Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24251) jones965 válasza AŁieň (#24249) üzenetére


jones965
Modder

Ezt pontosan tőlünk kérdezed ? Itt egyértelmű a válasz :D
Ha nem sajnálod az időt és nem utolsó sorban a pénzt akkor itt a helyed.

(#24252) chipsetpifta


chipsetpifta
csendes tag

Helló!

Új konfig összerakásán gondolkodom. Hűtésre is szánnék, de nem 70 ezret :) A kérdésem az lenne, hogy egy 30-40 ezres szett ér-e annyit, hogy légről vízre váltsak? Ennyiért kávéfőzővel adnak léghűtést, ezért is érdekelnek a tapasztalatok. Rendszert érdemes venni vagy sajátot összerakni? VGA és proci hűtsére kellene, mellette persze az Aerocool-tól megszokott házhűtés menne... A hatékonyság és zajszint is eléggé mérvadó.
Valaki le tudná írni a tapasztalatait? Nézegettem teszteket, nem tudtam dönteni.

pifta

(#24253) body007 válasza chipsetpifta (#24252) üzenetére


body007
addikt

Én első sorban a zaj(talanság) miatt váltottam vízre. Nagy szintű hőmérséklet csökkenés és persze hangtalanság ami elsőre mellbevágott :D Proci 50-60 fokról (ilyennel hűtve) lement 30-35 fokra vízzel. VGA gyári utána GFX chilla-val hűtve 50 - 80 fokról lement 30 - 35 fokra :Y
Az enyém olyan 80k körül volt és teljesen meg vagyok vele elégedve. Azt nem tudom, h össze lehet e rakni 30 - 40k-ból normális rendszert (sztem nem) de ezt majd megmondják a mesterek

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#24254) chipsetpifta válasza body007 (#24253) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Te egy léghűtést linkeltél be. Tévedésből?

(#24255) body007 válasza chipsetpifta (#24254) üzenetére


body007
addikt

Nem, azzal volt hűtve a víz előtt :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#24256) chipsetpifta válasza body007 (#24253) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Jaj asszem felfogtam, víz előtt volt az a hűtésed :)

(#24257) chipsetpifta válasza body007 (#24255) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

És a vízhűtésed be tudod linkelni? Belső vagy külső? Én belsőt szeretnék...

(#24258) chipsetpifta válasza body007 (#24255) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

És a vízhűtésed be tudod linkelni? Belső vagy külső? Én belsőt szeretnék...

(#24259) body007 válasza chipsetpifta (#24258) üzenetére


body007
addikt

Van itt pár kép az összeszerelésről :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#24260) chipsetpifta


chipsetpifta
csendes tag

Nézegettem a Thermaltake oldalán, szerintem jelenleg az a legjobb gyártó a témában. Ha minden gyári lesz az elég drága, kókányolni nem akarok, és mindent a gépház belsejében szeretnék tudni, semmi kiálló cső meg falra szerelt radiátor :)
Ennek megfelelően két radiátort néztem ki:
[ezt ]
[és ezt.]
A pumpa meg majdnem mindegy mert mindegyik nagyjából ugyanarra képes, természetesen az is Thermaltake. A rendszer többi eleme nem érdekes(VGA, Proci, és Memória vizesblokk), ezeken nemsok mindent lehet válogatni. Szerintetek megéri így ezzel kínlódni, egyáltalán kell a két radiátor? Mindenképpen az összes léghűtést, amit lehet vízre cserélnék. Később az összes vinyó is vízzel menne, a memóriák szintén, stb.
Ennek megfelelően 2-3 tartályt szeretnék belerakni, egyiket mindenképpen egy 5,25-ös helyre, hogy lássam is.
Márcsak házat kellene választani :) ([link])
Várom a véleményeket, megéri így vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#24261) Saint válasza chipsetpifta (#24260) üzenetére


Saint
aktív tag

szia 2-3 tartály minek?????
és ha gyáriból épitkezel hidd el, hogy a gatyád is rámegy, és nem jobb mint amit a tody56 csinál.... :W :R

hogyha mindent akarsz hüteni akkor nem elég 1-2 linkelt thermaltake radi vegyél inkább egy nagyot, mint 3 kicsit,, mora 2 szerintem ez elég is lenne de a házba ezt nem tudod berakni....szia

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24262) shteer válasza chipsetpifta (#24260) üzenetére


shteer
titán

szerintem jelenleg az a legjobb gyártó a témában

szerintünk meg egy kommersz hűtéseket és kiegészítőket forgalmazó név csak
attól h olcsó komplett rendszerekkel állt elő, még nem a legjobb - de ízlés kérdése

a kérdésekhez:
szivattyú megválasztása egyáltalán nem mindegy (pár apróság: emelőmagasság, vízszállítás, élettartam, tápellátás, hangerő, rezgés...)
2 radi nem árt egy komplett rendszerhez, ilyenekből még kevés is
1 tartály elég

ezen radik egyikével (de a 2-vel) sem lehet hűvösen tartani egy komplett rendszert

amit ajánlok kezdetnek: válogatott részegységek, 10-es belsős csövezés, triplaradi, laing (vagy eheim) szivattyú, + plexis cuccok kerülése, tájékozódás a témában és az apróhirdetések vízhűtés rovat böngészése

..szerintem jónak tűnik

(#24263) Cclone válasza shteer (#24245) üzenetére


Cclone
csendes tag

Tegnap este-éjjel megpróbáltam újra. Leszedtem az összes fóliát. Bapasztáztam csak a gput. Ráraktam a blokkot. Leszedés után szemre minden ok. Jó felfekvés. Utánna minden egyéb alkatrészt is bepasztáztam. Visszaraktam a gépbe, de minden változatlan :W :F .
A hőfokok teljesen megegyeznek, pedig szerintem most jobb a felfekvés sokkal, mint volt:F .
Elképzelhető, hogy míg a gépen kívül összerakva (blokk alátámasztva, így nem húzza súlyánál fogva a karit) ok, alátámasztás nélkül,gépbe szerelve, nem érintkezik.
Próbáltam lecserélni a gyári csavarokat 1-1,5mmel hosszabbra, mivel a gyári csak kb 1-1,5mm mélyen megy bele a blokkba. Gondoltam hátha az a gond, hogy a csavar csak alíg kap bele a menetbe. Így meg nincs kép.
Van a blokkhoz két db gyári "L" alakú backplate, ami hőt vezet el a hátlapi memóriákról.
[link]
Ha ezt kicserélném a gyári Gainward backplate-emre, elérnék esetleg valamivel nagyobb kártya stabilitást?
[link]

Eladó R2E hf blokkok+csatik 10K

(#24264) chipsetpifta válasza shteer (#24262) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Ok a legjobb gyártó kijelentést visszavonom :) Szerinted melyik a "jó"?

egy komplett rendszerhez ezekből a radikból hány darabra lenne csükség? Ha sokat rakok be belőlük, akkor hangra olyasmi lesz mint a sima léghűtés.
Miért kellen kerülnöm a plexis cuccokat?
A szivattyűnál igazad van de az emelőmagasság házon belül szerintem annyira nem lényeges.
Te mit javasolsz, ha házon belül szeretném megoldani, gyári alkatrészekkel egy komplett rendszer hűtését? Esetleg link, ahol nézegessek? 2 napja túrom a netet, de elég gyerekcipőben van még szerintm ez a fajta hűtés(valószínű az ára miatt)

Köszi a választ!

pifta

(#24265) fsb1000 válasza chipsetpifta (#24260) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Akkor összefoglalom: "Kokányolni" kell. És nem feltétlenül termáltékből.

Mégvalami:
Szinte minden vizhűtés jobb, mint egy léghütés, de ahhoz, hogy jelentősen halkabb és jelentősen alacsonyabb hőfokon tartsa a CPU/GPU párost pénzt, időt és energiát kell befektetni.
Mindenki mega döntse el, hogy ez megéri neki vagy sem.

CPU-ra kijön egy "kokány" (értsd: nem a legjobb=Thermaltake gyártótól vásárolt) cucc 30-40K-ból.
De ha már a GPU-t is akarod hütögetni vizzel, akkor nem csak az arra való drága blokkot kell megvenni, hanem nagyobb/több hőleadót is, rögtön jelentlezik a probléma szivattyúval (kell-e nagyobb), tehát 50-80K-ra lehet számítani.

(#24266) chipsetpifta válasza fsb1000 (#24265) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Szerinted házon belül meg lehet oldani, mégha sokba kerül is, gyári alkatrészekből a teljes rendszert?

(#24267) Fel válasza chipsetpifta (#24266) üzenetére


Fel
addikt

Mi az hogy "gyári alkatrész"? Mi nem használunk nem gyári vagy utángyártott dolgokat...

A komlett szettekről:
Fölösleges pénzkidobás... gyakorlatilag nem lehetséges a bővítése, mert a későbbiek folyamán úgyis azokat az alkatrészeket vennéd hozzá, melyeket már akár az első körben is beszerezhettél volna. A visszamaradt dolgokkal meg nem tudsz mit kezdeni, mert nem kellenek senkinek...

Érdemesebb külön-külön részegységenként összeválogatni a vizes hűtést, az igényeidnek és a pénztárcádnak megfelelően válogathatsz így.
Cpu, vga párosra rengetegféle blokkot találhatsz. Újakat kicsit drágábban (cpu kb 10eFt-tól, FC vga blokkok ~20e, akciósak, kifutó példányok ~15eFt), de az apróhírdetések között keresgélve, használtat már egészen baráti áron szerezhetsz be. Szivattyút, radiátort érdemes olyat venni elsőre, mellyel kicsit "túlméretezed" a rendszert. Pl.: Laing DDC, D5, Eheim 1048, HPPS, ezek mind megbízható, bevált szivattyúk. Radiátorból érdemes 3x120-ast venni, de minimum 2x120-ast.
Házon belüli elrendezésnél minden a kuckótól és a fantáziádtól, ügyességedtől függ. (Szerintem radiátort érdemesebb házon kivülre rakni, de a többi lomnak bent a helye.)

(#24268) fsb1000 válasza chipsetpifta (#24266) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én annak vagyok a hive hogy minden házon belül legyen, de szerintem a legtöbb vizhütős hobbysta a radit és néha a tartályt is kivülre szereli.

Ez döntés kérdése.
Házon belül sokkal nehezebb megvalósítani és eleve nagyobb/drágább ház kell.

"egy komplett rendszerhez ezekből a radikból hány darabra lenne csükség? "
Elöször le kéne írni mit akarsz hüteni és azok mennyi hőt adnak le.
Ebből lehet megbecsülni mennyi radi kell.

"A szivattyűnál igazad van de az emelőmagasság házon belül szerintem annyira nem lényeges."
Az emelőmagasságnag nem a magassághoz van köze (zárt a rendszer), hanem az egyes alkatrészeken eső nyomásveszteséghez.

"Esetleg link, ahol nézegessek?" [link]

elég gyerekcipőben van még szerintm ez a fajta hűtés
És milyen lenne a felnöttcipőben járás?
Biztos tudod, hiszen a gyerekcipőről tudtál véleményt alkotni.
2 napi netturás után...

[ Szerkesztve ]

(#24269) shteer válasza chipsetpifta (#24266) üzenetére


shteer
titán

nézd meg a picasa galériát az adatlapomon, chipset, ram és táp blokkot kivéve minden gyári - és házon belül is lehetne a tartály is

..szerintem jónak tűnik

(#24270) X@b3e válasza chipsetpifta (#24264) üzenetére


X@b3e
addikt

Vannak jó gyártók, ha gyári cuccokat akarsz, a TTake nem az.
Szivattyúból Laingot érdemes venni. Blokkokból Kedvelt márkák - a teljesség igénye nélkül - az Alphacool, Swiftech, Watercool, Heatkiller, Aquacomputer. Ezek a gyártók hőcserélőket is készítenek, egy tripla belőle, felvértezve 3 halk ventivel már jó teljesítményt ad. VGA blokkból saját tapasztalataim alapján az EK termékeit csak ajánlani tudom. Csövezés szempontjából lehetőség szerint nagyobb belső átmérő javallott, 13/10 vagy 12/10. [L:www.pc-cooling.de]Itt[/L] és [L:www.aquatuning.de]itt[/L] nézelődhetsz.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#24271) chipsetpifta válasza Fel (#24267) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Köszönöm a választ! Kuckóból Te melyik választanád most? Abból is elég szép nagy választék van, de melyik passzol leginkább ehhez a hütéshez. Tudom mindegyiket lehet alakítani, fantázia meg minden, de melyik az ami elég tárgas és szép is? Amit fentebb linkeltem arról mi a véleményed?

(#24272) shteer válasza chipsetpifta (#24264) üzenetére


shteer
titán

sok jó gyártó van, de nincs legjobb - szerencsére kőkemény verseny van :) már régen nincs gyerekcipőben....

párat találhatsz itt: www.aquatuning.de

..szerintem jónak tűnik

(#24273) chipsetpifta


chipsetpifta
csendes tag

És a merevlemezek hűtéséről mi a véleményetek? Ha azokat hűtöm nagyon nagy ház kell. van 4 db terrás vinyóm meg egy rendszervinyó, eeből a rendszer megy többet, de az is 35C°jelenleg, szerintetek érdemes ezeknek a hűtésére költeni?
És amire még nem kaptam választ és érdekelne: miért kerüljem a plexis alkatrészeket?

A gyerekcipős kijelentést is visszavonom, tájékozatlan voltam :)

(#24274) chipsetpifta válasza shteer (#24269) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Nagyon komoly! Valami hasonlót szeretnék én is összerakni, de valamivel kisebb házban. Egyébként nagyon tetszik! Igényesen össze van rakva.

(#24275) shteer válasza chipsetpifta (#24273) üzenetére


shteer
titán

:R

35-nél lejjebb a víz nem fogja vinni, fölösleges a hdd-t hűteni vízzel ha nincs bezárva egy zajcsillapító dobozba ami azt a kevés meleget is bent tartja

..szerintem jónak tűnik

(#24276) fsb1000 válasza chipsetpifta (#24273) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem a teljesen levizezett házat is szellöztetni kell.
Ehhez elégséges, ha elől hátúl megy 1-1 lassú venti.

Ez a minimális légáramlat tudja hűteni a HDD-ket is.
Ha ez kevés, akkor érdemes vizzel hűteni a HDD-ket.
Valószinüleg a RAM-pk elöbb igényelnek vízhűtést mint a HDD-k. Rosszabb helyen vannak..-

A plexis alkatrész szilárdsága gyengébb mint a fém vagy acetál tetős alkatrészeké.
Könnyeb beleszakítani a menetes-csatlakozót, vagy feszülő csővekkel hibás szereléssel megrepeszteni.
Amúgy semi gond nincs a plexis cuccokkal... szerintem.

(#24277) chipsetpifta válasza shteer (#24275) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Azt megkérdezhetem, hogy neked mekkora radiátorod van? a képekről nekem az jött le, hogy egy 2x5,25"-os belső. Vagy benéztem valamit?

(#24278) chipsetpifta válasza fsb1000 (#24276) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Azt hiszem, ha a terrások nincsneke használatban automatikusan lakapcsolnak, vagyis a hangjukból ítélve. Akkor azok lehet kimaradnak a körből. Máris megspóroltam egy rakás pénzt. Már csak egy tökéletes házat kell választani, de egyet sem találtam még, amire azt mondanám "szerelem első látásra" és az extra alkatrészeknek is helyet ad.

[ennél ] szerintetek mennyire lenne sikeres, ha az oldalsó venti helyére radiátort tennék? Mondjuk ha befér egy 3x3-ast? ha nem akkor 2x3-ast. A hátsó venti helyére pedig egy szimpla radiátor, bár így már lehet sok is lesz a hőleadó. Így a szellőztetés is megoldva. A tartály megy a pumpa meg talán elférnek az alaplap előtt. Valakinek esetleg ellenvélemény?

[ Szerkesztve ]

(#24279) Fel válasza chipsetpifta (#24277) üzenetére


Fel
addikt

Valamit nagyon keversz... az aktív hűtéses radiátorokat aszerint nevezik, hogy mekkora és hány darab venti szerelhető rájuk [link]

Házakból érdemes a nagy tornyok között szétnézni.
Lian Li hívő létemre a személyes kedvencem mostanság ez (az ára elég húzós... ~60eFt)
Lian Li
vagy esetleg az olcsóbb Chifik.

(#24280) Saint válasza chipsetpifta (#24278) üzenetére


Saint
aktív tag

:R Csak okosan...

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24281) fsb1000 válasza chipsetpifta (#24278) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Még minidg nem soroltad fel mit szeretnél hüteni.
Igy nem lehet tudni mennyi radi kell.

A radikat általában 12cm-s ventikkel szerelik, ezért praktikusan a szimplára 1x12 a dublára 2x12 és a triplára 3x12 venti megy.
A méretük (főleg a hosszuk) ennél kicsitt nagyobb a vastagságuk pedig 30-65mm között változik.

Ami 90%-ig biztios, hogy egy ilyen házba az oldalfalra max 1 dupla radi szerelhető.
És a szivattyú + tartály helye is nagyon szükös lesz.

Alphelyzetben (vizhőfok = körny+10°C, átlag légszálítású venti) kb ennyit tudnak a radik:

Single 1x12 -> 100-150W
Dupla 2x12 -> 150-250W
Tripla 2x12 -> 250-400W

Ha az oldalfalra teszel 1 db duplát és hátra egy Singlet (szerintem ez jó megoldás lehet), akkor 250-400W-ot tudsz hűteni elméletileg.
Ez elég soknak tünik, de lehet rögtön felezni. ha hűvösebb vizet szeretnél
(környhöm.+5°C)

Ráadásul ez átlagos légszállítással (értsd elég hangos) van becsülve, ha leveszed a ventik fordulatát, ujabb hűtőteljesítmény esés.
És máris ott tartunk, hogy csak 100-200W-ot tudunk hűteni elvárásainknak megfelelően, ebbe pedig csak 1 CPU és egy közepes VGA fér bele.
Semmi extrém... és elköltöttünk egy csomó pénzt.

Kelll a nagyobb/több radi, vagy elviseled a ventizajt és dT=10°C-s vizet.
(általában mindenki többre vágyik, ha belefog a vizezésbe)

(#24282) shteer válasza chipsetpifta (#24277) üzenetére


shteer
titán

egy dupla (Nexxxos Extreme II) és egy tripla (Thermochill PA120.3)

fsb1000: Tripla 3x12 -> 250-400W ;)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24283) fsb1000 válasza shteer (#24282) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Thermocsilléknél felmehet 500-ra is (vagy mégfeljebbb), de ott már 42 decibellel dübörög a venti.
[link]

De halk ventivel inkább 300 vagy alatta vannak a vékonyabb tripla radijaink.
Szerintem.

(#24284) shteer válasza fsb1000 (#24283) üzenetére


shteer
titán

még jó h nem fér be venti a TC alá, mert lehet megküldeném még 3 ventivel 4-500rpm-en :)

..szerintem jónak tűnik

(#24285) chipsetpifta válasza fsb1000 (#24281) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Egy E8400-es proci, egy közepes VGA(még nem döntöttem), alaplapon a chipkészlet, és a memóriamodulok(egyelőre DDR2 1066 2*2GB, de lehet 4*2GB lesz) Ez szerintem belefér a 400W-os kapacitásba. Ehhez elég egy Eheim pumpa 1200l/h vízszállítással? A vinyókat pedig kizártam a körből, mert nemhiszem hogy szükség lenne a hűtésükre, a rendszervinyó pedig elbírja... Házhoz pedig néztem Towert de nekem még meg kell barátkoznom vele. A hűtés így pedig kijön 60-70 ezerből, hát nemtudom mennyit fog ez jelenteni. Jelenleg az összes ventim szabályozhat, aerocool és átlag 16 db-n mennek éjszaka, van egy 25, 18, 12 cm-es ventim plusz a procis, amire QFan rá van engedve, éjjel 2200 helyett 3-400-on forog. Azt akarom kihozni belőle, hogy maximum a hőmérséklet lenne a pozitívum, mert hangra kb akkora lenne a vízhűtés mint a jelenlegi lég. De megéri-e ez a 70 ezret, a proci elmegy 35 fokon meg elmegy 60 fokon is, nemtudom élettartamban jelent-e valami, persze rá lehet vágni, hogy igen. Nagy játékos nem vagyok, extra hőfokot nem fog elérni. Hát alaposan át kell gondolni :)

[ Szerkesztve ]

(#24286) jones965 válasza chipsetpifta (#24285) üzenetére


jones965
Modder

Nem Te lennél az első, aki mikor szembesül a tényleges költségekkel és a ráfordítandó energiával, kihátrál a tervezett vh-ből.

(#24287) jones965 válasza chipsetpifta (#24285) üzenetére


jones965
Modder

Nem Te lennél az első, aki mikor szembesül a tényleges költségekkel és a ráfordítandó energiával, kihátrál a tervezett vh-ből.

(#24288) chipsetpifta válasza jones965 (#24286) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Igazából a befektetett energia nem lényeges, szeretek barkácsolni :)
Az ára már aggasztóbb. Kolis gép, tehát nappal lehet zajos, a hifi úgyis elnyomja ;) éjszaka viszont legyen csendben mert aludni akarok, eddig a levegő is megfelelt ezeknek a kritériumoknak. Kérdés, hogy a hőmérsékletkülönbség megéri-e a ráfordítást. Úgyis mindenből új cucc lesz, az új levegő is benne lesz 20-25-be kompletten. A víz kb duplája.
Élettartamra a pumpák, radiátorok mennyit bírnak?

(#24289) Saint válasza chipsetpifta (#24288) üzenetére


Saint
aktív tag

a radiátor élettartalma 1 millió év kb . a pumpa az már kérdéses de egy átlagos középkat pumpa az is 2-3 évet bir. egy jobb az többet, kivéve ha nem ázik be,, de ez álltalában user hiba és nem a pumpáé... én speciel kinyomtam a pumpán a lukakat szilóval.... :R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24290) chipsetpifta válasza Saint (#24289) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Akkor az pumpa élettertama kb egy jobb minőságű ventiével egyezik meg. Pláne, hogy nálam 10 hónapig kikapcsolás nélkül mennie kell. Lehet hogy a + pénzt inkább jobb tápra meg szebb gépházra kellene költeni :)

(#24291) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
A szivattyú elkezdte rezegtetni a hát. Van alatta egy vékonyka szivacsos törlőkendő, de az semmit sem ér.
Mit ajánlanátok eme probléma megoldására?
Egy bicajgumi mennyit segíthet a dolgon? :D Más ötlet? :R

(#24292) jones965 válasza #41635072 (#24291) üzenetére


jones965
Modder

Power off :DDD

(#24293) #41635072 válasza jones965 (#24292) üzenetére


#41635072
törölt tag

Valami hatékonyabb megoldás? :D
Amúgy a hát helyett házat akartam írni, nem tudom ez hogy jött.

(#24294) shteer válasza #41635072 (#24291) üzenetére


shteer
titán

szivacs

..szerintem jónak tűnik

(#24295) Dirtyz válasza #41635072 (#24291) üzenetére


Dirtyz
őstag

Milyen szivattyút használsz?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#24296) P00By válasza shteer (#24294) üzenetére


P00By
nagyúr

Sokat segítettél neki :U :DDD
;]

(#24297) shteer válasza P00By (#24296) üzenetére


shteer
titán

most miért? tudsz jobbat/olcsóbbat? :DDD szivacsos vékonyka törlőkendő nem szivacs

nekem az vált be - 3-4 cm magas legyen, h bele tudjon süppedni a szivattyú de ne nyomja össze teljesen

megfelel? :P

..szerintem jónak tűnik

(#24298) shteer válasza chipsetpifta (#24290) üzenetére


shteer
titán

egy Laing D5 elmegy neked soksok évet

..szerintem jónak tűnik

(#24299) #41635072 válasza Dirtyz (#24295) üzenetére


#41635072
törölt tag

XSPC X2O 400.
A szivacsal az a baj, hogy túl magas, és nem fér el. :B
Saint: de ha félbevágom akkor nem hiszem hogy valami hatékony lesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#24300) Saint válasza #41635072 (#24299) üzenetére


Saint
aktív tag

van egy jó találmány olló.....

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.