Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15801) stevee251 válasza gael (#15800) üzenetére


stevee251
tag

:R

(#15802) Muréna válasza TESCO-Zsömle (#15799) üzenetére


Muréna
őstag

nemértelek :DDD

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#15803) #41635072 válasza gael (#15800) üzenetére


#41635072
törölt tag

Scythe Ninja...
Sőőt, alatta még egy passzív accelero s2 is fűtött, nemkicsit.

[ Szerkesztve ]

(#15804) gael válasza #41635072 (#15803) üzenetére


gael
tag

:C :R

(#15805) Joshi


Joshi
titán

Ha nem lesz túl drága ez a ház(Lian Li), akkor ebbe fog átköltözni a vízhűtésem persze ventik nélkül. :D

(#15806) P00By válasza Joshi (#15805) üzenetére


P00By
nagyúr

Már írtam, hogy kint 85k körül lesz...

(#15807) TESCO-Zsömle válasza Muréna (#15802) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem?

Akkor vidd el egy körre faterom 6200 le-jét és megérted! :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15808) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Üdv!

Szeretnék építeni egy kisérleti hibrid vizes hűtést 775 tokozásra, ehhez kérném a véleményeteket, segítségeteket.

Hybrid vízhűtés célja: Kb. 100W hőleadású procit (e6750@4Ghz) folyamatosan 0-10C hőfokon tartani.
Megvalósítási ötlet: Egy egyszerű vizhűtés szettbe a proci blokkja elé egy "hőelvonó" vagy hőcserélő egység kerülne beépítésre. A hőelvonást egy vagy több peltier elem végézné egy nagyobb rézblokkon keresztül. Tehát a hűtőfolyadékot szeretném lehüteni a peltierrel, nem aközvetlenül a procit.

A peltierrel van már némi tapasztalatom (meghajtása, léggel hűtése, stb), de vizes hűtés még nem volt a gépemben.
Legszívesebben mindent kivül helyeznék el, csak két csövet vinnék be a házba a procihoz.

Igy terveztem: Radiátor -> Tartály+Pumpa -> Peltier_Blokk -> CPU_blokk -> Radiátor

Kérdések:
- Van egyáltalán létjogosultsága a hűtött folyadékkal való működésnek?
- Jó a felvázolt sorrend?
- Egy átlagos CPU_Blokk + l/h érték esetén mennyire kell lehűteni a beáramló folyadékot
(tudom hogy lehetne számolgatni, ha tudnám milyen blokk lesz, de egy becslés is elegendő lenne), hogy a proc 10C legyen? Nem a magok, csak a kupak!
- Milyen folyadék használható, ami esetleg elviselné a -30C
- Milyen pumpa lehetséges, ami elviselné a 0C vagy akár -10C folyadékot is.
- Milyen Blokkot javasoltok a peltier alá? (40x40mm vagy 50x50mm) Én nagy hőleadású VGA blokra vagy egyedi gyártású lapos réz "dobozkára" gondoltam.

- A kisérleti összeálítást hogy tudnám a legolcsobban összerakni? (peltierek már megvannak, külön táppal megy)

[ Szerkesztve ]

(#15809) jenei92 válasza fsb1000 (#15808) üzenetére


jenei92
senior tag

de mért nem jó a sima víz? :F
0-10fok között? :Y Költöz Iglo-ba! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15810) fsb1000 válasza jenei92 (#15809) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mert sima vizzel biztosan nem lehet a környezeti hőmérséklet alá menni.
Nem jól gondolom?

Ugy gondolom, ha terhelés alatt a mag hőmérséklet 40-50 fokról, lemegy 10C alá, akkor még egy kis tuning potenciál előcsalogatható.

De ha nem lehet, vagy a tapasztalatok ezt nem támasztják alá, akkor tényleg nincs értelme hűtött folyadékot keringetni.

ja.. iglu... a viz akkor is csak 0-10 fokos lesz, a proci meg mennyivel is melegebb egy átlaggos blokk+áramlás esetén???
Ezt is szeretném megtudni!
Ha lehet....

[ Szerkesztve ]

(#15811) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ezzel az adalékkal ugye nem lesz algás a rendszerem? Mert annó a vizembe csak desztillált vizet raktam és egy hónap alatt bezöldült remélem ez a valvoline cucc jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15812) szacsee válasza SzlobiG (#15811) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálam nemgyó a link...de ha a Valvoline Super Coolantra gondolsz, akkor nem lesz algás, de sokat se tégy bele, mert kicsapódik a glücool (nehéz szó :DDD ) tartalom ...szal óvatosan. ;)

(#15813) gael válasza fsb1000 (#15810) üzenetére


gael
tag

Jól gondolod.
De... a peltier-t mivel fogod hűteni? Két körös lesz a víz , esetleg léggel?
Gondold át hány fokosnak kell lennie a peltier által hütött blokknak , hogy -30 fokra hűtse a rajta átáramló vizet?

(#15814) SzlobiG válasza szacsee (#15812) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most jónak kell lennia, de igen arra gondolok.

Pont kérdezni is akartam, hogy ne rakjak-e többet mint 5%, de akkor betartom és kimérem pontosan.

(#15815) lpc válasza fsb1000 (#15808) üzenetére


lpc
tag

Ebben legalább 1 logikai hiba van: Ha mondjuk a peltier lehűti a vized 10 fokra - ez bemegy a procihoz - proci lehűl - viz a proci után 11 fok, akkor mit csinál a radiátor szerinted a pl. 30 fokos szobádban? :U

(#15816) stevee251 válasza SzlobiG (#15811) üzenetére


stevee251
tag

Ettől nem egy hónap alatt, hanem azonnal bezöldül a vized ;]

(#15817) jenei92 válasza fsb1000 (#15810) üzenetére


jenei92
senior tag

Nem lehet a környezeti hőmérséklet alá menni,ez igaz! :K
De egy komolyabb vízzel terhelésnél sem megy feljebb a hőfok 50-nél!(CPU)
Ezzel a peltires cuccal csak bonyolítod az életed! :D
De majd a Nagyok megmondják neked a frankót! ;) :R

(#15818) fsb1000 válasza gael (#15813) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A kisérleti fázisban mindenképpen léggel hűteném a peltiert.
Kb 150-200W-ot tudok róla lehuzni különösebb nehézség nélkül, és ha nem tévedek nagyot, akkor 40-50 fok között tudom tartani a meleg oldalt.
Ami a hideg oldalán tipustól és áramfelvételtől függően [-10; +10] tartományra elegendőnek látszik.
Ezért (is) kell több kisebb peltier.. hogy tudjam léggel hüteni.

Passzív hütéssel, akár lég, akár víz a bűvös -30 fokot nem tudom elérni a peltier hidegoldalán, amig a környezeti hömérséklet 15-20 fok alá nem megy.
Ez nem is cél. Csak egy határérték, amit a folyadéknak kikéne bírnia, ha mégis....

(#15819) #72042496 válasza fsb1000 (#15818) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem lesz túl nagy tejesítménynövekedés a hagyományos vízhez képest, viszont agyon bonyolítod a dolgot, sokat fog fogyasztani, ill. a páralecsapódás extra veszélyt jelent.

A Peltierrel kombinált hűtés ellenjavallt kategória! Ha ránk hallgatsz, hagyod a fenébe az egészet. Nem Te vagy az első, akinek ez eszébe jutott, az archív topicokban olvashatsz erről tapasztalatokat. :)

(#15820) fsb1000 válasza lpc (#15815) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ebben az esetben a radiátor pufferel és/vagy felmelegíti a vizet környezeti hőmérséklet közelébe.
Ugy gondoltam, az a hasznossága, hogy közel azonos höfokú viz menjen a peltieres blokkba és a pumpába cpu terheléstől függetlenül.
Ha nincs nagy "hőlengés", sokkal könnyebb kordában tartani a peltiert.

Szabályozás nélkül (kezdetben manuális ki/be kapcs) nem fog "megszaladni" a peltier és lefagyasztani a rendszert idle módban.
Ha kikapcsolom (vagy túlhevül és 0 lesz a hőelvonó képessége), akkor sem forr fell a víz load-nál és a proc nem áll le, mert a rad megvédi.

Ha körny. hőmérséklet 20C, akkor úgy saccolom egy kisebb radi is 10-40C-n tudja tartani a hűtés elötti ágat.

(#15821) Cyberbeni válasza fsb1000 (#15818) üzenetére


Cyberbeni
addikt

nem kell radiátor, és a tartály se legyen túl nagy (lévén ott nem hűl, hanem melegszik majd a folyadék, tehát minél kevesebb vizet keringess), és lehetőleg a blokkon kívül ne nagyon távozzon a hideg.
és szabályozás mindenképp legyen autómatán.

[ Szerkesztve ]

(#15822) fsb1000 válasza #72042496 (#15819) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, sokra nem számítok. 2-5%-nyi frekvancia növekménnyel már megelégednék.
Ez 4GHz-nél (léggel ennyit megy az egyik procim) nem kevés... 4.080 - 4.200 Mhz.

Nem akarok végleges viz vagy híbrid hütést, mert elég a csendés léghűtés is a dolgos hétköznapokra, de a tuning idejére jól jönne alacsony hőfok.

Beleolvastam korábban az archivba, de csak olyat találtam, ahol a CPU-t akárták peltierrel hűteni és vizzel levenni róla a hőt.

(#15823) fsb1000 válasza Cyberbeni (#15821) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én a radiátort azért gondoltam, mert a peltieres kisérleteimben nem tudtam biztonságosan szabályozni a hőfokot.
Egyrészt nem olyan egyszerű méretezni, ha csak hozzávetőleges adataink vannak, másrész van X tipusú peltier amivel "játszani" tudok.

ha nincs jól hütve a peltier akkor felszökik a melegoldali hőfok, és lecsökken a hatékonysága, miközben csak termeli a hőt.
Attól is tartok, hogy túlméretezésnél vagy nem megfelelő hőcserélő blokknál befagyasztja a vizet. Észre sem veszem csak a proci melegszik tovább, az auto szabályozó meg nyomja bele az ampert amitől tovább hül.

Ezért gondoltam, hogy közel állandó hőfokú vizzel táplálnám a peltieres blokkot.
Abbol nagy baj nem lehet, legfeljebb nem hűti le rendesen.

(#15824) TESCO-Zsömle válasza fsb1000 (#15808) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kérdések:
- Van egyáltalán létjogosultsága a hűtött folyadékkal való működésnek?

Hogyne volna! Keress rá a 'Chiller' kifejezésre. Ott is folyadékot hűtenek, csak kompresszorral.

- Jó a felvázolt sorrend?

A vázlatból nem derül ki, hogy mi hűti a peltier elem(ek)et. Ezt általában inkább két körrel oldják meg. Az egyik a peltiert hűti, a másik a procit. Egyköröset szigorúan csak ebben a felállásban tudok elképzelni: Radiátor-PeltierHideg-CPU-Szivattyú-PeltierMeleg-Radiátor
Igény esetén a szivattyú és a proci közé egyéb komponenbsek is beiktathatók.
A jobb teljesítmény érdekében ajánlott minnél jobban visszahűteni a folyadékot.

- Egy átlagos CPU_Blokk + l/h érték esetén mennyire kell lehűteni a beáramló folyadékot (tudom hogy lehetne számolgatni, ha tudnám milyen blokk lesz, de egy becslés is elegendő lenne), hogy a proc 10C legyen? Nem a magok, csak a kupak!

Ezt így ebben a formában szinte lehetetlen kiszámolni. Az ugye tény, hogy a hőátadás az áramló közeg sebességével nő, ahogy az áramlási (súrlódás + irányvált(oz)ás) veszteségek is. Tehát általánosan elmondható, hogy minnél több l/h kell. Én javaslom, hogy egy "átlagos" High-Flow rendszert építs, a CPU hőmérsékletét pedig beállítod a peltier-elem(ek) teljesítményével.
szerk: a (natúr) kiszámításhoz szükség van a proci által leadott hőre (W) valamint az alkalmazott blokk hőátbocsátási tényezőjére (k).

- Milyen folyadék használható, ami esetleg elviselné a -30C

Glikol - szerintem

- Milyen pumpa lehetséges, ami elviselné a 0C vagy akár -10C folyadékot is.

Na ezért kell a pumpát a blokkok után kötni. Ha még ott is túl hideg a víz, akkor érdemes még a peltier meleg oldalát is elé tenni, Akkor garantáltan nem lessz probléma evvel.

- Milyen Blokkot javasoltok a peltier alá? (40x40mm vagy 50x50mm) Én nagy hőleadású VGA blokra vagy egyedi gyártású lapos réz "dobozkára" gondoltam.

Minnél nagyobb teljesítményűt - Bár ez így elég általános...

Remélem segítettem... :))

szerk: Helyesírási hibák... :B

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15825) Lucif-R válasza jenei92 (#15817) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Neked ezért jár egy maflás :U

fsb1000: Nu szal az elgondolás még lehetne jó is csak nagyon hiányos... illetve nem látom benne a logikát....

"Egy egyszerű vizhűtés szettbe a proci blokkja elé egy "hőelvonó" vagy hőcserélő egység kerülne beépítésre."
>>> Ha pleiterrel hűtöd a vizet a CPU előtt... a pleitert mivel fogod? Levegővel? Vagy esetleg egy másik vizes körrel? Az itt a baj hogy a hő még mindig a házon belől és elvonatlanul van.

"Igy terveztem: Radiátor -> Tartály+Pumpa -> Peltier_Blokk -> CPU_blokk -> Radiátor"
>>> Sorrend még akár jó is lehetne... de nem fogsz tudni pleiterrel értelmesen hűteni blokkal vizet, illetve fogod tudni de árban nem éri meg egy akkora és ilyen mértékben mikrostruktúrált blokkot házilag legyártani ( persze ha kifizeted akkor nem szótam :B )

"Van egyáltalán létjogosultsága a hűtött folyadékkal való működésnek?"
>>> Háát nem olcsó de kellő körültekintéssel, és megfelelő anyagi ráfordítással van.

"Egy átlagos CPU_Blokk + l/h érték esetén mennyire kell lehűteni a beáramló folyadékot
(tudom hogy lehetne számolgatni, ha tudnám milyen blokk lesz, de egy becslés is elegendő lenne), hogy a proc 10C legyen? Nem a magok, csak a kupak!
"
>>> Hát ez még számolgatni sem lehet hiszen túl sok a vátozó... szal tippet se nagyon tudunk szerintem adni ( aki tud az adjon ). CPU változó hőfoka, pleiterek teljesítménye, blokk kialakítása, többi közbenső alkatrész ( többi vizes blokk ) stb.

"Milyen folyadék használható, ami esetleg elviselné a -30C"
>>> Fagyállós víz? Csak azzal az a gond hooogy amennyire nagy koncentráció kell az naon rontja a víz hővezetését. Talán valami egyéb coolant anyag ami iparban is használnak mert közfelhasználásban itthon max iparban találsz ilyez sztem.

"Milyen pumpa lehetséges, ami elviselné a 0C vagy akár -10C folyadékot is."
>>> Hááát a bicikli pumpaaaa :P Szivatyúkra meg rá van irva hogy melyik mennyit bír csak fel kell keresni a gyártók honlapját ( Laing ) ott le van minden szépen irva.

"Milyen Blokkot javasoltok a peltier alá? (40x40mm vagy 50x50mm) Én nagy hőleadású VGA blokra vagy egyedi gyártású lapos réz "dobozkára" gondoltam."
>>> Lásd fentebb.

Szerk.:

TESCO-Zsömle:
Na ezért kell a pumpát a blokkok után kötni. Ha még ott is túl hideg a víz, akkor érdemes még a peltier meleg oldalát is elé tenni, Akkor garantáltan nem lessz probléma evvel.
Ugye ezt nem mondod komolyan... szted a blokkok után mennyivel melegebb a víz? 1-2°C Ugyan az mint a radi előtt és után... :U A rendszer folyamatos mozágsa áramlása miatt a vízhőfokokban NEM lehetséges ennél nagyobb eltérés ( hővezetés stb )

[ Szerkesztve ]

(#15826) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sziasztok

Egy Laing DDC pumpám van, kérdésem az lenne hogy potival szabályozhatom hogy mennyi áramot kapjon? Minimum hány volt kell induláshoz?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#15827) Lucif-R válasza FuckeR19 (#15826) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Keresőőő :U Amúgy potival csak óvatosan, W-os teljesítményre jobb ha odafigyelsz mert egy szivatyú 10-15W-os is felvesz egy venitvel ellentétben ami MAX 1W-ot de akkor az már nagyon bika. 8V a minimum amivel elindulnak ha jóltudom, deee ezek néha eltérő értéket mutatnak ( más az üzemi és az indulási V is ).

(#15828) fsb1000 válasza TESCO-Zsömle (#15824) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszönöm! Nagyon hasznos volt.

A viz peltier_melegoldali átvezetése nem jutott eszembe, de egy végleges rendszernél jó lehet.
Addig marad a léggel hűtés, mert egyszerű és olcsó.

Nagyon eretnek dolog gépkocsi hűtőfolyadékot használni? Abbol létezik koncetrátum is. (nem az amit árulnak, hanem töményebb)

A pumpa / szívattyú jöbban viseli a hőt? Mondjuk 60-70 fokig mehet rajtuk a víz?

(#15829) fsb1000 válasza Lucif-R (#15825) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mint írtam kisérleti darab lenne, de a véglegesnél is házon kivül valósítanám meg a peltierről való hőelszállítást. lehet akkor is léggel, de a zaj miatt nyilván igényesebb megoldás 2. vizeskör len.
Házon belül legyen hüvös....

Igen... a hütő blokkal kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok.
Félek ezen bukik meg a dolog.
Bár elvileg, ha a CPU blokk X hőt levesz a Cpu-ről, akkor ugyanilyen blokk ugyanannyit el is tudna vonni a vizből.
Nem jól gondolom?
A probléma inkább a felületek méretével van.... a kisebb peltier is 40x40mm mig a cpu_blokkok felülete kisebbnek tünt.

"1-2°C Ugyan az mint a radi előtt és után... A rendszer folyamatos mozágsa áramlása miatt a vízhőfokokban NEM lehetséges ennél nagyobb eltérés"

Ez nagy baj lenne, mert akkor az áramló vizet sem lehetne lehűteni 1-2C-nél jobban azonos alkatrésszel.
Van valamilyen tapasztalat, hogy C2 esetén a CPU blokk beömlő és kiömlő része között mekkora a deltaT?
idle és load módban?

Ez fontos infó lenne.

(#15830) FuckeR19 válasza Lucif-R (#15827) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Tisztában vagyok teljesítményekkel...Venti teljesítménye azért több mint 1W. Te hogy oldanád meg? Gondoltam ellenállása csökkentem a rá eső feszt csak azzal az a gond hogy nem tudom állítani amikro akarom :F

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#15831) Lucif-R válasza fsb1000 (#15829) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát kb egy olyan blokk kéne neked mint egy ENZO blokk csak akkorában amekkora lefedi a pleitereket lehet akár 1-2cmvel is nagyobb hogy legyen rendes hőátadó felülete, de egy ilyen strujtúrált blokk nem olcsó és nem fércmunka kell neked ( Stheer-nek vannak nagyon szép házi blokkjai de asszem már nincs rá lehetősége hogy gyártasson, ott van még Tody aki talán csinál egyedi dolgokat is de talán Fuzik és még páran ( keress rá volt róluk szó )).

Ez nagy baj lenne, mert akkor az áramló vizet sem lehetne lehűteni 1-2C-nél jobban azonos alkatrésszel.

A rendszer jellege miatt nincsen ilyen hő lépcső mint amire te gondolsz... itt vagy mindenhol hűvös vagy mindenhol meleg... olyan kb mint egy egyenlet:

25(szoba)-60(radihűti teljesítménye)+60(cpu)=25(vízhő)

Ezek az értékek csak szemléltető jellegűek. Nem valós értékek.

Itt raditelejsítmény az korlátozottan változik hiszen ventiket ki és bekapcs de naggyábból állandó, cpu nos ott az idle és terhelt közt változik, a szoba meg nagyjából konstans, ami mind ezektől függ az a vízhő. Igazából bármi változik az mindig a vízhőre van kihatással DE MINDIG együttesen a többivel... és mivel a víz nagyon is jó hővezető igy nem lehet az hogy CPU nál 50°C a radiban meg 25°C fizikai képtelenség.

DeltaT az 2°C és akkor lehet még sokat is mondtam... de lásd fentebb hogy miért.

(#15832) Lucif-R válasza FuckeR19 (#15830) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Kapcsolásal... beszerelsz egy fokozat kapcsolót... és 1-es fokozat 1elleneállás, 2es fokozat két ellenállás... ohmtörvény stb... deeee talán van a teljesítmények megfelelő poti is. Frekis (négyszöges egyenfesz) szabájzást nem nagyon ajánlom ( asszem PVM a ventiknél ). De lehet neked az is elég lenne hogy egy fokozat megy elindul csendes, másik fokozat meg fullgáz... ;)

Szerk.: jöhetne má a pizzzááámm.... éhes vagyok még nem is ebédeltem... :S reggel ettem két melegszenyót :O

[ Szerkesztve ]

(#15833) FuckeR19 válasza Lucif-R (#15832) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Köösz a tippet fokozat kapcsolóra nem is gondoltam még. Jól hangzik szerintem így fogom megvalósítani

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#15834) Lucif-R válasza FuckeR19 (#15833) üzenetére


Lucif-R
senior tag

[OFF]Nekem a venti szabályzás van igy megcsinálva:

0 - ledek piros - 0V
1 - ledek narancs - ~5-6V
2 - ledek züd - 12V

iksz (5db) alakban és maradék(4db) rombuszban van szabályozva két kapcsolóval és 9db leddel visszajelezve[/OFF]

Szerk.: Nincs mit :B :K ;) :U

[ Szerkesztve ]

(#15835) fsb1000 válasza Lucif-R (#15831) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!

Ha nem tudok hölépcsőt "csinálni" a peltierrel (ahogy eredetileg feltételeztem), csak folyamatosan lehüteni a folyadékot, akkor az egész kisérlet kezd értelmetlenné válni.

Nem tudom, de ha elfogadom az állításod, hogy a teljes rendszerben kb. azonos a folyadék hömérséklete akkor minden egységen át kéne küldeni a 0 vagy akár -10 fokos folyadékot.

Viszont ebben az esetben a szabályozás egyszerübb lehetne...

Ez is fontos info volt.
Kár hogy nincsenek olcsó hőfokmérők, mert akkor a deltaT-t könnyen lehetne méricskélni.

Ha kézzel megfogjátok, tényleg egyforma a ki/be cső?

(#15836) Lucif-R válasza fsb1000 (#15835) üzenetére


Lucif-R
senior tag

hagyáenni...

Na most ugyis pihivan a kajában. Nem tudsz lépcsőt csinálni csak fizika... ennyi :) az általad elképzelt módszert max compresszoral lehet megoldani ott teljesen más az elv de a lényeg ugyan az... kézrátétellel SEM érzed a külömbséget max valami rendes höméterrel.

Amúgy nem értelmetlen... csak kicsit, illetve az elképzelésed nem egyezik azzal amit meg lehet vagy inkább ahogy meg lehet valósítani. Szal olyan nincs hogy hőlépcső ( maxvízlépcső de az a dunán vanik :P )

Hát amúgy vagy elfogadod azt hogy 1-2-3°C eltérésvan a két végpont között, vagy talán elfogadod... szal sok opciód ebben nincs :D többiek is enzen a véleményen lesznek sztem... aki nem azt kiútálom innnen :DDD

Amúgy gondolj bele... cpu-mosfet-nb-sb-vga-hdd nekem kb ilyen a rendszer... szerinted a HDD 80°C-os vizet kap? Legalábbis az elméleted szerint annak kéne lennie de az nem lehet mert olyan nincs hogy fűtöm vele a túlvégét illetve kinyírom a vinyót... legalábbis én még ilyennel nem találkoztam :Y :U

(#15837) FuckeR19 válasza Lucif-R (#15834) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Ezt lerajzolnád pontosan mert érdekel? :R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#15838) Lucif-R válasza FuckeR19 (#15837) üzenetére


Lucif-R
senior tag

őőő :D hááát logikait tudok adni... sőt ha kell ültetési rajzot is... :D figy éééén megszenvedtem terveztem kiötlöttem... ( amúgy ez votl a legdurvább benne ) kimarattam és beforrasztottam... és kijavítottam egy hibámat ill kettőt is hamarjában :D DE... de... MÜXIK. Amúgy CSAK 9 ventis rendszerhez jó :D és csakis 3x3-as elosztásban... ja és asszem hiányzik róla a leszabájzó kör mert az kettő db sharkoon venti szabályzó.

Na félre az offal, szétszedtem a radi csonkjait... hát kettő szabályosan ROZSDÁS volt... g1/4-es közdarab... baumaximum... @nyukádat.... :(((

Szerk.:
Amúgy elvet bármennyi ventire át lehet ültetni :U

[ Szerkesztve ]

(#15839) fsb1000 válasza Lucif-R (#15836) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Természetesen elfogadom, hogy nincs hőlépcső, azt viszont sehol sem írtam, hogy egy CPU blokkból maghőmérsékleten jönne ki a víz....

(#15840) Lucif-R válasza fsb1000 (#15839) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát azt én se mondtam... :( :U ;) amúgy lassan lehet az lesz mert ha minden igaz dirketbe lesznek vizezeve egyes CPU-k :D monnyuk majd hiszem ha látom :U

szerk: mármint azt nem mondtam hogy te mondtad vagy állítotad ;)

[ Szerkesztve ]

(#15841) fsb1000 válasza Lucif-R (#15840) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megtaláltam Reac kétkörös adatait.

2 fokos prochőt ért el -10C folyadékkal. Sajnos csak idle-ben.
Az 1 db 102W-os peltier Loadnál nem bírta a terhelést és beállt a szokásos 40-50 fok.

Nagy peltier "értelmesen" nem hűthető. Több kicsi talán igen.

Asszem, kell egy nagy buffer. Pl. 10L folyadék egy hűtött szigetelt tartályban..... amit néhány peltier okosan szabályozva -10C-n tart
Az Ő pumpája bírta a hideget.

(#15843) Lucif-R válasza fsb1000 (#15841) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nos mint már mondtam a 10°C körüli / alatti folyadékkal csak annyi bajod lesz hogy páralecsadás lesz mindenütt... csövek, csatik, blokkok, tartály, radi... a -10°C-oson meg ugyan ez csak még rá is fagy és persze jóval jobban fog kicsapódni a pára.

10L puffer folyadékot meg nem olyan 1xű tárolni egy asztali gépnél... :U Ha ennyire fagyaszthatnékodvan akkor szerezz egykiszuperált fagyasztót azt alakítsad át hogy folyadékot "fagyasszon" azt csá... de pára jég stb... :U szal minden csövet csatit blokkot le kell szigetelni :K

(#15844) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Megéri ezt ennyire tulbonyolitani?Másnak is bőven eleget tesz egy "sima" vízhűtés rendszer...
Nem beleszolni akarok hisz nem értek hozzá...
de a -10C-os víz meg az egész...hát nem tudom a kivitelezésről nem is beszélve... :U

(#15845) Lucif-R válasza sNiP3rFun (#15844) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ennyire csak extrém show tunning kedvéért éri meg meg ha k.sok időd és k.sok pénzed van ilyenre. Egy normálisan kialakított és megtervezett és finanszírozott vízhűtéssel ics *csodákat* lehet elérni és az sem 2perc összerakni... Amúgy mindenkinek az éri meg ami... lásd apróhirdetések... ha a srácnak megér 1000huf egy csavar és megveszi akkor neki megérte :DDD

(#15846) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Meg az eladónak is :DDD

(#15847) Lucif-R válasza sNiP3rFun (#15846) üzenetére


Lucif-R
senior tag

ókórsz... :DDD de most itt nem az volt a lényeg :U

szerk.: ókorsz = ófkórsz

[ Szerkesztve ]

(#15848) TESCO-Zsömle válasza Lucif-R (#15843) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem feltétlenül. Meg lehet ezt oldani 'másik irányból' is.

Nem csak attól szűnik meg a páralecsapódás meg aa jegesedés, he lesigetelik a csöveket, hanem attól is ha nincs a levegőben pára.

'Barátunknak' tehát nincs más dolga, mint a hűtött teret nagy közelítéssel hermetikusan lezárni, elöte pedig beönteni jóadag Silica Gel-t. Nálunk a macskaalom ilyenből van.
Garantáltan kirántja az összes vizet a levegőből. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15849) Lucif-R válasza TESCO-Zsömle (#15848) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nemmondod komolyan hogy te a teljes gépet hermetikusan le tudod zárni :Y Azt se mondod komolyan hogy azt olyan 1xű megoldani :Y Nemmelesleg a gép többi részét mivel fogod hűteni? A hermetikusan lezárt levegővel? :U Ha jól olvastam akkor csak a CPU lesz vizezve.... de ha még abból indulunk ki hogy nb sb mosfet vga... akkor is ott van a ram a vinya és az alaplap egyéb alkatrészei amik egy minimális légmozgást követlenek... nem beszélve hogy ha CD/DVD olvasó is van akkor főleg NECces lesz ez a hermetikus dolog. Ja és akkor a TÁP még kimaradt... :U

Monnyuk mindenesetre vicces lenne a gépet alul feltölteni SilicaGel-el :))

( rejtett ODD márka a szövegben... figyeled? :DDD )

(#15850) FuckeR19 válasza Lucif-R (#15838) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Jó azis. Szépen megköszönöm ha elküldöd :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.