Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24401) Fel válasza chipsetpifta (#24398) üzenetére


Fel
addikt

"Ezek szerint a különálló tartály is olyan hatékony a pumpa számára, mint az egybeépített?(persze ront a hatásfokon az a 25-30 centi cső)" Ezt itten nem érteni mire gondol... minek a hatásfokám rontana az a 25-30 cm cső? (Ha egybetartályod+szivattyúd van, akkor is el kell vinni a vizet a tartályig...)
A külső tartály előnye, hogy szabadabban elhelyezhető, könnyebb hozzáférni feltöltéskor, légtelenítéskor. A szivattyúval egybeépített (Laing DDC esetén) egyedül a kompaktsága miatt lehet előnyös.
(Egyébként 25cm-es EK Multioption (ez nagyon jó, itt többeknek is van ilyen -nekem is -, remekül lehet variálni a csatikkal rajta, mert 4 lyuk van a végein), vagy Cape Coolplex 25 az ajánlatom)

Azt, hogyan oldanád meg, hogy "aktívak nem mennek majd sokat"? Egy rendszerbe szeretnél építeni egy passzív radit és két "kicsi" (1x120 + 1x140) ventilátoros radit, amiket éjszakára lekapcsolgatsz? Ennek mi értelme? Egyszerűbb, ha csak a passzívra bízod a teljes rendszert (mondjuk egy MO-RA 2, vagy Cape Cora elemekből vagy 5-6).
Ha egy 3x120-as radit használnál 3 db alacsony fordulatú ventivel, az szerintem kevesebből meglenne, mint ez a kombinált megoldás, és valószínű hatékonyságban is felvenné vele a versenyt.
Nekem egy ilyen megoldásom van: DDC + cpu/FC vga
/NB/SB/2db FET blokk + Nexxos Extrem III 360 radi + 3db Noctua venti (~800 rpm). Mindez az ágyam mögött "dübörög"; a radi a ventikkel a gép tetején. Teljesen csöndben van a rendszer, nyugodtan lehet aludni mellette. Különösen azóta, hogy a csendesnek tartott Corsair VX450 tápot lecseréltem egy FSP Zen-re... mert a tápom volt a legnagyobb zajforrás a gépben, nem pedig a forgó/morgó vizhűtéses alkatrészek.

T-Balancer: Nekem nincs és nem is lesz... Értelmetlenül drágának tartom. Csak azért említettem, hogy lásd van erre a célra is megoldás. Nem igényem, hogy szabályozzam a DDC-m... különösen úgy, hogy már megvettem a leváltására egy D5-öt :)

24400-ból:"Ezt a jobb oldalára akarom rakni, mert a bal oldalán már van egy 25 centis extra halk venti gyárilag, szabályozható is.(esetleg erre lehetne szerelni egy 3-as radit)"
Az lenne a legegyszerűbb, ha csak ezt használnád... Egy Mo-RA oldalra és a belső ventiseket felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#24402) shteer válasza chipsetpifta (#24400) üzenetére


shteer
titán

értem. 3-as radit úgy érdemes csak ha 3 ventit raksz rá és rendesen keresztülfújnak rajta - a 25-ös elé értelmetlen

működni fog a dolog, de nem lesz egy optimális megoldás

..szerintem jónak tűnik

(#24403) shteer válasza Fel (#24401) üzenetére


shteer
titán

sajnos a mora légmozgás nélkül nem sokat ér egy modern gép esetében

..szerintem jónak tűnik

(#24404) Fel válasza shteer (#24403) üzenetére


Fel
addikt

Elnéztem... :) Akkor a ventis oldalra, tehát balra a passzív radi, és így lenne a számára légmozgás (természetesen, akkor ha az a 25cm-es venti a házból kifelé szívja a levegőt).

(#24405) Saint válasza shteer (#24403) üzenetére


Saint
aktív tag

szia nekem mora 2 öm van és csak 2 fokot melegebbek az eszközök venti nélkül ,,,de terhelve viszont van kb 6-8 fok is... de azért veti nélkül is elég jól hüt :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24406) shteer válasza Saint (#24405) üzenetére


shteer
titán

mennyi idő terhelés után?

..szerintem jónak tűnik

(#24407) fsb1000 válasza shteer (#24403) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"sajnos a mora légmozgás nélkül nem sokat ér egy modern gép esetében"

Mivel ilyen radim még nem volt, tapasztalatom sincs vele, de az elmélet is ezt támasztja alá. A radiátorok hőleadását főleg 2 dolog határozza meg:
A hőleadó felület (és annak jellemzői) és a rajta időegység alatt áthaladó levegő.

Azonos felület estén a passzivan használt radi hőleadása akár 1/10-e is lehet annak amely átlagos ventikkel szerelt. Ha a MORA2 hőleadó felülete minőségre megegyezne egy átlagos tripla radival, de a hasznos méret 3x akkora, akkor még mindig 3,333 kevesebb hőt tud leadni.
Kb 100-150W-ot. Az nem sok.

Természetesen a mora2 ennél sokkal többet is le tud adni, akár 200-300W-ot is csak ebben az esetben a hűtőviz és a levegő közötti hőmérsékletkülönbség már messze 10°C felett lesz.

Nincs a passzív radikkal semmi baj, hiszen egy jó kompromisszum azoknak akik teljesen hangtalan hűtést építenek, de cserébe el kell fogadni, hogy a hütfolxyadék és vele a hűtendő alkatrészek jóval magasabb hőmérsékletüek lezsnek mint egy átlag vizhütéssel.
(persze a passzív radit is lehet túlméretezni!!!! Dupla mora2 vagy szobai radiátorok esete)

(#24408) shteer válasza fsb1000 (#24407) üzenetére


shteer
titán

ez nem volt elég :) és táp se volt még bekötve

kb 1,5 mora :)

..szerintem jónak tűnik

(#24409) chipsetpifta válasza fsb1000 (#24407) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

És ez? Elvileg lehetne a 25 centis ventire tenni. A gáz, az hogy a venti befelé fújja a levegőt és azt hiszem nem lehet megfordítani. [Ez itt?]
Így persze a kisradikat elfelejteném :)

[ Szerkesztve ]

(#24410) chipsetpifta válasza shteer (#24408) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Mit értesz az alatt hogy nem volt elég? magas volt a hőmérséklet? Milyen konfig volt hozzá?

(#24411) Saint válasza shteer (#24406) üzenetére


Saint
aktív tag

hát jó sok idő mikor a hd-ket tömöritem,,,,és van amikor megy az 2 napig is egyfolytában.. :R

most nézem, hogy kötegelővel van rögzitve a chipset hütő,, te tudsz valamit :C :C

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24412) chipsetpifta válasza fsb1000 (#24407) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Megnéztem meg lehet fordítani. 25 centis egész jó 90-162 CFM levegőszállítás. Azt hiszem ennél a lassú vetik sem sokkal jobbak. A felfogatás lesz egy picit macerás de meg lehet oldani.(hála a jó istennek a csavarok 18 centi távolságra vannak :) )

(#24413) Saint válasza chipsetpifta (#24412) üzenetére


Saint
aktív tag

szia én inkább 4 db 600-on forgó ventit tennék rá.. valami halkabbat és, ugy hogy fujja le róla a meleget.... :R :F

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24414) chipsetpifta válasza Saint (#24413) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Akkor házat is cserélnem kellene és szerelmes vagyok a mostaniba! :) Bár már megfordult a fejemben a csere, de nem találok szépet és jót, amiben minden ott lenne, ahol nekem kell :)

(#24415) fsb1000 válasza chipsetpifta (#24412) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha oda tudod aplikálni a 2x2 radit még jó is lehet.
Kicsivel jobb lesz, mint egy tripla (és bőven elég a cuccodhoz.)

Van mégegy szempont amiről kevés szó eseik:
Ha megunod, eleged lesz, cseréled, vagy csak pénz kell, akkor elég nehéz a vizes cuccokat eladni. Az ilyen 2x2-es radit meg mégnehezebb.

Egy tripla 12-14K újonan, de 8-10K-ért bármikor eladható.

(#24416) fsb1000 válasza shteer (#24408) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem csodálom...
Szerintem az oldalfalra felszerelt passzív radiknál nem túl ideális a légáramlás.
Ha megnézünk egy hasonló elven szellőztettet szobai radit, akkor az alatt van 10cm hely és a faltól is legalávbb 2-3 cm-re van.
Saját maga indukálja a légmozgást.
A PC házra applikált radi már csak a kisebb hőfok különbség miatt sem képes megfelelő mértékben beindítani ezt az önventillációt.

(#24417) fsb1000 válasza Saint (#24411) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mondjuk 25 perc Prime + furmark után milyen meleg a vized? 40-45°C
Vagy mondjuk egy erőforrás zabáló játék alatt?

(#24418) chipsetpifta válasza fsb1000 (#24415) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Ezzel tisztában vagyok. Pont ezért akarok olyat, amit nem kell eladni, ha esetleg új házam lesz vagy nagyobb procim, több blokk. A lényeg, hogy fejleszthető legyen és szinte bárhová beépíthető. Féligmeddig univerzális legyen. Persze mindig lesznek korlátok. Ha ez nem lenne szem előtt már rég vettem volna egyet és nem kérdezősködnék a tapasztaltabbaktól.

(#24419) chipsetpifta válasza fsb1000 (#24416) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Lehet pont ezért egy 3x3-as kellene oldalra 12 centis ventikkel? Az legalább mobil és bármelyik gépre fel lehet tenni... Csak akkor kell rengeteg rács, hogy ne sérüljön meg kell kábel kintre, nameg a csöveket is ki kell vinni. Ezt kellene megoldani a lehető legigényesebben :S

(#24420) Saint válasza fsb1000 (#24417) üzenetére


Saint
aktív tag

hát megmérem holnap lefuttatom a 3d markot vagy 10x batch-ban és megnézem ventivel és venti nélkül is,, de azt tudom hogy 30 óra cce-tömörités után a proci 47 fokos volt, a mag ok meg 42-54 fok volt , a gpu 41 fok..... :R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24421) chipsetpifta válasza Saint (#24420) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Vízhez képest nem sok az? Ezt jobb léggel is el tudod érni...

[ Szerkesztve ]

(#24422) psy123


psy123
csendes tag

hi
a gtx260 kártyámon van 2db 6-pines tápcsatlakozó.
amint megjönnek a vizesblokkok elfelejthetem a castlakozókat vagy kell a kártya működéséhez?
nemtudom hogy mindkettő a ventikhez van vagy csak az egyik a másik meg maga a kártya tápcsatlakozója. Tud valaki erről több infot?
Tibi

i7, 980ti, 8gb, win7, vive

(#24423) shteer válasza chipsetpifta (#24410) üzenetére


shteer
titán

magas volt számomra :K egy passzív rendszer kompromisszumos: halk de magasabb hőmérsékleten üzemel - nálam ez ~10 fok volt a szellőztetett nagyradihoz képest

mint akár egy "légpasszív" hűtésnél

hűtve: E2140 1,6@3,2GHz, alaplap (3), ram, hdd, 8800GT

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24424) shteer válasza Saint (#24411) üzenetére


shteer
titán

nálam 10 fok javulás simán volt a passzív radihoz képest, már 2 db 12cm-es halkra szabályozott ventivel is

szükséghelyzet volt, de betonstabilan tartotta a blokkot és ne tudd meg milyen nehéz volt leszedni :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#24425) shteer válasza fsb1000 (#24416) üzenetére


shteer
titán

4 cm-re volt rögzítve az oldalfaltól a távtartókkal - messzebb nem mertem :)) fektetve jobb lett volna :) mire a kiegészítő tetőradi beszerelése megtörtént volna, átgondoltam a rendszert

..szerintem jónak tűnik

(#24426) Fel válasza psy123 (#24422) üzenetére


Fel
addikt

Azok természetesen magának a kártyának a tápellátását szolgáló csatik. Ha lepattintod a gyári léghűtést, akkor is kellenk majd (nélkülük el sem fog indulni a gép, csak eszméletlen hangon sípol majd a vga).

[ Szerkesztve ]

(#24427) shteer válasza chipsetpifta (#24421) üzenetére


shteer
titán

léggel? :U nem sok, GTX260-nál főleg nem - persze a hatékonyság megítéléséhez kellene a könyezeti hőmérséklet is

..szerintem jónak tűnik

(#24428) shteer válasza Saint (#24420) üzenetére


shteer
titán

utána? de közben mennyi volt? :D

párhuzamosan: cpu-hoz intel burn test (linpack alapú), vga-hoz gpu caps viewer - szvsz fél-1 óra alatt aktív rendszernél biztosan el lehet velük érni a maximum vízhőt

passzív rendszernél ez azért több kell legyen, 2-3 órára tippelek

..szerintem jónak tűnik

(#24429) Saint válasza shteer (#24428) üzenetére


Saint
aktív tag

szia tömörités alatt ra gondolok 30 órát ment és úgy mértem rá everest-el, hogy még tartott a tömörités....

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24430) Saint válasza chipsetpifta (#24421) üzenetére


Saint
aktív tag

szia VICCELSZ!!!!!!

léggel egy 260GTX nekem játék alatt /Crysis/ 71 Fok volt,, 100 %-os ventivel, most meg 46 fok vizzel , a proci is a 70 fokot súrolta, most meg 57,, azért nem mindeggy.....és olyan hangja volt a gépnek mikor egy helikopter fel akart szállni...... :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24431) Saint válasza shteer (#24424) üzenetére


Saint
aktív tag

szia nekem egy 25 centis venti 600-on pörögve szivja le róla a meleget, és a házból is egy ugyan olyan tólja ki a levegöt, hangja szinte semmi nincs nem is hallom, hogy megy csak a kijelzön látom, hogy pörög....azért kell a venti is egy vizhez is....a levegöt meg kell eg kicsit mozgatni Zip :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24432) fsb1000 válasza shteer (#24425) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen fektetve jobb.

Egyébként nekem is volt passzív rendszerem egy rövid ideig, csak nem ilyen szép kivitelezésben. (auto hütőkből...)
Szerintem ha nincs túl sok víz a rendszerben, akkor már 25-30 perc alatt is eléri a passzív rendszer a max hőmérséklet 90-95%-át.
Utána már nagyon lassan kúszik felfele.

Sokan mondják, hogy szintetikus tesztekkel nincs értelme leprobázni a hűtést, mert valós alkalmazás sosem fog annyi hőt termelni.
Igaz, de ez olyan mint egy terheléses hídpróba.. ha kibirja akkor már mindent kibir.
Ráadásul igy lehet a legkorrektebbül összehasonlítani vízhűtééseket.

Ma már úgy gondolom elsősorban a hűtőfolyadék hőmérséklete az összehasonlítási alap.
Precizebben: az hogy mennyivel melegebb a környezeti hőmérsékletnél.
Ez adhat egy nagyon relatív "jósági" faktort.
Hiszen ahány CPU, GPU anyi féle hőforrás és belső szenzor, kijelző-szoftver és egyebek. Nagyon nagy lenne a szórás (általában tülünk független és ismeretlen okok miatt), ha pl. CPU maghőmérsékleteket összevetésével próbálnánk különböző rendszereket hasonlítani.

(#24433) fsb1000 válasza Saint (#24431) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"szia nekem egy 25 centis venti 600-on pörögve szivja le róla a meleget"

Tényleg nem civódásból, de akkor most passzív vagy "aktív" radiátorod van?
Mintha eddig arról lett volna szó hogy passzív...

de lehet hogy félreértettem valamit.

(#24434) shteer válasza fsb1000 (#24433) üzenetére


shteer
titán

mora2 egy 25-ös ventivel

..szerintem jónak tűnik

(#24435) Saint válasza shteer (#24434) üzenetére


Saint
aktív tag

YESZ

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24436) Saint válasza Saint (#24435) üzenetére


Saint
aktív tag

Aktiv is, passziv is,, a vanti szabályozható és lekapcsolható....

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24437) Chrys_ válasza chipsetpifta (#24394) üzenetére


Chrys_
addikt

hi

Én a Laing DDC Ultra-t vezérlem az Aquacomputer Poweradjust cuccával, a ventiket pedig szintén az Aqua-tól az aquaero-val (én kijelzőset vettem, mert a progi - talán- csak win alatt fut, megy a gépemre Debian is...). 2 ventis radim van, beállítom a min. fordulatot (bekapcsolt állapot, mert le tudja őket kapcsolni), azon felül pedig automatikusan állítja az egyes ventik fordulatszámát. A vezérlésük a vízhőmérséklet alapján történik, de beállíthatsz egy 2. szenzort is hozzájuk (ventillátoronként!).

Sajnos a két vezérlő nem tud összedolgozni, a cég csak a saját pumpájukhoz adja ezt a lehetőséget egy saját integrált buszon keresztül.

Mindkét említett egység USB-n csatlakozik az alaplaphoz. A csatik egysorosak, tehát a kettő rámegy 1db alaplapi catlakozóra.
Van még egy kártyaolvasóm (USB-s), emiatt már nem tudom bekötni a házam előlapi csatlakozóit. Létezik olyan USB-Hub, amit közvetlenül az alaplap csatijára köthetek, és ugyanolyan csatik vannak rajta a kimeneti oldalon is?

MOD:
Még egy infó: a poweradjust és az aquaero software-s beállításai letárolhatóak a kütyükben!

[ Szerkesztve ]

(#24438) chipsetpifta válasza Chrys_ (#24437) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

2 ventis radi mit hűt? Csak CPU?

(#24439) fsb1000 válasza Chrys_ (#24437) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ennél a kütyünél (aquaero) belehet állítani a szabályozási pontokat?
PL. Hány foknál kezdje emelni a fordulatszámot.
Vagy van egy "beégetett" programja és annak megfelelően szabályoz?

(#24440) shteer válasza Chrys_ (#24437) üzenetére


shteer
titán

érdekes megoldás :)

olyat én még nem láttam - át kell forrasztgatni egy külsőt vagy "belső-külső" kábelekkel megoldható még

..szerintem jónak tűnik

(#24441) Chrys_


Chrys_
addikt

@chipsetpifta:
2 venti van a radiátoron, azokat vezérli (egyelőre, a másik 2-t (ház elöl-hátul) csak akkor, ha megérkeznek a kábelhosszabbítók :) ). CPU + VGA, később jön még RAM + MB szett + 2db. HDD

@fsb1000:
Van kb. 4 féle beállítási lehetőség, este jobban megnézem. Egyébként az aut. szabályzás (most ezen vannak az adott ventik, ventinként beállíthatod!) esetén a szenzor értéke alatt OFF-n vannak, majd a határnál kapcsolja be őket (asszem mindkettőt a venti-beállításnál megadott minimum fordulattal). A továbbiakban a hőmérséklet függvényében automatikusan állítja az egyes ventik fordulatát, amelyek persze nem feltétlenül azonosak. Ha beáll a kívánt hőmérésklet, akkor a ventiket lekapcsolja. Az viszont nem rémlik, hogy több hőmérsékleti pontot lehetne megadni. Ezen kívül az ALARM-ra emlékszem, a reakciót is beállíthatod: a semmitől a gép lekapcsolásáig kezdve (ehhez kell egy adapterkábel a táp és az MB közé a kapcsolószál miatt: ez szerintem 1xű PWR OFF, mert pl. ha a víz folyik (amihez van egy spec. szenzor plusz bemenet az aquaero-n), nincs idő leállításra :D)
Mint írtam, majd otthon megnézem alaposabban.

@shteer:
Nekem is tetszik, láttam róla videót, ezért vettem meg :)
Én is erre jutottam eddig...

@all:
Van valakinek másik tippje az előző USB-s kérdésemre? :)

[ Szerkesztve ]

(#24442) shteer válasza Chrys_ (#24441) üzenetére


shteer
titán

érdekesnek találom abból a szempontból is, hogy feleslegesnek tartom :)

szóval szerintem jó játék ez az állítgatás - de ha én összerakok egy vizet, azt belövöm egy állandó fordulatra és mivel úgy terveztem meg, hogy az adott fordulaton terhelés alatt is maximálisan ellássa a gép hűtésést - nem látom értelmét :N

a videót anno én is láttam, ez a vélemény már akkor megfogalmazódott bennem :) nem szólom le, mert "okos" megoldás és becsülöm ha vki időt/munkát fordít ilyesmire

..szerintem jónak tűnik

(#24443) fsb1000 válasza Chrys_ (#24441) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
Ha már 1 hőmérsékleti pont és a minimum fordulat beállítható, az nekem már elég lenne.

Hol és mennyiért vetted ezt a cuccot?

(#24444) Chrys_ válasza shteer (#24442) üzenetére


Chrys_
addikt

Alapvetően igazad van :)

(#24445) Chrys_ válasza fsb1000 (#24443) üzenetére


Chrys_
addikt

Az aquatuning.de-ről vettem (kék-fehér (blau-weiss) kijelzős változatot), kb 9x€. Van kijelző nélküli változat is, lényegesen olcsóbban. Mindent be tudsz állítani és ki tudsz olvasni SW-ben, amit mutatna.

(#24446) chipsetpifta válasza shteer (#24442) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Nem szólok be, de szerintem tök jó, hogy van ilyesmi ;)
Minek menjen a venti( aminek hangja is van ) ha a vízhőmérséklet optimális. Ez az ilye3n éjszaka alvós emberkéknek, mint én, tök jó megoldás. Nameg egy rendszer legyen automatikus. :)
Nekem tetszik!

(#24447) Saint válasza Chrys_ (#24445) üzenetére


Saint
aktív tag

szia nem egy olcsó darab... észre vettem a 9-es után az x-et ughogy az inkább postávan 110-120 körül lehet.... :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24448) #97544192


#97544192
törölt tag

Nah ha OC nem küldi az új pumpát, akkor hétvégére nem lesz kész a gép... -.- Tudnám, hogy mi a baja ennek a fosnak... (Laing DDC)

(#24449) Saint válasza fsb1000 (#24433) üzenetére


Saint
aktív tag

Hali háát rossz hireim vannak,, venti nélkül sajnos elég nagy a változás 30-30 perc futtatás után minimum 10 fok de volt olyan is ahol ez több volt. ugyhogy HIVATALOSAN kijelentem, hogy a vizhütésre kell a ventillátor... igaz, hogy ha kikapcsolom vagy bekapcsolom öket semmi hang változás nem tapasztalok... de úgy döntöttem, hogy beszerzek egy 36cm-es ventit egy olyat ami ennek a háznak az oldalán van

Ventilátorokkal Mérve :R :C
Ventik Nélkül Mérve :W :W :O

hát sajnos az eredmények magukért beszélnek

a szobába a hömérséklet 26 fok,, de amikor a radira mértem akkor az majdnem 50 volt,, szóval volt meleg böven.... :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24450) colin81


colin81
tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni vettem egy WaterChill vízhűtést és a pumpa sebességét nem lehet álíttani de a ventit igen mi lehet :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.