Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) csubuka válasza lappy (#8000) üzenetére


csubuka
addikt

Elvileg 10m után kéne egy T2-es egység nem? A nagyház pincégis ugyan 6m kábel van, de az 1.5m-re van a villanyórától légvonalban. Oda még biztos nem kell.

A kisház persze necces, mert ott lehet, hogy a T2 nem berakása miatt a nagyház is veszélybe kerül.

Ugyanakkor amit lehet kihúzkodunk általában, annál jobb megoldás nincs. Persze van amit nem lehet kihúzni.

(#8002) PROTRON válasza Ablakos (#7998) üzenetére


PROTRON
addikt

Azért jó lenne azt a kábelezést ellenőriztetni a kiérkező garanciás villanyásszal, hogy kell-e cserélni.
Így hogy 5 eres kábelt húztak, de végül csak 1 fázisra lett bekötve...elméletben 5x6-ost kellett húzniuk, ha megnézed az egyes fázisok 2-3x vastagabbak annál mint amit most vettél.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#8003) demars válasza PROTRON (#7991) üzenetére


demars
addikt

Nem értek a tarifákhoz, illetve hogy miként kell kiépíteni. Ezt egy reg szerelő csinálta (illetve ketten voltak) pénteken.
A külső villanyóra szekrényből a ház falán megy a betáp padláson keresztül ebbe az elosztóba. A meglévő 32 es cső mellé bevéstek még egy csövet, abba húztak 5x10 -es vezetéket (azt hiszem MT kábelt). A vezérelt mérőt levették, újra plombálták (nekik van minden ilyesmire engedélyük).
Lehet, hogy nem szabályos, de tuti megoldják, hogy bekössék a H tarifás mérőt (évek óta együtt dolgoznak a helyi E-on szerelőkkel, valószínű ezért nem variálták át)
Egyébként ha előre tervezte volna öcsém a hőszivattyút és mondták volna, hogy külön elosztó kell, akkor tettünk volna még egyet.
Szépen dolgoznak, viszont kicsi lett az elosztó. Nincs tartalék sajnos, simán mehetett volna a 120 modulos.
A vezérelt (bojlernek készült anno) mérőtől a 6-os vezetékek is egy csőben voltak a mindennapszaki betáppal.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8004) csemberlen válasza demars (#8003) üzenetére


csemberlen
őstag

Minek 3 főkapcsoló a szekrénybe? A nulla, és a PE sorolást lehetett volna helytakarékosabb végezni, és lenne még benne hely. MSZ 447 re keres rá, az ír a becsatlakozásról, mérőkről.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8005) demars válasza csemberlen (#8004) üzenetére


demars
addikt

Melyik megoldás helytakarékosabb?
Szabványt majd átolvasom, de a reg szerelőnek kell tudnia mit hogyan szabad.
A 3 főkapcsoló : műhely, garázs, hőszivattyú
Műhelyben van külön elosztó, AVK, stb. Garázsban szintén tervben van.
Hőszivattyú téma még nem tiszta, nem értem miért kellett a mindennapszaki mérőre is rácsatlakozni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8006) PROTRON válasza demars (#8003) üzenetére


PROTRON
addikt

Én Pest megyéről tudok biztosan nyilatkozni, vidéken minden területen megy az urambátyám rendszer.

Igazából az hogy annak idején hogyan oldottak meg valamit, az nem "kifogás" a jelenlegi szerelőknek a jelenleg érvényben lévő előírások betartására.
Abban igazuk van a regszerelőknek, hogy 100-ból 95x nem nézik meg a belső elosztókat, csak felrakják a "H" órát az EON saját emberei.
De ha pont ti vagytok az a 100-ból 15 akiknél szúrópróbaszerűen megnézik, akkor nem lesz vidámság.
Jó hogy még most friss a dolog, így akkor nem lesz kötbér, csak hibalapot írhatnak fel ha észreveszik a "H" óra felrakásakor hogy nincs külön elosztó és megtagadják a "H" óra felrakását a kijavításig--->rendszerhasználó hibájából eredő extra kiszállás díja.
Nálam is bekopogtak az EONosok, hiába volt a folyosón a fogymérőhely és felkukkantott az előszobában hogy hány elosztó van és hogy mindegyikbe bevan-e kötve a vezeték, vagy szabadon lóg-e. :D
Ahogy nekem mondta: Nem érdekli hogy ha épp felújítás van és esetleg valakinél "in-progress", Ő csak úgy hagyhatja ott a helyszínt hogy be van kötve a mérőtől érkező vezetékek és látja hogy 2 külön elosztó van.

Amúgy nem lehet hogy ha felkerült volna "H" tarifának külön kis elosztó a mostani alá, akkor elég lenne a minden napszakihoz a jelenlegi?
Ugye akkor "H" tarifás főkapcsoló, Fi relé és 2x3p kismegszakítók átkerülnek a másik elosztóba, ez kapásból 12 modul, úgy hogy felül igazából lehet most nincs szabad kapacitás, de már készre van szerelve minden---> nem sok minden fog később hozzáadódni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#8007) demars válasza PROTRON (#8006) üzenetére


demars
addikt

Értem amit írsz, de ezt nem én, nem mi terveztük. Hely van, bőven elférne még egy elosztó. Majd meglátjuk mi lesz. :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8008) csemberlen válasza demars (#8005) üzenetére


csemberlen
őstag

Hőszivattyúnak van fütőbetétje ezt szokás ( kell) nappalira kötni. Egyetértek PROTONNAL, most frissiben át kellene szereltetni, mert súlyos pénzbe kerülhet. Van ahol a H elosztót külön plombálják. Nálam se jöttek be megnézni, de persze külön van.
Halkan megjegyzem, hogy adattábla, darabvizsgálati jegyzökönyv a szekrényről, netán számla, illetve végül VBF jegyzökönyv van-é?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8009) PROTRON válasza demars (#8007) üzenetére


PROTRON
addikt

Persze, mint említettük a szerelőnek kell tudnia.

#8008 csemberlen
Amennyire tudom kevés a fűtőbetétes rásegítésű nagy teljesítményű hőszivattyú, ezért ezzel a külön kötögessük ezt az részét, a másik szivattyút meg megint külön kötögessük, de akkor meg hol is van a berendezés eleje, vége, határa....etc.....és aztán meg ÉV biztonsági kockázatot hagyjunk a rendszerben mert eltérő tarifáról érkezik a táplálás...
Már nem foglalkozik a szolgáltató olyan szinten, persze 1-2 kötekedő felülvizsgálóval mindig találkozni. Persze B-geo esetén azért volt más, mert ott egész évben olcsóbb a tarifa.

Pláne azóta hogy van hőszivattyús bojler, ami a bullshit kategória, mert éppen csak 2 COP-vel üzemel(inkább csak 1,5), de mivel levegőből állít elő "meleget", ezért szabad H meg B-geo tarifára is rákötni...aztán hogy belül mit mókolnak már senki se tudja. :D
De legalább baromira hangos a ventije, hogy elhitesse az EON szerelővel hogy Ő már pedig teljesíti a "H" tarifa követelményeit.
Mint a diesel botrány. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#8010) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Túlfeszültség védelemet hová érdemes tenni? A mérő alá vagy az órából az elosztóba érkező bejövőre? A kettő között nekem 16m van. Az óra alatt lenne helye, az elosztóba már a sok egyéb miatt nem erőltetném.

(#8011) 313313 válasza PROTRON (#8006) üzenetére


313313
addikt

Vasad, Monorierdő, Monor, Újlengyel, Csévharaszt, Náregyháza vonaltol lefelé Pest vármegye már Démász.
Elvileg minden szerelő belefotóz a h tarifás elosztóba, ellenőrzi, külön van-e, be vannak-e kötve a vezetékek, van-e fí relé, illetve van-e földelés, plusz saját formanyomtatvány mért/méretlen fővezetékről és hab a tortán a klímának be kell kapcsolnia, ha felkerül az óra...
Ha ebből valami nincs meg nincs bekapcsolás...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#8012) csemberlen válasza PROTRON (#8009) üzenetére


csemberlen
őstag

Évente pár hőszivattyú bekötést előkészitünk. A daikin pl nem indul el 18 fokos víz alatt. Vagyis fütőpatronnal melegíti fel erre a hőfokra akkor vált át hőszívattyús módra. Illetve ha elromlik a kompresszor része, vagy nem elég a teljesítmény akkor is kell a cekasz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8013) demars válasza 313313 (#8011) üzenetére


demars
addikt

Megigényelték a H tarifát, hozzák az órát. Viszont még folyik a felújítás, szóval klíma, hőszivattyú még nincs beépítve. Ilyenkor mi a helyzet?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8014) PROTRON válasza demars (#8013) üzenetére


PROTRON
addikt

Még mindig nem tudom melyik megyében van az eset.

Amikor megjönnek felrakni a "H" tarifát:
Ott kell lennie a klímának, bekötve, aztán a kollega szépen végig írta hogy lehet mennyire alaposan ellenőrzik.
De azt hogy ott van-e, azt mindenképp ellenőrzik, legalább rápillantással. Az hogy 1-2x ezt kifelejtik, nem indok.
Biztos hogy már "hozzák az órát" fázisban tart a történet?
Csak mert az 1 dolog hogy elküldte a "csatlakozó műszaki dokumentáció és kivitelezői nyilatkozat" 2 oldalas formanyomtatványt a regisztrált szerelő.
De ilyenkor még be kell küldeni a COP tanusítványt és a "H" formanyomtatvány villanyász általi bekötéshez tartozó nyilatkozatot.
Pest megye esetén ezt követően 15 napja van reagálni a szolgáltatónak, majd ezt követően telefonálnak, hogy 10 naptári napon belül mikor jönnek.

Addigra mint írjuk, mindenképp meg kell lennie a klíma telepítésnek, de igazából a külön elosztónak is.
Van olyan villanyász aki abból indul ki, hogy dehát addig is üzemelnie kell a klímának, ez nem kifogás, oldja meg, ha kell, akkor többször ki kell szállnia a helyszínre, ideiglenes kötéssel, majd annak az eltüntetésével stb...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#8015) lappy válasza Kolondrum (#8010) üzenetére


lappy
őstag

Mivel nagy a távolság így úgyis kellene az elosztóba is tenni szóval valahogy muszáj lesz berakni vagy külön egy kisebb elosztó neki (vagy másnak)
1.+2. típusú túlfeszültség-védelmi készüléket célszerű közvetlenül
a fogyasztásmérő szekrény elé a méretlen vezetékbe elhelyezni. Ha a méretlen vezetékbe
történő elhelyezés problémákba ütközik, akkor a 1.+2. típusú túlfeszültség-védelmi készüléket a
mért fővezeték épületbe való belépési pontjához lehető legközelebb kell elhelyezni, ott ahol a
létesített földelés és a fő földelőkapocs közötti földelő(összekötő)vezeték és a túlfeszültség￾védelmi készülék védőösszekötő vezetője a lehető legrövidebb.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#8016) 313313 válasza demars (#8013) üzenetére


313313
addikt

Ha Démász terület, akkor ott hagyjuk és nem rakunk fel órát. Működő hőszivattyú feltétele a h óra felszerelésének.
De nem az, mivel regszerelő készült elő... így bármi lehet, meg sok függ a szerelőtől...

Van kolégám ako minden szabályt is betart, meg olyan is, amki kicsit/nagyon elnézőbb...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#8017) demars válasza PROTRON (#8014) üzenetére


demars
addikt

Győr Moson Sopron megye (vármegye), Csorna.
Pénteken szerelték át a mérőt, papírokat nem tudom mikor hogy küldték el, ezt is a reg szerelő intézi. Most néztem utána a cop tanúsítvány jelentésének, ha jól értelmezem ezt a klímához, hőszivattyúhoz adják. "Gondolom" ezt is elvitte.
Valószínű még tart az igénylés, stb, szóval nem néhány napon belül hozzák az órát, viszont a festők még dolgoznak ezerrel, tehát az idő nekünk dolgozik (klímák felszerelése, hőszivattyú telepítése).

Amit tudunk és lehet, mi magunk oldunk meg. Horror árak vannak (válaszfalakat külsős cég rakta meg 1,5-2 nap alatt, 950.000 HUF munkadíj ellenében). A reg szerelő jó barátunk, ismeri a környék összes E-on -os szerelőjét. Még egyszer írom, nem a külön elosztó a gond, csak miért nem mondta korábban? Minden xar Melót megcsináltunk, elődolgoztunk. Oldja meg! A hőszivattyút jövő héten elindítjuk ideiglenesen mert kellene fűtés, hogy száradjanak a falak, nyilván ez gányolással megy majd (ideiglenesen).

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8018) 313313 válasza demars (#8017) üzenetére


313313
addikt

Kitartást, én stombaton kezdtem a lenti fűrdő felújítását, rommá lesz verve, ha kész jön a fenti... :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#8019) PROTRON válasza demars (#8017) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaja, az úgy jó lesz ha már jövőhéten jön a hőszivattyú beüzemelés, akkor még időben vagytok.

Majd az ideiglenes "gányolást" vagyis átkötő vezetékezést azt azért mielőtt megérkeznek az EON-osok még idejében szüntessétek majd meg. ;)

Na arra fele nem vagyok ismerős.

Nem tudom milyen típusú a hőszivattyútok, van hogy külön kell a hőszivattyú beüzemelő / forgalmazótól elkérni, mert maguktól nem mellékelik ha egyáltalán tudják hogy miről van szó.

A válaszfalakról írnál kicsit bővebben? Mint adalék info érdekel, tehát hogy hány darab, kb hány méter hosszan, milyen vastagságban, milyen anyagból...köszi.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#8020) demars válasza 313313 (#8018) üzenetére


demars
addikt

Egy fürdőt fél nap alatt készre szerelünk :DDD
A padlófűtéshez 1300 m csövet használtunk fel, két részre osztva, két osztóval. Reggel 8 -tól kb 13:00 ig tartott. Volt két cső tartó szerkezet, rendszerlemez, bilinccsel rögzítettük. Rohadt jó cucc.
150 nm mennyezet szigetelés egy nap alatt meg volt (régi szobákban 10 cm, többi részen 15-20 cm tömtünk be)
Villanyt az új részen két napon bevéstük, becsöveztük, egy nap volt a fűzés. Fél nap alatt lekötöttem amit kellett és a doboz tetőket felragasztottam süllyesztve.
Konyhában dedikált gépekhez lengő dugaljakat húztunk, most ott az ideiglenes áramvételezési lehetőség.
Burkoló lassú, viszont precíz és igényes. Fürdő csempézés elkészült. Szépen halad. Festők a durva glettet felkenték, jövő hétvégén folytatják (ők is jó barátok, hétvégente érnek rá).
Fürdő:


Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8021) lappy válasza demars (#8020) üzenetére


lappy
őstag

Tudom nem ide tartozik de milyen szigetelést raktal fel es milyen volt a födém szerkezete, retegrend?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#8022) Kolondrum válasza lappy (#8015) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi, méretlenbe elhelyezni nem lesz gond. Az óra alá csak ezt illetve egy sínre szerelhető konnektort akarok csak.
Nem hiszem, hogy valaha ennek működie kellene, mert akkor már nagy a baj.

(#8023) 313313 válasza demars (#8020) üzenetére


313313
addikt

Én magam csinálok mindent, a nagy fiam segít (7 éves...) feleségem közbe elvan a másik két gyerekkel és dolgozik...
Villanyt én 1,5 óra alatt megszereltem, kapott új lámpát a mennyezetre, régi vezetékeket kiszedtem, más nem lesz bent :D

Szerk.: hétköznap én is dolgozok, délutánonként és hétvégén van időm...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#8024) demars válasza lappy (#8021) üzenetére


demars
addikt

A meglévő ház beton födémes, azon a részen 10-15 cm fért be. URSA kőzetgyapot ment. A hozzá épült rész fa födémes lett, oda egy réteget húztunk be. A többit felülről kitömjük majd (4 réteget kap).
A régi épületnél a padlásra kerül 15-25 cm es bogyós beton (víz+cement+hungarocell golyó), ezt géppel keverik meg, csövön nyomják fel.
Szigetelés után felragasztottunk hőtükrös szövetes fóliát, majd jött a gipszkarton.
Mennyezet egyszer glettelve, falak egyszer durvázva. Hétvégén folytatjuk.
Külső szigetelés talán ősszel elkezdjük, 15 cm van tervben.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8025) JiMN


JiMN
tag

Sziasztok.

Mik az alap kábelek manapság, amit használnak lakásfelújítás, újrakábelezéshez? Ysly jz 3x2,5 jó lehet?

(#8026) bluemirage válasza JiMN (#8025) üzenetére


bluemirage
őstag

MT
MKH

mcu
mbcu

mindegyiknek megvan a maga célja és szerepe

illetve ritkán és szitu függő, de én szeretem: mmcu
vakolat alá... kevés vésés, kisebb rombolás.

Amit írtál azt nem használják lakásban.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#8027) lappy válasza bluemirage (#8026) üzenetére


lappy
őstag

Vannak azért esetek amikor használják

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#8028) Atomgeszi válasza lappy (#8027) üzenetére


Atomgeszi
veterán

pl. ledezéshez tökéletes

(#8029) PROTRON válasza JiMN (#8025) üzenetére


PROTRON
addikt

Az ysly hivatalosan irányítástechnikai vezérlőkábel, csak mivel van belőle 5x70-es méretben is, így elkezdte az ipari villanyász szakma ráfogni hogy erősáramú kábel és sok helyen használják nagyobb teljesítményekhez is, holott ennek nem örülnek a műszaki ellenőrök.
Matematikaileg réz-réz, de nem mind1 a valóságban a kábel belső kiképzése, ezért nem örülnek az ellenőrzések alkalmával.

Otthonra azért nem jó, mert drágább mint az MT, ami drágább mint az MBCU. :D
Persze jó hogy hajékony, de mindek pazarolnál. Persze ha ingyen van míg a másikat venni kéne...akkor inkább cseréld el a tekercset. :D

Falban, védőcsőben a legolcsóbb ha mcu-val, vagy esetleg mkh-val dolgozol, csak végig kell gondolni pontosan hány eret húzol be. Így nincs rajta a falban felesleges második szigetelő réteg, ami viszont nem mindig jó.

Pl itt egy videó hogy miért szokott egyeseknél a LED körte lekapcsolás után napokig nagyon halványan világítani [link]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#8030) demars válasza PROTRON (#8029) üzenetére


demars
addikt

Még múlt évben behúztam nagyon jó áron 500 m 3x2,5 -ös árnyékolt ysly kábelt, ez egy egész dob volt. Mivel ennél számozott fekete erek vannak (plusz egy ZS), gondoltam meghirdetem cserére (MBCU, MT kábel, stb). A kutyának se kellett. Kb egy évig őriztem, most azt használom. Nem szabványos, de tudja amit kell, budget munkáimhoz ideális.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8031) PROTRON válasza demars (#8030) üzenetére


PROTRON
addikt

Valszeg azért nem kellett kutyának se, mert általában inkább 5 eresre van szükség, pl hőszivattyúk vezérlő paneljének bekötéséhez, üzlethelyiségekben ahol igyekeznek számonkérni a hőszivattyú telepítők a villanyászon a telepítési előírást, hogy ha bármi gixer van minden garanciális ügyintézést rövidre zárhassanak hogy a villanyszerelő hibája, nem kell ingyen javítani. :D
Persze, a villanyász hibája a gyártási hibás, kenőanyag miatt tengely csapágyassá váló ventillátor is, na ilyen szinten kötözködnek. :D

BTW ha duplán viszik a kábeledet, 6 ér, simán megérte volna nekik a cserét legolcsóbb MBCU-ra.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#8032) bluemirage válasza demars (#8030) üzenetére


bluemirage
őstag

Szerintem nem egészséges otthonra ez a ysly.

Ahova 3 éve költöztem ott az előző tulaj a 30 négyzetméteres melléképületet és a hozzá kapcsolódó kinti WC-t szerelte 4x1,5-es ysly kábellel. Osztrák építkezéseken dolgozott... akkor ép ez "került haza". Persze nem jelölte színnel a kábeleket. A negyedik ér meg dísz...

Új tulajként anyaztám és ki fogom cserélni, mert szerintem sem szerencsés a kötődobozokban és a szerelvényeknél egy marék fekete madzagot nézegetni. Oka van annak, hogy színnel jelölik a vezetéket. Nekem bántja a szemem... de nyilván nálam sem prio. Ami prio volt ugyanott, hogy a sima, nem nyomólemezes csokikat már az első hetekben Wago-ra cseréltem és a DNS márkájú kismegszakítókat Schrack-ra.

Apropó kell valakinek egy marék DNS márkájú kismegszakító ajándékba? Topikon belül állom a postát is... hátha valaki lát benne fantáziát. :F Talán 8-10 darab lehet, ha jól emlékszem B16. Előbb-utóbb kidobom...

Meliora sunt bono inimica

(#8033) PROTRON válasza bluemirage (#8032) üzenetére


PROTRON
addikt

Naja, gáz amikor sötét helyen kell bogarászni a vezetéken a számokat, pláne ha rövidebb a kilátszódó vezeték szakasz és nem is lehet megtalálni. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#8034) demars válasza bluemirage (#8032) üzenetére


demars
addikt

Tudom, hogy nem szabályos, de nem kellett senkinek sem, pedig jó áron adtam. Csere is játszott volna.
Egyébként kék zsugorcsövet használok.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8035) 313313 válasza PROTRON (#8033) üzenetére


313313
addikt

Nincs is jobb, mint egy KVGY-s köfös mérőcellába bogarászni a feszváltók és áramváltok bekötését... már szerváltam kistükröt is, hogy ha befelé van forgatva a számozás, le lehessen olvasni....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#8036) JiMN válasza bluemirage (#8032) üzenetére


JiMN
tag

Köszi a válaszokat!

Igen, csak azért kérdeztem, mert tudtam volna olcsóbban szerezni ilyet, de felejtős akkor.

(#8037) Atomgeszi válasza 313313 (#8035) üzenetére


Atomgeszi
veterán

6 -os.. fszt.. 9-es. :DDD [link]

(#8038) 313313 válasza Atomgeszi (#8037) üzenetére


313313
addikt

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#8039) PROTRON válasza 313313 (#8038) üzenetére


PROTRON
addikt

Főnököm mindig leszól engem ahogy előkészítem neki a tervanyagokat, hogy mi a francért töltök el annyi időt az ilyen elforgatásokkal, meg hogy hozzá lehessen férni dolgokhoz, fizikailag jól legyen elrendezve, elvégre elműsök sem foglalkoznak vele, még is megy az áram ahova kell...
Aztán kimegyünk 1-1 ilyen helyszínre felmérni és kikéne deríteni a fontos infókat...olyankor csak hümmög. :D

Telefonra köthető endoszkóp kamera nem segítség? próbáltátok?
Mondjuk megértem hogy ilyen helyre bedugni egy elektromos berendezést nem feltétlen mindig számít jó ötletnek. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#8040) 313313 válasza PROTRON (#8039) üzenetére


313313
addikt

Ezek feszmentes állapotban készültek...
MVM nem annyira professzionális, old meg, ahogy tudod...

Titásznál van céges endoszkóp kamera, Raptor (köfös áramváltó hitelesítő) nekünk szinte semmi varázskütyünk, csak egy laptop, egy Zera amivel 0,4kV-n tudok méricskélni, meg mérőkörben KÖF-ön, NAF-on, de semmi extra... Még tavaly nyáron kaptunk műterhet, 3*50A-rel tudok terhelni vele...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#8041) PROTRON válasza 313313 (#8040) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaaa én is parkside-os, 5k hufosra gondoltam, ha már a cég nem veszi, magánba. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#8042) 313313 válasza PROTRON (#8041) üzenetére


313313
addikt

Annyit tud a tükör is, meg úgy is be kell mászni leszedni a bekötésekrőo a takaró fedelet, hogy megnézd a vezetékeket...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#8043) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Az "ügyes" kertészek a képen látható módon, szorosan a dugaljhoz rakták az öntözés vezérlőt, az a baj, hogy ebbe a dugaljba jön még majd a jacuzzi (2,1kW-os) dugvillája.
Az lenne a kérdésem, hogy mi lehetne jó megoldás valami vízszintes dupla dugalj, valami elosztó [link] vagy magam csináljak valami kültéri elosztót (kérdés milyen vezetékből, milyen egyéb alkatrészekből)?

[ Szerkesztve ]

(#8044) lappy válasza eldoble (#8043) üzenetére


lappy
őstag

1. IP védett lenne ez a dugalj?
2. Ha ide jakuzzi is megy akkor elég a mögöttes hálózat?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#8045) eldoble válasza lappy (#8044) üzenetére


eldoble
aktív tag

1. Hát, az csak egy sima Cariva kültéri dugalj, IP44, [link]
2. A hálózat bírja, (tavaly nyáron már működött) 3x16A.

[ Szerkesztve ]

(#8046) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Panelben 3 fázis jön be a lakásba a villanytűzhely miatt.
A folyosón az óránál a következő megszakítók vannak:

Az egyik: C16
A másik kettő:
16/220/380
6000 BK

[kép]

Az utóbbi kettő rendszeresen hamarabb megy le, mint a lakásban lévők (C10, C16), hiába csak C10-es ágon történik a "túláram".
Ez azért baj, mert el van osztva a három fázis közt a lakás kb. várható terhelés szerint, és ha valami levágja a biztosítékot az említett két fázison, akkor vagy a számítógépem, vagy a router is lekapcsolódik (külön fázison vannak).
Érdekesség, hogy ilyenkor a belső kismegszakítók nem mindig kapcsolnak le, és a levágást okozó porszívó sem ismerősnél, sem a korábbi lakásban nem vágta le soha a biztit.

Mi ilyenkor a teendő? Szóljak az MVM-nek, hogy lécci cseréljék ki őket?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8047) Atomgeszi válasza Bici (#8046) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez amúgy ilyen rendszeres, hogy nincsenek meg a védelmi szintek.
Óránál B-s megszakító, lakásban meg mindenhol C.. aztán csodálkoznak, hogy 10/9 alkalommal az óránál megy le a B. :D

(#8048) Bici válasza Atomgeszi (#8047) üzenetére


Bici
félisten

A kismegszakítótábla a lakáson belül cserélve lesz, mert van pár égésnyom rajta ami még az újrakábelezés elötti, de a villanyász nem cserélte idő hiányábn, szóval ez még hátravan.

Akkor érdemes belül mindenhova B-set rakatnom fel?
Milyen márka ajánlott?

A kintieket cseréli kérésre a villanyművek?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8049) PROTRON válasza Bici (#8048) üzenetére


PROTRON
addikt

Váltózó hogy hajlandóak-e cserélni, mert automatikusan csak hibás berendezést cserélnek, az hogy túlterheled, az nem ugyanaz a hiba kategória. Meg lehet érteni az ELMŰ-t is, elvégre ha a 16-os levág túlterhelésre, akkor az azt is jelentheti hogy túl fogyasztasz, csak lakosság esetén nincs negyedórás méricskélés....még.

De elvileg Budapesten van hogy cserélik, ha felhívod őket azzalhogy
"a saját elosztódban adott fázison csak 1 db 10A-es kismegszakító van, az nem megy le, de az óránál lévő régi bakonyi művel 16Aos gyakran levágódik, pedig nincs zárlat és elvileg túlterhelés sincs, meg lett vizsgálva."

Az hogy az egyes 10A-es áramköreid nem vágnak le, az nem jelent semmit, mivel nem belső főbiztosítókról írtál.
Gondolj bele:
van 4 db 10A-es leágazásod. Ha egyenként csak 6A-el terheled őket, egyesével nem lépted túl a 10A-eket. De 4x6 = 24A, ami a kinti kmsz-nél összeadva megjelenik. A 10-es vezetékednek semmi baja nem lesz.

Ettől függetlenül lehet ott valami más is a belső hálózatodon ha ennyire gyakran levág.
Biztos hogy tényleg szét van osztva a terhelés?
Nem lehet hogy épp alapból 10A került arra a fázisra, amire rákapcsolod a porszívót, ami ugyan csak 5A-es, de az indításkori jóval magasabb áramlökettel együtt már sok?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#8050) Bici válasza PROTRON (#8049) üzenetére


Bici
félisten

Akkor is levág, ha a lakásben semmi nagy fogyasztó nem megy.
A számítógépem fogyaszt kb. 80W-ot a mérés szerint alapjáraton, terhelve meg 240-et. A router meg 3-10W-tot.

Porszívózás közben más nem szokotz menni.
A 7-11W-os led lámpák már csak nem szólnak bele.

Kivétel nélkül mindig bekapcsolásnál történik a levágás, ha elindul, akkor soha.
Az előző lakásomban is B-s volt a kinti bizti, mégsem vágott le soha, pedig ott csak egy darab 16 Amperes B-s fazis volt az egész lakásra a mostaniakkal azonos fogyasztókkal.
Az egy pár éves Siemens volt, ha jól emlékszem.

Gyanakodtam a porszívóra is, hátha nehezen indul, ezért túl nagy az indító árama, ezért elvittem haverhoz, ahol szintén 16B a kinti megszakító, és ott a bentiek is B-sek.
Egyszer sem vágta le.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.