Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20059) Aygor


Aygor
tag

Tisztelt Kollégák! (mégha Én nem is vagyok okleveles/értő vízhűtéshez Reset Elek szerint)

Nem akarok vitát haragot magam/más leégetését eszközölni. Mindenkinek megvan a véleménye és világnézete. Én észérvekkel meggyőzhető vagyok, de úgy érzem érdemi újdonságot nem írtatok ahoz amit ne tudtam/írtam volna. Lehet nem fogalmaztam kellően/a te/ti szátokíze szerint szabatosan, de most picit próbálok korrigálni. Illetve sztem elmentetek pár félmondat mellett, mintha bele sem írtam volna és azt kiáltjátok ki a legfontosabb dolognak...

Te sűrűségváltozást mondtál én fajsúlyt a lényege attólmég ugyanaz lenne esetünkben a két fogalom azonos lapon van taglalva.
A prociblokkomban fogadok az 10-12 k a te 20 kd ellen :)
Lévén h nem azt írtam h a gravitáció nem hat a vizes rendszerben, hanem azt h a sűrűségkülönbség/fajsúly a fő tényező. (Tudtommal a gravitáciá alap lényege h a testek tömegük függvényében erőhatást fejtenek ki egymásra....a nagyobb tömeg (nem súly) nagyobb hatást fejt ki....javíts ki ha nem ez a gravitáció konyhanyelvi lényege....
A fajsúly jelentete nekem a rendeződés elvét.

Most javíts ki ha tévedek de nem írtam h h a cső két végében a két erő kiegyenlíti egymást? de írtam....utaltam rá.
Attól még kell munkát végezteti a szivattyúval? Eléggé, hiszen akkor a legszarabb szivattyúnk is elég lenne, s nem D5-öket venne mindenki.... súrlódást írtam ? írtam! mit kötözködtök?
Fúj bele a rendszeredbe h beinduljon a cirkuláció ... egyetértek, biztos sokáig cirkulál....
:DDD
A szivattyú surlódás elleni munkavégzéséről meg annyit, h a fűtési rendszerben, mint szerintetek köztudott, nincs surlódás. Igaz???? Akkor mégis mi a fránya ménykü miatt működik? És esetünkben miért nem ???? Tudtommal mert 1. kevés hőt adunk a rendszerbe... és a cirkuláció (ami a fajsúlykülönbség miatt indul be) 2. baromira lassú, igen a surlódás miatt.... Nekünk pedig a mielőbbi hőátadás/vételre illetve leadásra van szükségünk. Nem véletlen h a környezeti hőmhöz képest a rendszer közege nem emelkedik meg jelentősen.

Tehát miután a kákán megtaláltátok a csomót és gordiuszi lakos révén elvágtátok, kérlek gondoljátok át lehet mégsem írtam akkora hüjeséget pongyola fogalmazásom ellenére sem.

Nem kell a taps és a hírnév elég ha 1 Keanu Reeves szobrot állítottok :) Ezt csakis miattad írom r-chee , h legyen miért ma is a topikot meglátogatnod

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.