Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Degeczi válasza radi8tor (#2550) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát sajnos a környéken most ez van, vele kell kideríttessem, mi a helyzet. Ez így biztosan nem jó hosszú távon, mert 25A-re bővítés lenne majd a cél - és azt hogy, ha már 16-nál gond van mindkét irányban (esés ill. emelkedés).
Estére (az óránál megmérve) ki fog derülni, h vajon már a bejövőn szolgáltatói kábelen is túl sok esik-e, vagy csak a mért szakaszon. Remélem, utóbbi, mert az lenne az egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#2552) radi8tor válasza Degeczi (#2551) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt nemrég hasonló eset a topikban. Akkor a villanyoszlopon kellett a kötéseket meghúzni.

⭐ Stella

(#2553) bluemirage válasza X_C (#2548) üzenetére


bluemirage
őstag

E.ON tapasztalat kb. fél éve. Fényképpel dokumentált ügyfélszolgálati bejelentést tenni. Teljesen naív, egyszerű fogalmazással. Pontosan leírva, hogy a 1,5 év meg minden és azt, hogy nem is Ti vettétek észre, hanem egy villanyszerelő ismerős és ő mondta, hogy jelentsétek be minél előbb, mert ez nem aTi hibátok.... és valószínű, hogy a korábbi fényképes olvasások alkalmával is látszik, hogy más akkor hiányozhatott, hiszen Ti így vettétek.

Egyeztetett időben kijönnek és jelenlétedben jegyzőkönyvezik a szerelők, hogy mit találtak. Ha nem látnak lopásra vagy szabálytalanságra utaló dolgot az óránál, akkor plombálják, jegyzőkönyvezik és minden OK. Ez így működött... akkor.... :R

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2554) qdak


qdak
addikt

Sziasztok,

[link] fi relay, anno mi még nem tanultuk, sosem kötöttem még be, most szeretnék, de leveri :W
Gondolom a videóban szereplő jól van kötve (földzár nélkül ;] )
Ami nálam más:
1) alulról tápláltam, elvileg mindegy
2) azt olvastam, hogy 3 fázisúhoz, csak a be táp oldalára (nálam alul) kell a 0. Ezt nem értem :F
Vagy külön 0 pont lesz, a fi relay másik felén, (mintha a 0-át átvinném egy "kismegszakítón")
és ehhez a fi relay körhöz, csak a fi relay utáni 0-t használom???
Ami biztos:
-Kismegszakító szekrénynél a bejövő 0-át lekötve, nincs rövidzár a 0 vezeték és a Föld, sem a fázis vezetékkel. 2 különálló kör, 1 (csak mosógép) ill, 3 konnektor, külön kismegszakítóval.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2555) lappy válasza qdak (#2554) üzenetére


lappy
őstag

Olvasd el ezt itt van példa is
https://megaohm.hu/aram-vedokapcsolo/fi-rele-bekotese

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2556) qdak


qdak
addikt

Így van kötve :F


[kép] Így kéne ? (megszámoztam a kismegszakítókat)

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2557) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Dugalj szetthez, távirányítót lehet külön venni!

(#2558) demars válasza qdak (#2556) üzenetére


demars
addikt

Szia.
Ez így nem jó!
Amit lappy linkelt olvasd el. Nagyon jól leírják hogy kell kötni!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2559) lappy válasza gyulazsolti (#2557) üzenetére


lappy
őstag

Gyártóval kellene felvenni a kapcsolatot vagy az importőr tud válaszolni.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2560) qdak válasza demars (#2558) üzenetére


qdak
addikt

Ez sem [kép] az 1, 2 menne a fi relay-re, a többi csak kismegszakító.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2561) lappy válasza qdak (#2560) üzenetére


lappy
őstag

így legyen
Ha nem Pen jön be akkor a N megy egyből az ÁVK - ba majd a kimenetétől megy a 2 kismegszakítós áramkörhöz

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2562) qdak válasza lappy (#2561) üzenetére


qdak
addikt

Ezzel viszont az a baj, ha leold, leveri a többi kismegszakítót is, megszakad az N
Enyém annyiban más, hogy csak a 2 kismegszakító megy a fí N kimenetére, a többi, fí nélkül az eredeti PEN-hez lenne kötve.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2563) qdak válasza qdak (#2562) üzenetére


qdak
addikt


[kép] Így nem jó ? (bár én nem kötnék fentről+alulról, de rajzolni nem tudok)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2564) lappy válasza qdak (#2563) üzenetére


lappy
őstag

Igen a N azt nem rajzoltam be, de amit rajzotal az úgy már jo

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2565) demars válasza qdak (#2563) üzenetére


demars
addikt

Ez jó!
Így csak a két kismegszakító van a fi relén.
A két elmenő nullának tehetsz be egy kisebb sorkapcsot.

A korábbi rajzaidon a nullák közösítve voltak, illetve fi reléből elmenő nulla sehova sem volt kötve (ezért írtam, hogy úgy nem jó).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2566) qdak válasza demars (#2565) üzenetére


qdak
addikt

lappy köszönöm. :R

A két elmenő nullának tehetsz be egy kisebb sorkapcsot.
Vagy dobok rá WAGO-t

Még 1 kérdés, az egyik Sorkapocs, eléggé szétnyomta a rézvezetéket, érdemes az egy eres vezetékre is érvéghüvelyt tenni, vagy ne tépjem annyira meg ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2567) lappy válasza qdak (#2566) üzenetére


lappy
őstag

Tömör vezetéket nem kell érvéghüvelyezni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2568) qdak válasza lappy (#2567) üzenetére


qdak
addikt

Okés és köszönöm mégegyszer.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2569) demars válasza qdak (#2566) üzenetére


demars
addikt

Vagy dobok rá WAGO-t

Elegánsabb egy ilyen sín :K De több féle létezik, persze ha van elég helyed az elosztóban.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2570) qdak válasza demars (#2569) üzenetére


qdak
addikt

Na bekototten, mar csak Aram kell :) ez a 3. nap miota mokol az Eon. 8-16ig
Elegansabb, de csak Fold sin van idehaza, a tobbit elhasznaltam, azert meg szet nem szedem mar.
Amugy csavaros fazis sin miert nincs? Nekem jobban tetszik a bejovo fazist szigetelt sinen elosztani, mint a kismegszakitok aljabol kilopni a masik korhoz, nalam ugye a fy relay (furdo+konyha)
Hogy miert nem viszem at a fy relay-on az egeszet?
Teljesen ujrahuzott haz, nem mienk, mikro+porszivo es mar veri is le :O
Nalam a gepnek mennie kell. Itt is teljes rez kerult be fel eve amugy, 9 korre kotve, szinte helysegenkent.
Koszi mindenkinek.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2571) BB9000 válasza qdak (#2570) üzenetére


BB9000
senior tag

A te dolgod, hogy mit viszel át a fi relén és mit nem. Nálam az életvédelmi szempontok minden esetben megelőzik az összes többit.
Azt jó ha tudod, hogy ha a "gépnek mindig menni kell" okosság miatt azt a kört (és még párat) nem kötöd rá a fi relére, akkor annak egyenes következménye lesz az, hogy az azon (azokon) a körön lévő elektromos háztartási eszközök meghibásodása (pl testzárlat) esetén a hibás eszközt megérintő személy halálos áramütést is kaphat. A legszebb az a dologban, hogy egyáltalán nem biztos, hogy te leszel az ! Lehet bármelyik családtagod, vagy bármelyik hozzád látogató személy is.
Ha én kötném -vagy egy tetszőleges lelkiismeretes szakember- azt a hálózatot, akkor minden kör védett lenne!
Ha ilyen "kutyafontos" eszköz az a számítógép, akkor pl. teheted önálló fi relére, a többi eszköztől függetlenül.

(#2572) lappy válasza BB9000 (#2571) üzenetére


lappy
őstag

Igen és ha az érvényben lévő szabványt nézzük akkor minden dugalj áramkört ÁVK-nak kell védenie és gyanítom hogy a többi kismegszakítón is van egy pár dugalj - azaz nem megfelelő ilyen módon a kivitelezés.
Na de ha neki így megfelel....

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2573) demars válasza qdak (#2570) üzenetére


demars
addikt

Nem pont sín, de létezik sorkapocs, ezt használom fázis osztáshoz.
Több méretben, színben kapni, c sínre pattintható.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2574) qdak válasza BB9000 (#2571) üzenetére


qdak
addikt

Ezt nem fogom magamra venni, azutan, hogy akar maradhatott volna ugy is ahogy van.
Fustolo alu vezetek. Foldeles nelkuli foldelt konnektor.
2 eres vezetek, tuzogeppel falon, tobbszor atszurva!
Rez aluval osszetekerve, csokival raerositve.
Masreszt fy relaynak hire hamva sem volt itt, meg jopar hazban nincs is.
Ertem en, amit irsz, de, nem arrol van szo, hogy epp kikotottem, mert...
ha jol mukodik, mehet az egesz rendszerre...
Sajna nem szeretnem, hogy tonkre vagja a szervert.
Per pill igy bekotve mukodik, nem veri le. Ha birja mehet minden ele.

lappy akkor nagyon sok hazban nincs szabvany :)
demars koszi.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2575) bul07 válasza bul07 (#2430) üzenetére


bul07
nagyúr

Pár hete írtam hogy régi vezetékelésű házban Wago-ra cserélném a kötéseket, nekiálltam még van pár fali doboz de tényleg csak 2-4ami hátra van

Jött tanács hogy csak oldható Wago-val, írhatnám hogy megfogadtam de nem teszem , mert kicsit számolgattam és a dobozonkénti 6-800Ft nekem sokk lett volna anyagilag így maradt a Wago 2273-204

Azért csak rákérdeztem a support.hu@wago.com email címen, és hamar válaszoltak
2273-as sorozatot nyugodtan használhatja alumínium vezetékekhez, nem fogja a vezetőt elvágni a rugó.
Oldható vezetékösszekötőből a 222-es (szürke házas) is megfelelő, viszont a 221-es (átlátszó) nem!

Az alábbi linken lévő dokumentációban megtekintheti mely vezetékösszekötők alkalmasak alumínium vezeték bekötésére.
https://www.wago.com/hu/d/Info_16000024

(link ehhez a PDF-hez menne)

De nem is e miatt írom e pár sort hanem hogy berakjak egy képet
(Nyugodtan használjátok fel a képet ha bárhol, akár ha írtok róla valahol(blog, prezentáció), vagy szóba kerül az alumínium vezeték oxidáció miatti megégés)

Találtam még égetett más dobozban is de nem ennyire
Úgy érzem hogy ettől minden jobb még az is hogy nem oldhatóval de újrakötöttem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2576) makkmarce válasza bul07 (#2575) üzenetére


makkmarce
őstag

hmmm jó tudni, hogy a 221 nem jó aluhoz. 1 darab alu drót van a házban, ami csak egy led lámpához megy, és nem volt szívem kivésni a plafont végig miatta, de ha cserélem a kötést, akkor erre figyelni fogok. Köszi, hogy leírtad.

okoskodom, tehát vagyok

(#2577) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!
Az hogy lehet hogy egy konnektorból elmegy az áram és nem csapja le a biztositékot?Gondolom a kontakt hibás lett valahol(amúgy is aluvezetékek vannak,tudom hogy ezek elöregdnek stb.).A dobozában én nem látok égett vezetéket.Párhónapja lett csinálva és új sorkapcsok vannak midegyiken.Esetleg a falban mehetett szét a konnektor és a doboz között?De ilyenkor nem kellene a biztositéknak lecsapodnia?

(#2578) lappy válasza Gyick (#2577) üzenetére


lappy
őstag

valamilyen kötéshiba, csatlakozási hiba van azt kell megkeresni hogy hol.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#2579) BB9000 válasza qdak (#2574) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha már hozzányúlsz, akkor érdemes teljesen rendbetenni. Hogy a vezetékek ki lettek cserélve, még nem elegendő. Első lépésnek oké, de tényleg fontos a fí relé. Életek múlhatnak rajta. Nem nekem fontos, hanem neked és a családodnak.
Nálunk pl. már ment tönkre úgy egy hűtőgép, hogy testzárlatos lett a motor és arra jöttünk haza, hogy nincs áram a házban. Amikor visszanyomtam, azonnal ismét levágta. Hűtőcsere után minden ok. De ha itt pl nem lett volna fí relé, akkor csak úgy vettem volna észre a dolgot, hogy valakit megráz az áram.
Az lenne a jó, ha nálatok se történhetne ilyenből súlyos baleset.. Vedd komolyan ! Az a néhány ezer forint tényleg nem kidobott pénz!
Nem bántásból és piszkálásból írom, hanem mert fontos!

(#2580) qdak válasza BB9000 (#2579) üzenetére


qdak
addikt

[link] kb nálam is ez volt a kinézet.
Szerintem, az a verzió lesz, hogy a szerver kap egy külön Fy kört, így ha leveri, a szervert nem fogja. Anno Szilben laktunk és napi szinten ment el pár pillanatra az áram és persze haza vágta az egyik gépet, nem nem a házban, hanem maga az ellátás volt rossz.
Ezért erősködök csak, hogy ti is értsétek.
Bár lekopogom, tegnap óta teszi a dolgát, sem a mosógép sem a mikró nem csapta le ;)
még a végén bevállalom lehet egyben. (Azt sem zárom ki, hogy az ismerősnél valamit elkötöttek, vagy a konnektor szorítója a vezetékbe lett belehúzva és csinált zárlatot, tapasztaltam...én mondjuk nem sajnáltam az időt végig méricskélni mindent)
Kár, hogy az órától a bejövő, nem ér el csak a sínig :o az is 2x 1.5mm-en jön, mind a fázis, mind a 0, nem tudom miért nem tettek egy 2.5mm et :F

Gyick nálunk is volt minden, falban a csőben volt megtoldva, és elmelegedett, hasonló, mint a kolega képe, csodálkoztam, mert megcsináltam elejét, végét, csak a falban a csőben is gányolás volt, nem kicsit...

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2581) bluemirage válasza qdak (#2580) üzenetére


bluemirage
őstag

A 7/24-es elvárással működő dolgokat illik külön Fi-Relére rakni:
- szerver mindenképpen ilyen
- ilyen lehet a fűtési rendszer
- ilyen lehet a hűtő
- bojler vagy más vezérlet eszköz alapba nyilván külön FI-Relé

Továbbá illik külön Fi Relére rakni külső dolgokat, ahol pára vagy más környzeti hatásra is (nagyon helyesen) leoldhat... Pl egy karácsonyi külső fényfűzér miatt nehogy már valaki az elutazása után hideg lakásbs és kiolvadt hűtőszekrényre érjen haza.

Egyéb tipp:
Ha decentralizáltan bármi okból több lakás elosztó kerül kialakításra (tipikusan az utólagos bővítések ilyenek lehetnek, de ilyen lehet pl. egy garázs vagy melléképület is)... na szóval, akkor a másik elosztóhoz FI relé elé kötötten megy az áram és így külön Fi relé kerülhet a különálló lakáselosztókba.

Ezzel szemben sok házba még mindig nincs Fi Relé. Ha van is, akkor kb. egy.... és ha az egyszer működésbe lép, akkor.... :W
Ez már itt régi gumicsont. Nálam legalábbis.

Tudom, hogy sok helyet foglal a szekrényben és emiatt nagyobb szekrény kellhet stb... meg pénzbe kerül... és nem is zavar, ha valaki egyet rak az egész házba... Csak az zavar, ha nem jön be spórolása és szerinte mindenki hülye... főleg a relé... csak ő nem... Mert ilyenkor nemcsak fullra megszívta (mondjuk a gyertya melletti snapszernek, kabátban megvan a maga romantikája... :D) , de még lokalizálni sem tudja a hibát.

Meliora sunt bono inimica

(#2582) Gyick válasza qdak (#2580) üzenetére


Gyick
őstag

Remélem nem lesz vele baj.Úgyértem nem gyullad ki ilyesmi.Sajnos errefele 3-4 hetet kell várni egy szerelőre.És még lehet else vállalja ha esetleg vésni kell stb.Amúgy nem nem használjuk azt a konnektort csak nekem kicsit furcsa ez az egész hogy terhelés se volt rajt aztán szétment vmi kötés bent.

[ Szerkesztve ]

(#2583) Tamy válasza qdak (#2580) üzenetére


Tamy
senior tag

Azért egy szervert (még ha csak home szerver is) illik szünetmentesre rakni. Áramszünet a Fi relétől függetlenül is előfordulhat bármikor.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#2584) bluemirage válasza Tamy (#2583) üzenetére


bluemirage
őstag

.. és ott a pont. jogos.... :K :R
22 ezertől felfele van mindeféle APC-s szünetmentes erre a célra. A hosszabb áthidalási idő... nyilván többe kerül.
Megjegyzem... kazán mellé is szoktak rakni, ha az adott keringető a nem teljesen színuszos árammal elboldodul.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2585) makkmarce válasza qdak (#2580) üzenetére


makkmarce
őstag

ilyen összevissza leoldás a FI relénél legtöbbször akkor van, mikor összekötik valahol a nullát és a védőföldet. Nekem is 2 nap volt megtalálni az összeset. Régen ez alap volt az öreg szakiknál.

okoskodom, tehát vagyok

(#2586) qdak válasza bluemirage (#2581) üzenetére


qdak
addikt

Akkor lesz 2 db :R

Ezzel szemben sok házba még mindig nincs Fi Relé Hát ez az, meg az a régi olvadó bizti.

Szekrény nem probléma 3*12 es.

Gyick Ilyen téren szerencsés vagyok, több ismerős, rokon is tud segíteni, amúgy magam is meg csinálnám, ha nem megy, van telefon, itt a fórum, a legnagyobb baj az idő, mert megy a hiszti, ha nincs villany :D

Tamy illene, de még nem jutottam el oda.

makkmarce simán lehet, bár náluk is nemrég lett megcsinálva. De nálunk is volt hiba, a konnektor "szorítója" pont a vezetékre támasztott, de javítottuk.

Megfogadom a tanácsokat, be fogok szerezni még 1 fy relay-t és fel is szerelem.
Köszönöm a segítségeket.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2587) csubuka válasza bul07 (#2575) üzenetére


csubuka
addikt

Szuper, hogy megosztottad ezt. Mondjuk azt érdekes volna tudni, hogy a 222 miért ajá lott, míg a 221 nem... Aluhoz mármint. Én konyhai led pultvilágításnál 221-el kötöttem össze az alut az új rézzel. Mondjuk ott amperek alog alig rohangálnak... De eszerint akkor nem gyári standard a megoldásom :D

(#2588) bul07 válasza csubuka (#2587) üzenetére


bul07
nagyúr

Erre kíváncsi lennék én is
Annyit megtettem hogy a e-mailjükre válaszolva rákérdeztem hogy miért nem ajánlott a 221 alumíniumhoz, majd bemásolom hogy mit válaszoltak.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2589) makkmarce válasza csubuka (#2587) üzenetére


makkmarce
őstag

utánanéztem, ez van a WAGO oldalán. Ezt gondolom tőlük kell megkérdezni, tényleg nem ajánlják a 221-est.
Lehet olcsóbb bevonatot használtak, vagy más az ötvözet, fene tudja.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#2590) csubuka válasza bul07 (#2588) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, akkor valami csak kiderül erről :)

#2589 makkmarce:
Köszi a választ, ám gondolom skan reflexből amúgy is a 221-et használták korábban, ahogy én is :D

(#2591) gyulazsolti válasza lappy (#2559) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

A forgalmazóval sikerült leveleznem.
Nem lehet külön kapni távirányítót.
Ha veszek még egy szettet az sem biztos, hogy jó lenne, mert random módon vannak kódolva.
Mert arra gondoltam, hogy ha veszek még egyet, akkor betanítok rá egy tanítható távirányítót. Ezek szerint nem fogom tudni használni többet.

(#2592) bul07 válasza csubuka (#2590) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez gyors volt már válaszoltak is
(Egy magyarázó PDF-et vagy valami leírást is kértem)

Válaszuk:

Nem létezik ilyen leírás. A 221-es sorozat nem került leminősítésre alumínium vezetékhez, azonban a 222-es széria igen. Ezért van az, hogy a 222-es vezetékösszekötőket lehet használni aluvezetékhez, míg a 221-es szériát pedig nem.

Tehát nincs meg a minősítése így nem tudnak garantálni semmit
Ez akkor fontos ha tűz keletkezik mondjuk és villanyszerelő 221-et használt aluhoz akkor már lehet firtatni a villanyszerelő felelősségét, nem szabványos eszközök használata

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2593) radi8tor válasza bul07 (#2592) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyanús hogy csak azért, mert 221 már modernebb cucc és nem foglalkoztak az ALU minősítéssel.
Ha olyan rossz lenne, akkor nem ajánlaná mindenki (kereskedő) ehhez is az alupasztát. Jó hozzá, működési elvében ugyanolyan (rugós) ami javasolt alu vezetékek esetén. A csavaros rögzítési megoldás kerülendő (csoki).

Amúgy meg mekkora poén hogy a saját oldalukon is csak Copper van írva 222-höz.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2594) bul07 válasza radi8tor (#2593) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze simán lehet hogy áttenne a minősítésen

De ha szakszerűen az előírásoknak megfelelően szerel valaki akkor nem szabad hogy használja, a későbbi esetleges gondok miatt

Szerintem inkább az a megtévesztő hogy a 221-nél az szerepel hogy "COMPACT vezeték-összekötő; minden vezetéktípushoz" [link]
Ez szerintem az sugallja hogy alumíniumhoz is jó közben meg hivatalosan és az ő ajánlásuk szerint is nem használható, akkor hogy írják oda hogy minden vezetéktípushoz

Mondjuk lentebb
Csatlakoztatható vezetékalapanyagok Réz

Itt már tényleg nem szerepel az alumínium

222-nél szerepel
Csatlakoztatható vezetékalapanyagok Copper Alumínium

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2595) radi8tor válasza bul07 (#2594) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kutya legyek, de az én linkemen nem látom az alut.

⭐ Stella

(#2596) bul07 válasza radi8tor (#2595) üzenetére


bul07
nagyúr

Bocs, én a 2273-204 néztem ott szerepel az alu

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2597) radi8tor válasza bul07 (#2596) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, az még bőven az alu korszakban került a boltokba.
Viszont érdekes, mert pont azt a fajtát nem ajánlják aluhoz a szakik. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2598) bul07 válasza radi8tor (#2597) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet hogy a 222-nél meg nem frissítették a leírást

Itt szerepel 222 PDF

Amúgy 2273-204 meg sodrott rézhez nem jó, jól ki kell gondolni hogy melyiket hol használja utólagos bekötésekre gondolva

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2599) csubuka válasza bul07 (#2592) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a választ! :R

Akkor ezért nem fogom kicserélni a konhai ledeknél a 221-et saját felelősségre... Valóban ez így inkább tűnik jogi történetnek, mint műszakilag indokolt különbségnek.

Az egész lakás többi része úgyis teljesen átkábelezésre érett, ha valami akkor ez a kötés a legjobb az egész lakásban... :D Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#2600) bluemirage válasza csubuka (#2599) üzenetére


bluemirage
őstag

Értem én, hogy Wago... De egy ilyen konyhai ledszalagnál simán mehetne nyomólemezes sorkapocs is... Alu úgy, ahogy van bele... ha sodrott réz is van, akkor érvéghüvelyezve.
A sorkapocs meg mehet pici OBO kötődobozba, ha falon kívül van kötve... és kész. Jóval 1A alatti terhelésről beszélünk.
és ezzel a Wago típusok hitéleti vitája meg is van oldva :D

Meliora sunt bono inimica

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.