Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) 8zabi válasza MrZed001 (#2347) üzenetére


8zabi
őstag

vegyük ezt a képet

ezt kéne tenni:

- fentre kell egy másik kis sorkapocs, külön sínre kötöm a PE-t és N-t
- a konnektor bal oldalán lévő fő sorkapocs aljából a helyi földelés megy a PE-be a sok kis zöld-sárga mellé
-a fő sorkapocsból fent szétválasztott kék megy a fí relébe, onnan az N sínre
- ugyanebből a fő sorkapocsból a zöld-sárga megy a PE sínre
- bejövő fázis egyértelműen be a fí relébe, onnan a kismegszakítókhoz

jól gondolom?

(#2352) lappy válasza 8zabi (#2351) üzenetére


lappy
őstag

Megaohm.hu oldalon fi relé bekötése ott nézd meg hogy hogyan van kötve.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2353) MrZed001 válasza 8zabi (#2351) üzenetére


MrZed001
tag

Teljesen jól hangzik ;)
Azt nem tudom FI relé be fog-e férni, vagy a konnektort ki kell venni.
Bevallom 1 percbe beletelt mire felfogtam a kötéseket. Én jobb szeretem "szépre" a folyásirányt (akár úgy is, hogy fentről lefele megy át megszakítón vagy FI-n, amely típus ezt engedi természetesen).
A fenti rózsaszínből jön a fázis és PEN, hogy utána lentről be legyenek kötve? Vagy a szürkéből?
Vagy az a rózsaszín egy U alakú cső, lentről felviszi, hogy utána fentről lentre bekösse ?
Nem látom :) (képről nehéz, k-ábel a rengetegben ... kábelek megmozgat mi honnan hova megy )

(#2354) hódmaci válasza MrZed001 (#2347) üzenetére


hódmaci
senior tag

"Két sorkapocs kell."
Így van. Csak én nem részleteztem ennyire. :D

"Csak rendezni kell a sorait a dolgoknak a dobozban."

Bár én továbbra is úgy gondolom ez a csomópont a TN-C-S kialakítás helye.
Attól hogy nem sorba kötötte a színeket (kék\z,s) még az.
Semmilyen adat nincs arról a képen hogy, a lakásban bárhol összefogta a nullát a
pe vezetővel.
Azt a "nagy " sorkapcsot meg csak a keresztmetszet miatt tette be szerintem. Nem tudta a 10mm2 vezetéket bekötni a sinre ezért leszűkítette 6mm2 re.
De attól még a réz sorkapocs sín és a konnektor bal oldalán lévő sorkapocs egy és ugyan az.
Mivel fémesen össze van kötve.

Vagyis nincs itt semmi gond.
Balra rendez a kék, jobbra rendez z\s, közzé meg kisflex. :D

A nagy sorkapocs meg lehet a FI előtti N csomópont amit összekötök a Z\S vezetékekkel.

Slőn csoda....................... Lemegy a FI relé mert mégis kiderül hogy a lakásban össze van fogva a PE az N vezetővel :DDD

De ahogyan írod :
Jól hangzik de nem egyértelmű a dolog

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2355) 8zabi válasza MrZed001 (#2353) üzenetére


8zabi
őstag

Igen, a felső rózsaszín a nappali villanyórából jön, fázis - PEN. A doboz mögött jön fel a helyi földelés, a vastag zöld-sárga. A középső szürke az éjszakai áram kismegszakítójától jön, de egyébként nincs használatban.
A bal alsó lyukon jön a H tarifás mérőtől és megy tovább az alsó rózsaszínen a H kismegszakítók felé. Itt viszont adódik egy kérdés: a H-s földelés is a felső sínre van csatlakoztatva, jobb oldalon a vastagabb. Gondolom ez sem teljesen normális, hogy közös PE sínen van a két áramkör. Erre mi lenne az előírás?

(#2356) 8zabi válasza hódmaci (#2354) üzenetére


8zabi
őstag

A lakásban mindenhol 3 szál megy, nincs sehol összefogva a PE az N-nel. Ez már az alu kábelekkel is így volt előtte.

[ Szerkesztve ]

(#2357) vibra válasza 8zabi (#2355) üzenetére


vibra
tag

Szia!
Elviekben:


A mért elmenő független vezetőkből kell hogy álljon.

[ Szerkesztve ]

(#2358) 8zabi válasza vibra (#2357) üzenetére


8zabi
őstag

ha jól értelmezem, a mérő előtt, a plombált részen kéne lennie egy fő PEN sorkapocsnak ami elosztják annyi féle, ahány óra van? vagyis nálam ez nem megoldható házilag

(#2359) vibra válasza 8zabi (#2358) üzenetére


vibra
tag

Igen a szolgáltatói oldalon kellene ,hogy legyen a szétválasztás,plombázott térben.A régebbi kiépítésű mérőhelyeknél a mérőtábla alatt,de a gyakorlatban nem minden esetben van így.

(#2360) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Tanácsra lenne szükségem. A házban 2 mennyezeti lámpa le lett cserélve ledesre. Tegnap észrevettem, hogy felkapcsolás után 1-2 perccel az egyik elkezd zúgni.
Ma reggel az asztali lámpám is zúgott, majd néhány másodpercre elment az áram.

Az egyik új lámpa okozhatja a problémát vagy más van a háttérben?
Látatlanban mit tudtok mondani?

A választ előre is köszönöm!

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2361) lappy válasza t256 (#2360) üzenetére


lappy
őstag

Ha eddig ilyen nem volt akkor lehet, amit tehetsz hogy tesztelsz. És ha akkor következik be amikor használod akkor bizony hibás (csere)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2362) t256 válasza lappy (#2361) üzenetére


t256
őstag

Amikor a kimaradás történt akkor az új mennyezeti lámpák nem voltak felkapcsolva.
Otthonról kaptam a hírt, hogy azóta még két kimaradás történt.
A hűtőnk is elég hangos az utóbbi napokban. Lehet ő okozza a problémát?
Esetleg egy kismegszakító? Lehet jelzem az Elmű felé.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2363) hódmaci válasza t256 (#2362) üzenetére


hódmaci
senior tag

"Amikor a kimaradás történt"
Ezt hogy érted? pl az egész lakásban volt kimaradás vagy csak bizonyos lámpa(ák) aludt el ?

"Lehet jelzem az Elmű felé."
Inkább előbb szólj valaki ismerősnek aki ért hozzá. Mondjuk annak aki felrakta a lámpákat.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2364) t256 válasza hódmaci (#2363) üzenetére


t256
őstag

Közben megoldódott a probléma. Az Elmű részéről volt valami hiba az egész környéken.

Az új lámpák változatlanul halkan zúgnak. Lehet, hogy egyszerűen ilyen fajta? Rábalux led menyezeti lámpákról van szó.

Keresek villanyszerelőt.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2365) bluemirage válasza t256 (#2364) üzenetére


bluemirage
őstag

Led: GE, Tracon ezeknél néha tapasztaltam halk zúgást eddig. Az átlagnál jobb a hallásom, olyat is hallok amit más nem. A GM-et az ügyfél is hallottam, a Tracon-t nem mindig hallotta más.
Hasonlóan volt gondom Osram/Ledvance éjjeli fényekkel. Azokat a már a félsüket is hallja, olyan hangosak.

A GE egy személyes kedvenc, ha fel volt kapcsolva az FM sáv 1/3-a a rádión meghalt... :)
Megtartottam magamnak... ki tudja mire lesz még jó, ezzel a plusz feature-val. :D

A LED még mindig gyerekcipőben jár... Március végén épp egy Tungsgram mérnőkkel vitatkoztam, amikor egy 1600 nm-es gyártócsarnok világításáról volt szó. Minél többet tudsz róluk, minél több megy át a kezed alatt... úgy látod majd idővel magad is. De ha majd ezek is 60-70 évet tudnak fejlődni a consumer részen, mint a fénycsövek... akkor már ezek is jók lesznek. Ott is a végére jött el a tökély... aztán a végén már kompakt is lett stb...

Meliora sunt bono inimica

(#2366) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni, előjáróban mondom, hogy nem vagyok villany szerelő.
Adott egy sorolható konnektor amire jelenleg a szagelszívó van dugva, erre szerettem volna rákötni egy vezetéket, hogy tovább tudjam vinni egy másik konnektorba. A szerelés előtt lekapcsoltam az ehhez a konnektorhoz dedikált biztosítékot, majd ellenőriztem, és a szagelszívó nem működött. Sikeresen be is kötöttem a sorolható konnektorba a vezetékeket, viszont mikor húztam be a vezetékeket a szekrénybe, egyszerre össze ért a 3 vezeték, (Ne kérdezzétek, hogy történt... megtörtént). Ennek következtében a szekrényben leoldott a fi relé.

Ez normális? Ennek így kellet működnie? Vagy valamit elrontott a villany szerelő, és rosszul van valami bekötve?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#2367) lappy válasza Derron (#2366) üzenetére


lappy
őstag

Ha jól értem akkor a szekrénybe (elosztóba) való bekötéskor csináltál egy rövidzárt (tárlatot) . Aminek a következménye persze hogy az lesz hogy az ÁVK működésbe lép.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2368) Derron válasza lappy (#2367) üzenetére


Derron
aktív tag

Bocsánat lehet kicsit megtévesztő volt. Tehát a biztosíték szerényhez nem nyúltam. (Kivéve mikor lekapcsoltam a biztosítékot). A konyha szekrényben fűztem a vezetéket, mikor a vezetékek össze értek, és leoldott a fi relé.

(#2369) makkmarce válasza Derron (#2366) üzenetére


makkmarce
őstag

igen, normális, ha összekötöd a védőföldet a nullával a FI után, akkor szokott ilyet csinálni, pont ezért van külön vezetve a FI után mindig, és ezért szivás a régi házakba FI relét betenni, mert régen a szakik akár minden kötésnél/lámpánál közösítették a nullát és a védőföldet.

okoskodom, tehát vagyok

(#2370) lappy válasza Derron (#2368) üzenetére


lappy
őstag

Ha azon a kismegszakítón csak az az egy dugalj volt akkor nem kellene így működnie hiszen áramtalanitva volt. Lehet hogy más oldotta le pont amikor szerelt, így nem tudom megmondani mi okozhatta

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2371) makkmarce válasza lappy (#2370) üzenetére


makkmarce
őstag

"Ha azon a kismegszakítón csak az az egy dugalj volt akkor nem kellene így működnie hiszen áramtalanitva volt."
Az csak a fázist kapcsolja, ha összekötöd a védőföldet és a nullát, akkor is levág a FI, ha a házban valahol terhelve van

okoskodom, tehát vagyok

(#2372) hódmaci válasza Derron (#2368) üzenetére


hódmaci
senior tag

Tökéletesen működött a FI relé ahogyan makkmarce is írta
Ha nem ez történt volna akkor hibás a készüléked. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2373) makkmarce


makkmarce
őstag

olyan dolgot keresek, amivel szét tudnék szedni egy elosztót. Valamilyen bit, amivel azt a 3 rovátkás csavart ki lehet csavarni. Agymenés, hogy nem tudod megjavítani a saját elosztóimat, mert valami idióta kitalálta, hogy új speckó csavar kell neki. Mi ennek a bitnek a neve, hol lehet ilyet kapni? :F

okoskodom, tehát vagyok

(#2374) radi8tor válasza makkmarce (#2373) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jobbról az ötödik lenne vagy szabályos háromszög?

⭐ Stella

(#2375) makkmarce válasza radi8tor (#2374) üzenetére


makkmarce
őstag

nemnem.. pont az a trükk, hogy ennek az inverze:

okoskodom, tehát vagyok

(#2376) zoli03 válasza makkmarce (#2375) üzenetére


zoli03
őstag

Ez nem szegecselt?

(#2377) bluemirage válasza makkmarce (#2375) üzenetére


bluemirage
őstag

Lehet, hogy fellelhető valahol (aliexpress, bangood ... ) viszonylag olcsón egy passzos készlet, amiben van ilyen bitfej is... és az bő 1 hónap alatt ide is érne... De nem éri meg. Dobd ki. Egy hármas elosztó, kapcsolóval 1200 Ft.
Ennek ellenére jó, ha az embernek vannak ilyen mókás készletei. Nemrég egy áthaladás jelzőt csináltam meg, amit a macska levert és látszóleg tönkre is ment. A szétszedés után kiderült, hogy csak a benne lévő kis panelen az egyik kábel forrasztása engedett el. A szétszedéshez pl. háromszög bitfej kellett.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2378) radi8tor válasza bluemirage (#2377) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Háromszög bitfejjel az a jó, hogy viszonylag könnyű lefúrni a fejét, utána szét szedhető.

⭐ Stella

(#2379) makkmarce válasza bluemirage (#2377) üzenetére


makkmarce
őstag

ha csak 1 lenne rossz, simán kidobnám. Kerestem ali-n fejet, de sajnos nemtom mi a neve, így nagyon nehéz, és sehol se láttam még hasonlót sem. A másik gond, hogy mivel már csak gyerekzárasat kapni, rengeteg elosztóban elakad, eltörik annak a mechanikája, így bele se tudsz dugni semmit se. Felújítunk, és fogynak az elosztók, de volt olyan is, hogy régebbi szerszám csatlakozója beleszakadt, mert túl erős volt a gyerekzár, és kihúzáskor megszorult az egész. Szóval a halmokban álló elosztókat megjavítanám, a gyerekzárakat meg kidobnám a kukába, mivel gyerek sajnos nincs. (meg én is felnőttem gyerekzár nélkül, ahhoz képest mennyi eszközt tesz tönkre, felesleges badarságnak tartom). Volt ahol elakadt az egész, kénytelen voltam fúróval kifúrni , de így se az igazi, és egy hosszabb elosztó mondjuk 5-10m-es madzaggal már nem 1200ft sajnos.
Az 1 hónap szállítás rendben van, csak nem tudom mi ez.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#2380) bluemirage válasza makkmarce (#2379) üzenetére


bluemirage
őstag

Itt szerintem sokan szerelhető elosztókat vesznek és maguk csinálnak elosztókat, hosszabbítókat. A szerelhető elosztóknál még mindig találni gyerekvédelem nélkülieket.... amibe pl. én azért rakok ilyen kis betétet utólag, hogy poros környezetben a nem használt aljazatok ne menjenek tele porral. :D Tehát nem gyerek miatt.

Építkezésnél egyébként sem ideálisak ezek a szobai kis elosztók. Nyilván az ember a lakásban ahhoz nyúl ilyenkor ami kéznél van... De nem csoda, hogy hullanak. :K

H07RN-F gumikábel (min. 3x1,5), masszív villásdugó és jó minőségű szerelhető elosztó vagy dugalj.. ami bírja az építkezést. Mindez érvéghüvelyezve, szépen szerelve.
Nem felújításhoz, nem építkezéshez... nyilván elég a sima fehér MT kábel is.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2381) makkmarce válasza bluemirage (#2380) üzenetére


makkmarce
őstag

van szerelhető is, de attól még ezek itt vannak, és nem szeretek kidobni semmit, amit megvettem, pláne nem amiatt, mert egy vacak műanyag pöcök megszorult. Ha alin találnék 500ft-ért egy bit-et, akkor nem lenne semmi gond.
A legmocskosabb munkákkal belül már végeztünk (200nm lecsiszolása, glettelése, csiszolása, festése). Sok szemét nem hullik már bele, viszont ha már megvettem, használni szeretném őket.

okoskodom, tehát vagyok

(#2382) lappy válasza makkmarce (#2381) üzenetére


lappy
őstag

https://youtu.be/6S5bCgVE7qw
Mehet így is

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2383) makkmarce válasza lappy (#2382) üzenetére


makkmarce
őstag

igen, köszi, ezt próbáltam volna elkerülni, szépen kiszedte :)

okoskodom, tehát vagyok

(#2384) radi8tor válasza lappy (#2382) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na így se láttam még használni csavarkihajtót. (csokiban) :C

⭐ Stella

(#2385) demars válasza makkmarce (#2375) üzenetére


demars
addikt

Szia.
Kép nem a legjobb, de ha jól látom ez egy "egyirányú" csavar. Tehát betekeréshez használták a spéci fejet, de nem kivehető. El van lapítva a másik irányba, hogy ne lehessen szét szedni.
Ha találsz ilyen bitet, valószínű nem tudod vele kicsavarni.
Sima lapos csavarhúzóhoz is van ilyen csavar, be lehet tekerni, de vissza már nem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2386) Zaji válasza makkmarce (#2379) üzenetére


Zaji
őstag

Egyutas biztonsági csavar a neve és csak olyan bitet találsz hozzá, ami befelé hajtja.
Felújításnál nagyobb hasznát veszed egy hasonlónak. Szerintem...

"meg én is felnőttem gyerekzár nélkül, ahhoz képest mennyi eszközt tesz tönkre, felesleges badarságnak tartom"

Nálunk sokszor volt hasznos a gyerekzár. Ahol kisgyerek van ott jobb ha van.

(#2387) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

5050 rgbww szalaggal szerelnénk dekorációs fényt lambériás tetőtéri lakásba.
Van valakinek vele tapasztalata olyan téren, hogy mennyire melegszik?

Kalapléccel lenne takarva, de ha sok meleget termel, alu profilt néznék. Persze a fa borítás jobban passzolna.

Kisebb teljesítményű rgb szalagot már szereltünk szabadon, gipsz stukkó fölé, meg nagyobb teljesítményű fehéret konyhapulthoz, de utóbbi aluprofilba ment, előbbi meg nem termel annyi meleget.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2388) radi8tor válasza Real_Necro (#2387) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ennek kellene hűtés, bár nem írja anro sem csak annyit hogy feltekercselve nem lehet üzemeltetni. [link]
Nekem még a konyhai LED aminek a fényét kicsit vissza vettem az is felmelegszik olyan 50 fokra alu sínben. (sajnos már nem emlékszem milyen chip van rajta)

Szóval ha megoldható, akkor tedd sínre. És ne feledkezz el 5 méternél hosszabb szakaszon a többszöri betápról sem. :K [link]
Szerk: ja most látom ez eleve 5 méteres tekercsen van, akkor csak annyi, hogy mindkét végén célszerű megtáplálni ha nagyon hosszú a szalag (elkerülendő a fényesség csökkenést a szalag túlsó felénél)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2389) bluemirage válasza Real_Necro (#2387) üzenetére


bluemirage
őstag

tetőtér és ott is mennyezet... :U aluprofil kell a hűtés miatt hozzá. A lakást nem fogja felgyújtani, de hamarabb fog tönkremenni, ha nincs elvezetve a hő. A profilba nem kell üveget' rakni... ha nem akarsz.

Ha takarva van, akkor úgysem fog látszódni a profil... ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2390) Játékos


Játékos
addikt

Szaisztok!

Segítséget szeretnék kérni, de kérlek, csak biztosat mondjatok, mert egymásnak ellentmondó véleményeket hallottam már elég sokat.
Egy épületgépész technikusnak, aki telepít/szerel vizet, gázt, központi fűtést illetve klímát, van-e értelme villanyszerelői szakképesítést szereznie azért, hogy ne kelljen külön szakembert hívnia az érintésvédelem miatt, ha klímát, gázkazánt, stb. szerel be?
Máshogy fogalmazva: egy "mezei" villanyszerelő képesítés alkalmas-e arra, hogy frissen telepített eszköz érintésvédelmét megvizsgálhassa. Tudom, hogy létezik érintésvédelmi felülvizsgáló képesítés, de sok oda-vissza vélemyényt hallottam, és szeretném tisztába tenni a kérdést.
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2391) Real_Necro válasza radi8tor (#2388) üzenetére


Real_Necro
veterán

6-6,5 méter lesz összesen, megtápolva kétoldalról. Lehet nézek aluból valamit és azt takarom majd el. Egy barátomnak készíteném.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2392) lappy válasza Játékos (#2390) üzenetére


lappy
őstag

egy "mezei" villanyszerelő képesítés + 3 év szakmai tapasztalat + OKJ vizsga = VILLAMOS BIZTONSÁGI FELÜLVIZSGÁLÓ
csak ennyi kell hozzá!

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2393) csemberlen válasza lappy (#2392) üzenetére


csemberlen
őstag

Így van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2394) JóGéza válasza Játékos (#2390) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Már leírták, hogy mi kell hozzá. Annyit tennék hozzá, hogy ha idődből kitelik, és megengedheted magadnak, szerintem érdemes megcsinálni. Azzal csak több leszel.

(#2395) hódmaci válasza lappy (#2392) üzenetére


hódmaci
senior tag

"OKJ vizsga"

Az már megszűnt. Vagy nem?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2396) lappy válasza hódmaci (#2395) üzenetére


lappy
őstag

Nem szűnt meg csak kevesebb az alapkepzes. A kérdező esetén pedig ez rossz mert 2 év mire élvegzi plusz 3 év majd pár hónap és még is van amit szeretne

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2397) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Sajna sejtettem, hogy ez a helyzet, de titkon reménykedtem, hogy esetleg tévedek...
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2398) Real_Necro válasza Játékos (#2397) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kérdezz körbe oktatási központokat, van, ahol tavaly elindult már és be lehet csatlakozni, valamint arra még nem vonatkozik az idei szabályzás. Többek között ezért csinálok most párhuzamosan 3 sulit, mert tavaly, mikor épületgépész technikusit elvégeztem, még indultak újak. Hátha ebből is van...

Szerk.:
Annyi, hogy a 3 év szakmait a kamara számolhatja az okjs bizi megszerzésétől (a szakmai gyakorlatot utána kell leigazolni), legalábbis gázipari műszaki biztonsági felülvizsgálói regisztrációt csak utána lehet kiváltani.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2399) lappy válasza Real_Necro (#2398) üzenetére


lappy
őstag

Miket tanulsz?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2400) Real_Necro válasza lappy (#2399) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gázipari műszaki biztonsági felülvizsgáló
Gáz és hőtermelő berendezés szerelő
Hűtő, klíma és hőszivattyú szerelő

Ki gondolta volna, hogy elektronikai vonal meg főiskola valamint 16 év mérnökösködés után erre vetemedem... :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.