Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) s7evcsenko válasza makkmarce (#2050) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az erősítő minden jelforrásnál produkálta a hibát, függetlenül a hibás hdmi kábeltől.
Rádiónál is, ahol nem volt képmegjelenítő kapcsolva hozzá.
Ezért is gondoltam, hogy nem a 2 éve hibátlanul működő rendszerrel van a gond.
Át akartuk dugni másik konnektorba az erősítőt, hogy ott is csinálja-e, de mozgatásra is jelentkezett a hiba, így terelődött egyből kábel/csatlakozó felé az irány.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2052) Zaji válasza demars (#2049) üzenetére


Zaji
őstag

Új hálózathoz sem jó választás a Tracon. Amit korábban feltettél fényképet az Schneider, az jó.

#2047radi8tor

Ez is jobb oldalon "keresi" a fázist?
Ami nekem van:

Szét kell szednem és át kell forrasztanom, mert bal oldalra kötött fázis esetén azt jelzi, hogy L és N felcserélve.

[ Szerkesztve ]

(#2053) radi8tor válasza Zaji (#2052) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annyira nem vizsgáltam meg hogy melyik oldalon keresi.
Ilyen kijelzőset Akartam szerezni én is mint neked van. Kínából rendelted?

⭐ Stella

(#2054) Zaji válasza radi8tor (#2053) üzenetére


Zaji
őstag

Puding próbája az éves...
Ezt a boltban nem fogod látni rajta.
Igen, Kínából rendeltem 5 db-ot.

[ Szerkesztve ]

(#2055) radi8tor válasza Zaji (#2054) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hehe nem boltban van már a cucc.
Rá van írva a csatlakozójára is szerencsére. Jobb oldali a fázis.

⭐ Stella

(#2056) Zaji válasza radi8tor (#2055) üzenetére


Zaji
őstag

Gyorsan le lecsaptál rá! :D

(#2057) radi8tor válasza Zaji (#2056) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy nappal voltam akció kezdete után de már csak 1 db volt belőle. A műhold kereső amit kb 25 éve használtunk az viszont állt hegyekben. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2058) csemberlen válasza Zaji (#2052) üzenetére


csemberlen
őstag

Én is vettem régebben, az is jobbra teszi a fázist. Forditva kell bedugni, nem kell forrasztani.
240V az szép :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2059) Zaji válasza csemberlen (#2058) üzenetére


Zaji
őstag

Láttam én már 256-ot is! :)

(#2060) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

:)) [link]

⭐ Stella

(#2061) csemberlen válasza Zaji (#2059) üzenetére


csemberlen
őstag

Az durva. 253V lehetne a maximum. Vicces ha oda napelemet raknak fel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2062) radi8tor válasza csemberlen (#2061) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hitelesített mérőműszer által mért érték volt vajon?

⭐ Stella

(#2063) Zaji válasza radi8tor (#2060) üzenetére


Zaji
őstag

Ötödikre értettem meg mit is mond. :D

csemberlen

Csak ezen a műszeren ennyi az annyi. Hétfőn megmérem.

[ Szerkesztve ]

(#2064) makkmarce válasza s7evcsenko (#2051) üzenetére


makkmarce
őstag

hmm, tehát ha mozgattad a HDMI kábelt a TV és az erősítő közt, de közben rádiót hallgattál, akkor is elment?
brutál, akkor gondolom zárlatos volt a HDMI kábelt, és elhúzta az erősítő kisfesz részét, bocs akkor az cinkelésért :D

okoskodom, tehát vagyok

(#2065) demars válasza Zaji (#2052) üzenetére


demars
addikt

Meg vagyok átkozva az elosztókkal! :K
Gipszkarton fal, 5x5 fa stafnik. Elosztó persze nem fér bele.
Ment a matek mit, hogy, merre?!
Végül levágtam 12 mm -t a hátfalból. Gyakorlatilag a hátlemezt lekaptam.
Így elfér a kartonok között, csak a vezetékek a sín mögött már nem.
Mivel elég nagy az elosztó, egyik oldalra elrendezem a kismegszakítókat a másik oldalon a vezetékek lesznek sín felett. (Modul takaró lefed mindent).
De akkor is, ez is randa munka lesz! :(
Feldobtam a dupla karton ötletet, de nem kaptak rajta. Pedig annyi már elég lett volna.
Elosztó szemből:

Elosztó hátulról:

Mennyire gáz ez?
Kértem, hogy ide ne tegyenek hőtükrös fóliát! (Engem már vágott meg delej a Hüle fólia miatt!)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2066) JóGéza válasza demars (#2065) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az átalakítás után az elosztó megfelel annak a szabványnak, aminek előtte?

(#2067) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
MT 5X6mm2 kábelnak mekkora lépésálló gégecsőt vegyek?
kb 30-35m hosszan kellene belefűzni?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2068) lappy válasza hódmaci (#2067) üzenetére


lappy
őstag

A kábel külső mérete 18 mm a 25 gége belső átmérője 18,3 elvileg jó de inkább 32 aminek a belső átmérője 24mm

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2069) hódmaci válasza lappy (#2068) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2070) demars válasza JóGéza (#2066) üzenetére


demars
addikt

Ez beugratós kérdés?
Nyilván igen... vagyis nem.
Netet végig böngésztem, nem találtam olyan elosztót ami 50 mm mély, ennyi helyem van.
Nem tudtam máshova elhelyezni, mondjuk értelme se lett volna mert mindenhol ilyen falak vannak.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2071) JóGéza válasza demars (#2070) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Mondanám, hogy akkor miért nem falon kívüli elosztót használtál.
Szerintem nem az elosztókkal vagy megátkozva.

(#2072) demars válasza JóGéza (#2071) üzenetére


demars
addikt

Értem amit szeretnél mondani, keresem a megoldást. (És igazad van!)
Tervben van egy polc építése arra a falra, úgy lenne bőven hely.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2073) RandomName válasza demars (#2065) üzenetére


RandomName
aktív tag

Én csak erőltettem volna a dupla kartont. Az 12.5mm. Te 12mm-t vágtál le, azaz az első réteg kartont köré lehetett volna vágni, a második pedig fedést ad a hátlapnak.

"Mennyire gáz ez?"
Eléggé.
Az egy falba való süllyesztett elosztó. Nem gipszkartonba. Alapból kérdéses lenne a tűzbiztonsága, de így levágva a hátulját, már biztos nem fizet semmit a biztosító ha valamilyen tűzkár keletkezik.
Ha a dupla karton nem játszik, akkor el kellett volna gondolkozni vagy a lakáselosztó áthelyezésén, vagy egy falon kívüli lakáselosztón.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#2074) Zaji válasza demars (#2065) üzenetére


Zaji
őstag

Ez így nem igazán jó. :(

(#2075) csemberlen válasza demars (#2065) üzenetére


csemberlen
őstag

Jól látom ugye ez egy rejtett átadó adlak, csak sinnel ki van támasztva ami majd kikerül belőle.
Képzeletbeli riport egy birósági tárgyaláson Tisztelt demars úr, az ön kontár kivitelezése miatt kigyulladt egy családi ház tetőtere. 2 ember, és 2 kisgyermek meghalt.
Mit tud felhozni mentségére?
Hát nem mentek bele a dupla gipszkartonba, és ezért....

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2076) RandomName válasza csemberlen (#2075) üzenetére


RandomName
aktív tag

+1

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#2077) lappy válasza csemberlen (#2075) üzenetére


lappy
őstag

Nem az elosztó hátulja gátolja meg a tüzet, ha szarul van kivitelezve akkor is leeghet, de tény hogy az elosztó így teljesen felesleges ebben a formában.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2078) demars


demars
addikt

Köszönöm szépen az építő jellegű kritikákat és a segítséget!
Bíztam benne, hogy esetleg valaki ajánl egy olyan elosztó dobozt ami csak 5 cm mély. (Én nem találtam)
Nyilván azért kérdeztem, mert tudom, hogy ez így nem jó. Ahogy írtam, keresem (kerestem) a megfelelő megoldást a problémámra! Belátom, hogy nem voltam kellően előrelátó, nem gondoltam bele, hogy ilyen vékony válaszfalba nem fér el ez a doboz.
Természetesen nem marad így (elnézést, ha félre érthető voltam), tényleg bíztam benne, hogy esetleg egy másik fajta elosztó passzolna.
A problémát sikerült megoldani (hétvégén átalakítjuk), még egyszer köszönöm a tanácsokat és segítséget!

Egy kis off: tisztában vagyok azzal, hogy mennyire veszélyes ez a szakma, ha valaki nem körültekintő. Nem ebből élek (lehet savazni, hogy akkor éhen halnék, stb. Bírom a kritikát). Pont emiatt kérdezek, hogy a gyakorlatban ki mit hogy oldana meg, milyen anyagot használ, stb.? ! Nagyon sok hasznos információhoz jut az ember egy iskolában vagy tanfolyamon, de az Nagyon kevés! Ezzel is tisztában vagyok.
Ami távol áll tőlem (nem láttam, nem hallottam róla, nem ismerem, ) azt nem vállalom szerintem ez nem szégyen.
Nagyon sok szabványt megismertem, de közel sem az összeset. Ami felháborít, hogy elég borsos összeget kell fizetni, ha szeretném elolvasni egy aktuális szabvány vonatkozó részét.
Csak ismételni tudom magamat: köszi mindenkinek a segítséget, remélem senkiben sincs harag, vagy ellenszenv
! :N

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2079) csemberlen válasza demars (#2078) üzenetére


csemberlen
őstag

Mi van, ha nem süllyesztett elosztót teszel bele, hanem falon kivülit besüllyesztve a peremig?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2080) #90088192 válasza demars (#2025) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mi mindig a bejovovel kezdunk, aztan a PE, N es vegul az L. Fugg attol is milyen berendezeseket hasznalsz.
Kulonben az osszes PE eloszor, aztan bekotjuk a kimenoket, es vagul csak a link marad.

En mar regota csak RCBO-t(kombinalt FI+megszakito) amithasznalok, mert azert eleg szar ugy ha valami kis hiba miatt minden megy, mert 1 FI van csak. Nalunk(AUS) a szabvany eleve eloirja a 2db FI minimum minden kapcsolo tablaba, kiveve, ha csak 1 aramkorod van.

(#2081) demars válasza csemberlen (#2079) üzenetére


demars
addikt

Megoldható, mivel csere az egész. Új kartonozás lesz.
Van bevált típus amit tudsz ajánlani? Miért lenne jobb egy falon kívüli?
Ha jól láttam létezik kifejezetten gipszkartonba való doboz (még nem láttam közelről, talán azon is vannak oldalt rögzítő fülek).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2082) lappy válasza demars (#2081) üzenetére


lappy
őstag

A gipszkartonos doboz az jó lesz neked csak a rögzítest nézd meg hogy hogyan oldható meg

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2083) csemberlen válasza demars (#2081) üzenetére


csemberlen
őstag

Hager golf süllyesztett + gipszkarton egység hozzá. nem sok helyen árulják.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2084) Gubbba


Gubbba
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni háztartási gépek elhelyezésével kapcsolatban.
Adott egy újépítésű ház, amiben ugye valahogy ki kellett alakítani az elektromos kiállásokat az építkezés során, de az ember nyilván később jön rá, hogy valamit esetleg mégis máshogy akar.

A konyhában az eredeti terv szerint a beépíthető elektromos sütő és a páraelszívó került volna közös áramkörre egy B16-os megszakítóval. Viszont szeretnénk a sütőt a konyhán belül máshová tenni, ott azonban csak két kiállás van a közelben, egy a mosogatógépnek (szintén B16), és egy a mikrónak (szintén B16). A kérdés, be lehet-e dugni bármelyik mellé a sütőt (sima konnektort ikerre cserélve), vagy ezt így nem fogja bírni?

A másik egy háztartási helység, ahová 2 áramkör került, mindkettőhöz két-két konnektorral, B13-as megszakítókkal. Ide a terv szerint hűtő, mosógép, és külön szárítógép kerülne. Esetleg később még egy kisebb fagyasztó. Ezeket fogja bírni a két áramkör?

[ Szerkesztve ]

(#2085) BB9000 válasza Gubbba (#2084) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha még nincs készre szerelve a konyhabútor, akkor javaslom kábelcsatornában átvezetni a tűzhely eredetileg tervezett helyéről a neki tervezett áramkört a konyhabútor mögött a falon az új helyéig. Nem szerencsés ha egy körön van a tűzhely és a mosogatógép, mert akkor egyidőben nem lehet őket használni. A mikrosütő áramfelvétele általában kisebb, azzal akár egy áramkörön is elmegy, de ott meg az szokott lenni, hogy arra a körre kerül a vízforraló meg a kávéfőző és úgy már megint problémás lesz.

Másik kérdésed: Igen. El lehet osztani a fogyasztókat a két áramkörre B13 as kismegszakítóval. Az egyikre teszed a mosógépet ami kb 10A max, ha a leírásában 16A van, akkor olyan hálózat és olyan megszakító kell! A másik körre mehet a többi. Hőszipkás szárítógép 2-4 A max , Hűtő 2-4 A max Fagyasztó 2-4A max.
Ha nem hőszipkás szárítógépet tervezel, hanem az energiazabáló fajtát (kondenzásciósnak is szokták hívni, de z ez elnevezés kicsit megtévesztő, mert a hőszipkás is kondenzáció elvén működik, csak van benne egy hőszivattyú is), annak áramfelvétele 10-12A max. Azzal már lehetnek problémák akármelyik körre teszed.

[ Szerkesztve ]

(#2086) Gubbba válasza BB9000 (#2085) üzenetére


Gubbba
tag

Köszönöm a választ. Több fogyasztó biztosan nem kerülne a sütő-mikró, vagy a mosogató-mikró páros mellé, mert a pulton használt egyéb cuccoknak külön köre van. A konyhabútor még nincs meg, épp ezért is akartam még az utolsó pillanatban tisztázni ezt. Hosszabbítóval elvinni az áramot a sütő régi helyéről az újra az nagyon gány megoldás?

A másik választ is nagyon köszönöm, hőszivattyús lesz akkor a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#2087) BB9000 válasza Gubbba (#2086) üzenetére


BB9000
senior tag

Ne hosszabbítózz a konyhapult mögött. Nagyon gány. Most jónak tűnik, de csak a baj lesz belőle. Kábelcsatorna a jó irány! hacsak nem akarod bevésetni és becsöveztetni. :)

(#2088) bluemirage válasza Gubbba (#2086) üzenetére


bluemirage
őstag

Kábelcsatorna, vagy falra rögzített gégegcső a bútor mögött 3x2,5-es kábel és ezt konyhabútornál majd figyelembe kell venni.

Ha nincs konyhabútor és nincs lent csempézve, akkor én pl. simán bevésném... vagy gégecsővel, vagy 3x2,5-es MMCU fali kábellel téglára gipszelve, vakolat alá, majd visszavakol és már kész is... MMCU-nál törmelék szinte nulla. Az MMCU-t pont az ilyen gyors, kis kosszal járó bővítések miatt szeretem.

Meliora sunt bono inimica

(#2089) Gubbba válasza bluemirage (#2088) üzenetére


Gubbba
tag

Köszi neked is. Gondolom a kábel egyik végére pedig villásdugó, a másikra egy lengődugalj, kvázi mint egy hosszabbító. Vésni egyáltalán nem szeretnék, a burkolás is megvolt már.

(#2090) Zaji válasza csemberlen (#2058) üzenetére


Zaji
őstag

Megmértem, a 240V műszerrel 230V.
Rákerestem és azért jobb oldalon méri a fázist, mert IEC szabványnak felel meg a műszer.

(#2091) bluemirage válasza csemberlen (#2058) üzenetére


bluemirage
őstag

Nálam 203V az egyik fázison naponta néhány órán át... :D Villognak az LED égők... ez kinyírja a márkás égőket néhány hét alatt (Osram, Philips kuka... eddig majdnem két cipősdoboz van tele velük), egy ideig gagyi égőket használtam... azok is villognak 210 volt alatt, de bírják, mert azok drivere masszívabb, mint a márkás égőké. Szolgáltatótól visszajött elsőre a szokásos duma, hogy hány százalék és a nap mekkora részében lehet alatta. A második durvább levelemre (döglött égőkről készült fényképes infó csatolva) az jött, hogy a területen a tervezett fejlesztés, bővítés után a probléma megszűnik... Ennek kb. fél éve... De már akkor sem érdekelt, mert ha dimmelt LED-es égőket raksz, akkor azok örökké bírják... Nyilván 200 V környékén már gyengén világítanak. Erősebbek vannak így mindenhol... jó sok pénz... de a probléma ideiglenesen megoldva.

Ha lesz energiám, akkor egy ügyvéd ismerőssel írt levéllel folytatom a csörtét... és hálát adok, hogy nálam 3 fázis van... ami ilyenkor azért előny.

A márkás égők olyanok mint egyes drága dízel autók...Nem mindegy, hogy melyik kúton tankolsz bele gázolajat. Shell és úgy egyébként is prémium gázolaj rendben. De Orange, Lukoil stb... megáll... :)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2092) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!
Szeretnék beköttetni több lépcsős villámvédelmet, földelés van, működik is.
Mennyibe kerül ennek a kiépítése?
Mire számítsak anyagár illetve munkadijra bontva?

Budapesten lakok.
Van egy túlfeszültség védős elosztóm de azt olvastam az max a kisebb hálózati túlfeszültségeket védi ki, nem a villámot.
Az atfolyik rajta állítólag.

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

undefined

(#2093) lappy válasza ludsimon (#2092) üzenetére


lappy
őstag

Maga az eszköz T1 T2 védelem egyben kb. min. 50 eFt.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2094) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem tudom ez a legalkalmasabb topic-e, de végül is elektromossággal kapcsolatos a kérdésem. Van egy elliptikus trainerünk, aminek ilyen tapja van. Az a gond vele hogy közelről hallhatóan zúg, zizeg, illetve marha nehéz kihúzni a konnektorból, mert az egyik szárán a fém tüske és a műanyag érintkezése nem ok, mintha ott anyaghiany lenne, a műanyagból mintha hiányozna egy rész, vagy nem is tudom. Mindegy, cserélném valami normális minőségibb tapra. A kérdés, hogy tudnátok linkelni valami megfelelőt? Ezt találtam, már ha megfelelőek, csak nem vágom mi az a (+) meg (-).

(#2095) Zaji válasza Gabesz87 (#2094) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

A csatlakozó polaritását jelöli.

(#2096) radi8tor válasza Gabesz87 (#2094) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Leegyszerűsítve írja így az oldal hogy milyen bekötésű a táp. De egy telefon nekik és kiderül melyiket rendeld a tiedhez, neked a csatlakozóján kívül negatív, belül pozitív polaritású táp kell.

⭐ Stella

(#2097) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék beüzemelni egy 3f elektromos kazánt.
Húztam neki új betápot, viszont a védelemmel gondban vagyok.
Sajnos az elosztó szekrényben nincsen csak 4 modul szabad helyem, de szeretnék áramvédő relét is az áramkörbe.

Létezik olyan FI relé ami egyben tudná még a kismegszakító szerepét is beölteni?
25A 100ma

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2098) lappy válasza hódmaci (#2097) üzenetére


lappy
őstag

Persze úgy keress rá hogy kombinált ÁVK

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2099) radi8tor válasza hódmaci (#2097) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A kazán mellé is lehet tenni a FI relét meg kismegszakítókat egy kis dobozba.
Talán még ez jobb megoldás, mert szereléskor könnyebb áramtalanítani.

⭐ Stella

(#2100) hódmaci válasza radi8tor (#2099) üzenetére


hódmaci
senior tag

Főkapcsolót tettem.
Esztétikai okokból nem szeretnék oda rakni semmi egyebet.
Tudom, "de hisz csak kazánház" De ez van. :D

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.