Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23701) mr_modding válasza Delta-Laca (#23700) üzenetére


mr_modding
csendes tag

OBI, Tesco, Praktiker.

Mr. Modding - http://www.moddingcomputer.hu

(#23702) varga911 válasza Delta-Laca (#23700) üzenetére


varga911
senior tag

mr_modding jól mondja, bárhol kapni. Nem tesz kárt a ramban, használtam 5 VGA-n legalább már. :))

(#23703) Delta-Laca válasza varga911 (#23702) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Most boltolok épp egy gyári coolert a kártyámhoz, és azt megmoddolom kicsit, hátha jó lesz. Ha nem jön be, akkor fogok egy régi procihűtőt, és abból fogok bordákat csinálni, azok elég nagyok lesznek már ehhez.

Üdv.: Delta-Laca

(#23704) Samanbacsii válasza Delta-Laca (#23700) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nem, de mindenképpen hővezetőt keress mert az átlagok nem azok! Ha ez evidens akkor bocs. ... és ugye hiába ül a meleg cuccon nagy borda ha elszigeteled a meleget. Van kétkomponensű hővezető ragasztó is. Anno extra méretű bordákhoz használtam chipsetekre.

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#23705) varga911 válasza Samanbacsii (#23704) üzenetére


varga911
senior tag

Sima padlószőnyegragasztó is tökéletes, a ramoknak tökéletesen átadja a hőt...

(#23706) roland.75 válasza Delta-Laca (#23703) üzenetére


roland.75
tag

Hali!
Ez kimondottan hővezető ragasztó:
[link]
Igaz az ára se a legbarátságosabb, és én nem is találtam kisebb kiszerelést amikor vettem.

(#23707) roland.75


roland.75
tag

Ja és OC végzett a blokkommal:

(#23708) nyunyu


nyunyu
félisten

Adott egy kek szinu alu viztartaly, valami passziv dizajn. (Sajna nem jut eszembe a neve)

Vajon fel lehet ezt ugy fogatni, hogy csak a kupak melletti 3 csavar tartja?
Maskepp nem nagyon fer be a hazamba, tartokonzoloknak nincs hely.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23709) jones965 válasza nyunyu (#23708) üzenetére


jones965
Modder

Noise isolator

Egyébként igen, csak a képzelet és a lehetőség ami gátat tud szabni a kivitelezésnek.

(#23710) ABnormal válasza roland.75 (#23706) üzenetére


ABnormal
őstag

az itteni apróban körülnéztetek már? 2-3 emberke biztosán árul hővezető ragasztó lapokat...

(#23711) Silex válasza roland.75 (#23707) üzenetére


Silex
aktív tag

:C Cool...
Majd írj ha készen benne van a rendszerben, hogy hogyan szuperál!

(#23712) Ferdzsoo válasza shteer (#23612) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A szilikon zsír/spray kiszárad a csövek alól egy idő után?
Nem akarok bilincset használni, így szárazon viszont iszonyatosan nehéz felhúzni a csatikat, még a meleg csészényi víz segítségével is. :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23713) butcher eu válasza Ferdzsoo (#23712) üzenetére


butcher eu
senior tag

hőlégfúvóval, vagy hajszárítóval próbáltad? nekem azzal könnyen sikerült. nekem is itt tanácsolták.

(#23714) shteer válasza Ferdzsoo (#23712) üzenetére


shteer
titán

a zsír nem, nem tapasztaltam legalábbis

..szerintem jónak tűnik

(#23715) Chrys_


Chrys_
addikt

Megépítettem első vízhűtésem. A CPU 20 fokkal, a GPU min. 25-tel kevesebb lett, max. pumpateljesítmény (12V Laing Ultra) mellett :)

(#23716) Sgor válasza Chrys_ (#23715) üzenetére


Sgor
tag

Isten hozott a klubban! :R
Bővebben lehetne? :U

[ Szerkesztve ]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#23717) szacsee


szacsee
nagyúr

Na kicsit átjövök write üzemmódban.
Délután egyik barátommal csináltunk a D-Tek Fuzion V1-hez LGA-1366-os lefogatót.
A gyári AMD-s keretet áldoztam fel erre a célra.
Majd dobok fel képeket, de ne számítsatok hyper-design kinézetre.
Popszegecs a barátom. ;]
A lényeg az volt, hogy minél hamarabb, minél olcsóbban át lehessen alakítani.
Kíváncsi vagyok mit mutat a V1-es Fuzion az i7 alatt. :D
Pénzem nem maradt, igaz nem is volt sok, mivel a C2D konfigom egy részét eladtam a megmaradt vízhűtéses cuccaimmal, amik nem kellettek és így sikerült platformot váltanom majdnem bukovári nélkül. :)

(#23718) Delta-Laca válasza Samanbacsii (#23704) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Persze, arra gondoltam én is:B, a ragasztót azért nem tartom igazán célravezetőnek, mert nem tuti, hogy könnyen lejön a RAM-okról, de a hővezető lap elvileg simán le kell hogy jöjjön.

roland.75: Inkább lap lenne jó, mint ragasztó. Az a blokk egy egyedileg, csak neked elkészített blokk? Az ára publikus? Amúgy nagyon vadállat lett:Y:R

Üdv.: Delta-Laca

(#23719) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok!

Vízhűtést szeretnék építeni. A gép az asztalban van, az asztal külső oldalára tenném a hőleadót (még nincs beszerezve, tippek jöhetnek :B ) így közel passzívra lenne megoldva a dolog (jó 50x50-es felület).
A proci egy AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core 3800+, léghűtéssel 35-45°C körül van, de zavar a cpu & ház ventik zaja. A CPU blokkon kivül rá lenne kötve még egy lightosabb passzív nvidia kártya, alallapi chipset és talán 2 db vinyó.

Szempont, hogy a vízpumpa halk, megbízható legyen és keveset fogyasszon.
Nem kizáró ok, ha víztartályba kell tennem a pumpát, az előző kettő vízhútésem is úgy megy (szökőkút szivattyúk)
A következőket néztem ki:
1000 lph: [link]
700 lph: [link]
Eheim, jó drága, ha nem muszáj, megkimélném magam tőle: [link]

Mit javasoltok, melyik pumpa vált be nálatok hosszabb távon?
(Később az akváriumomhoz külső szűrőt építek így oda is kell majd egy keringető pumpa, úgyh jöhet egy gyengébb (vízhűtésnek) és egy erősebb (szűrőnek) L/h-s javaslat.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#23720) shteer válasza Proci85 (#23719) üzenetére


shteer
titán

E1046, H L20, AA P1000 - ez lenne a sorrend kéremszépen :)

a passzív üzemre fogott vízzel nem sok értelmét látom hűteni a hdd-ket, inkább helyettük egy halk és hűvös darab beszerzését javaslom

..szerintem jónak tűnik

(#23721) szacsee válasza shteer (#23720) üzenetére


szacsee
nagyúr

XSPC X2O???... mán csak azért mert öcsémnek félretett vizescuccaim megmaradtak és a projekt leállt.
Van itthon egy hasonló radi is, mint az enyém... csak nem 650x500-as, hanem ha jól tudom 350x400 körüli méretű.
Murénánál tesztradiként is volt... ki is használta, a Quadot és a 7900GT-t hűtötte vele passzívban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#23722) shteer válasza szacsee (#23721) üzenetére


shteer
titán

term az mégjobb - a 3 felvázolt lehetőséget véleményeztem :)

..szerintem jónak tűnik

(#23723) nyunyu válasza shteer (#23720) üzenetére


nyunyu
félisten

a passzív üzemre fogott vízzel nem sok értelmét látom hűteni a hdd-ket, inkább helyettük egy halk és hűvös darab beszerzését javaslom

Hitachi P7K500 gumin fellogatva, hutes nelkul tartosan 55C volt.
Most SilentStar DualBoxban, passziv vizzel 43C.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23724) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Visszaolvasva elég sokan írták a vizisperma meg színezék képződését a valvoline cuccosra.
Mondjuk nemtudom ki mennyit kevert bele, de elvileg 5%-nyit szabad elvileg belerakni ami elég csekély mennyiség... :B
Lehet ha valaki többet rak csak akkor képződik?
Mi az a megoldás amivel biztosan nem képződik semmi?
Sima desztvíz + anticorro?

Ha már itt vagyunk, mennyi a gyógyszertári desztvíz literének az ára??? :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23725) nyunyu válasza Ferdzsoo (#23724) üzenetére


nyunyu
félisten

Nalam sima MOL kuton vett ioncserelt van 3 honapja, total atlatszo az EheimStation tartalya.

Bezzeg amikor eloszor probalkoztam az Asetek AntiAlgae adalekkal, akkor ugy kellett kivakarnom a vizispermat az osszes blokkbol, mert teljesen eltomodtek. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23726) szacsee válasza Ferdzsoo (#23724) üzenetére


szacsee
nagyúr

Errefelé 400 píz 2L
Ergo 200Ft literje.

(#23727) shteer válasza nyunyu (#23723) üzenetére


shteer
titán

WD 4000AAKS passzív vízzel ugyanannyi mint hűtés nélkül - de lehet érvelni :)

..szerintem jónak tűnik

(#23728) €uro


€uro
őstag

Merrefelé keresgéljek vízhűtéses táp után, ha nincs kedvem ötven-hatvanezret fizetni érte?

Talán még használt vagy otthon barkácsolt cuccot is vennék. Illetve 400 Wattal beérem.

(#23729) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

:K NEM erdemes tapot vizzel huteni,, foleg nem 400W-osat. :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#23730) Samanbacsii válasza €uro (#23728) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Van itt ám ... Manapság 160e, és már it is európában. :W Titokban ezt tervezgettem még akkor 100e körül volt. Persze az is horror... Viszont a két 40A és két 20A 12Vos ág megnyugtató - úgy 3-4 évig valszeg... Nekem volt 500w-s csak a 4870x2 megszüntette létét. :W

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#23731) €uro válasza Dr.FantastiK (#23729) üzenetére


€uro
őstag

Nem érdekel, hogy hány wattos. A hangját akarom kiiktatni.

Passzív hűtésű táppal - egy 300-as ZEN-nel - már próbálkoztam. Lehet, hogy csak nekem osztottak rossz lapot, de az éven belüli harmadik garanciális affér után inkább kértem helyette egy Corsair 450VX-et, ami állítólag nagyon halk.

(#23732) €uro válasza Samanbacsii (#23730) üzenetére


€uro
őstag

Köszi.

Nem semmi a teljesítménye. De a hatásfoka sem utolsó.

Ha majd megengedhetem magamnak gondolni fogok rá.

(#23733) Samanbacsii válasza Dr.FantastiK (#23729) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ez kérem szépen HOBBY. :D Fícsört kell nézni. Na... :) Anno voltak itt évekkel ezelőtt hajmeresztő látványok :) rézcső a tápban, stb... De megcsinálta mert elképzelete. Szerintem ez a lényeg.... :) :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#23734) Samanbacsii válasza €uro (#23732) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Egyébként én is a teljes némaság miatt vettem a vízes tápot! Tudom, vannak halk ventis tápok stb... de a 0dB az 0dB. :) Teljesen megértem az igényt! :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#23735) €uro válasza Samanbacsii (#23734) üzenetére


€uro
őstag

Milyet vettél?

(#23736) shteer válasza €uro (#23731) üzenetére


shteer
titán

400-as zennel viszont lehet nyugodtan barátkozni

..szerintem jónak tűnik

(#23737) shteer válasza Dr.FantastiK (#23729) üzenetére


shteer
titán

érdemes vízzel hűteni, csak igazából 2 példány jöhet szóba ami nálunk is elérhető és eleve belső légmozgás nélküli üzemre is alkalmasak: zen 400, phantom 500

a phantom ugye félpasszív táp, de így nem indul el benne a venti

a zen meg önmagában forrófejű, annak szabad tér kell vagy közvetlen hűtés

..szerintem jónak tűnik

(#23738) Fel válasza nyunyu (#23723) üzenetére


Fel
addikt

Nálam a WD 6400AAKS rosszul szellőző helyen (gyk nincs ott légmozgás ahol most van), több órás használat után (~10h) sem megy 40°C fölé, jól szellőző helyen 32-35°C.

€uro: Kimondottan vízhűtéses üzemre tervezett tápot nem készít egyetlen gyártó sem. Amelyek forgalmaznak (pl: Silentmaxx, Innovatek /ők azt hiszem az Antec Phantomot vizezik/), azok más gyártók tápjait alakítják át.
Ha 400W-al beéred akkor a legjobb választás a 300W-os Zen helyett a 400W-os változat. Nem sok mindenben egyezik a kisttestvérrel (belső felépítését tekintve ...szerencsére). Mostanra eléggé felszaladt az ára (mint minden másnak is sajna...), 42e Ft-ért láttam ott, ahol korábban (ősszel) 31eFt-ért vettem...

(#23739) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok. szerintetek a MAG blokk leszorító plexiédől a csatik jukát meg lehet/szabad nagyobbítani? mert a 12/10-es csatik nem férnek át rajta. és már gyakorlatilag csak ez tart vissza az átszereléstől. nem tom most mekkora a lyukátmérő, szerintem olyan 17mm lehet, de nekem minimum kellene a 23-24mm.

(#23740) helkis válasza shteer (#23737) üzenetére


helkis
addikt

ezt nagyon szépen megkreáltad! :R
elsőre azt hittem eleve így adják ezt a phantom-ot, aztán utánanéztem.. ;)
van kifejezetten a táp-moddingról egy képsorozatod?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23741) Chrys_ válasza Sgor (#23716) üzenetére


Chrys_
addikt

THX.

Nemsokára hazamegyek és postolom :) Még meg kell néznem, hogyan lehet ide képet beszúrni, meg keresek a normál méretűeknek valami tárhelyet, ami lehetőleg gyors is. Van valami imagehack vagy mi...

(#23742) shteer válasza helkis (#23740) üzenetére


shteer
titán

:R

a mappában van kép a bordacseréről :K

..szerintem jónak tűnik

(#23743) helkis válasza shteer (#23742) üzenetére


helkis
addikt

köszi! már nézem is :K

a blokk belül milyen kialakítású? vagy csak befúrtál két oldalról és ledugóztad?

arra gondoltam, hogy ha teljesen át lenne fúrva, akkor egy normál házban is simán tudná biztosítani a benti blokkok és a kinti radik kapcsolatát, közben a táp is hűlne.. ;) fúrni sem kell a házat, stb.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23744) shteer válasza helkis (#23743) üzenetére


shteer
titán

egy U járat van belefúrva :K

én is gondoltam arra, csak én vissza akartam raknia műanyag véget a ventivel - csupán design miatt

a blokk amúgy Stevee munkája :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#23745) helkis válasza shteer (#23744) üzenetére


helkis
addikt

nagyon ötletes! grat hozzá.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23746) €uro válasza shteer (#23737) üzenetére


€uro
őstag

A 400-as ZEN jobban bírná a meleget, mint a 300-as? Mivel egy passzív táppal a házamban már megszűnne a légáramlás, nem tudom, hogy kísérletezgessek-e ezzel is.

Viszont ez a Phantom sem lehet rossz választás. Főleg, ahogyan átalakítottad.

(#23747) shteer válasza €uro (#23746) üzenetére


shteer
titán

nem kifejezetten a meleget.. inkább a terhelést - ahogy Fel is említette, telejsen más kondtrukció mint a 300-as

de mint írtam, ha házba építed, érdemes megoldani a meleg levegő távozását biztosítani valamilye módon

..szerintem jónak tűnik

(#23748) €uro válasza Fel (#23738) üzenetére


€uro
őstag

Igen, a ZEN-t most nagyon drágán árulják.

De ha azt mondod, hogy a 300-astól felépítését tekintve lényegesen különbözik, akkor a bizalmam is nagyobb benne.

(#23749) butcher eu


butcher eu
senior tag

tudom hogy ez nagyon off, de sürgős, és ez a topik legalább aktív.

honnan tudom gyorsan letölteni a vista hun 64bit sp1-et? mert a microsoft oldaláról 10 k-val jön, és nincs annyi időm.

(#23750) €uro válasza shteer (#23747) üzenetére


€uro
őstag

Ok, értem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.