Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Real_Necro válasza dellfanboy (#1250) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pl kapcsolt és fix fázishoz?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1252) triklin válasza Zaji (#1248) üzenetére


triklin
tag

Szimpla tömör szálra tudom hogy nem kell, de két szálat egy helyre iker érvéghüvely nélkül hogy kötök be? Vagy nem is kell?

Egy kapcsolót ha bekötök sodrott vezetékkel, kell érvéghüvely? (csavaros kapcsolat nem rugós)

(#1253) radi8tor válasza dellfanboy (#1250) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2 fázisú fogyasztóhoz, pl villanytűzhelyet is lehet így bekötni.

⭐ Stella

(#1254) Zaji válasza demars (#1249) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Az NYY mehet direkt a földbe, azzal számolni kell, hogy később ez nem bővíthető. A betonba mindenképpen használj csövet.

#1252triklin A kapcsolóba sodrott vezetéket érvéghüvellyel érdemes kötni. Például a bejövő tömör réz az elmenő pedig sodrott érvéghüvelyezett kábel, ez működik. Amire figyelni kell, hogy azonos keresztmetszetű kábeleket kell használni.

(#1255) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Siemens et737501 elektromos főzőlap papíron 7000W teljesítményű.
Én 30m-re saccolnám a vezetéket az órától a tűzhelyig. Ez ~31A.
Milyen vezetéket húznátok? 4-es vagy 2.5-es?
Rossz hír, hogy csak B32, egy fázis a betáp, de kb. soha nem fogják használni teljes kakaón az ősök.
B25-tel biztosítom, az úgy okés?

(#1256) Jabby válasza szabifotos (#1255) üzenetére


Jabby
őstag

"Milyen vezetéket húznátok? 4-es vagy 2.5-es?"

10 mm2-est!

(#1257) radi8tor válasza Jabby (#1256) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az hagyján de szerintem ezek 3 fázisú főzőlapok. Kizárt hogy 7000W lenne egy fázison. :DDD

⭐ Stella

(#1258) Jabby válasza triklin (#1247) üzenetére


Jabby
őstag

"illetve ahol kevés volt az 5 ös wago ott ugyanígy kötött össze két wagot. Nem látom életveszélynek, csak kókánynak. Hagyjam?"

Hagyhatod. Én is jártam így, ha nem volt kéznél 8-as Wago.

(#1259) szabifotos válasza radi8tor (#1257) üzenetére


szabifotos
senior tag

Rajta van az egy fázisú bekötési mód. :DD Ezek amúgy tényleg felveszik a ráírt teljesítményt?

(#1260) radi8tor válasza szabifotos (#1259) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor ha mind a 4 égőfejet járatod egyszerre akkor igen.

⭐ Stella

(#1261) Exian válasza szabifotos (#1259) üzenetére


Exian
őstag

Nekünk 2 lapos indukciós van. Papíron 3.5 kW a teljesítménye. Ha a kettő együtt megy, meg is van annyi. Mértem fogyasztásmérővel, a nagyobb lapja 2 kW-t evett max. teljesítményen, a kisebb 1.5-öt, a kettő együtt értelemszerűen 3.5 kW-t. Egy 4 laposnál tehát reális a 7 kW, bár brutálisan sok. Ha naponta csak 1 órát megy mind a négy, az pont a mi havi össz áramfogyasztásunk :D

Viszont a legritkább esetben járatjuk max. teljesítményen a lapokat, csakis addig max., amíg pl. vizet forralunk tésztának és el nem éri a forráspontot, vagy ilyesmi. Normál főzésnél már csak 2-es, 3-mas fokozaton mennek a 10-ből, ami jóval kevesebb teljesítményfelvétellel jár (600-800 W, tehát közel tizede a max. teljesítménynek, viszont 10-es max fokozaton brutálisan gyorsan forralja fel a fizet, ebben nagyon jó az indukciós technika).

[ Szerkesztve ]

(#1262) szabifotos válasza Exian (#1261) üzenetére


szabifotos
senior tag

Épp szembe jött velem egy szakmai csoportban, egy olyan felvetés, hogy ezek a 3 fázisú lapok, ha egy fázisról járatjuk, akkor alacsonyabb teljesítményre kapcsolnak és simán elég lehet neki a 16-25A bizti, és mondjuk egy 6-os vezeték. A hozzászólásban van, aki 16A-ről járatja. Ezek után nem marad más hátra, mint, hogy mérek és levonom majd a következtetést.

[ Szerkesztve ]

(#1263) radi8tor válasza szabifotos (#1262) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mérni mérni mérni

⭐ Stella

(#1264) csemberlen válasza szabifotos (#1262) üzenetére


csemberlen
őstag

Azért ha igaz is, (szerintem ez főzőlap függő) nem mindegy, hogy egy hétvégi főzésnél a 3-4 lap összesen 3kw-al mikorra lesz kész a kaja.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1265) hódmaci válasza csemberlen (#1264) üzenetére


hódmaci
senior tag

Vacsorára talán az ebéd. :D
Már, ha reggel elkezdik főzni.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1266) szabifotos válasza csemberlen (#1264) üzenetére


szabifotos
senior tag

Főleg, hogy idesanyám abban reménykedik, hogy gyorsabb lesz, mint a palackos gázról. :D Na meglátjuk...

(#1267) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
MT 5X6mm2 kábelnak mekkora a külső átmérője?
Mekkora gégecső vagy MÜ cső kell amibe kényelmesen bele tudom húzni?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1268) radi8tor válasza hódmaci (#1267) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link] 16,5 mm

⭐ Stella

(#1269) hódmaci válasza radi8tor (#1268) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1270) Zaji válasza hódmaci (#1267) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Attól függ hová szeretnéd telepíteni. Falba, aljzatba, stb.

(#1271) bluemirage válasza hódmaci (#1267) üzenetére


bluemirage
őstag

Arra figyelj, hogy majd 3 mm lejön a MÜII-es csőnél a belső méretre.
Tehát külső/belső méretnél: 16/13 :: 20/17 :: 25/22 mm adatokkal kalkulálj.
Esetedben mininum! 25-ös MÜII-es cső kell a majd 17mm-es kábelhez. Kültéri szerelésnél, ha érheti napfény a kábelt, akkor még nagyobb cső kell, hogy a kanyarok is csőben, naptól védve menjenek.

Meliora sunt bono inimica

(#1272) hódmaci válasza bluemirage (#1271) üzenetére


hódmaci
senior tag

Falba megyen és tetőérben.
Vagyis napfény nem éri. inkább csak az a plusz hőmérséklet ami nyári melegben a padlástérben érheti.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1273) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Egy kis segitseg kellene mert kezdek begolyozni. Par hete fel lett szerelve egy mozgaserzekelos 20W Vtac led reflektor az eresz ala. Akarhogy allitom viszont az erzekenyseget (sense) vmitol mindig bekapcsolva latom ha kinezek az ablakon este. Kezd bosszantani foleg ugy h nem tudom h meg ezen felul mennyit kapcsol ki be amirol nem is tudok. Lehet ezzel kezdeni vmit vagy vigyem vissza?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1274) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Egy nagyon amatőr kérdésem lenne a hozzáértőkhöz! :DDD Szeretnék új csillárt az egyik helyiségbe és amik tetszenének meglepő módon túl magasak. Értem ezalatt, hogy 1,5m-re lelógnának. Tud olyat a villanyszerelő mester, hogy ezt lerövidíti? Jár-e pl. ez garanciavesztéssel, lehet-e hibaforrás vagy ez tök természetes? Esetleg ezeknél ez dizájnelem, hogy ennyire lelógnak? Köszönöm a megértést és segítséget! :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1275) Jabby válasza Nerazim (#1273) üzenetére


Jabby
őstag

Fa nincs a közelben aminek mozgása kapcsolgatná a reflektort?
Esetleg kutya/macska, más állat?

(#1276) Teaway válasza tylerddd (#1274) üzenetére


Teaway
veterán

1. Van a automata köteles (bármilyen magasságba állítható)
2. Van a láncos (bármelyik láncszembe akaszthatod)
3. Van a merev pálcás/csöves, egy részes
4. Van a merev pálcás/csöves, több részes

Akkor neked a 3-as van?

Nincs itthon csokid??

(#1277) tylerddd válasza Teaway (#1276) üzenetére


tylerddd
veterán

Még nincs, de ezt néztem ki. Ez is elég hosszú 110-es mérettel. A jelenlegi kb. fele.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1278) Kube


Kube
senior tag

Sziasztok!

Egy nagyon amatőr kérdésem lesz, de még ilyennel nem találkoztam. Az irodámat egyelőre otthonunk étkezőjében rendeztem be. A hűtőgép kompresszorának leállásánál állandóan elmegy a monitoromon a kép. Fontos, a monitor látszólag nem kapcsol ki, csak a kép megy el, picit várnom kell és újra kapom a számítógép képét. Szerintem pillanatnyi feszültségingadozást okoz a hűtő.

Ezt hogyan lehetne kivédeni? Van esetleg valami szabályzó amit a monitor mögé tudok tenni, ami segíti a stabil ellátást? Esetleg szünetmentes táp?

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#1279) Jabby válasza Kube (#1278) üzenetére


Jabby
őstag

Szerintem a számítógép tápja nem szereti a feszültségingadozást, s egy pillanatra nem ad videojelet.
Gondolom desktop PC-ről van szó.
Megoldás egy minőségi táp beépítése, vagy ahogyan írtad, szünetmentesről használat.
Árban különbség nem nagyon van, ezért jobban jársz a tápcserével, míg nem ránt mást is magával a halálba a régi tápegység.

(#1280) radi8tor válasza Jabby (#1279) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem inkább a monitor tápja vacakol.
Ha a gépnek a tápja lenne a gyenge láncszem akkor ott azért lennének más bajok is.

⭐ Stella

(#1281) Kube válasza Jabby (#1279) üzenetére


Kube
senior tag

Laptopról van szó. Ez lemaradt, elnézést. Egyébként minden minőségi cucc :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#1282) radi8tor válasza Kube (#1281) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Laptopnak nem monitorja van hanem kijelzője. :D

Legolcsóbb megoldás hogy egy hosszú hosszabbítóval a lakás távolabbi pontjáról hozod az áramot a laptophoz.

⭐ Stella

(#1283) Kube válasza radi8tor (#1282) üzenetére


Kube
senior tag

Laptophoz csatlakoztatott monitor.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#1284) radi8tor válasza Kube (#1283) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

VGA kábelen van zavarszűrő ferritmag mint pl ezen? Vagy hogyan van összekötve?
Milyen monitor?

⭐ Stella

(#1285) Kube válasza radi8tor (#1284) üzenetére


Kube
senior tag

Dell U2713H, HDMI kábellel van összekötve egy Thinkpad T480s-el. Mindkettő egy túlfeszvédett elosztóba van dugva, az elosztó pedig a hűtőberendezéssel van egy fázison.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#1286) 42861


42861
senior tag

Sziasztok. Lenne némi áramos problémám. Adott a szobámban egy fali konnektor, egy ilyesmi elosztó van bedugva, csak 8-as: [link]
6 féle eszköz van csatlakoztatva, konkrétan a hifis, filmes, gaming részleg. TV, erősítő, CD játszó, bluray játszó, Médialejátszó, meg egy Xbox. Együtt soha nem megy az összes eszköz.
Pár hónapja vettem észre, hogy bekapcsoláskor jól hallható cicergő, pattogó, hangot ad valami. Igazából olyan a hang, mintha szikrázna valami, de fényjelenség nincs. Azt hittem az elosztó, de nem, a fali konnektorból jön. Annyit már kisakkoztam, hogy ha pl. leülök játszani, bekapcsolom a TV, konzol, erősítő triót, de az erősítőt kapcsolom be utoljára pár perc múlva, akkor nem, vagy csak nagyon halkan jelentkezik a dolog.
A fali konnektorral lehet gond? Cseréltessem, vagy valami komolyabb a baj? Eléggé nyugtalanít a dolog, nem szeretném ha valami leégne, kiégne, nem tudom, nem értek hozzá. :)

(#1287) Kube válasza 42861 (#1286) üzenetére


Kube
senior tag

Nemrég volt nálam hasonló pattogás a konnektorból terheléstől függően. Kicseréltem, az egyik fele kontaktos lett, a másik meg elszenesedett. Valószínűleg nálad is hasonló lehet, ki kell cserélni a konnektort ha sérült, megnézni rendesen érintkezik-e minden, meg drótokat ellenőrizni, visszavágni ha szükséges.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#1288) ggggg5


ggggg5
csendes tag

Lakás alumínium betápját szeretném csatos wagoba tenni. A lakáselosztó dobozban is SZABAD, vagy inkább kívül egy kötődobozban legyen?

(Az órától 50 éves 4 mm2-es alu betáp kábel jön. Nem szívesen hajlítgatom, tépkedem. És alu pasztát szeretnék használni ami a sínre szerelhetőből talán kifolyna. És elágazást szeretnék fi relé előtt mert a hűtő vezetéke kikerülné fi-relét.)

(#1289) Zaji válasza ggggg5 (#1288) üzenetére


Zaji
őstag

Inkább használj fővezetéki sorkapcsot.

(#1290) BB9000 válasza Kube (#1278) üzenetére


BB9000
senior tag

Háromfelé lehet elindulni: 1. megszünteted a folyamatos áramlöketet, 2. elkerülöd őket, 3. a számítógéped és a monitorod teszed ellenállóvá az áramtüskékkel szemben.
1. Megszüntetés :
a hűtőgép teljes cseréje,
a hűtőgép motor és elektronika javíttatása szakemberrel,
2. Elkerülés: a hűtőgép másik fázisra kötése.
3. Az informatikai eszközök ellenállóbbá tétele :
a jelenlegi hatástalan túlfeszülségvédő hosszabbító cseréje. Pl. erre: APC PM8-GR
egy komolyabb védelemmel rendelkező szünetmentes áramforrás beszerzése.
Ilyen lehet pl. az APC Smart UPS sorozat bármely tagja. Ezek ára elég borsos.

[ Szerkesztve ]

(#1291) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#1292) retesz147 válasza radi8tor (#1291) üzenetére


retesz147
addikt

Bárcsak így lenne!

Xiaomi 13 eu dev...

(#1293) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Runpo1 behúzoszalaggal van valakinek tapasztalata?

Runpo5 már elég húzós áron megy. Nem hiszem hogy megéri a felárat.

Ti hogyan húzzátok ezeket a behúzókat? Munkavédelmi kesztyű az oké, de úgy is elég fájdalmas meló tud lenni néha.

⭐ Stella

(#1294) csemberlen válasza radi8tor (#1293) üzenetére


csemberlen
őstag

Magánembernek nem éri meg, nekem hasonló van Haupa pulltech4 néven, és nagyon szeretem főként hosszú szakaszokban jön ki a tudása. Használj behuzó folyadékot, és nem lesz fájdalmas.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1295) radi8tor válasza csemberlen (#1294) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt már nem árulják csak az 5-öst, ez se olcsó. :DDD

⭐ Stella

(#1296) retesz147 válasza radi8tor (#1295) üzenetére


retesz147
addikt

Milwaukeenak is van a Runpo5höz hasonló. Kb 25ért van...

Xiaomi 13 eu dev...

(#1297) radi8tor válasza retesz147 (#1296) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Linket tudnál róla dobni? :R
November elején akarok venni egy 10 méter körülit.

⭐ Stella

(#1298) csemberlen válasza radi8tor (#1297) üzenetére


csemberlen
őstag

Azért az tudni kell, hogy ezek a dobon lévő szalagok amik nem kerekeke. Hanem a formája hasonlit a CAT6A felsejében lévő szálra nem annyira jók a 13-16 csőben való behuzásra. Symalenre valók inkább, vagy nagyobb gégecsőbe.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1299) csemberlen válasza radi8tor (#1297) üzenetére


csemberlen
őstag

[link]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1300) radi8tor válasza csemberlen (#1298) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mármint úgy érted nem szeretik a könyök elemeket a falban? Runpo-nál azt írják hogy 15mm is el tud kanyarodni. De tény, hogy mivel nem sima a felülete emiatt extra tapadás lesz a kanyaroknál. Meg most megnézve azért a fém csatlakozások rajta sem túl kicsik...
Ezeknek a drágábbaknak legalább van kapaszkodója a feltekerő dobon.
De a Haupa is ilyen csavart szerkezetű, bergmann csövekben akkor nagyon szívás vele?

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.