Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) astrojoe12 válasza lappy (#9997) üzenetére


astrojoe12
tag

Úgy lesz köszönöm!
A villanyóra utáni tűzvédelmi főkapcsoló pedig 4 pólusú es 40A.

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#10002) llacee válasza PROTRON (#9985) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm, kijött eg reg szerelő, szemrevételezte a szekrényt, aláírta a papirt és beadtam.
Remélem több kör nem lesz.

(#10003) Blackmate válasza llacee (#10002) üzenetére


Blackmate
senior tag

Elárulod mennyit kért?

(#10004) llacee válasza Blackmate (#10003) üzenetére


llacee
őstag

tíz

(#10005) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Sajnos a témában egyáltalán nem vagyok otthon,segítség kellene. Van egy ilyen fali kapcsolóm,folyosón. (fürdőszobában kapcsol fénycsövet) cserélni akarom mert a műanyag kapcsoló széthullot. Azt mondta a tulaj,(albérlet) hogy egypólusú. Praktikerben vettem Mentavill MV5 101 kapcsolót,ott azt mondták jó lesz. De hogyan kötöm be? Mint látszik is,a falból nekem 4 vezeték jön. Mit,melyiket hova? :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#10006) csemberlen válasza Foose (#10005) üzenetére


csemberlen
őstag

Régen szerették a 2sarkút. Ha van FI relé a világitáson akkor a nullát (kék elvileg) összekötheted direktben.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10007) PROTRON válasza csemberlen (#10006) üzenetére


PROTRON
addikt

De a fotójan latszik hogy szurkei vannak, meg feketek. :)
Mivel furdoszobai, igy az a biztos ha nem hallgat a tulajra es inkabb vesz egy masik kapcsolot, ami mind a ket pokust kapcsolja.
Es pwrsze az azonos szint az azonos polusdal szemben kell bekotnj, ugy ahohy az adott kapcsolo hatuljan a jelolesen latni hogy melxikek vannak egxmassal szemben.

Laikiskent szerintem alberletben ne nyitogasson lakas elosztot.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#10008) lappy válasza PROTRON (#10007) üzenetére


lappy
őstag

meg szerintem a tulaj feladata az ilyen jellegű helyreállítás

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#10009) csemberlen válasza PROTRON (#10007) üzenetére


csemberlen
őstag

Kivéve a jobb felsőt.
Elosztót meg nem kell nyitogatni ahhoz, hogy lássa van-e FI relé.
Valóban a legegyszerűbb megoldás venni 2 sarkút.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10010) Foose


Foose
addikt

Na tehát először is,nem jó kapcsolót vettem? Mert a többi kínai amit írtok. Vagy ezt is be tudom kötni? Régi típusú fénycső van a fürdőben,azt kapcsolja,semmi mást.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#10011) csemberlen válasza Foose (#10010) üzenetére


csemberlen
őstag

A legegyszerűbb megoldás venni 2 sarkút.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10012) lappy válasza Foose (#10010) üzenetére


lappy
őstag

inkább vegyél egy 2 sarkút - cseréltesd ha lehet a Praktikerben
kismegszakító le és egyesével bekötöd a vezetéket és ha mindent jól csináltál akkor működni fog

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#10013) Foose


Foose
addikt

Hát ez nagyszerű,ezt nem szerettem volna,újra visszamenni. Meg ugye,másik kapcsolót szerezni. Vagy cserélik,vagy nem. Köszönöm az infót.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#10014) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Az elosztószekrényben a FI relé mellett van egy ilyen [link] terhelés kacsoló.
Ez mire szolgál tulajdonképpen? Ezt, ha lekapcsolom áramtalanítom a házat?
Kertes ház, 3x16A.

(#10015) lappy válasza eldoble (#10014) üzenetére


lappy
őstag

mivel nem látjuk mihez kapcsolódik csak tipp hogy igen arra szolgál

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#10016) eldoble válasza lappy (#10015) üzenetére


eldoble
aktív tag

És miért kell ez külön, nem elég, ha lekapcsolom a kmsz-eket vagy a FI relét?

(#10017) User_2 válasza eldoble (#10016) üzenetére


User_2
tag

van aki azt gondolja, hogy a kmsz nem kapcsoló.
végülis arra van tervezve, hogy oldjon.
arra elvileg nem kellene készülnie, hogy vissza is kapcsol.
vélhetőleg erre készült a villanyász, amikor a szakaszoló kapcsolót beépítette.

valószínűleg volt egy nagyobb teljesítményű gépe a garázsban/műhelyben, ami folyton leverte, később a kmsz-ek a visszakapcsoláskor sorra elfosták magukat a névlegesnél magasabb induló áramtól. ekkor gondolt egyet és vissza már nem közvetéeül a kmsz-szel, hanem dedikált kapcsolóval nyomta vissza az áramot.

vagy valami teljesen más

(#10018) eldoble válasza User_2 (#10017) üzenetére


eldoble
aktív tag

Új építésű ház, 2017 -ben építettük, szóval nem volt előttünk lakott.
A villanyszerelő vállalkozóval csak a helyiségek kiállásait beszéltük meg, a többit ő saját maga csinálta, ezt a szakaszoló kapcsolót is magától tette be a FI relé mellé.

(#10019) E.Kaufmann válasza eldoble (#10018) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Biztos volt feleslegbe és így valakinek ki lehetett számlázni ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10020) csemberlen válasza eldoble (#10018) üzenetére


csemberlen
őstag

Van olyan tervezési, kivitelezi elv, hogy főkapcsolóval kezdődik az elosztó. Nagyobb elosztóknál mi is teszük főkapcsolót.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10021) eldoble válasza csemberlen (#10020) üzenetére


eldoble
aktív tag

Találtam egy képet a tábláról, hátha több kiderül:

(#10022) demars válasza csemberlen (#10020) üzenetére


demars
addikt

Ha van rá lehetőség én is építek be főkapcsolót. Egy mozdulattal áramtalanítani lehet mindent.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#10023) lappy válasza E.Kaufmann (#10019) üzenetére


lappy
őstag

hát elnézve az elosztót legalább került bele egy normális alkatrész is :C

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#10024) biker válasza eldoble (#10018) üzenetére


biker
nagyúr

"Új építésű ház, 2017 -ben építettük"

És akkor miért 2015 májusi a matrica az elosztón, amibe a legalja alkatrészeket tolta be sorban a kedves szaki.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10025) E.Kaufmann válasza lappy (#10023) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na igen, még csak a Fi reléig jutottunk az XBS-telenítésben, de tervbe van a kismegszakítók cseréje is. Mindenesetre az alapprobléma megoldódott, ami volt nálunk. Az a baj, hogy társasház, úgyhogy a szomszédoknál is le kéne cserélni az itteni vélemények alapján ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10026) eldoble válasza biker (#10024) üzenetére


eldoble
aktív tag

Ezek szerint 2015 volt az, csak már nem is emlékszem, beköltözni csak később költöztünk, lehet onnan jön a 2017.

" ... legalja alkatrészeket tolta be sorban a kedves szaki."

Egyébként, pont az itteni XBS véleményekre alapozva, kb. egy éve felhívtam két villanyszerelőt, hogy minőségibbre cseréltetném az elosztó doboz tartalmát, de mind kettő, azt mondta, fölösleges hülyeség, amíg semmi gondom nincs vele, szóval nem vállalták vagyis ezek után én sem erőltettem.

Lenne innen esetleg valaki aki bevállalna egy ilyen minőségi frissítést (nem sürgős, kivárnám a sorom, mert tényleg semmi gond egyelőre vele)? Esetleg te vállalsz ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#10027) lappy válasza eldoble (#10026) üzenetére


lappy
őstag

helyileg merre úgy mindenkinek könnyebb

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#10028) eldoble válasza lappy (#10027) üzenetére


eldoble
aktív tag

Hú, tényleg. Bp, 18. kerület. Ganzkertváros
Napelemem is van, 5,85Kw, ha ez esetleg még érdemes infó.

[ Szerkesztve ]

(#10029) E.Kaufmann válasza eldoble (#10026) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amúgy sajnos a társasházban élő szerelő is ezt mondta, hogy felesleges...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10030) eldoble válasza E.Kaufmann (#10029) üzenetére


eldoble
aktív tag

Sőt, nekem nem is kettő mondta, hanem 3, de a 3. az volt aki eredetileg csinálta, szóval, ott elvileg nem is vártam mást ...

(#10031) biker válasza eldoble (#10026) üzenetére


biker
nagyúr

"Egyébként, pont az itteni XBS véleményekre alapozva, kb. egy éve felhívtam két villanyszerelőt, hogy minőségibbre cseréltetném az elosztó doboz tartalmát, de mind kettő, azt mondta, fölösleges hülyeség, amíg semmi gondom nincs vele, szóval nem vállalták vagyis ezek után én sem erőltettem."

Persze, a lakásokat szakmányban szerelő kombiopeles szerelők mind XBS-t raknak be, ergo miért mondaná, hogy cseréld le.
Mégis van oka, hogy az XBS 490Ft, a Tracon 790Ft, a Legrand meg a schneider meg a schrack már 1100-1200Ft/db
Namost egy átlagbéla beszerel havi 150 kmsz-t, ez ha 500Ft/db spórolással vesszük, az 75eFt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10032) csemberlen válasza eldoble (#10026) üzenetére


csemberlen
őstag

17. kerből kivitelező vagyok, ha godolod írj rám.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10033) 313313 válasza biker (#10024) üzenetére


313313
addikt

Ahogy nézem szabálytalan is, mert két tarifa van egy elosztóban...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#10034) PROTRON válasza 313313 (#10033) üzenetére


PROTRON
addikt

Mi alapján gondolod hogy 2 tarifa van benne?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#10035) 313313 válasza PROTRON (#10034) üzenetére


313313
addikt

2db fí relé van benne. Műszaki tartalmat elnézve nem gondolom, hogy az 1f fí relé a hűtőt védené...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#10036) eldoble válasza 313313 (#10035) üzenetére


eldoble
aktív tag

Csak egy tarifa van, az egyik FI relé a lakás a másik a fűtés (kazán) Fi relé, de ez szerintem nem különös, ez elég elterjedt.

(#10037) eldoble válasza csemberlen (#10032) üzenetére


eldoble
aktív tag

Ok., köszi, akkor jelentkezem.

(#10038) 313313 válasza eldoble (#10036) üzenetére


313313
addikt

Legtöbb helyen ahol 2 fí relé van, ott 2 tarifa van egy elosztóban. Nálam pl egy fí relé van, sose volt még vele bajom (kétszer oldott le, mikor elszállt az indító kondentátor a límában, meg mikor hozzértem a fázishoz...)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#10039) PROTRON válasza 313313 (#10038) üzenetére


PROTRON
addikt

Pedig itt a totyikban is elég sokat beszélgettünk arról hogy legalább a hűtőnek illik saját Fi-relét rakni ami párhuzamosan van bekötve a szoba dugaljakat védő Fi relével.
Sőt legtöbb helyen még a klímának is igyekszem sajátot rátukmálni az ismerősre, mert annak a kompresszora nem szereti a véletlen leoldásokat...sőt ahol ismerős nem fukarkodik, ott a fürdő is kap sajátot, de ez már kényelmi. Ahol meg van pénz lóvéra, ott a mosógép és mosogatógép dugaljakat 1 körre rakva saját Fi relével lehet védeni, hogy ha bármelyiknél elszakad a cérna és ömlik a víz, ne vágja le a többi dugaljat...

Értem én hogy kicsi az esélye, de akkor meg ennyi erővel rengeteg mindennek kicsi az esélye, az emberek meg felnőttek hogy ne nyúlkáljanak a konnektorba, meg az "50-es években nem is volt Fi relé, még is életben maradtak az emberek" szöveg is jöhetne, tehát akkor már az egész Fi relézés "felesleges", én is úgy vettem meg a lakásomat, hogy 2007-ben felújították, kapott 8 db kismegszakítót azt csókolom, 10 évig éltek benne "gond nélkül"....meg csökkentett védelmi szittel.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#10040) 313313 válasza PROTRON (#10039) üzenetére


313313
addikt

Nálam pl hely se volt sok, épp felfért egy 24 modulos elosztó, átvésni meg nem akartam semmit se. Mindent túl lehet komplikálni, felkészülni a legrosszabbra... Van kolégám akinél fí relé sincs, mert gyűlöli...
5 modul a tulfesz levezető, 4 modúl a fí relé, klíma, villanytűzhely, mosógép, ez így már 12 modul, maradt másik 12 az összes többire...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#10041) PROTRON válasza 313313 (#10040) üzenetére


PROTRON
addikt

húúúú meg haaaa...és a kollegád nem vet meg téged hogy külön kmsz-t raktál a klímához? hisz a szobában van, nem világítás, akkor a dugalj kmsz-ről kellene élnie nem?
Najó viccet félretéve, ugye többen is keresgéltek itt 1 modulos kombiÁVk-kat, nem véletlenül.
Meg azért a hűtő-fagyasztóláda dugaljnak 1 db + Vivi idpnh nem olyan széles, mellette még marad 10 kmsz-nek hely ;)

Amúgy 10 emeletes társasházakban lakásoknál sokan a túlfeszre már végképp nem hajlandóak "pénzt pazarolni", ott meg a 2x12 modulba, az 1x32A betáp esetén bőven elfér a minden is!
De esetedben egyáltalán nem fogadom el hogy miért nem lehetett volna 3 soros elosztót rakni oda...akkor már is nem élne a kifogásod hogy nem férsz el 36 modulba...ja hogy ezért nem szabadott 3 sorost. :D

Kollegád miért gyűlöli a Fi relét?
Mert nekem van olyan kollegám aki azért gyűlöli a védőszemüveget, mert:
így a "hülyegyerekek" megszokják hogy nem kell flexelés közben behunyni a szemet mert majd úgy is megvéd a szemüveg, aztán meg amikor szemüveg nélkül csak úgy odatartják a másik kollega elég a felxelendő cuccost, elengedik amikor szemükbe megy a szikra mert elkényelmesedtek...

kérdem én hogy most akkor tényleg a szemüveggel van a baj és azt kell megvetni? :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#10042) BB9000 válasza PROTRON (#10039) üzenetére


BB9000
senior tag

Nálam egyetlen Fi relé van a házban, 18 áramkörre! Sok az elektromos fogyasztó, sok a hibalehetőség is. 2006 óta lakunk itt és a tizenhét év alatt összesen egyetlen egy alkalommal mentett életet, amikor a hűtőgép kompresszora testzárlatos lett. Kb 4 perc alatt lokalizáltam a zárlatos eszközt.
Először megpróbáltam simán visszanyomni a Fi-t de azonnal ledobta. Ebből látszott, hogy nem véletlenül ment le, valahol tényleg zárlat van! Lenyomtam minden kismegszakítót így már vissza tudtam nyomni a Fi-relét és sorban kapcsoltam vissza a köröket. Ahol lenyomta, azon a körön volt a hibás eszköz. Azon a körön kihúzgáltam a konnektorokból mindent, majd egyenként vissza és meglett.
Ezt csak azért írom le, mert úgy is egész jól el lehet lenni, hogy nincs mindenre külön Fi relé. Egy központi mindenképpen kell, és nem csak azért, mert kötelező, hanem azért is, mert ha nálam nem lett volna, akkor simán megrázhatott volna bárkit az a zárlatos hűtőgép és akár tragédia is lehetett volna belőle.

(#10043) User_2


User_2
tag

szobánként külön fi relé, vagy a világításra külön fi relé azért hasznos,

hogy ha a fi relé megmentette az életed, akkor még legyen esélyed arra, hogy a sötétben nem lesz combnyaktörésed, amikor megpróbálod vakon megkeresni az elosztódobozt.

(#10044) 313313 válasza PROTRON (#10041) üzenetére


313313
addikt

Klímának azért raktam külön áramkört, mert 9-10A-t vett fel a régi on/off, rángatta szépen a hálózatot, annak elkélt egy saját. (Kolégámnál is van mindnek saját kismegszakítója és saját villanyórája, méri a fogyasztásukat...)
Nem sok hely maradt már a falon lefelé sem, meg csak egy 10*10 doboz van az elosztó alatt. 126m2-re van 14 kismegszakító. (Klíma, mosogép, tűzhely, csengő lejön, márcsal 10db maradt...) eztán akarok még a villanytűzhelyhez 3 fázist kihúzni(bár elvan a 20A-ral is).... (túlfeszs levezetőt cserélem 4 vagy 2 modulosra)

Gondolom azért nem szereti mert ha rejtett nullázás van, esetleg nulla pe csere valahol, akkor veri a fít rögtön és mire megtalálod mi a hiba....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#10045) PROTRON válasza BB9000 (#10042) üzenetére


PROTRON
addikt

Igen, pont a hűtőgépet szeretjük külön védeni, hogy ha 1 napja elutaztál 14napos nyaralásra és egy testzárlatos kenyérpirító levágja a Fi relé-t, akkor megvédjük a nagymama által lefőzött székelykáposzta rakományt, ami felbecsülhetetlen a ráköltött 60 ezer forintnyi húsanyag költségen felül.
De ha épp a hűtő-fagyasztó gépben van a zárlat, na attól ez sem véd meg, ebben igazad van. :D

Abban viszont nincs, hogy pusztán azért mert 17 év alatt csak 1 ilyen eseted volt, akkor azzal igazolható lenne hogy nem volt benne a pakliban más hiba lehetőség is, amely esetében viszont a hűtődet külön védelemre rakva lehetne nyerni a szitun.

Ez ugyanolyan szitu hogy van aki fizet lakásbiztosítást, van aki nem. Ez is ugyanaz, mert pl abban benne van hogy ha a szomszéd csinál a társasházban tüzet, akkor is fizetnek azért hogy legyen tőkéd a lakásodat helyreállítani a tűzkár után.
Ugyanakkor senki sem akarja hogy a szomszédja felgyújtsa a lakást, legfőképpen mert a helyreállítás csak a dolog egyik fele, a másik az elveszett holmik-tárgyak-emlékek...

#10043 User_2
Azt azért én is túlzásnak érzem hogy szobánként külön Fi relé, de az tény hogy eleve a világítást ugye illik külön áramkörre rakni így lehet külön világítási Fi relé is.

#10044 313313
Látod hogy kevés az a 2x12 modul családi házba... ;)
De a 3x12 meg sok, szal csak marad hely 1-2 kombi Finek...

Tehát a kollégád azért nem szereti a Fi relét, mert ahol csak félig kéri a felújítást a tulaj, ott azonnal kiderül hogy életveszélyes-e a másik fele? de szép is az élet ha úgy hagyja ott a helyszínt hogy mivel nem rakott be Fi relé-t, nem derül ki és másnap a rendőrség kopogtat nála gondatlanságért... :D

De tényleg nem viccelek, az írásodból azt szűröm le, hogy például zavarja, hogy mondjuk ha a mosógép dugaljnál fel van cserlve a nulla-föld és ezáltal a mosógép bekapcsolása után feszültség alá kerül minden dugalj földelő érintkezője, akkor a Fi relé esetén erről kapásból kap tájékoztatást, nem csak másnap telefont hogy megrázta az asszonyt az elektromos sütő...
Értem én hogy ki kell ilyenkor deríteni, de komolyan erre ráfogni hogy emiatt ördögtől való a Fi relé, az azért számomra durva...
Meg hogy rejtett nullázást nem akar megszüntetni? És azért van baja a Fi relével, mert akkor meg nem hagyhatja ott maga után a rejtett nullázást?

Eleve fel kell készülni rá hogy lesznek gondok a Fi relé felkapcsolása után és bele kell számolni hogy mikor telepíti, aznap legyen ideje hibakeresésre azt csókolom...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#10046) KMT


KMT
addikt

Egy valódi off, de hátha itt valaki értékelni fogja az elektronvadászatot. :)

[link]

(#10047) 313313 válasza PROTRON (#10045) üzenetére


313313
addikt

Lemértem a 3 modulos elosztó 13cm-vel nagyobb, az sehogy se fér el, meg hülyén is nézne ki az előszobában a bejárati ajtó mellett.

Legyen a koléga gondja mit miért csinál...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#10048) PROTRON válasza 313313 (#10047) üzenetére


PROTRON
addikt

Az a baj ha mérnökkel egyeztetsz, hogy mi mindent IS meg akarunk oldani, mert megoldhatatlan, na olyan nincs...csak nehezen, drágán, vagy sok munkával, de mindig kell legyen megoldás.
Ahogyan a "miabaaaaj?" kérdéstől is falra mászom, mert a "baj" AZ egyértelműen olyan szituációt jelent, amiben MÁR súlyos károk keletkeztek és minden percel csökken a lehetősége hogy a javítási kísérletek közül a legkisebb károkozású tényleg csak kevés kárt fog okozni.
Ellenben helyzetek vannak, amiknek lehetnek jó, jobb, vagy kevésbé jó megoldásaik. De az hogy valaki még 10 secig gondolkodik egy utasítás kiadása előtt, attól még nem lesz automatikusan "baj" a helyzet.
Épp ezért mondom mindig, hogy baj nincs, csak helyzet van...bár van bunkó kollega, akinél inkább visszakérdezek: "miért, mit basztál el megint? milyen bajt csináltál b.meg? " :D

Pl sajnos így hogy feltöltöttél fotót, kapásból látok felül jó pár cöntit amivel feljebb lehet hajtani a leányzó a szoknyáját, meg én simán vennék asszonynak egy szebb kulcs fogast, ami véletlenül pont olyan alakú, hogy nincsen neki "pöcs" és hogy elfér az új 3 soros elosztó felette....az meg hogy ronda az elosztó, na az pont nem érdekel, mert így legalább kezelhetőbb magasságba is kerülhetnek kmsz-ek. :D

Kezelési utasítás: családon belüli vitákról és alacsonyan repülő tányérok esélyéről kérdezze meg kocsmárosát, vagy plüssmackóját.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#10049) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok tudnátok linkelni ,olyan kültéri gumi kábelt ami jó fűnyírónak és betonkeverőnek is ? Legalább 20 méterben gondolkodok.
Nem egyszerre akarom ezt a kettőt rá kötni csak tudjam használni mindkettőhöz
Nem kell, hogy előre szerelt csatlakozó legyen rajta , mert magam is rá tudom szerelni azokat.De jöhet külön ilyen is

Fekete színű kell és minőségi köszi :)

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10050) 4D4M válasza Zοltta (#10049) üzenetére


4D4M
aktív tag

Teljesítményeket lenne célszerű írni. A betonkeverő vajon 1 fázisú? Ezek hosszabbítók lesznek vagy bekötőkábelek?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.