Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24351) nyunyu válasza NFree (#24345) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem egyszerubb lemenni a sarki benzinkutra, aztan venni egy kanna ioncsereltet?

Legtobb vizhuteshez egyebkent boven eleg 2l, csak az extremnagy radiatorokba kell tobb. (pl. Mora2 egymagaban benyel 1.8l-t.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24352) NFree válasza nyunyu (#24351) üzenetére


NFree
addikt

Úgy lessz :R csak vicceltem :D

vga

(#24353) fsb1000 válasza CHIPman (#24342) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha már ilyet akarsz... akkor azt amiben a legtöbb radi van.

(#24354) fsb1000 válasza NFree (#24349) üzenetére


fsb1000
nagyúr

100Ft/L sok desztvizre?

És vajon mennyibe kerűl majd az az anyag amivel a csapvizet fogod átszürni?
Lehet hogy a pamut alsógatyóból mikró szálak válnak le....
Esetleg calgont is öntesz majd bele?

Bocs.. de vannak egyszerű megoldások és vannak felesleges barkács megoldások.

Egyébként sima csapvizzel is megy a rendszer, csak az élettartama lecsökken.
Mennyivel? Valószinüleg előbb túlad rajta az ember, minthogy a következmény végzetes hibát okozna.

(#24355) fsb1000 válasza CHIPman (#24350) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha már megbontod akkor inkább egyedi alkatrészek.
Eladhatóbb lesz (?) mint egy szétberhelt bigwater és nem sokkkal drágább.

1x12 + 2x12 radi kb 200-400W-ot tud légszállítástól függöen,.
Ha ennyi elég akkor OK.
A Todys CPU blokk jó árérték arányú.
Drágábbat csak akkor érdemes ha számít további 1-1,5 fok. (de elöbb inkább a vizet kell a körny. hőmérséklet közelébe levinni radikkal...)

A szivattyú nem egyszerű kérdés. érdemes jobbfélét venni (nem csak a vizszállítást érdemes nézni, hanem az emelőmagasságot is), de egy gyengébb is megteszi.
A vizhőfok nem csökken számottevően, a blokkokon meg 4-5 fokkal több esik egy ultra gyenge (régi bigwateres 80l/h ) szivattyúval.
És:????

Még minig messze jobb mint egy léghűtés. Csak drágább....

(#24356) CHIPman válasza fsb1000 (#24355) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Jones bácsi hsze miatt kérdeztem a léghűtéshez képesti teljesítményt... Max 300W az összes fogyasztás, szal az még ok lenne...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#24357) fsb1000 válasza CHIPman (#24356) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez nem egy ON/OFF dolog.
A gyártók kerülik, hogy a termékeikre ráírják hány watt a hűtőteljesítménye.
Ugyanis ehhez legalább mégegy értéket a dT-t meg kéne adni, amit a legtöbb fogyasztó nem tudna értelmezni.

Neked mond valamit ha azt lenne ráírva, hogy 300W, ha hűtendő alkatrész felületet 24 fokkal melegebb mint a környezeti hőmérséklet?
És 200W ha 20 fokkal.....

Akár víz, akár léghűtés egy elég széles skálán tudunk hűtőteljesítményt produkálni.
De ezt több tényező is befolyásolja.
Pl mennyivel lesz a hűtendő alkatrész felülete melegebb a körny. hőnél.
Pl mekkotra zajterheléssel jár.
PL. megoldható gépen belül vagy sem a hőleadás, esztétikailag jobb/rosszabb.

A bigwateros cuccok nem rosszak, csak a paraméterhalmazból, vagy elvárásainkból nem tudnak egyszerre mindent teljesíteni.
Én azért írom mindig hogy jobb mint a léghűtés, mert ezeket alapvetően 1 db CPU hűtésére tervezték és azt jobban megoldják mint bármely léghűtő.

A bővítgetés cserélgetés már problémás.

(#24358) Saint válasza nyunyu (#24351) üzenetére


Saint
aktív tag

Yes

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24359) syC válasza fsb1000 (#24357) üzenetére


syC
addikt

Fogadjunk, hogy nem irodalom tanár vagy :C

(#24360) fsb1000 válasza syC (#24359) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs, a helyesírási hibákért és a félregépelésekért....

(#24361) chipsetpifta


chipsetpifta
csendes tag

Sikerült döntenem! Mindenképpen vizem lesz :)
Kérdésem a következő: érdemes nagy 230V-os pumpára beruházni? Nem túl zajos az? Egyáltalán kell? Nézegettem a teljesítményüket, van amelyik 3600 litert szállít, természetesen nem ezt néztem ki. A véleményetek érdekelne, hogy egy normális rendszernek milyen pumpa kell, esetleg elegendő egy 12 voltos? A hűtendő felületek:
-4 db ddr2-es 1200Mhz-re húzott memória
-Intel E7400 processzor, később talán quad
-alaplap chipkészlete
(-vga-ra egyelőre nincs szükség)
-talán később becsatlakozik még 1-2 kisebb hőtermelő :) (HDD, stb) de nem számottevő, és nem is biztos, hogy lesz.
Már megnéztem, hogy hová fér be a házamba. Aerocool Extreme Engine 3T:
-az elülső cooler mögé egy 140-es radi(pont lesz neki hely)
- hátulra a gépen kívülre egy 120-as radi, belülről egy 120-as ventivel
(-később a gép oldalán egy nagyobb passzív radiátor)
-pumpa és tartály, pedig ahol szabad hely lesz, valószínű az alaplap elé kerül meg a vinyók alá. De lehet áttervezem majd a vinyók helyét asszem 4 popszegecs tartja őket :) Vagy a tartályt 2x5,25 helyre kellene rakni, ott úgysincs semmi és nem is tervezem.

Eddig ennyire jutottam, az elején 1 radira gondoltam, a pumpára, amiről nem tudom melyik legyen, tartály és CPU blokk. Később ha jön a fuzi majd fejlődik a dolog.

Valakinek ehhez valami ötlete, megjegyzése? Ilyesmire gondolok, hogy: "Ne úgy csináld hülye, mert... !"
Érdekelne bárkinek a pumpákról alkotott véleménye.(230V vs 12V)

(#24362) Saint válasza chipsetpifta (#24361) üzenetére


Saint
aktív tag

Szia ,, böven elegendő egy laing pumpa ami 5-600 Litert szálit... ha már egy 3600 literes pumpár veszel az már sok lehet, mert a blokkok nem ilyen nagy nyomásra vannak tervezve....
nekem minden vizzel van hütve,, proci, vga, 2 fet 2 chipset, tv tuner, 6 vinyó és böven elég neki a 12 voltos pumpa, amúgy it a vizszállitás a lényeg ha már 600 litert szállit óránként az már tökletes,, meg ha túl gyorsan megy a viz akkor csobogni fog, /hangos lessz/, és az meg kell a halálnak, azért vált az ember légről vizre, hogy hatékonyabb legyen a hütés és a zaj minnél kisseb legyen,, úgyhogy nem ajánlom a 220v-os pumpát,, jó lessz neked a 12 voltos is , amit mellesleg a pc-táprol üzemeltetsz és nem a konnektorból, ha a gép bekapcsol a pumpa is, nem kell rá külön oda figyelni sem....

de ez az én véleményem,, mindenki döntse el mi a neki legjobb és azt teszi össze.. szia, remélem tudtam segiteni.. :Y :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24363) chipsetpifta válasza Saint (#24362) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Ahham azt a márkát én is nézegettem. Neked hány fokos a procid és hány magos, ha nem titok? :)

(#24364) fsb1000 válasza chipsetpifta (#24361) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem nem érdemes 230V-os szivattyút használni.
Elsősorban az indítás/leállítás problematikus. Nem is jobb a teljesítményük.

Valamelyik LAING szivattyút érdemes megvenni, ha van rá pénz.
Esetleg rászerelt tartállyal. De ebben a kategóriában az elhelyezhetőség fontos szempont.

Ha jól értem akkor 1x14 + 1x12 méretű radid lesz.
Elvileg elég ahhoz amihez tervezed.

Milyen blokk lesz a CPU-n? És a Memokat Tody-s cucc hűti vagy más?
Csatlakozók és csövezés terén mi a terv?

(#24365) fsb1000 válasza Saint (#24362) üzenetére


fsb1000
nagyúr

amúgy it a vizszállitás a lényeg ha már 600 litert szállit óránként az már tökletes,,

Nem.... szerintem ez nem igy van.
Nézd meg ezt az ábrát:

Tessék már megérteni egyszer, hogy a szivattyúkra ráirt viszszállítási érték, csak szabad kifolyására vonatkozik!!!!!

Az 600l/h sosem 600l/h.
Ha csak egy csövet rákötsz már nem annyi.
Ha egy modern, nagy ellenállású CPU blokkot rákötsz már majdnem csak a fele-harmada.

A szivattyú emelőmagassága az ami le tudja küzdeni a blokkok, csövek és idomok ellenállását.
Minnél nagyobb az emelőmagasság annál nagyobb % marad meg a névleges vizszállítási képességből.

A vizszállítási képesség csakis az emelőmagasággal együtt értelmezhető.
Közelítő értéket meg csak akkor kapunk az adott rendszerhez, ha legalább becsülni tudjuk a teljes rendszer ellenállását.

(#24366) chipsetpifta válasza fsb1000 (#24364) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Igen a radikat jól értetted.
Elvileg elég ahhoz amihez tervezed. - Ezt mire érted? Ez a két radi elég a proci alaplap esetleg VGA hűtésére? Vagy hozzávetted a passzív radiátort is és úgy értetted, hogy elegendő?
Csövezésen még nem gondolkodtam, amit leírtatok meg neten találtam azt a sorrendet próbálom majd követni(CPU, alaplap, VGA...) és mindenképpen, ahogy régebben írtad nagyobb méretű csövekkel(13/10-es)
A CPU blokkon még nem gondolkodtam, asszem az Enzotech-ről olvastam olyat, hogy a régebbiek egyszercsak elrepedtek, tehát attól tartózkodnék. Erre még nincs tervem. Egyébként S775-lesz de szerintem ez a prociból már lejött.
Csatlakozók: ezen nem szeretnék spórolni, mindenképpen a jobbat akarom megvenni. Jobbat értsd: picivel drágább, mint az alja kategória. De konkrét márkát itt sem néztem ki. Esetleg bárki akinek ötlete, tapasztalata van, az nyugodtan adhat ötletet, majd meglátom mit tudok kezdeni vele :)

(#24367) chipsetpifta válasza fsb1000 (#24365) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Igen én is hasonlót olvastam, valamelyik angol fórumban, pont ezért ezt a két pumpát néztem ki:
[első]
[második]
[esetleg...]

[ Szerkesztve ]

(#24368) Saint válasza fsb1000 (#24365) üzenetére


Saint
aktív tag

az rendben van hogy lecsökken , de ha rátesz egy olyan pumpát ami 3600-at szállit neki akkor az biztos hogy hangos lessz, amúgy meg nekem egy dcc plust1-esem van és tökéletesen megy a sok blokkal együtt, ha rátennék egy d5-öt 5 ös fokozatban vagy egy 3600 -at szállitó pumpát akkor sem lenne hatékonyabb a hütés szinte semmivel.csak a zaj lenne hangosabb, akkor meg minek 3600-on tekerö pumpát venni amit még állitani sem lehet,,,,.. de ö tudja....
nekem az elsö összerakásnál olyan erössen szivott a pumpa, hogy összeszivta a csövet ami a tartályból jött ki a pumpa felé, és amikor kinyitottam a tartály tetejét a viz a plafonig felfröccsent,, én úgy itélem meg hogy egy 600 litert szállitó pumpa elég kell, hogy legyen egy 7-8 blokkos rendszernek simán.... :Y :R

ha a blokkok jól be vannak csövezve és nincs benne túl sok 90-fok akkor böven viszi,, még sok is....

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24369) Saint válasza chipsetpifta (#24367) üzenetére


Saint
aktív tag

szia bár melyik a 3-közül tökéletes pumpa, :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24370) Saint válasza chipsetpifta (#24363) üzenetére


Saint
aktív tag

szia itt egy link amivel le tudod tölteni a képeket..

Zip képek :R :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24371) fsb1000 válasza chipsetpifta (#24366) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A két szimpla radi szerintem elég a C2D+RAM, NB/SB által termelt hő leadásához.
Egy közepes VGA (+60-100W) már sok lenne neki, felszökne a vízhőfok.
Egy nagyobb VGA (150W felett) meg már a kritikus 45° feletti tartományba vinné közepes-jó légszállításnál is.

Az Enzotech Sapphire az egyik legjobb CPU blokk amivel eddig találkoztam, a régieket nem ismerem. Nem sok minden repedhet el rajta:

A Tody56 V3 alu-t is maga mögé szorította vagy 1,5 fokkal és ráadásnak kisebb elenálással. Persze egy C2D-n alig lenne mérhető különbség.
Ha a dizájn nem fő szempont, akkor az olcsóbb Tody53-v3-at ajánlanám.

Csatlakozoknál szerintem praktikusság is szempont.
Olyan HF csatit vennék aminek elég nagy a belső átmérője, és olyan csővet ami könnyen rámegy, de nem kell bilincsezni és vastag a fala, hogy az íveknél ne törjőn.

Elsőre ez egyszerű, de ha kihagyjuk a szilikoncsöveket már nem is olyan könnyű a választás.
Nem a blokkokat nehéz felszerelni, hanem a csövezést ugy megoldani, hogy ne legyen kisze-kusza, ne törjön, könnyen bontható klegyen (elárasztás nélkül) és még jól is mutasson.

(#24372) fsb1000 válasza Saint (#24368) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocsesz... melyik szivattyú szállít 3600 l/h-t???
Ipari vagy kerti szívattyú, ami önmagában 600-800W-ot szív le a hálózatról és a legtöbbje egy üres PC házba se férne be,.
Tudom nem te találtad ki... ezt a 3600 l/h-t.

A Laing ddc-k általában 400-500 l/h névleges vízszállítást tudnak tetőtől függően.
Ehhez társul egy igen jónak mondható 3,2-4,0m emelőmagasság és terheléstől függő 10-12W fogyasztás 12V-ról. (extrém esetben lehetnek magasabb értékek)

Ilyen tulajdonságú szívattyú általában elegendő a legtöbb PC vízhűtésbe.
Ráadásul kicsi a mérete, nem túl hangos.
A lényeg, hogy az üzemi térfogatáram ne nagyon csökkenjen 1GPH, vagy 200l/h alá.

Miért? Mert ez alatt erősen kezd csökkeni a blokkok hőszállítási képessége.
100 l/h alatt pedig akár felére is csökkenhet.

A legtöbb PC-s vízhűtés valahol 150-300 l/h közötti térfogatárammal dolgozhat.
Az adott szivattyú névleges visszállítási képeségének 30-70%-án. Ez igy természetes.

[ Szerkesztve ]

(#24373) chipsetpifta válasza fsb1000 (#24371) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Ezeknek nálunk mennyi az ára? Nem találtam sehol, Te biztos többet tudsz nálam :) A kevésbé design-os érdekelne, bár a másik is tetszik.

(#24374) jones965 válasza Saint (#24368) üzenetére


jones965
Modder

én úgy itélem meg hogy egy 600 litert szállitó pumpa elég kell, hogy legyen egy 7-8 blokkos rendszernek simán.... - már ha megvan hozzá a megfelelő emelőmagasság. Ha nincs akkor a térfogat áram leesik 1 GPM alá (273 m3/h), és ezt számos ebbe a topikba linkelt teszt is alátámassza, mennyivel csökken a víz hőelvonó képessége.

Mod: Fsb1000 látom már ezt le is írta előttem.

[ Szerkesztve ]

(#24375) Saint válasza fsb1000 (#24372) üzenetére


Saint
aktív tag

24361-ebben a hozzászólásban irja a srác...

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24376) Saint válasza jones965 (#24374) üzenetére


Saint
aktív tag

Szerintem is... van egy pár ismerösöm akinek 5-6 nál is több blokk van a gépében és kisebb laing-ja van és simán viszi neki a rendszert. szép is, kicsi is, halk is, kell ennél több???
:R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24377) chipsetpifta válasza Saint (#24376) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Tartályról vélemények? Pumpától különálló(ez lenne jobb mert kicsi a ház, kevés a hely) vagy pumpához csatolt? Van valami jelentősége? Ha a ház aljában van a pumpa a tetejében a tartály egy 2x5,25"-os helyen az nem gáz?

Továbbá a Laing DDC-Pump 12V DDC-1Plus pumpánál az van, hogy 6V-13,2V ez azt jelenti, hogy ami a házon van potméterem az simán leszabályozza hogy hány Volton menjen? Persze ekkor a teljesítményt is megleshetem, csak érdekességképpen hoztam fel.

[ Szerkesztve ]

(#24378) jones965 válasza Saint (#24376) üzenetére


jones965
Modder

Nekem 7db blokk van a rendszeremben (konfig), plusz 1 tripla és 1 dupla radi. Vízhőfok idle 27C', load 32C'.
Mindez meghajtva Laing ddc moddolt szivattyúval, vagy ahogy Te írod -pumpával. :P

(#24379) jones965 válasza chipsetpifta (#24377) üzenetére


jones965
Modder

Nem tudom, hogy a házadon milyen potméter van, de gyanítom hogy ventiszabályozásra lett beépítve, aminek a teljesítmény felvétele elenyésző a szivattyúéhoz képest.
( 2W- kontra 10-12 W.) Magyarul a poti valszeg nem fogja bírni leszabályozásnál a rajta átfolyó megnövekedett áramerősséget.

(#24380) Saint válasza jones965 (#24378) üzenetére


Saint
aktív tag

én is ezt mondom egy laing ami 600-at szálit /idle/ vagy terhelve 400-at az tökéletes erre a célre akár sok blokkal is,, nekem egy mora2-öm van és teljesen tuti a cucc. nem is kell több rá,, én nem akartam tripla,, single,, dual,,- radikat , hanem csak 1-et de az legyen nagy.... szia

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24381) Saint válasza chipsetpifta (#24377) üzenetére


Saint
aktív tag

szia ,, a pumpa tetején lévö tartályt nem ajánlom,, mert ugye nehéz feltölteni, azon a kis lukon és méreten,, 3 liter vizet ,/csónak/-nélkül betölteni nem lehet,, Próbáltam és nem ment sehogy, azért van a tartály nekem is,, igy könyebb tölteni, figyelni, karbantartani,, a 2x 5,25-ös helyre jó a tartály, csak könnyen lehessen hozzáférni, töltögetni bele a vizet ha kell, meg ugye esztétikus legyen...
a pumpa volt szabályozását nem nagyon javaslom, mert ugye ez nem arra van kitalálva, hogy fordualt szabályozással hajtsunk vele a vizet,, próbáld meg inkább fix voltra kötni,,, ezt egy sima ellenállásal meg tudod tenni ami pl a 12 voltról 9 voltot csinál, de meg kell mondani a boltba, hogy legalább 12-15 w-ot birjon.. igy nem fog melegedni annyira,, én is csinálgattam ezeket , de felhagytam vele, mert ami fix volton megy mennyen azon is,, nem lessz hangosabb csak ha nem vagy vájt fülü... meg hát akkor lassaban is megy a pumpa...minek?? had mennyen rendesen ahogy kell...
egyébként ha valamit bekalibrálnak egy bizonyos fordulatszámra azt nem bölcs se emelni se csökkenteni,,, fölleg nem motoroknál, igaz ez mágneses motor de ki tudja... ezt nem tanultam a suliba de majd utána nézek....de szerintem nem kell azt szabályozni.. a d5-be tekercs szabályozás van és az teljesen más... vagy talán triak szabályozó de majd utána kérdezek...:R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24382) chipsetpifta válasza Saint (#24381) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Értem. Az a baj nincs semmi szám a potikon, amivel utánna tudnék nézni. Ráadásul már próbáltam elektronikai szaküzletben beszerezni kikapcsolható potikat, de kevés sikerrel, mert hiányzott a szám és szerintem a bolti eladó sem értette a dolgát.
Ha a pumpa szabályozható és a potim bírja akkor kihasználnám, még akkor is, ha sohasem tekerem le maximumról. De ha van akkor használnám :)

(#24383) shteer válasza Saint (#24376) üzenetére


shteer
titán

van amikor kell több... butaságokat nem kell írni - nem kell túlspilázni a dolgot h mennyire értesz hozzá

van amikor a kevesebb több

pls ne vedd személyesre

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24384) Saint válasza chipsetpifta (#24382) üzenetére


Saint
aktív tag

szia 10-15 Wattos . potit nem nagyon fogsz jó áron találni ezt csak elektronikával lehet könnyen és olcsón megoldani.... mert amit adnak a ventikhez az 1-2-3 W-os cucc, ha nagyobbat teszel rá egyszerüen elfüstöl a fiú... nálam már halt meg egy pár ilyen...és fel is adtam a szabályzással, egyszer egy komoly digitális kijelzös 10 w-ot biró 4 ventillátort szabályzó kaze master füstölt el és sajnos nem csak az az ág amit rákötöttem hanem a vezérlö chipp adta meg magát,, és nem volt olcsó mert 15k-ba került,, szóval megfizettem a tanulópénzt,, ezért ha valami 10-12W-ot fogyaszt akkor azt biztonságosan egy 15-18W-ot biró kütyüvel kell szabályozni.... :R :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24385) Fel válasza chipsetpifta (#24382) üzenetére


Fel
addikt

Ha minden áron szabályozni akarod a szivattyú fordulatszámát, akkor vegyél Laing D5 Vario-t, abban 1800-tól 4800-ig állítgathatod. (Mondjuk ennek a példánynak nem ez az egyetlen előnye van... jellemezhetjük úgy is, hogy jelenleg a legjobb a PC-s vízhűtéses témában)
Egy Laing DDC-1T kb. 3850-3900 fordulaton jár, a Plus kb. 4300-4500-at tud. Ha tényleg sok blokkot szeretnél a rendszeredbe, akkor szerintem fölösleges a DDC-ket leszabályozni, mert kevésnek bizonyulhatnak... Nekem egy DDC-1T van, csöndesen működik, nyitot háznál kihallatszik a hangja, de bezárva már nem.
Létezik ilyen cumó is egyfajta megoldásként (bár nem olcsó): [link] Erre ráköthetsz egy szivattyút is és szoftverből vezérelheted.

(#24386) fsb1000 válasza chipsetpifta (#24382) üzenetére


fsb1000
nagyúr

De miért is kell egy laing DDC-t leszabályozni, ha azt kellően lefojtja egy CPU+NB/SB blokk + ramblokk, +2 radi + 2m cső?

(#24387) Saint válasza shteer (#24383) üzenetére


Saint
aktív tag

csak okosan...nem spilázom túl csak a véleményemet irom le,, tudod a közmondás is azt irja , hogy s-luka és véleménye mindenkinek van...
ja és a a több nem mindig jobb,,, mint a pont elég,,

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24388) Saint válasza Fel (#24385) üzenetére


Saint
aktív tag

azért ez egy kicsit nem olcsó....söt kifejezetten drága.. :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24389) Saint válasza fsb1000 (#24386) üzenetére


Saint
aktív tag

szia néztem én is hogy a blokkok rendesen fojtják az áramlást,,
meg az a gáz, hogy ugye az ember 10-es belsövel dolgozik de a pumpába 6-osra csökken a keresztmetszet.. ,,,gondolom , hogy legeyen elég viznyomás,,,?
azt hiszem, hogy a következő pumpám a D5-lessz,, mert ezeknek a plexis pumpáknak reped a tetejük,, de miért? azt nem tudom.... :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24390) jones965 válasza Saint (#24389) üzenetére


jones965
Modder

Már ne haragudj, de téged máshol nem engednek szóhoz jutni ? ;]

(#24391) Saint válasza jones965 (#24390) üzenetére


Saint
aktív tag

kb 30 fórumon vagyok, és ott is irok elég sokat. :R :Y

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24392) Fel válasza Saint (#24391) üzenetére


Fel
addikt

[szurkapiszka on] Gondolom mindenki legnagyobb örömére ;] [szurkapiszka off]

[ Szerkesztve ]

(#24393) Saint válasza Fel (#24392) üzenetére


Saint
aktív tag

Skacok, mindenki egy ellen,,, érzékeny lelkem van :C :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24394) chipsetpifta válasza Fel (#24385) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Ez a vezérlő tetszik, az meg pláne, hogy szoftverből lehet irányítgatni. Esetleg volt már ilyened? Tapasztalatod is van vagy csak tudtad, hogy ilyen is van? Amiket én néztem azok vagy manuálisak vagy LCD-sek vagy gagyik voltak :) Köszi a tippért. Én úgy terveztem, hogyha a pumpát nem is de a proci hőfokát alapul véve a radiátorventiket szabályozom, tehát éjszaka, ne menjenek(vagy lassan). Persze ez a két radival amit terveztem kivitelezhetetlen, ezért lesz egy nagyobb passzív is az oldalán. A hangszigetelésre is gondoltam de valahol olvastam hogy semmit serm jelent. Egyébként nappal annyira nem érdekel a hangja, de este érzékenyen érint.
Tartályról nem mondtatok semmi extrát. Pumpához szerelhető vs különálló?

(#24395) Saint válasza chipsetpifta (#24394) üzenetére


Saint
aktív tag

szia inkább különállót ha teheted.. mert a pumpára szerelt-el nincsenek jó tapasztalataim....
Laing- ról van szó, lehet hogy más tipusnál jobb a dolog de a laing-nál nekem sehogy nem vált be de irtam már egy elözö hozászólásban szia :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#24396) chipsetpifta válasza Saint (#24395) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Igen de te ott a pumpa tetején lévőt nem ajánlottad. Mi van a mellé rakhatóval?
Bár én azt szeretném, hogy 5,25-ös helyre beszuszakolni, mert helyileg így férek el igazán, viszont elég hatékony lesz így? A pumpa 25 centivel alacsonyabban lesz, mint a tartály...

(#24397) shteer válasza chipsetpifta (#24394) üzenetére


shteer
titán

tartály funkcióját mindegyik ellátja - értékeld az egybe vagy különálló megoldást á
ár/elhelyezés-hozzáférhetőség/design alapján és dönts ezek alapján

milyen 2 aktív radiátort tervezel? egy passzív nem sokat jelentene mellettük ha azok megfelelő méretűek

..szerintem jónak tűnik

(#24398) chipsetpifta válasza shteer (#24397) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

1x140mm és 1x120mm (+passzív mert ugye éjszaka az aktívak nem mennek majd sokat). Passzívba kb akkorát gondoltam, mint a gép oldala, csak nemtom már melyiket néztem ki :)
Ezek szerint a különálló tartály is olyan hatékony a pumpa számára, mint az egybeépített?(persze ront a hatásfokon az a 25-30 centi cső)

(#24399) shteer válasza chipsetpifta (#24398) üzenetére


shteer
titán

nem lenne egyszerűbb 1 db tripla radi? kb ugyanott lennél vele mint a 3 másikkal :)

persze h van, a tartály funkciója: feltöltés/légtelenedés

milyen hatásfokon rontana 25-30 cm cső? :U

..szerintem jónak tűnik

(#24400) chipsetpifta válasza shteer (#24399) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

Igazából a hatásfokot nem tudom. A radik pedig azért így, mert:
- nem akarom házon kívül tenni
- nem akarom a házat nagyon faragni
- Aerocool Extreme Engine 3T-n elől pont van egy venti amire pont odafér egy radi belülről(120mm)
- hátra egy 140mm, mert az is pont odafér kívülre és nem is lóg ki nagyon
- és mivel kintre nem akarok ventiset rakni és a fekete házon még talán jól is mutat ez: Cape Cora Maxi (black) VAGY MO-RA 2 Core. Ezt a jobb oldalára akarom rakni, mert a bal oldalán már van egy 25 centis extra halk venti gyárilag, szabályozható is.(esetleg erre lehetne szerelni egy 3-as radit)

Sajnos a ház nem akkora, hogy belülről megyegyen egy 3-as radit. kívülre pedig tényleg nem akarok ventis cuccot rakni... Nemtom miért nem de nem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.