Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23351) mindkilla


mindkilla
tag

Ezeket az esetleges pumpa leállásokat nem lehet valamivel kivédeni?
Pl valami progi, amin be lehet állitani, hogy ha valami eléri az x fokot, akkor kikapcsolja a gépet?

(#23352) ABnormal válasza mindkilla (#23351) üzenetére


ABnormal
őstag

jópár éve megy a gépemben vízhűtés,soha sem állt meg a pumpa,miből gondolod,hogy vannak ilyen "esetleges pumpa leállások" ?

(#23353) mindkilla válasza ABnormal (#23352) üzenetére


mindkilla
tag

olvass vissza pár postot

szerk.

[ Szerkesztve ]

(#23354) ABnormal válasza mindkilla (#23353) üzenetére


ABnormal
őstag

visszaolvastam,maradok az eheim hpps pumpánál...

(#23355) subaruwrc válasza mindkilla (#23351) üzenetére


subaruwrc
félisten

biosban van minimum cpu overheat temperature.

(#23356) ABnormal


ABnormal
őstag

tegy fel a kezét akinél már állt meg a vízhűtésében a folyadék keringetéséért felelős alkotóelem!
nem akarom elhinni,hogy ez egy általános jelenség lenne...

(#23357) HarryPotter válasza subaruwrc (#23344) üzenetére


HarryPotter
őstag

na ja, de én csak a procit akarom vízzel befedni, mert az egyszerűbbnek tűnik. De lehet, hogy ez zsákutca....szóvel ismét felteszem a kérdést: Domino Advanced Liquid Cooling-ról vélemény?

Jut eszembe: Te mit keresel itt? Talán te is...?

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#23358) mindkilla válasza ABnormal (#23356) üzenetére


mindkilla
tag

Én teljesen amatőr vagyok, csak érdeklődök, hogy hogy is van ez..
Engedélyt kérek kussban maradni. :D

(#23359) hossszú válasza ABnormal (#23356) üzenetére


hossszú
őstag

Felteszem a kezem :DDD

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#23360) shteer válasza ABnormal (#23356) üzenetére


shteer
titán

egyszer elfelejtettem bedugni, de magától soha... még az alaplap sem kapcsolt le pedig ment a gép egy ideig - természetesen x hőfognál lekapcsolt volna

az efféle katasztrófa szinte egyedi, nem is értem hogyan történhet online alaplapi hővédelem mellett

..szerintem jónak tűnik

(#23361) ABnormal válasza hossszú (#23359) üzenetére


ABnormal
őstag

tipus?hibajelenség?vélhető ok?
OK,akkor eddig 2 meghibásodás...várom a többi jelentkezőt.

(#23362) Sgor válasza ABnormal (#23361) üzenetére


Sgor
tag

Egyszer nekem is lehalt a szivattyú, (8 éves noname akváriumi merülő szivattyú), a védelem meg lelőtte a rendszert! Semmi nem szállt el!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#23363) subaruwrc válasza HarryPotter (#23357) üzenetére


subaruwrc
félisten

már mi lenne zsákutca? lehet csak a procit vizezni simán. amúgy igen énis, csak én proci+ vga-t vizezem terveim szerint.

(#23364) HarryPotter válasza subaruwrc (#23363) üzenetére


HarryPotter
őstag

Hát, lehet, hogy az okosok azt mondják, csak CPU-t vizezni nem okés....nem tudom. A Domino ALC olcsó (bár nálunk nem tudom, hogy beszerezhető-e...) és a review-k alapján jó hatásfokúnak tűnik, de a review-k lehetnek elfogultak, ezért is érdeklődök itt. Te mivel tervezed a vizezést?

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#23365) shteer válasza HarryPotter (#23343) üzenetére


shteer
titán

hááát... őszintén szólva ez egy f*stalicska :(

..szerintem jónak tűnik

(#23366) HarryPotter válasza shteer (#23365) üzenetére


HarryPotter
őstag

ettől féltem.....
Ha csak a CPU-t akarom vizezni, mit ajánlasz?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#23367) hossszú válasza ABnormal (#23361) üzenetére


hossszú
őstag

A tipusra már nem emlékszem, anno a Praktikerben vettem, kertitó szivattyúnak készült.Teljesen nem állt meg, szabályos időközönként lekapcsolt, 1-2 másodpercig ment majd fél perc szünet.Az a vicc az egészben, hogy netezni simán tudtam a géppel. Okot nem igen tudok mondani, a rotor nem volt megkopva, viz nem jutott az állórészbe, egyszerűen feladta, élt kb. két évet.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#23368) shteer válasza HarryPotter (#23366) üzenetére


shteer
titán

egy jó blokkot, duplaradit halk ventikkel, megbízható szivattyút, 10-es belsős csövezést

pontos típusokat is szeretnél? :)

..szerintem jónak tűnik

(#23369) perlakyati válasza Szatesz (#23345) üzenetére


perlakyati
csendes tag

asszem vmelyik mobilos üzletben...

hooooooondaaaaaaaaaaaaa!

(#23370) HarryPotter válasza shteer (#23368) üzenetére


HarryPotter
őstag

ha lehet, igen. Dupla radi: ez azt jelenti, hogy a házon kívülre kell vinni? Mert azt nem igazán szeretném...

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#23371) fsb1000 válasza ABnormal (#23356) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az utóbbi fél évben legalább 4-5-en számoltak be hasonló esetről. ebben a topicban.

Persze az a 40-50 vagy 400-500 ember akinek semmi gondja az nem írja ide.
Ettől függetlenül vannak ilyen esetek és gyakoribbnak tünik mint szeretnénk.

(#23372) fsb1000 válasza HarryPotter (#23370) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az a cucc elég vékonykának tünik, és nem is derült ki hogy a szokásos ColiT hybrid hűtés, vagy csak egy szimpla vizkeringető rendszer.

A többi ColiT rendszer a TOP-ot jelenti (szerintem!!!), de ez nem valami szimpi.

1db CPU hűtéséhez elegendő 1db szimpla radi (azaz pont ráfér 1db 12cm venti), le van próbálva méghozzá nem is a legjobb darabbal. 150W-ig ok egy jó ventivel.
De ennyit tud egy jó léghűtés is.
Egy dupla radi mégjobb (2db 12cm venti megy rá) erre a célra mert 5-6 fokkal hüvösebb lesz a rendszer.

És szerintem sem hűlyeség csak CPU-t hűteni.

(#23373) shteer válasza HarryPotter (#23370) üzenetére


shteer
titán

ha nincs előre kialakítva hely a radinak, akkor vagy kívűlre vagy vágni kell a házat... csak azért nem érdemes vízhűtést venni h vízhűtés legyen, pont az a lényege h az egész gép hűthető egy jó rendszerrel - szvsz

..szerintem jónak tűnik

(#23374) subaruwrc válasza HarryPotter (#23364) üzenetére


subaruwrc
félisten

én tody blokkokat fogok használni, vmi bika pumpát, tripla radit, 8/11 vagy 10/13-as csövezést :D

(#23375) Szatesz válasza perlakyati (#23369) üzenetére


Szatesz
őstag

Oké már kaptam máshonnan is fülest....Köszi a segitseget... :R

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#23376) shteer válasza Szatesz (#23375) üzenetére


shteer
titán

nem igazán szereténk beleszólni a dolgaidba de ezt nem itt és nem így kellene intézned

..szerintem jónak tűnik

(#23377) HarryPotter válasza shteer (#23373) üzenetére


HarryPotter
őstag

hát igen, ha egy jobb léghűtés is tudja ugyanazt, akkor valóban értelmetlen. A két radis megoldás viszont problémás nekem. :F

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#23378) butcher eu válasza HarryPotter (#23377) üzenetére


butcher eu
senior tag

milyen a házad? és milyen az elrendezése? mert az enyémbe simán belefér állítva a dupla radi.

(#23379) Szatesz válasza shteer (#23376) üzenetére


Szatesz
őstag

Igazad van teljes mértékben....Csak mar kifogytam az ötletekböl.

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#23380) Yso válasza ABnormal (#23361) üzenetére


Yso
tag

Én is felteszem a kezem. :DDD Szintén "user error" szerelés után én is elfelejtettem bedugni a szivattyút. :B kb 1-2 percig ment, amikor eszembe jutott a dolog. Hőfokok normáltól kb +10 fokkal tértek el.

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#23381) butcher eu válasza Yso (#23380) üzenetére


butcher eu
senior tag

Én is jelentkezem. Csatlakozva az előttem szólóhoz, amíg nem volt egy relével bekötve a szivattyúm, nekem is külön be kellett dugnom. és én is elfelejtettem :U :W
szerencsére idejében észleltem a hhibámat.

(#23382) shteer válasza HarryPotter (#23377) üzenetére


shteer
titán

pl a ház tetejére felszerelve is megoldható a 2 radi, vagy a hátuljára - ez is problémás?

sztem a mai nagy teljesítményű léghűtők esetében egy csak cpu-t hűtő víznek extrém fesz+tuning esetében van értelme - tud jobb lenni így is egy léghűtőnél, de pont a bővíthetőségében rejlik az ereje

..szerintem jónak tűnik

(#23383) Benyadapro


Benyadapro
tag

szereztem radit (valamien kocsiból fűtéshez volt v klíma nemtudom)
vízpupmát (ladából)
meg tartályt (nemtudom miböl)
meg 10/8 as csövet
ez eddig 0 ft :D
már csak blokkkéne
nemtudom,home made el hogy lehetne gyártni?

(#23384) Laraxior


Laraxior
titán

láttátok a Kikában mennyi a radi? 8999 Ft.. 60x60cm-es :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#23385) HarryPotter válasza shteer (#23382) üzenetére


HarryPotter
őstag

A vga és az chipset hűtésem levegővel nagyon is megfelelő. Amivel elégedetlen vagyok, az a CPU léghűtése. Itt két megoldást látok: vagy egy drága csúcskat. léghűtés (pl. thermalright, noctua) beszerzése, vagy egy alap vízhűtés csak a CPU-ra. Ez utóbbi - ahogy nézem - nem lesz olcsóbb, mint egy csúcs CPU léghűtő, azaz csak akkor érné meg, ha érzékelhetően jobb annál. Na, itt akadtam el. Ötlet?

Még valami: ha lehet, elkerülném a teljes gép átépítését, szóval a lehető legkisebb beavatkozás lenne a legmegfelelőbb.

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#23386) Laraxior válasza HarryPotter (#23385) üzenetére


Laraxior
titán

az alapkategóriás víz sokkal gyengébb mint egy csúcskategóriás léghűtés! :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#23387) HarryPotter válasza Laraxior (#23386) üzenetére


HarryPotter
őstag

értem. Szóval akkor pl. egy thermaright + 2 noctua jobb húzás, mint pl. az általam linkelt Domino ALC? Merthogy árban kb. ugyanazok.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#23388) shteer válasza HarryPotter (#23387) üzenetére


shteer
titán

a linkelt teszt alapján csak jobb lehet :(

..szerintem jónak tűnik

(#23389) P00By


P00By
nagyúr

(#23390) fsb1000 válasza Benyadapro (#23383) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Veszel 2.000 Ft-ért egy TT kigyósat a csatiját átalakítod és van egy közepes blokkod.
De az apróból is lehet szemezgetni 5K és alatta.

(#23391) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nincs itt valahol egy ilyen vízhűtés kezdőknek leírás hogyan szereljük össze, mi hova jön, miért, mik ezek a csőmértetek, típusok, csatlakozófajták, hogyan válogassuk össze vízhűtésünket...
Nah szal valami ultimate info... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23392) shteer válasza Ferdzsoo (#23391) üzenetére


shteer
titán

ultimate info nincs :N van ez a nagyszerű topik rengeteg olvasnivalóval :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#23393) P00By


P00By
nagyúr

EK GTX 285 blokk újabb képek:

[link], [link], [link], [link]

(#23394) Ferdzsoo válasza shteer (#23392) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Csak nem akartam nekiállni 23k háesz végignyálazni csakhogy megtudjam xy-pumpára melyik méretű cső megy rá, meghogy pl2 blokkos rendszerhez mekkora átmérő javasolt...
:U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23395) shteer válasza Ferdzsoo (#23394) üzenetére


shteer
titán

van két kezecskéd és működik a kérdőjel a billentyűzeten? :P

10-es belsővel tervezz, 1-2-3-4-5-6-7-8 blokk esetében is megfelelő lesz :K

de elvileg készülőben van az 1. hsz

..szerintem jónak tűnik

(#23396) Ferdzsoo válasza shteer (#23395) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az a baj hogy az alapokkal sem vagyok tisztában...

1.10-es belsős okés, ez melyik csőnek fele meg?

2.Mit jelent a csöveknél a két szám? Pl 6/4, 8/6 11/8. (talán külső belső átmérő? :U )

3.És mit jelent mikor a csatiknál pl le van írva hogy G1/8 vagy G1/4.

4.Honnan tudhatom melyik pumpára melyikcsőátmérő vagy méretarány lesz a jó?
Legfőképp ezzel van a gondom...

5.Meg a tartállyal. Mi célt szolgál? GOndolom tágulás/ütántöltés, hova lehet azt szerelni?
Bárhova vagy csak a pumpára? A házba nem szívesen raknám mert rúgdosom a házat néha..:D

6.Melyik a leghalkabb ugyanakkor a legjobb árérték arányú pumpa max 4 blokkra.

7. Blokkokat milyen sorrendben érdemes kötni egymás után, hova jön a pumpa, hova a tartály. A sorrendre lennék kíváncsi...

Ezért lenne jó egy ultimate leírás. Mert a fentiek biztos itt vannak már a 23k hozzászólás között, de embertelen lenne végigkeresgetni... De lehet csak velem van a baj... :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23397) butcher eu válasza Ferdzsoo (#23396) üzenetére


butcher eu
senior tag

hali

1. 13 / 10

2. igen külső belső méretet jelenti mm-ben

3. 1/8 és 1/4 a menet méretét jelenti col-ban.

4. pl ezen rá kell húzni a csöcsre, míg ezen 1/2" külső menetes csatlakozóra húzod a csövet.

5.. a tartályt gyakorlatilag bárhova szerelheted, ahova színpatikus, vagy ahova elfér.

6. ezt nem tudom, többen többféle termékre esküsznek

7. itt megint csak majdnem azt csinálsz amit akarsz tudtommal. a blokkok sorrendje leginkább ergonómiailag számít, hogyan szebb jobb esztétikusabb egyszerűbb, én mindenképp a pumpától a procival indítanék, és a végén a már a radival visszahútött vizet vezetném a pumpába, hogy közben merre vezeted a vizet, szerintem nem élet halál kérdés.
de nálam így van: pumpa-cpu-nb-gpu-passzív hőcserélős tartály-radiátor-pumpa

remélem segítettem, ha valamit esetlag rosszul írtam, a tanult kolegák majd helyesbítenek.
de ha benézel ide, vagy hasonló oldalakra, elég sok termékről kapsz specifikációt, és sok kérdésre választ adhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#23398) Ferdzsoo válasza butcher eu (#23397) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Köszönöm a válaszokat.
Mi értelme a vastagapp csőnek, ha a csatlakozók úgyis lekicsinyítik az átmérőt.
A hidh flow csatlakozó miben más? Nem csökkenti le az átmérőt?
A csatiknak ez úgy van hogy a csőfelöli része változik méretben az arányoknak megfelelően, míg a pumpa/radi/blokk felöli része ugyanakkora? :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23399) butcher eu válasza Ferdzsoo (#23398) üzenetére


butcher eu
senior tag

a HF csatinak nagyobb a teljes belső átmérője, és ezért kissebb az ellenállás, és ezt a fajta csatit a vastagabb belsejű csövekhez ajánlják pl 10-es 13-as.

(#23400) Ferdzsoo válasza butcher eu (#23399) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Viszont erre bilincsel kell ráfogatni a csövet nem?
A HF csatik mindenre rámennek? Minden blokra/pumpára? Vagy direkt olyat kell venni ami HF csatlakozókat támogat?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.