Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24601) syC válasza jozef72 (#24596) üzenetére


syC
addikt

Nem szerencsés a meleg levegőt a normális mozgási irányával szemben terelni :U

(#24602) Joshi válasza Ferdzsoo (#24599) üzenetére


Joshi
titán

Én GlycoShellt használok desztvízzel, a folyadék 10%-a fagyálló a többi víz(kék színű). ;)

[ Szerkesztve ]

(#24603) Ferdzsoo válasza Joshi (#24602) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Viszont ez elvileg valamilyen szinten rontja a víz hővezetőképességét.
Nemde? :U
Ezt kompletten öntöd a rendszerbe, vagy higítod még ezt is desztvízzel? - ezt nem értettem pontosan... :B

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#24604) Laraxior válasza Ferdzsoo (#24603) üzenetére


Laraxior
titán

a folyadék 10%-a fagyálló a többi víz(kék színű). ;)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24605) Saint válasza Acor (#24595) üzenetére


Saint
aktív tag

szia , ha nem ereszt akkor nem kell ráhúzni, semmit , ha meg ereszt akkor a hibát kell kijavitani,, teljesen felesleges csövekre csöveket húzni,,, a csö nem lukad ki és nem szakad el... eléggé birják ezt a terhelést,, csak ollóval ne garázdálkodj a házba :C és nem lessz baj... :Y :R :R :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24606) Fel válasza Ferdzsoo (#24603) üzenetére


Fel
addikt

Szerinted ahová ezt eredetileg kialálták, ott mi a szerepe? Csak nem hűtőfolyadék?? :U

Szerintem nem fontos, hogy a fagyálló tele legyen mindenféle adalékokkal. A legjobb ha a legegyszerűbb összetételű, azaz egyszerű etilén-glikol. A feladatát tökéletesen ellátja, azaz megakadályozza a baktériumok és egyéb élő szervezetek elszaporodosását a vízben, gátolja a korróziót. A vízzel elegyedik. Gyenge hígitásban tökéletes, 1:10 fagyálló : ioncserélt víz.

A valvoline-t húzd le a retyin...

[ Szerkesztve ]

(#24607) Acor válasza Saint (#24605) üzenetére


Acor
aktív tag

Megfogadom :) köszi a segítséget :R :R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#24608) jozef72


jozef72
tag

Nekem 50 mm-es plexicsőből van a kiegyenlítő tartály,és a gyártó (CoolerMaster) szerint nem szereti a fagyállót a plexi.Erre külön felhívta a figyelmem.Akkor most mi van a fagyállóval? :((

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#24609) Delta-Laca válasza jozef72 (#24608) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Nálam is plexitartály (Cape Coolplex 25) van, és semmi baja a fagyállóval, persze hígítva (1L desztvízhez 1 deci fagyálló kb.), a tömény alkohol, na az az, amit nagyon nem komál ha jól tudom:B

Üdv.: Delta-Laca

(#24610) Joshi válasza jozef72 (#24608) üzenetére


Joshi
titán

Jelenleg nincs plexis blokkom és tartályom de régebben volt és semmi baja nem lett a fagyállós folyadéktól. :(
Fontos hogy olyan fagyállót használj amit általában mindenki ajánl, ez esetben a GlycoShellt. :K

[ Szerkesztve ]

(#24611) nyunyu


nyunyu
félisten

Budai szerelvenyboltok elmehetnek a sunyiba.
Multkor kerestem 1/4" kb konyokot, sehol nem lehet kapni, pedig 3 boltban+Obiban neztem.

Ma poenbol bementem fater videki telephelyen alberlo kis viz/gaz/futes szakuzletbe, erre siman hozzamvagtak raktarrol negy Viega gyartmanyut. (Pontos linket nem adok, anyam osregi gepe belerokkant a www.viega.hu-ba. :( )
Nem olcso, 500 penz volt darabja, de ez legalabb valami vorosontvenybol van, nem ilyen olcso sargarez ize, mint a pesti boltokban kaphato tucat kutyu.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24612) roland.75


roland.75
tag

Hali!
Ha valakinek egy Asus Striker II extreme vagy Asus Striker II NSE lapja átesett egy teljes vizesítésen a régi höcsöves rendszert megvenném!
Űzenjen akár privátban is.
Előre is köszönöm.

(#24613) Laraxior válasza roland.75 (#24612) üzenetére


Laraxior
titán

rákérdeztem egyébként :)) de az illető még csak a szivattyú és a VGa blokknál tart.... szerintem hónapokba is beletelik mire kész lesz a teljes rendszere :DDD :B :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24614) almaspece


almaspece
tag

hello mindenki!

vízhűtésen gondolkodom, főleg a zaj miatt (húzva nem lesz benne semmi) :S szóval eléggé kezdő vagyok a témában kellene egy kis segítség (pl milyen alkatrészek kellenek :) )

a konfig a következő lenne:

asus rampage II gene lap
intel i7 920 proci
gtx295 vga

szóval gondolom kell vízpuma, csövek, radi, meg arra vmi venti, tartály :F

a pumpának van hangja? kb egy teljesen halk rendszert szeretnék

(#24615) roland.75 válasza Laraxior (#24613) üzenetére


roland.75
tag

Azért kösz!

(#24616) Saint válasza almaspece (#24614) üzenetére


Saint
aktív tag

szia a pumpának is van egy minimális zaja de nem vészes, egy venti sokkal hangosabb is lehet.. :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24617) almaspece válasza Saint (#24616) üzenetére


almaspece
tag

tartály mindenképpen kell? mi a szerepe? azon kívül h benne van a víz :D mekkora kell belőle?

(#24618) Fel válasza almaspece (#24617) üzenetére


Fel
addikt

Általában azért szeressük a tartályt, mert azon keresztül egyszerű feltölteni a rendszert, könyebben légteleníthető. Nem szabad telis-tele önteni, mert a hűtőfolyadéknak van egy kis hőtágulása, amely miatt repedhet valamilyen alkatrész (jellemzően maga a tartály...), ha nincs egy kis levegős tér a rendszerben, ahová tágulhat.
Bármekkora megfelelhet, csak az a lényeg, hogy az előbbi feladatokat ellássa. A főbb szempontok inkább az ár, elhelyezhetőség, anyagminőség. Szerinem... (Esetleg passzív radiátoros rendszerhez érdemes lehet a nagyobb mennyiségű víz miatt a nagyobb tartály).

(#24619) nyunyu válasza Saint (#24616) üzenetére


nyunyu
félisten

szia a pumpának is van egy minimális zaja de nem vészes, egy venti sokkal hangosabb is lehet.. :R

Szabalyosan megijedtem, amikor eloszor bekapcsoltam a D5 Solart, mert a 230V-s, 12 centis, femlapatos Sunon ipari husdaralot megszegyenito hangja volt. (D201A 2123HST modell. 20W-ot zabal, 43dB :DDD )

Aztan ahogy szetcsapta az osszes buborekot a rendszerben, szep lassan lehalkult egy 12 centis SilentBlade II meg boven hallhato 19dB-s szintjere.

Sebaj, nem sporolom ki a szonyeget a gepembol...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24620) shteer válasza Fel (#24618) üzenetére


shteer
titán

csövek tágulnak annyit h a minimális nyomásemelkedéstől ne repedjen semmi :)

..szerintem jónak tűnik

(#24621) nyunyu válasza Fel (#24618) üzenetére


nyunyu
félisten

(Esetleg passzív radiátoros rendszerhez érdemes lehet a nagyobb mennyiségű víz miatt a nagyobb tartály).

Azert megneznem, mekkora radi kene egy i7 passziv hutesehez...

Mar nem is emlekszem, kit b@szogattunk tavaly itt a topikban, hogy mit akar epiteni az 5 Mora2-bol, talan padlofutest? :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24622) nyunyu válasza shteer (#24620) üzenetére


nyunyu
félisten

Fogj egy EheimStationt, toltsd csurig ugy, hogy a kupak menetet is ellepje.
Probald meg ratekerni a kupakot, utana ne csodalkozz, ha szetnyilik a fuggoleges hasab ele menten a plexi...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24623) shteer válasza nyunyu (#24622) üzenetére


shteer
titán

plexi vízhűtésben? hol? :)

de amit te mondasz azt te erőlteted rá, nem a hőtágulás eredménye

fsb1000-rel már végig vettük ezt is korábban

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24624) shteer


shteer
titán

pár upgrade kép

..szerintem jónak tűnik

(#24625) bim válasza shteer (#24624) üzenetére


bim
veterán

Nagyon baba! :C :C :C

(#24626) butcher eu válasza nyunyu (#24622) üzenetére


butcher eu
senior tag

én nem is teszem rá az izolatorra a kupakot. 2-3 naponta töltök rá, lehet ( sőt biztos ) hogy hülyeség, de én igy csinálom. :D nem mintha a hőtágulástól félnék, csak bele van lógatva a hőmérő.

(#24627) syC válasza shteer (#24624) üzenetére


syC
addikt

nice :)

(#24628) Acor válasza syC (#24627) üzenetére


Acor
aktív tag

Van valakinek itt Bigwater 770-ese? Milyen procihőmérsékletet lehet elérni vele?
Köszi

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#24629) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

AZ normális hogy most terhelve nekem 75 fok a memóriám?
Igazából annyira nem érdekel mert van rá még 8 év gari, de mégis?
Ez norma? Ráadásul hűtőbordás Geil- :U
Víz persze nincs rajta, meg a ventik is ugye megszűntek...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#24630) Sgor válasza Ferdzsoo (#24629) üzenetére


Sgor
tag

Akkor miért csodálkozol? Valami kis hűtés azért jó lenne rá!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24631) Sgor válasza shteer (#24624) üzenetére


Sgor
tag

Jól látom, nincs rajta vh? Ejnye-bejnye!

Azért jól nézki, és ha a célját eléri, akkor meg pláne!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24632) Ferdzsoo válasza Sgor (#24630) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

AZért csodálkozok mert másnál a ramok kézmelegek se! :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#24633) Sgor válasza Ferdzsoo (#24632) üzenetére


Sgor
tag

Lehet, náluk van legalább minimális légáramlás a házban!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24634) shteer válasza Sgor (#24631) üzenetére


shteer
titán

vízzel sem volt hűvösebb ;]

..szerintem jónak tűnik

(#24635) Sgor válasza shteer (#24634) üzenetére


Sgor
tag

Sejtettem! :D

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24636) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

Sziasztok! Szeretném mindenkinek a figyelmébe ajánlani az alábbi linket!
The [link]!

(#24637) shteer válasza KO.zmahov (#24636) üzenetére


shteer
titán

este át is küldök egy rajzot ;)

..szerintem jónak tűnik

(#24638) D1Rect válasza shteer (#24624) üzenetére


D1Rect
félisten

Szép. :R
Mivel van csövezve? Baromi jól néz ki....

(#24639) syC


syC
addikt

Guruk: egy kérdés: tripla + dupla radi okozhat akkora ellenállást, ami a hűtési hatásfok rovására mehet? Mert az a helyzet állt elő, hogy a q6600-osom 3.6-on (1.32v-ot kap load alatt) prime alatt 75 fokig felkúszik ami szerintem nem egészen nooormális. Elképzelhető hogy szarul mér a szenzor? Mert a blokk éppenhogy langyos..

mod: a rendszer

[ Szerkesztve ]

(#24640) #97544192 válasza D1Rect (#24638) üzenetére


#97544192
törölt tag

Tygon. ;)

(#24641) Sgor válasza syC (#24639) üzenetére


Sgor
tag

Nem okozhat, főleg D5-tel nem! De a vidkaridon lévő hf(?) könyök leszűkül 5,8 mm-re!
Korábban milyen hőfok volt a procin?

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24642) syC válasza Sgor (#24641) üzenetére


syC
addikt

Gyári wolfdale hűtővel alapon prime alatt 80fok :D TRhr01-el 3.6-on kb 70 fok

(#24643) Sgor válasza syC (#24642) üzenetére


Sgor
tag

Felfogatás, paszta?
Ha félremérne, akkor léggel is ugyanazt tenné!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24644) syC válasza Sgor (#24643) üzenetére


syC
addikt

Az a baj, minden lehetséges dolgot kizártunk. Innentől nemtom mi lehet gond... :U

(#24645) Sgor válasza syC (#24644) üzenetére


Sgor
tag

Szivattyú hányas fokozaton megy?

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24646) jozef72


jozef72
tag

Hali mindenkinek.
Ajánlanátok nekem vmi szép nagytornyot amibe komplett vízes rendszer beépíthető,2db dual radival.És még jól is néz ki?
Belefogtam a vízhűtésbe,nagy tervek előtt állok,és mindenképpen kell egy toronyház.[link][link]
Hőmérséklettek 21 fokos szobában,vízhőfok nem ismert.[link] :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#24647) Joshi válasza jozef72 (#24646) üzenetére


Joshi
titán

Nem azt mondom hogy Chieftec házat vegyél, csak szemléltetem hogy kb mekkora házra lesz szükséged a kényelemhez.
Chieftec CA-01B-B-SL
Saját megoldás
Ekkora ház kb 30k-ba kerül. :U

(#24648) C^^


C^^
őstag

Sziasztok.
Vízhűtésen gondolkodom (sokadjára), és felmerült bennem egy pár kérdés.

Először is egy nagyobb házba szeretném költöztetni a configom, egy Chieftec BA01-et néztem ki magamnak, gondolom ez méretben elég lesz. :)

Amit szeretnék hűteni:
-CPU (E2180 3GHz-en)
-FET-ek
-Északi és déli híd (Gigabyte EP35-DS3)
-GPU, VRAM, VGA FET-ek. (HD4850)

Kérdésem az lenne, hogy milyen pumpa és radiátor(ok) kellenének ehhez? A későbbiben szeretném, ha erősebb procit is elbírna. Én úgy gondoltam, hogy a ház tetejét kivágva elférne egy tripla passzívban/félpasszívban, illetve még valahol egy szimpla aktív. Esetleg más javaslat? Ehhez milyen pumpa kéne?
A radiátoroknál van-e preferált márka? Itt a PH-n is láttam apróban gyári radiátorokat viszonylag jó áron.

A másik dilemmám pedig a csövezés. Milyen átmérőjű csövezés az ideális?

Így hirtelen ennyi jutott eszembe. Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#24649) Delta-Laca válasza C^^ (#24648) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Szia!

Pumpa-ügyben Laing D5 a tuti (főleg a réztetős ;) ), ehhez 13/10-es csövezés mindenhol. Mivel az egész konfigot vizezed, ezért a minimum egy NexXxos Extreme tripla radi, de lehet (sőt biztos :B ), hogy elkél mellé egy dupla is, és semmiféleképpen nem passzívban, hanem halk ventikkel:R

Üdv.: Delta-Laca

(#24650) nyunyu válasza C^^ (#24648) üzenetére


nyunyu
félisten

EP35-DS3-on milyen FETeket, meg deli hidat akarsz vizezni???
Elvannak azok hutes nelkul is, tapventi keltette legorveny boven eleg.

egy Chieftec BA01-et néztem ki magamnak, gondolom ez méretben elég lesz :)

Nem lesz az egy *picit* tul nagy? Nem fer be egy atlag iroasztal ala :)) (DA01-em volt regen...)
Masreszt elveszik benne a vizhutes...

En eppen az ellenkezo veglettel kuzdok, tervek mar megvannak, hogyan passzirozzam be a rendszert a miniatur Centurion 5-be, csak par aprosag hianyzik, aztan jovo heten nekiesek:
-Noise Isolator tartallyal egybeepitett D5 Solar megy a felso 3 5.25" helyre, kupak helye haz tetejebol kivag.
-P35-DS3 eszaki hidjan marad a regi Nexxos NBX-N chipsetblokk (igaz picit atlosan all rajta, mert nF4 chipsethez lett tervezve, de nem erdekel :DDD )
-C2D E4400-en az XSPC Delta v2
-7900GTO-n a GPU-X 7900GTX
-vinyokat huto SilentStar Dualbox meg lekoltozik a haz aljara, a 3.5"-eket tarto keret helyere. (fent mar nem fer el a tartalytol)
-csovezest cserelodik 12.5/9.5-es ClearFlexre (felteve persze, ha ra birom huzni a HF csatik fitymajara...)
-Radiator meg marad a passziv Mora2, a haz melle allitva.

Centurion 590-ben nyilvan jobban elfernek, de arra most nincs felesleges zse.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.