Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24451) chipsetpifta válasza Saint (#24449) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Szerintem neked még ventivel is elég magas a hőmérséklet. Vízhez képest ennek 35 körül kellene lenni max 40 még pörgő proci mellett is. Legalábbis nekem ez jött le tesztekből meg amiket a neten olvasgattam. Bár eléggé kezdő vagyok még :)
Az a venti minek neked? A radikra?

(#24452) nyunyu válasza colin81 (#24450) üzenetére


nyunyu
félisten

Melyik pumpa van hozza?

Csak a nagyobb teljesitmenyu Extreme engedi magat halkitani...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24453) Saint válasza chipsetpifta (#24451) üzenetére


Saint
aktív tag

szia igen a radira tenném...

szia háát nem tudom de olyan sok cucc amit hütök ahoz ez a höfok ideális szerintem....
proci, vga, 2 alaplap chipp, 2 alaplap fet, 6 vinyó, tv tuner, ahoz ez szerintem megfelelő,,,
de most a hömérséklet,, Cpu 33, vga 40, igy hogy nem megy fullon minden,,, és nem terhelödik semmi , csak letöltés, msn, fórum..... Alapon
miért neked mennyi a höfok 30 perc terhelés után??????
:R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24454) colin81 válasza nyunyu (#24452) üzenetére


colin81
tag

Szerintem a kisebbik mert 1 block és 1 radi van :O de ez is 900l/óra talán :B azt mondták elbírja a komplett rendszert is mert bővítem: vga block vga ram block sb-nb block

(#24455) nyunyu


nyunyu
félisten

Laing D5 mennyire szereti, ha nem fuggolegesen, hanem vizszintesen van a tengelye?

Lattam valamelyik klonjanal (Swiftech?), hogy ahhoz van valami allvany, amivel 90 fokkal el van forgatva, igy vizszintesen megy be a viz, es fuggolegesen felfele nyomja ki.
Na, valami hasonlot szeretnek, annyi kulonbseggel, hogy viz vizszintesen be, oldalra ki.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24456) colin81


colin81
tag

Valaki tudna segíteni? WaterChill csatlakozókat szeretném cserélni mert csak beledugós nem igazán jó az :( pumpából meg a radiból tőből cserélném de nem tudom milyen a mérete a csőméret 10/8 :R

(#24457) nyunyu válasza colin81 (#24456) üzenetére


nyunyu
félisten

Pumpahoz kell 1db 3/8"-rol 1/4"-re, meg 1db 1/2"-rol 1/4"-re szukito a legkozelelebbi vizvezetekszerelo szakuzletbol, aztan utana olyan G1/4 csatit raksz bele, amit akarsz.

Tomitesre viszont NAGYON oda kell figyelni, ha tul sok teflonszalagot tekersz ra, akkor elreped az Asetek muanyag menete :(
Ha tul keveset, akkor azert lesz szokokut...

Ha jol emlekszem, akkor az Antarcticanak G1/4 menete van, szoval csak kitekered a beledugos csatit, aztan mehet bele a masik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24458) nyunyu válasza nyunyu (#24457) üzenetére


nyunyu
félisten

Rosszul emlekeztem, Asetek chipsetblokkon 3/8"-os menet van, nem negyedes, polcomon ezereve kallodo Antarcticat persze nem talaltam meg, de gondolom azon is.

Szoval oda is kellenek 3/8"-rol 1/4"-ra szukitok.

Bar szerintem nem erdemes veluk veszodni, mert csak annyit fogsz veluk szopni, mint en anno.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24459) nyunyu válasza colin81 (#24456) üzenetére


nyunyu
félisten

Aha, lehet kapni G3/8-os csatikat is, akkor csak egy 1/2"-rol 3/8"-ra szukito kell a pumpahoz, es mindenhova mehet a megfelelo csati.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24460) Henrico


Henrico
tag

Nos... amit már itt fejtegettek.. én is rájöttem.. tökmind1, hogy egy 26 fokos szobába mekkora radiátor kupacot teszel össze... passzívan előbb utóbb felmelegszik.. :o(

És akkor még nincs rajta a rendszeren az X2 VGA.. pedig szeretném... :O

2 db MORA2 a falra szerelve... faltól kb. 5cm-re... 1.8 m magason.. és ha nincs venti rajta akkor biza túlmelegszik a rendszer... igaz.. akkor (átlag 15-25% kihasználtsággal dolgozgatok a gépen) 3-4 óra alatt KO.. :(((
Elég rátennem egy 12 cm-es ventit a bal oldali élére.. és máris szinten tartja a rendszert...

DE

Újabb hülye öteletem... véleményezzétek legyetek szívesek...
Szóval felettem már a padlás van.. most azon agyalok, hogy felmegyek két rézcsővel... feldobok egy másik radiátort is... Y-ba kötöm, 1-1 csappal... tehát kedvemre mixelhetem a gépbe jutó víz hőmérsékletét.. a padláson pedig mehet egy venti is rajta...
MOst pedig éppen jó idő van az ilyesmi játékhoz... (qrva hideg van)

Vélemény?

Tovább fejlesztett agymenésem, hogy ha létezne egy olyan keverő szelep mint a kádtöltő csap, amin beállítod a hőmérsékletet és azt kikeveri egy hideg és meleg ágból... tehát ha kint tél is van... mínuszok is... nem kellene félnem, hogy túl hideg hűtőfolyadék csörgedezne a gépembe a 26 fokban (pára lecsapódás) SZépen kevergetné a szobahőmérsékletű vízhez a hideget....

Vegyem be a nyugtatómat?? :D

Ja... D5.. tökmind1, hogy 1 vagy 3 fokozat.. értékek max 2 fokkal térnek el....

[ Szerkesztve ]

(#24461) nyunyu válasza Henrico (#24460) üzenetére


nyunyu
félisten

Milyen eromuhoz nem eleg a 2 passziv Mora???

Nalam durvan 100W-ot kell neki hutenie, igy max 45C a vizhofok egy passziv Moraval...
De ha raaggatnek egy 12 centis SilentBlade-et, akkor 10C-vel csokkenne...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24462) Henrico válasza nyunyu (#24461) üzenetére


Henrico
tag

Tudja fene.... Asus Rampage Extreme X48.. szeret melegedni a rohadék.. :U
QX9650 3GHz@4Ghz
HDD 3 db bekötve szintúgy... ebből az egyik egy Velociraptor...

(#24463) Henrico


Henrico
tag

Az igazat megvallva elég lenne minden bizonnyal akár csak az egyikre is egy szép nagy mamlasz ventilátor.. de nem akarok ventit...
Félek mi lesz, ha a VGA is a rendszeren lesz....
Azért az jelent valamit, hogy annak a rácsához, ahol a levegőt kifújja.. nem tudom oda tenni a kezem.... az fűteni fog, de rendesen...

Bocsi, hogy két külön hozzászólás...

[ Szerkesztve ]

(#24464) fsb1000 válasza Saint (#24449) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi, hogy megnézted.

Kb eddig is ezt mondtuk. Akár 1:10 a ventis megoldás javára.

Klassz az a nagy venti. Bármilyen házra rászerelhető? Ki kell vágni az oldalfalat?

(#24465) fsb1000 válasza Henrico (#24460) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kár.. pedig milyen klassz a falon az a 2 móra.

Szerintem jó ötlet felvinni a padlásra a radikat ha nincs akadályozó tényező és a gépet sem mozgatod soha.. Elég egy egyszerű faállványra fektetni + kis légmozgás.

A másik ötleted az autokban már régóta használják, és termosztátnak becézik.
Általában teljesen mechanikus szerkezet, egyetlen baja van: 70-90 fok a kapcsolási hőmérseklete.

Ha találsz olyat ami 20-30°C akkor majd írd meg mert én nem találtam.

(#24466) shteer válasza Saint (#24449) üzenetére


shteer
titán

csak meggyőztelek arról a "6-7" fokról :))

..szerintem jónak tűnik

(#24467) shteer válasza chipsetpifta (#24446) üzenetére


shteer
titán

bele lehet szólni :) mit értesz optimális vízhőn?

nekem egy vh rendszer legyen statikus és stabil. különböznek az igények - de ez így van jól

..szerintem jónak tűnik

(#24468) Henrico válasza fsb1000 (#24465) üzenetére


Henrico
tag

A két mora marad... padlásra meg mennek a fénymásolókból kipotyogott radiátorok... ott úgysem látom.. nem szépek, csak csúnyák.. :D

(#24469) shteer válasza chipsetpifta (#24451) üzenetére


shteer
titán

fullra terhelve ennyi a hő... core i7, gtx260, chipset - de mindezt szinte némán. ezért megéri csak

..szerintem jónak tűnik

(#24470) Saint válasza shteer (#24466) üzenetére


Saint
aktív tag

Ja volt az több is, mint 6-7 fok... de azt a höfok javára kell irnom, mikor tömöritek akkor nem megy a vga fullon és a proci sem megy ennyire és a ramok sem, akkor talán jó az a 6-7 fok emelkedés, de kell rá a venti... :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24471) shteer válasza nyunyu (#24455) üzenetére


shteer
titán

ha úgy szeretnéd, csináld :DDD enyém még nem panaszkodott :)

elektronikával felfelé (tekerő a top-on) tilos

..szerintem jónak tűnik

(#24472) Saint válasza fsb1000 (#24464) üzenetére


Saint
aktív tag

szia
szerintem ki kell vágni a ház oldalát, mert ahogy néztem teljesen elfoglalja a ház oldal lapot a venti és a külsö boritással merevitették ki....
én nem a házra akarom szerelni a 36cm-es ventit, hanem a radira,, a házon már van egy 25cm-es ami szintén 600-on pörög és kifelé szivja a meleget, igy nem lessz por a házban... nagy örömömre nem kell takaritani.... szia :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24473) shteer válasza Saint (#24470) üzenetére


shteer
titán

tapasztaltam én is. aztán hallgattam az öregekre :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#24474) shteer válasza Saint (#24472) üzenetére


shteer
titán

lesz ott por azért idővel ;)

..szerintem jónak tűnik

(#24475) Saint válasza shteer (#24474) üzenetére


Saint
aktív tag

jó de nem annyi mint eddig 3 venti szivta 3 fújta léghütésnél szinte 3-5 nap alatt full poros volt minden...

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24476) nixx-21 válasza Henrico (#24463) üzenetére


nixx-21
senior tag

mi ez a nagy passzív vízhűtési mánia?
főleg ha vannak oan ventik amiket még ha fülelsz sem hallod meg 800rpm-en(bőven 18dBA alatt vannak)....komolyan mondom nem értem néha az embereket :N :DDD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#24477) shteer válasza Henrico (#24460) üzenetére


shteer
titán

nem é lenne okosabb/egyszerűbb/veszélymentes megoldás 2 db 500-600 rpm-re szabályozott ventit aggatni a 2 morára?

hűtött víznek lehet veszélye, már tárgyaltuk többször. padlás nem melegszik fel nyáron? nálunk fullasztó olyankor

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24478) Saint válasza Henrico (#24460) üzenetére


Saint
aktív tag

szia az asztal alatt az egy wifi antenna????

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24479) Henrico válasza nixx-21 (#24476) üzenetére


Henrico
tag

Nos.. nem tudom, Te milyen helyen lax.. de nálam bizony, ha venti pörög a gépben, akkor két havonta takaríthatom... ha szűrő van a ventik előtt.. akkor meg mintha puder lenne a gépben...
Meg ez ilyen "Miért is ne" feeling.. :D

(#24480) shteer válasza Saint (#24475) üzenetére


shteer
titán

egyetértek :K nálam 1 hét alatt már látható az enyhe porosodás, de közel sem mint egy légén (1 nap :) ) - lehet le kellene cserélnem a rácsos pci takarólemezeket

..szerintem jónak tűnik

(#24481) Henrico válasza shteer (#24477) üzenetére


Henrico
tag

Ebben igazad van... Okosabb lenne.. de nem akarok ventit lehetőleg...
Hűtött víz - azért nem simán hűtött.. kevert víz, tehát nem sokkal akarom szoba hőmérséklet alá vinni a vízet..
Nézem mi hány fokos.. és csak annyi hideget keverek hozzá, hogy tetszen az eredmény.. :DDD
Mikor okoz gondot pontosan a hűtött víz?
SZoba hőmérséklettől függ vagy mihez kell nézni?

SAINT: igen az... bluetooth és wifi... egyben

[ Szerkesztve ]

(#24482) Saint válasza shteer (#24480) üzenetére


Saint
aktív tag

én nem is tudom de mióta vizem van azóta nincs por a házban ezt ..
pont ma nézegettem a terhelés miatt de semmi por nem volt, aminek nagyon örültem.. kb 3 hete raktam össze az új vizet és azóta nem is nyúltam bele... :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24483) Saint válasza Henrico (#24481) üzenetére


Saint
aktív tag

gondolom én marha ha a viz hidegebb mint a környezete akkor elkezd párásodni meg lecsapódni?? valaki egyszer egy linket és képet is berakott amit le is mentettem....szia
:R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24484) nixx-21 válasza Henrico (#24479) üzenetére


nixx-21
senior tag

hát ifjú barátom én tiszta helyen lakom :P :DDD persze azért nekem is kell gépet takarítanom de mivel nem járok ien gépmutogató flancos helyekre ezért ha egy minimális por-réteg van az nem túlzottan zavar
amugy emg nem a gépbe kénerakni ventit hanem a radira és a radin por van azt látod és zavar vagy mi?:D

amug ymiértne feeling ez igaz néha csinálnak hülye dolgokat az emberek lásd bacsis aki testálpólót használ hűtőpaszta helyett és krumplival helyettesíti a CPU hűtőt :DDD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#24485) shteer válasza Henrico (#24481) üzenetére


shteer
titán

szobahőn még semmi
alatta 7-8 fokkal már párásodnak a cuccok

eleinte én sem akartam ventit - erős gépbe viszont ajánlott. vagy egy ionizátor, de az meg ugyanúgy hangos :DDD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24486) Henrico válasza Saint (#24483) üzenetére


Henrico
tag

Oké.. persze , ez egyértelmű, DE

pl 26 fok van a szobában..., ha beengedek a cpu-ra 23 fokos vizet.. az mondjuk máris melegít rajta.. már ki is csapódhat a cpu-nál?

Kérlek, keresd meg azt a képet! KÖSZI!

[ Szerkesztve ]

(#24487) Henrico válasza nixx-21 (#24484) üzenetére


Henrico
tag

Én sem viszem gépmutogatós flancos helyekre a gépem.. emeleten van... 35 kg... szerinted? Cipelje akinek 6 anyja van.. :P

Ha a szekrényemen áll a por.. az nem zavar.. de a gépben már a legkevesebb is bosszant... gáz vagyok, mi? :DDD

(#24488) nixx-21 válasza Henrico (#24487) üzenetére


nixx-21
senior tag

nem gáz ezt csak simán ugy hivják h kocka:DDD
engem jobban zavar az asztalon vagy a padlón a por mint a gépben:D
dehát izlések és pofonok

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#24489) Henrico válasza nixx-21 (#24488) üzenetére


Henrico
tag

b.nőmet is.. én nem is értelek Titeket.. egyszerű halandókat! :D

Sirály, mikor a polcról leveszel valamit.. és tudod, hova is kell PONTOSAN visszatenni... :C

(#24490) fsb1000 válasza Henrico (#24486) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Keres rá a harmatpont szóra a fórumban: [link]

vagy lehet elég ha ezt megnézed: [link]

(#24491) Henrico válasza fsb1000 (#24490) üzenetére


Henrico
tag

Köszönöm! A pdf nagy segítség lesz!

fsb1000.. látom nagyon belemásztál te ebbe anno...
gyújts nálam fényt, kérlek...

Most a rendszeremben keringő víz kb 33-34 fok lehet... a hdd 35 fokos...
Tehát ha a 26 fokos szobában 20 fokon tartom a vizet, nincs gond?
Akkor a korábban 42 fokos CPU le fog menni kb 28-30 fokra?
Vagy miután folyamatosan ráhűtök a rendszerre és leviszem 20 fokra.. akkor még lehet, hogy lejjebb is megy?
Vagy ezt úgy kell számolni, hogy a mostani hőmérsékletből levonok mindből egységesen 15 fokot.. és az lesz kb?

Értesz, mit akarok kérdezni?

[ Szerkesztve ]

(#24492) fsb1000 válasza Henrico (#24491) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nagyjából igaz, hogyha a vízhőfok 10°C-vel csökken akkor az IHS és CPUmag is 10°C-vel lesz hidegebb.

De nem egészen
A problémát a fizikai törvények okozzák, mert a hő olyan mint a folyó vízek.
A viz mindig az alacsonyabb pont felé törekszik. A hő meg a hüvösebb felé.
Ha a CPU-t erősen meghűtjük, akkor valamilyen mértékben az alaplapon keresztül a többi alkatrész felől is oda áramlik a hő. (ha melegebbek)
UD3-as alaplapoknál ez a jelenség erősebb, de ez sem okozhat 1-2 foknál több változást, de már összemérhető a 10 fokos elméleti nyereséggel.
A folyamat egyre erősődik, azaz minnél jobban hűtjük a CPU-t annál tőbb hőmennyiség vándorol át rajta a környezetéből. Ha levisszük a vizet a környezeti hőfok alá, akkor már a hűtés egy része veszteségbe is megy. És már messze nem azonosan csökken a hőfoka a vizével.

A másik probléma méréstechnikai.
A CPU szenzorai nem valami pontosak, és 30-40 fok alatt egyre pontatlanabbak lesznek.
Akár 5-10 fokos hibával is dolgozhatnak.
Ebből az következik hogy fogalmunk sincs a maghőfokokról.
Amit pontosan tudunk mérni az a hűtofolyadék hőmérséklete.

Ezektől függetlenül, szobahőmérsékletig hűtött viznél, jó közelítéssel becsülhetjük, hogy amennyit a viz csökken, annyit fog a GPU/CPU maghőmérséklete is csökkeni.
Tehát érdemes a radikat túlméretezni és a vizet hűvösen tartani.

(#24493) Silex válasza Henrico (#24491) üzenetére


Silex
aktív tag

Szerintem érdemes lenne megbarátkoznod a ventikkel, rátehetnél egy-egy nagyobb ventit, azok nagy légszállításuknál is halkak és jobban befednék a 2 Morát. Sok vesződséget és bosszúságot spórolhatsz meg, ezzel már el lehet érni egy ideális hűtést.

Én éppen azon ügyködök, hogy befúvassak hideg levegőt a házba (belül fölül van a tripla thermochill) az alagsorból (lakótelep földszint). :)

(#24494) shteer válasza Silex (#24493) üzenetére


shteer
titán

Én éppen azon ügyködök, hogy befúvassak hideg levegőt a házba

ez kééééééééész :DDD :C bontási engedély megvan már? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#24495) butcher eu válasza Silex (#24493) üzenetére


butcher eu
senior tag

az komoly. egy 120-as étmérjű koronafóroval, ki tudod fúrni, 120-as alu flexibilis szellőzőcsővel oda tudod vezetni a levegőt. csak a cső szívó végére tegyél egy zsalus ventit, ami csak akkor nyit ha teker a venti, hogy ne másszanak fel az apró rovarok.
kíváncsian várom

(#24496) Aygor válasza Silex (#24493) üzenetére


Aygor
tag

Ez mókás :C ennél már csak a hűtőbe/fagyasztóba, illetve a légkondi elé helyezett gép a nyerőbb :D

Apropó ezt láttátok már :DDD [link]

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#24497) Silex


Silex
aktív tag

mindenki:

Nem gondoltam, hogy ilyen felbolydulást váltok ki. Nem akarom szétbontani az egész házat csak egy lyukat fúrrattam, azt akarom kipróbálni mennyire tudok egy viszonylag kis (20-on egynéhányas as körüli átmérő) lyukon effektíve beszívni levegőt.
Van hozzá egy szép sárga 50-es gégecsövem gázszereléshez szokták használni. Egy 120-as venti persze ide kevés lehet, próbálgatni fogom majd, aztán legfeljebb kitágítom a lyukat... ;] Csak ne tudja meg senki! :DDD

Szerintem ez nem annyira elborult ötlet, több szempontból is jó (csak a furkálások durvák):
a hűvös levegő nem csak a radin keresztül hűvös, hanem a gép belsejét is hűti, ergo a páralecsapódás elkerülhető. Aztán az alagsori levegő hőmérséklete valamennyire temperált, hiszen nyáron hűvösebb mint kint, télen meg melegebb mint kint.

Szóval, nem annyira elborult. (Vagy lehet csak már nem veszem észre, hogy mikre vagyok képes egy kis hőm. csökkentésért?) :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24498) Silex válasza Aygor (#24496) üzenetére


Silex
aktív tag

wtf... ez mi?

(#24499) Aygor válasza Silex (#24498) üzenetére


Aygor
tag

Szűrő :D Elég pofásan néz ki :)
Az ára kb reális, főleg ha a két gömbcsap árát is nézed, de én nem adnék ki érte
30€ ~9000 HUF.
De jól néz ki.

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#24500) shteer válasza Silex (#24497) üzenetére


shteer
titán

20onegynéhányas lyuk az mm? :)

mellesleg légkondícionálásnak is megfelelhet :)

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.