Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24901) nyunyu válasza jozef72 (#24899) üzenetére


nyunyu
félisten

Gatyaja ramenne a postara, mivel uresen 15kg.

Posta webes kalkulatora mondott erre 1620Ft-t...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24902) jozef72 válasza nyunyu (#24901) üzenetére


jozef72
tag

Üresen küldi,nem bevízezve. :DD
2 k-ba megáll sztem

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#24903) Sgor válasza jozef72 (#24902) üzenetére


Sgor
tag

Honnan kellene hová?
Amúgy tökéletes lenne vízhez!

[ Szerkesztve ]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24904) shteer válasza jozef72 (#24896) üzenetére


shteer
titán

jó választás, nem emelgetni kell, hanem szépre megcsinálni :)

..szerintem jónak tűnik

(#24905) Delta-Laca válasza jozef72 (#24902) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ugyanilyen házat vettem pont itt apróban 7k-ért, és épp folyik az átalakítása, szóval ha megszerzed, akkor abba tutira belefér minden :R

Üdv.: Delta-Laca

(#24906) Sgor válasza shteer (#24904) üzenetére


Sgor
tag

:D :K

[ Szerkesztve ]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24907) Acor


Acor
aktív tag

Segítsetek légyszi:
A procim I7 920 most 3800-on megy 1.4V. Vízhűtés Thermaltake 780-as két radiátorral egy belül egy kívűl.
Alapon a provi 41C fokos a víz 30C fok
Terhelve 70Cfok körül van a víz nem változik..
Az ellőbb 1.5V adtam neki akkor 100 fokra is felment a hőmérséklete.
Mitől függ ez és normális?
CPU blokktól mennyire függ?
Köszi

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#24908) Sgor válasza Acor (#24907) üzenetére


Sgor
tag

Rendesen rögzítve van a blokk, jól felfekszik?
Bár valószínűbb, hogy kevés ez a blokk hozzá!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24909) Acor válasza Sgor (#24908) üzenetére


Acor
aktív tag

Bocsi, Bigwater 770-es a rendszer..
A blokk full rézblokk állítólag egy új fejlesztés :U

Ha ez kevés akkor milyen kéne rá ? Tody féle esetleg..

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#24910) Acor válasza Sgor (#24908) üzenetére


Acor
aktív tag

A blokkot terhelésnél is meg tudom érinteni... nem meleg annyira

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#24911) Sgor válasza Acor (#24910) üzenetére


Sgor
tag

Amit leírtál abból nekem az jön le, hogy a proci és a blokk között nem jó a hőátadás!
Pasztázás? Rendesen felfekszik? Nem maradt valami idegen tárgy közöttük, pl fólia?

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24912) Acor válasza Sgor (#24911) üzenetére


Acor
aktív tag

Paszta halványan, fóli nincs közte, égyébként nekem tán az alaplapi felfogató keret gyanus mintha az tartaná el.. de hát azt gondolom rajta kell hagynom?
Itt egy közeli kép:

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#24913) Sgor válasza Acor (#24912) üzenetére


Sgor
tag

Arra a négy csavarral rögzített fém keretre gondolsz?
Nem ismerem ezeket a lapokat foglalatokat, de ha ezt e blokkot eltartja, akkor lehet, hogy a többit is! Szedd le, próba cseresznye!

[ Szerkesztve ]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24914) Acor válasza Sgor (#24913) üzenetére


Acor
aktív tag

igen

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#24915) Sgor válasza Acor (#24914) üzenetére


Sgor
tag

Közben szerkesztettem, lássd lejjebb!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24916) Acor válasza Sgor (#24915) üzenetére


Acor
aktív tag

Ja akkor holnap leszedem este majd írok...
A procit elvileg akkor a blokk és a négy csavar oda tudja rögzíteni és rányomni a tüskékre ugye?

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#24917) Sgor válasza Acor (#24916) üzenetére


Sgor
tag

Az a keret rögzíti a procit is? Mert ha igen, akkor ne szedd le!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24918) Acor válasza Sgor (#24917) üzenetére


Acor
aktív tag

Ja az rögzíti..akkor nem...

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#24919) Sgor válasza Acor (#24918) üzenetére


Sgor
tag

Akkor pedig sajnos ennyit tud a blokk, és az egész renszer!
Tody blokkjai jók :K (nekem is azok vagyon! :C )!

Próbáld meg eladni az egész rendszert egybe, és építeni egyet alkatrészekként!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24920) shteer válasza Acor (#24912) üzenetére


shteer
titán

hát ez a blokk egy f*********a :(
finoman fogalmazva

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24921) syC


syC
addikt

Srácok, aquáról tud valaki rendelni?

(#24912) Acor: thermálgány........

[ Szerkesztve ]

(#24922) Sgor válasza syC (#24921) üzenetére


Sgor
tag

OC, Nyugdíjas

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24923) Saint válasza Sgor (#24919) üzenetére


Saint
aktív tag

jól beszél a srác ,, :C

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24924) AirBooms


AirBooms
addikt

Bocs, kétszer ment el az üzi...

[ Szerkesztve ]

(#24925) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Nem tudom miért, de a teljes vízköröm hőmérséklete alaposan megemelkedett az utóbbi egy hétben, egyik napról a másikra (miközben a szobahőmérséklet inkább csökkent, mint nőtt). A gépemben semmi sem változott, de a procihőmérséklet 5-6 fokkal emelkedett, ugyanakkor kézzel is érzékelhetően nőtt a vízhőmérséklet a radiátoron, a tartályon és a csöveken is. Szinte forró minden.

Mi történhetett??? Mitől lehet ilyen változás egy csapásra???:F

(D-Tek prociblokk, Zalman VGA blokk - pumpa, tartály minőségi darab - 3x12 centis venti a nagyobbik radiátoron, de van még egy 2x8 centis kis radiátor is a körben. A víz rendes sebességgel kering)

(#24926) AirBooms válasza AirBooms (#24925) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem tudom, miért csak egy része ment át az előző üzenetmenk, egyszer meg még kevesebb...

Szóval, ami kimaradt:

a procihőmérséklet 5-6 fokkal emelkedett, ugyanakkor kézzel is érzékelhetően nőtt a vízhőmérséklet a radiátoron, a tartályon és a csöveken is. Szinte forró minden.

Mi történhetett??? Mitől lehet ilyen változás egy csapásra??? :F

[ Szerkesztve ]

(#24927) stgellert


stgellert
aktív tag

Elnézést, rég jártam erre.
Rögtön egy kérdéssel kezdeném:
Van egy vízhűtésem, működgetett is, a lényeg procc meg alaplapcsere történt (egy régebbi gigabyte meg egy core 2 6400-as lett az "új" gép).
Az új gépet ugye fagyhalálba taszította az eddigi celeron d 3000 (3800) hoz képest, viszont baromi érdekes mód, nem enged húzni... léghűtéssel meg szó nélkül felmegy 2800-ig (a RAM-jaim nem bírják tovább).

Szal a probléma röviden: ha vízhűtés van fenn, egy dekát nem enged húzni, ha léghűtés van, akkor meg igen...
Találkozott valaki ilyesmivel? Én most belefáradtam egy picit a kísérletezésbe, de van egy sanda gyanúm, hogy esetleg az alaplapi ventillátort nem érzékeli, hiába tiltom le és amiatt nem enged húzni.

(#24928) nyunyu válasza stgellert (#24927) üzenetére


nyunyu
félisten

Alacsony (8x) az E6400 szorzoja, es nem birja a magas FSB-t az alaplap :(

En Giga P35-DS3-am sem szereti, ha 400-on kennem az alap 200 helyett.

Prociventinek ehhez nincs koze, nalam is le van tiltva a francba a figyelese.
(Igaz, most log ott egy SilentBlade, ami a radiatort huti 500rpm-en.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24929) stgellert válasza nyunyu (#24928) üzenetére


stgellert
aktív tag

Köszi a választ, gyanakodtam erre a lehetőségre :(
Sebaj, jó ez így, de mondom, ami fura, hogy a vízzel akár a 250 fbs-t se engedi, akárhová adok neki voltot... Szal tényleg az a bajom, hogy vízzel miért nem? Levegővel meg igen?
Ha stabil a rendszered, lehúznád a ventit? Lehet, akkor már neked sem indulna el... (tiltástól függetlenül...) (nem muszáj vele szórakoznod, csak lusta vagyok most csak ezért visszatenni a vízet, úgyis barkácsolok egy picit rajta, hogy jobban elférjek - házi tákolmány az egész).

(#24930) nyunyu válasza stgellert (#24929) üzenetére


nyunyu
félisten

Eddig venti nelkul ment a gep, nemreg epitettem at a hazat, akkor lett radugva a lapra a venti.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24931) stgellert válasza nyunyu (#24930) üzenetére


stgellert
aktív tag

Hümmm, köszi szépen, akkor user hardware failure lehet... na majd átnyálazom újra, mi lehetett gond nálam :)

(#24932) Acor válasza shteer (#24920) üzenetére


Acor
aktív tag

:O :O :O
Akkor beszerzek egy Tody félét..

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#24933) jozef72


jozef72
tag

S.O.S.
Konfigom az adatlapomon,a procit hűtöm vízel 1 hónapja gond nélkül, 1 dual,és 2 single radival.Felraktam Tody alaplapi szettjét víz nélkül,mert a VGA dualslotos hűtése rátakar az SB blokkra,(Giga X-38-DS-5 lap),meg hét elején jön a VGA blokkom.Szóval addig alaplapot nem akartam vízbe bórítani ne kelljen új csöveket vagdalnom.A probléma az hogy miután rátettem a vizesblokkokat az alaplapra,megpasztáztam mindet, a fethűtőben nem voltam biztos,de MX-2-őt kentem rá.Szóval ezek után nem volt hajlandó elindulni a gépem.KB. 2 másodpercekre indult megállt,és addig mig a tápot le nem áramtalanítom.Minden vezetéket csatlakozót megnéztem 5-10-szer.Felkészítttek a legrosszabra miszerint az alaplapnak vége.Ma visszaraktam rá a gyári hűtést,és csináltam egy indítást mielőtt bedobozolnám a lapot.Most meg hibátlanul működik.Azóta többször újraindítottam,és jó minden.Persze próbáltam a vízes blokkal is előtte de úgy nem jártam sikerrel.Segítsetek mert nem tudom mi okozhatta a problémát,és a jövő héten szeretném bevízezni ha megjön a VGA blokkom.
Előre is köszönöm! :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#24934) shteer válasza jozef72 (#24933) üzenetére


shteer
titán

mivel rögzíted a blokkokat? paszta helyett inkább vékony gap-pad-et használj, valszeg rövidre zársz vmit a blokkokkal vagy a rögzítésükkel

..szerintem jónak tűnik

(#24935) jozef72 válasza shteer (#24934) üzenetére


jozef72
tag

Tody adott hozzá pici csavarokat,nagyon pici alátétet is.
Nem tudom hányas qrvapici. :R
A fethűtő oldala érintkezhet fém alkatrészekkel,de csak hosszirányban tudom mozdítani valamennyit.A másik 2 blokkal szerintem nem lehet gond,a csavarok hosszát is levágtam nehogy beleérjen az alaplapi tálcába.[link]

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#24936) D1Rect válasza shteer (#24869) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi a választ! :R
Mit értesz "cső-radi" alatt? :U
A HF az ugye High-Flow?
A nagyobb belső nem jelent gyorsabb átfolyást? pl. 13-as belső.

(#24937) jozef72 válasza shteer (#24934) üzenetére


jozef72
tag

Asszem meg van a bakiforrás.[link] :C

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#24938) shteer válasza jozef72 (#24937) üzenetére


shteer
titán

az mi?

..szerintem jónak tűnik

(#24939) shteer válasza D1Rect (#24936) üzenetére


shteer
titán

csőradi

de jelent. viszont az 1/4" csatlakozók max belső átmérője 9,5-10 mm, viszont a cső ellenállása kisebb egy 13-as belsős rendszerben
de kevés, ~3m cső esetén nem jelent nagy különbséget a 10 vs 13 belsős rendszer

..szerintem jónak tűnik

(#24940) jozef72 válasza shteer (#24938) üzenetére


jozef72
tag

Azt hittem egy elveszett alátét,de nem,csak egy furat.
Már halucinálok. :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#24941) D1Rect válasza shteer (#24939) üzenetére


D1Rect
félisten

:R

(#24942) shteer válasza jozef72 (#24940) üzenetére


shteer
titán

próbál meg a gyári bordárl áttelepíteni a gap-pad-ot a fetblokkra - már ha van rajta :)

..szerintem jónak tűnik

(#24943) jozef72 válasza shteer (#24942) üzenetére


jozef72
tag

Igen van rajta,én is azt terveztem,ha nem tudok venni. :R
[link] Nem lehet rétegeire szedni a 4 rétegűt?

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#24944) Bivaly válasza jozef72 (#24943) üzenetére


Bivaly
tag

Dehogynem, mivel 4 rétegű, 4 rétegre szét lehet szedni.

Ha jól értelmezem amit a hiba leírásnál írtál, akkor föltetted a vízhűtő bordákat, de nem kötötted be őket a rendszerbe, mert még később szerelni akarsz rajtuk (csővágás)?

Így gyakorlatilag passzív réztömböket tettél a lapodra?

Szvsz kösd be őket a rendszerbe (legyen rajtuk hűtés), vagy amíg meg nem lesz a végleges hűtés, addig rakd vissza a lap eredeti hűtését, mert amint a próbából kiderült, nem a lapod a rossz.

Ha rosszul értelmeztem valamit, akkor bocs.

Life begins at 140!

(#24945) Chrys_ válasza jozef72 (#24935) üzenetére


Chrys_
addikt

Azok a csavarok tényleg kicsik :) Na meg hosszúak. Vagy vágni kell, vagy rugóval szerelni.
A FET-hűtőknél én levágtam. Jól mutatott a nagy fémfűrész az alaplappal párhuzamosan, amikor a backplate-ből kilógó csavarokat vágtam :D Csak vigyázni kell vele, mert a kis csavarokról könnyen leugrik a fűrész.
Az NB-t és az SB-t pedig az eredeti borda rugós csavarjaival rögzítettem.
Ja és a Tody-tól kapott FET-backplate-k egyikét meg le is kellett reszelnem a felére, mert eltolta a hátlapi csatlakozókat a nyílástól [link]. Talán 2mm-s volt az orig, és tettem alá kartont elektromos szigetelés végett (thx Tody az ötletért, bevált) :) Jobb lett volna, ha csináltatok vékonyabb lemezből, de már nem volt rá idő meg lehetőség. De jó volt flex-szel dolgozni, nerm akartam reszelgetni ;]

(#24946) jozef72 válasza Bivaly (#24944) üzenetére


jozef72
tag

Azért nem kötöttem be mert holnap megjön a VGA blokkom.
Addig már kibírom valahogy.Nem akartam 2x darabolni a csöveket. :)

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#24947) AirBooms


AirBooms
addikt

Valaki a #24925-re??? És a 24926-ra???

(#24948) Saint válasza AirBooms (#24947) üzenetére


Saint
aktív tag

szia..

nézd meg, hogy nem e állt le egy kör, pl buborék került a rendszerbe, vagy lehet hogy eldugult, vagy leszükült valamiért az átfolyási keresztmetszet..., vagy a pumpánál nem tol annyi vizet mint eddig....
nem tapasztaltál viz csökkenést,, nagyon????

esetleg nem állt le a venti...
esetleg algásodás , miatt lett szükülés,,, xxxxxxxx

hát több ötletem nincs.. szia
:C

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24949) AirBooms válasza Saint (#24948) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi a választ!

Levegő nem került a rendszerbe, s szinte semmilyen vízfogyást nem tapasztaltam, gyakorlatilag ugyanannyi a víz, mint fél éve. A keringés rendben van, bár ezt csak szemre, tapintásra tudom megmondani, nincs átfolyásmérőm. A ventik is ugynúgy mennek, kb. kéthavonta megpucolom őket.
Az algásodást még nem tudtam ellenőrizni (nincs röntgen szemem :D ), de nekem sincs más ötletem. Viszont csak a proci hőmérséklet emelkedett, a VGA-é gyakorlatilag változatlan. Azonban az egész körben jóval melegebb a víz, volt, hogy a kiegyenlítő tartály olyan forró volt, hogy elkaptam a kezem. De a radik is melegebbek, meg a csövek is. Mi frász lehet???

(#24950) lpc válasza AirBooms (#24949) üzenetére


lpc
tag

Ha a vized forró lett (és nem fogyaszt többet a géped pl tuning miatt), akkor az azt jelenti, hogy nem adja le a radi a hőt rendesen, vagy a felmelegedett levegő megreked a gép körül, és a ventik visszaszívják és tovább melegszik, és a kör bezárul - OBI van. (lézerkardos-szmájli) Nem lehet, hogy a gép nagyon körbe van rakva? -íróasztal, fal, bútor, hangfal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.