Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Jabby válasza demars (#1746) üzenetére


Jabby
őstag

"Honnan tudod hogy milyen átmérőjű és mennyi cső megy majd a horonyba? Ott áll majd melletted és méreget?"

Ha jól értem, akkor bővítésről van szó, ezért ha a szaki laikusokra bízza a vésést, akkor nem tervez új áramköröket, hanem tovább fűzi a meglévőkhöz.

#1747 Joci93

"Szerinte 2 nap alatt meglesz..."

Akkor mondj neki a munkájáért barátilag 70 ezret + anyagdíjat, s több, mint 100 ezer forint megmarad a zsebedben.
Gondolom számlát nem fog adni, az a nettó napi 35 ezer forint pedig korrekt fizetség, s megmarad a barátság is.

Szerk:
És kérd el a falhoronymaróját a három soros tárcsájával, azzal pikk-pakk megleszel te is, nem kell vésegetni.

[ Szerkesztve ]

(#1752) csemberlen válasza Jabby (#1751) üzenetére


csemberlen
őstag

Én ha megemliti a megrendelő, hogy ha ő vésne akkor mennyibe kerülne akkor 20%-al többet mondok, mint az eredeti. Egy laikus nem tud ugy vésni, hogy ne kelljen utána dolgozni, kanyaroknál stb.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1753) Jabby válasza csemberlen (#1752) üzenetére


Jabby
őstag

Jogos!

(#1754) Zaji válasza Joci93 (#1743) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Több infó kell ahhoz, hogy ez jó ár vagy sem. A 12 db új dugalj kiépítése miként történne? Új kiépítés az elosztóig vagy csak a jelenlegiek tovább fűzése? A lámpák esetében is fennáll ez a kérdés.
"a házban pár kapcsolóval doboz kerülne kiépítésre"
Ez kötődobozt jelent?
Valamint csemberlen fórumtársnak igaza van...

[ Szerkesztve ]

(#1755) Teaway válasza Jabby (#1751) üzenetére


Teaway
veterán

„kérd el a falhoronymaróját a három soros tárcsájával”

. . . és hozzá a porszívót se felejtse otthon.

Nincs itthon csokid??

(#1756) radi8tor válasza Teaway (#1755) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen az valahogy mindig otthon szokott maradni aztán lehet új porszívót venni az akció után.

⭐ Stella

(#1757) Joci93 válasza demars (#1750) üzenetére


Joci93
senior tag

Köszi, akkor most egy kicsit megnyugodtam.

csemberlen: nem mi mondtuk Neki, hogy segítünk. Ő ajánlotta fel.

Zaji: szia. Új kiépítés lesz, mert a kinti szekrénybe már nem férne több kapcsoló. Ezért akar egyet a házon belülre is (ide nem szekrényt akar, hanem kicsi kapcsoló dobozt) , hogy majd onnan lehessen vezérelni a szobákat. (3 szoba) Lehet, hogy így már tényleg nem annyira vészes az ár, előfordul, hogy túl lihegem a dolgokat. Bár tegnap egyébként is kivoltam, mert az anyós mindig mindent jobban tud, hogy mi kell nekünk még a házba...

Teaway: na azt tuti nem fogja hozni. Majd lehet felsöpörni. Bár ezt nem annyira bánom :D

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#1758) csemberlen válasza Joci93 (#1747) üzenetére


csemberlen
őstag

Csak neked ennyi baráti áron :N
Mindenki másnak olcsóbban.
Az ilyen munkák után szokott megromlani a kapcsolat.
A valóban baráti ár az napi 20-30e Ft.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1759) BB9000 válasza radi8tor (#1756) üzenetére


BB9000
senior tag

Porszívó
Gázkazán tisztításhoz -éves karbantartás keretében- hívtunk szakit. Kijött és nekiállt szétszedni a kazánt, eközben megkérdezte, hogy tudnék-e hozni neki egy porszívót. Mondtam neki, hogy nekünk is csak egy porszívónk van és azt bizony nem fogom odaadni korom porszívózásra, mivel nem szeretném, hogy tönkremenjen és nem szeretném a korom és hamu szagát szagolni belőle a lakás takarításakor. Nekem kellett rosszul éreznem magam miatta. Mondta, hogy mindenhol máshol oda szokták adni és semmi baja nem szokott lenni.
Ha egy létrát kér, adok. OK. azt ne hordjon magával, de a gázkazán tisztításához alapvető munkaeszköz egy porszívó. Azt legyen szíves magával hozni.
-csak eszembe jutott-

Jó példám is van: A klímaszerelő szaki -P@nn@nklím@- hozott magával ipari porszívót és a falfúráskor használta is. Szépen dolgozott.

[ Szerkesztve ]

(#1760) Teaway válasza Joci93 (#1757) üzenetére


Teaway
veterán

„Majd lehet felsöpörni.”

Nem a munka utáni takarításhoz kell, hanem a vágás KÖZBENI porelszíváshoz!

Nincs itthon csokid??

(#1761) Joci93 válasza Teaway (#1760) üzenetére


Joci93
senior tag

Ja, erre nem is gondoltam. Ennyire érték ezekhez a dolgokhoz.

csemberlen: én is gondoltam erre.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#1762) swoody


swoody
senior tag

[link]
kirkri
demars
BB9000
Koszonom a segitsegeteket, kicsit megbirizgaltam a foglalatot es kapott egy v-tac izzot, azota nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#1763) Zaji


Zaji
őstag

Vezeték nélküli csengőkkel kinek milyen tapasztalata van? Én a vezetékes híve vagyok, de amikor megemlítem mivel jár a nem létező vezetékek kiépítése az ügyfelek 95%-a nemet mond, mert: "van vezeték nélküli csengő 3000 forintért".
Az EMOS -t raktam most egy házhoz próba képen.

[ Szerkesztve ]

(#1764) bluemirage válasza Zaji (#1763) üzenetére


bluemirage
őstag

Tipp:

Az elem nélküli, dinamós (pontosabban kinetikus :) ) elven működőt eddig 2 helyre raktam. Félemetes, hogy mennyi falon megy át. itt elég drága, de szerintem én vettem ár 4 eFt környékén is.

Van 3 hangerő rajta. Hangos, rohadt hangos és extrém hangos... mit az állat. :)
Van 20 csengőhand, de az alapértelmezett első a legjobb és arra is áll vissza, ha áramszünet van... vagy kihúzzák.
Melegszik, de szerintem ez bele van kalkulálva. A külső része felrakható okosan is nemcsak ragasztással.... főleg a nyomógombja és a működési elve ami miatt szerintem elég tartós.

Elemest nem vagyok hajlandó felszerelni.... ahhoz nem elég érettek az ügyfelek. Ezt értsd ahogy akarod és ugyanez van az elemes termosztátnál is.... csak ott nincs mozgástér.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#1765) radi8tor válasza bluemirage (#1764) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#1766) kirkri válasza Zaji (#1763) üzenetére


kirkri
addikt

Célnak teljesen megfelelnek, max. az olcsóbb verzióknál az szokott előfordulni, hogy az ugyanazon a frekvencián működő garázskapunyitó, vagy hasonló csengő bezavar és annak a távirányítója időnként becsenget, amikor nyitják a garázskaput.

Lássuk be, egyre inkább kiszorulnak a vezetékes csengők, már a kamerás, wifi kapcsolatos kaputelefonok is megfizethető áron vannak és ezért egyre jobban elterjednek. (Ráadásul hatalmas előnyük, hogy akár egy esetleges betörés is elhárítható vele, mert a terepet felmérő illető nem fogja tudni, hogy a házból válaszoltak neki, vagy akár 200 kilométerről. )

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1767) Joci93 válasza bluemirage (#1764) üzenetére


Joci93
senior tag

Azta, én még nem is hallottam ilyenről. Mamámék mindig az elemes csengővel szenvednek. De jó, hogy a múltkor bírtam ide. :))

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#1768) radi8tor válasza kirkri (#1766) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Wifis cuccokkal az a baj, hogy fillérekért lehet venni zavarót hozzá ami leülteti a hálózatot a betörés idejére.

⭐ Stella

(#1769) kirkri válasza radi8tor (#1768) üzenetére


kirkri
addikt

Egyetértünk, nem is az IP kamerára értettem, csak a videós kapucsengőt említettem, mint a védelem lehetséges első lépcsőjét.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1770) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Betegápoló ágy távirányítója vszeg kontakthibás, ezért egyre nehezebb használni. Ilyesmiről van szó, de 50 euró + szállítás elég vaskos lenne érte. Meg lehet valahogy javítani? Villanyszerelő vagy más szaki meg tudja állapítani, hol van a szakadás, és helyre tudja hozni?

(#1771) Anonymus44


Anonymus44
újonc

Sziasztok!

Van nekem egy neoncsöves busz lámpa ami ugye 24V-os. Nos, azt szeretném megkérdezni hogy esetleg meg lehet csinálni hogy 220-ról világítson? Nem nagyon értek a villanyszereléshez azért kérdezem.
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#1772) radi8tor válasza Apollo17hu (#1770) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezeknek a nyomógombja fóliára ragasztott érintkezőkből áll. Javítani nem tudom hogy lehet, de pl más kapcsolót lehet forrasztani a helyére csak ahhoz barkácsolni is kell.
Ez nem igazán villanyszerelő témakör. Biztos vannak akik ilyen eszközöket javítanak és akkor megúszható a szállítási költség.

⭐ Stella

(#1773) radi8tor válasza Anonymus44 (#1771) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerezned kell hozzá egy 24V adaptert. Olcsóbb lenne 220-as fénycsövet venni, nem?

⭐ Stella

(#1774) Apollo17hu válasza radi8tor (#1772) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Kicsit félreérthető voltam. Majdnem biztos, hogy a távirányító megfelelően működik. A hiba a kábelezésben van, mert ha egy bizonyos szögben tartom a távirányítót, akkor megfelelően működik. Ha viszont elmozdítom, akkor egyáltalán nem reagál. Kábelt cserélni vagy toldozni/foldozni milyen szakit érdemes keresni?

(#1775) radi8tor válasza Apollo17hu (#1774) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos vannak erre specializálódott javító cégek. [link]

⭐ Stella

(#1776) Apollo17hu válasza radi8tor (#1775) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Koszonom!

(#1777) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Érdeklődni szeretnék a hozzáértőktől, hogy manapság nagyságrendileg kb. mennyibe fáj egy fázisbővítés? Eon terület, jelenleg 1 fázis 32A van, ennek a 3 fázisra bővítéséről lenne szó, ampernövelés nélkül. Napelem miatt vetődött fel a kérdés, mert úgy néz ki, 1 fázison már csak max 2,5 kWa-s rendszert engedélyeznek.
Továbbá, azt lehet tudni, hogy 3 fázis igénylése esetén előbb mindenképpen cserélik az órát, és majd utána, a napelem üzembe helyezésénél ismét, amikor oda-vissza mérős lesz, vagy egy cserével meg tudják ezt oldani?

(#1778) demars válasza Voice24 (#1777) üzenetére


demars
addikt

Szia.
Nem vagyok regisztrált szerelő, konkrét folyamatot így nem tudom. Az szinte biztos, hogy lehet előre tervezni, legalább szekrénnyel, amibe majd cserél órát az EON.
Viszont szerintem 3 fázisra a 32A az nagyon kevés! Gondolj csak bele, lesz 2 db 10A -os és egy 12A os kismegszakító! (Lehet, hogy nem így osztják el, de jó nem lesz).
Mi üzemel 10A -ről???
Én javaslom az amperbővítést is!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1779) csemberlen válasza demars (#1778) üzenetére


csemberlen
őstag

Többször találkoztam új lakásnál 3 fázisú szekrény 6-10-16A kiosztással. De legalább egyszerűen bővithető.

Voice24: 3*16A a minimum ami már élhető, egyszeri hálózafejlesztési költség.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1780) Zaji válasza Voice24 (#1777) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Teljesítmény igényt kell először kiszámolni. 3 fázis esetén, ahogy csemberlen fórumtárs is írta, 3x16 A -rel érdemes számolni. Az ár a jelenlegi fogyasztásmérőtől függ, ha azt cserélni kell annak is van költsége. Itt az árat az határozza meg milyen tarifákat kell kiépíteni: A, B, H?
Ezen felül 3600 Ft/Amper a nettó díja.

(#1781) Voice24


Voice24
őstag

Köszönöm a válaszokat, de költség terén még nem vagyok előrébb. Jelenleg kb. 4000 kWh az éves fogyasztásunk, de ehhez a mostani támogatással hozzájönne 2 db klíma, és hát ugye lenne a napelem rendszer. 3 fázisra bővítés esetén vezetékeléshez is hozzá kell nyúlni, és ha igen, milyen szinten?

(#1782) radi8tor válasza Voice24 (#1781) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak napelemes cégek akik ingyen is segítenek a méretezésben. Illetve akiktől veszed majd a napelemet azok meg főleg segíthetnek.

⭐ Stella

(#1783) kirkri válasza Voice24 (#1781) üzenetére


kirkri
addikt

Minimum annyiban mindenképp hozzá kell nyúlni a vezetékeléshez, hogy a jelenlegi 1 fázisra ("1 vezetékre") kötött fogyasztókat szét kell osztani három fázisra. És mindezt úgy kell megtenni, hogy arányosan legyen terhelve a három fázis. Ha szerencséd van és a jelenlegi egy fázisod is észszerűen lett kialakítva, akkor elég a lakáselosztóban ezt a szétválasztást megcsinálni. Ugyan nagyon leegyszerűsítve, de ha a lakáselosztóban van 7-8 kismegszakítód, akkor jó eséllyel nem lesz gond, mert eleve több "kör" lett kialakítva a házban. Egy ismerősömnél láttam olyat (elég régi ház), hogy mindössze 2 kismegszakító volt a lakáselosztóban arra volt minden felfűzve a házban. Ott már nem egyszerű megoldani a szétválasztást egy három fázisra bővítés esetén.

Nekem is most van beadva a HMKE igényló egy fázisra, 4.6kW-ra, ha elutasítják, akkor mihamarabb ki kell csináltatni a 3 fázisra bővítést.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1784) kirkri


kirkri
addikt

Lenne egy olyan kérdésem, hogy három fázisra bővítést lehet fázisonként eltérően igényelni?

Gondolok itt arra, hogy jelen pillanatban nincs szükségem 3 fázisra, így a napelem rendszerem - ha az ELMŰ rábólint - 1 fázisú lesz. Viszont a jövőben adódhat úgy (elektromos autó), hogy szükség lesz a három fázisra. Ilyenkor lehetséges olyan bővítés, hogy 1x25A + 2x16A a szokásos 3x16A, vagy 3x32A helyett? (Mert akkor 1 fázison megmaradhatna az inverter betáplálása, de a 3 fázisú töltő lehetőségétől sem esnék el) Tudom észszerűbb lett volna most eleve 3 fázisra bővíteni és 3 fázisú invertert feltenni, de nem így alakult.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1785) csemberlen válasza kirkri (#1784) üzenetére


csemberlen
őstag

Kisebb különbséggel lehetséges. pl1* (16-20-25)

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1786) demars válasza csemberlen (#1785) üzenetére


demars
addikt

Ha engem kérdeznek 20-20-25 A !
Ezt normálisan szétosztva, megfelelő vezetékekkel. Mindenre is elég. :DD
Öcsém műhelyt csinál, jövő héten szerkezet összeállítás, utána szendvics panelek mennek fel. Nála is 20-20-25 A van.
Igazából néhány nagyobb fogyasztó lesz csak: csápos emelő, kompresszor, présgép, co hegesztő. Jól végiggondolva keveset menne együtt ezek közül kettő. Bár a rendszer Simán bírja.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1787) radi8tor válasza demars (#1786) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De minek fizessen 100e többet az ember ha nincs rá szüksége?!

⭐ Stella

(#1788) kirkri válasza csemberlen (#1785) üzenetére


kirkri
addikt

Igazából nekem elég lenne 25-10-10 is, mert ugyan a 25A az adott az inverter miatt, de a másik két fázisra egy autós töltőnek elég kellene lennie a 10A-nek. De természetesen alkalmazkodom majd ahhoz, amit enged az áramszolgáltató a 25A mellé. Köszi az infót! :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#1789) csemberlen válasza kirkri (#1788) üzenetére


csemberlen
őstag

10A autotöltésre sovány lesz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1790) demars válasza radi8tor (#1787) üzenetére


demars
addikt

Mert nem tudja, hogy nincs rá szüksége.
Előre kell tervezni, még a jövőbeni fejlesztést is figyelembe kell venni.
Utólag macerás és húzzák a szájukat amikor a leszigetelt, színezett háznál, szép térburkolatos udvarnál ásni vésni kell!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1791) kirkri válasza csemberlen (#1789) üzenetére


kirkri
addikt

Nem néztem még jobban utána, mert egyelőre nem aktuális, de úgy rémlik azt olvastam, hogy jellemzően 10-16 Amperes töltők az otthoni töltők, de ezek szerint tévedtem.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1792) Voice24 válasza kirkri (#1783) üzenetére


Voice24
őstag

Most a 32A 6 kismegszakítóra van bontva, van egy a kazánnak, egy a villanytűzhelynek, egy a mosógépnek/szárítógépnek, valamint 3 különböző körön vannak a lámpák, konnektorok.

(#1793) Jabby válasza kirkri (#1788) üzenetére


Jabby
őstag

Hogy mekkora áramra van szükséged, az nagyon függ, hogyan használod az autót. Vagyis napközben mennyi km-t mész vele, hány százalékosan rakod fel este otthon a töltőre.

A példa kedvéért nézzünk egy 20 kWh/100 km-es fogyasztású villanyautót (a mai autók ezt bőven teljesítik autópályán is):
1x10A = 2,3 kW ==> 8,7 óra/100km ==> 92 km/8 óra,
1x16A = 3,7 kW ==> 5,4 óra/100km ==> 148 km/8 óra,
1x 32A = 7,4 kW ==> 2,7 óra/100km ==> 296 km/8 óra,
3x16A = 11 kW ==> 1,8 óra/100km ==> 440 km/8 óra,
3x32A = 22 kW ==> 1 óra/100km ==> 888 km/8 óra.

Tehát ha naponta 100 km alatt autózol, akkor megfelel a 10A, feltételezve, hogy napközben nem töltesz kúton, munkahelyen, stb.
3,7 kW-os töltő esetében viszont már napi 150 km-t megtehetsz.

Egyébként én a jövőre is gondolva, mindenkinek 7,2-7,4 kW-os EVSE fali töltőket javaslok.
S ahogyan demars írja, előre kell tervezni, szakemberrel kell megvizsgáltatni a hálózatot, mert töltéskor órákon keresztül fog nem kevés áram átfolyni azon az áramkörön.

(#1794) kirkri válasza Jabby (#1793) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi a levezetést! :R

Szerencsére azzal a résszel nem lesz gond, hogy nem bírná a hálózat, mert a garázsba kerülne a töltő és az a belépési pont a kültéri mérőhelytől, így ott még 16mm2-es vezeték lép be a házba, ezért bármit ki lehet oda utólag alakítani.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1795) kirkri válasza Voice24 (#1792) üzenetére


kirkri
addikt

Hirtelen nem találom, hogy 3x mennyi ampered lenne a bővítés után, de szerintem ezt a meglévő 6 ágat szépen el lehet osztani a lakáselosztónál 3 fázisra. A legideálisabb megoldás az lenne, ha egy lakatfogóval szépen le tudnád méregetni az ágakat és aszerint szétosztani három fázisra, hogy melyiken mekkora áram folyik. Ennek hiányában marad az, hogy leolvasgatod a fogyasztókon lévő adattáblákat és eszerint igyekszel nagyjából azonos 3 kört kialakítani. Esetleg nem tudom, hogy az említett két klímának van-e kialakítva előre elektromos kiállás, ha nincs, akkor azt is tervezd bele az új hálózatodba.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1796) Rolly válasza Jabby (#1793) üzenetére


Rolly
veterán

Autópályán 130-140nel nincs olyan autó ami ezt teljesitene :), mármint a 20 kWh alatti fogyasztást... Még a Tesla Model S (és többi is) inkább 22-25 között fogyaszt télen autópályán. Ami ezt kb tudja az egyedül a Hyundai Ioniq...

Amúgy autópályán inkább 27 kWh körül mennek (130nal) a PSA autók, és az eTron ... 22-25 között a Kia, Hyundai Kona...

Átlag fogyasztásunk viszont a e208cal bele fér a 20ba vidéki utakon max 120szal menve 22-23ba most télen...

De mivel az átlag valóban 20 télen így amúgy a számítás rendben van (esetleg 10% körüli veszteséget kell még bele kalkulálni)... Nyáron ez a 20 inkább 15

(#1797) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Tegnap befürödtem egy forrasztással. Ismét megállapítottam, hogy nem megy nekem :(
0,75 -ös hajlékony vezetéket szerettem volna toldani, forrasztással (motor akku kivezetés, töltés miatt, végére speciális csatlakozó, CTEK mx05 gyorscsatlakozó)
Egyszerűen lefutott a cin róla.
Régi cinem van, lehet, hogy az a probléma?
A páka is nehezen melegítette a vezetéket.
Milyen pákát és cint ajánlotok? Kell kezelni valamivel a vezetéket (forrasztóvíz, paszta, stb)?
Végül zsugorozható toldóhüvellyel oldottam meg.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1798) bluemirage válasza demars (#1797) üzenetére


bluemirage
őstag

A leírtak alapján nem a páka volt a hibás. Ha feltételezzük, hogy a megfelelő gyakorlat és ügyesség is megvolt... akkor én a forrasztóónra (cin' :U ) gondolok.

Az ilyen kisebb, azaz elektronikai munkák a forrasztózsírral már előre kevert ón a legjobb. Ez szemmel nem látszik, de az ón üreges és benne van a zsír, vagy máshogy van belekeverve. Így pont jól adagolódik a munka során. szerk.: vannak spec. keverékek és minőségek, melyek olyan anyagot is befognak amiről más ón lefut.

A merev, zsírt nem tartalmazó ón jó pl. rézcsövek forrasztásához.

Illetve az is lehet, hogy nem forrasztható volt a vezeték... A lefutott szó alapján... lehet, hogy lakkozott, vagy más bevonattal ellátott volt. Ha így van, akkor azt a bevonatot le kell oldani róla. Pl. aceton stb... Ilyet leoldást már láttam, de még nem csináltam... Ekkor szerintem jobb máshogy megoldani, ahogy Te is tetted.

Volt idő még régen amikor hetente többször is... de már lassan 10 éve nem forrasztottam :B

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#1799) demars válasza bluemirage (#1798) üzenetére


demars
addikt

Gyakorlat kicsit kevés volt, valószínű az ónnal volt gond!

Köszi a tippeket!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1800) radi8tor válasza demars (#1799) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem biztos, én oxidos vezetékre tippelnék.
Amit bluemirage említett az is előfordul (lakkozott vezeték), de olyat leginkább fülhallgató kábelnél láttam nem 0,75 vezetéknél.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.