Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) demars válasza hódmaci (#2097) üzenetére


demars
addikt

Milyen kazán? (Típus, teljesítmény) Napelem is lesz?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2102) hódmaci válasza demars (#2101) üzenetére


hódmaci
senior tag

12 KW

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2103) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Vezeték nélküli rádiófrekvenciás jeltovábbításra tudtok nekem ajánlani megfelelő eszközt? Egy mozgásérzékelő adná a relé kontaktot, másik oldalon pedig szintén relésen szükséges kapcsolni egy eszközt. Fázis mindkét oldalon van, nem elemes megoldás érdekelne.

Köszönöm

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2104) lappy válasza Real_Necro (#2103) üzenetére


lappy
őstag

https://youtu.be/XDhYqX36XGg
Vmi ilyesmi

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2105) topi66 válasza Real_Necro (#2103) üzenetére


topi66
aktív tag

https://www.riasztobolt.info/643.vv-elmes-rp-501-s-het.reszletes.html

(#2106) Real_Necro válasza topi66 (#2105) üzenetére


Real_Necro
veterán

+lappy

Köszönöm, ilyesmi lesz az, csak nem tudtam hol keressem.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2107) radi8tor válasza topi66 (#2105) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Először úgy olvastam, hogy elemes. :D

⭐ Stella

(#2108) w.miki


w.miki
veterán

Mérőóránkon pirosan villog az 1000 imp/kWh.
Ezt mit jelent? Videó

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2109) bluemirage válasza w.miki (#2108) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha megszámolod 1000-ig a villogást, akkor megvan az 1kWh. :D

Korábban kis kerekecske forgott, ezt váltotta fel a led.

Meliora sunt bono inimica

(#2110) w.miki válasza bluemirage (#2109) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi :R Akkor ez így OK, nem kell tennünk semmit

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2111) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!
Garazst fejezzuk be, ehhez csinalom meg az elektromos reszt. Jelenleg van bent 1lampa meg 1konnektor ehhez rakok meg hozza (a lampak pince falfulkeibol jonnek fel). A lampahoz vettem 4eres kabelt(mert 2kor lesz), a konnektorokhoz 3erest, mindketto 1,5es. A rossz erzesem ezutan indult el. Kertem a kabelekhez merevfalu falba sullyesztheto csovet amibe elfernek, kaptam 23as csovet. Kertem dobozokat is a kotodobozokhoz, kaptam eleg nagy szogletes dobozokat, amihez eleg melyre kene vesnem.
Jol gondolom,h azt rontom el,h 1csoben akarom vinni a lampat es az aramot is es jobban jarnek,ha 2parhuzamos cso lenne es akkor?
(Kepen a lefele leagazasok a pince lampakhoz mennek, a tollal jeloltek a konnektorok lesznek.)
[kép]
Masik kerdesem,h a kepen szaggatott vonallal levo resz ami megvan. Ahhoz, h a konnektorokat sorba kossem, ahhoz vissza kell onnan lentrol az aramot,hogy atvezessem a garazskapu felett. Ez mennyire jo otlet? Mert az az idealis ha sorba vannak kotve (ha jol tanultam meg ytrol). Vagy a garazskapu bal tetejen osszam meg es vezessem tovabb?
Elore is koszonom a segitseget!

(#2112) tomazin válasza tomazin (#2111) üzenetére


tomazin
veterán

Csinaltam a dobozrol is kepet: [kép]

(#2113) radi8tor válasza tomazin (#2111) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bátor vagy hogy bele kezdtél egy ilyen munkába. :D
Ami rögtön feltűnt nekem hogy kevered a soros és párhuzamos kötés fogalmát. A konnektorokat párhuzamosan kötve lehet felfűzni. Soros kötéssel nem lesz bennük normál esetben áram.
Egy csőben vihetsz többféle áramkörhöz tartozó kábelt/vezetéket. Ha elférsz egy csőben, akkor emiatt ne fájjon a fejed.

⭐ Stella

(#2114) lappy válasza tomazin (#2112) üzenetére


lappy
őstag

Ha nem akarsz vésni akkor a csövet rakhatod bilincsbe is kisebb meló hátrább kész bár látszik.
Amúgy azt írtad merevfalú csövet vettél az jó falon kívülre is, de süllyesztve a vékonyfalú is elég lett volna. A doboz elég nagy abban legalább elfer az a pár kötés :D
Nem kell körbe kötni őket elindulsz a betapról majd az utolsó dugaljnal megállsz.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2115) indianjoe23 válasza Zaji (#2052) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Sziasztok!
Ezen felbuzdulva én is beszereztem egy konnektor tesztert Kinából, az AN-AC-11-t. Azt hittem ez arra jó, hogy ellenőrizni lehet vele a konnektornál a helyes bekötést, nem lett-e felcserélve a nulla meg a védővezető, vagy esetleg segítségével meg lehet állapítani egy dugaljnál, hogy a három egyforma színű vezeték esetén melyik a nulla.
Hát nekem nem sikerült. Szándékosan felcseréltem a nulla és a védővezető bekötését, és correct-nek találta.
Lehet, hogy hibás példányt kaptam?

(#2116) radi8tor válasza indianjoe23 (#2115) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia!
Ha nem kínait vettél volna, hanem mondjuk Lidliset, akkor a leírásában olvashattad volna, hogy ezek a teszterek nem alkalmasak a felcserélt N-PE vezetékek felismerésére.

⭐ Stella

(#2117) indianjoe23 válasza radi8tor (#2116) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Értem. Köszönöm a felvilágosítást.
Akkor sokat nem ér.

(#2118) radi8tor válasza indianjoe23 (#2117) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De ér, csak kifejezetten erre nem használható.

⭐ Stella

(#2119) tomazin válasza radi8tor (#2113) üzenetére


tomazin
veterán

Ez szerintem nem batorsag kerdese. Most csereltek ki a bejarati ajtot, vegig ott alltam felettuk es igy is messze vagyok az elegedettol. Es itt nem az utolso pillanatba jutott eszembe a dolog. Itt eselyet nem latom egy normalis szakinak,h a komuvesek elott megcsinalja.
Igazad van, rosszul fogalmaztam, de inkabb lerajzoltam. Szoval a betaprol ahhoz, hogy teljesen a fenti abra szerint legyen vegig a kotes, ahhoz a mar meglevo konnektorbol vissza kell hoznom a vezeteket. Visszahozzam vagy felesleges es a masodik abra szerint lesz es az uj konnektorok lesznek csak az 1 abra szerint.
[kép]
Illetve 2es es 3as konnektorok lesznek. Ha jol lattam az a szep megoldas,h az egyik oldalan felviszem a vezeteket, a masik oldalan meg leviszem, vagy ne vessem ki 2oldalt?
Lappy:
Jelenleg vakolatlan a fal,igy szeretnem normalisan megcsinalni.
A doboz nagysagaval az a bajom,h ebbol 8at kene bevesnem es ahogy latom bent a hazban kisebb dobozokban van ez az elagazas megcsinalva (abban is boven elfer 3-4wago)

Illetve ami eszembe jutott,h a dobozt a tegla szintjebe sullyesszem vagy 1-2mm-el kintebb,h a vakolattal legyen egy sikba?

[ Szerkesztve ]

(#2120) lappy válasza tomazin (#2119) üzenetére


lappy
őstag

A legutóbbi kép amit felraktál abból a jobb oldani nem lesz jó! mert ha megszakad az első dugaljnál akkor a másodikban nem lesz feszültség!
Én nem vinném vissza a vezetéket, elvágnám oda egy kötődoboz és onnan mehet is tovább a többi irányba
ha vakolat megy rá akkor kintébb kell emelni a vakolat magasságával és kisebb 80-as doboz is elég!

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2121) w.miki


w.miki
veterán

Egyenáramú motor, és a 3 fázisú aszinkron motorrol tud valaki linkelni egy jó leírást?
Wikipedia-s nem elég egyszerű :DDD A pólusoknál, meg a gerjesztésnél elvesztettek

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2122) csemberlen válasza indianjoe23 (#2115) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha lenne Fi reléd akkor látszódna a különbség.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2123) Zaji válasza indianjoe23 (#2115) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Ahogy csemberlen fórumtárs írja ÁVK -val van igazán értelme a tesztnek.
5 darabot vettem, mindegyik többet mér, mint a valós feszültségesés. Jobb oldalon mérné a fázist, ami az IEC szabvány szerint ott is kéne legyen. ÁVK tesztelésre teljesen jó.

w.miki Mire vagy kíváncsi? Működését a Wikipédia leírja.

(#2124) indianjoe23 válasza csemberlen (#2122) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Van Fi-relém. Hogyan kellene látnom, milyen különbséget?

(#2125) indianjoe23 válasza Zaji (#2123) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

ÁVK tesztelésre ott van az ÁVK tesztgombja. Ha ezzel tesztelem, úgyis oda kell mennem az ÁVK-hoz visszakapcsolni, akkor nyomogathatom az ÁVK tesztgombját is.
Ha már megvettem, szeretném hasznosítani, csak meg kellene találnom, hogy mire. Talán olyanra jó, hogy ha egy konnektornál nincs bekötve a védővezető, akkor azt jelzi.
De ez multiméterrel is könnyen megállapítható.
Mire még?

(#2126) indianjoe23 válasza radi8tor (#2118) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Nem azt gondolom, hogy semmit nem ér, csak nem sokat.

(#2127) csemberlen válasza indianjoe23 (#2124) üzenetére


csemberlen
őstag

Az eszköz tesz gomjára le kell oldania a Fi relének, ha jól van bekötve. ha megcseréled a PE, és N vezetéket akkor talán nem fog leoldani, vagy bedugáskor egyből leold.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2128) radi8tor válasza indianjoe23 (#2125) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

akkor nyomogathatom az ÁVK tesztgombját is.

Az teljesen más, mert az nem az adott mérési pont bekötését teszteli hanem azt hogy működik-e FI relé.

⭐ Stella

(#2129) indianjoe23 válasza csemberlen (#2127) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Hát sajnos nem oldott le. Én is erre számítottam, de csalódtam. Ugyanúgy correct-nek jelezte a kapcsolatot.

(#2130) csemberlen válasza indianjoe23 (#2129) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha rendesen van bekötve a földelés akkor a kinai csoda teszt gombjára leold? Ha megcseréled a nullávla leold?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2131) indianjoe23 válasza radi8tor (#2128) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Ezt hogy kell érteni? Mit tesztel az adott mérési ponton? Van-e ősszeköttetés a Fi-relével? Ha nem lenne, nem lenne használható a dugalj. Jól gondolom?

(#2132) indianjoe23 válasza csemberlen (#2130) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Arra biztosan emlékszem, hogy a rendes bekötés esetén a tesztgombra leoldott. A másik esetre nem emlékszem, hogy próbáltam-e. Holnap kipróbálom azt is.

(#2133) Zaji válasza indianjoe23 (#2131) üzenetére


Zaji
őstag

Attól még, hogy a teszt gombra leold az ÁVK attól még lehet rosszul bekötve egy dugalj. Megcseréled a kéket és a zöld sárgát és nem jelzi a műszer akkor a hiba az ön készülékében van.

(#2134) indianjoe23 válasza Zaji (#2133) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Erre gondoltam először én is, csak megerősítést akartam, hogy akkor így hibás a készülék, küldhetem vissza. De előtte, holnap, még megcsinálom a próbát, hogy a fordított bekötésre leold-e az ÁVK a teszter tesztgombjának megnyomásakor.

(#2135) adam320


adam320
senior tag

Sziasztok.

Milyen márkájú multimétert ajánlotok?

(#2136) lappy válasza adam320 (#2135) üzenetére


lappy
őstag

Hobby célra pár ezer Ft teljesen jó, ha sokszor mersz akkor érdemes a drágább. Mindig a pénztárca dönti el.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2137) adam320 válasza lappy (#2136) üzenetére


adam320
senior tag

Nem hobby célra.

(#2139) radi8tor válasza adam320 (#2137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fluke

⭐ Stella

(#2140) adam320 válasza radi8tor (#2139) üzenetére


adam320
senior tag

Gondolom neked ilyen van :K Köszi a választ.

(#2141) radi8tor válasza adam320 (#2140) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem nincs, apámnak igen. :D
Nekem nem profi multiméterem van.

Ja és ha már Fluke-t veszel, egy ilyen is kellhet hozzá amivel meg tudsz győződni a műszer működőképességéről minden erősáramú mérés előtt/után: [link]
(elég ha csak egyszer ment életet)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2142) Zaji válasza adam320 (#2135) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Az Uni-t már nem rossz, de a Fluke az igazi.

(#2143) lappy válasza radi8tor (#2139) üzenetére


lappy
őstag

+1

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2144) indianjoe23 válasza csemberlen (#2130) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Kipróbáltam, nem old le ebben az esetben.

Csak ég a piros lámpa.
Következtetésem, hogy, ha van ÁVK, és a szerkezet correct jelzésekor nem old le, ha megnyomjuk a tesztgombot, fel van cserélve a nulla és a védővezető. Igy már használható ott, ahol van ÁVK. Ahol nincs, ott nem.
Köszönöm, hogy rávezettél. :R

[ Szerkesztve ]

(#2145) w.miki válasza Zaji (#2123) üzenetére


w.miki
veterán

csak az alapfogalmak nincsenek benne.
Mi az a gerjesztés, meg pólus?
Van valami hülyébbeknek való, egyszerű leírás, az elektromos motorokról?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2146) lappy válasza w.miki (#2145) üzenetére


lappy
őstag

Elektrotechnika
Célszerű az alapoktól indulni mágnes tér, majd utána raterni a villamos gépekre
MEGJEGYZÉS amúgy rengeteg leírás videó van csak meg kell keresni

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2147) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!
A következő a problémám: A világítás kört védő Eaton C10 kismegszakítóm egyszer csak leoldott, vitte magával a fí relét és az óránál lévő 32 Amperes megszakítót is. Visszakapcsolás után (sorrend 32 - C10 - fi) egyből lever mindent a C10 , a megszakítóban látható villanással kísérve. A nagyobb probléma az, hogy miután az összes kapcsolóból kikötöttem a fázist, ami ezen a körön van (tehát semmilyen eszköz nem okozhat zárlatot ezen a körön) ugyanez történik. Létezik, hogy a kismegszakító hibája okozza ezt? 2012-es építésű társasház, szembetűnő villanyszerelési kókányolás nélkül, így meglepődnék, ha valahol a vezetékeken lenne zárlat. Így már mindenképpen villanyszerelőt hívok hozzá az ünnepek után, hisz az alapvető hibaelhárítási kísérletem nem vezetett sikerre, de nagyon érdekel, hogy mi okozhatja. Szerencsére minden szobában van konnektoros világítás is, így azért nem olyan "sürgős" a helyzet.

(#2148) radi8tor válasza Ranger^41 (#2147) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A C10-es kismegszakító elmenő fázis vezetőjét is kikötötted? Ha így üresen felkapcsolva is zárlatot okoz akkor az a hibás.

Persze csak akkor csináld ezt amikor áramtalanítottá mindent a villanyóránál.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2149) Ranger^41 válasza radi8tor (#2148) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

A táblát már nem bontottam meg, az a "komfortzónámon kívül esik", de gondoltam rá. (haha :D) Ha újra rá tudom venni magam, hogy áramtalanítsam az egész lakást, megnézem. De akkor ezek szerint létezik olyan, hogy tönkrement kismegszakító.

(#2150) radi8tor válasza Ranger^41 (#2149) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én spec még nem láttam ilyet de várd meg mások válaszát is.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.