Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) PROTRON válasza csƵ (#7000) üzenetére


PROTRON
addikt

Alapvetően először a terheléshez méretezünk, amit nem adtál meg, de sejtem hogy nem 500-600 wattokról van szó.
Aztán az olyan dolgokhoz, hogy minél nagyobb a keresztmetszet, annál könnyebb biztonságos kötést kialakítani vele.
Pl a 0.5-öst könnyebb csupaszításkor túlságosan megvágni, ami így a kötési pontban melegedhet.

A PC tápkábelek esetében jobban bízom abban amelyik legalább 0.75, de inkább 1.0-es keresztmetszetű, akkor is ha ez túlméretezés.
A vastagabb kábel valamivel tartosabb is, több rajta a gumi anyag.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7002) csƵ válasza PROTRON (#7001) üzenetére


csƵ
őstag

Tv-ről és hangfalról van szó.

(#7003) Gézengúz válasza csƵ (#7002) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tv-ből is van ami 40W-ot fogyaszt, meg van ami 400-at.
Legyen inkább 0.75, az sose baj ha vastagabb.

(#7004) csƵ válasza Gézengúz (#7003) üzenetére


csƵ
őstag

Találtam megfelelő 0.75-öst nagyobb keresgélés után.

(#7005) dokee78


dokee78
félisten

Hali. Nem értek a villamossághoz,de lenne egy talán nem is ide tartozó kérdésem.

Villanyborotva töltőt be dugva hagytam és persze a Villanyborotva is rá van dugva.
Nem ég le gondolom.
Mert van egy kis Led magán a borotván és az ki alszik,ha el éri a töltöttséget.
Ilyenkor már elvileg nem vesznek fel áramot.

(#7006) sambenez válasza dokee78 (#7005) üzenetére


sambenez
addikt

Nem látok kérdést, de semmi baja nem lesz ha erre gondoltál.

(#7007) dokee78 válasza sambenez (#7006) üzenetére


dokee78
félisten

Le ne égjen a ház.
Valami zárlat miatt.

(#7008) sambenez válasza dokee78 (#7007) üzenetére


sambenez
addikt

HA ilyenektől félsz akkor áramtalanítani kell mindig amikor nem vagy otthon. :D

(#7009) PROTRON válasza dokee78 (#7007) üzenetére


PROTRON
addikt

Normál esetben az európai boltokban árusított eszközök esetében nem keletkezhet olyan hiba ami miatt ez a veszély fellépne. Ezt jelenti a hivatalos európai unióban forgalomba hozható termékek esetében a CE jelölés, az előírások betartását.

Pesrze van hamis kínai CE jelölés és a kínaiak csodákra képesek, láttam már saját magától megolvadt telefon töltő adaptert, ez is kb ugyanaz. Ez akkor fenyeget ha valami nevesincs online boltból rendeltél egy szintén nevesincs márkás vagy hamis márkás cuccot.

Ha csempére rakod ahol semmi mást nem gyújthat meg, akkor még ez a lehetőség sem érdekes, mert nem fog tovább terjedni a tűz.
Ha meg csak szekrényre tudod rakni és aggódsz, akkor olyan hosszabbító érdemes amin van kapcsoló, akár egyesével a dugaljaknak és akkor ne felejtsd el kikapcsolni és az aggódás letudva...mármint ha tényleg nem felejted el kikapcsolni. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7010) Gézengúz válasza PROTRON (#7009) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem hamis a CE miért mondod...
China Export.... teljesen rendben van... :DDD

(#7011) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ILYEN led szalagot. A TV szekrény aljára lett ragasztva, nagyon meg vagyok vele elégedve, bluetoothos, van app, RGBW, minden ami nekem kell. USB-s, de fali adapterrel használom. Kipróbáltam a TV usb3.0-s csatijával, azzal is működött ahogy kell. Mivel csak 170 centi kellett, így maradt egy 30 centis darabom. Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy másik ilyen 2 méteres szalagot, meg tudom toldani ezzel a 30 centivel úgy, hogy működjön a TV usb-ről? Nem szerenték külön tápot, mert az lenne a cél, hogy a TV-vel együtt kapcsoljon be. Mivel 65"-os a tv, így ezzel a 30 centivel megtoldva elég lenne a hossz, és akkor egy appból tudnám kapcsolgatni mind a két szalagot.

Köszönöm előre is! :R

(#7012) sztanozs válasza Slyer (#7011) üzenetére


sztanozs
veterán

Az USB 3 alapbol 4.5W-ot tud leadni es ez a szallag magaban 4W-os, 30 cm-rel megtoldva pedig 4.6W lenne a fogyasztasa.
Szoval megtoldva a szallagot elkepzelheto, hogy ki tudja szolgalni, de nem biztos.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7013) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Villanyorat hol tudok venni?
most fogom atkabeleztetni a hazat es szeretnek a villanyorak ararol kicsit bovebb informacioval rendelkezni
3x20a, ejszakai es h tarifas doboz/ora erdekel

(#7014) lappy válasza BUZZLGHTYR (#7013) üzenetére


lappy
őstag

Én nem értem miért kell neked az ára (amit úgyis a szolgáltató hoz/ telepít) de hasonlót bármelyik villanyszerelő boltban lehet kapni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7015) PROTRON válasza BUZZLGHTYR (#7013) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia,
Hát így elsőre szigorúan nézve azt hogy a kérdésed alapján ami lejött, nem biztos hogy Neked kéne csinálnod a belső szereléseket sem. A mérőórához pedig Neked tilos hozzányúlni.

De a kérdésedre a konkrét válasz:
Nagyon nem mind1 hogy melyik régióban laksz, annak megfelelően kell rákeresni hogy Nálatok épp mi a rendszer, lehet feleslegesen vennéd meg a dobozt amibe a mérőórákat kell szerelni.
Ha a szolgáltatói mérőórára gondolsz ami alapján fizeted a villanyszámlát, ahhoz alapvetően a legtöbb régióban minősített engedéllyel rendelkező, végzett villanyszerelő nyúlhat hozzá, aki a munka végeztével a saját regisztrációs számával kitölti a szükséges dokumentumokat.

Ha konkrétan át kell szerelni a mérőórákat új műanyag dobozba, azt szabványosításnak hívják, így kell felhívni a villanyszerelőt hogy ilyenre kérsz árajánlatot. Általában egybefoglalt ajánlatot szoktak adni.

Mert legtöbb esetben a méretlen és mért oldali vezetékeket is át kell szerelni ami a mérőórába bele és eljön belőle. Védőcsővel együtt. Nagyon kell a helyszíni bejárás a döntéshez.

Van olyan szerelő aki ragaszkodik hozzá hogy Ő hozza azt a dobozt, amibe belekerül a mérőóra. De sok esetben nem zavarja őket ha te veszed meg.
Nagyon nem mind1 hogy családi ház, vagy társasházi lakás, az sem hogy panel vagy tégla.

Maguk a dobozokat ma már "egységesítették" nincs olyan amibe csak 3x20A köthető, olyan van hogy nappali általános max 3x63A-ig, vagy kombinált mérőhely, nappali általános max 3x63A + "H" tarifa max 3x63A, vagy hármas kombinált - nappali ált. max 3x63A és vezérelt "éjszakai" max 3x32A és "H" tarifa max 3x63A.
Ez a legutolsó annyira drága, hogy azért is kell a szerelővel beszélned hogy biztosan megéri-e az éjszakait megtartani...ha csak 1 db 120 liter bojler és csak zuhanyoztok nem éri meg.

#7014 lappy
Én feltételezem hogy nagyon az elején jár és még nem jutott oda az infó gyűjtésben hogy maga a mérőóra szolgáltatói tulajdon, ezért van leplombálva.
De a befoglaló dobozra sokan mérőóraként hivatkoznak laikus ismerősei és azt szeretné megvenni.
De ugye szerelni nem szerelheti be, ahhoz reg szerelő kell.

Tudod sokan a mért kiselosztót is beleveszik a mérőórába, mert hát ugyanabban a Fa szekrényben van és azt gondolják hogy ahhoz is csak a szolgáltató nyúlhat és zargatják a szolgáltatót mikor fogja ingyen felújítani nekik. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7016) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Nem en csinalom a belso szerelest, megvan arra is a villanyszerelo, aki elokesziti az orahoz a kabeleket, csak nemakarom hogy atbasszanak.
Na pont errol beszelek, akkor az ejszakai aram konkretan egy bojler miatt felesleges.. annak lenne behuzva. Illetve bojler rakotese nappali aramra nem szabalyserted? Nem buntetnek meg?

Illetve akkor milyen villanyszekrenyt erdemes venni, ha az ejszakai aram behuzasa felesleges egy bojlerhez?

H tarifa a 3 klimahoz fog kelleni. Azok lesznek inkabb a fobb fogyasztok, plussz az elektromos tuzhely, akkor ezeknek mennyire A kell? 2x32?

[ Szerkesztve ]

(#7017) Madwe válasza BUZZLGHTYR (#7016) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azéjszakai tarifa alap esetben megéri egy bojlernek (többet nem is köthetsz rá). A fentebbi példában a nem biztos hogy megéri az a 3x32 + 3x32 + 3x63as szekrényre vonatkozott szerintem, de meglepne ha neked ekkora teljesítmény kellene.
az elektromos tűzhelyed nem mehet a h tarofáról, csak nappaliról.
a h tarifád a konkrét légkondik alapján lehet könnyebben méretezni.
nappali áramra ha van villanytűzhely a 2 fázis nem árt, az hogy konkrétan mennyi kell megintcsak a konkrét nagyfogyasztók + a villanytűzhely tipusától függ, van ahova elég lehet 2x16, van ahova jobb a 2x25 vagy 32, esetleg 3x16 pl.

(#7018) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, az irodában egy kicsit atrendezték a konyhát, és most nem ér el a mikró a konnektorig, ezért húznék egy vékony kábelt amit kb el tudok rejteni. A kérdés az lenne, hogy tudom megallapitani hogy elbirja-e ez a kábel a mikrót?
Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#7019) lappy válasza trialboj (#7018) üzenetére


lappy
őstag

1,5 mm2 alatt nem is gondolkodnék

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7020) BB9000 válasza trialboj (#7018) üzenetére


BB9000
senior tag

A mikrosütőt földelt konnektorba kell dugni! A képen egy 2 eres kábel van, az biztos nem lesz jó. Veszel egy kész hosszabbítót és meg is vagy. Minek akarsz barkácsolni, annak sosincs jó vége! Az áram nem játék.

[ Szerkesztve ]

(#7021) BUZZLGHTYR válasza Madwe (#7017) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Persze, olyan sok felesleges lenne. Atlagos haztarzas, akkor valoszinuleg a 3x16A eleg lehet. Mondjuk meg mindig kinai egy kicsit. Ejszakainak pesig a 3x16 on kivul kell egy masik 1x16?

(#7022) Gézengúz válasza BUZZLGHTYR (#7021) üzenetére


Gézengúz
addikt

Igen, de vezérelt az, nem éjszakai.
Napi szinten 8 órát megy, ebből pár óra nappalra is esik.
Legtöbbször fél órákra van benyomva, éjszaka nálunk megy 2x2 órát folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#7023) lappy válasza trialboj (#7018) üzenetére


lappy
őstag

de esetleg még egy hosszabb tápkábel is jó lehet, azaz a meglévőt cseréled le a mikrónál

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7024) PROTRON válasza BUZZLGHTYR (#7016) üzenetére


PROTRON
addikt

kiegészítve a kollegát.
A "H" tarifához 3 klíma esetén érdemes legalább 1x16A-t kérni, mert ha épp egyszerre bekapcsolnak fűteni pár perc erejéig elérhetik az egyenkénti 8A-t (kb 2kW villamos teljesítmény). Emiatt lehet ha rossz a szigetelés végül kellene 1x25A.
Ha már fel van fűtve az ingatlan, akkor egyenként jóval kevesebbet fognak kérni. Műszakilag felesleges külön fázisra rakni őket, tehát nem feltétlen jó ötlet a 3x10A, mert ha felkerül valamelyik fázisra egy második, lehet hogy leveri. Jobb az 1 nagyobb teljesítményű fázis. Kicsi a kockázata hogy csak 1 fázis essen ki az egész utcában.
BTW az adatlapjuk szerint valszeg egyenként 10A-13A-es kismegszakítókat szoktak előírni a gyártók, függően attól hogy névleges 2,5, vagy 3,5kW hűtési teljesítményű klímáról van szó. Legalábbis feltételezem hogy nem 3 db 5kW-os típusú klímáról van szó.
A névleges hűtési érték nem egyenlő a felvett villamos teljesítménnyel, azért klíma, mert hatékony, ezért jóval alacsonyabb az igényelt villamos teljesítmény.

A nappali mérőórára bármilyen elektromos fogyasztót rá lehet kötni (mármint lakossági berendezést), nincs megkötés hogy bojlert csak éjszakaira szabadna.

Az éjszakai terén mint írtam a szekrény ára is magasabb, valamint az extra tarifa miatt kötelező extra vezetékezés és extra kiselosztó miatt is drágább az egész kivitelezés. Egyébként jelenleg milyen tarifák, milyen amperekkel vannak meglévő?
Mert ha már most be van kötve az éjszakai tarifa ÉS nagy család van(5-6 fő gyerekekkel együtt), akkor hosszú távon 10-15 év alatt megérheti az extra költséget.

Én nappalihoz jövőállóság érdekében 1x32+1x16A-t szoktam javasolni, hogy az indukciós főzőlap bekötése során ne legyen probléma.
Viszont költség terén alig van különbség, tehát érdemes előkészíteni a 3. fázis bekötéséhez a +1 db 10-es vezetéket, ha kellene műhelyhez, vagy később elektromos autotöltőhöz.

Tehát összesen az igénybejelentőt így javaslom kitölteni:
nappali ---- L1: 32A, L2: 16A, L3: -
vezérelt ---- L1: - , L2:- , L3: -
meghosszabbított vezérlési idővel ("H" tarifa) ---- L1: -, L2: - , L3: 16A;
Így fázisonként összesítve nem lesz túllépve a 32A, ami problémát szokott jelenteni.
Azért írok most a "H" tarifához 16A-t, mert eddig az értékig a szolgáltató engedékenyebb.
De lehet hogy a kövi összel-télen azt tapasztaljátok hogy le-le csapdossa, akkor majd meg lehet igényelni a bővítést 16-ról 25-re.
BTW: a jelenlegi állapothoz képest, 1x32A felett az extra amperekért amperenként további kb br. 5k hufot kér a szolgáltató, minden más költségen felül.
Tehát ha van most 3x10 + 1x10 vezérelt és szeretnéted 1x32+1x16 és 1x16H tarifát, akkor az összesen 32+16+16=64
64-(3x10+10) = 24A
64 > 32 ------> a 24A*5k huf = pl 120k huf.

Mérőhely terén továbbra sem mind1 hogy merre fele laksz mert az egységesítésből kimaradtak egyes régiók, ahol a többitől eltérő szekrényeket kell alkalmazni.
Illetve hogy családi ház vagy lakás, van-e lehetőség épület falra telepíteni, vagy telek határba önálló földbeásott szekrényként.
Onlinevill.hu webshopban irányárakat tudsz nézni. De a környékbeli villanyász meg tudja mondani mely típusokat fogadják el a Te esetedben.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7025) lappy válasza BB9000 (#7020) üzenetére


lappy
őstag

és ahol csak TN-C van ott nem lehet használni a mikrót és egyéb eszközöket :F sok helyen még ilyen a hálózat

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7026) PROTRON válasza lappy (#7025) üzenetére


PROTRON
addikt

Hivatalosan minden olyan berendezéshez ami lakossági berendezés ( pl mikro) köteles az üzembentartó kiépíteni a TN-S rendszerű, szeparált földelő vezetővel rendelkező érintésvédelmet legalább a legközelebbi elosztótól, ha dugaljas berendezés köteles Fi relét telepíteni ebbe az elosztóba.
Pl ha a műhely elosztóig TN-C jön, akkor ott kell elvégezni a szeparációt, berakni a Fi relét és egy fázisú dugaljhoz elmenő kábelt 3x2,5-öst használni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7027) lappy válasza PROTRON (#7026) üzenetére


lappy
őstag

Én ezt értem, de sok helyen még mindig így van és nem is fogják átalakítani.
"köteles az üzembentartó kiépíteni a TN-S rendszerű, szeparált földelő vezetővel rendelkező érintésvédelmet" - ezt melyik jogszabály/vmi írja elő ami kötelezővé teszi, mert ha szabvány azt ugye tudjuk ... nem kötelező

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7028) BUZZLGHTYR válasza PROTRON (#7024) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Szabolcs megyeben lakom
A hazban 1x16A van, szoval mindent az elejerol kell kezdeni, epp emiatt is probalok ugana jarni, hogy mi hogy mukodik, illetve megeri e akkor az ejszakai aram bevezetese, egy bojler vegett.
De ha jol ertelmezem, talan felesleges lenne az ejszakai aram, es eleg lenne az 1x32 illetve melle az 1x16 ez lenne a h tarifa?

(#7029) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Van egy ilyen régen itt kallódó kapcsolószekrényem, képen látható állapotban mennyiért hirdethetem meg?

Köszi!

Ajtó alsó zsanérja szakadt, kívül van rajta két 230-as csatlakozó, meg a 380.

(#7030) csemberlen válasza Gézengúz (#7029) üzenetére


csemberlen
őstag

Arra gondolsz, hogy mennyit kellene fizetned, hogy elszállitsák a sitt telepre? :W
Bocs nem birtam kihagyni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7031) sztanozs válasza csemberlen (#7030) üzenetére


sztanozs
veterán

jaja, a tetejet meg a labakat talan beveszik a meh telepen...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7032) Gézengúz válasza csemberlen (#7030) üzenetére


Gézengúz
addikt

Oda én is el tudom vinni. Ez volt az elsődleges ötlet.
Ha az elektronikát kiszerelem az ér valamit? És a többi mehet a vasba, úgyis mennem kell, van mit vinni a fene vigye el.

(#7033) hNp88 válasza Gézengúz (#7032) üzenetére


hNp88
aktív tag

kuka az egész sajnos, max ha van a közeledben villszer suli akkor nekik felajánlhatod, hátha elfogadják a szerelvényeket. de sztem ez inkább az első mondatrészben említett verzió lesz

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#7034) lappy válasza Gézengúz (#7029) üzenetére


lappy
őstag

többe kerül vele foglalkozni mint amit ér - MÉH telep az egész, nem érdemes semmit felhasználni belőle

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7035) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Hát elég egyhangúak voltatok, nekem is ez volt az első gondolatom de adtam egy esélyt...

(#7036) 313313 válasza lappy (#7027) üzenetére


313313
addikt

Majd pár év és lesznek bajok a lakossági hálózatok állapota miatt.
Baj akkor lesz igazán, ha 3 fázisod van és a bejövő PEN szakad el, aztán ugrik a szolgáltatós 2-5 ohm alatti földelésed.....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7037) Audience válasza BUZZLGHTYR (#7028) üzenetére


Audience
aktív tag

H-tarifát akkor kaphsz ha olyan berendezésed van amire megadják. Ezek hőszivattyúk (klímák, levegő-víz hőszivattyúk) . Ha ilyened nincs nem fogják megadni.

figyelmetlen voltam, írtad, hogy ahhoz kell! Bocs!

[ Szerkesztve ]

(#7038) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Megbízható fali szkennert tudnátok ajánlani,amivel ki tudom mérni a falban futó villany és víz vezetékeket.
Olvastam értékeléseket, de majd mindnél vannak olyanok,akik nem ajánlották az adott terméket, mert nem megbízható.
Nem a termék és ár paletta tetejéről keresnék. :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#7039) lappy válasza beci (#7038) üzenetére


lappy
őstag

milyen falazat esetén használnád? mert ha beton akkor kell oda a paletta felső szintje
rendszeresen akarod használni? vagy csak néha?
"vannak olyanok,akik nem ajánlották az adott terméket, mert nem megbízható." -ilyenek mindig lesznek

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7040) beci válasza lappy (#7039) üzenetére


beci
őstag

Van beton és tégla is.
Csak néha kell (lehet csak 1szer,és akkor megnézném a kritikus helyeket) , lehet elég lenne kölcsönöznöm, de felénk nem találtam olyat ahol lehet.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#7041) lappy válasza beci (#7040) üzenetére


lappy
őstag

hát akkor inkább kölcsönzőből kellene, mert az olcsóbbak szerintem nem fognak a beton esetében jó eredményt adni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7042) beci válasza lappy (#7041) üzenetére


beci
őstag

Oké,köszönöm,akkor még keresgélek ez ügyben a környéken. :R

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#7043) bluemirage válasza beci (#7040) üzenetére


bluemirage
őstag

Csak a példa kedvéért. Bosch GMS 120 van... De még néha az MMCU, azaz vakolat alá süllyeszett feszültség alatti vezetéket sem látja. Ami meg csőben fut és be van vésve... az meg már tényleg 50%-50%. Elvileg 5 cm mélységig kellene látnia a vezetéket.
De amire szuper az a gipszkartonprofilok felkutatása.

Szóval ha tétje van a vezeték keresésnek, akkor komolyabb cuccot kell kölcsönkérni valahonnan. Vannak olyanok melyek fél méternél is mélyebb földkábeleket is kiszagolnak... Minden csak pénz kérdése.

Szerk: Megnéztem az árukeresőn és ott a top1-es eszköz most... Az ára jól felment... én még huszonvalamennyi ezerért vettem. De amit durva, hogy mennyire szór az ára is... Nagyon meg kell nézni, hogy vesz ilyet ember... mert megbízható helyen is van jóval olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#7044) csemberlen válasza beci (#7038) üzenetére


csemberlen
őstag

Bérelj, ami megbizható azt nem akarod megvenni [link]
Nekünk ennek az elődje van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7045) csemberlen válasza bluemirage (#7043) üzenetére


csemberlen
őstag

Van ilyen is, semmire nem jó sajnos.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7046) AxBattler válasza csemberlen (#7044) üzenetére


AxBattler
félisten

Pont ezt találtam magamnak is, jónak tűnik, és kölcsönzésre nem drága, 7k HUF/nap:
BOSCH D-TECT 200 C FALSZKENNER KÖLCSÖNZÉS

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7047) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Mi lehet a megoldás olyan szituációra, hogy adott 1 fázis + PEN vezető, régi faszekrénybe jön be. Plomba rajta a gumántáblán is, átellenes oldalon a házon belül jön ki egy alumínium MMFAL..
Delikvens kérte az egész ház újravezetékelését, ez nem is gond, de ugye plombabontáshoz regisztrált szerelő kell.(16A kismegszakító van, szolgáltatói, tehát ez az egyetlen, erre van rákötve az egész ház, plombálva ráadásul)

Ha az elosztószekrény alá rakok egy 100-as dobozt, ahova beállok 10 m2 vezetékkel, fekete, kék, zs-vel. És abban a kis 100-as dobozban kötök rá ideiglenesen az alumínium mmfallal(az lakáselosztóból jövő 10-esre), akkor, ha kijön a regisztrált szerelő, bontja a plombát, gumántáblát, ő is 10-es vezetékkel fog jönni a kis 100-as dobozig?
Egyáltalán szükséges a kis 100as doboztól 10-es vezetékkel menni az új lakáselosztóig?

A kis 100-as doboz azért kell, mert lassan kész a ház, és ideiglenesen kéne használnia a házat, amíg nem jönnek plombát bontani és befűzni az új vezetéket a régi mmfal helyett.

(Apropó, érdemes lenne akkor már kérni 32A re a bővítést? - az ingyenes? )

[ Szerkesztve ]

(#7048) Audience válasza Atomgeszi (#7047) üzenetére


Audience
aktív tag

Olyan hosszú 10-essel menj el az óráig, hogy kényelmesen be lehessen kötni, azt a plusz dobozt hagyd ki. A 10-est készítsd oda, és amikor a szaki plombát bont, köttesd be a 10-est a falvezeték helyére és a gondosan előkészített vezetéket ekkor kösd be a lakáselosztóba a falvezeték helyére. így nem lesz felesleges kötés és doboz a mért fővezetéken. Nálunk 10-esnél nem lehet vékonyabb a mért fővezeték akkor sem ha a csatlakozási teljesítmény nem igényli.

(#7049) beci


beci
őstag

Köszönöm mindenkinek, kölcsönzés lesz.
:R

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#7050) Atomgeszi válasza Audience (#7048) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja igaz, így is jó, csak nem tudtuk a tulajjal, hogy most egy ilyen plombabontás bekötés vajon mennyi idő múlva jönnek EON területen.

Akkor bemegy egy régi csőbe az mmfal, meg mellette egy 25-ös gégecső üresen, aztán akkor egyik ide másik oda megy majd, köszi, jó tipp volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.