Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) csemberlen válasza genlog (#1350) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem ez a lámpatest vonal már kifutott azért.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1352) genlog válasza csemberlen (#1351) üzenetére


genlog
junior tag

Akkor mi lehet helyette? Mi az elterjedt?
Nekem melegfehér fényű lámpa kell, ami max 35 cm hosszú, pultba beszerelni.
Ilyet 10 ezer Ft alatt nem találtam (5 ezer alatt lenne ideális), csak az Osram vonal-LEDjét - amihez nincs foglalat. :U
LED-szalagot nem, az kegyetlen rossz fényű.

[ Szerkesztve ]

(#1353) hódmaci válasza genlog (#1352) üzenetére


hódmaci
senior tag

Miért ragaszkodsz ehhez a foglalathoz?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1354) Jabby válasza genlog (#1352) üzenetére


Jabby
őstag

Ilyesmire gondolsz?
Mondjuk ez 2 mm-rel hosszabb, mint 35 cm.

(#1355) demars


demars
addikt

Halihó!
5,5 kW-os géphez szeretne egy ismerősöm aggregátort venni.
A gép egy nagynyomású mosó lenne, 300-350 bar -os. Csatorna tisztításhoz szeretné használni. Mekkora aggrit vegyen hozzá, ami el is vinné a gépet?
Nem ismerem ezeket az áramfejlesztő gépeket, hogy mennyire lehet kiterhelni.
Köszönöm

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1356) Exian válasza genlog (#1352) üzenetére


Exian
őstag

Rengeteg LED fényforrás-cső van olcsón armatúrával együtt. Én sem szórakoznék ilyen T5-T8-S14s foglalatokkal... nézzél körül egy lámpás boltban, vagy elektronikai alkatrészboltban, ahol tartanak lámpákat is. Tényleg nagyon sokféle van, az általad kívánt méretben is.

(#1357) genlog válasza Exian (#1356) üzenetére


genlog
junior tag

Mint írtam, csak ezt találtam, más nincs. De ha tudsz olcsón adott paramétereknek megelelő lámpát, ne tartsd magadban. :K

(#1358) genlog válasza Jabby (#1354) üzenetére


genlog
junior tag

Valami ilyesmire, köszi.

(#1359) Jabby válasza genlog (#1358) üzenetére


Jabby
őstag

Innen is válogathatsz.

(#1360) genlog válasza Jabby (#1359) üzenetére


genlog
junior tag

Ez az egy, ami megfelel aleírtaknak, viszont az 1200 lm túl erős. (Több "ledizzóval" az a bajom, hogy túl erős a fénye sajnos.)

(#1361) Jabby válasza genlog (#1360) üzenetére


Jabby
őstag

Esetleg egy Philips 400 lm-el, viszont ára több, mint 3,5x-es.
Itt is keresgélhetsz még.

(#1362) BB9000 válasza demars (#1355) üzenetére


BB9000
senior tag

A mosó teljesítményéhez/áramfelvételéhez kell igazítani az aggregátort.
Az 5500 W os adat csak a csúcsérték. Meg kell nézni a tényleges áramfelvételét is a készüléknek. (lemérni üzem közben).
Ha a folyamatos használat során mért érték 5000 W alatti, akkor jó lehet neki pl. ez: Senci SC-6000 LITE 165 250 Ft. De ha a mért érték több, mint 5000 W, akkor ez már kicsi.
Ott jön a nagytesója: Senci SC-9000E-LITE 220 090 Ft-ért.
Ezeknél kisebb teljesítményűvel nem fogja tudni rendesen használni, csak a szenvedés lesz, mert folyamatosan le fog oldani az aggregátor biztije.

[ Szerkesztve ]

(#1363) demars válasza BB9000 (#1362) üzenetére


demars
addikt

Szia. Köszi szépen, kimaradt, hogy 3 fázisú a mosó. :K
Ezt néztem most gyorsban. Hecht gépekre nincs panasz.
Vélemény?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1364) Jabby válasza demars (#1363) üzenetére


Jabby
őstag

Elvileg a linkelt Hecht jó lehet (3F, 7kW) ha tényleg tudja a gyárilag megadott paramétereket.
A vásárlás előtt én megmérném, hogy a mosó ténylegesen áramot vesz fel induláskor/használat közben terheléskor.

(#1365) radi8tor válasza Jabby (#1364) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre való a műszaki adatlap nem? Nem valami könnyű megmérni egy 3 fázisú mosó indítóáramát.

⭐ Stella

(#1366) demars válasza Jabby (#1364) üzenetére


demars
addikt

Megkérem a srácot küldjön infót a gépről.
Köszi

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1367) Jabby válasza radi8tor (#1365) üzenetére


Jabby
őstag

Kicsi kínai azt ír rá az adatlapra, ami éppen eszébe jut, legutóbb egy glettszóró pumpája miatt kellett azonnal venni egy 400+ezer forintos új aggregátort a legközelebbi szaküzletben.
A mérés biztos, ezért ajánlottam.

(#1368) genlog válasza Jabby (#1361) üzenetére


genlog
junior tag

Köszönöm! A második link nagyon jó. Van több is, ami megfelelhet (végre!).

Kérdés:
Kb. mekkora az a fényerő, ami konyhában, szekrény alá, pultvilágításnak megfelelő egy kis helyre, mosogatáshoz és mellé egy méter plusz pultszakaszra?
Úgy értem dolgozni elég legyen, de ne legyen túl erős a fény, mert van egyéb világítás is (mint általában). 320 lm, vagy 2x 320 lm, 800 lm, 2x 800 lm lenne, mint opció (melegfehér színben).

[ Szerkesztve ]

(#1369) omfgk


omfgk
addikt

Halihó.

Kicseréltem a garázsban a kapcsolókat, viszont az egyiknél úgy látszik egy kis segítség kell mert valamiért nem jó.

Csillárkapcsoló. 2 billenőkapcsolóval. Süllyesztett.
A baloldali kapcsolt 1 lámpát, a jobboldali meg egy másikat. Külön-külön.

De már elég vacak volt ez is, kicsit szorult így ezt is cseréltem.
3 kábel a falban.

Úgy kötöttem be ahogy a régi is volt.

X1 és X2, L1 pedig a fázis. Megnéztem fázisceruzával és az a kábel a fázis amelyiket az L1-re kötöttem biztosan.

De valamiért mindig csak az egyik oldal működik.
Ha L1-be dugom a fázist akkor a jobboldali lámpa működik (X1), ha az L2-be akkor a baloldali (X2).

Elvileg a csillárkapcsolónak kéne szétosztania a fázist, vagy nem? Tehát elég kéne ,hogy legyen az L1 vagy L2.

Volt még egy ugyanilyen kapcsolóm, azzal se ment mindkét lámpa.

[ Szerkesztve ]

(#1370) radi8tor válasza omfgk (#1369) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha olyan a csillárkapcsoló akkor valóban egy fázis elég a két lámpának, de ez nem olyan kapcsoló.
Látszik is a feliraton, hogy L1-X1 és L2-X2 meg ránézésre is látszik hogy nincs összeközösítve a két L (fázis) bemenet.

⭐ Stella

(#1371) omfgk válasza radi8tor (#1370) üzenetére


omfgk
addikt

Tehát balfasz voltam és rossz kapcsolót vettem...

Akkor most nekem milyen kell? Egy fázisról szeretném akkor a két oldalt, totál külön kapcsolgatni.
Ugyanúgy csillárkapcsoló (105), de figyelni kell ,hogy egy fázis legyen a leírásban hátul?
Mondjuk a réginél is 4 kábelnek volt helye. Az bezzeg működött.

Sajnos a nem létező villanyszerelői tudásom kb idáig terjed. A legszimplább kapcsoló és konnektor még oké. :D

[ Szerkesztve ]

(#1372) radi8tor válasza omfgk (#1371) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó ez a kapcsoló is, de át kell hidalnod az L1-be kötött kábelt L2-be is egy rövid vezetékkel.

⭐ Stella

(#1373) Jabby válasza genlog (#1368) üzenetére


Jabby
őstag

Ez teljesen szubjektív, pl. sokan ragaszkodnak a hideg fehér fényhez, te viszont a meleghez. :)
De szerintem 800 lumennel nem lősz mellé, az kb. 65W-os hagyományos égőnek felel meg.

(#1374) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Találkozott már valaki olyan 36W os fénycső armatúrával amiben gyárilag van akkumulátor?
Fa tárolóban szereltem fel (tulaj hozott 2 db -ot, hogy ezek jók, csak tegyem fel..) kettőt. Sajnos lent a placcon nem próbáltam ki, normálisan ki volt alakítva a bekötési pont (L, N, PE). Ennek ellenére nem működnek.
Van bennük elektronika, kettő potméter, meg mindegyikben 4Ah akku.
Olasz gyártmány, olasz dumával, így nem értettem, mi mit jelent.
Leszedtem, kapott két foglalatot, lesz helyettük másik armatúra, de érdekelne a véleményetek.
Képet még nem készítettem, pótolom majd.
Volt mindegyikben egy jelölt két eres kábel elcsípve +, - bekötéssel, ami az elektronikára csatlakozik. Ide nem kötöttem semmit sem nyilván.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1375) csemberlen válasza demars (#1374) üzenetére


csemberlen
őstag

Van olyan ami akkor kapcsol be, ha akku feltöltödött amikor nem kap áramot.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1376) smkb


smkb
őstag

Sziasztok,

Alábbi kérdésem lenne. Egy MMG PT-101 -es szobai termosztáttal akarom vezérelni egy olajradiátor tápellátását. Totális laikusként úgy gondoltam, hogy az egy dugaljos hosszabbító vezetékén a fázist kell csak megszakítani vele, és egyik pontján belekötni, egy másikon ki, közte pedig a hőkapcsoló kapcsol ha kell, illetve a fizikai kapcsolóval pluszban meg is szakíthatom teljesen. Ehhez képest a bekötési ábrán én teljesen elvesztem. Miért kell bele a nulla? Az ok, hogy az 5-ösön kötöm be a fázist, de hol jön ki? Én a 4-en hoznám. Miért kell bele a nulla?

Az alábbi bekötési ábráról van szó:

(#1377) csemberlen válasza smkb (#1376) üzenetére


csemberlen
őstag

A pontosság miatt. Ha nem kötöd be akkor is jó lesz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1378) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Legrand 3 964 20 típusú csillárkapcsolót, amit be szeretnék szerelni. Viszont most vettem észre, hogy nálam 1 fázis és 2 nullavezeték van, így nem tudom, hogy beköthető-e ebbe a kapcsolóba.

Csatoltam lentebb a kapcsolási rajzot, szerintetek megoldható? Ha igen, hogyan kössem be?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1379) csemberlen válasza 4ron (#1378) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem neked 1 fázis, és 2 db elmenő fázis vezetéked van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1380) 4ron válasza csemberlen (#1379) üzenetére


4ron
senior tag

Megpróbáltam bekötni. Sajnos csak egyik oldal működik, a másikat hiába kapcsolgatom. Gondolom olyan kapcsoló fog kelleni, ahol 1 fázist kell bekötni csak.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1381) csemberlen válasza 4ron (#1380) üzenetére


csemberlen
őstag

mert hiányzik egy átkötés!!!!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1382) smkb válasza csemberlen (#1377) üzenetére


smkb
őstag

köszi

(#1383) 4ron válasza csemberlen (#1381) üzenetére


4ron
senior tag

Valóban, időközben kértem telefonos segítséget fatertól és ő is ugyanezt mondta. Köszi!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1384) genlog válasza 4ron (#1378) üzenetére


genlog
junior tag

És mi ezen a rajzon a 2OB meg a 2OA?

(#1385) hódmaci válasza genlog (#1384) üzenetére


hódmaci
senior tag

Az ennél a típusú kapcsolónál üres.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1386) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 2 szintes családi ház. 3 kör van jelenleg, a legtöbb helyen alu vezetékek. (Régi szerelés.) Újravezetékelés nem mostanában lesz, baj alapvetően nincs vele még.
Viszont teljesítménybővítés megvolt, beszerelésre kerülne egy elektromos főzőlap, természetesen kap külön megszakítót.
Ha már hozzányúlunk a táblához, cserélve lennének a régi Bakonyok is.

Kérdésem, hogy az új elosztótábla síneire, ami ha jól tudom rézből van, hogyan szokás rákötni a régi alu vezetékeket, hogy ne kelljen tűzoltót hívni? Kell valamire figyelni ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#1387) demars válasza szabifotos (#1386) üzenetére


demars
addikt

Szia. Sajnos nem tudsz mit tenni. Nem szabad "túlhúzni"! Óvatosan csupaszítsátok a vezetéket, hogy ne törjenek el.
Nem az elosztóval szokott gond lenni, inkább a házban a kötésekkel.
Ajánlott a mielőbbi átfűzés, minél több áramkör kialakítása!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1388) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most építkezünk, a tervben eredetileg gáz cirkó lett volna, de időközben váltottunk hőszivattyús fűtésre a 2021-es átadás miatt. A kérdésem pedig a kéttarifás mérőórára vonatkozik. A sima mérőhely benne volt a ház árában, de most ha jól értem ki kell alakítani egy dupla villanyórás mérőhelyet a H/Geo tarifa miatt? Ez nagyjából mekkora plusz költség a hagyományoshoz képest?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1389) szabifotos válasza demars (#1387) üzenetére


szabifotos
senior tag

Értem. Köszi. Persze, természetes. Csak a réz+alu kombó miatt aggódtam az elosztó kapcsánál.
A vezetékek cserélve leszenek előbb-utóbb természetesen. :R

(#1390) csemberlen válasza Szakbarbár (#1388) üzenetére


csemberlen
őstag

Távolról csak tippelni lehet. Már be van kötve? kb.200e FT

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1391) Szakbarbár válasza csemberlen (#1390) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nem, még csak az ideiglenes villanyóra van oszlopon az építkezéshez.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1392) Jabby válasza szabifotos (#1386) üzenetére


Jabby
őstag

Alu vezetéket nem illik csavaros kötéssel kötni, csak nyomólapossal.
A sínre köss egy az aluval megegyező átmérőjű rézvezetőt, annak a végére egy csatos Wagot, s alupasztázás (Wago Alu-plus) után abba mehet bele az alu vezeték.

(#1393) Jabby válasza Szakbarbár (#1388) üzenetére


Jabby
őstag

Valószínűleg a vezérelt mérőnek lesz helye a mostani új szekrényben, viszont majd egy új lakáselosztó kell csak. Abba egy ÁVK, egy KMSZ.
S innen, megszakítás nélkül kell kialakítani egy hálózatot a hőszivattyúhoz. Ha a lakáselosztó nem látható a hőszivattyútól, akkor a vezérelt eszközhöz még kell egy leválasztókapcsoló.

(#1394) Rolly


Rolly
veterán

tervezem, hogy a garázs előtt felszerelek egy e-autó töltőt 3x16A. A ház mögé direktben megy ki áram (garázs mögé) 5x6-os kábellel. Ezt az 5 vezetéket kellene Y-ban elágaztatnom a dobozban s innen tudnám előre vinni az áramot. Mivel lehetne ezt szépen és biztonságosan megoldani.

Két lehetőségem van:
1) vagy a dobozban meg tudom oldani az Y elágazást.
- nem hagytak elég kábelt rá a villanyszerelők így klasszikus Wago nem biztos, hogy jó

2) vagy a fali doboz elé teszek egy kismegszakító dobozt amiben megoldom.

Egyes megoldás esetleg valami kábel toldó megoldással kivitelezhető? Ha igen mi az ami biztonsággal megoldja? Hátul is nagy fogyasztó van bár egyelőre összes terhelés elöl hátul egy időben nem lesz 3x16A-nál nagyobb (összesen ennyi a bejövő áram), de később előfordulhat elöl a tötőn 3x16A terhelés míg hátul 3x10A körüli

(#1395) szabifotos válasza Jabby (#1392) üzenetére


szabifotos
senior tag

Ez is egy megoldás, de ha már "nem illik":
Az elosztódobozban nem illik kötőelemet alkalmazni, (sorkapocs, wago) csak kötődobozban, ha jól tudom, nem? :D
Legalábbis ahogy láttam, mindig harapnak ezért a szakmai csoportokban...

(#1396) csemberlen válasza szabifotos (#1395) üzenetére


csemberlen
őstag

Lehet, csak fixen rögzitve a saját tartójába.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1397) Teaway válasza Rolly (#1394) üzenetére


Teaway
veterán

Amikor nekem kellett ilyen fővezetéki Y elágazás, akkor ezt alkalmaztam:
HLAK 25 1/2 M2
Van belőle kék, zöld-sárga és szürke is. Egymás mellé sorolható, sínre tehető és áganként 2 csavaros.

Nincs itthon csokid??

(#1398) Rolly válasza Teaway (#1397) üzenetére


Rolly
veterán

igen ilyesmire gondoltam. De akkor azt javasolod, hogy rakjak fel oda egy dobozt? De ha már sines dobozt rakok fel akkor oda raknám az autó töltő fi (F osztályos) reléjét, túlfesz védőjét is. És ha már ilyen dobozt ban akkor a akár a fi relé be (vagy) ki menetén tudnánk osztani a vezetéket... bár akkor is újra kell vezetékelnem

(#1399) Teaway válasza Rolly (#1398) üzenetére


Teaway
veterán

Passz, nekem a lakáselosztó van teleszórva ilyenekkel; minden leágazás erről megy.

Nincs itthon csokid??

(#1400) Rolly válasza Teaway (#1399) üzenetére


Rolly
veterán

sajnos nálunk a villanyszerelők kimaxolták a szekrényt... kicsit nagyobb kellett volna ... és így ott már semmi nem fér el... szerencsére a plusz doboz a garázsban lenne... ahol annyira nem zavaró vagy ha ezzel amit linkeltél szét tudnám választani a tápot és ezt belerakhatnám a sima fali dobozba - és beférne (bár 3 fázisnál már 5 ilyen lenne...) akkor az is jó megoldás lehetne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.