Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) hNp88 válasza PROTRON (#5000) üzenetére


hNp88
aktív tag

:K

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#5002) Kolondrum válasza PROTRON (#5000) üzenetére


Kolondrum
félisten

Huuhha ez nagy falat lesz. Egyeztetek vele. :R

(#5003) csemberlen válasza demars (#4998) üzenetére


csemberlen
őstag

Hány évet/családi házat birt?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5004) demars válasza csemberlen (#5003) üzenetére


demars
addikt

A maró tárcsa az első bevetésén kinyírta a gépet :DDD
A gép már 2-3 éve megvan, javítás után teljesen jól működik, teszi a dolgát.
Ez egyébként öcsém gépe, ő azért kevesebbet mar (fűtés szerelő, radiátor kiállásoknál és víz csövek-nél használja).
Ha jól emlékszem 48 k volt a tárcsa, az első használatkor elfüstölt a gép.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5005) Runciter válasza bluemirage (#4997) üzenetére


Runciter
csendes tag

Köszi!

Elfelejtettem mondani, hogy nem tervezem használni a dimmer funkcióját a kapcsolónak, jól értem, hogy ha mindig simán teljesen felkapcsolom, és a max. teljesítményt kapja a CFL, akkor nem árt neki? Mert azt már megtanultam, hogy LED-del rohadtul nem ilyen egyszerű, az semmiképpen nem fog benne normálisan máködni. :D

Valami olyanról olvastam én is amúgy, hogy CFL-nél kell egy külön 10V-os vezeték is, ilyen én erősen is gyanítom, hogy ebben a régiben nincs.

amúgy becsületesen újítgatja fel a tulaj a lakásban levő dolgokat, ahol nem az ősrobbanáskor beszerelt cuccok vannak, ott emberi megoldással lettek lecserélve, de itt-ott még átlátszik egy másik korszak

(#5006) PROTRON válasza demars (#5004) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha 50k-ért javították meg, akkor elvileg nem garanciális hiba miatt füstölt el a gép. Mit csináltatok vele??? :D
Lehet hogy a vasbeton fal túloldalán egy banknak a péncélterme volt ? :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#5007) demars válasza PROTRON (#5006) üzenetére


demars
addikt

Nem tudom, hogy történt, majd megkérdezem .
Az biztos, hogy öcsém nem "kíméli" a gépet munka közben. Azért vesz márkás, drágább gépeket, (makita, metabo, hitachi, hikoki, rems, würth) hogy bírják egész nap .
A másik oldalon viszont vigyáz a cuccaira, kifújatja, zsírozza, stb amit kell.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5008) PROTRON válasza demars (#5007) üzenetére


PROTRON
addikt

A "bírják egész nap" nem egyenlő az "akárhogy akarom használni, ahogy nekem tettszik, ha épp kedvem úgy tartja fejjel lefele", tehát azért a USER error ellen(nem megfelelő fogás, használat) a drága gép árazása sem véd... :P

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#5009) Sliderxy válasza Sliderxy (#4954) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Vettem egy fém spirál behúzószalagot, amit sikerült végignyomnom nagy nehezen.
A csőben lévő MBCU kábelt kihúztam és kipróbáltam, hogy vissza tudom-e húzni. Kicsit szorult,de sikerült. Tartok attól, hogy a 7*1-es ysly-vel együtt nem fog menni.
Látom hogy van ysly-ből 0,75-os és 0,5 -ös is. Lejjebb mehetek a keresztmetszettel?

[ Szerkesztve ]

(#5010) lappy válasza Sliderxy (#5009) üzenetére


lappy
őstag

egyértelműen nem!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#5011) Sliderxy válasza lappy (#5010) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Ha különálló szálakat húznék be akkor mit tudnál ajánlani?

(#5012) lappy válasza Sliderxy (#5011) üzenetére


lappy
őstag

H05V-U 1mm2 vezeték vagy mkh -ba ugyanez

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#5013) Sliderxy válasza lappy (#5012) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Köszönöm, megpróbálom első körben a korábban javasolt 7*1-es ysly-vel.

(#5014) PROTRON válasza Sliderxy (#5013) üzenetére


PROTRON
addikt

Vagy ha már van védőcső, meg lehet teljes hosszban pucolni az ysly-t, és akkor számozott "mkh" vezetékeid lesznek. Egy lépéssel egyszerűsíti a bekötést. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#5015) Sliderxy válasza PROTRON (#5014) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Bekötés szempontjából jó, hogy egyben van a köteg. Egyik oldalon egymás alatt van két kapcsoló, másik oldalon meg egy dupla váltóérintkezős van. Szerencsére a lámpák vezetékei már be lettek korábban húzva a szerelődobozba és ott már közösítve is vannak, csak rá kell csatlakozni.

Ami viszont nagyon nem nyerte el a tetszésemet az az, hogy a terasz tövében a földben fut a gégecső. Tegnap ástam körülötte egy kicsit és meg is lett. Most bekötés szempontjából így könnyebb a dolgom, viszont ahogy megbontottam kifolyt belőle vagy fél liter víz. Sérülést a látható szakaszon nem láttam, gondolom a nyitott végek felől a hideg időszakban a pára is le tudott csapódni, úgyhogy volt ideje összegyűlni a víznek. Esetleg valahol még sérülés is lehet rajta amit nem látok.
Ezek a kábelek duplán szigeteltek, de nem erre vannak kitalálva. Merjem én ezt így behúzni vagy gondom lehet belőle a jövőben? Arra gondoltam, hogy a gégecsövet behúznám még egy plusz KPE csőbe, hogy a mechanikai sérülésektől védve legyen, bár ott biztos nem lesz bolygatva semmi, de jobb a békesség.

(#5016) bluemirage válasza Runciter (#5005) üzenetére


bluemirage
őstag

Akkor nem árt neki. De véletelenül is lehet dimmert nyomni rajta.
De így meg már nem is értem, hogy miért nincs kicserélve/cseréltetve sima kapcsolóra? Egy 'alsó polcos' Schneider Asfora 101-es kb. 800 Ft. Azért ez nem egy beruházás....

A már normálisabb Legrand Valena kerettel együtt 2500 Ft környékén van, de az Asfora is megteszi ehelyett a múzeumi darab helyett. :U

Meliora sunt bono inimica

(#5017) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Hátha alapon kérdezek egyet :)
Kerítésen belül van a villany óra és kert átalakításnál szeretném az órát eldugni valamennyire, esetleg egy fa szekrénnyel körbe zárni.
Ezt jogilag megtehetem? Kell engedély hozza?

(#5018) csemberlen válasza noorbertt (#5017) üzenetére


csemberlen
őstag

Megteheted, nem kell engedély hozzá.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5019) noorbertt válasza csemberlen (#5018) üzenetére


noorbertt
őstag

Probaltam hívni a szolgáltatót , de hat mostanában esélytelen a dolog. Plusz az is bennem van hogy 50 méterre van a háztól és ott figyelnek a konnektorok is rajta ;]

(#5020) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

A mostani helyzetre vonatkozóan elgondolkoztam H tarifa bevezetésén. Most nagyjából mennyibe kerül pest megyében egy ilyen művelet? Fa villanyóra doboz van, még alu kábelekkel az órától.

(#5021) lappy válasza tototos (#5020) üzenetére


lappy
őstag

Mivel nem fog megfelelni a villanyóra doboz az már csere, szabványosìtani kell plusz az új mérő
Nem lesz olcsó

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#5022) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Helyszínen készített monolit vasbeton gerendát utólag szokás átfúrni, vagy előre be lehet csövezni a lámpának?
2 db 5 méteres garázskapu nyílásról lenne szó.
De egy képpel egyértelműbb lesz:

Mondjuk én csak 2-3 spotot terveztem kapunként.

Maga a gerenda statikailag így néz ki:

Erre a gerendára viszont felülről már megy közvetlenül az 5x15-ös talpszelemen.

Hogy lenne célszerű és észszerű megoldani? :D

(#5023) mexel


mexel
veterán

Sziasztok!
Talán itt tud valaki segíteni. kapcsolót keresek: falon kívüli, keskeny alternatív ( váltó) kapcsolót. Sajnos csak 1 típust találtam, Legrand Oteo-t, de ez igen drága.
Nem találkozott valaki valahol olcsóbb megoldással ami kb ilyen? Sajnos szélesebb nem fér el sehogyan, nagyon fontos lenne. ha nem lesz más megveszem ezt, de jobb lenne valami olcsóbb

(#5024) csemberlen válasza Atomgeszi (#5022) üzenetére


csemberlen
őstag

Be kell csövezni, rutin feladat.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5025) tototos válasza lappy (#5021) üzenetére


tototos
őstag

Igen a szabványosítást tudom, hogy kell. Csak ennek nem tudom jelenleg milyen keretek között mozog az ára.

(#5026) lappy válasza mexel (#5023) üzenetére


lappy
őstag

sajnos én sem ismerek ilyet más típusban

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#5027) Atomgeszi válasza csemberlen (#5024) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hosszanti irányban végig lehet vezetni a csövezést, hogy mondjuk elindulok balról, majd 1,5 méter után lejövök egy csővel, mellette egy másikkal tovább megyek a következő kiálláshoz, majd onnan is eggyel tovább a két garázskapu közti téglához, ott egy kötődoboz, majd onnan szintén így a másik kapuba?

(#5028) csemberlen válasza tototos (#5025) üzenetére


csemberlen
őstag

4-500eFt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5029) csemberlen válasza Atomgeszi (#5027) üzenetére


csemberlen
őstag

Kérdés milyen lámpát szeretnél. Mi ilyen dobozt teszünk be spotnak [link] , ehhez kell egy alsó rész is. Statikus nem tudom mit szó hozzá.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5030) Atomgeszi válasza csemberlen (#5029) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gondolom, mivel nem éri eső, és amúgy is lesz 1 méteres eresz a kapuk előtt, kültéri nem szempont a spot kiválasztásánál?

Nem néztem még körül, hogy milyet szeretnénk. Esetleg az általatok szereltek közül tudsz mutatni?

(#5031) petakpa1


petakpa1
őstag

Napelem telepítés - Eső & Kisebb villámlás - Fi Relé lemegy!?

Szerdán voltak nálunk napelemet telepíteni. Ha jól értem az alábbi eszközök lettek beszerelve ebben a sorrendben:
Napelemek -> DC kábelek -> DC túlfesz védelem -> Inverter (alján kapcsolóval) -> C16 kismegszakító -> AC túlfesz védelem -> AC leválasztó kapcsoló -> AC kábelek melyek a lakásban a bejárati ajtó mellett elhelyezett biztosítéktáblába futnak be.

Szerelő egy teszt erejéig kipróbálta, minimális termelés volt, mert nagyon felhős volt az ég épp akkor, és még valami teszteket (talán érintésvédelmi) is végzett műszerrel. Azt mondta minden rendben, és lekapcsolta az (1) invertert, majd a (2) C16-ot majd (3) AC leválasztót, és azt mondta, nem is kapcsolhatom vissza addig amíg ELMŰ le nem cseréli a villanyórámat egy visszafelé mérősre, ami kb 1 hónap lesz.

Azóta én hozzá sem nyúltam semmihez, minden le van kapcsolva ahogy a szerelő hagyta.

Ellenben ma kora du-n erősen esett, és lehet kisebb villámok is voltak, míg nem voltunk itthon.

Mikor hazaértünk a szomszéd szól a kapunál, hogy rövid áramszünet volt, de már ismét van áram, ellenben a lift nem megy, így séta lesz fel nekünk a negyedikre. Hurrá...

(Áramszünet után egyébként sokszor ez van, hogy a lift nem indul el...)

Felérve a negyedikre a mi lakásunkban sincs áram, lement a Fi-Relé.

Kérdésem: Lehetséges, hogy a napelem szerelés miatt ment le a Fi-Relé? Netán mi miattunk volt áramszünet az egész házban?

Mivel (1)-(3) nálunk mind le volt kapcsolva, nekem nagyon nem tűnik logikusnak, hogy a napelem rendszerünknek köze van ehhez, de nem vagyok szakember. Valaki meg tudna nyugtatni ebben?

Esetleg azt is meg tudná valaki mondani, hogyha akár a mi épületünkben, akár az egész tömbben van egy átmeneti áramszünet, akkor normális az, hogy nálunk a lakásban levág a Fi-Relé?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#5032) qdak válasza petakpa1 (#5031) üzenetére


qdak
addikt

akár a mi épületünkben, akár az egész tömbben van egy átmeneti áramszünet, akkor normális az, hogy nálunk a lakásban levág a Fi-Relé

Nálunk ha visszajön a nafta, a szar eonos kismegszakitó szokott lemenni :W
Fi-t még egyszersem csapta le ilyen esetben.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#5033) lappy válasza petakpa1 (#5031) üzenetére


lappy
őstag

hogy sikerült neked emeletes társsaház tetére saját napelemet telepíteni?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#5034) petakpa1 válasza lappy (#5033) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem a társasház tetején van! Az én lakásomhoz tartozik egy kb 80 nm-es saját tetőterasz, melynek egy részét beépítettem télikertté és annak a szerkezetére kerültek rá a napelemek.

Magának a lakásomnak a födémje a társasházé, azaz közös tulajdon. Arra értelemszerűen nem tehettem semmit, viszont a terasz az enyém arra igen :).

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#5035) PROTRON válasza petakpa1 (#5031) üzenetére


PROTRON
addikt

Sajnos ezt csak helyszíni bejárással lehet ténylegesen felmérni.
Egyesével elkezdhetjük itt a hibabeazonosítását, de lehet több oldal lesz mire megtudjuk állapítani ezer százalékra hogy:
helyszíni bejárás kell. :D

Elöljáróban annyit, hogy a Fi reléből mint Te is tudod nagyon sokféle típus van, karakterisztikánként elkülönítve, ez pedig előre vetíti hogy még azonos karakterisztikájú típusok esetében is gyártónként eltér a "tűrésmező".
Egyik lakásban sima lakás esetén a kerületi áramszünet után a Schneider "A" típus nem vág le, szomszédnál az XBS márka szintén "A" típus meg levág, holott semmi különleges fogyasztó nincs.

Amúgy az a "C16" az szakít nulla vezetéket is, vagy csak annyi "pólusa" van ahány fázisos a napelem rendszered?

Aztán kérdés még hogy a napelem rendszeredhez készült-e villámvédelmi kockázatértékelés?

Elvileg rendes szerelés esetén a napelem rendszeretek, a fenti lekapcsolt állapotban nem okozhat olyan jelenséget, ami miatt a társasház egészében áramszünet lépne fel.

Olyannal már én is találkoztam társasházi főelosztónál, hogy egy használaton kívüli pincei helyiségben, a magára hagyott lámpán keresztül keletkezett olyan földzárlat, amin keresztül annyi áram "folyt" a föld irányába, hogy az egész társasház azonos fázisán lévő összes lakásban leesett a feszültség 150 volt alá és semmi sem működött amíg nem volt leválasztva az adott ingatlan.
Ezt nem azért írom mert ilyen hiba lehetett, hanem hogy vannak elrontott szerelések és az áram terén sok olyan jelenség van, amivel szimpla szerelés során nem találkoznak a szerelők, mérnökök is csak azért mert egyetemen minden típus benne van a tankönyvekben.

#5022 Atomgeszi

Jobb azért statikussal is egyeztetni, de villanyszerelési szempontból is az a tuti ha előre kerül bele a csövezés.

#5017noorbertt

Nagyon kellene egy legalább felskiccelt alaprajz és egy fotó a konkrét mérőóráról és környezetéről hogy felelősen lehessen nyilatkozni. Az hogy 50 méterre van azt egyébként nem szereti a szolgáltató, de megtűri.

#5020 tototos
Szintén kellenének fotók és alaprajz legalább egy becsléshez, apróságnak tűnő dolgok is úgy megtudják dobni. Neked 2x3 perc "idő elb.sz.s", de sok fejfásástól megkímélheted előre magad.
A fotó egyrészről a teljes környezetről ahol most van, másrészről a legközelebbi utcai villanypózna irányából a ház irányába a kertről. Pl hogy maradhat-e légvezeték, vagy mindenképp földkábel, milyen messze van a ház az adott kerítéstől...stb...sok fontos adat van.

Gondolom megtérülést kéne számolnod, hogy vajon a kvóták miatti áremelkedések miatt van-e ráció benne.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#5036) petakpa1 válasza petakpa1 (#5034) üzenetére


petakpa1
őstag

Egyébként Németországban vásárolhatsz már olyan napelemet, amit a lakásod erkélyén kívülről felrögzítessz a korlátra és egy mini inverteren keresztül bedugod a konnektorba és már termeli is neked az áramot, igaz nem túl sokat hacsak nincs több méter széles teraszod. Az Ikea is forgalmaz már ilyet ott.

Sajnos ez itthon még tilos, remélem nem sokáig már...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#5037) PROTRON válasza petakpa1 (#5036) üzenetére


PROTRON
addikt

Ellenben szigetüzemben használható, pláne ha aksikat pakolsz mögé, pl hétvégi kert esetén.
Vagy ha a lakásban van olyan fogyasztó, ott is megoldható.

Vagy átkapcsoló automatika. Aksit feltöltöd, automatika érzékeli, átkapcsol, aksit lefogyaszt(addig másik aksi pakkot tölti a napelem ha épp van nap), visszakapcsol normál hálózatra. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#5038) petakpa1 válasza PROTRON (#5035) üzenetére


petakpa1
őstag

A rendszerem egyfázisos, mert 2013-ban, mikor épült az épület nem építették még ki 3 fázisosra. Villanytűzhely is erről megy, meg is lepődtem ezen kicsit, mert úgy tudtam azoknak 3 fázis kell.

Az egy fázisból kifolyólag a max 2,5 KW kapacitású napelemrendszert engedélyezett ide ELMŰ, illetve most már E.ON.

A C16-ról csatolok egy képet, ha ez segít. Többet nem tudom róla.

Ha ismétlődik a Fi-Relé lecsapódás akkor nyilván ki kel majd hívnom egy szerelőt, de bízok benne, hogy ez csak egyszeri eset volt...

A napelemet szerelő szaki, nagyon kis alapos, precíz volt. Saját kollégái is mosolyogtak rajta, hogy elmolyol mindig a vezetékekkel...

Megszakítótáblámban is kicserélt egy nullavezetéket, mert sodrott kábelből volt, és szerinte ott csak tömör kábelt szabad használni...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#5039) csemberlen válasza petakpa1 (#5038) üzenetére


csemberlen
őstag

Megszakítótáblámban is kicserélt egy nullavezetéket, mert sodrott kábelből volt, és szerinte ott csak tömör kábelt szabad használni...
:W

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5040) Atomgeszi válasza PROTRON (#5035) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Most beszéltem vele, azt mondta, hogy két ilyen spot berakasa nyugodtan mehet.

(#5041) Sliderxy válasza Sliderxy (#5015) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Kínkeservesen,de sikerült behúzni az MBCU mellé a 7*1-es ysly-t. Hát a kezem majd le szakad. Hogy ezzel egy szaki nem kínlódott volna nekem ennyit abban biztos vagyok. :DDD
Jó párszor neki kellett futni, innen is onnan is, hol műanyag, hol rugós behúzóval, de végül csak összejött.
Bekötöttem és működik ahogy kell.
Kösz még egyszer a segítséget!

(#5042) 313313 válasza lappy (#5021) üzenetére


313313
addikt

Ki a szolgáltató? Mert ha Démász lehet raknak fel még mérő táblát, vagy ha azt nem is, akkor se lesz az említett ár, max fele, az is már HFH-val

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5043) 313313 válasza lappy (#5033) üzenetére


313313
addikt

Megbeszéli a közös képviselővel, hohy engedélyezi, aztán az éves közgyüllésen felhozza napirendi pontra, ott megszavaztatja és már mehet is a közös tetőre.
Kapcsoltam már be, nem egy társasházi lakásban napelemet.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5044) PROTRON válasza 313313 (#5042) üzenetére


PROTRON
addikt

Na pont ezért írtam a kérdezőnek, hogy ha becslést szeretne itt forumon, legalább 1-2 alap adattal kápráztassa el a közösséget, mert a 2 véglet között nagyon sok minden lehet.
Őszintén szólva a Bp-i tapasztaltaim alapján teljes szabványosítás nélkül nem akarnak "H"-t bekötni a hálózatisok, de az is sok féle lehet. Pl ha egyébként a betáp légvezeték megfelel, majd a háznál mehet falba süllyesztve az új dupla doboz, az megint más árkategória, mintha teljesen a villanyoszloptól a kerítés alatt földkábel és új dupla mérős geyer szekrény, majd onnan új vezeték be a házhoz.
Ez utóbbira értette szerintem a fenti legrosszabb eshetőség becslést a kollega, mert reg szerelők hasraütésből ilyet mondanak telefonba a lusta ügyfeleknek.

Nem tudom mikor vásároltál utoljára, de nyár elején nekünk egy 3x32 nappali + 3x16 H tarifára az egyik gyártó 280 nettóért adott szekrényt, majd a következő héten már 330-as árajánlatot küldött.
Megnézem Daniella villanybolt honlapján a mi kedvezményes árainkat és dobok egy hátast. :D

Mint ha a hálózati cégek a tavalyi változásokkal direkt meg akarták volna fékezni a "H" tarifa bekötéseket, hogy legyen idejük hálózatot fejleszteni. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#5045) 313313 válasza PROTRON (#5044) üzenetére


313313
addikt

Démásznál bruttó 260 a két mérős fölkábel fogadós szekrény. Csatári falra pontos ár passz, se sztem 50-60/db bruttó.

Márciusba még raktam fel h tarifás órát fa szekrény+műanyag táblára ;)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5046) tototos válasza PROTRON (#5035) üzenetére


tototos
őstag

Holnap csinálok képeket. Amit tudni kell az épületről, hogy több mint 100 éves és a TSZ időkben alakítottak ki különálló házrészeket belőle amik kaptak külön helyrajzi számot. Az áramot is szépen végigvezették minden házrészhez a falban.
A gáz kvótába beleférünk, de a mostani fatüzeléses hírek után nagyon tartok tőle hogy nem lesz elegendő gáz és jelenleg más lehetőség nincs a fűtésre. Klíma felszerelésén gondolkozom és ahhoz H tarifát,hogy legalább azon lehessen kicsit spórolni.

@313313: ELMŰ Hálózati Kft. területe

[ Szerkesztve ]

(#5047) PROTRON válasza 313313 (#5045) üzenetére


PROTRON
addikt

De az a fogadó szekrény , vagyis hogy a "csatlakozó elosztó", nem pedig a mérőszekrény vagy tévedek?
Típust nem tudsz írni?
Tudom hogy egyes területeket másképp kezel az új szabályozás, ellenben látom a Bp-i üzletek nyilvános árlistáit.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#5048) 313313 válasza PROTRON (#5047) üzenetére


313313
addikt

Saját szekrény az S300 2022.06.07-es listán telepítve 250k, lent a m3rt/méretlen kábel fogadó, fent a hely 2db 3F órának.

Falra meg Csatári cspea 36030000. Ebbe vezetik bele a légkábelt és onnan indítják a mértet, nincs mellette semmilysn más doboz. Ez ahogy nézem 30-35k/db.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5049) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

B13-as kismegszakítóról 1,5-es vezetékeléssel mennyi dugaljat érdemes maximum felrakni? Nem nagy a fesztáv, de nem tudom meddig lenne érdemes elmenni.

(#5050) 313313 válasza tothjozsi96 (#5049) üzenetére


313313
addikt

Attól függ mit raksz/raknál rá. Konyhába max 2 dugalj, nappali/háló akár 3-4-5 is.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.