Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) EkSYS


EkSYS
senior tag

és megjön a 6D is vala. Lassan

Viszont a Magic Lanternesek megtörték a 7D-t!!!!! Lesz focuspeak meg zebra meg hasonlók !!

Cool!!

Eki - az eredeti

(#502) .DLL válasza EkSYS (#501) üzenetére


.DLL
veterán

Na 7D-re már el tudom képzelni, hogy jól fut az ML, ha meg tudják oldani, hogy kihasználja a két processzort. Mert az 550D-mre elég nyögvenyelős volt, akkora laggal, hogy inkább csak zavart, mint használt (zebra pl.) és hamarabb is lemerítette a gépet.
Hangot úgyis külső rögzítővel veszek fel, egyedül a 1/3 lépésenkénti ISO hiányzik, de azt egy komolyabb váz alapból tudja.

(P.H.)

(#503) Cancer válasza .DLL (#502) üzenetére


Cancer
senior tag

Az lenne a komolyság, ha 1080p-ben menne a 60 fps, 720p-ben pedig 120! (Hála a dupla procinak) Asszem mindenki szaladna 7D-t vásárolni... :D

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#504) zolka78


zolka78
senior tag

Tiszteletem. Egy Canon 500D géppel rendelkezem. Tudom, hogy ez a gép nem éppen videózásra termett, nem is azért használom már pár éve, de mivel pici fiam van így ki próbáltam videózás közben is. Nem kell nagy dolgokra gondolni csak 1-2 kisebb felvételre amin 20 év múlva sör mellett el lehet röhögcsélni. Az érdekelne, hogy milyen programot tudtok ajánlani amivel az ilyen családi videókat megvághatnám, szerkeszthetném. Tudom, hogy a használhatóbb verziók fizetősek, de nem igazán akarok erre költeni, vagy ha van olyan ami nem egy vagyon de teljesen jól használható akkor az se baj.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#505) zgospel válasza Cancer (#503) üzenetére


zgospel
őstag

az hótziher! :)

zolka78, a windows movie maker tökéletes a céljaidra, szerintem. Fizetősökből (vagy warezolod) meg Sony Vegas vagy Adobe Premiere Pro

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#506) .DLL válasza Cancer (#503) üzenetére


.DLL
veterán

A szenzort nem tudják szerintem olyan gyorsan kiolvasni, az ott már hardver korlát.

(P.H.)

(#507) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Valaki el tudja mondani, hogy ez a videó hogyan készült pontosan?
Vannak tippjeim, de nem akarok találgatni..

(#508) .DLL válasza MIFtIli (#507) üzenetére


.DLL
veterán

Pontosan? Azt csak a készítők tudják elmondani. :)
Szerintem: sok mozdulatlan emberrel, egy gecijó mozgáskövető szoftverrel, és sok-sok munkával, amíg beállítgatták pontosan a 3D teret. Figyelni kell a Studio-X háza táját, hamarosan kerül fel werk is. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#509) EkSYS válasza Cancer (#503) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

Ha jól emléxem akkor csak az egyik procival mahinálnak :(

Off.-ba: kicsit ez szerintem ilyen 22-es csapdája mert ugye jó dolog az a 2 proci a 7D-ben csak hát melegszik is , meg nem is jó a szellőzése meg gyorsan le is merül benne az akksi. Az egy procis gépek meg oké hogy tovább bírják csak hát azok meg nem elég erősek. (digic5+-ról még nem tudok nyilatkozni)

Azt olvastátok hogy az 1DX -be pont ugyanaz a hw van mint a 4k-s Cinema sorozatos canon-ba? (csak fw kérdése)

Namost az 1DX 1.8M, a sony FS700 kb ugyanennyi (talán kicsit több) + a Sony pénzért adja a fw upgrade-t ami még így is 10k USD alatt tartja az árat, 1DX meg kb 7k USD

Hmm..fincsi dolgok lesznek itt :))

Eki - az eredeti

(#510) EkSYS


EkSYS
senior tag

AF-ről kicsit ITT.
Aki tud németül annak külön jó, de anélkül is érdemes megfigyelni mit produkálnak az AF-ek.

Eki - az eredeti

(#511) Cancer


Cancer
senior tag

Magic Latern 7D-hez

Magic Latern 5D Mk III-hoz

(csak hír)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#512) EkSYS válasza Cancer (#511) üzenetére


EkSYS
senior tag

nagyon tuti a 7D-s ML videó!!

Eki - az eredeti

(#513) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok! Borzasztóan megjött a kedvem a videózához, lenne pár kérdésem főleg az autófókusszal kapcsolatban.
Itt van pl ez a videó, amit Canon 5D Mark II-vel készített Devin Graham (nagyon jóarc amúgy), itt meg itt van Behind The Scenes videó is.
LÉnyeg az, hogy azt látom h elég ritkány nyúl a fókuszgyűrűhöz, ennyire jó már az AF videó közben vagy hogy van ez?
Nekem D90-en amúgy sincs AF de ahol van ott mennyire működik jól? Mik ezzel a tapasztalatotok?
Az oké h stabil helyzetből állványról egészen jól le lehet követni manuál fókusszal akár mozgó embert is, de ha te magad is mozogsz, akár futsz akkor mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#514) Cancer válasza dabgergo (#513) üzenetére


Cancer
senior tag

Az én véleményem az, (s sokaktól hallom ugyanezt), hogy a DSLR videózás inkább filmezés. Tehát beállított jelenetekhez, beállított gép. Persze ott is van mozgó kamera, mozgó téma követés, de ritka, és korlátozott.

A "kamerával szaladgáláshoz" a kamkorder jobb. Szerintem sokkal kevésbé összehasonlítható a kettő, mint sokan teszik. Más helyzetre való mindkettő.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#515) EkSYS válasza dabgergo (#513) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

5D mk2 és 3 -nál sincs videó közben folyamatos AF.
A 650D-nél egy ún hybrid AF, ami ugyanaz mint bármelyik canon-on csak kicsit gyorsabb és csendesebb, de ne hasonlítsd őket egy videókameráéhoz.

Eki - az eredeti

(#516) dabgergo


dabgergo
őstag

Értem, köszi a válaszokat! Magyarul kb. mindig manuálisan megy a fókusz.

(#517) .DLL válasza dabgergo (#513) üzenetére


.DLL
veterán

Családi videókhoz elmegy a Nikon vagy a Canon 650D autofókusza, de komolyabb dolgokhoz, felkérésre már vállalhatalan. Devin pedig sokszor nagylátót használ, nagy mélységélességgel, illetve jól fel tudja mérni szemmel, hogy milyen távolságban tartsa a kamerát a témától, hogy lehetőleg ne csússzon ki az élességi tartományból.

(P.H.)

(#518) kolumbus


kolumbus
csendes tag

Az lenne a kérdésem, ha videóznom kéne DSLR-el egy hangversenyen, akkor a keverő kontroll kimenetét összedughatom a gép mikrofon bemenetével? És ha igen, akkor mire kell figyelnem?

(#519) alph4 válasza kolumbus (#518) üzenetére


alph4
tag

Hogy legyen elég hosszú kábeled :D Meg nem árt ha jól be van mikrofonozva a színpad.

(#520) Cancer válasza alph4 (#519) üzenetére


Cancer
senior tag

Igen, ennyire.

Illetve érdemes egy próbát tenni, hogy ne legyen túlvezérelve. (vagymi. :) )

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#521) doktor úr válasza kolumbus (#518) üzenetére


doktor úr
tag

Vagy, ha igazi minőség kell, akkor külön vedd fel a hangot PCM-ben, és utólag illeszd össze. Nem ördöngösség, talán még a hangosítók is fel tudják neked venni.

(#522) EkSYS válasza kolumbus (#518) üzenetére


EkSYS
senior tag

én zoom h4n -et használnék

Eki - az eredeti

(#523) stophunter2


stophunter2
csendes tag

17-55-öt szeretnék bérelni. Tudtok olyan boltot, fotóst stb akinél lehetne ilyen objektívet bérelni? ha lehet a "falunkban". Bp-en.
köszi! :)

Stophunter

(#524) dabgergo válasza stophunter2 (#523) üzenetére


dabgergo
őstag

Milyen márka?
Egyébként nem vmi könnyű dolog sztem ez a bérlés, legalábbis Nikon cuccokból elég kevés van és érthető módon, de magas a kaukció is.

(#525) Cancer válasza dabgergo (#524) üzenetére


Cancer
senior tag

Vicc, hogy a kaució az objektív ára. (Néha duplája! :D)
Könyörgöm, ha meglenne rá a zsém, vennék egyet. Persze tudom én, hogy nincs mindnekinek örökre szüksége egyre, de akkor is...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#526) stophunter2 válasza stophunter2 (#523) üzenetére


stophunter2
csendes tag

bocs! Canon :B

Stophunter

(#527) Cancer


Cancer
senior tag

:C Tegnap fél + ma reggel 1 órás "munkával" összeraktam egy slidert.. :DD

Nem mondom, hogy nem siettem vele. ;) De végül ma nem sikerült kipróbálnom. Most mondanám, hogy 84 Ft-ba került, de ez így nem teljesen igaz.
Majd a fotós barkácsba teszek fel képet róla, videót vele.
De elöljáróban annyit, hogy a felhasznált eszközök. Némi csavar, anya, hulladék falap, legolcsóbb gördeszka, és egy régi alu-profilos számítógépasztal. ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#528) dabgergo válasza Cancer (#527) üzenetére


dabgergo
őstag

:D ez jól hangzik, engem érdekelnélek majd a képek:)

(#529) dabgergo


dabgergo
őstag

Gyakorlatban tényleg sokkal jobbak a Canon vázak videózásban mint a Nikonok?
(pl. D600-ra írták h akinek videózásra kell lehet jobb ha megvárja a canon 6D-t)

(#530) Cancer válasza dabgergo (#529) üzenetére


Cancer
senior tag

Én úgy tudom, hogy abban valamivel jobbak...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#531) zgospel


zgospel
őstag

Hülye kérdésnek tűnhet, de az lehet hogy videózás közben amit élesnek látok az lcd-n az itthon visszanézve nem az, hanem hátrébb van a fókusz mint ahol én az lcd-n láttam hogy van? Irodában csináltam felvételeket (igen szar fényviszonyok között) és sajnos f5,6 fölé nem nagyon lehet menni. Embereket vettem fel közelről kb 70 centiről és egyikük arca sem lett éles most ahogy itthon visszanéztem, pedig úgy rémlik, hogy ott helyben jól fókuszáltam...

Létezik, vagy csak én néztem el valamit nagyon? :(

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#532) EkSYS válasza zgospel (#531) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

Sajnos nem hülye kérdés :(

Létezhet ilyen eset ha pl. backfocusos. Pl. 7D-nél vagy Mk2 ..stb.-nél tudod állítani az obikat.
Vannak ilyen tesztlapok (focus test sheets) ott meg tudod nézni hogy pl. kézi fókusznál ahova teszed az élességet az a papíron mennyire passzol.

good luck!

Eki - az eredeti

(#533) .DLL válasza zgospel (#531) üzenetére


.DLL
veterán

Két dolog:
-Az egyik: Igen, ha az élőképet normál nézetben nézed, akkor a kijelző felbontása kevés lehet a gyors és pontos élességállításhoz. Oda-vissza játszva azért elég jó hatásfokkal meg lehet találni a DOF közepét (nyilván Rec előtt).
-A másik: Nem, nem tűnhet annak, mert felvétel előtt nyomsz egy vagy két nagyítási lépcsőt, és hajszál pontosan beállítod az élességet, tehát itt nincs mese. Ez nem olyan mint a fázis-AF, itt amit éles az élőképen, az kerül a felvételre is élesen. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#534) zgospel válasza .DLL (#533) üzenetére


zgospel
őstag

Köszi a válaszokat. Az az érdekes, hogy a fényképek viszont ott élesek ahol a fókuszpont is felvillant, szóval nincs velük baj. Én eddig úgy tudtam, hogy back vagy front fókuszos a liveviewban nem lehet mert hogy az egyből az érzékelőre jutó képet vetíti ki nekem.

A másik baj az, hogy a felvétel előtt ha nyomom is a belenagyítást azt később felvétel közben már nem tudom megtenni, és ezeknek a felvételeknek az lenne a lényegük, hogy spontán snittek és életképek legyenek, így nem nagyon van idő/lehetőség bíbelődni a beállításokkal és az állvány sem játszik. Meg ugye ha be is állítom előre az élességet, a tág blende miatt és az ember közelsége miatt úgyis kimozogna belőle folyamatosan ülő helyzetben is, sajnos...
Tudom egy igazi kamera jobb lenne erre a célra, de az nincs és kérdés hogy az mennyire bírkózna meg ezekkel a fényviszonyokkal ha már az 550d-t is súlyosan kikezdi... :(

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#535) EkSYS válasza zgospel (#534) üzenetére


EkSYS
senior tag

próbáld ki a magiclantern fw.-t!

Menni fog, bár ha aktívan videózol akkor egy idő után már menni fog érzésre is :)

Eki - az eredeti

(#536) doktor úr válasza zgospel (#534) üzenetére


doktor úr
tag

Külső monitor kell, azzal pengén tudsz élességet állítani. Nekem pl. ilyen van, azóta nem rontottam élességállítást.

(#537) .DLL


.DLL
veterán

Hát igen, felvétel közben nehéz. Ahogy Eksys mondta egy idő után már tudja az ember, hogy mennyit tekerjen, és az is megtanulható, hogy ha élesnek látom a képet a kijelzőn, de tudom, hogy hátul éles, nem elöl, akkor még egy picit mindig előrébb állítom annál, mint amit gondoltam.
A külső monitor 550D és hasonlók esetén csak annyit segít, hogy nem kell mereszteni az embernek a szemét a kis 3"-os kijelzőn, de mivel 480p-s jelet küld ki a kamera, ezért nem lesz nagyobb felbontás még HD monitor esetén nem.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#538) EkSYS válasza .DLL (#537) üzenetére


EkSYS
senior tag

azért javasoltam a magiclantern-t azon focus peak...bezizizi a képet ott ahol a fókusz van, állítható színekkel. Ezzel már tényleg sokkal könnyebb fogni az élességet. 550D-re meg frankó is.
Sőt most jöt ki az ML a 7D-re is!!

Eki - az eredeti

(#539) csaszi72 válasza MIFtIli (#507) üzenetére


csaszi72
aktív tag

esetleg ezt nézted már?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#540) kiskornel


kiskornel
addikt

Mit kell feltelepíteni, hogy a Canon MOV-ot VirtualDubban lehessen normálisan szerkeszteni?
QuickTime felment, de olyan szürke képet ad, és csak a keyframe-k normálisak...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#541) MIFtIli válasza csaszi72 (#539) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

köszi igen, közben felkerült, meg is néztem. Jó az utómunka és a felvétel is tetszik.
Ez a szerkezet mennyire lehet használható? Vagy valami más tipp?

(#542) .DLL válasza MIFtIli (#541) üzenetére


.DLL
veterán

Meg kell nézni milyen az összes csapágyazása, ha jó, akkor 20 rongyért simán megéri.

(P.H.)

(#543) csaszi72 válasza .DLL (#542) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Vajon kisebb gépekhez mennyire hasznalhato?
pl Sony Nex.
Manfrotto 858-am van most.
Attól jobb?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#544) zgospel


zgospel
őstag

Na, végre volt egy kis időm itthon és próbálgattam a gépet, szerencsére nem backfocusos, én néztem be valamit nagyon a felvételek közben. Fél éve nem készítettem felvételeket, csak fotóztam, valószínűleg ez is közrejátszik, de ez nem mentség. Ugyanis a 3 nappal később készített felvételeim már ott voltak élesek ahol a kijelzőn is élesnek láttam, nem tudom mit bénázhattam össze az első nap de elgondolkodtatott...
Talán az is közrejátszik valamennyire, hogy beszéltetnem is kell közben az embereket és olyankor az lcd helyett rájuk nézek. Ezek után bunkó leszek és csak a kijelzőt fogom bambulni :DD

Azért annak örülök, hogy én balfaszkodtam és nem a technika a hibás, saját magam teljesítményén könnyebben tudok javítani :B

Sajnos a magic lanternt nem tudom feltenni mert jelenleg nincs kártyaolvasóm, a fényképezőn keresztül meg nem engedi rámásolni.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#545) EkSYS


EkSYS
senior tag

Van esetleg valakinek infója hogy az 1D-X fogja-e majd tudni a 4k videót?
(Mert hogy állítólag az 1D-C hw van benne és egyesek szerint egy fw update-tel tudhatja majd a 4k. Máskérdés hogy már a 4k őrületnél tartunk akkor itt a hero gopro 3 ami tud 4k-t igaz csak 10-12 fps-el de 2.7 k-t már egész jól, a 1080p-t meg 60fps el nyomja...hűhaa)

Eki - az eredeti

(#546) cOxeR válasza EkSYS (#545) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én passzolnám, de ha a hw ugyanaz... akkor vélhetően csak idő kérdése, mire valaki meghámozza a védőburkot...
Már csak sötétben kérdés mit kezd magával a gopro 3... azt nem láttam...

(#547) EkSYS válasza cOxeR (#546) üzenetére


EkSYS
senior tag

láttam hogy pl. már esküvői videósok is használják. Nyilván a minősége nem mk3, de néha használható és az ára meg 120-130k körül van.

Eki - az eredeti

(#548) zgospel válasza EkSYS (#547) üzenetére


zgospel
őstag

a hero2 az 100k körül van, de pl ami vicces (bár lehet hogy sírni kéne rajta), hogy ha felmész a gopro oldalára akkor 400 dollárban van megadva az ára, de ha bemész a shopba, akkor már 450 és nem dollár hanem euro, ami azért nagyon nem mindegy. ezalapján képzelem mennyibe fog kerülni egy itthoni kereskedőnél, 130-140 biztos lesz. pedig 400 dollárért kurva jó ajánlat.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#549) cOxeR


cOxeR
Ármester

Slidert szeretnék idővel venni... javaslat?
Gyártassak egy ügyes szakival, vagy nem érdemes vele bíbelődni... és nézzek jó áras verziókat?
Javaslat, hogy mit? 80-100cmm-es mindenképpen kellene, legjobb lenne motoros... de az már árban nem fér szerintem bele.

(#550) .DLL válasza cOxeR (#549) üzenetére


.DLL
veterán

Konova az elég fasza és az Igus rendszerűek után a legolcsóbb. Magával a pályával nem érdemes szórakozni, én próbáltam, de nagyon precízen kell összeszerelni, hogy sehol ne legyen szorulás, vagy lazaság, a pálya is teljesen egyenletes legyen, ne legyen görbe, stb. Ha meg eleve komolyabb alapanyagokat vesz az ember az elkészítéshez, vagy esztergáltat, CNC-ztet, akkor nem sokkal jön ki olcsóbbra.

Ha viszont megvan egy jó slider, mint alap, akkor a motorizálással már lehet hogy érdemes elbíbelődni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.