Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Cancer válasza EkSYS (#445) üzenetére


Cancer
senior tag

Én úgy tudom, hogy a 7D szenzorát kapta meg az 550D és a 60D is. Valamint a 600 és 650D is.
Azt nem néztem, hogy fotóban mennyit javult a 600-650D az 550D-hez képest, de az biztos, hogy a 7D veri a "kicsit". :D
Anno az 500D-nek volt 15Mpix-eles szenzora, amit az 50D-ből örökölt, de mindekttőnek odavág még az 550D is. Az 500D-t úgy tudom "különösen xarul sikerült". (tesztek alapján)

Forgós emberi témára meg érdemes "sínes kocsit" építeni. Amennyiben tényleg kör kell és nem változó ellipszis, mert azt steadycam-mel is meg lehet oldani. (Csak kell 1-2 segítő, aki a kamerást a megfelelő íven tartja. :D)
A flexi sínt lehet 5rétegű alubetétes csőböl szerkeszteni, a 26x3-asnak br 400 Ft métere...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#452) cOxeR válasza EkSYS (#450) üzenetére


cOxeR
Ármester

Eladót nem láttatok valamerre használtban?
11,5k-ért van a legolcsóbb helyen...

(#453) .DLL válasza cOxeR (#452) üzenetére


.DLL
veterán

Ez egy ilyen bicikli ... a videós/filmes technikában egy csavarért is több ezreket kérnek el, én már pár éve "hozzászoktam" ehhez, szóval ez még egy visszafogott árnak mondható.

(P.H.)

(#454) Cancer válasza .DLL (#453) üzenetére


Cancer
senior tag

Nem csak ez, hanem az összes "speci terület". Anno amikor még csavarboltban dolgoztam, bejött, egy srác. BKNY(imbusz) csavar kellett volna a görkorijához. Valami kisebb. Kérdezte, mennyi, mondtam 13,80.-/db. :Y Erre a válasz, hogy ide fog járni, mert a koris szakboltban 890.- darabja a csavarnak. És bizony én is 8.8-as acélt adtam neki.
Nah, hát ez van.

Amúgy, ha valakinek withworth (amerikai collos) menetes csavar kell, akkor tudom ajánlani a Fabory-t Pesten. Nem olcsóak, de én vettem egy hatlap és egy imbusz 15 mm hosszú 1/4"-es csavart. (Ami a fényképező aljába kell) Összesen ~800.- HUF-ért...
Szóavl DIY-re pótlásra szaküzlet, de nem szakmabeli üzlet.. :D

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#455) cOxeR válasza .DLL (#453) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem azért írtam, mert fáj kifizetni (hozzá vagyok szokva a nem olcsó cuccokhoz...)... csak mert volt belőle eladó a neten korábban 6-7k-ért... és ezen sokminden nem avul el. :) - hozzáteszem, már meg is rendeltem...

[ Szerkesztve ]

(#456) Cancer válasza cOxeR (#452) üzenetére


Cancer
senior tag

ITT 10.250.- újonnan.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#457) cOxeR válasza Cancer (#456) üzenetére


cOxeR
Ármester

Onnan rendeltem + futár... holnap vélhetően meg is van.

(#458) EkSYS válasza Cancer (#454) üzenetére


EkSYS
senior tag

Győrben is van Fabory, meg tarr csavar is. Sok 10ezer forinttól megkímélheti magát az ember ha kicsit találékony is nem kell neki a színre fújt csavar :))

Eki - az eredeti

(#459) cOxeR


cOxeR
Ármester

Oldalirányú billenést hogyan lehet egyensúlyozni? Fel le totál stabil, de tengely mentén billen... arra gyanakszom, hogy kevés még az ellensúly... és nem húzza ki rendesen...

(#460) EkSYS válasza cOxeR (#459) üzenetére


EkSYS
senior tag

steady-vel? (Nálam hosszirányban vannak a súlyok és a hossztengely és a függőleges tartó metszéspontján egyensúlyoztam ki a rendszert. Eltartott egy darabig, de utána jó)

Eki - az eredeti

(#461) .DLL válasza cOxeR (#459) üzenetére


.DLL
veterán

Addig kell állítani, amíg a tengely át nem halad alul felül is a tömegközépponton.

(P.H.)

(#462) cOxeR válasza EkSYS (#460) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen steadyvel. Megpróbálom, de majd feltöltöm a tesztvideót, nem annyira problémás, de a tengely mentén jobbra balra billen, ahogy pl. kanyarodok és fordulok a lakásban. Azért gondoltam a plusz súlyra, mert akkor jobban húzza le a középoszlopot, és nehezebben mozdul ki alul a súlyterhelésnél a középoszlop.

Ma meglesz a manfrottom, könnyebb lesz a csatlakoztatásom. Péntekre be kell lőnöm a szettet... szeretnék egyet élesben kamerázni.

[ Szerkesztve ]

(#463) cOxeR válasza .DLL (#461) üzenetére


cOxeR
Ármester

Viszont ha a felfogatást feljebb vagy lejjebb állítom, akkor a tömegközéppont is megváltozik.... ergo pl ha fejjel levelé akarom átforgatni a steadyt, és a forgási pontot elmozgatom a jelenlegi helyéről, akkor újra kell súlyozni mindent.

(#464) cOxeR válasza cOxeR (#463) üzenetére


cOxeR
Ármester

Most próbálok újra haladni az egyensúlyal, jelenleg ott tartok, hogy ha állványra kiteszem és az alját "kilengetem" akkor ellipszis alakú pályát ír le, és picit fordul egyik irányba, és úgy megy körbe körbe?

(#465) Cancer


Cancer
senior tag

Szerintetek 550D + kit objektív-hez mekkora cső/zártszelvény kell crane-hez?
2-3 méter kiemeléshez, tehát 3-4 méter hosszú lenne. szétszerelhető.
30-as 2-es falú alu csőre vagy aéu zártszelvényre gondoltam...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#466) EkSYS válasza Cancer (#465) üzenetére


EkSYS
senior tag

én is nekiláttam most a kesslercrane k-lite 8.0 alapján egy összeszerelésének.
Szerintem 15ös zárt szelvény elég lenne. Csak majd jól ki kell súlyozni

Eki - az eredeti

(#467) .DLL válasza Cancer (#465) üzenetére


.DLL
veterán

Mindenki most épít kránt? :D Én is.
Szerintem jó a 30, ha kisebb akkor ki kell spannolni, persze így sem árt, de kitobi meg 550D az pille.

Ti milyen arányban osztjátok el a kart? 3:1, 2:1, meglévő termék alapján, vagy egyedi (érzésre)?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#468) EkSYS válasza .DLL (#467) üzenetére


EkSYS
senior tag

én 2:1- re gondoltam
(forgásponttól számított 2m-en max 3.3kg-ot tartson meg)

Eki - az eredeti

(#469) Cancer válasza .DLL (#467) üzenetére


Cancer
senior tag

Én 3:1-gyel számolnék, vagyis inkább a variálható lesz a jó megoldás. Csúszkával szükség szerint.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#470) .DLL válasza Cancer (#469) üzenetére


.DLL
veterán

Én az egyedi (érzésre) opciót választottam: kamera oldal 190cm, súly oldal 80cm.
Ezzel még belső térben is el lehet férni, és nekem bőven elég mozgást ad, viszont sajna hosszában nem szétszedhető, így leginkább csak tetőcsomagtartón szállítható.

(P.H.)

(#471) Cancer válasza .DLL (#470) üzenetére


Cancer
senior tag

Végülis a hossz-arány majdnem mindegy, ha legalább 2:1-es. A többit úgyis a súllyal kell beállítani.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#472) .DLL válasza Cancer (#471) üzenetére


.DLL
veterán

Persze, de azért nem mindig elhanyagolható, hogy mennyi ellensúlyt akarunk/tudunk felpakolni ugyanannyi hasznos súly megtartásához.

(P.H.)

(#473) Cancer válasza .DLL (#472) üzenetére


Cancer
senior tag

Jól számolom, hogy mondjuk 3:1 arányál az 550D+18-55 kit ~73 dkg kb 2,2 kg súly kell az ellenoldalra? (hozzávetőleges adatok)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#474) .DLL válasza Cancer (#473) üzenetére


.DLL
veterán

Nem egészen, a krán karja a végén nem 0g, tehát csak ahhoz, hogy az üres krán, esetleg még videófej vagy ilyesmi üresen megálljon, máris kell X kiló, utána jön még rá a gép.
Nekem a krán eleje majdnem 4 kilót nyomott üres videófejjel (súlyos darab). 2,37:1 aránnyal dolgozom, ez már alapból 9 kiló súlyt igényelt. Erre úgy számoltam, hogy még egy-két kiló rákerülhet, obitól, egyebektől függően, úgyhogy szerintem 15 kilónál megáll a segge, ami még bőven elfogadható. :)

(P.H.)

(#475) EkSYS


EkSYS
senior tag

Videózik itt valaki rendszeresen dslr-rel? Úgy értem eseményeket, (pl. esküvő) vagy rendezvényeket, kisfilmeket, vagy bármi egyéb?
Kíváncsi volnék tapasztalatokra.

Eki - az eredeti

(#476) cOxeR válasza EkSYS (#475) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én fogok, de egyelőre nem volt időm még rendesen belőni a steady-met, hogy esküvőt be merjek vállalni, kreatívhoz már csináltam snitteket, de még a vágással is vannak nehézségeim. :) Majd ha vége az idei szezonnak, akkor nekiveselkedem gőzerővel.

(#477) Cancer


Cancer
senior tag

Én mostanában fogok kutyás kisvideót készíteni, az eddigi anyagaim edig hegyekben állnak feldolgozásra várva.. :(

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#478) EkSYS


EkSYS
senior tag

csak mert azért mert a DSLR-rel nem egyszerű a videózás. Bár kétségtelenül elképesztő felvételeket lehet velük készíteni, de szerintem szenvedősebb mint a kamerákkal.

Eki - az eredeti

(#479) Szaboo válasza EkSYS (#478) üzenetére


Szaboo
csendes tag

Én láttam már 200 ezres kamerát aminek meg sem közelítette a színvilága és képminősége az ugyan ilyen árkategóriába tartozó DSLR-ekét. Ezért vettem én is DSLR-t. A kényelmi és egyéb problémákat pedig ésszel meg kell oldani :) Még csak 1 hete van kb meg a kamera, szóval élesbe még nem videóztam, de pár dolgot kipróbáltam, és menni fog a videózás is vele. Legalábbis reményeim szerint

(#480) cOxeR válasza EkSYS (#478) üzenetére


cOxeR
Ármester

Esküvőn min. 2-3 fős csapat szokott dolgozni, mert egy ember DSLR-el nem tud produktív lenni...

(#481) .DLL válasza cOxeR (#480) üzenetére


.DLL
veterán

Az durva, de jogos, én sem tudtam elképzelni a dolgot. Hiszen mi a lényeg: gyönyörű, változatos képekből összeállítani a videót. Kell közeli, érzelmeket, gesztusokat bemutató, kell kisebb, nagyobb totál, a történéseket, környezetet bemutatandó, és így tovább. Fókuszálni sem könnyű, és a 30perc vagy 4gb korlát miatt is kell "backup", hogy probléma esetén legyen mire átvágni.
Ebbe eddig nem gondoltam bele, és kicsit megriaszt: nem rontja el a hangulatot a sok technika? Most, hogy visszaemlékszem láttam régebben még az 5D II megjelenése után nemsokkal egy esküvői werket, amin az operatőr az oltár mögött a földön guggolva egy sliderrel vette fel a nagy pillanatot, hát nem tudom... elég necces látvány.
Gondolom a párok kizárják ilyenkor a külvilágot és nem az operatőrre, fotósra, technikai dolgokra figyelnek, de ezt is embere válogatja, én pl. agyilag túl tudnám magam tenni rajta, de azért zavarna. Végülis, valamit valamiért. Minél látványosabb, komplexebb videót szeretnénk a sima dokumentálás helyett, annál több technika kell. :/

EkSYS kérdésére a válasz:
DSLR-rel még nem sokat eseményeztem, a többség eddig rendes kamerával történt, de az is tény, hogy szinte mindegyiknél csak egy átfogó, a rendezvényt, annak hangulatát bemutató 5 percnél nem hosszabb videót kellett csinálnom, amire csak jó, találó vágóképeket kellett felvenni, nem folyamatban másfél órákat... Erre a DSLR is tökéletesen alkalmas.
De a kedvencem mégis a koncepcionális filmek készítése. :)

(P.H.)

(#482) cOxeR válasza .DLL (#481) üzenetére


cOxeR
Ármester

Két héttel ezelőtti eskin, 4-en dolgoztunk. Ketten fotóztunk a párommal, és ketten videóztak (szintén házaspár), egy relatíve kicsike templomban. Simán ment a történet, nem akadtunk sehol sem egymással.
Szertartást 1 kamerával és egy dslr-el vették fel (azért volt csak kamera, mert teljes szertartásról akartak videót), kreatívot pedig tiszta dslr-el vették. Szerintük is minimum a 2 fő, valójában kellene 1 steady-s (ha időmbe belefér, lehet elmegyek velük párszor), aki fel alá mászkál, és két nagyjából fix, egy slideres, és egy monopodos, aki fókusszal játszik.
Úgy kezdtők, hogy próbáljunk láthatatlanok maradni (4-en érted? :) ), de szerintem a pár idővel már észre se vette, hogy mi ott sertepertélünk... legalább is utólagos visszajelzés alapján, totál megszokták a stábot, és nem volt feszélyező, sem zavaró.
A lényeg, hogy valamit valamiért, mindig vannak kompromisszumok, a választás az emberfüggő.

Amúgy tegnap újra nekiveselkedtem a steady kiegyensúlyozásának, és egyre jobb lesz, még kellene pár kis súly, azt kitalálom mi legyen, és szerintem meglesz az ideális beállítás.

-------------------
Milyen beállításokkal szoktatok felvenni? Manuál, 1/30, és az iso-t lövitek az adott környezethez?

[ Szerkesztve ]

(#483) EkSYS


EkSYS
senior tag

Igen...a dslr-rel az élet látványos (lehet) de a színfalak mögött nem könnyű vele.

Nálunk van minden ami normál esetben kell (úgy értem technikai oldalról) de hát az csak félsiker. A mutatványt meg is kell csinálni :)

Mi nem rég kezdtünk esküvőzni dslr-rel , azelőtt kamerákkal nyomtuk de azért az elég gagyi ehhez képest minőségben, tény hogy sokkal kényelmesebb.

Ti milyen látószögeket használtok? (Így a különböző eseményekhez)
Ahogy én gondolom:
szertartások, 50/1.2 (fix) + 16-35(mozgó) , és ha van idő akkor 70-200-al ügyeskedni monopodon.
lagzi: 20/1.8 (Sigma), 50/1.2,
(Halkan megjegyzem hogy az 50/1.2 az valami elképesztő mit tud!!!)
24/1.4-en és 85/1.2-ön töröm a fejem. Valakinek tapasztalata??

Steady-t is ki kéne próbálni csak az a baj kevesen vagyunk! Krán is kéne már, szóval terv az van.
5D mk III-at vagy 650D-t próbált már vki?

Eki - az eredeti

(#484) .DLL válasza EkSYS (#483) üzenetére


.DLL
veterán

Ez nekem új... "Mi nem rég kezdtünk esküvőzni dslr-rel" , "Steady-t is ki kéne próbálni"
Én azt hittem, hogy már régóta esküvőzöl 7D-vel és egy mellényes Glidecam szettel...

Látom van mindenféle obid, jó kis összeállítás, a 85-ön akkor gondolkodnék, ha a 70-200-nak kevés a fénye (tudom: templomban nincs elég fényerős üveg)
A 24 és a 20 viszont elég közel van egymáshoz, szerintem elég az egyik. Ha a 20 eladóvá válna akkor szólj :D

(P.H.)

(#485) EkSYS válasza .DLL (#484) üzenetére


EkSYS
senior tag

háát látod...azért az esküvők elött csináltam még ezt-azt dslr-rel :)
de hát gyakorolni kell sokat,

Eki - az eredeti

(#486) EkSYS


EkSYS
senior tag

felhívnám a tisztelt fórumtársak figyelmét hogy megjelent a magiclantern 2.3 verziója.
Nagyon komoly! Én már próbálom !! A focuspeak elképesztően jó. És stabil 5d-n is :)

Eki - az eredeti

(#487) cOxeR válasza EkSYS (#486) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem tudom a többiek hogy vannak vele, de én ócckodom ezektől a nem gyártói szoftverektől, sosem tettem még fel.

(#488) EkSYS válasza cOxeR (#487) üzenetére


EkSYS
senior tag

próbáld ki nyugodtan..én gondolkodás nélkül rátettem az 5d mkII-re!

Eki - az eredeti

(#489) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Szeretnék belekezdeni a videózásba, ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.. :)
Milyen gépet vegyek? Én a d3100-at néztem ki, amiért egész olcsó és a videós képességei is egész jók. Szeretnék persze 720p-ben 60fps-t, de nikonok közt ritka az ilyen.
Az 550d-n gondolkozok még, ami ellene szól, hogy canon, kicsit drágább, de lehet rá dugni külső microfont, és van 60fps. A magic lantern is egész érdekes.
Valamint Nikon lencséim vannak, ezért is nehéz. Ha komolytalan nagyon a d3100 (vagy esetleg a d5100) videózni, akkor valószínűleg márkát váltok :)

(#490) EkSYS válasza MIFtIli (#489) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

nikon-hoz nem értek, de a canon mellé teszek egy voksot. (550D jó választás kezdésnek)

Eki - az eredeti

(#491) Szaboo válasza MIFtIli (#489) üzenetére


Szaboo
csendes tag

Hasonló cipőben jártam pár hónapja, ugyan ilyen célokkal vágtam bele vásárlásba.. Ahogy te is megérezted, a Canon jobb videózásra. De az nem kifejezés. Most kaptam anyagot egy tánccsapattól vására, a csávó állítólag operatőr sulit végzett, leszakadt az állam. Olyan remegős és ugrálós az egész, mintha köze nem lenne a videózáshoz. Maga az állvány sem fluidos, legalábbis az anyagból ez jön le, semmi finom mozgás benne :S Még amikor zoomol, az is szaggatott, nem folyamatos. Lesz vele meló bőven. És ide tartozik, hogy a képminőség sem tetszett, nem csak hogy nem volt éles, a színek kicsit fakók voltak, de a legzavaróbb a kontúrok voltak. Hasonló volt az előző, bridge gépem képein, az élek fehéren világítanak. Nagyon zavaró. Én 600D-t vettem, nem bántam meg, bár például egy 60D-vel sokkal jobban lehet boldogulni videózásban. Csak ugye annak az ára is magasabb, nem csak a minősége :) Egy jó minőségű obit mindenképp be kell szereznem, mert gyenge fényviszonyok mellett ISO 1600 fölé kell(ene) menni, de akkor már túl zajos, javíthatatlan. Lehet hogy a Nikon kevésbé zajos, ezt videókból így szűrtem le, de attól még a Canon jobb ilyen téren. Ez persze az én véleményem, hátha segít :)

A magic lantern is nagyon hasznos, már tesztelgetem, lassan kicsit megértem mi mire való :)
Ennek egy eredménye lett EZ A VIDEÓ :))

Persze tele van hibával, az egészet valahogy kerekebbre gondoltam összevágni, de asszem a gépen is újítani kéne, mert kész szenvedés. Szaggat össze vissza, mindig tölt, sokszor lefagy :\ Rendes preview hiányában tippeltem a gyorsasággal, szerintem túl gyors lett, és sok helyen beremeg, erre is jobban kell figyelnem. Jah, és valahogy nem találom meg a megfelelő kombót az ég és a talaj között, túl sokat kell útólag korrigálni, és romlik a minőség. De próbálkozni kell :)

[ Szerkesztve ]

(#492) alph4


alph4
tag

Itt mindenki csak a Nikont meg Canont ismeri?

Már nem azért de ha valaki jobban utána néz prof videózás témában, akkor belépő szintnek talál egy olyan gépet hogy Panasonic GH2, ami árban nagyon olcsó és a drágább kamerákkal versenyeztetik, persze VIDEÓ TUDÁSBAN! és verte már akkori Canon 5D2-t, de a mostani Canon 5D3-nál is jobb nem 1-2 helyzetbe. És kb az 550D áráért hozzá jutni: [link]

Teszt:
[link]
[link]

Vannak ugye hozzá hackelt fw profilok, amikkel még jobban kijön a gép tudása így éri el a magasabb kategóriás gépeket. [link]
Ha megnéztek az összehasonlító teszteket akkor rájöttök hogy milyen is a szép tiszta és valóban ÉLES kép! Nem úgy mint a Canyonéknál. (Fényképezésbe persze az jobb, de ez most nem a topik :DD )

Vimeon is sok videó van róla: [link]

Itt egy jó oldal amit ajánlok:
[link]

Én pl. ősszel tervezek venni új gépet videózásra, vártam pl a 650Dt is, de több mint másfél év után még a gh2 szintjét se tudták belerakni, így marad majd a gh3 az őszi photokinai bejelentés után. Ami már garantált az a 50/60fps full hdben és 100-120fps720p-ben, és ugye a már megszokott kb leggyorsabb AF.

[ Szerkesztve ]

(#493) Szaboo válasza alph4 (#492) üzenetére


Szaboo
csendes tag

Jogos a hozzászólásod, én hallottam is a GH2-ről, csupa jót, végül ismerősöktől azt hallva, hogy a panát és olyt kerüljem, döntöttem a canon mellett. néztem még a sony alpha 57-esét, de annak a videó minősége nem győzött meg.

A GH3-ra mindenképp kíváncsi leszek, illetve azért az EOS60D utódja is okozhat meglepetést, legalábbis én szeretném ha okozna :)

(#494) EkSYS válasza alph4 (#492) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

Én ismerek nem egy nem kettő esküvői videóst aki nagyon komolyan nyomja, de nemhogy pana-val még csak nem is nikonnal dolgoznak. Belinkelhetsz ide ilyen olyan teszteket, én készséggel elhiszem hogy volt egy csoport aki egy terméket jobbnak talált mint egy másikat. Ez normális. De akkor miért videózik mindenki a drágább és mégis valakik szerint gyengébb minőségű géppel, kérdem én? Miért nem használ mindenki gh2-öt?
Én is olvastam róla, nem rossz, de azért hidd el ne hasonlítsd egy mk2-höz, az más kategóriába játszik. (Nekem van összehasonlító videóm amit én csináltam egy sony ex1-el is, nem fair az mk2 mellé tenni pedig az is elismert kiforrott darab a piacon.)

u.i.: Senki nem mondta itt hogy csak canon-t meg niki-t ismer :), de cáfolj meg nyugodtan.

Eki - az eredeti

(#495) alph4 válasza EkSYS (#494) üzenetére


alph4
tag

Mk2höz nem hasonlítanám, inkább akkor a markIII-as hoz (ott is pl magasabb iso értéknél) :K

Nagyítsátok ki, nézzétek meg full hd-nál:
[link]
[link]

Valszeg azért nem használják itthon sokan, mert nem ismerik. Ez lehet az egyik ok :D -> Így nem is látni hogy ajánlanák, vagy reklámoznák sokan. (minden boltban nincs is) ergo nem mindenki bátorkodott venni.

Meg nálunk az a menő ha teszem fel valakinek van egy Canon 1100D-je :D Nem pedig egy ilyen pana mondjuk egy Voigtlander Nokton 25mm f/0.95 obival :)

[ Szerkesztve ]

(#496) cOxeR válasza alph4 (#495) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azt figyelted azért remélem, hogy az 5DmkIII-nál sehol sem volt feltüntetve, hogy milyen üveggel készült... :U

(#497) EkSYS válasza alph4 (#495) üzenetére


EkSYS
senior tag

Figyelmedbe ajánlom (pedig nem kerestem 5 másodpercnél tovább)
LINK

Én külföldi videósokra gondolok. Kicsit nézz körül mondjuk az amerikai esküvői videós piacon .
Én továbbra is canon bácsiékat gazdagítom mert szerintem ők adják a legjobb cuccokat. (gép, obi, ár/érték, felhasználhatóság, strapabíróság.........)Hangsúlyozom szerintem (meg persze az ügyfeleim se panas(zk)onknak :)

Én úgy gondolom elég sokat olvasok ebben a témában, próbálok minél tájékozottabb lenni de ha ez a gh2 annyira f@sz@ gyerek volna akkor szerintem már többet hallottam volna róla. Elismerem hogy jó gép, de....mindenki sznob lenne?

De én örülök egy ellenpólusnak :)
A google-t is lenyomhatná valaki :))

Eki - az eredeti

(#498) alph4 válasza EkSYS (#497) üzenetére


alph4
tag

Ez az oldal mi lenne? semmi. egy lap ami technikai adatok alapján generál egy pontot. Meg alapból mondtam hogy csak a videó tudást nézzétek mondjuk hackelt fw alapján.

Én inkább megnéztem 100+ videót, mert én se akartam elhinni hogy jobb. Nem ilyen pure adatokra meg számokra hagyatkoztam.

Van ismerősöm is akivel szoktam beszélgetni néha, ő pl minden nap videózik dslr-el (munkájához tartozik), szeretne ő is majd váltani canon-ról gh3-ra. pedig megvehetné az 5D-t is. Fotózni nagyon keveset kell neki.

Egyébként csak ajánlani akartam egy nagyon jó gépet filmezésre, ami valóban megéri az árát. De maradjunk a Canon-nál, mert az nagyon drága -> sokkal jobb. (Én mindenesetre a szememnek hiszek inkább és panasonic-ra szavazok ;] )

(#499) doktor úr válasza EkSYS (#497) üzenetére


doktor úr
tag

A GH2 bizony faszagyerek videóban, mint ahogyan az 5D is. A Canon javára a rendelkezésre álló objektívpark és a fullframe adta DOF lehetőségek döntenek. Használtam Panát is, Canon-t is, mindkettővel nagyon jól és szépen lehet dolgozni. A GH2-t (és majd a GH3-at) az új csúcszoomok megjelenése dobta (dobja) be igazán a versenybe, lásd 12-35 f2.8. Én így látom.

(#500) madgie


madgie
titán

A GH2 valóban nem rossz, sőt. Hack-elt firmware-rel olyan bitrátára, ezzel együtt részletességre képes, ami egyértelműen kicsit a Canon felé pozicionálja. Viszont - és itt jön a lényeg profi felhasználásnál - nagyon "ki van hegyezve" a képe, talán még Smooth -2 to all beállításokkal is. A Canonhoz képest meredekebb gamma, több kontraszt és kevesebb dinamika jellemzi a képét, ez az utómunkálatoknál abszolút hátrány (amatőröknél meg talán pont fordítva). No meg ugye az 5Dm2-t a lapkaméret miatt is szeretik, a brutális háttérelmosás legalább annyira divat, mint mostanában az extrém lassítás (minimum 50/60p kell ezért majd minden ilyesmi gépbe, Full HD-nál is).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.