az én figyelmem siklott el felette, de én nem olvastam, hogy alapfeszen-, és órajelen minden rendben volt! Írt ilyet? Ha igen, akkor elnézést! Tehát még mindig azt mondom, hogy ÉN (nem tanács, hanem én ezt tenném) kipróbálnám másik gépben. :K
2. 18°C az hideg! Ha megfogsz egy procit, és az 18 fokos, azt hidegnek érzed. Aláírom, hogy elég jól regulázható a C2D-k hőmérséklete, de ne vicceljetek már! Eleve nem lehet szobahő a magok hőmérséklete, basszus! Magokról van szó. Vagy ebben nem folyik áram? Tudjátok, hogy nem vagyok kekec ember, nem kötexek senkivel sem, de igenis erősen megkérdőjelezném azt a 18°C-ot. :K Az enyém 40 °C körül van, és alapfeszen (tehát nem embertelen) jár!
3. Írjuk a szenzor szarságára! :K Ezért mondtam; megnézném másik lapban, esetleg új biossal...
BÉKE! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#8929) rii válasza Reset Elek (#8906) üzenetére


rii
nagyúr

persze, erre figyelünk. sőt ...

munka közben a a kép alján található adatokból is látni lehet, hogy mennyi a valós szükséglete PS-nek .... fekete háromszög - felugró menü - scratch size

(#8908) H_Zozo: köszi, utánanézek!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8930) shteer válasza rii (#8929) üzenetére


shteer
titán

jah, sajna az 5mm-es aluborda nem fér be a szűk slotok közé.. még 1 se, nemhogy 2 :(

..szerintem jónak tűnik

(#8931) Pulsar válasza Reac^ (#8917) üzenetére


Pulsar
veterán

Ilyen gondolom nekem is volt. Blokk leszed, újrapasztáz, majd visszarak, és már működik is!

(#8932) Pulsar válasza Játékos (#8928) üzenetére


Pulsar
veterán

Nem oly régen hasnlóképpen jártam. Annyi történt, hogy új csöveket raktam a rendszerbe. És amikor bekapcsoltam, windows be, és a proci jég hideg. Pont annyi mint szoba. Örültem neki, prime 95 elő, kb 1,5 perc futtatás után látom hogy 100 fok, majd kicsit tovább ment, és puff kikapcsolt. Leszedtema blokkot, és úgy nézett ki a dolog, hogy a procinak csak a széleinél volt paszta középen nem (pedig oda is raktam, biztos, a nyomkodás). Újra paszta, és azóta tök jó.

(#8933) shteer válasza Pulsar (#8931) üzenetére


shteer
titán

olvasd el mit írt azelőtt :) léggel és és vízzel is ez volt, friss pasztázásssal

szerk: amúgy lehet h kicsit homorú a procid IHS-e ;)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8934) Pulsar válasza shteer (#8933) üzenetére


Pulsar
veterán

őőőő... bocsi, kicsit késő van már :DDD

(#8935) r-chee válasza mmdms (#8922) üzenetére


r-chee
őstag

Pl úgy is lehet, hogy Start menü >> Kellékek >> Rendszereszközök >> Karaktertábla :D .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#8936) Játékos válasza Pulsar (#8932) üzenetére


Játékos
addikt

És amikor bekapcsoltam, windows be, és a proci jég hideg. Pont annyi mint szoba.
Mármint a szenzor szerint... :U Esetleg a szobahőmérőd mutatott egy kicsit többet... :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#8937) Pulsar válasza Játékos (#8936) üzenetére


Pulsar
veterán

persze, nyilván nem ppontosak ezek a vackok, csak azért írtam, hogy nekem is volt olyan, hoy idle-be tök "hideg" volt a proci, terhelve pillanatok alatt felmelegedett, és miutána terhelés megszünt megint lehült.
Csak láma voltam, és nem fogtam fel az ő problémáját teljesen :R

(#8938) Pulsar válasza shteer (#8933) üzenetére


Pulsar
veterán

mi az az IHS? :B
A kupak vagy a blokk?

[ Szerkesztve ]

(#8939) Silex válasza Pulsar (#8937) üzenetére


Silex
aktív tag

Ezek után a fejtegetések után, én azt mondanám ez mobo hiba. Vagy olyan user error, ami nem derül ki...

(#8940) Játékos válasza Pulsar (#8938) üzenetére


Játékos
addikt

kupak :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#8941) Nyugdíjas válasza Pulsar (#8938) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Integrated Heat Spreader, született: kupak:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8942) OC válasza Játékos (#8928) üzenetére


OC
őstag

1, Hihetetlen pici az esély rá, hogy olyan proci jön ki a gyárból, amely annyival jobban melegszik társainál (alapfesz, alapórajel), hogy ne bírja el a hűtő. Ebből és a leírt dolgokból arra következtettem, hogy csak tuningolva vannak gondok.

2, Tisztában vagyok a hőmérsékletek alakulásával egy vizes rendszerben azt hiszem. Van egy ideje vizes rendszerem és ha az ember nem ajtónyi radit használ Deltákkal megpakolva, akkor még idle-ben sem fog szobahőn lenni a víz, ergo a magok sem. Ha visszaolvasgatsz a régebbi topicokban láthatod, hogy mennyit téptem a számat amiatt, hogy a szenzorok nagyobb hányada hülyeséget mér. De csak jött az okosság minden felől, hogy nem, merthogy jólmérnek azok mert így meg úgy. Csak az az érdekes, hogy mikor a Core Temp írója meglett keresve az ügyben, akkor kifejezetten a c2q G0-kat mondta csak, hogy megbízhatóan mér.

3, Engem nem is a 18fok aggaszt, kutyát sem érdekli, viszont a fagyásig melegedés (hűde hülyén hangzik) már gázos.

(#8943) Reac^ válasza Játékos (#8921) üzenetére


Reac^
őstag

(#8921) Játékos :

Loadnak kéne 40-45-nek lennie. Egyébként idle 18fok elképzelhető, nézz rá a radiátorom méreteire :B

Igen, ezt produkálta gyári hűtővel is, hyper tx-el is. És nem csak ez a cpu, hanem másik is. Előtte volt egy E2180-asom. Eleinte alulfeszelve 2000@2600-on is túlmelegedett, de akkor szarul lehetett fenn az intelkúler, mert amikor megkapta a hypert akkor 3300ig virgonckodott. Persze a hypertől függetlenül megvan az a tünet, hogy terhelés hatására 1mp alatt ugrik fel 30-40fokot és ott szép lassan "elmelexi" magát 84ig kb, ahol vagy restart (hővédelem? nemtaláltam ilyet a giga biosban), vagy kék halál.

Biost cseréltem már a lapon.

(#8927) shteer :

Amikor a viz volt fenn, akkor nem... :W

(#8928) Játékos:

Sztem 2-3 fokot tuti alámér a lap, amúgy meg tényleg 18fok a szobahő, mert pince. Télen nyáron :B

Mind1, következő felszerelésre remélem sor kerül hétvégén. Addig apró előkészületeket tartok, haladok 1 kicsit a szivacsolással, meg valamit kéne csinálom, ugyanis elfogyott a HDD hely a CM-ben. Nemtom hova tegyem a 6. vinyót :DDD :W (ja meg fűtenek is rendesen)

(#8942) OC:

Csak tuningolva és embertelen feltételek mellett. Azaz 3400mhz fölött és 1,6-1,75v között :U

[ Szerkesztve ]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#8944) #56573440


#56573440
törölt tag

ez lehet megér egy misét bár nagy difit nem lehet látni de tanulságos asszem

(#8945) Nyugdíjas válasza Reac^ (#8943) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Őőőő, izé, eszembe jutott pár dolgo arról,amit irtál:U

1. Van hővédelem,de esetedben szerintem ne kapcsold azért ki ;] CPU-feature-öknél van(nemtom már Gigában mi a neve a menünek), és TM function a neve nekije. Thermal Management asszem, vagy valami Thermal izének a rövidítése:D

2. MÁS: 1,6V-1,75V-t irtál. Most akkor te nem csak gépeláztatásban jeleskedsz(bocs,de ezt nem hagyhattam ki:D),hanem procigyilkolásban is?:Y Azért ez igen bátor.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8946) Reac^ válasza Nyugdíjas (#8945) üzenetére


Reac^
őstag

Próba erejéig mindenki kipróbálja 1,6 1,65 felett. Úgy lettek az E2xxx-es topikba is a 4000 fölötti eredmények.

8600GT-m is 1,23@1,76-ot kap, múltkor 5v-on felejtettem a VF700ast és 108fokon vitte a HL2-t :DDD :W

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#8947) Nyugdíjas válasza Reac^ (#8946) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jólvanna, nekem mind1,próba erejéig én is adnék/adtam annyit core2-nek. De azért kicsit szemetszúrt. Nem kötözködni akartam, félreértés ne essék...:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8948) Reac^ válasza Nyugdíjas (#8947) üzenetére


Reac^
őstag

Csak egyszerűen baxta az agyam, hogy már a 6.dik E2xxx-es proci a kezem között ami nem bír megszólalni 3400-3500 fölött, vagy nem bír stabil lenni. :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#8949) Samanbacsii válasza Lucif-R (#8863) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ezt a hsz-t én is írhattam volna.... :))
Pont erről beszélgettem Tody-val. Nekem 15x15mm méretű a blokkom és lesz egy próba felfúrás (részemről) legalább 9mm-re. :) Így marad 3mm a menetnél. Kemény, de szerintem elég.
Y elágazást műanyagot 10mm-es belsővel, Praktiker. (Réz ugyanannyi!)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#8950) Samanbacsii válasza rii (#8905) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Szia!
A Koolance-ét érdemes még megnézni. Ha jól emlékszem 16 modulig építhető össze a ramblokk, high-flow csatikkal.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.