Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) lappy válasza radi8tor (#2697) üzenetére


lappy
őstag

a kőműves és a festő meg anyázna is rendesen :C

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2702) lappy válasza WaterWawe (#2698) üzenetére


lappy
őstag

Itt a válasz
de ha pénz nem számít, amúgy meg gondolom ezt már tervezi vki, jobb vele ezt tisztázni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2703) Guszti


Guszti
aktív tag

Csak hogy kicsit feldobjam a hangulatot :)

Kérdésem is lenne viszont.
20-as lépésálló gégecsőbe gk mögött gyaníthatóan nem hibátlanul rögzítve kb 10-15 méter hosszan 2db 90 fokkal (mármint egybe van a cső, nem könyökkel, de befordul) érdemes megpróbálkozni 3x2.5 mcu behúzásával, vagy semmi értelme és egyből mkh? (bontás nem lehetséges)
Köszi!

(szerk.: igazándibol tv-hez megy, szóval b6-os kismegszakítóval a másfeles is elég lenne, de ki tudja mit hoz a jövő)

[ Szerkesztve ]

(#2704) lappy válasza Guszti (#2703) üzenetére


lappy
őstag

meg lehet próbálni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2705) radi8tor válasza Guszti (#2703) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kábelsikosító nélkül meg se próbáld.
Runpotec zselé egész jó.

⭐ Stella

(#2706) szabifotos válasza lappy (#2688) üzenetére


szabifotos
senior tag

4. A kapocs réz, a vezeték meg alu. Közvetlen találkoznak, nem? Erre gondolt a kérdező.
Ezt én is bekérdeztem hónapokkal ezelőtt itt, és az lett a mondás, hogy vagy érvég az alu vezetékekre, vagy pasztázott wago-val térjek át azonos keresztmetszetű rézre (ezt persze, sínre tehető wago tartóval célszerű) és úgy mehetek a sínbe.

Ez így megállja a helyét?

[ Szerkesztve ]

(#2707) Guszti válasza radi8tor (#2705) üzenetére


Guszti
aktív tag

lappy, radi8tor: köszi, teszek egy próbát :)

(#2708) RandomName válasza Guszti (#2703) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ha nem megy el a szalag egyik végéről sem, akkor porszívó + madzag, azzal befűző áthúz. Ahol a befűző átfér ott jellemzően el fog menni az MCu, de kenni kell majd rendesen.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#2709) lappy válasza szabifotos (#2706) üzenetére


lappy
őstag

Van vmi infód arról hogy a kismegszakító csatlakozója milyen anyagú. Gyártói leírás kellene.
Mivel én nem tudok és eddig is kötnek be alut így gondolom nem lesz ebből gond

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2710) Guszti válasza RandomName (#2708) üzenetére


Guszti
aktív tag

Attól félek csak, hogy ha nincs rendesen rögzítve a gégecső, akkor leszakad a helyéről. Eddig sikerült elkerülnöm az ilyen könnyűszerkezetes "bulikat", de most így alakult... :(

(#2711) RandomName válasza szabifotos (#2706) üzenetére


RandomName
aktív tag

4. A kismegszakítóban jellemzően nem réz a bekötési pont. Mehet bele az alu.
A nulla és a föld esetén az a sor nem réz. Érződik a szilárdságán, látszik a színén. Az bronz. Elvben mehet bele az alu, gyakorlatban sok gyártó nem olyan csavart használ aminek nincs rendesen eldolgozva a vége, ezért nem simán szorítja a vezetéket, hanem az átlagosnál jobban bele is vág. Ilyen esetben használok én érvéghüvelyt, a mechanikai tartósság elősegítésére, illetve ügyelni kell, hogy ne legyen túlhúzva a kötéi pont csavarja.

Elosztóban, kapcsolószekrényben jelenleg ezen a téren megkopott tudásom szerint nem lehet olyan kötést alkalmazni amit a vezeték tart. Tehát nem rossz a wago, de kell hozzá a rögzítő amivel a kalapsínen fix helye lesz. (Ezt a részt valami nálam frissebb tudású azért véleményezze)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#2712) RandomName válasza Guszti (#2710) üzenetére


RandomName
aktív tag

Na igen. Az ellen nem véd. De ezt csak tapasztalati úton fogod tudni kideríteni.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#2713) szabifotos válasza RandomName (#2711) üzenetére


szabifotos
senior tag

Értem, tehát nem réz az N, PE kapocssor, amire én gondoltam. Itt a kulcsszó, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#2714) w.miki


w.miki
veterán

Egy ilyen tápnak szeretném meghosszabbítani a kábelét +4m kellene.
Viszont csak vastag 1,5 mmes tápvezeték van itthon.
Szerintetek azzal is megtoldható, vagy vegyek ugyanilyen kábelt, boltban?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2715) lappy válasza w.miki (#2714) üzenetére


lappy
őstag

gyakorlati akadálya nincs, de feszültségesés lehetséges
nem lehet közelebb vinni a 230V-ot?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2716) w.miki válasza lappy (#2715) üzenetére


w.miki
veterán

macerás. ágy mögött van a falnál a lámpa. nem férne be mögé egy hosszabító.
2A megmarad a vastagabb vezetékkel is?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2717) BB9000 válasza w.miki (#2714) üzenetére


BB9000
senior tag

Szerintem egy ilyen kábel megfelelőbb lenne: DC Power Cable 5.5mm x 2.1mm DC Cable : Ali link

(#2718) Degeczi válasza BB9000 (#2717) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Erre a gyártója is azt specifikálja, h 0.35 mm2-es, vagyis 2x4 m-en, 2A mellett már 1.5V-ot is meghaladná a feszültségesés

(#2719) lappy válasza w.miki (#2716) üzenetére


lappy
őstag

Kintebb kell húzni az ágyat, ha és sem megoldás akkor ki kell próbálni, hogy ekkora vezeték mellett van-e elegendő feszültség.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2720) w.miki válasza BB9000 (#2717) üzenetére


w.miki
veterán

Akkor már jobb ha veszek egy 5A adaptert, aminek könnyen hosszabbítható a 220V-os kábele...
De azért jobb lenne, ha ezt tudnám meghosszabbítani, ami már itt van :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2721) csemberlen válasza w.miki (#2720) üzenetére


csemberlen
őstag

Különben mekkora ledszalagot tennél erre? Mert Ez olyan 20W-ot tud csak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2722) w.miki válasza csemberlen (#2721) üzenetére


w.miki
veterán

COB LED Strip 1M 528LEDs DC12V WW tervezem a falra.
Ilyen kapcsoló, és dimer kerülne elé

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2723) csemberlen válasza w.miki (#2722) üzenetére


csemberlen
őstag

1 métert elvisz

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2724) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A képen látható OBI-s szerelvényekről milyen a vélemény élettartam szempontból? Kapcsolási érzetre nekem a kapcsoló bejött, hogyha a belsejét nem tartjátok bazárinak akkor az emeletre lehet ilyenek mennek majd...

(#2725) lappy válasza csubuka (#2724) üzenetére


lappy
őstag

Nem tudom mennyibe kerül de olyan 800-1000 Ft környékén már van schneider is

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2726) bluemirage válasza csubuka (#2724) üzenetére


bluemirage
őstag

Schneider Asfora dugalj, kerettel (szerelői szempontból szerintem innen kezdődik... ) 634 Ft brt. ,,, Csillárkapcsoló 856 Ft brt.
Én a jó öreg Legrand Valena-ra esküszöm, de az már inkább középáras. A Schneidernek vannak jobb ár/érték arányú termékei... manapság ezek nagyon mennek, mert sok pénzt lehet velük spórolni és nem is annyira gagyik kinézetre.

Ezt már nem neked írom, csak általánosságban.
Van véleményem, amikor csilliós értékű burkolat és prémium konyhabútor, meg bőr ülőgarnitúra mellett látok Schneider-t, de ez most teljesen mindegy :U
Az olyan mint a prémium autó barum vagy kormorán téligumival... vagy egy omega speedmaster decathlon-os pólóval... engem zavarnak ezek a dolgok, másokat meg nem.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2727) csubuka válasza lappy (#2725) üzenetére


csubuka
addikt

köszönöm a választ! Ezerpárszáz az ára ha jól emlékszem, de külsőre és kapcsolásra jobbnak hat, mint az Asfora pl.

#2726 bluemirage:

Köszönöm a választ Neked is! Az Asfora annyira nem jött be olyan kicsit kotyogós, érződik rajta, hogy viszonylag olcsó szerintem legalábbis. Az UTP aljzata nagyon nem jött be pl, a keret a keystone aljzat körül nem túl stabil.

Lehet akkor ránézek erre a Legrand Valena-ra az egész építkezés kapcsán úgysem ez a fő kiadás talán :D

(#2728) bluemirage válasza csubuka (#2727) üzenetére


bluemirage
őstag

Bocsánat azt hittem, hogy budget probléma van...Ha nem, akkor egyértelműen Legrand Valena. Könnyű vele dolgozni és tényleg minőségibb benyomást ad.
Ha nagyon speciális igény lenne, akkor az újabb Legrand Valena Life, ami még szélesebb igényt fed le, még több dologra van megoldás... és ott már nagyon vad kinézetek is vannak.

Ha drága és vagy nem jöbb a kerekebb Valena forma, akkor Schneider Sedna...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2729) hNp88 válasza bluemirage (#2728) üzenetére


hNp88
aktív tag

Sednát ne, az egy ipari hulladék, sokszor még önmagával sem kompatibilis :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#2730) csubuka válasza bluemirage (#2728) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, akkor nézegetek a Legrand felhozatalában. :-)

(#2731) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni kábelrögzítés téma körben. Az erkélyen egyik falról a másikra kellene elvezetnem egy 3 eres 2,5-es vezetéket. Az erkélyen körben 7 cm-es hungarocel szigetelés van és azon van a vakolat. Létezik olyan öntapadós kábelrögzítő ami megáll a vakolaton hosszú távon? Vagy vegyek hungarocel tiplit és arra csavarozzak valamilyen rögzítőt? Köszönöm

(#2732) lappy válasza tototos (#2731) üzenetére


lappy
őstag

Mivel kültéren van a ragasztó előbb utóbb elenged, így jobb megoldás a 2. amit írtal

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2733) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Szervusztok urak.
Egy lakásban cseréltem elosztószekrényt, és a tök fejemmel beígértem nekik hogy lesz ÁVK is. Egyik öreg átjött segíteni, és mondta, hogy itt nem lesz fí relé mert össze van kötve a nulla és a védővezető. Ez egy 80-as évek beli panel.
Szóval ha jó a gondolatmenetem akkor -> mivel össze van kötve a nulla és a védővezető, így a hibaáram a "föld" helyett, a nullán folyik és ezt a életvédő kapcsoló nem veszi észre. Jól értem?
Mivel nem szereltem be, gondoltam beszerelem a mostani albérletbe ahol lakom.
Nem akarom megszivatni magam, szóval hogyan álljak neki? Mérjem meg szakadásvizsgálóval, hogy a nulla és a védővezető össze van-e kötve?

V6

(#2734) makkmarce válasza M0ng00se (#2733) üzenetére


makkmarce
őstag

igen, az úgy nem fog működni.
A FI relé után minden kötést át kell nézni, és ahol a védőföld össze van kötve a nullával , azt meg kell szüntetni.
Ha össze van kötve, akkor nagyobb terhelésre a FI relé mindig le fog oldani. (egy lámpától nem biztos, szóval ne azzal teszteljetek).
Nálam úgy csináltuk, hogy összes nulla kiköt, és egyesével visszaraktuk, ami nem volt a védőföldel közösítve. Utána marad pár nullás ág, akkor indulhat a vadászat. Nekem a családi háznál 2-3 napom ráment, ahogy faterral mindent szétbontottunk és ellenőriztünk, pár konnektornál, kültéri lámpáknál össze volt kötve. Sajnos elég időigényes, bár ha tudod, hogy melyik drót melyik, akkor az talán segíthet. :)

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#2735) csemberlen válasza M0ng00se (#2733) üzenetére


csemberlen
őstag

Kérdésed alapján nem kellene nekilátnod.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2736) bluemirage válasza tototos (#2731) üzenetére


bluemirage
őstag

Valószínűleg egy MT 3x2,5-es kábel és ezeket a fehér' kábeleket kültéren csak csőben, kábelcsatornában illik vezetni... Egyik ok a napsugárzás. A kábelbilincses megoldások beltérre valók.

1., kábelcsatorna, amit építési ragasztóval rögzítenék a vakolatra. A jobb építési ragasztók kültérre tervezettek és örökösek. Sosem volt vele gond... komoly súlyt is elbírnak, nemhogy egy pár dekás kábelcsatornát.

2., MÜ II csőben ahol a bilincseket vagy szintén építési ragasztóval ragasztanám, vagy esetleg hungarocell tiplis felfogatás.

Mindkét esetben a vakolathoz hasonló színre a telepítés előtt lefújható a kábelcsatorna, vagy a MÜ II cső és bilincs. Ezzel az esztétikai dologgal a villanyszerelők nem törődnek, csak ha a saját házukra rakják. ;] Mondjuk van aki ott sem... de ez már nem műszaki kérdés. ;)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2737) tototos válasza bluemirage (#2736) üzenetére


tototos
őstag

Köszönöm. Igen, esztétikai szempontból sem rossz a kábelcsatorna. Néztem a legrandnak van a DLP mini szériája amihez még idomok is vannak. 16x16 mm-os csatornát néztem ki hogy a sarkoknál elférjen a a kábel benne. Van ragasztócsíkos változata ami szerintem egy ideig megtartja hiszena kábel nem olyan nehéz és több méteren tartja a csatornát a ragasztócsík.

(#2738) bluemirage válasza tototos (#2737) üzenetére


bluemirage
őstag

Festett beltéri falon még úgy ahogy... de vakolaton és külső falon nem életszerű, hogy megtartja a ragasztócsík, valamilyen építési vagy szerelési ragasztót kellene szerintem használni. Azt is szoktam csinálni, hogy a csatorna belsejét átfúrva csavarra és tiplivel is rögzítem az egyébként ragasztós csatornát a falra... tehát ragasztó és csavar együtt.

MÜ II-es OBO bilincsekhez kültéren, nehezen fúrható helyeken a Mester PU Kombi ragasztót szeretem a legjobban, néhány óra alatt köt acélosra, de kb. 1,5 múlva már terhelhető.... örökös. Annyi, hogy már a munka elején kell a bilincseket vízszinte / függőbe felrakni. Koszos vasbeton kerítést... mindent befog. Ha nincs ennyi idő, akkor más építési ragasztó is megteszi.

Meliora sunt bono inimica

(#2739) Hoplitész


Hoplitész
junior tag

Az (OBI-s) fürdőszobai tükör világítása (LED) elkezdett vibrálni, elhalványul, majd erősödik, illetve lekapcsolásnál még halványan világít egy fél másodpercig, amit eddig nem csinált.
Két lámpa van beéítve egy trafóval, de csak az egyik csináljaq, ha jól láttam.
Mi lehet a gond?

(#2740) makkmarce válasza Hoplitész (#2739) üzenetére


makkmarce
őstag

hagyományos vagy "okos"/ érintős/ világítós kapcsolód van? vagy fixre kötöttétek a tükör világítását?

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#2741) lappy válasza Hoplitész (#2739) üzenetére


lappy
őstag

Elektronikai hiba

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2742) Hoplitész válasza makkmarce (#2740) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Hagyományos, kapcsolós. Magam kötöttem be 1-2 éve.

Köszi, Lappy. majd megnézem, mit kell kicserélni.

[ Szerkesztve ]

(#2743) makkmarce válasza Hoplitész (#2742) üzenetére


makkmarce
őstag

igen, hát akkor elektronikai lesz, ahogy Lappy írta. Ha esetleg meg lesz a hiba, oszd meg kérlek, kiváncsi vagyok, mert nekem is van pár ledlámpám, ami néha rakoncátlankodik.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#2744) Zolabol


Zolabol
tag

sziasztok.

Úgy alakult, hogy egy kb 50cm-es falon kell átvinnem minimum 15 x 2,5mm-es kábelt.
Milyen átmérőben férne el kényelmesen ennyi kábel? Nem baj ha marad némi tartalék hely is.

köszi

(#2745) Zolabol válasza Zolabol (#2744) üzenetére


Zolabol
tag

Bocsánat, MCU 2,5 mm-es tömör réz vezeték. :R

(#2746) lappy válasza Zolabol (#2744) üzenetére


lappy
őstag

Mű II 40 cső mivel rövid táv így ez a minimum ettől nagyobbat is tehetsz.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2747) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok.
Van egy "állítólag" 380-as (400V) gép (ami most nem működik az új dugóval), ami így van bekötne:
[kép]
3 vezeték: 1 Fázis, nulla, föld
Így is működhet a 380?
Azt hittem ott 3 fázis kábel kell hozzá, mert így még nem láttam.
Vagy 220-as lenne a gép, csak valaki így oldotta meg az ipari csatlakozást?

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#2748) radi8tor válasza gyáliSanyi (#2747) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

3 fázishoz kevés a 3 vezeték.
Mit jelent pontosan hogy az új dugóval? Korábban hogyan volt használva? Miért nem úgy van használva most is?

⭐ Stella

(#2749) gyáliSanyi válasza radi8tor (#2748) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Állítólag ilyen dugó volt rajta (szerintem ők se használták) csak nem ment nekik róla, így azt hitték rossz a dugó.
Ugyan ilyet kapott.
Kábel a gyárija.

Valami tengerentúli csatlakozó lehetett rajta előtte? Ők még azt hitték, hogy így kell neki a 380?

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#2750) draco31


draco31
veterán

Hello!

Hamarosan felújításra kerül a villamos hálózat a házamban. Kertes ház.
Tervben van egy FI relé is.
Illetve melyik a jobb megoldás? A relé mellé rakni egy túlfeszültség védőt. Vagy konnektorba dugható változatot választani?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.