Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) .DLL válasza Cancer (#300) üzenetére


.DLL
veterán

A slider a kisebb, jellemzően egyenes, hordozható sínpálya 1-2 méternél nem nagyobb. A dolly az ami a földön gurul, vagy gumi kerekeken vagy sínpályán, más néven fahrt. Google dob mindenre képet, youtube pedig videót.

Az hogy mekkora slidert tehetsz egy állványra, függ a felszerelés súlyától is amit mozgatni akarsz rajta. Az ugye alap, hogy a kamera+slider+felszerelés összsúlyát elbírja az állvány, de a fejnek mégerősebbnek kell lennie, hogyha a szélén van a kamera akkor is kibírja a fej a csűrést.

(P.H.)

(#302) Cancer válasza .DLL (#301) üzenetére


Cancer
senior tag

Egy olyan rendszerben gondolkozom, ami elég erős, elég nagy, hogy magas legyen a hsználhatósági foka, viszont elég könnyű ahhoz, hogy gyalogtúrákra is magammal vihessem...
Egy ilyen kellene 5 kilós kivitelben. :DD Mondjuk cseppet olcsóbban, mint 4.600.- €

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#303) trialboj válasza dabgergo (#295) üzenetére


trialboj
őstag

Profibb szinten nem tudom, de amivel rossz, irányba nem indulhatsz el az az adobe csomag, Premiere és after effects, teljesen új világ nyílik meg előtted.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#304) dabgergo válasza trialboj (#303) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Most éppen a sony vegas-t próbálgatom, s eléggé jónak tűnik, de valószínű h meg fogom nézni az adobe pakkot is!

(#305) Cancer válasza trialboj (#303) üzenetére


Cancer
senior tag

Nekem Adobe Premiere CS3-am van...most láttam az egyik könyvesboltban 2500-ért egy oktató könyvet. Szerintem beszerzem azt, hogy legyen egy minimális lövésem hozzá. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#306) trialboj válasza Cancer (#305) üzenetére


trialboj
őstag

Szerintem előbb néz bele ha van rá mód, mert ha tényleg csak az alapokat taglalja, akkor azt youtube-ról is meg tudod szerezni, a többire meg úgyis rájössz. A premiere egyáltalán nem nehéz, csak tisztában kel lenni vele, hogy mire van!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#307) EkSYS válasza Cancer (#302) üzenetére


EkSYS
senior tag

igen ez elég jól néz ki de az ára cseppet sem garantálja hogy minden körülmény között kiválóan helytáll.
Én egy átalakított IGUS slider-t használok rajta egy manfrotto fej, meg egy tripoddal gyorstalpakkal, így gyorsan le fel tudom tenni állványra/ról.
Ez kb 60k-ba volt nekem. (plusz a tripod)

Eki - az eredeti

(#308) dabgergo válasza trialboj (#306) üzenetére


dabgergo
őstag

Pont ezt akartam én is írni. Tapasztalatom szerint ilyen programoknál eléggé fölösleges egy könyv. Sokkal jobban, hatékonyabban lehet tanulni internetről és persze ingyen.

(#309) Cancer válasza trialboj (#306) üzenetére


Cancer
senior tag

Alapvetően én is hiszek az internet erejében. Photoshop-ot is onnan tanulgatom. Csak itt az a lehetőség, hogy tavaly kaptam oda vásárlási utalványt, és a 2500 Ft a könyvért nem tűnik soknak.
És tényleg az alapoktól kell kezdenem ezzel a programmal...Mert bezzega a WindowsMovieMaker már zsírul megy! :DD

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#310) zgospel válasza Cancer (#309) üzenetére


zgospel
őstag

Az alapok elsajátítása sem tart tovább 15 percnél, személyes tapasztalatból mondom. :) Aztán 1-2 hét után már csípőből megy a java.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#311) trialboj válasza Cancer (#309) üzenetére


trialboj
őstag

Én akkor is állítom, hogy olyamra költsd amit nem kaphatsz meg máshonnan(ha már 1 videószerkesztpt megértettél akkor annyira nem lehet zavaros, 2 videó alatt megtanulod az új kezelőfelületet, s onnantól már magadtól is boldogulsz), az utalványt meg használd fel valami ilyesmire: [link] ez nincs fent a neten :))

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#312) Cancer válasza trialboj (#311) üzenetére


Cancer
senior tag

Az a könyv sem rossz. Megkérdezem nővéremet, hátha neki megvan...De egy ilyet én is írok. ;) :DD

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#313) Cancer válasza Cancer (#312) üzenetére


Cancer
senior tag

Ahogy a témákat nézem, az is fent van a neten. ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#314) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

Todnátok ajánlani, hogy milyen obit érdemes venni DSLR videóra?
Ti milyet használtok? Esetleg tudnátok mutatni általatok felvett vdeót?

Köszi!

www.windydigital.hu

(#315) EkSYS válasza szelesjanos (#314) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

Igazából a legtöbb obi jó videóra is :)
Az IS-sesek kicsit jobbak mert a remegéseket kicsit ki kompenzálják.
Jó még ha fényerős az obi 2.8 vagy kisebb.
Videók: youtube-on beírod hogy dslr video lens és jönnek a találatok :)
Ha gép is kéne akkor a 60D-t ajánlom.

Eki - az eredeti

(#317) szelesjanos válasza EkSYS (#315) üzenetére


szelesjanos
tag

Köszi! Utánna nézek!

www.windydigital.hu

(#318) EkSYS


EkSYS
senior tag

Kijött az 5D mkiii
LINK

Jónak ígérkezik. Bár az alfa77-esnek még mindig jobb az AF-je :)), hehe
Canon már csinálhatna ezzel valamit.

Eki - az eredeti

(#319) Cancer


Cancer
senior tag

how to make hungarian zsíroskenyér?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#320) EkSYS válasza Cancer (#319) üzenetére


EkSYS
senior tag

szvsz:
néha nem kicsit elveszik a videó lényege a dof-ben, a slide mozgások is számomra kérdés, plusz néhány mozdulat mint pl. kenyérvágás (aminek a hangja nagyon ott volt!) én lassítva tettem volna bele
Zeneválasztás : kitűnő!

Eki - az eredeti

(#321) zgospel válasza EkSYS (#320) üzenetére


zgospel
őstag

"néha nem kicsit elveszik a videó lényege a dof-ben"
+1.

A kép viszont nagyon éles, utólag lett még élesítve vagy alapból ennyire éles? Milyen optikával készült?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#322) EkSYS válasza zgospel (#321) üzenetére


EkSYS
senior tag

szerintem menne az alapból is :)

Eki - az eredeti

(#323) .DLL válasza zgospel (#321) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem ÖtDével lett felvéve, ez simán ilyen éles alapból, lassítani viszont nem tud, ahogy azt Eksys kolléga szeme megkívánta volna (max ilyen lassító pluginokkal, ami nem ugyan az...)

______________________________________

Új videó tőlem! :D http://vimeo.com/37936453
Múlthét vasárnap voltam kint ezen, nagyon tetszett a hely, van benne potenciál, mindenféle rendezvényt el tudnék itt képzelni, jó volt a hangulat, de igazán izgi bringával lehet a dolog, szóval legközelebb nevezek is. :)
Videózni még úgy is lesz idő, most kb. másfél órát voltam lent összesen.

Aki tech. infókra kíváncsi:
-Canon 550D
-Sigma 10-20mm/4.5-5.6
-Sigma 28mm/1.8
-ISO jellemzően 1600-3200 között
-DIY sztedi

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#324) EkSYS válasza .DLL (#323) üzenetére


EkSYS
senior tag

Naaa!!! Videokamerások, miccessek , küzdejetek!
@rva jó! Egyedi, remek a szerkesztés..nagyon tetszik..jól átjön a hangulat, a dinamizmus (bár talán a videó túlpörögte a bringásokat :).
Jó választás volt a 10-22. Rekesz mennyi volt általában?
(ISO nekem kicsit sok volt már :/, de hát nem 1500lux volt ott :)
Magic Lantern-t használsz?

Szép munka! Milyen lett volna egy 5DmkII-vel...wow!!!

Eki - az eredeti

(#325) .DLL válasza EkSYS (#324) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi szépen! ^^
Rekesz mindig nyitva volt, gyakorlatilag csak villanykörték adták a fényt, egyedül a startnál, meg a színpadoknál volt reflektor, olyankor megengedhettem magamnak azt a luxust, hogy 1600-at használok. F/4.0 na nem egy fényerős darab, talán ha lesz később valami, akkor megengedhetek magamnak egy Tokinát. De szerencsére 5°C alatt volt a hőmérséklet így nem a képzaj jelentette a gondot, hanem hogy lefagytak az ujjaim. :D

ML fent van a kártyán, de külső miki nem kellett, ezért most az ML-t sem használtam.

5D-nek én is örülnék az tuti, de annak mégjobban, ha a barátaim is velem tartanának a filmezésben... :I

(P.H.)

(#326) Cancer válasza .DLL (#325) üzenetére


Cancer
senior tag

Azt én is tudnám értékelni, ha több barát tartaná velem...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#327) Cancer


Cancer
senior tag

Milyen mákos, akinek van táblagépe vagy hosszú akkuidejű kis notija! Canon géppel megspórol egy külső monitort. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#328) EkSYS


EkSYS
senior tag

Érdekesség képpen egy rövid elemzés az 5D mark III videós képességeiről: LINK

Úgy tudom kb.850-950e HUF között lesz majd az ára. Az nagyon nem kevés.
1.5-1.6M-ért FS100-ast lehet venni fényévekkel jobb. vagy..? :)

Én személy szerint várom a DIGIC V -re épített kis tesókat 650D, 6D, 7D mark II stb.

Eki - az eredeti

(#329) Cancer válasza EkSYS (#328) üzenetére


Cancer
senior tag

Az FS100 így ~70%-kal drágább, ami azért, ha figyelembe vesszük, hogy az 5D Mark III első sorban fényképezőgép, erős videós tulajdonságokkal...

De végül is aki komolyan videózik, az videókamerával teszi. ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#330) .DLL válasza EkSYS (#328) üzenetére


.DLL
veterán

Azért az 5D-n alapból tudod használni az összes kiváló EF lencsét, ezzel szemben az fs100-ra nincs sok ojjektív, normális lencsékhez meg adpterek kellenek.

(P.H.)

(#331) EkSYS válasza .DLL (#330) üzenetére


EkSYS
senior tag

dehát az FS100-at senki se használja a gagyi sony 18-200-al. :)
Sajnos a mark III nem teljesen váltotta be ahozzá fűzőtt videós reményeket, s ha figyelembe vesszük hogy az elmúlt 4 év alatt a mrk II -höz képes mennyit és miben léptel előre - hangsúlyozom videós téren, akkor azt mondom vegyen minenki inkább mark II-öt, tegyen rá ML-t és voila!
Én mint mark II tulaj, elmondhatom, baromi jó gép!!! Vol hogy megfordult a fejembe cseréljem-e mark III-ra de +500k a különbözet, (majdnem) annyit nem ér!!

Eki - az eredeti

(#332) .DLL válasza EkSYS (#331) üzenetére


.DLL
veterán

"dehát az FS100-at senki se használja a gagyi sony 18-200-al."

Hét pont ez az, és én is azt mondtam, hogy normális objektívekhez meg adapter kell. Oké, együtt lehet ezzel élni, de nem teszi egyszerűbbé a munkát.

Persze ha a pénz nem számít akkor egy PL lencsesor, és az élet gyönyörű. :D

(P.H.)

(#333) qnadam válasza EkSYS (#331) üzenetére


qnadam
veterán

használtam vele, nem volt jó :) az volt a rendszer gyenge pontja, próbálom is meggyőzni a gép gazdáját, hogy vegyen rá átalakítót :D

csak úgy magában az fs100 egész kameraszerű (bár a kereső megoldása finoman szólva is érdekes), de az 5d-t körbeépítve mindenféle hasznos cuccokkal már egész használható eredményt kapunk. igaz akkor már árban is közelebb kerültünk az fs100-hoz :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#334) EkSYS válasza qnadam (#333) üzenetére


EkSYS
senior tag

Én pl. nem értem hogy a Canon miért nem képes már egy videós AF-t beletenni a gépeibe, aztán úgyis mindenki eldönti majd hogy használja vagy sem, de legalább lenne. (Sony-nál már van). Az sem tetszik hogy a mark III -ra nem tettek elforgathatós kijelzőt. Azért pl. egy 60D-n ez rendkívül hasznos videózásnál. Persze lehet hogy az gondolják hogy aki ilyet vesz az mindenféle más kütyüt is vesz hozzá mint. pl külső monitort.
Az tényleg igaz hogy sok cuccot lehet hozzájuk venni, de akkor viszont a mobilitásuk már nehezebb mint pl. egy videokamerának.
Pont tegnap használtam a mark II.-öt. Műv.ház, kis helyi koncert, rossz fényviszonyok, 70-200 2.8-al, rode vmc pro-val. Már utómunka előtt is elképesztően jó képet adott. ált. iso 800, f4-5 körül ,awb, 1/30-100 között használtam. De mivel monopodoztam, így amikor kiemelem az állványt semmit e láttam a kijelzőből, míg egy 60D-nél ez nem gond :)

Eki - az eredeti

(#335) EkSYS


EkSYS
senior tag

jó kis cikk

Eki - az eredeti

(#336) Cancer válasza EkSYS (#335) üzenetére


Cancer
senior tag

"Canon 5D Mark III
$3000 used / $3500 new
"

:DD Használt??

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#337) EkSYS válasza Cancer (#336) üzenetére


EkSYS
senior tag

ja :)

már van két hetes is a piacon :D

De talán év vége fele már befutnak az új canon-ok is (mirrorles, 4k,)
Hűűűűű!

Érdekes lesz. Szerintem fog esni az 5D-k ára :)

Eki - az eredeti

(#338) EkSYS


EkSYS
senior tag

Nagyon komoly 4K-s cucc a Canon-tól
LINK
Árra nem érzékeny vevőknek :)

Eki - az eredeti

(#339) Cancer válasza EkSYS (#338) üzenetére


Cancer
senior tag

:R Biza!

S bár Canon-os vagyok, egy ilyen felszerelés...Jesszus. How to Why

[ Szerkesztve ]

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#340) EkSYS


EkSYS
senior tag

No..talán lesz AF a 7D-n?
LINK

Eki - az eredeti

(#341) Cancer


Cancer
senior tag

Olyan keretek között, hogy max 30e szerintetek milyen alap kiegészítők kellhetnek promo videók, reklámfilmek készítéséhez?
Kifejezett terepmunkára való felszerelé érdekel, mert ha zene van alatta vs az utószinkron miatt pl külső mikrofon nem kell...(Minden diy megoldás érdekel) :DD

Ami van. 550D 2 kit + 1.8/50 ööö..pont. (persze 3 akku + 48 Gb-nyi memókártya)...

Gondolom steady, slider elengedhetetlen...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#342) Cancer


Cancer
senior tag

Olyan keretek között, hogy max 30e szerintetek milyen alap kiegészítők kellhetnek promo videók, reklámfilmek készítéséhez?
Kifejezett terepmunkára való felszerelé érdekel, mert ha zene van alatta vs az utószinkron miatt pl külső mikrofon nem kell...(Minden diy megoldás érdekel) :DD

Ami van. 550D 2 kit + 1.8/50 ööö..pont. (persze 3 akku + 48 Gb-nyi memókártya)...

Gondolom steady, slider elengedhetetlen...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#343) EkSYS válasza Cancer (#342) üzenetére


EkSYS
senior tag

hát 30 ropiból nem lesz könnyű steady-zni :)
ha sok mozgás van akkor kellhet,
slider ajánlott
én azért vinnék egy sztereó térmikit
krán ? bár az nem a 30e -s kategória, de marha jó!!!
ha low cost van akkor egy monopodot valammi frankó fluid fejjel
lámpát!!

Eki - az eredeti

(#344) Cancer válasza EkSYS (#343) üzenetére


Cancer
senior tag

Igen a 30 ropi, az inkább diy kategória...anniból talán még egy crane is kijön. :DD De ha összeállt a felszerelés mindenképpen tudósítok...
A bajom az, hogy a stabilitás mellett könnyűnek is kell lenni, hogy ne szakadjak bele, ha 8-10 km-t kell cipelni az erdőben... ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#345) EkSYS válasza Cancer (#344) üzenetére


EkSYS
senior tag

hááát az ügyvéded nélkül semmit se írj alá :DD

Eki - az eredeti

(#346) painkillerx


painkillerx
tag

sziasztok!
ha ugyesek vagytok olcso pénzbol is kilehet hozni jo dolgokat, kb. egy honap mulva majd én is megprobálkozok ezzel a kettovel, nem tunik nehéznek. azokat az alkatrészeket, amelyeket nem tudok beszerezni, valami mással helyettesítem majd...

[link]
camera crane

[link]
camera dolly

lenne kérdésem is, hogy aki komoly video DSLR-ezéssel foglalkozik, milyen szuroket, filtereket, objektíveket használtak?
pontos adatokra lennék kiváncsi,
pl. filter HOYA 72mm PRO 1D DHMC 8x
objektív Canon EF 85mm F1.2 L II USM

filterekhez nem nagyon értek...

Canon EOS 7D-m van egyébként.

(#347) EkSYS válasza painkillerx (#346) üzenetére


EkSYS
senior tag

hát szerintem ez elég relatív hogy mihez mit használ az ember, mert ugye az attól függ:
- hol vagy
- milyenek a fényviszonyok
- mit akarsz megmutatni

Nekem pl. van warm szűrőm, polarom, CPL,em, UV0, ND8x, stb. Obi védelemre általában egy UV0-át használok és/vgay CPL-t
Az objektív meg megint olyan hogy attól függ:
- leginkább mit enged a költségvetés
Ha általános célú obi kell akkor 24-105 v.24-70 vagy valami hasonló, ha portré obi kell akkor F50/1.2 esetleg 1.4 de a kettő között ég és föld a különbség!! Ha rendezvényre jársz akkor esetleg 70-200 vagy nagyobb vagy extender. Persze ilyenkor már jócskán túl vagyunk az 1M-on.
És azt ne feledd hogy dslr-rel sokkal sokkal nehezebb videózni mint egy gagyi vacak 80000-es kamerával. (Na persze az eredmény is más)

Eki - az eredeti

(#348) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy 550D a HDMI kimenetén, megjelenik-e a fényképező kijelzőjén megjelent információk? Gondolok itt videózás közben a záridőre, ISO értékre...
Ezeket ki lehet tenni külső monitorra is?

Köszönöm!

www.windydigital.hu

(#349) alph4 válasza szelesjanos (#348) üzenetére


alph4
tag

Nekem nincs, de 100% hogy a display gombbal ugyanúgy tudod szabályozni milyen információ jelenjen meg a képernyőn vagy a külső képernyőn.

(#350) EkSYS válasza alph4 (#349) üzenetére


EkSYS
senior tag

úgy emlékszem kiadja ezeket az infókat

Eki - az eredeti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.