Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) cOxeR válasza radi8tor (#1097) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi! :)

(#1102) cOxeR válasza PainKiller13 (#1100) üzenetére


cOxeR
Ármester

Talpfüggeszték vagy lámpafüggeszték takaró (utóbbi csak egy műanyag borítás a horog fölé, másik pedig fém konzollal együtt van)

[ Szerkesztve ]

(#1103) PainKiller13 válasza cOxeR (#1102) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igazából pont ilyet vadászok mint amit bekarikáztam, de sehol nem találok :(

(#1104) Teaway válasza PainKiller13 (#1103) üzenetére


Teaway
veterán

Az nem a lámpa része?
Szerintem vele együtt kapod, legalábbis én eddig minden lámpához találtam a csomagban takarót.

Nincs itthon csokid??

(#1105) PainKiller13 válasza Teaway (#1104) üzenetére


PainKiller13
őstag

Amit adnak hozzá az egy hosszú egyenes, én pedig háromszög alakban szeretném elhelyezni a 3 lámpát, ezért keresek hozzá.

(#1106) cOxeR válasza PainKiller13 (#1105) üzenetére


cOxeR
Ármester

Bauhaus-ban lehet kapni, többféle színben, többféle vezeték kimenettel. Webshopban keress rá. Máshol is fogsz találni.

(#1107) PainKiller13 válasza cOxeR (#1106) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi!

Nem tudsz esetleg linkelni? :R

[ Szerkesztve ]

(#1108) PainKiller13 válasza PainKiller13 (#1107) üzenetére


PainKiller13
őstag

Megtaláltam, köszi!

(#1109) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Egy olyan okos eszközt akarok venni ami ki tudja mutatni az egész házam fogyasztását, ebből pedig statisztikákat gyárt nekem. Normál és H tarifám van 3 fázis.
Villanyszerelés most készül a házban szóval bármit bárhova be tudok kötni, még kb 10 napig itt a villanyszerelő.
Némi keresgéléssel csak "buta" számlálókat találtam.

Tudtok tippeket adni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1110) Real_Necro válasza daninet (#1109) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha van hely, létezik kifejezetten 3 fázisú fogyasztásmérő, de miért nem kérdezed meg a villanyszerelőd?
Bár olyan, ami statisztikát készít, nem tudom van e...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1111) radi8tor válasza daninet (#1109) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen irányba keresgélj: [link]
Saját tapasztalat nincs vele.

⭐ Stella

(#1112) Teaway válasza daninet (#1109) üzenetére


Teaway
veterán

Shelly_EM

Nincs itthon csokid??

(#1113) daninet válasza Real_Necro (#1110) üzenetére


daninet
veterán

Azért nem kérdezem, mert egy boltból hord minden anyagot, és ott tudom, hogy mi van. Plusz nem akarom, hogy egy általam ismeretlen kütyüt építsen be. Kis túlzással ez olyan mintha helyetted venne telefont. Ez egy tech cucc, én akarom kiválaszatni, majd kifizetem, hogy beépíti.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1114) daninet válasza Teaway (#1112) üzenetére


daninet
veterán

Köszönöm a tippeket megnézem

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1115) daninet válasza Teaway (#1112) üzenetére


daninet
veterán

Ennek a 3 fázisú verzióját vettem meg végül. Még egyszer köszi a tippet :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1116) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis segitseget/tanacsot szeretnek kerni.
Egyik percrol a masikra megszunt mukodni a sutom.(villany)

A tulaj szerint csak az ajto feletti tablaban halt meg a biztosito, es volt mar ilyen vele is.

Fogalmam sincs, hogy a 4 kozul melyik halhatott meg, mert az a kis szines vacak a vegukon mindnek sertetlen. 🤷
Ha fogom es kicserelem mind a negyet, akkor tortenhet e annal nagyobb baj, minthogy tok feleslegesen csereltem ki, ha esetleg mas volt a problema? Nem tudom ertheto e a kerdes. :D

Illetve masik kerdesem, hogy kisebbet, 25 helyett 20 amperest szabad e beletenni, tortenhet e valami problema? Nyilvan az aramerossegek kozti kulonbseget ertem, arra vagyok kivancsi, hogy ram fog e egni a lakas a kisebb "teljesitmenyu" biztositotol. :D Nagyobbat nem szabad, az tiszta.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#1117) radi8tor válasza persil (#1116) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kerámia biztosítékról beszélünk?
Ritka esetben de előfordul, hogy nem látszik rajta hogy kiolvadt.

Persze rakhatsz bele kisebbet nyugodtan, semmi károd nem lesz belőle max hamarabb (kevesebb túláramnál) old ki.

⭐ Stella

(#1118) persil válasza radi8tor (#1117) üzenetére


persil
nagyúr

Olvadobiztosito, ez kimaradt, elnezest!

"max hamarabb (kevesebb túláramnál) old ki"
Jahm, ez a resze teljesen egyertelmu, de mivel nem ertek hozza, nem tudtam, hogy kart tud e okozni a kisebb.

Koszi a valaszt! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#1119) radi8tor válasza persil (#1118) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A kisebb semmi kárt nem tud okozni, inkább kellemetlen lehet neked ha olyan helyre teszel kisebbet, ahol épp határon van a 25-ös.
Nagyobbat meg a foglalat miatt nem tudsz bele tenni, mert úgy van kitalálva, hogy mindegyik biztosítéknak más a mérete.

⭐ Stella

(#1120) persil válasza radi8tor (#1119) üzenetére


persil
nagyúr

Fogalmam sincs, hogy hataron van e a 25-os, de akkor majd kiderul. 🥳

Ket 10-es es ket 25-os van a kis szekrenyben alapbol, 10-est sikerult is szerezni, szal a ket 25-os helyere gondoltam a ket 20-ast.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#1121) Jabby válasza persil (#1120) üzenetére


Jabby
őstag

Valószínűleg az egyik 25-ös lesz a sütőé.
Próbáld megcserélni első körben a két 25-öst, s ha még úgy sem működik a sütő, akkor pedig a két 10A-t is.
Ha ezután sem kapcsol be a sütő, akkor a készüléknél lesz a gond.

(#1122) persil válasza Jabby (#1121) üzenetére


persil
nagyúr

Rendben, koszi.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#1123) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Lenne egy fittnes gép amibe eltörött kapcsoló és két vezetékkel van bekötve.

Vettem bele egy kapcsolót de az meg 3 vezetékes és világítós.

Kérdés az,hogy belehet ezt kötni úgy hogy világítson is de csak 2 vezetékem van? Vagy csak én nem dugtam fel jó helyre ,mert sehogy sem akar sikerülni.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1124) Zaji válasza Angel2014 (#1123) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Kell neki egy Nulla is.

(#1125) Vertigo18 válasza Angel2014 (#1123) üzenetére


Vertigo18
addikt

A háromból bekötés után még két lábát össze kell kötni, ezzel meg lehet csinálni azt is, hogy folyamatosan világítson, meg azt is, hogy csak akkor, ha bekapcsolják magát az eszközt.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1126) Zaji válasza Vertigo18 (#1125) üzenetére


Zaji
őstag

Valamint meg lehet csinálni azt is, helyes bekötés esetén, hogy látod amikor van tápfesz, de nem működik a kapcsolt elektromos gyártmány. Csak egy nullát kell rákötni a betáptól....

(#1127) mamboo


mamboo
tag

derűs napot!
eddig mindig édesapámat kértem, hogy segítsen de most ezt én magamnak szeretném megoldani.
természetesen teljes áramtalanítás után, hogy kössem be ? amúgy miért van két kék kábel?
köszi
E

[ Szerkesztve ]

(#1128) Zaji válasza mamboo (#1127) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Barna - fekete
Középre - zöld sárga
Kék - kékek (ha van lehetőség akkor egy 3-as Wago-ba legyenek kötve amiből egy harmadik szál menne a lámpába)

(#1129) mamboo válasza Zaji (#1128) üzenetére


mamboo
tag

Igyekszem, köszönöm.
üdv

E

(#1130) mamboo


mamboo
tag

és wago nelkul megoldhato?

(#1131) radi8tor válasza mamboo (#1130) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, a két kéket kösd a fehér csoki kék kábelére.

Hogy miért van két kék az egy jó kérdés. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1132) retesz147 válasza radi8tor (#1131) üzenetére


retesz147
addikt

Sorolták a nullát, jó lesz az úgy címen...

Xiaomi 13 eu dev...

(#1134) proradeon válasza retesz147 (#1132) üzenetére


proradeon
őstag

Sziasztok!

Nem rég vásárolt panellakásban lecseréltem a (ránézésre) 40 éves csillárokat modern, Obiban vásárolt, fém alaptestű lámpákra. A bekötéssel nem volt probléma, azonban nincs kihúzva zöld-sárga a lámpákhoz (meg úgy egyáltalán a csatlakozódobozukba se), így azt nem is tudtam bekötni. Csak a fázis és a nulla lett bekötve. Így viszont földhöz képest az egyik lámpa testén 44V-ot, a másikén 26V-ot mérek. Kipróbáltam, hogy ha átmenetileg bekötök neki egy földet, akkor mi van. Természetesen ez esetben 0V mérhető. :)

Mivel nem fogom újravezetékezni a lakást, így csak érdeklődésképpen kérdezném, hogy mi lehet ez a két feszültség? Valamiféle indukált fesz?

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1135) Exian válasza proradeon (#1134) üzenetére


Exian
őstag

Számítógép házán akár 110 V-ot is mérhetsz :) :(

Részvétem amúgy, ezelőtti panellakásainkban nekünk sem volt sehol föld (csak a konyhában, fürdőben) és alumínium kábelek voltak. Ezek jellemzően 40-50 évnél idősebb panelek voltak. A mostani panel elég fiatal (utolsó építésűek közötti, alig 30 évesek se), itt hála Istennek minden konnektor és plafonon lévő lámpák is földeltek már és réz kábelezés van, már a villanyórától indulva.

(#1136) proradeon válasza Exian (#1135) üzenetére


proradeon
őstag

Igen. Itt is csak a konyhában, fürdőben, és az előszobában van föld.

"Számítógép házán akár 110 V-ot is mérhetsz."

Ezt még nem néztem. De már nem is fog kiderülni, mert a PC konnektorához kihúztam falon kívül egy földet. :) Sajnos ez a mennyezeti lámpák esetében nem megoldható anélkül hogy vésnék, vagy hogy feltűnően ott menne egy vezeték a fal közepén. :N

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1137) radi8tor válasza proradeon (#1136) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mennyezeti lámpát nem fogdosod, főleg nem vizes kézzel. Nem lesz belőle gond normál felhasználás mellett.

⭐ Stella

(#1138) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Kültéri IP kamerához messze van a 220 a padláson, ezért vettem az adapteréhez egy 10 méteres dc12 hosszabbítót (AWG#20; Plug size: 5.5mm(outer diameter) x 2.1mm(inner diameter)). Meghajtja ugye? Gondolom mivel kis fogyasztású (6-7W) egy ilyen kamera kicsi a feszültség és az amper is ezért lesz kraft a végén ugye? :R

[ Szerkesztve ]

(#1139) Jabby válasza bigdady (#1138) üzenetére


Jabby
őstag

Pontos számításhoz tudni kellene a kamera teljesítményét, illetve a "hosszabbítód" vezetékének a keresztmetszetét.
De biztosan nem lesz gond, mert 10 méteren 10W-al számolva, 0,5-ös vezetéket használva a fesz. esés0,4V körül van.

(#1140) Exian válasza bigdady (#1138) üzenetére


Exian
őstag

Ilyen kis távon szerintem sem lesz gond vele, hosszabb távra meg PoE. Én is így hidaltam át egy ~100 méteres távolságot UTP-vel, igaz, ott csak kis feszültséget (5 V) kellett átvinni, a megtáplált eszköz nagyon minimális ampert evett. Azt azért nézd meg, hogy hány ampert eszik a kamera, volt már olyan kamerám, aminek bizony kellett bikább tápegység, de egy normális PoE megoldással ilyen rövid távon az UTP-n simán mehet.

Tehát: ha a kamera eleve UTP-s, akkor az UTP-n talán jobb vinni neki egy PoE splitterrel az áramot, és akkor csak 1db kábel megy a kamerához.

[ Szerkesztve ]

(#1141) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Fali kábelcsatornába milyen trükköt szoktatok alkalmazni, hogy ne legyen egy rémálom a kábelek befűzése a fedél rápattintásakor? Azok a csatornák, amikben van rendező/tartó hurok az gondolom elég drága/ritka. Csak ilyen padlószegélyhez való csatornánál látok kábelrendezőset. Engedjem el a témát?

1 eres vezetéket vagy 3 eres kettős-szigeteltet célszerű csatornában használni? Én a 3 eres felé hajlok. :)
Családi ház újrakábelezése lenne a terv csatornával mert falban csak 1 cső van és laknak a házban (nem kéne végig vésni hanem csatorna a gerincvezetékeknek).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1142) Jabby válasza radi8tor (#1141) üzenetére


Jabby
őstag

Egy eres (MCu) vezetéket is szépen el tudsz helyezni kábelcsatornába, ha pl. kb. 30 cm-enként szigetelőszalaggal összefogod őket.

"...csatornával mert falban csak 1 cső van..."

Vagyis új áramköröket is tervezel, azért nem megoldás, hogy a régi csőben egyszerűen újra húzod az új vezetékeket?

(#1143) radi8tor válasza Jabby (#1142) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jelenleg csak 2 olvadó biztosító van az egész házra meg a villanyóra alatt egy kismegszakító. Szóval nagyon alul van méretezve a ház - gondolom anno a spórolás jegyében a lehető legkevesebb kábelezéssel oldották meg. :W

⭐ Stella

(#1144) Jabby válasza radi8tor (#1143) üzenetére


Jabby
őstag

Nem lesz esztétikus végigmenni az egész házon falon kívüli kábelcsatornával...
Nem lehet alternatíva a padláson menni a gerinccel? Csak a helyiségekben, a födém és a kötődobozok között kellene csak falba vésni.

(#1145) radi8tor válasza Jabby (#1144) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajna az sem opció, mert padlástér nem járható - jelenleg nincs lépcső :D (meg asszem betonfödém van, de megkérdem)
Elméletileg csak egy hosszú egyenes előszoba/hall részen kellene végigvinni a csatornát, a csatorna alatt meg kiállni bevésett gégecsővel a fali kötődobozokhoz.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1146) Jabby válasza radi8tor (#1145) üzenetére


Jabby
őstag

Értem... :)

(#1147) Exian válasza radi8tor (#1143) üzenetére


Exian
őstag

Biztos, hogy kábel is kevés van? Ezelőtti lakásunkban is csak 2db olvadó biztosító volt, majd megbontva derült ki, hogy millió kábel futott be, el tudtuk szeparálni 10db kismegszakítóra az egész hálózatot, ami korábban 2db biztosítóra volt kötve. 1db volt a lámpáknak, 1db a konnektoroknak. De a valóságban gyakorlatilag minden lámpa külön be volt drótozva a biztosító doboza alá, meg a konnektorok is, persze azért voltak konnektorok, amik fel voltak fűzve, de szobánként azért külön. Így mindent szét tudtunk választani és külön megszakítót kaptak.

[ Szerkesztve ]

(#1148) radi8tor válasza Exian (#1147) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Végül is mondasz valamit... biztos hogy van több kör, mert az emeleten is megy keresztbe húzott kábel hátra egy később kialakított részhez...
El kell mennem oda még egyszer megbontani a táblát.

⭐ Stella

(#1149) Exian válasza radi8tor (#1148) üzenetére


Exian
őstag

Jah. Ilyen volt eredetileg, majd elkezdtük építeni a táblát, oszt' előkerültek a kábelek, de ez még csak kb. a fele volt :D És ez csak egy kis 2 szobás panel volt...

[ Szerkesztve ]

(#1150) csemberlen válasza Exian (#1149) üzenetére


csemberlen
őstag

Igen ismerős, tipikus panel, sokszor szétégett sorkapcsokkal

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.