Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23251) roland.75 válasza chege (#23250) üzenetére


roland.75
tag

Szeva!
Kezdésnek nem rossz.
Én azonban kicsit óckodok a plexis dolgoktól.
Sztem fsb1000 kolléga többet tudna segíteni egy "olcsó" hűtés összeállításban, ráadásul ő a hőleadó teljesítményekkel is jobban tisztában van.
Ezt a szivattyút egyébként sokan használják.

(#23252) varga911 válasza chege (#23250) üzenetére


varga911
senior tag

Szerintem szivattyúból és radiátorból érdemes elsőre is nagyon jót venni, így később nem kell majd cserélned. Egy tripla radi elviszi a rendszered gond nélkül, Nexxos Extreme pl. nagyon jó ár/érték arányú.

Szivattyúból Laing D5-öst vegyél, nagyon halk emellett erős, és bárhogy bővíted a rendszert elég lesz.

Processzorra sokféle blokk kapható, ha el vagy eresztve lével akkor valamilyen prémium blokkot vegyel (Fullréz Enzo Sapphire, D-tek Fuzion, de akár Tody56 kolléga új csodablokkja) ezek körülbelül 15-20e Ft-ot kóstálnak.

Alaplapra gyakorlatilag mindegy, 5e Ft körül kapsz fullréz Alphacool blokkot, amit valószínüleg nem kell cserélned. (Nálam volt már Giga, Asus, és Abit lapokon, AMD és Intel fronton is, és mindegyikre felment eddig.)

Videokártya kicsit más tészta, itt el kell döntened hogy fullcover (egész VGA-t fedő) vagy GPU blokkot veszel. Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is. A fullcover blokk az egész VGA-t hűti, viszont nagyon drága (20-30e), és gyakorlatilag eladhatatlan, mert csak arra a VGA-ra jó, nem tudod másra felrakni. A GPU blokkok előnye az hogy sokkal olcsóbbak (7-15e), és kompatibilisek nagyon sok kártyával. (Én Swiftech MCW-60R-t használok, és megjárt már 5 VGA-t, ATI-t és Nvidiát egyaránt.) Hátrányuk azonban az, hogy csak a GPU-t hűtik, és emiatt szükség van memória és fet hűtésre is, amit bordákkal kell megoldanod. Példa itt: P4 gyári hűtő feldarabolva. A 4cm magas "sünik" már elegendő hűtést biztosítanak.

A csöveken sem érdemes spórolni, 10mm-es belső átmérőjű ClearFlexet vegyél, nem törik. Tartály gyakorlatilag mindegy hogy milyen csak lássa el a feladatát. A rendszerbe vagy desztvíz + antikorró keveréket (5%), vagy desztvíz + fagyállót tölts, ezek meggátolják az evolúciós fejlődést a rendszeredben. :))

Elsőre kb. ennyi.

Üdv.

(#23253) Henrico


Henrico
tag

Adott két Corsair Dominator DDR3 2 Gb-os ram, rajta a gyári hűtőlap.
Szeretnék vízesíteni... ezeket is,,
Le lehet szedni úgy a bordákat úgy, hogy ne bukjam a garit, ha valami baja van?
Vissza lehet később még rakni a bordákat?
Vagy eleve hülyeség és hagyjam??
köszi!

(#23254) chege válasza varga911 (#23252) üzenetére


chege
aktív tag

köszönöm a segítőkész válaszokat, kapcsolatba lépek az illetékesekkel, és megnézem mekkora keretem van rá. Még egyszer köszi :R :R

(#23255) shteer válasza Henrico (#23253) üzenetére


shteer
titán

sérülés nélkül kevés eséllyel veszed le a bordákat, erős ragasztó fogja és van hogy viszi magával a chipet is

..szerintem jónak tűnik

(#23256) varga911 válasza Henrico (#23253) üzenetére


varga911
senior tag

I. Ha leszeded a bordát sanszos hogy pár ramchip vele együtt lejön. Jól rá van az ragasztva.

II. Kétoldalú ragasztócsíkokkal vissza lehet tenni úgy, hogy ne vegyék észre.

III. Venti nélküli házban mennek 2.3V-on a memóriáim lassan egy éve és nincs semmi gond velük. Szerintem nem érdemes foglalkozni vele.

Üdv.

(#23257) Benyadapro


Benyadapro
tag

Heló!
e8400 asomra + p5b lapom NB re + 8800gt-m re szeretnék vízhűtést (nem feltétlenül full cover de ha nincs sok kül. árba akkor full )
egy belépő szintűt szeretznék!
pumpa cső mindennel!
kérhetnék nevet,linket,árat?
mert a tx2-mel idle 1.136Von 53fokos a CPU :O

(#23258) Henrico válasza varga911 (#23256) üzenetére


Henrico
tag

SZia!

Kicsit lecsüccsentem...
1,8 V-ra írja az üzemfeszt...

Nálad 2,3-on fut??????

Nekem a pontos típusa: TW3X4G1800C8DF

Köszi,
Henrico

(#23259) Henrico


Henrico
tag

pü-nek indult... félrehord az ujjam...

(#23260) Fel válasza Henrico (#23258) üzenetére


Fel
addikt

Gondolom az övé DDR2, a tiéd pedig DDR3. A DDR2-nek még éppen elmegy a 2,3V.

(#23261) Henrico


Henrico
tag

DDR3-nál mennyi a max?

(#23262) Fel válasza Benyadapro (#23257) üzenetére


Fel
addikt

Hali!

Nem a reklám helye, de:
Itt most remek áron kaphatsz EK FC blokkot 8800GTS-re (12000Ft...)

A cpu-nál nem lehet, hogy félremér a program, vagy előfordul az is, hogy maguk a cpuban lévő hőmérséklet érzékelők sem valami pontosak (sőt azt sem érdemes elhinni nekik amit kérdeznek...). A TX2 bordáit tapizva hihető az az 53°C fok?

(#23263) Benyadapro válasza Fel (#23262) üzenetére


Benyadapro
tag

:( nem nagyon érzem hogy van ottvalami de nem az az 50 valahány fok

(#23264) Fel válasza Benyadapro (#23263) üzenetére


Fel
addikt

Ha mindenképpen akarsz blokkot az E8400-ra szerintem valami olyat keress amelyiknek a tető középen van a beömlője. Ezek a 45nm-es kétmagosos igen kicsiek, jó hatással van a hűtésükra, ha ilyen kialakítású a blokk. Pl: D-tek Fuzion V1, V2, Tody56 féle 775 v.3. Extrem, vagy HEATKILLER® CPU Rev3.0

(#23265) Benyadapro


Benyadapro
tag

mennyi pénz lenne procira meg vga ra meg nb re víz?
nem kell fullcover a vga ra , agy amennyivel több annyival jobbis lenne? :U

(#23266) varga911 válasza Henrico (#23258) üzenetére


varga911
senior tag

Ez DDR2, a tied DDR3 :) Szerintem az üzemfeszt állítsd be neki, max 0.1V-al többet, így tuti nem nyírod ki, és megsülni sem fog. A gyári értékeket úgy állapítják meg hogy a gyengébben sikerült darabok is betonbiztosan teljesíteni tudják.

(#23267) Henrico válasza varga911 (#23266) üzenetére


Henrico
tag

Köszönöm! 0,05-nél nem mertem feljebb emelni... de már azt is hálásan fogadta.. majd próbálkozom még egy picit tolni...

(#23268) jones965


jones965
Modder

(#23269) Benyadapro válasza jones965 (#23268) üzenetére


Benyadapro
tag

Azta mindenit nagyon jól néz ki!

(#23270) shteer válasza jones965 (#23268) üzenetére


shteer
titán

:C Black Pearl edition? :))

..szerintem jónak tűnik

(#23271) jones965 válasza Benyadapro (#23269) üzenetére


jones965
Modder

köszi.
Majd ha elnyeri a végleges helyét és formáját.
Igyexem. :DDD

shteer:: annak a névnek már van tulajdonosa :D , de valami hasonló.
Most értem oda, hogy a shappire blokkot betegyem a megérdemelt helyére, uszka fél év.

[ Szerkesztve ]

(#23272) shteer válasza Benyadapro (#23265) üzenetére


shteer
titán

ez főleg attól függ honnan szerzed be az alkatrészeket, 30k-ból ki lehet hozni véleményem szerint

nem olyan drága már egy full cover se, de csak referencia-nyákos vga-kra kapható

..szerintem jónak tűnik

(#23273) Benyadapro válasza shteer (#23272) üzenetére


Benyadapro
tag

ez nem ref nyákos :( csak 4 csavar van a gpu nál és ennyi
akkor csak sima blokkot tudok full covert nem?

Tudtok adni 1 honlapot ahonnan tudok nézni cuccokat esetleg rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#23274) shteer válasza Benyadapro (#23273) üzenetére


shteer
titán

ha ez a fajta akkor csak gpu blokkot tudsz rárakni

oldal nézegetni :) beszerzéssel 2-en is foglalkoznak

..szerintem jónak tűnik

(#23275) Benyadapro válasza shteer (#23274) üzenetére


Benyadapro
tag

sajnos ez :( de nem is gond
köszöntem a linket!
de azért kaphatnék 1-2tanácsot igy vizzel kapcsolatba?
mire kell figyelni mértnem jó a legolcsób blokk meg ienek :U
mondjuk én a legolcsóbb vizhűtéssel mire mennék?

[ Szerkesztve ]

(#23276) shteer válasza Benyadapro (#23275) üzenetére


shteer
titán

a topikot is visszanézheted pár oldalt, van gyakran ajánlott kezdő szett 1-2 hozzászólásban

én kerülném a plexis dolgokat, középen beömlős blokkot vennék cpu-ra - ennyi igazából

..szerintem jónak tűnik

(#23277) Benyadapro válasza shteer (#23276) üzenetére


Benyadapro
tag

nemtudnád nekem összeállítani a legolcsóbb vízhűtést?
vagy inkább kompletten vegyek?

(#23278) shteer válasza Benyadapro (#23277) üzenetére


shteer
titán

nézz szét az aprók között, a legolcsóbb hozzávalókat ott találod

..szerintem jónak tűnik

(#23279) Benyadapro válasza shteer (#23278) üzenetére


Benyadapro
tag

És mi kell egy komplett vízhűtéshez?

(#23280) shteer


shteer
titán

vannak ám érdekes elképzelések az asus p6t hűtésére :))

..szerintem jónak tűnik

(#23281) shteer válasza Benyadapro (#23279) üzenetére


shteer
titán

cpu blokk
vga blokk
szivattyú - bevált márka a laing, D5 az ász
radi - lehetőleg tripla, lehetőleg min 45mm vastag
tartály - kiváltható fillporttal
csövek, csatlakozók - 10-es belsővel tervezz ;)

opcionálisan alaplapra blokkok, ramra, hdd-re blokk

..szerintem jónak tűnik

(#23282) butcher eu


butcher eu
senior tag

ááálat

tegnap csináltam véletlen 43-fokos vizet. :Y Nekiálltam grid-ezni, és 2 óra múlva kékhalál.
akkor néztem, hogy a ventiszabályzókat minimumon hagytam. beledugtam az újjam a vízbe, és mint a termál. nagyon durva volt. ;]
rátoltam a ventiket, és elég hamar visszahült 30 fok környékére. (hozzáteszem, kb 25 fok volt a szobában.)

[ Szerkesztve ]

(#23283) Benyadapro válasza shteer (#23281) üzenetére


Benyadapro
tag

értem , ha eltudom adni a léghűtésemet meg lessz egy kis zsebpénzem akkor hát legyen beújitok! ;]
olyan 30bol már összetudom rakni?
használt cuccokból!

(#23284) shteer válasza Benyadapro (#23283) üzenetére


shteer
titán

csak elszántan :D össze :K

..szerintem jónak tűnik

(#23285) shteer válasza butcher eu (#23282) üzenetére


shteer
titán

mennyi volt a cpu maghő? fura h ettől kékhalál...

..szerintem jónak tűnik

(#23286) butcher eu válasza shteer (#23285) üzenetére


butcher eu
senior tag

nem néztem meg, de amire újraindult már forgó ventikkelé, nem is lett volna pontos az érték.
de 30 fokos vízzel is képes 50-55 fokos lenni a proci.
de utána is fagyott még rá egy órára, és adtam neki még egy pici feszt, és azóta stabil a proci.

(#23287) Nippon válasza shteer (#23280) üzenetére


Nippon
őstag

Egy hangárajtónyi réztömbből tuti ki lehetne faragni.... Drágább lenne a P6T-nél is.. :D

(#23288) butcher eu


butcher eu
senior tag

azon gondolkodtam, hogy ha lecserélem a rendszer csöveit, (a mostani 7,5mm-es belső méretűről) 10-esre vagy 12-esre, és még tervezem a dupla pro radit lecserélni tripla extreme-re.
számítana valamit a hőfokban? mert szerintem 3 fok miatt nem bombázom szétt a rendszert.
vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#23289) Nippon válasza butcher eu (#23288) üzenetére


Nippon
őstag

A tripla radi hozna javulást, a csövezés viszont nem hozna annyit, hogy megérje szétkapni.

(#23290) butcher eu válasza Nippon (#23289) üzenetére


butcher eu
senior tag

akkor teszek az egészre. majd ha rászánom magam a radi cserére, akkor esetleg kicserélem a csűvezést, és a csatikat.
de akkor miért szerelik vastagabb csövekkel?

(#23291) shteer válasza butcher eu (#23290) üzenetére


shteer
titán

nem fogja vissza a szivattyút - de véleményem szerint számít a vastagabb csövezés is a hőfokokban ha elég jó kerregtető van a rendszerben

..szerintem jónak tűnik

(#23292) Nippon válasza shteer (#23291) üzenetére


Nippon
őstag

Nevezzük nevén a gyereket! A D5 igényli a vastagabb csövezést, a többi elvan a nyócassal is! :)

(#23293) fsb1000 válasza Nippon (#23292) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A D5 nem igényel "vastagabb" csövezést. (ha igen, akkor miért is? )

Viszont ha a felhasználó igényli a jobb hűtőteljesítményt, akkor ennek egyik lehetséges megoldása, hogy nőveli a térfogatáramot.
A térfogatáram növelésének egyik lehetséges módja a rendszer össz ellenállásának (nyomásveszteségének) csökkentése.
A rendszer össz ellenállásának csökkentése többek között a csövezés ellenállásának csökkentésével lehetséges.
A csövezés ellenállása csökkenthető a hasznos keresztmetszet növelésével is.

csakhogy... a keresztmetszet növelésével nem arányosan csökken az ellenállás és igy nem arányosan növekszik a térfogatáram sem.

A PC hűtésekbe használt alkatrészek esetén nagy valószinüséggel 10mm feletti csőátmérőkkel már nem lesz érdemi változás. A 8mm és 10mm között van mérhető változás. 8-6mm alatt pedig jelentősen csökken a térfogatáram.
(Fontos: a többi alkatrész tulajdonságától függő a változás mértéke!!!)

Ezért szerintem érdemes 10-es vagy nagyobb belső átmérőjű csövezést használni.
De 10mm felett inkább dizájn hatás érvényesül.

Sok CPU blokkoknak igen nagy az elenállása, összemérhető pár méter 6mm-es csövezéssel. És a Laing D5, de más "gyengébb" szivattyúk is elviselik, sőt ennél nagyobb ellenállást is.

(#23294) Nippon válasza fsb1000 (#23293) üzenetére


Nippon
őstag

1/2"-os csonkjai vannak a D5-nek, ezért szerintem ajánlatos a hozzá legközelebb eső csőátmérőt választani. Valamiért 1/2"-osak azok a csonkok (talán azért mert egy fűtési rendszerbe tervezett szivattyú) de lehet, hogy azért is, mert ezt találták optimálisnak. A lényeg, hogy mivel úgyis van bőven ellenállása a rendszer különböző komponenseinek, ezért azt nem fokoznám tovább kisebb átmérőjű csövezéssel. Lehet, hogy elviseli, de minek kínozni?

(#23295) shteer válasza fsb1000 (#23293) üzenetére


shteer
titán

érezhetően jobban zúg, melegszik, rezeg 8-assal mint 10-essel - ennél feljebb sztem sincs értelme, viszont kellemes problémákat okozhatunk magunknak pl a 13/17-es csövek ívelésével és megfelelő csatlakozók beszerzésével :D

..szerintem jónak tűnik

(#23296) butcher eu válasza fsb1000 (#23293) üzenetére


butcher eu
senior tag

köszi az infót. szerintem csak akkor fogok csövezést és csatikat cserélni, ha lesz fölös 10k-m és semmi jobb dolgom. mert igy is tökéletesen működik,

a vastagabb csővel kevésbé habozna fel a víz nem? vagy rosszul gondolom? mert én mikor újra töltöm a rendszert, 2-3 nap amire letisztul a víz, addíg habzik és buborékosodik néha a víz.

[ Szerkesztve ]

(#23297) fsb1000 válasza shteer (#23295) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez igy van. De 8-as csőből, sőt még 6-osból is sok-sok méter kéne, hogy a D5 emelőmagassága kevés legyen. Nyilván hangosabb lesz és több hőt ad le, ha le van "fojtva", de ez minden szivattyúra igaz lehet. Ilyen alapon minden szivattyú igényli a neki elég vastag csövet. (inkább kis rendszerelenállást)

A nagy csővek szépek, legalábbis nekem tetszenek, de a merevségükkel tényleg lehet szívni.
Ezért maradtam a 11/16-os szilikonnál. Nincs annál kényelmesebb... rugalmasabb strapabíróbb. Igaz nem valami szép.

(#23298) P00By


P00By
nagyúr

(#23299) P00By


P00By
nagyúr

Heatkiller GPU-X2 (Waterblock for GTX 285) launched:

[link], [link], [link], [link], [link], [link]

(#23300) Sgor válasza P00By (#23299) üzenetére


Sgor
tag

Gyönyörű, csak ne lenne akkora ellenállása!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.