Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) totyaNYC válasza radi8tor (#1449) üzenetére


totyaNYC
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat! Ezek alapján el fogom engedni, mert a lakás már 80%-ban kész van. Vannak ugyan kábelcsatornák a betonban (eredetileg úgy öntötték őket, hogy ott vannak), de gondolom ez így is több százezres tétel lenne. Viszont: a vasalóm 2100 W-os, a hajszáírtóm 2000 W-os. A válaszaid alapján ezek is kockázati tényezők lehetnek (külön használat esetén is) a hálózat biztonságát tekintve?

(#1452) radi8tor válasza totyaNYC (#1451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azok kb 9A áramot vesznek fel (egyenként), nem olyan rizikós a használata mint egy sütőnek. Na meg az sem elhanyagolható szempont, hogy a sütő alkalmanként mehet 1 órán át a vasaló meg ki-be kapcsol és ritkán vasal vagy hajszárít az ember 1 órán át.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1453) csemberlen válasza Rolly (#1450) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem javallott, akár életveszélyes is lehet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1454) Rolly válasza csemberlen (#1453) üzenetére


Rolly
veterán

gondolom az életveszélyes is lehet alatt azt érted, hogy nincs így FI relé... bár ahol ilyen van ott szerintem most sincs fi relé :(, de lehet az lesz, hogy megveszem hozzá a cuccokat és felrakok mellé egy 4P leválasztó kapcsolót, egy Fi relét (A típusú) és egy 5P-s konnektort

(#1455) demars válasza csemberlen (#1453) üzenetére


demars
addikt

Szia.
Hogy oldanád meg ezt a "feladatot"?
Csak amiatt kérdezem, mert pont most kerestek meg szinte ugyan ilyen problémával.
Egy oda-vissza átalakítót szeretnének csináltatni velem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1456) csemberlen válasza demars (#1455) üzenetére


csemberlen
őstag

Én is sok mindent szeretnék. :DD Vissza lehet, oda nem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1457) Rolly válasza csemberlen (#1456) üzenetére


Rolly
veterán

mi az oda és mi a vissza? :)

(#1458) csemberlen válasza Rolly (#1457) üzenetére


csemberlen
őstag

5-ről 4re okés.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1459) Teaway válasza Rolly (#1457) üzenetére


Teaway
veterán

4-ről 5-re nem lehet, mert hiányzik egy szál, a nulla (N). Az nem megoldás, hogy összekötjük a zöld-sárgát (PE) a nullával.

Nincs itthon csokid??

(#1460) Rolly válasza Teaway (#1459) üzenetére


Rolly
veterán

Szerintem megoldás :D bár ha van Fi relé akkor az leold amúgy meg azért nem túl biztonságos :) ... Szóval nem fogunk ilyet csinálni.

(#1461) TRob1 válasza Rolly (#1460) üzenetére


TRob1
veterán

Nem, nemcsak a Fi relé miatt. Egy már szétválasztott PEN-t nem közösítünk újra, akár van Fi relé, akár nincs. Ez TILOS!

¤ R'n'R ¤

(#1462) Rolly válasza TRob1 (#1461) üzenetére


Rolly
veterán

Szerintem nem arra írtál amit én írtam :)

ha egy fi relé esetén. Én 4P földjét és nulláját szétválasztom akkor szerintem ha üzemelem a készüléket a Fi relé egyből le fog oldani, mert az áram a földön fog "visszamenni" a nulla helyett ami áram szivárgást jelezne a Fi relének. Tehát úgy nem fog menni... Erre próbáltam célozni...

De szerintem Fi relé esetén ha csak a földet kötjük be a 5P->4P-nél az se fog menni

(#1463) hódmaci válasza Rolly (#1460) üzenetére


hódmaci
senior tag

"Megoldható, hogy a 4P földelését kötöm be az 5P-n nulla és földre"
Nem.
"bár ha van Fi relé akkor az leold"
Hogy mi??? Leold? Mire? Miért? Mikor?
A firelé egyszerű működése:
Ami átmegy egyik szálon energia annak a másik szálon vissza is kell érkezni.
Különbözet esetén leold

Gondolom te erre pályázol.
Vagyis ha meghibásodik a készülék és elkezd rázni akkor old a védelem ha valaki hozzáér a készülékhez
VAGYIS AZ AZ ILLETŐ SZENVED VALAMILYEN ÁRAMÜTÉST HOGY LEOLDJON A FI RELÉ.

Hisz nincs pe vezető ami "szólna" a firelének, hogy hibás a készülék.

Na és most jöhet az a szöveg, hogy 30ma firelét teszek mert az életvédelmi érték alatt van.
Mivan ha hibás a fi relé?
Mivan ha csak 50ma- nál old?
Stb?

De ha jó is a fi relé és minden tuti vele.
Hát kösz de nekem nem kell 30ma sem

Vagyis röviden:
Sajnos ez így nem kivitelezhető.
Egyetlen megoldás a nulla vezető kiépítése a meglévő 3f + pe mellé.

"4P földjét és nulláját szétválasztom "
?
4p nél nics nulla.
Hogyan választod szét a nullát és a földet?
Vagyis ezt hogyan is érted? Mire gondolsz?
Elnézést ha nem értem de ez az utolsó hozászólásodd nem egyértelmű számomra.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1464) Rolly válasza hódmaci (#1463) üzenetére


Rolly
veterán

úgy látom senki se érti amit írni akartam :) ... ha a 4P csatlakozót meghekkelem és csinálok belőle 5P iparit a bedugás pillanatában fog leoldani a Fi relé... Mert a 4P-ben föld van (ha jól tudom 3P+F bekötést használnak itt) és ha ez bedugom Fi relé után akkor nem a nullán megy "vissza" az áram, hanem a Földön amit a Fi relé érzékel és egyből leválaszt... Nem?

"4P földjét és nulláját szétválasztom": itt nem írtam le elég részletesen mert azt akartam, hogy a 4P földjét osztom szét nullára és földre - ugye nulla nincs "csak" ez...

Még várom a képeket remélem lesz ott nulla is a 4P mellett mert csak van egy 220-as konnektor valahol. A vezeték keresztmetszettől fog függni, hogy mennyi A-t tudok majd használni a töltésre, szerencsére a három fázisú töltő 3x6-3x16A-ig tudom állítani, de még valószínű, hogy kelleni fog egy A típusú Fi relé + ha már ennyire hozzányúlok a szülőknél lehet kap egy túlfesz levezetőt is a 4P választót lehet kihagyom, mert a Fi relével le is lehet választani a töltőt úgyis ritkán fogjuk használni évi 10 alkalommal körülbelül....

[ Szerkesztve ]

(#1465) hódmaci válasza Rolly (#1464) üzenetére


hódmaci
senior tag

"
bedugom Fi relé után akkor nem a nullán megy "vissza" az áram, hanem a Földön amit a Fi relé érzékel és egyből leválaszt... Nem?"

Igen.

Ne így csináld. Vagyis ne a pe-t használd nullának.
Mindenképpen húzz egy nulla vezetőt a megfelelő pontról.

Most komolyan mi értelme kókányolni?
Ne variálj vele szerintem. Szánd rá azt a napot és utánna nyugodtan alszol. ;)

Sőt, szerintem az ősök is örülni fognak, hogy velük töltesz egy napot :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1466) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Jön ki a falból egy optikai és egy UTP kábel. Milyen aljzatot keressek hozzá?
1 db RJ45 ok, de az optikához?

(#1467) hódmaci válasza csƵ (#1466) üzenetére


hódmaci
senior tag

Ilyesmire gondolsz?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1468) csƵ válasza hódmaci (#1467) üzenetére


csƵ
őstag

Ilyen kellene, de úgy hogy az egyik RJ45, a másik meg ilyen optikai

(#1469) Jabby válasza Rolly (#1464) üzenetére


Jabby
őstag

hódmaci #1465 írta, hogy:
"Ne variálj vele szerintem. Szánd rá azt a napot és utánna nyugodtan alszol. ;)"

Ez alatt azt értette, hogy nem fenyeget a börtön.
Mert az elképzelésed alapján az ÁVK nem fog megállni, állandóan le fog oldani, s a következő körben ki fogod iktatni a Fi relét. Majd örülni fogsz, hogy működik a rendszer...
Addig, míg be nem üt a krach, s elbúcsúzhatsz valamelyik ősödtől. Akkor pedig a vizsgálat megkeresi a felelőst...
Tehát, hódmaci után én is azt tanácsolom, hogy ne variálj!

(#1470) Rolly válasza Jabby (#1469) üzenetére


Rolly
veterán

szövegértés nálad is konvergál a nullához :). ... megkérdeztem, hogy meg lehet-e oldani kaptam választ közbe beírtam, hogy a Fi relé miatt nem is menne... ezért majd átkötöm...

Amúgy mennyi az esélye, hogy abban a házban ahol 4P csatlakozó van ott már van Fi relé? :) De igen hülye nem vagyok át fogom kötni ha van nulla a közelben ha nincs akkor nem.... S bár 16A-esek a biztosítékok akkor se fogok ráengedni 3x16A-t mert tuti szívás lesz a vége a 20 éves vezetékek miatt (így 3x6a töltésben gondolkodom) Ráadásul szerintem az autó töltő elé még egy Fi relét se ártana meg berakni

(#1471) Jabby válasza Rolly (#1470) üzenetére


Jabby
őstag

Tényleg nem tudtalak követni, pl. hogy "a 4P földelését kötöm be az 5P-n nulla és földre"...
Vagy, hogy "Még várom a képeket remélem lesz ott nulla is a 4P mellett mert csak van egy 220-as konnektor valahol."
Avagy:
"De igen hülye nem vagyok át fogom kötni ha van nulla a közelben ha nincs akkor nem...."

Gondolod, ha az utóbbi szabványos lenne, akkor a N-t miért viszik a szakik külön külön áramkörönként, miért nem a te módszeredet alkalmazzák? Éves szinten mennyi anyagköltséget lehetne megspórolni.

"Amúgy mennyi az esélye, hogy abban a házban ahol 4P csatlakozó van ott már van Fi relé?"

A 80-as évek közepétől is épültek házak, ott már kötelező volt az ÁVK.
De régi házaknál is szabványosítani kell ha átalakítás történt (felújítás), fix bekötésű fogyasztót telepítettek, vagy ha teljesítménybővítés történt.

"S bár 16A-esek a biztosítékok akkor se fogok ráengedni 3x16A-t mert tuti szívás lesz a vége a 20 éves vezetékek miatt (így 3x6a töltésben gondolkodom)"

Ez már más tészta, viszont méretezésnél nem a vezeték kora számít, hanem a keresztmetszetének a mérete.

"Ráadásul szerintem az autó töltő elé még egy Fi relét se ártana meg berakni"

Milyen töltőt szeretnél használni?

(#1472) Rolly válasza Jabby (#1471) üzenetére


Rolly
veterán

1) ha nincs nulla nem kezdem el a házat bontani akkor marad a 220as töltő és nem szórakozok 3 fázissal és max visszafelé útközben megállunk... amúgy akkor már egyszerűbb lenne a napelem / óraszekrénybe szereltetni egy 3 fázisú ipari csatlakozót (5P)

2) földelés és a nulla ha jól tudom a házban egy ponton közösítve van azt követően viszont újra nem lehet közösíteni.

3) Régi háznál nem tudom mikor volt elvárás a Fi relé, de nálunk 85-87 közötti építkezésnél nincs, s akkor még mindenki alu vezetékkel vitte az áramot vagy mmfalival (vagy mi volt a neve - 85ben születtem) nálunk a régi háznál már minden réz volt.
Ebben a házban ahol édesanyám akik nem tudom milyen kötés van.

4) a biztosíték nem korhoz hanem keresztmetszethez van, de egy 30 éves házban ahol még vagy csokiztak, vagy össze csavarták a vezetéket nem mernék a teljes vonal ellenőrzése vagy cseréje nélkül nagy terhelést adni. Nálunk 2016-os építkezés 10A-res töltésnél (1 fázisról) a 20 fokos garázsban 33-35 fokos volt a konnektor, tehát még úgy is melegedett, hogy minden új. (sőt 10 óra töltés után a falon hőszenzorral "kimutatható" volt, hogy merre megy a vezeték). Nem tudom, hogy a villanyszerelők spóroltak valamin vagy más miatt de nem volt bizalom gerjesztő így a bejövő Fi relé előtt (ott volt hely) ágaztam le 5x6mm2-es kábellal a 3x16A-es töltőig (Plusz Fi relé, 4p leválasztó, túlfesz levezetővel)

5) anyuméknál 5P 3x16-a-es töltőt szeretnék használni ami állítható 6-16 közötti áramerősségekkel.

Sajnos még képet nem kaptam...
- gondolom régi szerelés ezért kicserélem új dobozra,
- kicserélném a 4P-t 5P-re
- valamint ha van mellette normál csatlakozó akkor abból is rakok fel újat... az egész kapna egy 4P leválasztó kapcsolót és egy A típusú Fi relét

(#1473) Teaway válasza Rolly (#1472) üzenetére


Teaway
veterán

2) már közösítve érkezik a házba (PEN), így csak szétválasztási pontról lehet beszélni.

Nincs itthon csokid??

(#1474) hódmaci válasza Rolly (#1472) üzenetére


hódmaci
senior tag

Értem.
Vagyis vettél egy méregdrága elektromos autót de a vill. szerelőt már inkább melőznéd.
Inkább te késziítenéd el a töltőt az árán is hogy életveszélyes amit akarsz fi relé ide, fi relé oda.

UFF.
Nem sértésnek szántam. Inkább csak elgondolkodtató.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1475) bluemirage válasza hódmaci (#1474) üzenetére


bluemirage
őstag

:K
Bár azt mondják nagyképű az aki magát idézi :B
#807 "Sajnos ez is az a terület, hogy attól, hogy meg tudod csinálni, attól még ne csináld meg.
Némi érzékkel gázt is tudna egy átlag pasi vezetékezni... mégsem csinálja meg... Sosem értettem, hogy ha ott logikus, hogy nem, akkor az élet- és tűzveszélyes áramnál miért nem logikus..."

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#1476) Rolly válasza hódmaci (#1474) üzenetére


Rolly
veterán

Nem sértésnek szánom de úgy látszik nem erősséget a szövegértés... Megkérdeztem lehete 4P-ből 5P-t csinálni írták hogy nem ... megértettem és most valószínűleg bizony én fogok odarakni egy 5P-s ipari dugaljat (ha van nulla nem kell hozzá szerintem doktori, hogy a 3P-t nullát és földet megtaláljam. Persze ha nem lesz egyértelmű és nem tudom megcsinálni akkor nem fogok hozzá nyúlni).

Nálunk a villanyszerelést a település (30-40e-s település) egyik legkeresettebb villanyszerelője és csapata csinálta... Eredmény:
- az alábbi fogyasztók egy 16-os biztosítékon vannak: mosógép, sütő, mosogató gép, mikro (így már sikerült levágnunk a biztosítékot, úgy hogy 3x16A van a házban)
- a fő elosztóhoz itthon sem nyúlok, mert úgy telerakták, hogy 0 szabad hely van (én örültem volna ha 10-15%-ban üres az elosztó
- egy kismegszakítón van: Konyhai dugók, egy nappali redőny, konyhai világítás... Igen és a többi kör is hasonlóan extrém
- minden kismegszakító 16A-es akár 1,5-es akár 2,5-es vezeték van rajta.
- garázsba 1,5-es vezetéket raktak mindkét konnektorhoz (persze lég, de azért garázsba örültem volna a 1,5-snek

Jakuzzink beüzemeléséhez megcsinálták a kiállást a garázs végére onnan én csináltam az áramot. A Jakuzzi üzemeltető megkérdezte, hogy ki csinálta a villanyszerelést (Fi relét raktam be, 3P leválasztót, fogyasztás mérőt) mert minden rendben volt (s ritka).

De leírom a központi elosztó dobozhoz én nem nyúlok az után már igen... (egy lámpát fel tudok rakni egy kapcsolót ki tudok cserélni)

Kérdés ha már itt tartunk:
- mennyire normális, hogy egy 10A-es 2-3 órás folyamatos terhelés után a kismegszakító (felső "pólusa") a 20 fokos garázsban 30-33 fokra melegszik? Ezt nem én szereltem... És meddig biztonságos a melegedés?

#1475: a gáz azért szerintem sokkal veszélyesebb mint az áram, de gondolom a víz és a gáz azért tabu mert ott azért nem árt ha bírja a nyomást is :) míg áramnál jóvanaz úgy, de szívesen.

(#1477) Teaway válasza Rolly (#1476) üzenetére


Teaway
veterán

Ha ikerfémes a túlterheléses kioldója, akkor típustól függően akár 40°C engedélyezett.

Nincs itthon csokid??

(#1478) Rolly válasza Teaway (#1477) üzenetére


Rolly
veterán

Annyit tudok róla, hogy Legrand TX3 C16-os 4P levalaszto kapcsolo. Bár itt 70 °Cot irnak

(#1479) hódmaci válasza Rolly (#1476) üzenetére


hódmaci
senior tag

Ok

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1480) demars


demars
addikt

Üdv.
Kültéri "okosított" világítással kapcsolatban kérdeznék.
Hogy oldanátok meg a kültéri lámpa kapcsolását ha alkonykapcsoló és mozgásérzékelő is játszik?
Az én gondolatom: betáp az alkonykapcsolóba onnan a mozgásérzékelőbe és az kapcsolja a lámpákat.
Ami miatt így gondoltam, hogy az alkonykapcsolónak van késleltetése. Tehát ha besötétedik, az alk.kapcsoló már működik, kiadja a fázist, de ha nincs mozgás nem világítanak a lámpák
Ez így járható út?
Esetleg más ötlet, tanács?!
Köszönöm

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1481) radi8tor válasza demars (#1480) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért bonyolítod az életed ilyenekkel, ha ezt önmagában a mozgásérzékelő is meg tudja csinálni.
Van olyan potméter rajta, ami az alkonyt állítja - nappal nem fog üzemelni.
Pár napot rá kell szánni a finomhangolásra, de szerintem nem szükséges extra ki-be kapcsoló automatika egy ilyen mozgásérzékelő elé.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1482) TRob1 válasza radi8tor (#1481) üzenetére


TRob1
veterán

+1

¤ R'n'R ¤

(#1483) demars válasza radi8tor (#1481) üzenetére


demars
addikt

Erre nem gondoltam. Csak a mozgásérzékelő miatt maradt meg bennem, hogy kellene valami alkony kapcsoló is, de igazad van!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1484) Teaway válasza demars (#1483) üzenetére


Teaway
veterán

Veszel egy 3 potmétereset (alkony, idő, érzékenység), és akkor egy sima mezei villanykapcsoló elég elé.
- alapállapot: kapcsoló BE
- hagyományos lámpaként világít: kapcsoló KI, majd rögtön BE
- mozgásérzékelős lámpaként működik: kapcsoló KI, majd kb. 10 mp. múlva BE

Nincs itthon csokid??

(#1485) triklin


triklin
tag

Sziasztok!

Adott egy pince, ahol nincs földelés, csak fázis+0. Ha szeretnék ott alkalomadtán földelést igénylő eszközt üzemeltetni, és leverek egy 3m hosszú, átmérő 20mm-es köracélt, majd arra kötöm a földet, mennyire fogok meghalni?

Köszi.

(#1486) csemberlen válasza triklin (#1485) üzenetére


csemberlen
őstag

50% :K

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1487) Rolly


Rolly
veterán

ilyen átalakítót hogyhogy lehet kapni? [link] és ha már lehet hol lehet biztonságosan használni? :)

[ Szerkesztve ]

(#1488) triklin válasza csemberlen (#1486) üzenetére


triklin
tag

hülye kérdésre... :DDD

Szóval ez egy olyan pince amitől a kiépített földelt hálózat kb 80m-re van. Földelt szálat vinni nem tudok, illetve ekkora távolságon úgy tudom nem is szabad, a fogyasztóhoz közel kellene egy újabb szonda. Nincs műszerem amivel rá tudnék mérni, illetve terhelni.
Tehát a kérdés: villanyszerelő is így csinálná?

[ Szerkesztve ]

(#1489) TRob1 válasza Rolly (#1487) üzenetére


TRob1
veterán

Ahogy ilyet is. :DD

¤ R'n'R ¤

(#1490) Rolly válasza TRob1 (#1489) üzenetére


Rolly
veterán

Uh ilyenre már régóta vadászok ... :)

(#1491) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Társasház földszinti lakásában lakunk. Felújítás lenne a konyha gépek miatt. Először is folyosón lévő dobozból kellene 25 helyett 36 ampert behúzni, kapcsoló táblát építeni, 10-10-16 os kört kialakítani. Majd falun kívül a konyhába behúzni, kb 7-8 méter.
A konyhában egyik oldalon van 5 konnektor, másik oldalon semmi. Ahol van, ott maradna is, csak új lenne, a másik oldalra menne kettő. Azon az oldalon lenne egy beépíthető sütő és egy főzőlap ( 2,1 illetve 7,4 kW összteljesítmény). A konnektorok ahol már vannak oda mosogatógép és átfolyós vízmelegítő menne.
Aztán van egy bojler, aminek 0,75 os kábele, azt cserélnénk vastagabbra. Illetve a fürdőben normális konnektor lenne kialakítva, nem ilyen direkt a hálózatra kötött mittudoménmilyen elosztó.
Ezen felül 4 kapcsoló csere illetve 9-10 konnektor csere összesen.
Szerintetek ez mennyi pénz?
450-es ajánlatot kaptunk. Megcsinálják a külső dobozból az áramot, a bővítést, a konyha átkábelezését, konnektorok kialakítását, cseréjét, kapcsolók cseréjét, bojler táp kábel cserét és minden világítást is újra kötnek. Ebből van összesen 5.
Ez jó ajánlatnak számít, vagy találhatok olcsóbban is?
Néhány kép... [kép] , [kép] , [kép] , [kép] , [kép] , [kép]
:R

[ Szerkesztve ]

(#1492) csemberlen válasza Rolly (#1487) üzenetére


csemberlen
őstag

Fegyvert, és mérget is árulnak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1493) radi8tor válasza #04441088 (#1491) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Anyaggal együtt vagy ez csak munkadíj?

⭐ Stella

(#1494) #04441088 válasza radi8tor (#1493) üzenetére


#04441088
törölt tag

Mindennel együtt. Anyag is az árban.
Volt egy másik szaki, O 250-300 munkadijat mondott és a külső szekrényre rá se nézett, illetve 3*32 ampert javasolt. Gondolom ezt felejtsük el.:DDD
Holnap jön még két másik szerelő, aztán szerdán is néhány.
Csak így nagyon tre, hogy jelentkeztek vagy nyolcan a mai napon. Mindegyik azt várná, hogy ő legyen a végső befutó, aztán még a közös képviselővel is le kell dealezni, azt se szeretném, ha egyszerre jönne két szerelő, pedig szerdán nagyon nagy rá az esély. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1495) #04441088 válasza #04441088 (#1494) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ki mit mond erre? :R

(#1496) radi8tor válasza #04441088 (#1494) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kellett neked ennyit hívnod. :D
De ha nem csak egy nevező volt a műveletre akkor mit vársz a fórumtól? Mi nem tudunk dönteni helyetted. Aki olcsóbban vállalja az lehet megcsinálja szépen, de lehet nem. Ezt nem lehet eldönteni monitoron keresztül.

⭐ Stella

(#1497) Teaway válasza #04441088 (#1491) üzenetére


Teaway
veterán

Utolsó képet ki „követte el”? Lenne hozzá egy két szavam...
:D

Nincs itthon csokid??

(#1498) #04441088 válasza radi8tor (#1496) üzenetére


#04441088
törölt tag

Engem csak az érdekel, hogy a 450 az nagyjából reális ár e ennyi munkáért anyaggal együtt, mert fogalmam nincs. Életemben két kapcsolót vettem ezerötért.
Meghirdettem pár szaki kereső oldalon, azért nekem fontos az ár, hogy mennyire ért hozzá és hogy szimpatikus e a foszer.

Teaway: ugyanaz az agyhalott, aki a konyhába a konyha túlsó felére tette a lámpa kapcsolót. :DDD
Igazából tele van a bré. A sarokszelepek folyatnak, a villany régi fos, a gáz szivárog és még folytathatnám.

[ Szerkesztve ]

(#1499) cof


cof
veterán

Üdv!

Nem találtam olyan villanyos topikot ami pörög ezért megpróbálom itt, hátha.

Van egy szobai konnektor és abban volt egy 6-os elosztó, úgy 2 hónapja kezdődött a probléma, hogy a laptop tápegysége tönkrement (ekkor még nem tudtuk, hogy csak az). Garanciában cserélték benne az alaplapot, és tápegységet is, megint működött pár napig és megint nem vette fel a töltést. Most tápcserével megoldották a dolgot, majd pár nap eteltével ugyanez, újra a tápegység ment tönkre.

Közben a 2. és 3. tápcsere között egy szombat reggeli napon durván füstölni kezdett a TV hátuljából a szellőzőnyílásokon, kihúztam a konnektorból abbahagyta. Pár óra múlva rápróbáltam a TV-re működik, bár tovább nem mertük használni, zizegő hangot ad ki magából.

Oké, fogtam a másik szobai TV-t ekkor már vettem új hosszabbítót, majd 2 nap múlva ez is elkezdett füstölni, 15 évig ment szóval valami zavar van itt a rendszerben gyanítom, TV szerelő szerint szintén a tápegység adta meg magát. LCD TV-kről lenne szó. Egyik csak most lesz 1 éves.

Hol keressem a hibát, villanyszerelő konnektorokat, dobozokat ellenőrizte, vezetékeken nincs égés, konnektorokon sem. Mindeközben ugyanerről a konnektorról telefon és tablet töltéssel sincsen probléma.

Valami tipp esetleg? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1500) csemberlen válasza cof (#1499) üzenetére


csemberlen
őstag

Ne keress hibát, hanem a mérő alatti kismegszakitókat kapcsold le, mielőtt még minden berendezésed 400V-ot kap.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.