Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23951) TomiLi válasza syC (#23950) üzenetére


TomiLi
addikt

köszönöm :R

Bogyóka

(#23952) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok

megjött a második radim, megcsináltama szendvicset, kicseréltem a csöveket, cstlakozókat, de a amikor csavartam bele a csatit a proci blokkba, az elrepedt. érdemes azt ragasztani? arra gondoltam, hogy kíhül belül beragasztom pillanatragasztóval. és ami belefolyik a repedésbe, az talán letömít. mi a vélemény? ez csak ideiglenes lenne, mert veszek a héten egy másikat, de addíg szeretném használni.
milyen cpu blokkot ajánlanátok, ami kis ellenállású, jó hatásfokú, és ha lehet ilyen kérésem, ne legyen egy vagyon. és kivűtsön esetleg egy 4magost is.

minden segítséget előre is köszönöm.

(#23953) butcher eu válasza butcher eu (#23952) üzenetére


butcher eu
senior tag

és még annyi kikötés lenne a blokkal kapcsolatban, hogy a 2 db 1/4-es menet ahovsa a csati megy be, minimum 24 mm-re kell egymástól elhelyezkedjen (ez a furatközép távolság) hogy a csatikat bele tudjam tekerni.

(#23954) jones965 válasza butcher eu (#23953) üzenetére


jones965
Modder

Cpu blokknak ajánlani tudnám az általam is használt Enzotech Sapphire blokkot.
A ragasztásról meg mondjál le, nincs rá lehetőség, ill. nem időtálló semmilyen megoldás.

(#23955) butcher eu válasza jones965 (#23954) üzenetére


butcher eu
senior tag

és egy - két napig se tudnám úgy használni ha megragasztom?

(#23956) Henrico


Henrico
tag

Fejlemény:

Na.. hatalmas mák, hogy nem tükröződő a monitorom... nem bírom a fejem, mikor vigyorgok mint a tejbetök!! :DD

Nos Uraim... Sikeresen elcsesztem szegény Tody56 szombat délutánját... gondolhatjátok! még a kutyáját is rámengedte... (marmagasság kb. 20 cm... nekem a két rotim után külön kihívás volt... még a sütit is majdnem kinézte a számból, de Tody hamarabb beadta szerencsére a derekát... :D

A pillanatnyi felállás: növekedetett a gépem értéke ismét kb. 10 dkg rézzel... az én régi hűtő lapjaim... rajta X58 északi hűtője... Délin pedig egy másik, plexis blokk... Most már tényleg csinálni fogok képeket, mert képzelem amint Stheer a levegőben rajzolgat és rázza a fejét.. már megint nem értem mi van nálad pontosan a chippeken!! :DD
Röviden: 2:1-ben... úgyis ez a sláger most....

Hatalmas lendülettel összeszereltük a gépet.. ott még kicsit elkeseredve váltunk el... még mindig meleg volt minden.. érthetetlen módon... a CPU is.. az alaplapra gyanakodtunk, hogy nem 100... :( Tody procija is melegebb volt sokkal az én gépemben.. auto-n minden el sem akart indulni.

Hazajöttem, előkaptam a nagy kiszerelésű hőpasztámat (20 ml) és minden mind1 alapon elkezdtem bőven megkenni a belsejét..

Éééés.... működik!!! CPU magok 60 alatt... Északi:52 , Déli:46.. és 20 perce megy a prime torture test... az elöző 2 perccel szemben!!!
Radiátorom nagyon karcsú.. kell majd még, de sima használatra passzívan, játékokra ventikkel tökéletesen elvagyok... 4 GHz....

Nekem ez nagy öröm a korábbi kínlódások után! :C

Tody56, köszönöm a segítséged, a rám fordított időd, anyud sütijét...! :R

[ Szerkesztve ]

(#23957) Fel válasza jones965 (#23954) üzenetére


Fel
addikt

Azért a Sapphire nem egy olcsó blokk... Jutányosabb áron beszerezhető a WaterCool HK CPU v3., a Tody56 féle v3 Extrem, esetleg külföldről EK Supreme LT (csak intel).

fecg21: Azért attól nem kell félni, hogy annyira gyorsan fog áramlani a víz a rendszerben, hogy rontaná a hűtési teljesítményt (aktív radiknál). Ha kevés a térfogatáram, az már gáz...
Egy vga blokkal biztosan előfordul (nálam megesett..), hogy habzik a víz a tartályban, vagy csobog, mert túl gyorsan kering. De ha már bővíted a rendszert cpu, esetleg alaplapi, hdd blokkokkal, az ezek összekötésére szolgáló csövekkel, akkor már bizony kell az erős szivattyú, hogy megfelelő sebességgel keringjen a víz.

Boltok:
Egy kis hazai: Subcooling (az eladó elérhető a Ph-n is: SC)
Aquatuning.de ez egy német oldal, de van lehetőség behozni cuccokat onnan (Nyugdíjas által).

(#23958) butcher eu


butcher eu
senior tag

megragasztottam a blokkot, összeraktam a masinát, és úgy néz ki működik.

(#23959) butcher eu


butcher eu
senior tag

nem számítottam ekkora javulásra. nem tudom hogy a vastagabb cső és csatik, mennyit dobtak rajta, de azonos körülmények köztt mosta a radiátor szendviccsel az eddigi 32 fok helyett már csak 25 -26 fokos a víz vantage alatt. ennek nagyon örülök

(#23960) jones965 válasza butcher eu (#23959) üzenetére


jones965
Modder

Én ódzkodnék így használni repedt cpu blokkal a rendszert.
Nem félted a lapodat és a többi cuccot?

(#23961) kiborg válasza jones965 (#23960) üzenetére


kiborg
aktív tag

Hali!

Ha csak repedés, akkor esetleg ideig óráig jó lehet.
De ahogy magamat ismerem nem raknám bele, vagy ha igen, akkor egyik szemem folyamatosan rajta lenne.
Ha tényleg csak repedés, akkor ott azért nem fog spriccelni a víz, de azért hosszútávra kifejezetten nem ajánlatos.

Mellékhatások tekintetében kérdezze meg kezelőorvosát gyógyszerészét.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#23962) colin81


colin81
tag

Üdv mindenki! Fontos kérdésem lenne Q6700-ra egy Hyper 212 jobb vagy Thermaltake BigWater 735 vagy kicsit komolyabb hűtés

(#23963) fsb1000 válasza butcher eu (#23959) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A jelentős javulást, szerintem a szendvics radi okozta.
Asszem Poby linkelte elöször ezt a megoldást, és ott is hasonlóan jó értékek voltak.

Kár hogy elcseszted a blokkot.
Bár szerintem pill. ragasztó helyett valami 2 kömponensű teret kitöltő ragasztóval akár mehetne végtelenségig (hiszen nincs extrém nyomás- vagy hőterhelés), de a blokk csúnya és eladhatatlan lesz.

Korábban már írtam, hogy a plexis blokkok nem maguktól repednek el, hanem szét/összeszereléskor, a G1/4-ek túlhuzásakor esetleg feszülő csövezésnél.

Tehát nem önnmagában a plexi a hibás, hanem az ahogy használjuk.

(#23964) butcher eu válasza fsb1000 (#23963) üzenetére


butcher eu
senior tag

én szerintem túl sok teflont tekertem a menetre, és az nyomta meg egy kicsit. de megragasztottam kívül belül, úgy hogy lehetőleg a repedésbe is szivárogjon bele.

jones965: óvatosan leteszteltem előtte, és tettem a blokk alá a vga hátuljára egy antisztatikus törlőkendőt, ha cseppenne is egy csepp víz az feligya.

(#23965) #97544192 válasza kiborg (#23961) üzenetére


#97544192
törölt tag

"Mellékhatások tekintetében kérdezze meg kezelőorvosát gyógyszerészét."

:DDD

Én meg amilyen óvatos típus vagyok, lehet be se merném kapcsolni a gépet... :DDD

(#23966) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#23948) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

#23948 - ra valaki?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23967) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Nálam megtörtént az első ázás: lassan másfél év vizeslét után elázott a gép oly módon, hogy egy illesztés a ház aljában vmiért szétcsúszott, és ömött ki a folyadék, szerencsére legalul volt, és nem ért semmi alkatrészt, hanem a ház alján keresztül folyt ki mindenfele :DDD Rögtön gép kikapcs, fejem meg akkora volt, hogy a görögdinnye elbújhatna mellette :C asszonnyal kb. fél óra alatt rendbevágtuk az egész rendszert, és pöccre indult is minden, szóval minden jó ha a vége jó :B

szerk.: ezek után csak megerősíteni tudom, hogy nagyrészint user error miatt lehetnek hibák... :B

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#23968) Henrico válasza butcher eu (#23964) üzenetére


Henrico
tag

Miért kell teflon a menetre? Az "O" gyűrű nem elég?

(#23969) butcher eu válasza Henrico (#23968) üzenetére


butcher eu
senior tag

mert ez nem vízhűtés csati, hanem festo gyorscsati, amit gyárak használnak pneumatiához és hidraulikához. és ezekhez nincs O gyűrű. minden csatit teflonozni kellett.

(#23970) Saint válasza Ferdzsoo (#23966) üzenetére


Saint
aktív tag

Szia. inkább ne használd valamilyen korózió védő adalék nélkül, mert nem lehet tudni, jobb biztosra menni,,... :Y

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#23971) DeadMen válasza Saint (#23970) üzenetére


DeadMen
tag

3 hónapig ment sima desztvízzel,és semmi baja nem lett semminek. 1 hetet minden további nélkül kibír,de ha napfény éri,akkor 1-2 hónap elkezdhet algásodni,tehát siess azzal az adalékkal:)

(#23972) varga911 válasza colin81 (#23962) üzenetére


varga911
senior tag

Az összes bigwater kukába való. Ha nincs legalább 50 ezred egy normálisabb rendszerre akkor inkább maradj a léghűtésnél.

(#23973) colin81 válasza varga911 (#23972) üzenetére


colin81
tag

köszi a választ :R így gondolom külön minden darabot de jobbat 50k az most ko :O

(#23974) shteer válasza varga911 (#23972) üzenetére


shteer
titán

szerintem még mindig nem kell 50k-val riogatni a kezdő vizeseket és érdeklődőket

van jópár alkatrsz aminek a használata során nem csökken az "értéke" - így használtból beszerezve jóval csökkenthető az 50k-s végösszeg

..szerintem jónak tűnik

(#23975) shteer válasza Delta-Laca (#23967) üzenetére


shteer
titán

konkrétan milyen illesztés volt?

..szerintem jónak tűnik

(#23976) butcher eu válasza shteer (#23974) üzenetére


butcher eu
senior tag

én annó pont a feléből csináltam meg.

(#23977) butcher eu


butcher eu
senior tag

valaki

ajánljatok nekem légyszi cpu blokkokat, mert nem igazán vágom, hogy melyikek jó. mert nem vágom pl, ami 24 ezerbe kerül, az jobban hűtt e 7 szer mint ahogy 7 szer annyiba kerül mint a mostani mag blokkom, amit 3,5K ért vettem.

(#23978) Fel válasza butcher eu (#23977) üzenetére


Fel
addikt

Néhány hsz-el visszább hármat is ajánlottam... olvasás, google használat megy? :U Ugyanazon hszben megtalálható két bolt linkjén elő is keresheted őket... kb. 10-13e pénz darabja.

[ Szerkesztve ]

(#23979) shteer válasza butcher eu (#23977) üzenetére


shteer
titán

[link]

..szerintem jónak tűnik

(#23980) butcher eu válasza Fel (#23978) üzenetére


butcher eu
senior tag

vágom, át is néztem őket, de csak az utolső jöhet szóba. mert csak annak elég nagy a furattávolsága. de nem tom honnan beszerezhető, és milyen tulajdonságokkkal rendelkezik.

(#23981) butcher eu válasza shteer (#23979) üzenetére


butcher eu
senior tag

végigolvastam, de választ nem kaptam. egyikre sem írta kimondottan hogy ajánlott.

(#23982) shteer válasza butcher eu (#23981) üzenetére


shteer
titán

nem ajánlási alap, összehasonlítás

..szerintem jónak tűnik

(#23983) shteer válasza butcher eu (#23980) üzenetére


shteer
titán

hogy kell furattávolság?

..szerintem jónak tűnik

(#23984) butcher eu válasza shteer (#23983) üzenetére


butcher eu
senior tag

a csatlakozók menetének lyukközepének távolsága. Azért van erre szükség, hogy bele tudjam tekerni a gyorscstit, amire a 22-es kulcs megy rá. elég vaskos.

(#23985) Fel válasza butcher eu (#23984) üzenetére


Fel
addikt

A legtöbb blokknál úgy alakítják ki a furattávolságokat, hogy 17-es kulccsal kényelmesen tudd szerelni... értem én, hogy különleges igényeid vannak, de mi lenne, ha csak a cpu blokknál esetleg "hagyományos" csatlakozót használnál (nem a festosat)?

EK Supreme LT (mint írtam van mód a beszerzésre, Nyugdíjas nevű fórumtársunk által)
Tody féléből a sima 775 v3-nál nagyobbak a furattávolságok [link]
XSPC Delta v3 (találsz tesztet is róla az SC-n)
Kicsit drágábban van Koolance CPU 340 (a CPU 330-ról van teszt az SC-n)
A tesztek itt vannak, remélem innen már megy egyedül is...

[ Szerkesztve ]

(#23986) nyunyu válasza butcher eu (#23984) üzenetére


nyunyu
félisten

22-es kulcs megy rá. elég vaskos.

Az 27mm atmeroju, ha jol tevedek, tehat legalabb 27mm furattavolsag kell, hogy ne logjon egymasba a 2 csati, mikor tekered be oket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23987) butcher eu válasza nyunyu (#23986) üzenetére


butcher eu
senior tag

én lemértem tolómérővel, úgy hogy egymás mellé tettem a 2 csatit, úgy hogy elfordúljon, és 23,valamennyi mm volt. némileg kissebb mint a 22-es kulcs, de nem találtam 21-s kulcsot. köszi a segítséget mindannyíótoknak, esetleg ha még valai eszetekbe jut, nagyon szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

(#23988) butcher eu válasza Fel (#23985) üzenetére


butcher eu
senior tag

az a baj, hogy nem tudom helyettesíteni a mostani csatit, mert érdekes csőmérettel szereltem meg. 12/10-es.
de kösz a többi tippet is.

(#23989) Saint válasza DeadMen (#23971) üzenetére


Saint
aktív tag

Szia tudod nem veszed észre de pár nap mulva is korrodálodik a dolog csak nézd meg a réz belsejét 1-2 nap mulva látszik rajta egy kis fekete elszinezödés,, és olyan blokkokban meg ahol kisebb az átfolyási méret ott már jobban látszik.....de te tudod.... :Y

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#23990) Fel válasza butcher eu (#23988) üzenetére


Fel
addikt

Szerintem azon is lehet segíteni 1db 13/10-es gyorscsatival. Arra gondolok, hogy egy festos mellé raknál egy ilyet. Valószínüleg még megfogná a 12mm-es külsejű csövet (ha nem akkor rá lehet segíteni egy vékony kis papírral, vagy kevés teflonszalaggal).

(#23991) butcher eu válasza Fel (#23990) üzenetére


butcher eu
senior tag

megkérdeztem tody-t pont 24 mm a furattávolság a V3-ason.

úgy néz ki e kettőn áll a vásár.
[link] [link]
szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#23992) shteer válasza butcher eu (#23991) üzenetére


shteer
titán

T56

..szerintem jónak tűnik

(#23993) butcher eu válasza shteer (#23992) üzenetére


butcher eu
senior tag

reméltem hogy ezt a választ kapom. sokkal színpatikusabb az a termék.

(#23994) Saint válasza butcher eu (#23991) üzenetére


Saint
aktív tag

Szia T56 szerintem is, nekem is az van csak 1336-ra, havernak volt mind a kettö blokkja az aqua Vs T56 és 2-3 fokkal a T56 nyert,, én azt választanám... szia :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#23995) butcher eu válasza Saint (#23994) üzenetére


butcher eu
senior tag

köszi az infot, szerintem ma megrendelem. lenne még egy olyan kérdésem, hogy az utolsó pasztámat elkentem tegnap a procira. szerintetek azt még használhatom mondjuk szerda csutörtök körül, amikor megjön az új?

(#23996) fsb1000 válasza butcher eu (#23977) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A "nagy" tesztemet még nem publikáltam, de az első 3 hely ez volt:

1. Saphire
2. Tody56 V3/alu
3. Fusion V2

A Saphire kb 1 fokot rávert a másik kettőre, A fusionV2 csak picivel, mondhatni hibahatáron belül maradt le a T56/V3-tól.

A legolcsóbb a Todys blokk.
(bár FussionV2-t épp árulgatok.... senkinek sem kell.. bújtatott reklám)

(#23997) ABnormal válasza syC (#23947) üzenetére


ABnormal
őstag

ki..előbb-utóbb mindhárom :D

(#23998) jones965 válasza ABnormal (#23997) üzenetére


jones965
Modder

Milyen ház ez pontosan?- ahogy látom alul van külön szeparált hely a tápnak, gondolom a szivattyú is oda költözik.

(#23999) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Mondja meg nekem valaki, mi a legegyszerűbb módja a rendszer leeresztésének? :U
Nem nagyon tom hol kezdjek neki... :U
A tartály lehet a legmagasabban ha úgy akarom... radi mobilis, elvileg az van legfelül, gyakorlatilag oda teszem ahova akarom feltöltés után is.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#24000) ABnormal válasza ABnormal (#23997) üzenetére


ABnormal
őstag


Dragon DA-01W Full Tower

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.