Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) B@bL3ve5 válasza Nyugdíjas (#8800) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

adom máris csak szombat este van :D haggy jáccak kicsit má :D
szoal mint ahogy a képen is jól látszik áll a "gépezet" egy hűtó kompresszorból egy radiátorból ami ügye visszahűti a gázt ill van az a szép kis "cső" ahova befolyik a vizünk s szépen lehül. szerintem minuszba mert egy négymagos procit 2 fokra lehűteni kell hozzá minuszos víz :)
árban a haver 25K-ért csináltatta, de sajnos van hangja. mint egy átlagos hűtő. amikor bekapcsol akkor kb/sac 50-60 db. ennyit írnak a hűtők zajszintjére.
ipari fagyállóval van feltöltve a rendszer ami minusz 70-80 fokig van kitalálva, nem kell higítani s nem eszik meg semmit. a gépbe menő csövet leszigetelte h azért mégse melegedjen fel addig mire odaér. neki a WCbe van a cucc. a falon vezette át a csövet neki.
2.8re húzva a procit terhelve max 30fok volt neki. s ráadásul nem G0ás négymagosról beszélünk. a másik meg h egy Zalman Rezoratorja van ami ügye áll a toronyból meg stb. nahmármost ha egy "gagyi" Zalman blokkal ezt érte el.... :)
a rendszer jelenleg 8as csövezésű mert a "pumpa" nem bírta a 10es belesejűt olyan hatlamas távolságra még ami a folyadékhűtőbe megy :D lol

szerkesztve : azt tdom micsoda csak pontosan nem tudtam h mennyire vitte le neki a vizet :P

[ Szerkesztve ]

(#8802) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

leegyszerűsítve olyan elven működik mint a "sörcsap". a hordó sört nem hűtik hanem a csapnál átfolyáskor hül le....az a cső is egy olyan rész. h belül pontosan h vannak elosztva merre mi..az passz. de szerintem bármelyik frigós megcsináálja 25K-ból

(#8803) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy pumpát érdemes szétszedni és kitakarítani?
Így 2-2,5év után úgy érzem, hogy már nincs annyi erő a pumpában mint régen volt, pedig csökkent a blokkok száma, azok időnként ki vannak takarítva.

Előre is kösz.

Üdv: R.

(#8804) Nyugdíjas válasza B@bL3ve5 (#8802) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Páralecsapódás nincsen neki?
Mert szerintem azért szigetelte a csöveket, nem azért, hogy ne melegedjen fel a viz:U

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8805) B@bL3ve5 válasza Nyugdíjas (#8804) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

nem nem....vízmelegedés miatt a házon kívül. páralecsapódást még nem tapasztalt de biztonságból oldalra fordította a házat s ha van kicsöpög :DDD de erről én már kérdeztelek titeket s azt mondtátok h ha jár a levegő a házba akkor nem nagyon lesz páralecsapódás. ajánlottam is neki.

(#8806) shteer válasza R.Zoli (#8751) üzenetére


shteer
titán

még h nem létezik :DDD [link]

..szerintem jónak tűnik

(#8807) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Szeretnék vizhűtést csinálni a gépembe.
Az elképzelés az, hogy egy 6000+os athlont és egy 8800gt-t kellene lehűteni a rendszernek.
Most egyenlőre 40k-m van.
Lehet ebből valamit csinálni,vagy gyűjtsek még?
A fő bajom az, hogy egyáltalán nem tudom mi a jó és milyet érdemes venni.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8808) ocsesz válasza Gerisz (#8807) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Keresd Nyugdíjast!
Szerintem ha a vga-t is akarod hűteni akkor még spórolj.

[ Szerkesztve ]

(#8809) iCeAgE válasza easy...rider (#8773) üzenetére


iCeAgE
tag

Csináltam már ezt-azt. :)

Komolyra fordítva a szót, foglalkozom ilyesmivel, sőt!
Nem akarom lelőni a poént, de mivel lassan elkészül minden, annyit elárulok, hogy ha tudsz várni egy picit, akkor ezzel a blokkal akár pénzt is tudsz keresni.

Ez idő alatt találd ki milyen lesz a teteje, hol, milyen csavarokkal lesz összefogatva, és abban tudsz segíteni, hogy gyártasz egy normális 3D-s rajzot. Az NC program készítéséhez ez is elég. Ezután a többit majd megbeszéljük.

A 2mm-es maró 10 mm mélyen picit rizikós, de megpróbáljuk. A többivel nincs gond.

gondolkozz.com

(#8810) Gerisz válasza ocsesz (#8808) üzenetére


Gerisz
addikt

Köszi!

(#8811) R.Zoli válasza shteer (#8806) üzenetére


R.Zoli
őstag

Azért még szerencse ,hogy nem Kicsi G "művész Úr" az aki megmondja ,hogy miféle sebészek vannak :D Bár affelől kétségem sincsen ,hogy kicsi G ott van nagyon az agy, gerincvelő, idegek anatomiáját illetően és csak véletlen elírás volt ez tőle a dalszövegben :D

[ Szerkesztve ]

(#8812) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Lassacskán,de épitkezik az öreg:D

Erőssen under construction képek,de gondoltam beszúrom azért.
Sajnos kissé elmásztak a szinek a vaku mellőzése miatt,de a végleges galériában majd korrigálok természetesen.:K
Kicsit adtam ezúttal a modingnak is:DDD Kábelharisnyázgatás,meg egy-két finomitás megvolt,de még nem látszik minden a képeken...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8813) WildDaemon válasza Nyugdíjas (#8812) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Szííp! mikor leszel kész teljesen?
Képeket várjuk ám! :)

(#8814) Pulsar válasza Nyugdíjas (#8812) üzenetére


Pulsar
veterán

gyönyörű az a cpu blokk! :R

(#8815) Pulsar válasza yakuza.tora (#8777) üzenetére


Pulsar
veterán

arra gondolsz ami olyan mintha egy blokk lenne a ramokon?

(#8816) Silex válasza Nyugdíjas (#8812) üzenetére


Silex
aktív tag

Fehéregyensúlyt meg ki fog állítani? :DD Igazából nagyon baba képek, fincsi az egész. Képeket a végén, meg hőfokokat! :))

(#8817) Silex


Silex
aktív tag

Sokat ront a víz hőátadóképességén a fagyálló? Bevettem a párkányról a radit, a rendszer vize nagyobbrészt fagyálló és nem túl fényes hőfokok vannak.

(#8818) szacsee válasza Silex (#8817) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jön Reset és megmondja, de ahogy olvasgattam a topikot nem nagyon ront rajta.. ;)
Kinti hőmérséklettel hatékonyabb volt gondolom, most meg bent a vízhő megugrott, ezért a magasabb hőfok.. :K

(#8819) Silex válasza szacsee (#8818) üzenetére


Silex
aktív tag

Kicsit sokat ugrott fel. Mielőtt, kint volt a radi, jobbak voltak lényegesen a hőfokok.

Más: Valaki linkelte az ásványi olajas akvárium pc-t. Lehet-e értelme ásványi olajat használni hűtőfolyadéknak? Nem tűnt túl viszkózusnak, a hővezetőképessége meg, jobb, mint a vízé. :U

(#8820) szacsee válasza Silex (#8819) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ásványi olajtól ments meg minket Uram... :B
Büdös, és ha takarítani kell a blokkot, akkor... :((
Amúgy ha logikusan gondolkodsz...kinti levegő ~0°C...szobahő~ 18-25°C...szal 18 fokkal melegebb levegő hűti a radit, ami nem mondható kevés különbségnek.. :B

(#8821) Silex válasza szacsee (#8820) üzenetére


Silex
aktív tag

Nem egészen értek egyet, más is számít a logikába. De csak annyit mondok, hogy ezzel a rendszerrel régen, benti radival 3x fokot produkált a proci, most 4x-et. A vízhő sem emelkedett persze annyit, mint a kinti levegő és a benti levegő hőmérsékletánek a különbsége. Lehet, hogy a proci blokkal lesz a bibi. :F

(#8822) shteer válasza Pulsar (#8815) üzenetére


shteer
titán

:K és mintha az a blokk tökéletesen ellátná a feladatát :)

..szerintem jónak tűnik

(#8823) shteer válasza Nyugdíjas (#8812) üzenetére


shteer
titán

tetszik a tartály :) nem eladó? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#8824) yakuza.tora válasza Pulsar (#8815) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen. Az ugyanis egy blokk a ramokon. :K :DDD
Egyébként a MIPS [link] cucca is ugyan olyan, csak nagyobb a blokkja és belül nem hasábos, hanem csatornás kialakítású...

Alléz Olympique de Marseille!

(#8825) Pulsar válasza shteer (#8822) üzenetére


Pulsar
veterán

És az mit? Egy CPU blokk?

(#8826) Pulsar válasza Nyugdíjas (#8812) üzenetére


Pulsar
veterán

Egyébként az a kisáramkör mi ott a lap mellett? (Utolsó képen látszik)

(#8827) Pulsar válasza yakuza.tora (#8824) üzenetére


Pulsar
veterán

ÉÉÉÉretm már :) Ime: [link]

(#8828) Nyugdíjas válasza Pulsar (#8826) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Áramlásmérő elektronikája.

Silex: Jaja,irtam is, hogy utőmunka szükségeltetik még a képeken is,mert sajnos b...i sárga fény van a szobában,ráadásul parketta. Azt minden besárgul:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8829) yakuza.tora válasza Pulsar (#8827) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Pontosan! Csak Shteer cucca "picit" komolyabb. :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#8830) H_Zozo válasza shteer (#8755) üzenetére


H_Zozo
tag

Mennek neked azok a ramok így dualba? Vagy nem is számít?
Mert az én KN9 Ultrám-nál vagy a DIMM1+DIMM2-t használom vagy a 3-4-et, másképpen nem megy. Pedig nekem is alapból bordás (Geil Ultra) ramjaim vannak és így van köztük kb 3mm hely :( Lehet csere lesz Black Dragonra, így nyerek még vagy 2-t.

___________________________________________________________________________

(#8831) P00By válasza Nyugdíjas (#8812) üzenetére


P00By
nagyúr


Nagyon szép a rendszered :U

(#8832) szacsee


szacsee
nagyúr

Pulsar!
Látom Giga DS3-ad van, megkérdezhetem, hogy a proci körüli mosfetek mennyire melegek?
Vízzel hűtöd ugyebár...venti van a gépben?
Kép van a belsejéről? :R

(#8833) B@bL3ve5 válasza P00By (#8831) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

:DDD :C :)) eLoeL

(#8834) Laraxior válasza P00By (#8831) üzenetére


Laraxior
titán

idiot....

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#8835) Nyugdíjas válasza P00By (#8831) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nemmészinnen!:D ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8836) H_Zozo


H_Zozo
tag

Hehe
Megfrissítettem a biosomat, az alapból 57 fokos prociból lett 32 :)

___________________________________________________________________________

(#8837) Laraxior válasza H_Zozo (#8836) üzenetére


Laraxior
titán

az max mérési eredménytévedés.... nem láttam még olyat,hogy bios frissítés után több mint 20 fok eltérés lenne. :Y

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#8838) H_Zozo válasza Laraxior (#8837) üzenetére


H_Zozo
tag

Persze, ez egyértelmű, nem is azért írtam, csak meglepő, hogy miután ujra kalibrálták a thermistort mennyivel kevesebb lett.

___________________________________________________________________________

(#8839) Pulsar válasza szacsee (#8832) üzenetére


Pulsar
veterán

megkérdezheted, de foggalmam sincs :D állítólag a gigák fetjei nem hajlamosak a melegedésre. De majd délután megnmérem neked. Venti van 3. 2 a radin. vagyis abbol az egyiket nem tudtam rárakni, mert nem fér el a lap 12v-os tápcsatia végett, így jobbhílyán a partályt fulyatom, meg van egy elöl.
Íme egy kép. remélem látszik ami érdekel, ha nem szólj!

(#8840) varga911


varga911
senior tag

Ez most kicsit off lesz, de tartanék egy kis igényfelmérést jó minőségű desztillált vízre. 700 Ft körül lenne 5 liter, ez még lefele változhat. Természetesen kisebb kiszerelésben is megoldható. :B Akinek kellene, dobjon privit...

(#8841) gyurczy válasza P00By (#8831) üzenetére


gyurczy
őstag

Ejjderusnyajószágez! :DD :DDD :C

(#8842) P00By válasza Nyugdíjas (#8835) üzenetére


P00By
nagyúr

;] Vigyázni kell vele, mert szétrághatja a csöveket...meg téged is :DDD

(#8843) Laraxior válasza Pulsar (#8839) üzenetére


Laraxior
titán

hátul az egy noise iso...? :))

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#8844) shteer válasza H_Zozo (#8830) üzenetére


shteer
titán

dualban persze - azonos színű slotokban megy úgy

..szerintem jónak tűnik

(#8845) H_Zozo válasza shteer (#8844) üzenetére


H_Zozo
tag

Uhh basszus, most látom neked minden második egyforma.
Szemét mázlista.

___________________________________________________________________________

(#8846) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Ebben a HSZ-ban volt egy kérdésem: az Antarctica-hoz nem sok a 30-31 °C hőmérsékletkülönbség a víz, és a magok között? E2180@2700MHz, alapfesz. Ha tudtok, íthattok "nem"-t, vagy"de"-t.
Köpi pépen! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#8847) gyurczy válasza Játékos (#8846) üzenetére


gyurczy
őstag

Nekem anno az Antarctica ilyen hőfokokat produkált:

E6600 3600@1.43V load 63°C
E6600 3600@1.52V load 70°C

Ennek fényében az E2180-nak sok a 60-61°C maghőmérséklet, főleg alapfeszen 2700-on.

Szerk: Az alaplap P5BDlx volt.

[ Szerkesztve ]

(#8848) Játékos válasza gyurczy (#8847) üzenetére


Játékos
addikt

Ja, azt elfelejtettem, hogy Asus P5B, 1803 BIOS-sal, ez a legújabb tudtommal.
A maghőt a proci maga, vagy az alaplap méri? Hgy lehet, hogy BIOS frissítést követően változik a hőmérséklet? :U
No, akkor lehet, hogy nem is az Antarctica a ludas? :U Én meg egyből azt akarom lecserélni. Procipolír segíthet? Mondjuk még garis... :F
Egyébként köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#8849) RiddleR válasza RiddleR (#8803) üzenetére


RiddleR
aktív tag

#8803 valaki? :F
Plz :R

(#8850) Játékos válasza RiddleR (#8849) üzenetére


Játékos
addikt

Milyen szivattyú? Egyébként szerintem nem az tud eldugulni, sokkal inkább a blokkok :K
Esetleg időközben nem tört meg a cső valahol sunyiban?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.