Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15201) Oibacsi válasza Nyugdíjas (#15200) üzenetére


Oibacsi
őstag

inkább veszek új tartályt, mint gyengébb szivattyút, nem?:D

(#15202) helkis


helkis
addikt

eladó a gépem + a vizem, akár külön is. nagyon meg vagyok/voltam vele elégedve, de idővel az élet más területei átveszik a fontosságot. akit érdekel privizzen! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#15203) Samanbacsii válasza Delta-Laca (#15187) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hát ííígggyyyö... :D

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#15204) Delta-Laca válasza Samanbacsii (#15203) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Szép munka mester, ilyen állapotában már tényleg felvállalható egy plexiházban;] Gondolom géppel políroztad ilyen szépen fel:B
Ezzel mehetnénk vízágyúzni is akár:DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#15205) Samanbacsii válasza Delta-Laca (#15204) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R ... csak műkedvelő réz fényező... :D
Fúró-állvány, polírkorong, polírfaggyú... vagy mi :U

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#15206) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Szevasztok!

Kb 1 éve megy szétszedés nélkül a gépem és azt vettem észre, hogy a tágulási tartály tetején ilyen fehér dzsuva jelent meg.
Gyógyszertári desztilált vizet használok , Zolka féle korroziógátlóval , nem emléxem a nevére, az a zöld lötyi.
Levettem a tartály tetjét, letöröltem ezt a fehér izét nem tudom mire vélni mi a franc lehet az. Majd csinálok róla fényképet.
Van valami ötlet? Szerintetek befolyásolja a hűtési teljesítményt?

(#15207) jenei92 válasza Cs(|)be (#15206) üzenetére


jenei92
senior tag

Talán egy Ilyen segítene.
de a tartályodról kézzel sikáld le! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15208) pentium4 válasza shteer (#15166) üzenetére


pentium4
senior tag

ehez a szivattyúhoz mit szolsz:
[link]
ezt praktikusabbnak találom, de lehet hogy szarabb? 24 órás üzemet ezek hogy birják?
köszi

P4

(#15209) Nyugdíjas válasza pentium4 (#15208) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

24 órás üzemet ezek hogy birják?

Tippelhetsz;) Elég jól amúgy:D

Bár ez a szivattyú nem túl jó választás...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15210) varga911 válasza Samanbacsii (#15205) üzenetére


varga911
senior tag

Políroztad a D5-öt? Jól látom? :DDD :C

(#15211) pentium4 válasza Nyugdíjas (#15209) üzenetére


pentium4
senior tag

és esetleg van valami hasonló ami 5.25"-s helyre szerelhető lesz annyi 5.25 ös hely mint állat!
ksözii

P4

(#15212) Nyugdíjas válasza pentium4 (#15211) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nehéz lesz vele dolgozni, feltölteni, stb... De egyébként semmi baja nincsen, csak szerintem a koncepció nem a legjobb... Főleg egy egyébként hót' egyszerű rendszernél. Kár ilyesmivel megbonyolítanod...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15213) pentium4 válasza Nyugdíjas (#15212) üzenetére


pentium4
senior tag

oks, akkor marad az eredetielgondolás, már csak annyit kérdezek hogy a ház alján kell elhelyezni a szivattyút vagy középtájt is lehet?
csak azért meg akkor ott lehetne valahogy rögiteni, bár nemtom hogy hogyna, de várom az ötleteket!
köszi

P4

(#15214) Nyugdíjas válasza pentium4 (#15213) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Gyakorlatilag mindegy, ahogy neked egyszerűbb kezelni,de általában alulra szokták rakni...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15215) pentium4 válasza Nyugdíjas (#15214) üzenetére


pentium4
senior tag

és 5.25-s helyen valami rögzitési módszer van?

P4

(#15216) Nyugdíjas válasza pentium4 (#15215) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Melyikre?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15217) pentium4 válasza Nyugdíjas (#15216) üzenetére


pentium4
senior tag

XSPC 150 Pumpentstation 12V

(#15218) Joshi


Joshi
titán

Visszatérve a problémámra [link], egy észrevétel(habár lehet hogy senkit nem érdekel, de hátha mégis :U ). Két csatlakozónál teflon szalagot használtam a jobb tömítés érdekében, talán ez okozhatta a folyadék taknyosodását. Az igaz hogy mielőtt bevetettem volna a teflont rákérdeztem itt a fórumba hogy oldja-e a fagyálló, és a válasz nem volt. Ettől függetlenül más változás nem történt a rendszeremben. Sokkal hígabb keveréket használtam mint korábban, de előtte nem tapasztaltam ilyet tehát a sok fagyálló mint ok, nem állja meg a helyét. A rossz minőségű fagyálló sem lehetett probléma, mivel ugyanazt használtam korábban is hacsak le nem járt a fagyálló szavatossága. ;]
Mindettől függetlenül kitisztítottam minden blokkot(főleg az EK Supreme volt eldugulva) és GlycoShell-t vettem. Most 2l desztvízhez fogok tenni 2dl tömény fagyállót aztán majd meglátom mi lesz.

ui.: mi a véleményetek az AC MX-2 pasztáról? Most nem a hatásfoka érdekelne hanem az állaga. Szerintem nagyon sűrű, alig tudtam normálisan elkenni. :F

(#15219) jenei92 válasza Joshi (#15218) üzenetére


jenei92
senior tag

Én simán felkentem a pasztát,de nekem alig akart kijőnni a tubusából...

(#15220) Nyugdíjas válasza Joshi (#15218) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mx-2 pont hogy nagyon hig kellene, hogy legyen. Beszáradt volna?:U

Pentium4: hagyd már azt az 5.25-öt:D Vért fogsz vele pisilni, mire feltöltöd...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15221) pentium4 válasza Nyugdíjas (#15220) üzenetére


pentium4
senior tag

:D
valami betöltőcsöt nem lehet esztergálni?
ha nem és alulra, miylen dobozt vagy zajcsökkentőt lehet csinálni a szivatyúnak?

P4

(#15222) Oibacsi válasza pentium4 (#15221) üzenetére


Oibacsi
őstag

ráteszed szivacsra vagy csinálsz egy aludobozt és kibéleled...minek a betöltőcső? tölcsér nem jó?

(#15223) Nyugdíjas válasza pentium4 (#15221) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Persze lehet,de minek nehezited direkt az életedet?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15224) pentium4 válasza Oibacsi (#15222) üzenetére


pentium4
senior tag

a betöltő cső csak onan jött ha ha netán az 5.25-s helyre került volna, de az el lett vetve, igy abetöltő cső is!

P4

(#15225) Shkiz0 válasza pentium4 (#15224) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És miért nem jó neked egy Cape coolplex vagy egy Noise Isolator? :U

szerk: ja bocs látom neked a pumpa rögzitése kell, én azt hittem hogy a kiegyenlítő tartályt akarod oda. :U

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#15226) Joshi válasza Nyugdíjas (#15220) üzenetére


Joshi
titán

Ha hígnak kellene lennie, akkor én lejárt szavatosságút kaptam. :U

(#15227) jones965 válasza Joshi (#15226) üzenetére


jones965
Modder

Az érdekes lenne, hogy lejárt szavatosságút kaptál volna, mert ha jól emlékszem 6 év a szav. ideje.

(#15228) Samanbacsii válasza varga911 (#15210) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:P :K

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#15229) shteer


shteer
titán

:Y

..szerintem jónak tűnik

(#15230) yakuza.tora válasza shteer (#15229) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Húúú! Mi készül ott?! :DDD Azért most már minket is beavathatnál... ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#15231) priti


priti
addikt

Csáó, lenne egy nagyon blőd kérdésem.
Az alaplapi cpu hűtőventi aljzatába dugtam idáig egy ventit, ami most elkezdett hangoskodni és nem vennék helyette másikat, mert be van vizezve a vas, viszont ha lehúzom nem áll fel a gép a fan error miatt.

Gondolom ez minden vízhűtéses gépnél fennáll. Átveritek valahogy az alaplapot, hogy ne hisztizzen vagy mindenki rádug valami ventit ahogy én tettem?
Jumperrel rövidrezárni nem próbáltam, mert nem gondolom egészségesnek. A biosban hiába tiltom le a fordulatszabályzást, a hiszti továbbra is adott. Elég bosszantó ha emiatt kell ventit vennem, mivel teljesen felesleges egyébként.

Hardverlesen

(#15232) Oibacsi válasza priti (#15231) üzenetére


Oibacsi
őstag

Írj az alaplapod topikjába, ott megmondják mit kell beállítani (egyébként a figyelésnél kell disabled)

(#15233) Thrawn válasza priti (#15231) üzenetére


Thrawn
félisten

Ne a fordulatszám szabályzást kapcsold le, hanem a ventifigyelést. Ignore ha van ilyen a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15234) Nyugdíjas válasza Joshi (#15226) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az már csak olyan, hogy lejár...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15235) shteer válasza yakuza.tora (#15230) üzenetére


shteer
titán

hogyisne ;] annyit eláruk, hogy 2 tartályom van de egy lesz :P

..szerintem jónak tűnik

(#15236) priti válasza Thrawn (#15233) üzenetére


priti
addikt

A FAN-ra csak ezt az egy menüpontot láttam, de megnézem mégegyszer...
kitehetnének képeket a biosokról, hogy ne kelljen az embernek végigflesselni az összeset egy menüpont miatt...

azért köszi a törődést

Hardverlesen

(#15237) H_Zozo válasza priti (#15236) üzenetére


H_Zozo
tag

Vannak kpek általában az alaplap paírjában.

___________________________________________________________________________

(#15238) Oibacsi válasza shteer (#15235) üzenetére


Oibacsi
őstag

jól láttam hogy fekete noise isolator? még csak kékben láttam, hol vetted?

(#15239) H_Zozo válasza shteer (#15235) üzenetére


H_Zozo
tag

Nocsak, akkor vagy eladod az egyiket, vagy elajándékozod.
Esetleg még összerakod őket egy fittinggel, hogy magasabb legyen, de annak nem sok értelme, mert ha jól emlékszem létezik ilyen hosszabba is.

Egyébként ez ilyen volt, vagy eloxáltattad? Ha igen mennyi volt? És le kellett róla szedni valahogy a régi eloxot, vagy rátették arra?

___________________________________________________________________________

(#15240) Joshi válasza Nyugdíjas (#15234) üzenetére


Joshi
titán

Nem komolyan gondoltam a lejárt szavatosságot. :D

(#15241) Shkiz0 válasza Oibacsi (#15238) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Lehet csak ez is "blek edisön"-özve van fekete festékkel mint ahogy a járókeretes úr is csinálta. :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#15242) Oibacsi válasza Shkiz0 (#15241) üzenetére


Oibacsi
őstag

az nem rontja a hatásfokot? már ha egyáltalán ér valamit a bordázat(ocska)

(#15243) Thrawn válasza priti (#15236) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem tudok róla képet adni, nincs ilyen lapom. De a manual segíthet ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15244) Nyugdíjas válasza Oibacsi (#15242) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem ér kb. semmit, hacsak nem fújja egy ventilátor,de nem festve van,hanem újra eloxálva. ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15245) TESCO-Zsömle válasza priti (#15236) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nosza lépj a bios-ban az advances-re, majd onnan a HW-monitor-ra. Ahol a venti fordulatát mutatja számértékkel ott kell kikapcsolni. Ahogy asszem írták is. Ignore.

Megoldás lehet még, ha kilövöd az F1-opciót. Elvileg ha nincs fan F1-re akkoris tovább enged.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15246) TESCO-Zsömle válasza shteer (#15235) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Látom extrém és őrült ötletekből nálad is van bőven. Éljenek a megszállottak! ;] :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15247) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

De hogy a lényegre térjek: Írtam már, hogy a következő gépemet vízhűtésesre tervezem. Mi a véleményetek a radiátor-építésről?? ;]
Az elv ez lenne, azzal a különbséggel, hogy én NC-ssel csináltatnám a lemezeket, amiket aztán hűvezető ragasztóval fixálnék a csövekhez. Milyen vastagok legyenek az alulemezek, és mekkorák a hézagok?? Én 1mm/2-3mm-re gondoltam, de szeretném kikérni a véleményeteket.

U.I.: Igen, tudok forrasztani és az eszközök is megvannak hozzá! Ez a szakmám...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15248) H_Zozo válasza TESCO-Zsömle (#15247) üzenetére


H_Zozo
tag

Szerintem értelmetlen ilyennel foglalkozni, nem hinném hogy olcsóbban jössz ki, mint ha megvennél egy már jól bevált hőleadót használtan. Meg valószínűleg nem is lesz olyan hatékony, de próbáld ki, én magamból kiindulva, ha bele is kezdenék, tuti nem fejezném be.

___________________________________________________________________________

(#15249) shteer válasza H_Zozo (#15239) üzenetére


shteer
titán

ami nagyobb az már xspc reservoir :) újraeloxált, elox előtt eltávolítják a régit :K
fittingelve lesz amúgy, eltaláltad - nem olcsó de egyedi

Oibacsi: kék volt ez is :)

TESCO-Zsömle: :DD

..szerintem jónak tűnik

(#15250) priti válasza Thrawn (#15243) üzenetére


priti
addikt

Rátaláltam, rendben van. Ott néztem be a dolgot, hogy van egy olyan, hogy Q-Fan Control és azt tiltottam le, és mély elégedettségemben azt már nem is néztem, hogy a fordulatszámot jelző soron is van esetleg opció. Egyébként a képeket félreértettétek, nem a saját BIOS-omról szerettem volna képet, hanem azokról, amiket fel lehet a deszkára flesselni, mert én már továbbgondolkodva ott tartottam, hogy BIOS-t kell cserélnem a menüpont miatt, mert ebben nincs benne és így nem tudom kinyomni a szemét a ventinek. Mindenkinek kössz, aki szánt egy hsz-t a nyomoromra. :R Ügyesen megszivattam magam, büszke vagyok. :DDD

Hardverlesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.