Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24951) AirBooms válasza lpc (#24950) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát, nem mondom, hogy ideális helyen vannak a radiátorok, de eddig is ugyanígy volt minden. Tehát nem változtattam a helyzetükön, mióta egyik napról a másikra melegebbé váltak. Ezért is fura nekem, mert abból, hogy melegek a radiátorok és a csüvek, az következik, hogy a rendszer átveszi a hőt a hűtendő alkatrészekről, csak valamiért nem tudja elég hatékonyan leadni a hidegebb környezetnek...
Jól beszélek? :F

(#24952) shteer válasza AirBooms (#24951) üzenetére


shteer
titán

az utóbbi 1-2 hétben nőtt odakint is a hőmérséklet, nálam érezhetően bent is :)

..szerintem jónak tűnik

(#24953) AirBooms válasza shteer (#24952) üzenetére


AirBooms
addikt

De nálunk nem! Sőt, a szobában hidegebb van, mint télen, amikor fűtöttünk. Amúgy a probléma kezdete sem esik egybe a hőmérséklet változással... Pesze, először én is erre gondoltam, de aztán ezt zártam ki legelőször!
:R

(#24954) Chrys_


Chrys_
addikt

hi

Van egy 2x120-as Nexxxos radim, ráadásul egy kicsit szarul elhelyezve a házban. Most azon gondokodom, hogy lecserélném egy 3x120-asra és ezt a ház fedlapja alá szerelném.
Néztem a nexxxos xtreme-t és egy black ice GT-t. Az utóbbi vékonyabb. Sajnos nem találtam eddig radi összehasonlítást, ezért nem tudom, mekkora a különbség a hőleadó képességeikben. Van valakinek infója ilyen adatokról?

(#24955) person


person
senior tag

Üdv Szakik ! A véleményeteket kérném.

A napokban elgondolkoztam a vízhűtésen de kicsit drágának tartom
a gyári megoldásokat ahhoz képest amik.
Igazából az érdekelnek hogy mit hol lenne érdemes vásárolnom és milyet.
A hatékonyság jobban érdekelne mint a külső. Mellesleg az ötletet a régi mazda
fűtő radiátorom hozta.(iszonyatosan fűtött) Nem tudom az megfelelne e erre a célra. ?[link]Jó most elég szarul néz ki de ki lehetne vakarni meg van még egy az tuti állapotban csak ki kéne vennem.
Jó lenne ha idle-ben nem kéne ventivel támogatnom. Esély?
Bár elég sűrük a lamellák. :F
Szóval mennyiből tudnám megúszni tokkal vonóval ? Cpu és vga lenne csak hűtve.
Esetleg ha váltok Denebre akkor az ne okozzon neki gondot.
Házi megoldásoktól nem riadok vissza. :D
Előre is köszönet. :R

[ Szerkesztve ]

(#24956) Sgor válasza Chrys_ (#24954) üzenetére


Sgor
tag

Hirtelen ezt találtam neked! [link]

[ Szerkesztve ]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#24957) Saint válasza AirBooms (#24949) üzenetére


Saint
aktív tag

szia,,, szerintem elsönek pasztázd újra a procit, és úgy próbáld meg mégegyszer megnézni hogy melegebb lett E ha ugyan olyan mint volt akkor sajnos kifogytam a válaszokból.....szia :C :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24958) Chrys_ válasza Sgor (#24956) üzenetére


Chrys_
addikt

thx. A nexxxos xtreme III nincs köztük, de a magicool nagyon hasonló. a nexxxos 47-49€ körüli áron van, asszem akkor az lesz a befutó. Most extra halk ventiket fogok keresni, egy német srác már talált is 15mm-s (vastagság) méretben :) nekem a 25-s is megfelelne.

(#24959) shteer válasza Chrys_ (#24958) üzenetére


shteer
titán

a 25-ös vastagságú ventik nagyobb légszállítással rendelkeznek azonos fordulaton/zajszint mellett - jó lesz az :)

..szerintem jónak tűnik

(#24960) AirBooms válasza Saint (#24957) üzenetére


AirBooms
addikt

A proci pasztázás meg volt, s lecseréltem a vizet is a rendszerben. Sajnos ezek sem hoztak változást. Azt még megnézem majd, hogy a prociblokk nem lett-e belül trutyis, de ehhez több idő kell.
Amúgy köszi minen segítséget! :R

(#24961) shteer válasza AirBooms (#24960) üzenetére


shteer
titán

ha maga a rendszer hőmérséklete lett magasabb, akkor hiába keresed a hibát a blokkokban
a hőleadással "lett" probléma - ha jól emlékszem passzív radi(jai)d van(nak)

lpc kollégával értek egyet - megreked a levegő a radik körül, amit több tényező is befolyásol - a levegő hőmérséklete, páratartalom, légmozgás...
nálam is volt ilyen amíg passzív rendszerem volt - véleményem szerint csökkent/megszűnt a "természetes" légmozgás a helységben, amit a fűtés leállítása könnyen magyaráz

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24962) AirBooms válasza shteer (#24961) üzenetére


AirBooms
addikt

"...véleményem szerint csökkent/megszűnt a "természetes" légmozgás a helységben, amit a fűtés leállítása könnyen magyaráz"

Látod, erre nem is gondoltam, bár nem passzívban használom a radikat (pontosabban a nagyot) - elnézést, ha félreérthető voltam. 3 db 12 centis venti van a 3x12-es NeXXXos radin.

Igen, én szerintem is a hőleadással lett probléma, mert az, hogy a rendszer meleg, azt jelenti, hogy felveszi a hőt - csak nem tudja leadni. Csak ez mitől van?

(#24963) shteer válasza AirBooms (#24962) üzenetére


shteer
titán

aktív/passzív hibrid hőleadók? :)

és mi van a nexxxoson kívűl?

a melegebb rendszer oka: megnőtt hőtermelés és/vagy csökkent hőleadás

..szerintem jónak tűnik

(#24964) AirBooms válasza shteer (#24963) üzenetére


AirBooms
addikt

Van még a rendszerbe kötve egy kicsi, 2x8-as radi, de azon nincsenek ventik. Megmaradt régebbről, gondoltam, akkor már vegyem is valami hasznát... :K

A hőtermelés nem nőhetett meg, mivel nem történt változás hardverügyileg a gépben, s a beállítások sem változtak (sőt, a proci, NB és Ram feszültségeket némileg csökkentettem). Vagyis a hőleadás csökkenhetett.

(#24965) shteer válasza AirBooms (#24964) üzenetére


shteer
titán

por van e a radin? ha már van egy kisebb radid, tegyél rá 2 leszabályozott ventit sztem, biztosan segít

..szerintem jónak tűnik

(#24967) shteer válasza P00By (#24966) üzenetére


shteer
titán

khm.. nem a HF termékek mintapéldánya az biztos ;]

én a helyükben csinálnék egy sima NB blokkot és egy hőcsővel hűtenéma délit, nem hiszem h nagyobb költséggel járna :U

..szerintem jónak tűnik

(#24968) AirBooms válasza shteer (#24965) üzenetére


AirBooms
addikt

Nincs, mindkettőt kiporszívóztam, s kifújtam sűrített levegővel.
Ventit nem akarok rátenni, szerintem felesleges. S eddig sem volt rajtuk, tehát ebben sem állt be változás...
:R

(#24969) P00By


P00By
nagyúr

EVGA X58 Hydro Copper Waterblock képek:

[link], [link]

(#24970) person válasza person (#24955) üzenetére


person
senior tag

Értem , azért kösz. :R Legalább annyit,hogy a radival érdemes e próbálkoznom? :U

(#24971) X@b3e válasza #97544192 (#24897) üzenetére


X@b3e
addikt

[link]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#24972) Laraxior válasza P00By (#24969) üzenetére


Laraxior
titán

még belül is az eVGA logo :DD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#24973) stgellert válasza nyunyu (#24930) üzenetére


stgellert
aktív tag

Nyunyu, köszönöm a bátorítást, visszaraktam a vízhűtést, bár sokkal okosabb nem lettem... nagy nehezen felmentem vele 325 fbs-ig, de tovább az istennek se engedi, levegővel meg símán ment a 360 is:-(
Szal a fene se érti, az a lényeg:-) Mindegy, így a 2,6 gh megy legalább és a szeretett vízemmel:-)

(#24974) stgellert válasza stgellert (#24973) üzenetére


stgellert
aktív tag

Meg vagyok semmisülve... :))

Szal: azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a pci busz sebessége 110 mhz-en van ( a renccer egy gigabyte alaplap, meg egy core2 6400-as, 2-es stepping)... mivel több életveszélyes figyelmeztetés olvastam, visszavettem 100-ra...
abban a pillanatban nem indult 325 fbs-en a gép... (amin addig mindenféle tesztprogramok szerint atomstabilan működött, az órajel 3.6 ghz volt, van, stb)
:Y
Mondom jó, akkor micsinálsz 120 mh-es pci buszsebességnél, mondjuk 360-as fbs-el?
Na?
Szó nélkül elindult...

Szal irányítsatok el valami másik topicba, csak azt nem tudom, hová, ahol ezen tudnak agyalni, ill. választ adni...

(azt még mindig nem értem, levegővel miért engedi a pci busz órajel emelés nélkül a 360-as fbs-t....)

[ Szerkesztve ]

(#24975) shteer válasza stgellert (#24974) üzenetére


shteer
titán

irány az alaplap topikja :)

..szerintem jónak tűnik

(#24976) jozef72


jozef72
tag

Kérem tisztelettel,összeállt a vízes rendszerTody alaplapi szettje is a helyén. :R Egy gyors hőmérséklet teszt:22-23 fokos szobában,terhelés alatt a vízhőfok 29-ig ment fel.[link].A VGA blokk hűtése tetszik,ott jelentősen csökkent a hőmérséklet,pedig nem ref hűtés volt rajta.[link][link].Szépnek a legnagyobb jóindulattal sem nevezném,iit már tényleg látszik,hogy pici a ház.[link][link].Megvettem a Csifi házat,[link],nemsokára költözünk.Persze ott már tripla radi fog ékeskedni a dual mellet.Mindenhol HF csati 10-es belsővel,és az új csövem 16/11-es lesz.A prochőfokon szeretnék finomítani a másik házikóban,a 2 nagyradival.Arra már kaptam választ hogy Tody Extrém blokkja esetleg hozna pár fokot(persze a Tripla radi is segít), a kérdésem az volna érdemes-e beruháznom egy D5-re.Lenne komolyabb változás,ha az említett rendszert hajtaná? :R

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#24977) jucye válasza jozef72 (#24976) üzenetére


jucye
tag

Nagyon precíz és sztem szép munka! Grat! :R :C

Én is gondolkozom azon, hogy felfejlődök alaplapi és vga hűtésre, de még nem határoztam el.

Én Tody féle blokkot használok a procin, nagyon meg vagyok vele elégedve! Szép is és jó/hatékony is.
Lehet küldök neki egy üzit, hogy mennyibe fájna, ha vizesíteném a lapot és a vga-t is. Csak úgy kíváncsiságból. :)

(Bár nekem ehhez a lépéshez tartályt, pumpát csatikat és csövet is cserélnem kellene...)

[ Szerkesztve ]

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#24978) nyunyu válasza stgellert (#24974) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, en altalaban Auto-n felejtettem a PCI-E busz sebesseget, eddig ugy mindig mukodott...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24979) stgellert válasza nyunyu (#24978) üzenetére


stgellert
aktív tag

Nekem is auto-n volt, de istennek sem működött (ettől függetlenül újra kipróbálom este, ha jut rá időm, mert ugye a vicc még mindig az, hogy levegővel miért engedi tovább, mint vízzel, hőmérséklettől függetlenül). Meg persze visszateszek rá ezek után egy nem béta bios-t, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#24980) jones965 válasza stgellert (#24979) üzenetére


jones965
Modder

Valószínűleg a légmozgás hiánya, ami miatt nem megy vízzel annyit a lapod mint léggel.
Próbáltál ventit tenni a proci környékére hogy ott mozgassa a levegőt?
Próbáld ki, csodát fog tenni.

(#24981) P00By


P00By
nagyúr

(#24982) shteer válasza P00By (#24981) üzenetére


shteer
titán

:Y nem is kicsit... watercool már krómozza a blokkjait? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#24983) tukko1 válasza shteer (#24982) üzenetére


tukko1
aktív tag

Nem shteer hozzászólására akartam válaszólni, véletlen vot!

Lehet kapni "értelmes" vízpumpát 10ezer alatt, ami halk? Vízhűtést építek egy e5200 procihoz és egy 4830-as vga-hoz és gondoltam a pumpával kezdek! Mondanátok pár pumpa típus és boltokat! A használttól sem zárkózom el ezért kellenének a típusok!
Dual radit tervezek még a rendszerbe! Elég lesz szerintetek? Nem célom az extrém alacsony hőmérséklet és tuningolni se akarok!

[ Szerkesztve ]

(#24984) #97544192 válasza tukko1 (#24983) üzenetére


#97544192
törölt tag

Laing DDC pumpa 12,5k Subcooling.hu-n... Használtat meg simán veszel 10k-ért, szvsz. :) (ha találsz)

(#24985) shteer válasza tukko1 (#24983) üzenetére


shteer
titán

ha szóba jöhet a 230V-os is akkor igen :)

..szerintem jónak tűnik

(#24986) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy van-e vkinek tapasztalata itt Laing DDC sima és 11/8-as vagy 10/8-as csövezéses rendszerrel. Főleg az érdekel, hogy hangos-e, süvít-e, vagy bármi.

Lehet vhogy ezeknek a Laing cuccoknak a fordulatát lentebb venni? Vagy vhogy szabályozni?

(#24987) Laraxior válasza mh197 (#24986) üzenetére


Laraxior
titán

A d5-öt lehet szabályozni :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#24988) shteer válasza Laraxior (#24987) üzenetére


shteer
titán

pontosabban a D5 vario-t ;)

..szerintem jónak tűnik

(#24989) mh197 válasza shteer (#24988) üzenetére


mh197
senior tag

hh, na jah :DDD
Annyira nem megy jól, hogy vegyek egy D5-öt bele. Amúgy azt én is néztem, de 30k-t egy szivattyúért nem tudokadni.
Sima Laing jöhet szóba, max egy eheim.
Főleg a sima Laingnak érdekelne, akinek ilyen van, hogy milyen csővel mennyire van hagja, rezgése?!

(#24990) Chrys_ válasza mh197 (#24986) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem DDC Ultra-m van, először 10/8-cal szereltem (gyorscsatlakozós módszerrel). Most pedig át is szereltem gyorsan 12,7/9,5-re, ami már kívülről cső-rádugós lett, mert így nem csöpög a víz, ha megmozdítom a csöveket.
A Laing pumpákhoz van egy vezérlés, az aquacomputer.de-n találsz róla infót. Egyébként itt van a gépemben :) Van alap jumper-beállítási lehetőség, valamint egy combos kis progi hozzá, amivel a software-s beállításokat le is tudod menteni a vezérlésbe. Kezel átfolyásmérőt is. A vezérlést folyamatosan állíthatod ELVILEG 0%-tól, de asszem csak olyan 50%-tól működik (alá nem enged menni).
A hangja meg attól függ, mekkora teljesítményre állítod. Nálam a kb. min. 55%-on ment és megy, CPU, NB, SB, FET, RAM, VGA, 2db HDD van vele hűtve. A radi a lényeg, nem a vízsebesség :)

(#24991) Chrys_ válasza shteer (#24959) üzenetére


Chrys_
addikt

Ma megrendeltem többek között a NexXxoS Xtreme III 360 Rev.2-t (3x120-as) és hozzá NoiseBlocker MF12-S2 ventiket. Csak a casemod lesz szar, mert a ház teteje (Lian li PC-201a) szegecselt.

[ Szerkesztve ]

(#24992) Tody56


Tody56
aktív tag

Egy kis segítségre lenne szükségem tőletek. :R

Egy nagyon pici kis pumpára lenne szükségem vízhűtéshez.
Tényleg nagyon pici :DDD Egy apró kis villanymotort kellene hűtenem blokkal, tehát lenne benne kb fél decci víz :DDD

Eddig csak képet talátam egy ilyenről, de nem tudom hol lehet hozzájutni Azt hiszem kb 3x5mm-es (belső/külső átmérő) cső megy rá.

Ja és fesz kb 5-10v lenne a tökéletes, de ezt megoldom.
Bár mi nemű segítséget nagyon köszönök.
Ha valaki tunda ilyet, kérem priviben jelezze felém. Nem szeretnék itt offolni. Nem pc hűtésről van szó. :R :R :R

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#24993) mh197 válasza Chrys_ (#24990) üzenetére


mh197
senior tag

Köszi a részletes leírást, sokat segített. :R

Akkor azt mondod, hogy ezek a gyorscsatis megoldások nem jók??? Mert épp ma vettem egy garnitúra gyorscsatit a rendszerhez. :O
Nekem 11/8 csövek lesznek benne, és ahogy néztem, igencsak rászorítja az a csavar a csövet. Vagy ekkora nyumása van egy Laingnak? :F

(#24994) stgellert válasza nyunyu (#24978) üzenetére


stgellert
aktív tag

Isten vagy! Vagyis most már 6 világvallás van :))
Valóban az auto-val megy, de khm... az auto emeli a pci-e busz frekijét... :) Most próbálom ellenőrizni, 2,8-2,9 ghz-nél mennyit is emel az auto...
Szal danksén!

(#24995) Chrys_ válasza mh197 (#24993) üzenetére


Chrys_
addikt

Én nem a csavaros megoldásra értettem, hanem arra, amelyiknél a csövet bele kell dugni a csatlakozóba. Na az egy nagy szar. Kényelmes és gyors vele a szerelés, de utána ne kelljen többet a gépben turkálnod... :)

(#24996) jones965 válasza mh197 (#24993) üzenetére


jones965
Modder

Alaphelyzetben 0,4-0,5 bar/2,6 GPM=10l/sec.

Chrys:- próbáltad már a szivattyúdat teljes fordulaton járatni? Mert ha nézem a vizesblokkjaid számát, valamint a szivattyúd típusát, nem kevés az áramlási sebességed?
Amennyiben 1 GPM alá esik a térfogatáramod, jelentősen romlik a hőleadó képessége a folyadéknak, és ezt nem tudja teljes egészében kompenzálni a megnövelt radiátor felület.
Ezeket a DDC szivattyúkat több blokk alkalmazása esetén véleményem szerint nem célszerű leszabályozni.

(#24997) mh197 válasza Chrys_ (#24995) üzenetére


mh197
senior tag

Jaaaa, hát az tényleg egy kaki csatlakozó. Én azokat messzől kerülöm. :))

(#24998) mh197 válasza jones965 (#24996) üzenetére


mh197
senior tag

Már több helyről kaptam megnyugtató válaszokat, hogy nem süvít a DDC 10/8-as csőnél, remélem így is lesz. Nekem egy tripla radit, és egy XSPC blokkot kell majd ellátnia, semmi több.

(#24999) Chrys_ válasza jones965 (#24996) üzenetére


Chrys_
addikt

Az a 10l/sec nem lesz egy kicsit sok? Az szerintem percenkénti érték (és ez így 600l/óra lenne, de ez a pumpa maximális teljesítménye plexi aufsatz-cal!).

[ Szerkesztve ]

(#25000) shteer válasza Chrys_ (#24999) üzenetére


shteer
titán

úgylesz az :K

vagy jones ipari méretekben tolja :DDD

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.