Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) csemberlen válasza Blackmate (#2848) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha FI relé is került bele akkor *5-ös

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2852) Goldshadl


Goldshadl
újonc

ISziasztok!
Van egy olyan problémám,hogy 6-os mélységű tiplinek fúrtam lyukakat az előszobában, lebegő polcoknak. Ebből egy fel is került, a Digis új routernek, az alatta lévő lyuk is ok, de a legalsó jobb oldali lyuknál folyton szikrázva, durranva lecsapja a biztosítékot. Először azt hittem, a fúrógép az, de nem, hanem a lyuknál van valami..., tettem fel képeket a lyukról közelről, a normálistról is, meg a másikról ami egyszer 2x durranva, egyszer szikrázva vágta le harmadszor is az áramot.Teljeskörű felújítás volt 4 éve, és abba a sarokba tudtommal nincs semmi, a régi kaputelefon volt régen valahol ott, de az új átkerült másik falra, ott lett bekötve. Ott lehet még áram? Mit fúrhattam keresztül? Mit lehet most ezzel csinálni? Gletteljem vissza, és ok, vagy van-e valami teendő ezzel?
Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#2853) lappy válasza Goldshadl (#2852) üzenetére


lappy
őstag

Ezt csak tudatos átvizsgálással lehet megtudni.
Ha tudod melyik kismegszakítóhoz tartozik akkor talán az elmenő vezetéket lehetne vizsgálni.
A glettelés viszont nem ajánlott (sérült vezeték- szikra- tűz).

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2854) Goldshadl válasza lappy (#2853) üzenetére


Goldshadl
újonc

Köszönöm. Sajnos nem tudom, hová tartozik, arról sem tudtam, hogy ott áram lehet, hisz akkor nem fúrok oda. Most el kell mennem dolgozni. Ha nincs piszkálva, a vizsgálatig, magától nem tud begyulladni, remélem. Vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#2855) lappy válasza Goldshadl (#2854) üzenetére


lappy
őstag

Nem fog begyulladni, de ha félsz akkor a hozzá tartozó kismegszakítót lekapcsolod ha nincs rajta olyan fogyasztó aminek egész nap mennie kellene. Mivel nem tudom mi van az áramkörön így biztosat nem lehet mondani, hogy meddig "üzembiztos".

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2856) Goldshadl válasza lappy (#2853) üzenetére


Goldshadl
újonc

Abban a sarokban nem volt vésés, oda nem vezettettem a falba semmit, míg az egész lakásban végig rendesen műanyag csőben van minden, ezek vannak összekötve a kapcsoló táblába. Az valami régi alu vezeték maradvány lehet, ami el lett falazva, fogalmam sincs, hová vezet... nem szóltak róla, én meg megtaláltam. Jó kérdés, mit kezdjek vele most.Ez ezek szerint Villanyszerelő nélkül nem megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#2857) bluemirage válasza Goldshadl (#2856) üzenetére


bluemirage
őstag

Óvatos véséssel, bontással :C , fel fogja tárni a villanyszerelő azt a részt (hacsak nincs ilyen barkács ismerős pasi a közelben amíg kiér a villanyszerelő)... aztán úgy lehet látni, hogy mi a helyzet és hogyan lehet szakszerűen javítani az elfúrt vezetéket és ő talán meg is fejti, hogy hova megy.
Aztán vakolás, és festés... :K

Tipikusan egyébként a világítást régi aluvezetékét szokták sunyi módon itt-ott benthagyni, hogy ott még jó lesz egy 10W-os ledes égőhöz.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2858) hNp88 válasza bluemirage (#2857) üzenetére


hNp88
aktív tag

aztán mikor a paszta nélküli wagoban elég a vezeték, akkor meg csodálkozik a tulaj :(((

kültéren, lehetőleg szigetelés alá elhelyezett kötésdobozban ilyen módon kialakított kötés pedig bónuszpontot ér :DDD

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#2859) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Tudtok Budapesten a XVIII. kerületben tevékenykedő, jó villanyszerelőt ajánlani? Egy lámpát kéne beszerelni, illetve van valami hiba a hálózatban, időnként lemegy a kismegszakító.
Ha nincs konkrét név / cég, merre érdemes keresgélni, hogy ne nyúljak nagyon mellé?

Köszi!

üdv, adika4444

(#2860) brembo


brembo
tag

Sziasztok!
Tud valaki ajánlani egy Bp. környékén (Kistarcsa) dolgozó szakit, aki kivizsgálná, és meg is találná, hogy mitől kapcsolgat a fi relénk? Már volt nálunk villanyszerelő, de nem járt sikerrel.

(#2861) lappy válasza brembo (#2860) üzenetére


lappy
őstag

Segítség: első körben a készülék is okozhatja. második hogy az ÁVK hibás, harmadik hibás kötés
az elsőt az te magad is meg tudod vizsgálni, minden lekapcsolsz és bizony körönként vizsgálódsz hogy a jelenség újra előjön vagy sem.
A másodikhoz kellene egy új ÁVK és a 3. is szakember segít ebben.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2862) brembo válasza lappy (#2861) üzenetére


brembo
tag

Köszönöm, de az első körön már túl vagyunk. Nem találtunk hibás fogyasztót. A hiba teljesen random jön elő, van, hogy két hétig semmi gond, van amikor pedig naponta, különböző időpontokban, esőtől, párától függetlenül. Rábíznám szakemberre, csak tudom, hogy ezt a unkát kevesen vállalják el, mert nem mindig jár eredménnyel.

(#2863) csemberlen válasza brembo (#2862) üzenetére


csemberlen
őstag

Külső áramkörnél lesz a hiba 99%. Ki kell kötni a fázist, és a nullát is. Lépésrő lépésre egyesével haladva haladva. Óvatosan ha van 3 fázis a házban.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2864) lappy válasza csemberlen (#2863) üzenetére


lappy
őstag

mit értesz külső áramkör alatt?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2865) MrZed001 válasza brembo (#2862) üzenetére


MrZed001
tag

Javaslom megnézni ezt a videót:
https://www.youtube.com/watch?v=IGXto9zWmMc

Igen sok eszköz direkt szivárogtat áramot a földbe (PC, TV, hűtő, ...).
A videóban szépen be is mutatja hogy tudod áramkörönként mérni az aktuális szivárgást.

És hát mily meglepő, a megoldás igen gyakran ... több FI relé telepítése :D

(#2866) brembo válasza MrZed001 (#2865) üzenetére


brembo
tag

Köszönöm, ez hasznos videó, csak nincs ilyen spéci szivárgásmérőm. Multiméterrel gondolom nem tudok ilyet nézni.

Anno egy villanyszerelő úgy oldotta meg, hogy bekötött egy plusz megszakítót, ezzel kb. meg is szűnt a probléma. De azóta egy szaunaépítés miatt kapacitásbővítés volt nálunk (3 fázis lett), és a plusz biztosíték ki lett iktatva. Vissza is jött a probléma. :W

(#2867) MrZed001 válasza brembo (#2866) üzenetére


MrZed001
tag

Ez egy sima lakatfogó. Ráadásul alap AC-s elég neked.
A lényeg, hogy kimenő fázis és nullát kell összefogni. A kettő különbsége a szivárgás.
Ugyanezt (és kb ugyanígy) méri FI relé. Ha szivárgás eléri ráírt mA-ert(+/-), akkor leold.

(#2868) brembo válasza MrZed001 (#2867) üzenetére


brembo
tag

Magyarul, ha veszek egy ilyen alap lakatfogót, azzal működés közben meg tudom vizsgálni az egyes fogyasztókat úgy, hogy a hálózati kábelre simán rámérek?

(#2869) lappy válasza brembo (#2868) üzenetére


lappy
őstag

meg tudod nézni az áramfelvételt

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2870) MrZed001 válasza brembo (#2868) üzenetére


MrZed001
tag

Igen, látod hány Amper fogy azon a fázis kábelen.
És ha egyszerre fogod vele a fázis és a nullát, akkor látod mennyi nem jön vissza a nullán, azaz mennyi szivárgott el.

(#2871) brembo válasza MrZed001 (#2870) üzenetére


brembo
tag

Köszönöm a segítséget!

(#2872) csemberlen válasza lappy (#2864) üzenetére


csemberlen
őstag

Kültéri lámpa, kapcsoló, dugalj stb

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2873) csemberlen válasza MrZed001 (#2867) üzenetére


csemberlen
őstag

Egy sima lakatfogóval nem fogsz miliampereket mérni, a youtubos fogo 130e FT kb

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2874) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Ha van egy akkumlátor töltőm amire ez van írva: input: 5-5,5V-3.0A (a kötőjel helyett egy vonal és a pontozott vonal van) akkor azt tölthetem probléma nélkül egy 5.0V 2.4A powerbank-ről ugye?

(#2875) MrZed001 válasza csemberlen (#2873) üzenetére


MrZed001
tag

Jogos, 60-80 között kapni 1-5 mA-est. Picit lehet csalni kábelek többször áthúzásával.
85-ért már 0,001 mA-est is kapható: https://hu.rs-online.com/web/p/lakatfogos-meromuszerek/1367823/

Gondolkodtam én is rajta hogy vegyek, de volt a villanyszerelőmnek.

(#2876) brembo válasza MrZed001 (#2875) üzenetére


brembo
tag

Szóval akkor egy ilyennel semmire nem megyek?

Úgy értem, itt melyik adatot kell nézni?

[ Szerkesztve ]

(#2877) MrZed001 válasza brembo (#2876) üzenetére


MrZed001
tag

AC A: 1 mA - 600 A ... legkisebb 1mA amit mérni tud.
Ha 30 mA-ert keresel akkor már talán használható.
De ha csak sok 2-3 mA-est, akkor ez már sok lesz neki.
Lehet játszani, hogy pl 5x átfűzöd rajta ugyanazt a kábelt/kábelpárt (vagy direkt csinálsz egy ilyen kábelszakaszt, közbeiktatod élesnek) és akkor a mért eredmény máris 5x akkora érték lesz (romlik vele egy picit a precizitás, de semmi extra)

Szerintem inkább hívj olyan villanyszerelőt akinek van precíz. Mi is eljátszottunk vele.
Amit a srác a videóban nem mond, hogy nem elég csak rámérek és kész.
Pl lámpákat fel kell kapcsolni, aljzatba be kell dugni valamit és rendesen meghajtani.
Ugyanis nulla vezeték is lehet odacsípve/sérülve és pl 50W-nál még ok de 1000W-nál már megvan pár mA ezzel együtt a 30mA és leold Fi.
A szándékosan szivárogtatott mennyiséget is csak bedugott és működő eszközök mellett lehet mérni.
A sok kütyü mellett pedig ha összejön a szándékosan szivárogtatottból a 30mA akkor nincs más, mint több Fi berakása (és/vagy pár biztosíték cseréje RCBO-ra azaz FI-s biztosítékra)

[ Szerkesztve ]

(#2878) csemberlen válasza MrZed001 (#2877) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem a villanyszerelő vállalkozások 1%-ának sincs ilyen lakatfogója. Nekem is van vagy 5 db többek között ami DC ampert is mér, de ami szivárgót tud mérni olyat még nem vettem.
( van olyan lakatfogom ami kábelban is tud mérni átfolyó áramot)

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2879) MrZed001 válasza csemberlen (#2878) üzenetére


MrZed001
tag

Nem azt mondom, hogy minden villanyszerelőnek egy negyed-fél milliós érintésvédelmi készülékkel kellene kimennie (DE).
Viszont ha már FI relét tesz be akkor igen is legyen nála a hibakereséshez nélkülözhetetlen szivárgásmérő.
Nem szeretem, amikor szakemberek rínak (találkoztam ilyennel), hogy milyen drágák az eszközök amiket használnak (és ezek nem is drágák és nem is kell évente cserélni őket).
Szerintem egy munka akkor van kész, amikor (3x) méréssel igazoltan megfelel (és nem akkor amikor már "nem lóg ki a falból").

[ Szerkesztve ]

(#2880) lappy válasza MrZed001 (#2879) üzenetére


lappy
őstag

van benne igazság amit írsz, de azért a családi házak esetén ritkán készül ÉV jegyzőkönyv (a villanyszerelő meg kipróbálja működik és ennyi) és később ahogy a fórumot olvasva az új munka után már jönnek is a hibák.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2881) BB9000 válasza MrZed001 (#2879) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha a villanyszerelő jól felszerelt és minden olyan műszere, képesítése, online számla alkalmazása telepítve megvan, ami a szakszerű, jogszerű és szabályos munkavégzéshez kell, akkor jön az, hogy túl drágán dolgozik és a "kedves megrendelő" nem bízza meg munkával, és az "olcsójános" mekkelek elviszi előle a munkákat.
Ezért tehát nem a villanyszerelőt kell hibáztatni, hanem a megrendelők árérzékenységét.
Ha a kérdezőhöz kiérkező villanyszerelő a munka megkezdése előtt mondana egy olyan ( feltehetően már 6 jegyű) összeget, amiben benne van a hiba feltárásának és elhárításának összes lehetséges költsége, akkor szerintem a kérdező is hanyatt dobná magát és azonnal elhajtaná a "jó" szakembert a vérbe.

(#2882) endre84


endre84
csendes tag

Lassan hívok villanyszerelőt ÁVK cserére.

Ti a "MENTAVILL" kismegszakítókat is kicserélnétek egyúttal valami jobb márkára, még ha elvileg nincs is gond velük?

(#2883) lappy válasza BB9000 (#2881) üzenetére


lappy
őstag

de azért azt se felejtsd el, hogy bizony vannak olyan szerelők akik csak papíron szerelők (nem igazán érti a munkáját) és amíg ilyenek vannak addig ...
ha a fórumot olvasod akkor láthatod, hogy sokan maguknak csinálják meg (ergo nem szerelők és ebből előbb- utóbb bajok lesznek)
mindenki ért mindenhez, az a baj hogy ez nagyon nem jól van így sok összetevője van ennek kár ebbe belemenni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2884) lappy válasza endre84 (#2882) üzenetére


lappy
őstag

Igen én cserélném! és esetleg ha van hely akkor bizonyos áramköröknek tennék fel kombinált ÁVK-t

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2885) bluemirage válasza BB9000 (#2881) üzenetére


bluemirage
őstag

Amíg van rossz villanyszerelő (ez akármit is jelenthet, szakmai, anyaghasználatbeli akármi...), addig a megrendelő nyilván megtudja találni őket.

Szerintem nem a megrendelő hibája,
- ha Magyarországon a villanyszerelésnek a gázszereléshez képest jóval alacsonyabb a hatósági kontrollja. Gyakorlatilag nulla. Így mindenki azt csinál amit akar. A tulaj a youtube-on szerzett bizonyítványával szerel és közben az országot járják a papírral bár rendelkező, de mindenféle kontroll nélkül dolgozó szakik'. Teljesen mindegy, hogy ezek milyen elvek és megrendelői nyomás' mentén szerelnek be vagy gyengeminőségű anyagot, vagy végeznek szabványnak nem megfelelő vagy más módon elvi hibás munkát. Azért csinálják mert megtehetik.

Az előbbi szakasz nyilván kitermeli azt a kivitelezői réteget akire utaltál.

Kedvenc mondatom továbbra is egy tipikus tulajnak: Gázt is szerelsz? Akkor villanyt miért? :D

A válasz általában: "mert azt meg tudom csinálni"....
Én viszont úgy mondanám, hogy: "mert nem kell félned, hogy valaki emiatt megbüntet" hja és úgy általában a szakinak sem félnie.

Tudom, hogy mindjárt írják, hogy ezt-meg azt meg lehet csinálni minimális ismerettel... vezetékezni, meg szerelvényt cserélni meg ez... meg az... Ezzel is egyetértek... De amikor van kiskapu, akkor ott áramlik már be a simli is.

A gáznál nincs kiskapu... ezért kevés ember vezetékez, szerelget feketén és még a szakiknak is be kell tartani bizonyos szakmai minimumot, mert őket is ellenőrzik. Meg terveztetni kell, meg engedélyeztetni.
Nekem mindig ez jut eszembe amikor vicces' dolgokat látok.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2886) Zolabol


Zolabol
tag

Sziasztok.

Olvasgattam korábbi hozzászólásokat. Valaki írta, hogy a 221-es Wago (átlátszó) nem alkalmas alu vezetékek összekötésére. Sajnos maradni fog alu vezetékem a falban/plafonban, igaz minimális fogyasztók lesznek rajta ( led világítás).

A 221-es Wago alu pasztával azért biztonságosan használható hosszú távon alu vezetékekhez? Azokba a lukakba amikbe réz vezeték megy felesleges tölteni, elég csak kitölteni az alu helyét?

köszi

(#2887) brembo válasza MrZed001 (#2877) üzenetére


brembo
tag

Igen, elsőre is az volt az ötletem, hogy villanyszerelőt hívok, erre kértem tippeket. De nyilván kevesen szeretnek ezzel szarozni. Főleg azért, mert nálunk nem valamelyik működő gép okozza, mert rendszerint hajnalban lövi le magát, amikor kb. semmi nem megy. Elkezdtem egyesével kiiktatni a hosszabbítókat, kültéri konnektorokat, de eddig semmi, továbbra is előjön a hiba.

(#2888) endre84 válasza brembo (#2887) üzenetére


endre84
csendes tag

Én hasonló probléma megoldásán dolgozok, és volt pár hasznos válasz. Esetleg érdemes visszaolvasni innen: #2772

(#2889) MrZed001 válasza lappy (#2880) üzenetére


MrZed001
tag

Nem az a lényeg, hogy ÉV jegyzőkönyvet adjon. Hanem az, hogy ellenőrizze műszeresen saját munkáját. És csak ha az szerint is megfelelő adja át.
Kábelt behúz, érintésvédelmi ráköt, 1000Vdc-vel megnyom, leolvas. Egyszerű, gyors. Ha elb.szta gép azonnal jelzi. Beköti, gép/lámpa ráköt végére, szivárgásvizsgáló, leolvas.
Nekem ez alapnak tűnik. Mintha egy gáz vagy vízszerelő nyomáspróba és szivárgás keresése nélkül adná át a csövet/rendszert.

És én csak egy "amatőr" vagyok aki építget magának egy ház UPS rendszert.
Volt olyan "villanyszerelő" aki ideállított mindössze egy (szigeteletlen) kombinált fogóval felfegyverkezve. Elzavartam.
Nekem van kábelvágó (70mm2-ig), blankoló, érvégnyomó, multiméter, lakatfogó (AC+DC), hidraulikus prés (16-120mm2) ... meg az apróságok.
Amit tudok (bonyolultabb, mint egy kábel behúzás) azt reg. szerelővel csináltatok.

És így is van, amikor már ők is vakarják a fejüket ... legyen egy kérdés is: :D
- Inverter/UPS kiadott fázisa (szigetüzem) + bejövő szolgáltatói fázis (egymástól elválasztva term.).
- Közös nulla vagy sem ? Van aki szerint elég csak a fázist kapcsolni fogyasztó felé egyik, vagy másikról menjen.
- Én a szeparált nullára tippelek. De ekkor is kérdés az 1-0-2 váltókapcsoló (F+N, VDE szerinti leválasztásos) elég-e a két hálózat egyazon fogyasztóra (áramkör) átkapcsolására ?
Azaz 1-0-2-be bemegy UPS F+N , szolgáltató F+N, kijön belőle a kiválasztott F+N (1-0-2 kimenete után RCBO kötve természetesen, majd fogyasztók)
(nem akarom egész házat UPS-re kötni, hanem 1-0-2 kapcsolókkal manuálisan szabályozottan mi menjen UPS-ről, mi menjen közvetlen szolgáltatóról)

BB9000
Én volt hogy kifizettem reg. szerelőnek (érintésvédelmis) a napi 6 jegyűt. Nem 1 nap volt, nem óra plombabontásos meló volt (és még közel sincs kész minden)

(#2890) csemberlen válasza MrZed001 (#2889) üzenetére


csemberlen
őstag

Van amelyik UPS-nél nem gond, ha össze van kötve a 2 Nulla. Van amelyik áramszünetnél elindul, és kiáll hibára. saját tapasztalat. Egy labor kisebb rész felújitásánál futottunk bele. Egy Folyosói szekrényben össze volt kötve, a régi UPS tolerálta, sz új meg nem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2891) MrZed001 válasza csemberlen (#2890) üzenetére


MrZed001
tag

Ez már nekem magas picit, bevallom.
Nem gáz, hogy a nullán különböző fázisok futnak le / záródnak áramkörök?

UPS inverter fázisa akárhány fokos eltolásban (akár 120, akár 180-as pont inverz) lehet szolgáltatói fázistól (vagy épp pont ugyanabba). Ezek utána ugyanazon a nullán futnak le. Ez nem kavarhat be ?
Fi relé hogy viselheti? Hova lehet egyáltalán tenni a Fi relét ekkor ?

UPS kijövő nullája is földelésre kerül, bekötésre a közös föld-be. Ami PEN (amiből jön a nulla) + helyi föld szondákra + EPH kötve. Azaz közös földön át nullák összeérnek :F

Amúgy invertereknél szokott olyan lenni, hogy lebegtetett föld (floating earth). Azaz nem köti össze szigetüzem esetén sem a földet a nullával. Pl Tesla töltő ekkor el se indul (egy videóban láttam).

(#2892) lappy válasza MrZed001 (#2889) üzenetére


lappy
őstag

Na látod pont ez a baj (amit írsz az sem jó) hogy ez a jegyzőkönyv hiányzik amikor átadja a munkáját (ahogy a gázosnál van) nincs kontroll!
És a szerelői ellenőrzés sem kötelező, de ha lenne ÉV mérés kötelezően akkor kevesebb probléma lenne, de talán bevezetik egyszer.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2893) csemberlen válasza lappy (#2892) üzenetére


csemberlen
őstag

Mindkettő kötelező, a szerelői ellenörzés, és az ÉV mérés, elosztó szekrényről darabjegyzökönyv, gyártó megjelülése. Új szerelésnél első üzembehelyezési.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2894) lappy válasza csemberlen (#2893) üzenetére


lappy
őstag

Megis sok villanyszerelő kihagyja ezeket! És tudom hogy kötelező.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2895) RandomName válasza lappy (#2894) üzenetére


RandomName
aktív tag

Azt azért vegyük már figyelembe, hogy én mint villanyszerelő a saját munkámat nem mérhetem le. Hívni kell az embert aki megcsinálja a munka után az érintésvédelmi mérést. Különben nincs lakhatási engedély, meg ilyesmi....
Az ember aki kijön, és kiadja a szabványossági, és az érintésvédelmi nyilatkozatot majd megmondja probléma esetén, hogy mihez kell, és hogyan hozzányúlni.
Itt üzenem a másik fórumtársnak, hogy ezért nincs "olyan műszere" sok szerelőnek.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#2896) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Házfelújításban vagyok, az egész villamos hálózat cserélve lesz. 3x16A, új villanyóra már megvan. Vakolás előtt vagyunk, alul szerelő beton, erre jön majd a vízszigetelés, hőszigetelés, padlófűtés.

A kérdésem az lenne, hogy a vezetékeket hol lenne jobb elvezetni? A padláson vagy esetleg lehet még a szerelőbetonon? Kicsit félek a padlásra tenni a vezetékeket a tűzveszély miatt.

Köszi

(#2897) lappy válasza ati888 (#2896) üzenetére


lappy
őstag

Szerelő beton megfelelő csővezés mellett

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2898) csemberlen válasza ati888 (#2896) üzenetére


csemberlen
őstag

Padlás kerülendő, aljzat előnyben.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2899) demars


demars
addikt

Sziasztok.
230V -os kapunyitó motornál a nyitó záró szálakat ki lehet mérni?
Leírásban annyi szerepel, hogy PE, Közös, Egyik irány, Másik irány.
Forgalmazónak írtam, azt válaszolta, hogy próbával lehet.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2900) lappy válasza demars (#2899) üzenetére


lappy
őstag

Szerintem egyszerűen fogod és bekötöd Pe közös egyik majd pe közös másik irány és nézed merre forog.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.