Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23201) Dirtyz válasza Sgor (#23194) üzenetére


Dirtyz
őstag

Miért akarsz flancolni imbuszcsavarokkal? :)
Arra kell? Vegyél M3-as menetes szárat, méretre vágod, egy-egy anya (tudom, anya csak egy van) a végére és kész :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#23202) shteer válasza bojar66 (#23199) üzenetére


shteer
titán

egy sima blokkcserével megoldható a váltás ha csak cpu-ra akarsz (ha vidkarira is akkor ugye ott is csere)

egyelőre elég venned egy olcsó blokkot a S478-ra, mert egy gyengébb blokk is elbánik a prescottal, D pentiumokkal

a rendszer többi része lehet minőségibb, hogy azokat ne kelljen cserélni

szvsz böngészd át az apróhirdetéseket

..szerintem jónak tűnik

(#23203) Sgor válasza Dirtyz (#23201) üzenetére


Sgor
tag

Mert igenis flancolni akarok! :P
A gép tetején lenne jól látható helyen. Gondoltam zárt anyára is, szóval a menetes szárral is már foglalkoztam!
Ha már csinálom akkor legalább normálisan nézzen ki!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#23204) Dirtyz válasza Sgor (#23203) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hopsz, ha kint lesz (és még flancolni is akarsz :P ) akkor nem szóltam. Ha kész lesz küldj képeket róla...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#23205) jones965 válasza Sgor (#23203) üzenetére


jones965
Modder

Az este linkelt boltban ma voltam menetfúróért, és náluk M3-as imbusz fejű csavar 50 mm-es hosszig van.

(#23206) roland.75


roland.75
tag

Helló!
HEATKILLER® CPU LGA775 Rev2.5 blokk mennyire jó Intel Core 2 Extreme QX9650 hűtésére?
Elegendő?
(Nexxxos Extreme II + Nexxxos Extreme III, tehát hőleadó felület van, a pumpa: innovatek HPPS i 12V pumpa 13/10-es csövezés)

(#23207) roland.75


roland.75
tag

Természetesen húzva érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#23208) Sgor válasza Dirtyz (#23204) üzenetére


Sgor
tag

Lesz kép róla, megigérem!

Jones965:
Hát ezaz: csak 50mm, és nem 60!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#23209) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Helo

Mi a véleményetek erről???

Thermaltake 850i ProWater Series

Ezzel a Phenom 9850 mennyire lehetne lehűteni??

Stock coolerrel idle 51,load 64 fokon gőzöl..:)

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#23210) shteer válasza roland.75 (#23206) üzenetére


shteer
titán

teljesen jó, csak erős szivattyút igényel - hpps elegendő

..szerintem jónak tűnik

(#23211) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Figyelem teljesen kezdő vagyok a témában! :DDD

Mennyibe kerülne egy középkat-os vízhűtőrendszer Q6600-ra blokkal, 4870-ra blokkal (ez nagyon forrófejű) meg esetleg a EP35-ös chipsetre?
Ventim Van már 12-es scythe s-flex.
Mennyi lenne kb egy rendszer? :U
Nagyon gondolkodom rajta... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23212) HIJ válasza Ferdzsoo (#23211) üzenetére


HIJ
őstag

fsb1000 írta:
"Tody-tól egy V3 extreme blokk. meg 6db HF csati
Cyberbenitől egy dupla radi esetleg tartály is.
Apróból valamilyen laing DDC.
2db 12cm-s venti, 2m szilikoncső és kész is.
Talán nem lesz több, mint 40K."

Erre még rájön egy alaplapi szett (ebben mondjuk tudnék segíteni, mert van egy teljes p35 kompatibilis Tody féle szettem eladó) kb 19K csatikkal együtt.
Meg van ugye a VGA, ami szintén a Tody féle megoldással (blokk+alulemez+fet) 14K

Erre rendszerre mondjuk egy tripla radi is majdnem kevés lenne, szóval arra még számolj némi felárat.

akkor ez cirka: 77-80K :K

(#23213) Ferdzsoo válasza HIJ (#23212) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezek ilyen homméd cuccok akkor?

Ha nem lenne a procim 60-70 a vidikarim meg 11x fokos megérné.
És most még tél van, és egyiken sem gyári hűtés van... :(((
Mondjuk tuningot kap nemkeveset... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23214) HIJ válasza Ferdzsoo (#23213) üzenetére


HIJ
őstag

Hát a homemade -től azért jobb. Itt tudod megnézni, hogy miről is beszélek. Itt pedig a radiátort és a tartályt. Ezek hazai gyártású, jó ár/teljesítmény arányú cuccok.

Itt tudsz körül nézni nem "homemade" cuccok után, de akár 2-3x annyiba kerülhet ugyan ez a rendszer.

(#23215) Ferdzsoo válasza HIJ (#23214) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Viszont ha csak először a vidikarim hűtését akarnám vizesre varázsolni akkor elvileg:
Radi tripla 11.500
Tartály 3.700
VGA 4870 16.000
Ehiem pumpa 11.500
Csatik 2.500

Vagyis kb 45k-ból megvan és elvileg ez tetszés szerint bármikor bővíthető chipset és CPU hűtéssel. :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23216) HIJ válasza Ferdzsoo (#23215) üzenetére


HIJ
őstag

Ahogy mondod :K

(#23217) Yso válasza Ferdzsoo (#23215) üzenetére


Yso
tag

Cbeni kiegy tartálya nekem sajnos nem jött be. :( Nagyon kicsi a mérete. Egy erősebb szivattyú használatakor szó szerint zubog benne a víz. (én Beni szivattyújával használtam, ami elég erős volt) Ezen felül nagyon gyorsan elrepedezett a csatlakozók körül, és ereszett. Lehet csak kifogtam egy rosszat, de utána már nem kísérleteztem vele tovább. Nekem CoolerMaster kolléga plexi tartálya jött nagyon be. Igaz az 6-8k is megvan.

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#23218) shteer válasza Yso (#23217) üzenetére


shteer
titán

coolermasteré valóban minőségi munka :K rii-vel küzdöttük be a gépébe és az se nagy de tökéletesen ellátja a szerepét

viszont ki is hagyható, amin spórolni is lehet :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#23219) OC válasza HIJ (#23214) üzenetére


OC
őstag

Köszi az ajánlást, viszont a Tody valamint Cyberbeni cuccaitól nem gondolnám, hogy 2-3-szor annyiba kerül egy rendszer.

ON:

A korábban a vevő/megrendelő által belinkelt blokk (asus striker II extreme) további két fényképe a köv. fázis után:

(#23220) roland.75 válasza OC (#23219) üzenetére


roland.75
tag

Szeva!
Megelőztél, én akartam feltenni ezt a mesterművet!
Na mind1 az a lényeg itt van.
És úgy néz ki lassan nagyon összeáll a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#23221) shteer válasza OC (#23219) üzenetére


shteer
titán

:C szép lett

nem kis darab rézből kellett kimarni :Y

az egy lent, egy fent csatlakozási pontok is elférnének?

..szerintem jónak tűnik

(#23222) roland.75 válasza shteer (#23221) üzenetére


roland.75
tag

Hali!
Azért kértem a csatlakozási pontokat felülre: mert vagy tre SLI vagy quad SLI lesz, és a videokártyáknak útba lenne a csatlakozó.

(#23223) shteer válasza roland.75 (#23222) üzenetére


shteer
titán

értem :K pont erre irányult a kérdés :)

..szerintem jónak tűnik

(#23224) OC válasza shteer (#23221) üzenetére


OC
őstag

Köszi.

Van még mit csiszolni, de alakulnak a dolgok.

Hát ja, nem kicsiből, bár az alu sem volt kis darab és abból ráadásul 10-es kellett.

Ugyan már megválaszolták a csatis kérdést, de...

Szóval egyrészt így kérte a vizes kolléga, másrészt így jobban belehet csövezni.

(#23225) syC válasza OC (#23219) üzenetére


syC
addikt

Ez nagyon gyönyörű lett :R

Grat!

(#23226) OC válasza syC (#23225) üzenetére


OC
őstag

Köszönöm!

Itt szeretném kihangsúlyozni, hogy az érdem nagy része iceage fórumtársat illeti, ő dolgozott a legtöbbet a blokkon.

Én csak belekontárkodtam :DDD

(#23227) Sgor válasza OC (#23226) üzenetére


Sgor
tag

Mindkettőt gondoltam! :P

Da azért jól néz ki! :Y

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#23228) fsb1000 válasza OC (#23219) üzenetére


fsb1000
nagyúr

GRAT! Tényleg jól néz ki a blokk.

A 12V csati miért kell? (lehet csak nem értettem a választ)

És igazad van, a CberBeni féle "noname" kinai dual radi (45mm) már nem olcsóbb mint nálad Nexxoss Pro II (30mm) és max 20-30% kedvezőbb áru, mint a Nexxos Extreme II. (48mm)
A Tody-s V3 extreme blokk is csak 30%-val olcsóbb, mint a vele kb. azonos "teljesítményű" Fusion V2.
De azért Todynak vannak régebbi ~8K-s blokkjai is egész jó érértékaránnyal.

Igy legalább van választék, meg egy kis árverseny is. Ez nekünk vásárlóknak jó.
(bocs!)

(#23229) roland.75 válasza fsb1000 (#23228) üzenetére


roland.75
tag

Hali!
A Republic of gamers (ROG) felirat ami az eredeti blokkon volt, az világít annak kell a 12V.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23230) fsb1000 válasza roland.75 (#23229) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
FET-ek hütésével mi lett?

(#23231) roland.75 válasza fsb1000 (#23230) üzenetére


roland.75
tag

Hali!
Ennyi:

(#23232) roland.75 válasza fsb1000 (#23230) üzenetére


roland.75
tag

Azt hiszem VinoRosso volt az aki kérdezte, hogy a hőcsöves megoldás miért gázhűtés.
Ha megnézed az Asus opcionális gyári északi vízhhűtőjét látod, hogy az alá vannak bekötve a FET hőcsövei is. Így szét kellett szedni az északi blokkot, hogy a feleslegessé vált hőcsöveket ki tudjam szedni. Mivel a déli híd hőcsöve is oda volt bekötve a szétszedés közben elengedte a forrasztás. A műszerész kollégám azt mondta ő visszaforrasztja.
Ezzel nem is lett volna gond, de ő ezüsttel akarta megforrasztani. Itt kezdődtek az igazi gondok, mert a forrasztással kilyukasztotta a rézcsövet amiből elszökött a gáz.

[ Szerkesztve ]

(#23233) jones965 válasza OC (#23219) üzenetére


jones965
Modder

Gratulálok !
Viszont ezzel kapcsolatosan lenne egy kérdésem: - látom hogy a thermo érzékelő csodát visszatetted az északi híd mellé. Van ennek valami jelentősége, ugyanis én is leszedtem a Crosshair II lapomról a komplett heatpipe cuccot, mert megy rá a víz és ezen is van ilyen kis kütyü.

(#23234) jones965 válasza jones965 (#23233) üzenetére


jones965
Modder

Vagy valójában csak egy disájn elem, és világít?

(#23235) roland.75 válasza jones965 (#23234) üzenetére


roland.75
tag

Pontosan úgy ahogy írod.
Az érzékelőket külön csomagolják (mind a 4-et) és oda rakod ahova akarod.
(Mármint a Striker II extreme-hez)

[ Szerkesztve ]

(#23236) jones965 válasza roland.75 (#23235) üzenetére


jones965
Modder

Én nem az alaplapra dugható érzékelőkre dondoltam, hanem amelyiken a ROG felirat van és az északi hídon lévő blokkra van vissza rakva.

[ Szerkesztve ]

(#23237) Laraxior válasza jones965 (#23236) üzenetére


Laraxior
titán

:K nem ér semmit..van egy neon vagy valami a házban már nem is látszik hogy világít :DDD amúgy nagyon szép lapocska..nekem is volt :C :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#23238) jones965 válasza Laraxior (#23237) üzenetére


jones965
Modder

Akkor csak látványelem, semmi több.
Köszi. :R

(#23239) gazfickooo


gazfickooo
tag

Sziasztok!Az nemgond ugye ha a szivattyú nem a talpán áll?Nem befolyásolja a működését?Erröl lenne szó Máshogy nem fért el a dobozban.Köszi!

[ Szerkesztve ]

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#23240) shteer válasza gazfickooo (#23239) üzenetére


shteer
titán

nem gond, így lehet - csak a műanyag résszel felfelé nem

..szerintem jónak tűnik

(#23241) Samanbacsii válasza gazfickooo (#23239) üzenetére


Samanbacsii
őstag

A nyák felé eső kimenetnek mekkora az átmérője? Olyan kicsinek tünik a képen...

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#23242) gazfickooo válasza shteer (#23240) üzenetére


gazfickooo
tag

Köszi! akkor megnyugodtam.
Samanbacsii:mind a két végén 13as belső átmérőjü csatik vannak

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#23243) Samanbacsii válasza gazfickooo (#23242) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Az pazar. Veszek szemüveget... :)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#23244) gazfickooo válasza Samanbacsii (#23243) üzenetére


gazfickooo
tag

igen,kicsit csalóka a kép mert az egyiknek nagyobb talpa van,de átmérőre egyformák a ki és bemeneti csatik

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#23245) Samanbacsii válasza gazfickooo (#23244) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hányas fokozaton tervezed hajtani? Nekem nincs házban és az a tapasztalatom, hogy 2-ig semmi de felette előjön vmi búgás (rezonancia?) ami néma környezetben hallahtó... Kivi leszek nálad mi lesz?.. :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#23246) gazfickooo válasza Samanbacsii (#23245) üzenetére


gazfickooo
tag

Én 3asra gondoltam.Holnap összerakom és kiderül,ma nem akartam már kipróbálni mert mikor engedtem le a vízet pár csepp került az alaplapra is,bár azonnal letöröltem de jobb ha szárad holnapig mielött áram alá helyezem.Én egy ilyen dobozba préseltem bele :) szart se ért ami volt benne szivattyú,hangos is volt (iszonyatosan berregett) és gyenge is.Hiba volt annó megvennem ezt a kész szettet mert idő közben már a radi a blokk is cserére került jobbra,és most a szivattyú is,de legalább az előlapi tartyálya szép és szerencsére a d5 is belefért :)

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#23247) Yso válasza gazfickooo (#23246) üzenetére


Yso
tag

3-ason már lesz kraftja a kicsikének. Nem tudom mekkora rendszerben tervezed működtetni, de nekem eddig 2-esen vitt egy CPU+2FET+NB+SB+2VGA (külön fethűtővel)+2RADI (Tripla+szimpla) kombinációt. Ez felett csak légtelenítéskor volt hajtva. ;] Elég nehéz ekkora rendszert feltölteni.
Nálad is sztem max 2 elég lesz. De lehet alap 1-esen is el fog menni. :D

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#23248) Tidor00 válasza Yso (#23247) üzenetére


Tidor00
tag

most nem azért :W .. de elvileg minél nagyobb áramlás az esetek többségében jobb hőátadást eredményez d5 ről lévén szó szivacson 1-es és 3-as közt nem sok hangbeli különbség van ergo miért akarod rábeszéni a kis fokozatra_?

még gondolkodom rajta

(#23249) Yso válasza Tidor00 (#23248) üzenetére


Yso
tag

Igazad van, nagyobb térfogatárrammal javul a hűtőteljesítmény. FSB1000 kolléga már ezt párszor kifejtette. :D :R Az ő véleményét próbálom visszaadni: 1GPM térfogatáram felett nincs már jelentős különbség hatásfokban. (Remélem pontosan fogalmaztam. :D )
Tehát ha azt elértük, akkor sztem nincs értelme nagyon tovább pörgetni. Ezt egy kisebb rendszerben ugye könyebb elérni. Ha jól emléxem Nyugdíjas kolléga gépe is anno full vizesítve, 1-esen ment vidáman, halkan és hűvösen. :DDD
Nálam az előbb írt rendszer ment 5-ösön is, és nem éreztem nagy különbséget max 1-2 fokot. De nyugodtan javítsatok ki ha tévednék. :R

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#23250) chege


chege
aktív tag

Sziasztok,

nem vagyok otthon a témában, gondolkodok vízhűtésen, elsősorban tuningra kellene nem halkságra, tudtok nekem mondani 1-2 dolgot mire figyeljek?
Asus P5Q lapom E8500as procim és XFX GTX 260-as karim, erre milyen dolgokat ajánlotok?
Ezt néztem [link] mit szoltok ezekhez a dolgokhoz minőségre?
köszi :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.