Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23801) shteer válasza kiborg (#23800) üzenetére


shteer
titán

nem jó - teljesen más elrendezés... :( 88gt blokk a g92 gts-re és a 9800gt-re megy fel

g92 8800gts ami a legerősebb ebből a nyáktípusból amire jó pl az EK cf blokk

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#23802) kiborg válasza shteer (#23801) üzenetére


kiborg
aktív tag

köszi az infót.
Marad ez a kártya, 8800gtsre meg nem éri meg cserélnem már.

Köszi: Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#23803) shteer válasza kiborg (#23802) üzenetére


shteer
titán

jó is ez :K mé egy darabig :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#23804) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Látom hogy gond van a D5-el. Nekem is ez a szivattyú van (a rézházas), és én is használtan vettem még anno egy éve, és első összerakáskor pöccre indult is, én is rettegtem, hogy valami gikszer lesz, de szerencsére azóta is teszi a dolgát szép halkan, és Shteer-t megerősítem, 5-ösön tömegoszlatásra is alkalmas akár:DDD De ahogy olvastam, el sem tudom képzelni mi baj lehet a Lainggal :F

Üdv.: Delta-Laca

(#23805) Laraxior válasza Delta-Laca (#23804) üzenetére


Laraxior
titán

5-ösön tömegoszlatásra is alkalmas akár :DD :C

nekem is meghalt egyszer a Laing DDC-m... leégett vagymi,de néhány kolléga sikeresen közbejárt és megjavították :C azóta is végzi a dolgát :K igaz csak egy DDC,se nem plus se nem 1T..de elviszi az amúgysem kicsi rendszert :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#23806) Bivaly válasza Henrico (#23785) üzenetére


Bivaly
tag

Ha letekered a nagy hollandit (ha jól emléxem akkor noryl házas, de ez most mindegy), leveszed a tetejét, talpára állítod, s (bár barbárság, mert elvileg nem szabad szárazon járatni) rádugod a tápcsatira, akkor jó irányban forog? Nyugodtan próbálhatod akár 3-as fokozaton is, attól a pár másodperctől nem lesz semmi baja.

Life begins at 140!

(#23807) Dr.FantastiK válasza Henrico (#23779) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Nem lehet hogy esetleg forditva (a masik csatira, a 'kifelé -re) tetted a tartaly felol jovoo csovet ? ? ? ;]

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#23808) Henrico


Henrico
tag

Uraim... a helyzet: még mindig nem zárom ki, hogy én baltáztam el valamit...

Pár pont: Ma reggel félálomban lementem Debrecenbe dolgozni.. OC-nek hálásan köszönöm a folyamatos telefon kapcsolatot... megbeszéltük, hogy sajna mivel éget a dolog.. veszek egy fém tetőset.. (nem is anyagilag bukok sokat, ha nem indul el a gépem, hanem szavahihetőségben.. nem akartam lejáratni magam, 3 napja tulképpen nincs gépem.. illetve azokkal felesleges egerészni ami van... elég sok munka befutott...
Megbeszéltük, hogy kb 6 körül megyek hozzá.. első nekifutásban még arról volt szó, hogy megnézzük az enyémet.. aztán a 6 óra még Debrecenben ért... a vércukrom meg a plafont.. ekkor döntöttem úgy, hogy éjszaka nem fogok OC nyakán lógni, ebből másik szivattyú lesz. A 8 óra is ott ért....
Szóval OC-nek hálásan köszönöm, hogy nem küldött el a fenébe.. és képes volt 22:30-kor kijönni még randizni az utcára... :R
Réz tetősel haza... főpróba a mosdóban... egyből....
Beépít... légtelenítés szakbarbár módjára... leírom, ne fogjátok a hasatok.. :D
szőnyegtisztító géppel.... elvégre a gépben kb 4 m cső van.. egy hármas radi.. és kívűl még pár fénymásoló radiátor... túlméreteztem ahogy nézem, de rendesen....
Rászívtam egy kicsit... befordítottam a tágulásiba egy 2 literes kólás üveget.. onnan folyt be a cucc.. motor indít.. és abban a pillanatban ezerrel beszaladt a kólás üveg tartalma!! Abban a pillanatban oké minden!!
Azonban még mindig korai lenne azt állítanom, hogy a másik szivattyú gázos lenne... valahogy elképzelhetetlennek tartom.. előbb hiszem azt, hogy én vagyok a hibás, de majd OC leellenőrzi.

Viszont azért kérdésem akad... gondom is...
most ötösön pörög, szerintem vissza is fogom venni.... de valahogy a hőmérsékletek vadak...

Üres: CPU: 46 Északi: 56 Déli:48
HDD totál becsomagolva 3 db... hang semmi.. pedig az egyik egy velociraptor.. körbe van tekerve szivaccsal meg miegymás... nem a raptor a legmelegebb.. hanem a WD500-as.. 34 fok.

Prime-ot indítok... szempillantás alatt az everest CPU: 90 fokot mutat.. ugyanakkor a csövek csak éppenhogy langyosak.. a hűtő lemezek (Tody féle) amin a hűtő rudak vannak CSAK melegek... cpu blokkot sem érzem melegnek, sőt... de nem merem tovább futtatni...
Mi lehet ennek az oka?
Termo paszta van mindenhol rendesen. Nem értem.. hidakon még gyanakodnék, hogy kevés az a pici rúd... de a CPU-n????

Minden Tody féle... képeket majd pakolok fel. Még a gyári hűtőlapos Corsair ram is kalodában figyel.. vizes tetővel.. :D

Indításkor amint belépek a bios-ba már minden 35 C körül jár, szobában 24 fok. Csalna a minden??

Mi történik, ha nem foglalkozom a jelzett 90 fokkal? Vagy csak az everest csalna?
Mi történhet? Lekapcsol, ha a CPU túlmelexik, vagy leég? :U

Köszönöm mindenkinek aki eddig is segítségemre sietett!!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#23809) shteer válasza Henrico (#23808) üzenetére


shteer
titán

everest mellé coretemp, de én azt gyanítom, h nem jó a kontakt a blokk és a cpu között

nem emlékszem leírtad e milyen blokkod van milyen procin, milyen lapod - nálam az nb hőjét nem monitorozza a lap, az motherboad szenzor vhol a ramok mellett van és lehet magas az érték, attól még jó

..szerintem jónak tűnik

(#23810) shteer válasza Dr.FantastiK (#23807) üzenetére


shteer
titán

gonosz de lehet akár jogos is ;]

..szerintem jónak tűnik

(#23811) shteer válasza shteer (#23810) üzenetére


shteer
titán

amúgy víz volt a csőben előtte, utána - akkor visszafelé tolta volna az üvegbe - kizárható

..szerintem jónak tűnik

(#23812) Ottoka válasza shteer (#23809) üzenetére


Ottoka
őstag

Az nem lehet hogy túl gyorsan forog a víz, és nincs ideje felvenni a hőt? :B

Mezőhegyes

(#23813) Tody56 válasza Ottoka (#23812) üzenetére


Tody56
aktív tag

Sajnos ilyen nem létezik. :B De jó lenne ha ilyen rendszerünk lenne.

100% hogy a kontaktnál lesz valami. Hétvégén együtt szétapjuk azt összerakjuk. :R
Víznél kapásból indításkot nem lehet a chipset a szobánál melegebb max 2-5fokkal.
A proci az egyértelmű. Azt csak le kell venni és újra le kell csavarozni egyenletesen. ;)

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#23814) Henrico válasza shteer (#23809) üzenetére


Henrico
tag

"nem jó a kontakt a blokk és a cpu között"

Tody, most kapcsolok, dehát olyan elméletileg nem lehet... (persze képes vagyok én lehetetlen dolgokra! :B
Elvégre a blokkod hülye biztos... a négy rugó elméletileg rendesen rá kell, hogy nyomja a cpu-ra a blokkot, fel kell, hogy feküdjön.. és paszta aztán van alatta. ABban a pillanatban agyaltam, hogy le kellene picit törölni.. akkor képzelhetitek...

Még valami.. elméletileg érdemes "zárttá" tenni a rendszert? Ugyi, ha ráhúzom a tágulási tartályra is a tetőt, akkor teljesen zárt lesz. Most le van lazítva, leállításkor poén hangja van... mintha a víz meg akarná pörgetni a szivattyút még.. elvégre lendületben van.. ötösön megy.. :DD

Config: Rampage Extreme, QX9650@4GHz, Corsair 2x2 Gb TW3X4G1800C8DF, 4870X2, Velociraptor, WD 500, WD300

Északi hidat az előbb markoltam meg (újj végekben hőt már nem érzek... jó kisgyerek voltam... :D
Szóval a réz "talp" nem tapizható.. kellemetlenül forró... blokk rajta hideg.. -vízhőmérsékletű..

(#23815) shteer válasza Henrico (#23814) üzenetére


shteer
titán

azt könnyen leellenőrizheted ha lekapod a blokkot, ahhoz ugye nem kell a vizet sem megbontani

a sok paszta is ártalmas (pedig elvileg ki kellene szorulnia) de ennyire mégsem lehet gáz

érdemse zárttá tenni, mert nem kerül bele semmi és nem is párolog a folyadék

inkább menjen 1-2 között de sztem 2-3 közötti fordulat legyen a max (nálam is elég a 8 blokkos rendszerhez) - ugyanis a D5 is bele tud fűteni a rendszerbe 5-ösön

Szóval a réz "talp" nem tapizható.. kellemetlenül forró... blokk rajta hideg.. -vízhőmérsékletű..

erről magyarázatot és képet szeretnék :) mert nem értem mi az ami meleg (még mindig nem írtad le milyen hardver van a vh alatt - nyomás kitölteni az adatlapot :DDD)

..szerintem jónak tűnik

(#23816) Henrico


Henrico
tag

Shteer.. ez most tetszeni fog! ;)

Nagyérdemű! Nem jó a vízhűtés! ELhibázott lépés!
Eddig nem tűnt fel, hogy a monitorom (LCD) "bugyborékol", pláne, ha fehér a háttér...

Hangosabb most a monitorom mint a gépem, pedig VGA-n a léghűtés van....! (persze most alapról beszélek, nem pörgetve a VGA-t) azért durva, neem? :DD

(#23817) shteer válasza Ottoka (#23812) üzenetére


shteer
titán

a fénysebesség elérésével megbontotta a tér-idő kontinuumot? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#23818) shteer válasza Henrico (#23816) üzenetére


shteer
titán

nem. a vízhűtés jó. mi nem vagyunk jók :DDD

igazából csak egyre érzékenyebb leszel az állandó zajokra :)
a sorrend általában: cpu-vga, táp, hdd, monitor, szúnyogzümmögés, a szobában lévő levegő mozgása

az enyém búg - 83% brightness alatt, tehát 85-ön működtetem :)

..szerintem jónak tűnik

(#23819) Henrico válasza shteer (#23815) üzenetére


Henrico
tag

Toll a füledbe.. :) Most írtam be az előbb.. ha nem legalul van, nem is látod? :DD

(#23820) Henrico válasza shteer (#23818) üzenetére


Henrico
tag

"igazából csak egyre érzékenyebb leszel az állandó zajokra
a sorrend általában: cpu-vga, táp, hdd, monitor, szúnyogzümmögés, a szobában lévő levegő mozgása,"

végül a barátnő?? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23821) shteer válasza Henrico (#23819) üzenetére


shteer
titán

de. most már látom - csak kellett hozzá egy kávé :))

szóval a fusion blokk is be van kötve a rendszerbe de nem hűti le a bordát :F

barátnő előrébb van ilyen szempontból ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#23822) Henrico válasza shteer (#23821) üzenetére


Henrico
tag

"szóval a fusion blokk is be van kötve a rendszerbe de nem hűti le a bordát "

Nincs bekötve.. itt pihen a dobozában.. az egész bordakupaccal együtt..... :DDD

Minden lecserélve... teljes VH!

(#23823) shteer válasza Henrico (#23822) üzenetére


shteer
titán

akkor mit nem tudtál megfoni mert meleg?

..szerintem jónak tűnik

(#23824) Henrico válasza shteer (#23823) üzenetére


Henrico
tag

A hidak blokkja úgy van begoldva, hogy van egy vastag réz lap a chipen és azon pici blokk.. mint a FET hűtő blokkja is...

(#23825) Tody56 válasza shteer (#23823) üzenetére


Tody56
aktív tag

Kollégea ugyan az mint az enyém. (a mips -hez hasonlít a megoldás)
A szokásos réz talp és rajt a réz rúd egy sima nagy furattal, csak az övé nagyon egyedi. Jóval nagyobb hűtést kapott az nb a melette lévő kis fetek miatt. Továbbá a normál 3mm vastag talp helyett kb 4 mm-es talpat kellett használni a szintkülönbségek miatt.
RItka furcsa egy hűtése van annak a lapnak. Mindenesetre brutálisan néz már ki.
Hétvégén ránézünk és ha kevésnek bizonyul a kis blokk teszünk rá egy nagyobbat a talpra, bár kétlem mert láttam már ilyen lapon sima sünis hűtést is a kis feteken.

szerk: Nem jött még meg az egyedi blokkod a köszörülésre. Remélem nem a posta keverte el :DDD

[ Szerkesztve ]

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#23826) shteer válasza Henrico (#23824) üzenetére


shteer
titán

értem. lőjj már egy-két képet ;)

Tody56: én kevertem el - magamat :DDD be van már csomizva meg megírva a csomagkísérő, tán ma vagy holnap meló után beugrok vele postára

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#23827) Tody56 válasza shteer (#23826) üzenetére


Tody56
aktív tag

OKS várom.

Nem egy utolós darab lett. Egyedi gravírozást kért stbstb.
Hétvégén tuti lövünk pár képet ha addig nem is lesz esetleg.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#23828) Ottoka válasza shteer (#23817) üzenetére


Ottoka
őstag

Na én csak azért mondtam, mert mikor a fűtést csinálták, és felrakta a csávó a wilo szivattyút, és levette a sebességét, én meg érdeklődtem marhára hogy hadd forgassa csak a vizet, erre meg azt mondta hogy nem jó ha túl gyorsan forog a víz, a radiátoroknál gyengül a hőleadás. Ezért gondoltam hogy akkor hőfelvételnél is igaz.

Meg valahol a discovery-n is néztem valami erőművet, amit vízzel hűtöttek, és ott is rémlik valami jól eltalált vízforgatás, hogy kellő mennyiségű hőt tudjon a hűtőanyag elszállítani.

Mezőhegyes

(#23829) Tody56 válasza Ottoka (#23828) üzenetére


Tody56
aktív tag

Ez tök érdekes, de én ezt tényleg kétlem.

Pár napja kiváncsiságból megpróbáltam 2 pumpával járatni a rendszert, hogy milyen hatással van.
i7-es proci ment 4000-en prime alatt.
Fő pumpa laing ddc ultra. A második ddc pro. A 2. pumpa bekapcsolásával komoly vízsebesség növekedést tapasztaltam természetesen. (5blokk + 2 nagy radi)

1 szó mint 100 1C fokot esett a proci a 2. pumpa bekapcsolásával.
(többször is ki be kapcsoltam szóval fixnek tekinthető)
Én ezzel letettem a 2. pumpa beiktatásáról. Az mondjuk tuti hogy ha gyenge a pumpa a rendszerben az már elég negatívan hat a rendszer hőmérsékletésre, de erről fsb1000 tud többet mondani. Ő komoly méréseket végzet. :R Ha jól emlékszem talán 200literes szállítást írta már jónak. :B

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#23830) shteer válasza Ottoka (#23828) üzenetére


shteer
titán

nem tudtam igazából eldönteni h poénból mondod e :B

Reset Elek kolléga boncolgatta a témát a fizika oldaláról és arra a megállapításra jutott több forrásból, h aktív radis rendszereknél a minél nagyobb áramlás a jó - passzív üzeműnél van egy optimum (így ez valszeg alkalmazható a lakásfűtésben is, passzív radiátorok lévén ) amit a gyakorlatban ki lehet kísérletezni ha megvan a szükséges áramlási tartomány

..szerintem jónak tűnik

(#23831) Ottoka válasza shteer (#23830) üzenetére


Ottoka
őstag

Rendben.

Mezőhegyes

(#23832) shteer válasza shteer (#23830) üzenetére


shteer
titán

Itten é a tanulmány :)

..szerintem jónak tűnik

(#23833) jones965 válasza Tody56 (#23829) üzenetére


jones965
Modder

A két szivattyú sorba vagy párhuzamosan volt kötve?

(#23834) Tody56 válasza jones965 (#23833) üzenetére


Tody56
aktív tag

Sorba.

Csak a 2 radi van párhuzamosítva, mert az egyik bent van a szobában a másik kint az ablakon kívül és így ha "jó" idő van ottkint akkor tudom zárni az egyik ágat. ;]

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#23835) Oszkár26


Oszkár26
tag

Hali core i7 920-hoz kéne egy jó vízhűtés 5ghz körüli tuningra de még nem volt dolgom vízhűtéssel és ez hogy működik mennyi milyen???????? :R :R :R :R :R :R :R :R

(#23836) Konfigos válasza Oszkár26 (#23835) üzenetére


Konfigos
őstag

Ahhoz már szárazjég kell szerintem :DDD Bár ha szerzel egy ES-t akkor talán a víz is elég egyéb esetben kétlem

(#23837) Tody56 válasza Oszkár26 (#23835) üzenetére


Tody56
aktív tag

Hát ez már tényleg durva.
3dmarkozni vagy winrar superpi, ezekre egy jól lehűtőtt víz is elég.
Gondolom nem primet akarsz ránegedni 1,5v-1,6v felett
Egy jó radi kell egy vödör jegesvíz egy vödörbe, vagy ehez hasonló.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#23838) butcher eu válasza shteer (#23832) üzenetére


butcher eu
senior tag

jó ez az írás amit linkeltél, sok mindenre választ ad. ez első hsz-ben lenne a helye.

(#23839) subaruwrc válasza Oszkár26 (#23835) üzenetére


subaruwrc
félisten

i920 5ghz? azt felejtheted el. legfőbképp vízzel.

(#23840) shteer válasza subaruwrc (#23839) üzenetére


shteer
titán

na majd meglátod ;] idővel gőzhűtéses lesz

butcher eu: :K és van még pár ilyen
új fej? :)

..szerintem jónak tűnik

(#23842) butcher eu válasza shteer (#23840) üzenetére


butcher eu
senior tag

onnó még ezzel kezdtem, és kb fél éve váltottam arra az előző zöldre, de már megint meguntam. majd szándékomba áll egy sajátot készíteni/készítetni, de az még odébb van. de az ötlét már megvan.

nagyon hülye ötlet lenne a vízhálózatot rákötni a vízhűtésre? úgy terveztem hogy a rendszer keringetné a vizet ahogy az megszokott. de amikor a házban valahol kinyitnak egy hidegvíz fogyasztót, az keresztül szaladna a rendszeren. ez annyira nagy hülyeség mint ahogy én gondolom? :U

vagy a másik ötlet: pont a szobám alatt van a konyha, levezetem a csövet, áthuzom a mélyhűtőn, beiktatva egy radit, és vissza a masinába.

[ Szerkesztve ]

(#23843) #97544192 válasza shteer (#23840) üzenetére


#97544192
törölt tag

ZOXIGÉN HŰTÉÉÉS! Kiszívja a vízből a zoxigént!

(#23844) Ottoka válasza butcher eu (#23842) üzenetére


Ottoka
őstag

A mélyhűtős megoldásnál szüleid büszkék lesznek rád, mikor felolvad a hűtőlada tartalma. :DDD Az biztos nem fogja bírni, az nem olyan dolgok hűtésére lett kitalálva, ami melegszik.

Mezőhegyes

(#23845) shteer válasza butcher eu (#23842) üzenetére


shteer
titán

mélyhűtőn hülyeség :)

a vízhálózati körbe egy hőcserélővel megoldható lenne, mint ahogy egy medencébe is pl
de nem éri meg :)

..szerintem jónak tűnik

(#23846) Saint válasza Tody56 (#23837) üzenetére


Saint
aktív tag

Szia,, nagyából össze állt a gép. van fent egy pár kép :R Itt :R ...

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#23847) Tody56 válasza Saint (#23846) üzenetére


Tody56
aktív tag

:R :R :R Vaddiszó lett.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#23848) syC válasza Saint (#23846) üzenetére


syC
addikt

Nem gyenge! :)

(#23849) Sgor válasza Saint (#23846) üzenetére


Sgor
tag

Elég dúrva lett! :Y
Adalékot a vízhez nem használsz? :F

[ Szerkesztve ]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#23850) Henrico válasza syC (#23848) üzenetére


Henrico
tag

Kérdés.. miért van annyi felé elosztva a belső kör? Hogy vannak végig kötögetve a cuccok?

Amúgy brutálisan fest.. nekem is ez a bajom,, azt hittem jótékony hatással lesz a belső látványra a nagy léghűtőtől való megszabadulás.. most meg olyan mint egy bélkupac ami a disznóvágáskor a lavorban figyel... :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.