Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24101) jones965 válasza psy123 (#24100) üzenetére


jones965
Modder

Ha jobb minőségő fagyállót használsz akkor semmi.

(#24102) syC


syC
addikt

Sziasztok! Nemtudtok valamit, ami sötét színűvé ( fekete ) színűvé varázsolja a hűtőfolyadékot?

:U

(#24103) P00By válasza syC (#24102) üzenetére


P00By
nagyúr

Egyszerűen nem jut eszembe a márka, de van! :( Remélem más tudja! :)

(#24104) syC válasza P00By (#24103) üzenetére


syC
addikt

És ez olyan amit be is lehet szerezni :U ?

(#24105) jones965 válasza syC (#24104) üzenetére


jones965
Modder

Na ez a nehezebbik része :D

Feser One

[ Szerkesztve ]

(#24106) P00By válasza syC (#24104) üzenetére


P00By
nagyúr

Feser Black
Passz! :U

(#24107) syC válasza P00By (#24106) üzenetére


syC
addikt

kb 10ezer Ft-ért tudnám megrendelni kiszállítással. Itthon nem lehet kapni? :U

(#24108) syC válasza syC (#24107) üzenetére


syC
addikt

computermode-on van, csak nem fekete...

(#24109) P00By


P00By
nagyúr

Mips Ram Freezer 6:

[link], [link], [link], [link]

(#24110) Thrawn válasza P00By (#24109) üzenetére


Thrawn
félisten

Corsair only... :(

#24111: Reméljük, bár én nem terveztem bevizezni a ramokat, van fölöttük egy letekert 9 cm-es venti :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#24111) P00By válasza Thrawn (#24110) üzenetére


P00By
nagyúr

Bizony, de lesz "sima" is :)

(#24112) nyunyu válasza syC (#24102) üzenetére


nyunyu
félisten

Nemtudtok valamit, ami sötét színűvé ( fekete ) színűvé varázsolja a hűtőfolyadékot?

Tygon :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24113) P00By válasza nyunyu (#24112) üzenetére


P00By
nagyúr

Az is egy megoldás :DDD

(#24114) Laraxior


Laraxior
titán

OCZ Flex is jó a ramokra ha valaki kicsit barkácsolósabb lenne... mert ugye a gyári bordát le kell műteni :D de van belőle 4 db :K :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24115) syC válasza nyunyu (#24112) üzenetére


syC
addikt

Naja, de én lötyit akarok :U

(#24116) Saint válasza psy123 (#24100) üzenetére


Saint
aktív tag

hali,, na most tisztázzunk valamit a fagyálló nem tartalmaz annyi adalékot mint az anti corró folyadék,, a fagyálló az autóba kell, bele lehet rakni a vizhütésbe is de jobb az a szer amit konkrétan ide fejlesztettek...és ha lehet akkor ioncserélt vizet használj, mert ha véletlenül elázik a géped akkor az nem úgy vezeti az áramot mint a deszt viz, nem csinál rövid zárlatot...
a subcollingon tudsz rendelni, vagy a modingcomputer.hu-n is van ilyen folyadék, és ott vannak szines-ek is meg ami uv-fényre meg ledekre is foszforeszkál...
ha már egyszer egy csomó pénzt adsz ki vizhütésre akkor azt meg is kéne egy kicsit becsülni, mert ugye nem 1-2 évre veszi senki a vizet, ha valaki átált légről , az nem hiszem, hogy vissza áll rá / :F de ki tudja mi? :F /..

az én javaslatom az antikorró folyadék, és 2 évente azt is cserélni kell az egész vizzel együtt... biztos ami tuti alapon.... szia :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24117) Saint válasza P00By (#24109) üzenetére


Saint
aktív tag

szia tesó ezt hol vetted és mennyiért????
nekem is ilyen a ramom és lehet hogy bevizezem én is / :R belocsolok egy pohár vizet :R / köszi szia :W :Y :F :C

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24118) shteer válasza Saint (#24117) üzenetére


shteer
titán

nem vette, azok demo képek - idővel lehet majd rendelni

..szerintem jónak tűnik

(#24119) shteer válasza Saint (#24116) üzenetére


shteer
titán

s ha lehet akkor ioncserélt vizet használj, mert ha véletlenül elázik a géped akkor az nem úgy vezeti az áramot mint a deszt viz, nem csinál rövid zárlatot...

zavart érzek az erőben :D nézz utána mi a desztvíz meg az ioncserélt és majd nem írsz ilyent :)

de hidd el, h idővel mind2 típus vezetővé válik, mert ionosodik

..szerintem jónak tűnik

(#24120) psy123 válasza Saint (#24116) üzenetére


psy123
csendes tag

szia
amikor megjönnek a vga blokkok, lecserélem antocorro-s vizre.
köszönöm a felvilágositást
Tibi

i7, 980ti, 8gb, win7, vive

(#24121) Henrico válasza Saint (#24117) üzenetére


Henrico
tag

Szia Saint!

Nekem is ilyen memóim vannak ( Corsair + eredeti lemez hűtés) és Tody56 pofásan megoldotta annak hűtését. Tehát gyári lemezek rajta a memón!

(#24122) Saint válasza shteer (#24119) üzenetére


Saint
aktív tag

Víz : hidrogén-oxid
A hidrogén és az oxigén nagyon stabil kémiai vegyülete.
Összetételét Henry Cavendish bizonyította be 1791-ben.

Keletkezésének egyenlete:
2H2 + O2 = 2H2O

Szerkezete:

Tompaszög alakú molekula. A kötések által bezárt szög 105o.

Fizikai tulajdonságai

Színtelen, szagtalan, íztelen folyadék
relatív molekulatömege: 18,016 g/mol
sűrűsége 3,98oC-on: 1,000 g/cm3
fajlagos elektromos vezetőképessége: 4*10-8 siemens
(Ez nagyon kicsi érték. A víz vezetőképességét már igen kis mennyiségű adalékanyag is megváltoztatja - növeli.
Az elektromos vezetőképességet így a víz tisztaságának mérésére lehet használni.)

A desztillált víz (aqua destillata) többszörös desztillációval készült, nagy tisztaságú víz.

A Föld becsült vízkészlete 1,40*1018 tonna.
Az óceánok a folyékony vízkészlet 97,9 %-át tartalmazzák.
A folyók, tavak vize, és a talajvíz az összes földi vízmennyiségnek mindössze 0,02 %-át teszi ki.

A jég a víz szilárd halmazállapota.
Sűrűsége 0oC-on: 0,917 g/cm3.
9 különféle módosulata létezik.

A víz sűrűsége a hőmérséklet függvényében változik, 3,98 oC-on maximális értékű.
Ennek köszönhető, hogy a jég alatt a téli időszakban is megmaradhat az élet.

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24123) Saint válasza shteer (#24119) üzenetére


Saint
aktív tag

Szia az ioncserélt viz az sótalanitott tiszta vit, és eztért változik meg a vezetö képessége,,, próbáld ki.. vegyél egy hosszabitót és dobd bele egy müanyag edénybe, nem történik semmi.. utána szórjál bele sót meglátod mi lessz... szia

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24124) szacsee válasza Saint (#24123) üzenetére


szacsee
nagyúr

Shteer arra gondolt, hogy az ioncserélt víz nem olyan nagy tisztaságú, mint a desztvíz.

Ioncserélt vizet, ha jól tudom elektrokémiai folyamattal állítják elő, míg a desztillát vizet nagy vonalakban a víz felforralásakor keletkezett gőzből csapatják le. :)

(#24125) Saint válasza szacsee (#24124) üzenetére


Saint
aktív tag

igen igy van és ezért kell bele az adalék anyag, mert az ion cserélt viz elektromos vezetöképességre van tervezve de ha adalékanyaggal megváltoztatod a kémiai bázisát akkor nem vezeti az áramot, a desztviz-nek nagyon kicsi az elektromosság vezető képessége, de nehezebb megváltoztatni a kémiai bázisát adalék anyagokkal , :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24126) Saint válasza Henrico (#24121) üzenetére


Saint
aktív tag

szia tudsz felrakni valahova képet.. gondolom a bordát leveszem , már mint a sünit és rajta hagyom az eredetit,, mert sajnos már sikerült az egyik memót a 3-ból kinyirnom, de a nagykerbe sikerült egy új 3x1Gb-os kitre kicseréltetnem.... :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24127) jones965 válasza Saint (#24125) üzenetére


jones965
Modder

-mi vagy Te, vegyész ? :DDD

Egyébként a legnagyobb tisztaságú a gyógyszertári desztvíz, alkalmazása javallt.

(#24128) kiborg válasza Saint (#24123) üzenetére


kiborg
aktív tag

Hali!

Desztvíz kontra inocserélt víz !

Szerintem szinte tökmindegy, hogy milyen vizet raksz bele, mert a rendszerben fém van, aből úgyis ionok kerülnek bele, tehát vezető lesz valamennyire.
Desztvizet v. ioncserélt vizet nem ezért rakunk bele, hanem mert abban már nincs semmiféle organizmus és nem tartalmaz mechanikai szennyeződést sem.

Ez az én véleményem.

Nekem nemtudom milyen víz kering benne, de löttyintettem hozzá egy kis tömény fagyállót oszt jólvan. Egy árnyalatnyit kékült a víz miatta, de éppen hogy észrevehető.
Alga vagy egyéb organizmusnak nyoma sincs, hőmérsékletek ugyanolyanok, mint amikor összeszereltem.Mellesleg ennek fél éve.

Ez az én tapasztalatom.

Mellesleg antikorró olyan helyen jó, ahol több fém is van a rendszerben mint Alu és réz.
De körültekintően csak rezet alkalmaztam.

Üdv Kiborg

mod:
Saint: "igen igy van és ezért kell bele az adalék anyag, mert az ion cserélt viz elektromos vezetöképességre van tervezve ...."
Miaz, hogy egy vizet elektromos vezetőképességre terveznek ??? Akkor ez jobb, mint a rézkábel a falban ??? ;]

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#24129) psy123


psy123
csendes tag

hi
van valaki budapesti aki tudna nekem adni 20cm 8as belső átmérőjű csövet próbaképpen kellene a rendszerhez. elszaladok érte és kifizetem.

Tibi

[ Szerkesztve ]

i7, 980ti, 8gb, win7, vive

(#24130) psy123 válasza psy123 (#24129) üzenetére


psy123
csendes tag

esetleg ha van több cső raktáron valakinél az is érdekel. 13/10 és 10/8.
Tibi

i7, 980ti, 8gb, win7, vive

(#24131) deepwell válasza psy123 (#24130) üzenetére


deepwell
aktív tag

javasolni tudnam a Baumax ot vagy praktikert, vagy obit ... Budapesten barmelyikben tudsz venni csovet akar 20 cm is !

Framerate is LIFE !

(#24132) Chrys_


Chrys_
addikt

Ha valaki Laing-pumpát használ, ne nagyon toljon a rendszerbe anti-corro-fluid -ot...

(#24133) Laraxior válasza Chrys_ (#24132) üzenetére


Laraxior
titán

miért is? szerintem az itt jelenlevők többsége...kb 90% Laing-et használ :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24134) syC válasza Chrys_ (#24132) üzenetére


syC
addikt

Indok? :)

(#24135) szacsee válasza Laraxior (#24133) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerintem a DDC-re gondolt... sok pro teteje hamar elreped.. legalábbis ezt hallani.
Bár nem tudom mi összefüggés van az antikorró és a tetők repedése között. :U
D5 Phowa! ;]

[ Szerkesztve ]

(#24136) Saint válasza kiborg (#24128) üzenetére


Saint
aktív tag

Nem a folyadékok közt neki van a legjobb vezetö képessége,,, a deszt viznek a legkisebb,
de a legnehezebb a molekuláris szintet megváltoztatni, laboratoriumi körülmények hiányában...az ion cserélt viznek nagyon könnyü adalék anyagok hozáadásával,, de a deszt viz-nél nem müködik mindegyik adalék , és nem azt a hatást fogod elérni, mint amit akarsz,, már mint ha nem vagy kémikus, és nincs laborod ahol ezt elő tudod állitani,,, az a lényeg, hogy az ion cserélt vizet a kereskedelemben kapható adalék anyagokkal könyebb megváltoztatni, mint a deszt vizét.... :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24137) shteer válasza Saint (#24123) üzenetére


shteer
titán

na most erre mit írhatnék... kösz. :)

..szerintem jónak tűnik

(#24138) shteer válasza Saint (#24136) üzenetére


shteer
titán

maradjunk szigorúan a vh keretein belül... melyik az az alkalmazott adalék, amit "nem szeret" a desztvíz?

..szerintem jónak tűnik

(#24139) Saint válasza jones965 (#24127) üzenetére


Saint
aktív tag

hát igen az nagyon jó csak annak 1 litere 650 ft,, nekem 3 ment bele, és kb 14k-ba kerülne az az adalék anyag amit bele is raknék, amit egy kémia tanár javasolt,
,,, ez ion cserélt viznél /lágy viznél/ 1650 ft-ba került ,, és 5 liter ioncserélt viz 300 pénz,, és évente cserélni akarom a vizet,,,hát érdemes számolni...

nekem van többféle anyag is , Alú, réz, nikkelezett cucc is , szóval antikorró javasolt... szia
:R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24140) Saint válasza shteer (#24138) üzenetére


Saint
aktív tag

szia belerakhatod bármelyiket csak a legjobb adalék ami ki van fejlesztve hozzá az antikorró folyadék ,, vagy feser one adalék,,,
vannak más adalékok is de ezek a legismertebbek, amit ilyen rendszerhez csináltak,, :F :C

én személy szerint mindkettöt raktam a rendszerembe, a feser-t csak azért, hogy legyen egy kis szine a viznek....
meg biztos ami tuti alapon.....majdnem 250k-ba van a rendszerem, és még mindig nincs vége, a Tody56 most csinál egy vinyó blokkot amit a sas-vinyóra fogok rakni, és még egy ram blokk is lessz a jövöben, és az utolsó álmom Ez itt de ez Horrorba kerül most de remélem hogy pár hónapon belül ez változni fog.... :C
és akkor befigyel a gépbe... :R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24141) fsb1000 válasza Saint (#24139) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Lehez hogy nem kéne belemenni a részletekbe.... de minek is kell bele az az adalék, amit a vegyésztanárod javasolt 14K-ért???

Ha megvannak a pontos indokok, akkor eldönthetjük hogy valóban szükség van ilyesmire vagy elegendő valamilyen kereskedelemben kapható glykol+egyéb elegy 2K-ért.

A PC vizhűtést zárt rendszernek tekintjük, de érintkezik levegővel a hűtőfolyadék.
Az üzemi hőfok 20-60°C, az eszközök fala réz + PVC (vagy más kémiai szempontból semleges anyag) Átlagos hűtőfolyadék mennyiség: 0,5-2l

Probléma inkább csak a réz felületekkel lehet - ne legyen savas kémhatásúa folyadék.
A hűtőfolyadékból nem szabad, hogy bármi kicsapodjon a blokk vagy csővek falára.
A hütőfolyadék ne legyen környezetbarát, azaz kiírtsa az élő organizmusokat.
A hűtőfolyadék viszkozítása és fajhője közelítse a vizét.
Csak ezt a 4 feltételt kell teljesíteni.

Szerintem nincs probléma a desztvizzel és a piros/kék jelzésű fagyállók is megfelelnek a célnak. (10-40%-os keverési aránnyal -> 40% erösebb szín)

(#24142) Saint válasza fsb1000 (#24141) üzenetére


Saint
aktív tag

akkor a málna szörp is jó bele?????
és egy kis fagyálló....

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24143) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah hát uraim, elkészült a víz. :C
Ez nagyon nagy részben köszönhető az itt lévőknek illetve OC, Tody, és Nyugdíjas kollégáknak hogy segítettek az eszközök beszerzésében.

Ami így elsőre lejön:
Amikor elindul a gép a 24-25 fokok láttán majdnem hanyatt estem! :DD
Szép lassan kúszik fel minden, őszintén szólvan nemtudom egyesek hogyan gondolják ezt a víz, szobahőmérsékleten-t, mert szerintem itt van a legnagyobb bibi,.
Maga a blokkok alatti hőmérséklet alig több idle-ben 4-5- fokkal mint maga a víz.
De nekem a víz 41 fokot is bőven eléri.
Szerintem itt lehetne még nagyban növelni a vízhűtés szerepét, minél inkább szobahőmérsékleten tartani a vizet.
És akkor minden szépen maradna 30 fok alatt, vagy maximum akörül.
Nagy erőkkel gondolkozom azon hogy a kis 10l-es akváriumomat iderakom és szerintem az már elég lenne a rendszer hőtehetetlenségének hogy alig, illetve nagyon lassan melegedjen. Vagy lehet hogy alulszámoltam a nexos tripla extrem radival a q6600-nak meg a 4870-nek? Nemtudom...

Természetesen a vízhűtés előnye nempicit látszik a load adatoknál, simán 20-30 fokot nyertem mindenhol és a legfurcsább hogy idle-hez képest alig mennek fel az értékek.
mikor a légnél meg megugrott minden mint az állat...

Röviden: Nagyon új it nekem most még sokminden, és ismerkedem a hőtannal meg így sokmindennel, de szerintem sokat lehetne itt még javítai a teljesítményen...

Lőttem egykét képet, várok véleményezést... esetleg mit lehetne máskép csinálni...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#24144) kiborg válasza Saint (#24136) üzenetére


kiborg
aktív tag

Rövidre zárva: NEM akarom, hogy kijusson a csöveken kivülre a víz, így nem is igazán érdekel, hogy mennyire vezet vagy sem.
Nem vagyok kémikus, így sajnos igazából a hozzászólásodat nem tudom értelmezni.
Nekem annyi elég, hogy atombiztosra szerelem a rendszert, jó a hővezetése az áramló közegnek, nem kezdi a rendszer elemeit.
Csatlakozom fsb1000 kolléga hozzászólásához
Mellesleg akár még a málnaszörp is jó lenne szinezéknek, ha a hő és fagyálló hatására nem válik ki semmi a rendszerben.

Üdv Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#24145) kiborg válasza Ferdzsoo (#24143) üzenetére


kiborg
aktív tag

Képket megnéztem, egész jó a rendszer gratula hozzá.

Észrevételek: a radidat szerintem emeld kicsit magasabbra, mert kis fordulaton nem túl sokat szállítanak a ventik és ne fogja vissza őket az, hogy kis résen kell, hogy átszívják a levegőt. (mellesleg könnyebb lesz majd takarítani is, mert a ventik odaszívják a port,pöszmötöket és idővel eltömítik az egészet és ha nem férsz hozzá akkor ki sem tudod takarítani).

A VGA ra menő v. jövö bal oldali cső nincs megtörve/összenyomódva ? Olyannak tűnik, bár optikai csalódás is lehet.

Rakd fel a 3. ventit(megéri, mert ott a ventis részhez képest sokkal kisebb a hőleadás). 5V-on viszi az én rendszeremet is 3 db 12cms venti.

Üdv Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#24146) Ferdzsoo válasza kiborg (#24145) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ennyit számítana a 3. venti?
Sajnos nem tudom jobban megemelni mert így is alig fér be az asztal alá, lehet akkor kicsik a rések, ez is a baj.
Meg a 3. venti hiánya. :U
Tesztelés lesz majd akkor mennyit jelentenek.
A cső nincs megtörve, kicsit csal a kép, igaz picit keskenyedik, de ezt nem tudom kikerülni, így is kicsit kilóg a házból!
Igazából ezzel volt a legnagyobb bajom, a csöveket úgy elrendezni hogy ne csavarodjanak, törjenek meg... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#24147) syC válasza Ferdzsoo (#24143) üzenetére


syC
addikt

Nekem annó megbírkózótt a nexxxos tripla húzott q6600-as és húzott 9800GX2-vel egyszerre, 55 fokos volt a procim terhelve, a gpu pedíg 50.

mod: hozzáteszem, keresthuzattal, azaz 6db 12esventivel.

[ Szerkesztve ]

(#24148) fsb1000 válasza Saint (#24142) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Saint:
Nem, a málnaszörp legalább 2 feltételt nem teljesít.
Rádbízom a megfejtést.
Estleg a kémia tanárt is megkérdezheted.

(#24149) fsb1000 válasza Ferdzsoo (#24143) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A hőmérsékleteket általában terhelés alatt érdemes mérni (az idle majdnem lényegtelen)

Kb 10-15perc prime + furmark elegendő, ha még ezután is elég gyorsan kúszik felfele a vizhőmérséklet akkor gond van, vagy lehet sok viz van a rendszerben. (akvárium.)

A radigyártók is úgy gondolják, hogy kb. 10°C-nek kéne lennie a környezeti hőmérséklet és a vizhőfok között.
Mint írtam a gyakorlatban ált. kevesebb pár fokkal (LOAD állapot!!!!, nem IDLE)
De az se baj ha kicsit több.

40 fok feletti viznél már érdemes elgondolkodni, hogy a radi nincs-e alulméretezve illetve a légszállítása megfelelő vagy sem.
A vizhőfokra több hatással van a légszállítás mint a víz térfogatárama.
A térfogatáram inkkább (mennyi vizet forgatunk át időegység alatt) inkább a blokkok hűtőteljesítményét befolyásolja.

(#24150) Ferdzsoo válasza fsb1000 (#24149) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor valszeg nálam a légmozgással van a baj, a venti meg az asztal teteje között nincs 5cm. Valszeg nem kapnak megfelelő mennyiségű légáramot...
Kiveszem a gép lábát így is nyerve legalább 3 cm-ert... :DDD
Meg felrakom a 3. ventit... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.